Sierra törlés - El Capitan vissza

kori18t

kori18t
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  03-02-2017

03 February 2017 13:45

Sziasztok!
Sajnos frissítettem Sierrára,de azóta a gép (Macbook Air 1 éves) meghülyült,állandóan fagy.Vissza akarom rakni az El Capitant,de amikor a bootolható fájl csinálom a Terminálban,az admin jelszavamat nem fogadja el,így nem tudok tovább lépni.Tehát sürgősen kellene egy bootolható Kapitány fájl.Ebben tudtok segíteni?Lehet,hogy marhaság,de az Apple adna nekem egyet,ha viszek egy pendrive-ot?Köszönöm

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1615
Csatlakozva  02-09-2005

03 February 2017 13:52

kori18t - 03 February 2017 01:45 PM

Sziasztok!
Sajnos frissítettem Sierrára,de azóta a gép (Macbook Air 1 éves) meghülyült,állandóan fagy.Vissza akarom rakni az El Capitant,de amikor a bootolható fájl csinálom a Terminálban,az admin jelszavamat nem fogadja el,így nem tudok tovább lépni.Tehát sürgősen kellene egy bootolható Kapitány fájl.Ebben tudtok segíteni?Lehet,hogy marhaság,de az Apple adna nekem egyet,ha viszek egy pendrive-ot?Köszönöm

Mit ertessz az alatt, hogy fagy? Mit jelent az, hogy meghulyult? A hardverhibat nem fogja eltuntetni az sem, ha regebbi rendszerre valtassz?

mremil

mremil
Az összes posztok száma:  344
Csatlakozva  16-04-2010

03 February 2017 14:12

Eljössz hozzám, csinálok neked. Nem hiszem, hogy érdemes Cupertinoba ezért elmenni :)

mremil

mremil
Az összes posztok száma:  344
Csatlakozva  16-04-2010

03 February 2017 14:12

Eljössz hozzám, csinálok neked. Nem hiszem, hogy érdemes Cupertinoba ezért elmenni :)

kori18t

kori18t
Csatlakozva  03-02-2017

03 February 2017 17:59

Mit ertessz az alatt, hogy fagy? Mit jelent az, hogy meghulyult? A hardverhibat nem fogja eltuntetni az sem, ha regebbi rendszerre valtassz?

Meghülyült=fagy,pörög a labda naponta sokszor,ilyenkor vagy magához tér vagy lefagy.Nem hardver hiba,El Kapitánnyal nem volt gond.Ja és a gép általában is lassabb.

kori18t

kori18t
Csatlakozva  03-02-2017

03 February 2017 18:01

]Eljössz hozzám, csinálok neked. Nem hiszem, hogy érdemes Cupertinoba ezért elmenni :)

Ez tetszik,már majdnem megvettem a jegyet Kaliforniába:))Ha megadod a számod,rádcsörögnék.Köszi

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

03 February 2017 20:14

kori18t - 03 February 2017 05:59 PM

Meghülyült=fagy,pörög a labda naponta sokszor,ilyenkor vagy magához tér vagy lefagy.Nem hardver hiba,El Kapitánnyal nem volt gond.Ja és a gép általában is lassabb.

Tehat lovesed nincs, hogy hogyan kell El Capitan telepitot kesziteni, de meg tudod allapitani, hogy garantaltan nincs hardverhiba a gepedben es semmilyen kompatibilitasi problema nincs a telepitett programjaid es a sierra kozott, csak es kizarolag az Apple lesz az, aki direkt tonkreteszi a gepedet.

kori18t

kori18t
Csatlakozva  03-02-2017

03 February 2017 20:23

Tehat lovesed nincs, hogy hogyan kell El Capitan telepitot kesziteni, de meg tudod allapitani, hogy garantaltan nincs hardverhiba a gepedben es semmilyen kompatibilitasi problema nincs a telepitett programjaid es a sierra kozott, csak es kizarolag az Apple lesz az, aki direkt tonkreteszi a gepedet.

Fején találtad a szöget,most próbáltam volna először visszatenni az előző oprendszert,azzal nem volt gond.Tehát mi lenne a megoldás?

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

03 February 2017 21:20

kori18t - 03 February 2017 08:23 PM

Fején találtad a szöget,most próbáltam volna először visszatenni az előző oprendszert,azzal nem volt gond.Tehát mi lenne a megoldás?

Megneznem a naplokat a Console.app hasznalataval, hogy nem-e irogat rengeteg hibauzenetet valami, esetleg az Activity Monitor.app segitsegevel, hogy nem-e eszi valami foloslegesen/hibasan a gep eroforrasait.

A felhasznaloi fiokod jelszavanak visszallitasarol itt van bovebb informacio: https://support.apple.com/hu-hu/HT202860 Viszont en elotte megprobalnam megvaltoztatni a jelszot siman a rendszerbeallitasok/fiokok alatt, hatha ez is szinkronba hozza.

Telepito keszitesehez ezt az utmutatot kovetted? https://support.apple.com/hu-hu/HT201372

kori18t

kori18t
Csatlakozva  03-02-2017

03 February 2017 22:07

Megnézem,amiket belinkeltél.A telepítő készítéséhez egy angol nyelvű oldalt használtam,de ugyanúgy a Terminalba be kellett másolni egy szöveget,majd jelszót kért,de itt elakadtam.A jelszót ezután megváltoztattam,de ugyanúgy nem fogadta el.Ezért hagytam a fenébe és kértem itt segítséget.Most megpróbálom az Apple útmutatóját követni.A Console.app-et nem ismerem,ezt hol találom?Nem vagyok gyakorlott Mac felhasználó.Amúgy amikor megvettem a gépet,a Yosemite telepedett rá,még ‘tán az volt a legjobb.Ezzel a Sierraval például kb.dupla annyi idő alatt bootol be a gép,mint a Yosemitevel tette,pedig a Firefoxon kívül semmi más külső szoftver nincs a gépen.

kori18t

kori18t
Csatlakozva  03-02-2017

03 February 2017 22:43

A konzolban nincsenek hibák a diagnosztikai fülön.A többinél vannak üzenetek,de a jó Isten tudja,mik azok.Mindegy,nem szenvedek tovább,az egyik segítőkész fórumtárstól kérek egy telepítőt.Köszi a segítséget!

FGyapple

FGyapple
Az összes posztok száma:  89
Csatlakozva  31-12-2005

12 August 2017 12:51

Úgy látom, másnak is van gondja, ezért egyszerű felhasználóként itt is megkérdem: ha a Sierra telepítése óta miondnen mentés iszonyú hosszú időbe telik, mi a teendő, azon kívül, hogy keresek egy szakembert, aki vhogy visszavarázsolja az elcapitant? Acticivy Monitort és consolt néztem, nyilván fogalmam sincs, mit kellene látnom és főként tennem a hiba megszüntetésére.
Minden segítséget nagyon köszönök (A gép: iMac mid 2011, i7 stb.).

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1125
Csatlakozva  27-10-2006

13 August 2017 21:12

Diskmaker X - azzal lehet csinálni El Capitan telepítő usb disk-et, kell neki egy telepítő file, de ha volt el capitan a gépeden, akkor az ott van - hacsak direkt nem törölted le…

FGyapple

FGyapple
Az összes posztok száma:  89
Csatlakozva  31-12-2005

13 August 2017 21:35

nem töröltem, legalábbis nem tettem ilyesmit, remélem, a frissítés közben nem történt ilyen. Úgy láttam az apple hivatalos fórumain, hogy valahogy elő lehet szedni, csak nem értettem pontosan – illetve egy hibát követtem el a frissítéskor, nem előtte csináltam teljes backupot, a filejaim ugyan megvannak, csak a levelezésemet (Mail) féltem, de mondjuk azt exportáltam.
Ha itt van a gépen el capitan, hogyan tudnám visszahelyezni jogaiba?
köszönöm

Apróhirdetések

Hírek