Sierra stabilitás

skipper

skipper
Az összes posztok száma:  17
Csatlakozva  07-04-2009

11 January 2017 10:00

Sziasztok!

A gondom, hogy a Sierra (főleg Safaris internet böngészés közben) elég rendszeresen fagy. Először durván belassul, majd az egész gép lefagy. Sok oldal van egyszerre nyitva, de ilyen régen is volt, nem nagyon változtak a szokásaim. Régen is legfeljebb csak a Safari fagyott, az se sokszor,, nem pedig az egész gép. 
Sőt a gépen már parallels sincs ami igazán felzabálja az erőforrásokat.
Szerintetek normális a jelenség? 

A gép: Mid 2012 MacBook Air 13, 4 GB, 120 GB (15 Gb szabad). SSD a disk utility szerint OK.  Régebben sem ez a gép, sem a korábbi mac-jeim nem fagytak, pedig néha egy hónapig sem voltak állítva. A másik gépem 2008-as iMac 10.8.5 Mountain Lionnal, 4 GB RAM-al 250 SSD-vel sokkal stabilabb.

Amit eddig próbáltam: lemez ellenőrzés (Recoveryből is), nem használt adatok külső HDD-re migrálása.
Szerintetek?
1. Ez ilyen, nincs mit tenni. Éljek vele együtt. A MacOs már nem a régi.
2. Érdemes a hiba után kutatni.  (hogy, hol?)
3. Clean install. Ez kényelmetlen lenne, mert van olyan App, amit nem tudnék újra telepíteni, illetve nem kevés idő lenne az appok újra előkeresése, installálása. De ha nincs más…

A logokban turkálás meghaladja a tudásom…

Gyuri

Gyuri
Az összes posztok száma:  746
Csatlakozva  11-02-2004

11 January 2017 20:07

Hát én marad a kapitányos verziónál, mert nem sok jót hallottam a Sierráról. Igazából azt se raktam volna fel, csak az adobe cc-t nem tudtam másként frissíteni. Egyébként herótom van az alma fejlesztési stratégiájától, mintha csak szőke tini csajszik volnának a világon, akiket az újabb emojik elvarázsolnak.

toontrack

toontrack
Az összes posztok száma:  42
Csatlakozva  18-11-2015

13 January 2017 12:14

Egyébként nekem is többször lefagy a Safari.
Amit nerm értek.Mert 3-4 oldal van megnyitva.De azok sem valami különös extrák.
S egysze csak hipp-hopp ingyom-bingyom!Pörög az a kerék és kész!
A Tevékenység figyelővel léptetem ki.Mert azt írja:A Safari nem válaszol.
Más problémát nem tapasztalok egyébként.
Tud valaki valamit?
Kösz!

b_pit

b_pit
Az összes posztok száma:  4104
Csatlakozva  20-05-2006

13 January 2017 12:26

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1629
Csatlakozva  02-09-2005

13 January 2017 20:19

toontrack - 13 January 2017 12:14 PM

Egyébként nekem is többször lefagy a Safari.
Amit nerm értek.Mert 3-4 oldal van megnyitva.De azok sem valami különös extrák.
S egysze csak hipp-hopp ingyom-bingyom!Pörög az a kerék és kész!
A Tevékenység figyelővel léptetem ki.Mert azt írja:A Safari nem válaszol.
Más problémát nem tapasztalok egyébként.
Tud valaki valamit?
Kösz!

Elso korben probalj meg ugy netezni par napig, hogy a Safari bealltasainal a WebGL es a Pluginek elol kiveszed a pipat.

FGyapple

FGyapple
Az összes posztok száma:  90
Csatlakozva  31-12-2005

05 August 2017 10:57

tegnap frissítettem Sierrara, azóta eléggé nagyon lelassult a gép (iMac, 2011 mid, 3,4Gh, i7, 16Gb mem), különösen a dokumntum-mentéseknél és ha a netről mentek le dokumentumot. Vajon ez vmi beállítás, van köze a Sierrahoz, vagy csak úgy rossz?
köszönöm előre is a tapasztalatok megosztását.

Ja, és ami a sierrás MBPromnál megőrjít, az itt is elkezdődött: kb félóránként megjelenik ez (nyilván installáltam elsőre is…):
The use the “java” command-line tool you need to isntall JDK. Click “More info…” to visit the Java Developer Kit download website.

FGyapple

FGyapple
Csatlakozva  31-12-2005

08 August 2017 09:18

Ez most SOS lett: mindenféle mentésnél (netről, dokumentumok gépről stb.) elképesztően lelassult a Sierra telepítés után, ami konkrétan akadályozza a munkámat már. Lehet olyan beállítás esetleg a Sierran vhol, ami “védi” vagy legalábbis hosszú gondolkodásra készteti a gépet, ha a merevlemezre szeretnék menteni?
Köszönöm előre is a választ!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13070
Csatlakozva  27-02-2004

08 August 2017 09:28

Nézd meg a tevékenységfigyelőben, mi eszi a géped.

FGyapple

FGyapple
Csatlakozva  31-12-2005

08 August 2017 11:28

Kösz, hUh, nézem, csak nem nagyon értem, persze:
A Memorynál a kernel task 1,6 GB, a megnyitott siteok párszáz MBk egyenként, a CPUmál az activity monitor és a WindowServer nagyobb egy százaléknál, a Disknél mds-stores harminc GB, ilyenek.

De lehet, hogy nem ezeket kell néznem.

gida8

gida8
Az összes posztok száma:  765
Csatlakozva  18-02-2006

18 September 2017 08:59

FGyapple - 05 August 2017 10:57 AM

tegnap frissítettem Sierrara, azóta eléggé nagyon lelassult a gép (iMac, 2011 mid, 3,4Gh, i7, 16Gb mem), különösen a dokumntum-mentéseknél és ha a netről mentek le dokumentumot. Vajon ez vmi beállítás, van köze a Sierrahoz, vagy csak úgy rossz?
köszönöm előre is a tapasztalatok megosztását.

Ja, és ami a sierrás MBPromnál megőrjít, az itt is elkezdődött: kb félóránként megjelenik ez (nyilván installáltam elsőre is…):
The use the “java” command-line tool you need to isntall JDK. Click “More info…” to visit the Java Developer Kit download website.

engem is megőrjít az állandóan felugró JDK telepítő üzenet, sikerült valahogy kilőni?
...
Szerk: sikerült
https://www.youtube.com/watch?v=y6szNJ4rMZ0

Apróhirdetések

Hírek

iMessage Androidra??

2017. 12.13. @ 10:47
0

2017 legjobb alkalmazásai

2017. 12.11. @ 03:42
0