Macbook pro osx telepítés

juszan

juszan
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  05-11-2016

05 November 2016 08:42

Sziasztok!

Van nálam egy macbook pro amin nincs semmilyen rendszer!
A tulajdonosa le törölt róla mindent!
Os volt rajta és win10!
A win 10-et szerette volna ujra telepíteni,de ez nem olyan egyszerű mint egy mezei laptop esetében bios alól!
A lényeg hogy disk utilityben megformázta az osx partíciót és a win10 partícit is!
Most nálam van a gép és szeretném rendbe rakni neki!
Az osx ujra telepítésében szeretném kérni a segítséged! 
Letöltöttem torrentről a MAC.osx.mavericks 10.9.4-et iso-ban!
Ez nem fér rá egy sima írható dvd-re!
Hogyan és mivel és mire írjam ki az osx-et?
Vagy tudsz ajánlani valami más rendszert illetve megoldást?
Várom megtisztelő válaszod!
juszan

mremil

mremil
Az összes posztok száma:  349
Csatlakozva  16-04-2010

05 November 2016 13:16

Kösd hálózatba a gépet, ha tudod, és bootoláskor tartsd lenyomva az alt billenytyüt, majd válaszd a hálózatról bootolást. Így tudod
Telepíteni azt a rendszert, amivel megelent a gép.

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1180
Csatlakozva  27-10-2006

05 November 2016 16:33

... a menet az, hogy egy usb-s pendriveból csinálj bootolóst, az apple.hu/tamogatas-on le van írva, hogyan kell…

mremil

mremil
Csatlakozva  16-04-2010

05 November 2016 16:48

Írta, hogy nincs rendszer a gépén

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1180
Csatlakozva  27-10-2006

05 November 2016 17:07

nyílván egy másik gépen…

juszan

juszan
Csatlakozva  05-11-2016

07 November 2016 07:32

Sziasztok!

Ha valaki tudna segíteni pendrival amin rajta van a rendszer!
Gyöngyösi vagyok,hátha valakinek lenne a környéken!

mremil

mremil
Csatlakozva  16-04-2010

13 November 2016 01:16

Sikerül megoldani?

juszan

juszan
Csatlakozva  05-11-2016

13 November 2016 16:56

Sajnos nincs semmi megoldás!
Usb-ről nem akar bootolni!
optikai meghajtóról látja a lemezt és be is jön a szürke háttérben az alma,de nem indul el a telepítés,sem a vissza állítást nem ajánlja fel!

juszan

juszan
Csatlakozva  05-11-2016

14 November 2016 15:40

Már bootol meg minden,de úgy néz ki,hogy a sata kábele ment tönkre!

Telepítéskor nem tud a hdd.re másolni,csak keresgél és halkan krepeg!
Utána néztem a jelenségnek és mindenhol azt olvastam,hogy sata kábel hiba!
Valakinek nincs egy ilyen működő kábele eladó!??

Slacee

Slacee
Csatlakozva  15-12-2016

15 December 2016 10:41

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Boldog tulajdonosa lettem egy Mac-nak. Használtan vettem, ismerőstől, Ő kilépett mindenből, és manuálisan törölgetett a gépről mielőtt átadta. Ennek ellenére, természetesen rengeteg dolog maradt, amire nincs szükségem.
Ahogy kellene, elindítottam az internetes visszaállítást. Segédalkalmazások ablaka, mivel nem kell semmi csináltam egy lemez törlést. Eddig o.k. is, viszont mivel nem kell semmi, és kezdő vagyok, nem csináltam biztonsági mentés, vagy rendszerindító lemezt. Kilépés a lemezkezelőből, belép os x újratelepítése. Megadtam az apple id-t, bejelentkezik, majd a következő felirat fogad: “a termék jelenleg nem elérhető, próbálja meg később.”
Innentől kezdve újraindításnál és bekapcsolás után is csak a segédeszközök ablak indul. El capitan volt rajta, sehogy sem tudom visszaállítani. Látok recovery hd-lemezt, de az meg zárolva van, és mivel nem indul el, nem tudom feloldani. Amit közben még megtudtam, a gépben volt ssd-re csere, de ezzel eddig működött. Van megoldás?
Előre is köszönöm.

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  02-09-2005

15 December 2016 10:51

Mit jelent az, hogy a recovery zarovla van, vagy nem indul el. Amikor el akarod inditani, akkor keri a “jelszot”? Ezt a jelszot az elozo tulaj allitotta be, alapvetoen o tudja ezt “kikapcsolni”. Pontosan milyen geprol beszelunk? Azzal az Apple ID-vel, amivel beleptel meg van vasarolva az az operacios rendzer, amit az Internet Recovery visszatelepitene? Ha nincs, akkor kaphatsz ilyen uzenetet. Pontosan milyen geprol beszelunk?

Slacee

Slacee
Csatlakozva  15-12-2016

15 December 2016 11:03

Szia!
Macbook pro 15” elég öreg gép.
A jelszót átírtuk, azt tudom, de nem is kérdezi.
Eddig csak iphone tulajdonos voltam, meg szerettem volna ismerkedni az os x-el, ezért vettem.
Az apple id-vel os x még nem volt vásárolva, de úgy olvastam az apple supporton, hogy internetes visszaállításnál ez a módszer apple id független, és az eredeti os x-et telepítí, amit az új tulajdonos frissíthet, ha akar. Ezt írta ajándékozás esetére. Gondoltam pont erre van szükség. ( itt a bukta, hogy közben meghajtó cserés volt, ezért valószínüleg fogalma sincs mi az eredeti?) A recovery-t telepítésnél látom, amikor megkérdezi hova akarom telepíteni, ha rákatt, akkor írja, hogy zárolva. Ez valami 600mb-os particíó lehet, de igazából én az egész gépet szeretném nullázni, és mintha most vettem volna, szűz gépet használni. Viszont teljesen kezdő mac-es vagyok.
Remélem van megoldás. Előre is köszönöm.

FGy1990

FGy1990
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  15-12-2016

15 December 2016 12:47

Udv mindenkinek!
A mai nap folyaman vettem egy macbook pro-t. Kerdesem az volna, hogy a Snow Leopard frissitheto-e valamilyen uton-modon. Segitsegeteket elore is koszonom!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13476
Csatlakozva  27-02-2004

15 December 2016 12:54

Regisztráld a géped, hozz létre Apple ID-t, majd lépj be az AppStore-ba és nézd meg, mit ajánl fel.
(Sierrát én még nem tennék fel – a helyedben –, ha a géped alkalmas-e hozzá egyáltalán.)

Itt egy másik bejegyzés, nézd meg a linkjét: http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewreply/897544/

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

15 December 2016 13:00

Slacee - 15 December 2016 11:03 AM

Szia!
Macbook pro 15” elég öreg gép.
A jelszót átírtuk, azt tudom, de nem is kérdezi.
Eddig csak iphone tulajdonos voltam, meg szerettem volna ismerkedni az os x-el, ezért vettem.
Az apple id-vel os x még nem volt vásárolva, de úgy olvastam az apple supporton, hogy internetes visszaállításnál ez a módszer apple id független, és az eredeti os x-et telepítí, amit az új tulajdonos frissíthet, ha akar. Ezt írta ajándékozás esetére. Gondoltam pont erre van szükség. ( itt a bukta, hogy közben meghajtó cserés volt, ezért valószínüleg fogalma sincs mi az eredeti?) A recovery-t telepítésnél látom, amikor megkérdezi hova akarom telepíteni, ha rákatt, akkor írja, hogy zárolva. Ez valami 600mb-os particíó lehet, de igazából én az egész gépet szeretném nullázni, és mintha most vettem volna, szűz gépet használni. Viszont teljesen kezdő mac-es vagyok.
Remélem van megoldás. Előre is köszönöm.

A recovery particiot nem kell se torolnod se piszkalnod. Azt majd a telepito fogja frissiteni/torolni. Elvileg ra is tudsz bootolni. A lenyeg, hogy ezt az Apple ID-t, amivel probalkozol, meg sohasem hasznaltad Macen? Neha elofordul, hogy ez gond lehet. Esetleg probald meg azt, hogy az elso menuben, a reinstall helyett a Safari -t valasztod, ott icloud.com, belepsz, majd bezarod a Safarit, es ujraprobalod a rendszertelepitest. Ez talan elmulasztja a “temporary unavailable” hibauzenetet. Ha nem tenne, akkor sajnos olyan Apple ID -vel kellene probalkozni, amivel mar korabban meg volt vasarolva a rendszer.

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

15 December 2016 13:02

FGy1990 - 15 December 2016 12:47 PM

Udv mindenkinek!
A mai nap folyaman vettem egy macbook pro-t. Kerdesem az volna, hogy a Snow Leopard frissitheto-e valamilyen uton-modon. Segitsegeteket elore is koszonom!

Pontosan milyen modellt vasaroltal? A gepedtol fugg, hogy Snow Leopard vagy El Capitan vagy esetleg Sierra lesz a maximalisan tamogatott operacios rendszer.

FGy1990

FGy1990
Csatlakozva  15-12-2016

15 December 2016 13:18

Model Name: MacBook Pro
  Model Identifier: MacBookPro1,1
  Processor Name: Intel Core Duo
  Processor Speed: 2 GHz
  Number Of Processors: 1
  Total Number Of Cores: 2
  L2 Cache: 2 MB
  Memory: 1 GB
  Bus Speed: 667 MHz
  Boot ROM Version: MBP11.0055.B08
  SMC Version (system): 1.2f10

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

15 December 2016 13:19

Ezen a gepen a Snow Leopardnal nem fogsz tudni frissebb rendszert hasznalni.

FGy1990

FGy1990
Csatlakozva  15-12-2016

15 December 2016 13:32

Rendben, koszi az infot!

Slacee

Slacee
Csatlakozva  15-12-2016

15 December 2016 13:36

Czo - 15 December 2016 01:00 PM

A recovery particiot nem kell se torolnod se piszkalnod. Azt majd a telepito fogja frissiteni/torolni. Elvileg ra is tudsz bootolni. A lenyeg, hogy ezt az Apple ID-t, amivel probalkozol, meg sohasem hasznaltad Macen? Neha elofordul, hogy ez gond lehet. Esetleg probald meg azt, hogy az elso menuben, a reinstall helyett a Safari -t valasztod, ott icloud.com, belepsz, majd bezarod a Safarit, es ujraprobalod a rendszertelepitest. Ez talan elmulasztja a “temporary unavailable” hibauzenetet. Ha nem tenne, akkor sajnos olyan Apple ID -vel kellene probalkozni, amivel mar korabban meg volt vasarolva a rendszer.

Szia!
Köszönöm, megpróbálom, a saját apple id-vel még nem volt rendszer vásárolva. Ez az első mac-em. Még egyszer köszönöm. Megpróbálom.

FGy1990

FGy1990
Csatlakozva  15-12-2016

15 December 2016 14:06

Tisztelt Czo!

Bovitesi lehetoseg van esetleg, ennek a gepnek a tekinteteben?

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

15 December 2016 14:10

Csak a memoria, merevlemez es a WiFi modul cserelheto a gepedben. Memoriabol maximum 2GB fog beleferni. Ha felbovited 2GB-re, akkor egy Windows 10 is telepitheto ra, kb ennyi lehetoseged van arra, hogy egy valamennyire hasznalhato gepet kapj. A Snow Leopard evek ota nem kapott biztonsagi frissiteseket, emiatt a hasznalata jelentos biztonsagi kockazatot rejthet.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

15 December 2016 16:02

Czo - 15 December 2016 02:10 PM

A Snow Leopard evek ota nem kapott biztonsagi frissiteseket, emiatt a hasznalata jelentos biztonsagi kockazatot rejthet.

Kb. semmilyet. :)

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

15 December 2016 16:13

Marmint kb semmilyen kockazatot nem jelent? Tehat se shellshock se beast se semmilyen, azota nyilvanossagra kerult security bug nincs benne? A Goto Failbol tenyleg kimaradt, de mas sajnos akad boven. Nehany komponens friss verziokkal torteno ujraforditasaval a kockazat jelentosen csokkentheto, de en azt mondom, hogy egy nem hozzaertonek, vagy egy kezdonek, sokkal nagyobb biztonsagot jelent mint egy modernebb, frissitesekkel ellatott rendszer.

Slacee

Slacee
Csatlakozva  15-12-2016

16 December 2016 08:04

Tisztelt Czo!
Sajnos akármit próbálok, akármilyen billentyűkombinációval indítok, mindig a segédalkalmazások ablakig jutok.
Safarit az online sugóból indítottam, bejelentkeztem icloudba, de ezek után sem tudom az os x-et újratelepíteni.
Az apple id-vel nem volt os vásárolva, csak ios, de úgy gondolnám, hogy a macbook vásárlásával azt is megvettem. Rosszul gondolom? Valamint a support szerint elajándékozásnál tudnom kellene újratelepíteni id nélkül, hogy majd az új tulaj állítsa be a sajátját. Mint amikor megvettem valamelyik iphone-t vagy ipadet. A bejelentkezési asszisztens jelentkezik be. Tanácstalan vagyok. Esetleg más mód, hogy telepítsek? Most a lemez törlés után nincs oprendszer. Újratelepítésnél mindig az el capitant akarja újra telepíteni. Előre is köszönöm.

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

16 December 2016 09:10

En tovabbra is azt mondom, hogy olyan Apple ID-vel kellene megprobalni, amellyel mar meg volt vasarolva a kivalasztott rendszer. Ha ez nem all rendelkezesre, akkor peldaul USB-s adathordozora elkeszitett telepitomediaval. Nincs senki a kornyekeden, aki tud neked telepitot kesziteni?

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

16 December 2016 09:54

Czo - 15 December 2016 04:13 PM

Tehat se shellshock se beast se semmilyen, azota nyilvanossagra kerult security bug nincs benne?

Nagyon megijesztettél, de az https://en.wikipedia.org/wiki/Shellshock_(software_bug) -n található tesztek egy részét lefuttatva megnyugodtam, valamikor valakik befoltozták a lyukak egy részét.

electroger

electroger
Az összes posztok száma:  1620
Csatlakozva  08-12-2007

16 December 2016 10:04

Üdv.
Egy másik topikban is jeleztem a problémámat.Teljesen tanácstalan vagyok a macbook pro-m reinstaljában.
2009-es gép yosemittel.Régebbi rendszert nem enged telepíteni mert:

Újabbat se,mert:

Ilyenkor mit tudok tenni?

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

16 December 2016 10:14

Titi - 16 December 2016 09:54 AM
Czo - 15 December 2016 04:13 PM

Tehat se shellshock se beast se semmilyen, azota nyilvanossagra kerult security bug nincs benne?

Nagyon megijesztettél, de az https://en.wikipedia.org/wiki/Shellshock_(software_bug) -n található tesztek egy részét lefuttatva megnyugodtam, valamikor valakik befoltozták a lyukak egy részét.

3rd party update volt csak. Apple mar az SSL/TLS serulekenysegeket sem javitja, igy pl a Safari hasznalata elegge veszelyes, mert tobb olyan SSL/TLS hiba is van a regi openssl implementacioban, amivel kozbeekelodeses tamadas eseten kenyszeritheto a geped arra, hogy valos idoben visszafejtheto titkositast hasznalva kommunikaljon. Ezen is lehet “3rd party” modon segiteni, csak fogni kell egy frissebb WebKit-et, leforditani, es azt hasznalni. (A Snow Leora elerheto legujabb gyari forditasu WebKit is regi, de lefordithato ra egy kis kezimunkaval az aktialis build is, ugy pedig megkapja a frissebb Safari -k mindenfele supportjat is. Nekem ezzel a modszerrel van PowerPC-n is up to date brozerem, TLS1.2 tamogatassal)

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

16 December 2016 10:17

electroger - 16 December 2016 10:04 AM

Üdv.
Egy másik topikban is jeleztem a problémámat.Teljesen tanácstalan vagyok a macbook pro-m reinstaljában.
2009-es gép yosemittel.Régebbi rendszert nem enged telepíteni mert:

Újabbat se,mert:

Ilyenkor mit tudok tenni?

Regebbi telepitot nem fogsz tudni futo rendszer alol elinditani, csak ha keszitessz usb-s telepitomediat: https://support.apple.com/hu-hu/HT201372 / https://support.apple.com/en-us/HT201372

Az El Capitan telepitot pedig igy szerezheted be: https://support.apple.com/hu-hu/HT206886 / https://support.apple.com/en-us/HT206886

electroger

electroger
Csatlakozva  08-12-2007

16 December 2016 13:10

Három fajta rendszerrel is próbálkoztam telepítőt készíteni,kétfajta módon is.A restort és a terminálos megoldással készült telepitő sem működött

Steve

Steve
Az összes posztok száma:  66
Csatlakozva  07-01-2005

16 December 2016 13:24

“Már bootol meg minden,de úgy néz ki,hogy a sata kábele ment tönkre!

Telepítéskor nem tud a hdd.re másolni,csak keresgél és halkan krepeg!
Utána néztem a jelenségnek és mindenhol azt olvastam,hogy sata kábel hiba!
Valakinek nincs egy ilyen működő kábele eladó!??”

E-bay-en vagy Aliexpressen nézd meg. Itthon csak az applenél kapod meg beépítéssel együtt…  naggggyon drágán!!!

Czo

Czo
Csatlakozva  02-09-2005

16 December 2016 13:34

electroger - 16 December 2016 01:10 PM

Három fajta rendszerrel is próbálkoztam telepítőt készíteni,kétfajta módon is.A restort és a terminálos megoldással készült telepitő sem működött

Mit jelent az, hogy nem mukodott? A leirasnak megfeleloen, USB eszkozre elkeszitett telepitonek be kell tudnia bootolni. A telepitoket mikor toltotted az App Storebol? Ha Februar 14 elott toltotted le a telepitoket, akkor azok egy lejart tanusitvannyal vannak alairva, es ujra le kell toltened a storebol: http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/vissza_akarod_tenni_a_korabbi_os_x_et_nem_fog_menni

electroger

electroger
Csatlakozva  08-12-2007

16 December 2016 21:48

Mountain lion telepítő elindúlt,de miután restratólt a telepítő,és bedobta volna a nyelvi kiválasztás ablakot,kiírta hogy nem lehetséges a telepítés..
Egyenlőre eddig jutottam

electroger

electroger
Csatlakozva  08-12-2007

17 December 2016 00:03

A többivel idáig jutottam:
http://www.kephost.com/image/vh7R

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

17 December 2016 09:12

Így kell csinálni: https://www.lifewire.com/create-bootable-usb-flash-drive-os-x-mavericks-2260351
DiskMaker X-szel sem megy?
(Nekem épp van pendrive-on egy Mavericks-telepítőm, csak nincs szárnya.)

Slacee

Slacee
Csatlakozva  15-12-2016

21 December 2016 09:12

Tisztelt Czo!
A korábbi feldobott problémám:
Ugye a gondom az volt, hogy os x újratelepítésnél az app store írta, hogy a termék jelenleg nem elérhető (el capitan volt a gépen, ezt akartam úja telepíteni). Közben nagy nehezen találtam helyben apple szakit, aki szerint, a termék tényleg nem elérhető, augusztusban az apple levette az összeset, csak a sierra maradt, azt viszont a gépem nem támogatja. Sikerült telepíteni usb-ről, de csak a snow leopardot tudta felrakni. (ez volt) Kezdésnek megteszi, de sajna azért itt elég korlátozottak a lehetőségek. Azt szeretném kérdezni, hogy a 10.6-ban van-e magyar nyelv támogatásra lehetőség?
Jelent-e biztonsági kockázatot a régebbi op.rendszer? Gondolom rendszerfrissítést már csak usb-ről fogok tudni csinálni, ha esetleg sikerül szerezni. (Ez lassan megoldhatatlan kategória)
Nem igazán ismerem a snow leopard-ot, kell-e tudnom valamit, itt gondolok arra, hogy van iphone-om, itunes, icloud ugyanaz-e. Bocsánat a sok kérdésért. Előre is köszönöm.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

21 December 2016 13:08

A 30-as bejegyzésben szereplő linket ( https://support.apple.com/hu-hu/HT206886 ) nem nézted meg elég alaposan, onnan leszedhető az El Capitan telepítő https://itunes.apple.com/app/os-x-el-capitan/id1147835434?mt=12

gidovalter

gidovalter
Csatlakozva  23-12-2016

23 December 2016 21:55

sziasztok!
nekem egy sima a1342-őm van nem pro, szal bocsi, h ideírok, de csak itt találtam olyan témát amivel küszködök. Szóval vettem egy egy SSD vinyót bele meg a DVD helyére betettem a régit(amit véletlenül sikeresen leformáztam) így van 2 csupasz vinyóm. Csináltam egy OSX telepítő pendrive-ot. Inditásnál Alt gomb nyomva stb. elindul a telepítés majd az utolsó percnél kiírja a hibát “a telepítő forgalmának aláírási hitelessége érvénytelen.” valaki tud tanácsot adni mit csináljak??
köszi.
Valter

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

24 December 2016 07:36

Talán megoldja: a dátumot állítsd vissza legalább egy évvel és ne engedd ki a gépet a netre (a telepítés előtt / alatt).

gidovalter

gidovalter
Csatlakozva  23-12-2016

24 December 2016 08:19

szia, es hogyan tudom a dátumot állítani??? nem találok erre semmi lehetőséget.
Valter

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

24 December 2016 09:42

Tényleg, ahhoz egy működő rendszer kellene :)
Telepítés előtt a “Utilities” menüben van Terminal: http://osxdaily.com/2012/07/04/set-system-time-mac-os-x-command-line/ (a kézi beállítást nézd)

robagp

robagp
Az összes posztok száma:  801
Csatlakozva  22-09-2009

15 October 2020 22:31

Hello,

MBP 2010 mid 15’ - re szeretnék bootable usb High Sierra -t készíteni.
Apple Store ból pár MB-s Install Mac Os High Sierra jön le, majd az elindul és letölti a teljeset, de hová?
Sehol se találom, így pedig nem tudok usb-t készíteni.
Kérlek segítsetek.

robagp

robagp
Csatlakozva  22-09-2009

19 October 2020 06:32

Hello,
OS X install bootable USB ről bootolva letöltöm az egyetlen merevlemezt, majd installálnám a High Sierra-t /MBP 2010mid 15’/.
És ez a hiba üzenet fogad:
“this copy of the install macos high sierra application is damaged and can‘t be used to install macos”
Az idő jó de UTC-ben van.
Ez lehet a gond.
Csak hogy tudom átváltani PDT-be a telepítőnél terminalban?
/azért kell PDT mert más os x telepítő elindul és azok PDT ben vannak/
/Telepítő tuti usb tuti jó, apple supporttal monitorozott amíg csináltam és azt mondták az jó/
systemsetup, timezone stb parancsok nem működnek a telepítő alatti terminal-ban.

Hello,

Sikerült, el se hiszem:
Steps:

Go to your applications folder.
Find the installer for macOS Mojave.
Right click on the installer and click “Show Package Contents”.
Click on folder named “Contents”.
Click on the folder named “SharedSupport”.
Delete the file named “InstallInfo.plist”.
Enter your administer password to confirm.
Now open the installer.

Ez volt a megoldás.

robagp

robagp
Csatlakozva  22-09-2009

21 October 2020 15:56

Hello,

Itt a válasz minden kérdésre:

https://youtu.be/_OvmZealBJU

Apróhirdetések

Hírek