Segitsetek légyszi

adrian007

adrian007
Az összes posztok száma:  23
Csatlakozva  27-03-2016

28 October 2016 04:11

Kb 5 hónapja vagyok macbook tulaj :) soha többet nem kell windows :)
Eddig majdnem mindent megtudtam oldani, de most kifogott rajtam.
1, milyen film nézö programot kéne használni?? vlc szerettem eddig nagyon, iphone 6s telefonon is az van, ott van olyan hogy ftp be irtam az ip cimet felhasználoi név jelszo es tudom nézni a server gépröl a filmet. de a gépen nem tudok ilyet csinálni. milyen program tudna ilyet? sajnos a macken levö vlc nem tudja.

2 ha le szedek valami programot és ugy törlöm le hogy bele huzom a kukába a maradék szemét is le megy a gépröl?? valami tisztitó program kell?

3 nem lehetne valahogy ugy beallitani a helyesirast mint pl a telefonon mukodik? javit vagy fel dob valami lehetoseget?

valaszotokat elöre is köszönöm

the_innovator

the_innovator
Az összes posztok száma:  47
Csatlakozva  21-06-2012

28 October 2016 06:40

gratulalok a macbook-hoz, udv a zoldsegtermesztok vilagaban :)

1: probald meg az mplayerx nevu app-ot (http://mplayerx.org/download.html)

2: appcleaner (https://freemacsoft.net/appcleaner/) ez leszed minden felesleges file-t

3: helyesiras a rendszerben beallitott nyelvhez igazodik, de nezd at ezen beallitast: “system preferences - keyboard - text” menuben: “correct spelling automatically” es/vagy “spelling: -valaszd ki a nyelvet a listabol”

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13213
Csatlakozva  27-02-2004

28 October 2016 06:42

1. Csatlakozz SMB vagy AFP megosztással a szerverre, akkor talán megy.
2. A szemét marad. (Létezik AppCleaner (és hasonlók), de az sem az igazi, fontosabb, hogy ne telepíts minden vackot a gépedre.)
3. Nemtom, de az igekötőt egybeírjuk az igével (ha előtte van).

adrian007

adrian007
Csatlakozva  27-03-2016

28 October 2016 12:13

Sziasztok. köszönöm a segitséget. megprobálom a dolgokat amit mondtatok. helyesiras beallitasanal nincs magyar nyelv sajnos :(

a masodik hozza szolonak annyit tudok ajanlani hogy hívja fel akkor az apple fejlesztoket hogy csinaljak meg hogy jól javitson a telefon. Imádom mikor valaki bele kot az álló fába is.

Hogy lehet ezt a gépet ujra telepiteni?? n..re.cc le szedek egy rendszert, es milyen program kell hogy tudjak egy pendrive boot dolgot csinalni?

ti milyen rendszert javasolnatok?  ezen azt hiszem az a yos izé volt :) most meg frissitett aztán nem tetszik. meg ugy rakta fel a régi tulaj.

adrian007

adrian007
Csatlakozva  27-03-2016

28 October 2016 12:13

Sziasztok. köszönöm a segitséget. megprobálom a dolgokat amit mondtatok. helyesiras beallitasanal nincs magyar nyelv sajnos :(

a masodik hozza szolonak annyit tudok ajanlani hogy hívja fel akkor az apple fejlesztoket hogy csinaljak meg hogy jól javitson a telefon. Imádom mikor valaki bele kot az álló fába is.

Hogy lehet ezt a gépet ujra telepiteni?? n..re.cc le szedek egy rendszert, es milyen program kell hogy tudjak egy pendrive boot dolgot csinalni?

ti milyen rendszert javasolnatok?  ezen azt hiszem az a yos izé volt :) most meg frissitett aztán nem tetszik. meg ugy rakta fel a régi tulaj.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

28 October 2016 12:49

Ha nem jól javít, akkor ne hagyd neki.

adrian007

adrian007
Csatlakozva  27-03-2016

28 October 2016 12:58

Nem szoktam vele torodni javitson ha akar.
na a film nezo program nem jo amit irt az elso kollega. amit te irtal be kapcsoltam de tovabb mi a menet nem vagom.
ujra is kene rakni de nem tudom hogy kell ezt a gepet

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

28 October 2016 14:40

Mindegy, nem megbántani akartalak vele.
OS X nem kedveli az ftp kapcsolatot, ezért a szervert más típusú megosztásra kell rábírni.

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1110
Csatlakozva  19-02-2010

29 October 2016 18:59

Hálózatos filmre korábban nagyon népszerű volt az XBMC a Mac-en. Nem tudom, most mennyire jól használható... Egy próbát talán megér.

Sierra előtti rendszerekre van itt egy leírás az Apple-től bootolható pendrive készítésére: https://support.apple.com/hu-hu/HT201372
Egyébként Recovery (Visszaállítás) módban indítva van lehetőség egyszerűen javításra és újratelepítésre is: https://support.apple.com/hu-hu/HT201314

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1026
Csatlakozva  18-10-2008

30 October 2016 11:49

1. Ehhez előbb a Finder-ben fel kell csatolnod a szerver gép filmes mappáját mint hálózati meghajtót. FTP-n, AFP-n, SMB-n, ahogy tetszik. A Finderben: Ugrás/Kapcsolódás szerverre. Itt beírod a címmezőbe a kívánt hálózati protokollnak megfelelően a hálózati mappa elérési címét, a kapcsolódásra kattintasz, megadod a felhasználónév/jelszót és újra a Kapcsolódásra kattintasz.

Ha ez megvan, a felcsatolt hálózati meghajtó megjelenik az Asztalon és böngészheted a tartalmát. Ezután bármelyik OS X-re elérhető videolejátszó programmal (többek közt a VLC-vel is) nézheted a szerver gépen lévő filmeket.

Egy trükk, ha nem akarsz minden egyes alkalommal ezzel bajlódni amikor elindítod a gépet: http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/48447/#895959

Alternatív megoldás az amit vikri javasolt, hogy egy olyan jellegű alkalmazást használsz filmnézésre mint az XBMC, PLEX vagy a KODI. Ezek médiacenterként működnek és tudják böngészni a hálózaton megosztott mappákat ha egyszer beállítottad bennük az elérési útvonalat.

2. Marad némi szemét és van is erre segédprogram, mint mondjuk az ingyenes AppCleaner, de mint ahogyan Titi is javasolja, inkább ne szórd tele a gépet mindenféle szeméttel és nem lesz gond ebből.

3. Próbáld ki, hátha működik a Sierra alatt is: http://tldrify.com/kne

Kyle Katarn

Kyle Katarn
Az összes posztok száma:  16
Csatlakozva  20-10-2009

30 October 2016 17:55

Sziasztok!
Freemail cimet szeretnék hozzáadni a Mail programhoz.Jól tudom,hogy a kimenöszerver neve:mail.freemail.hu?
Köszönöm!!!
Még egy érdekesség,hogy eddig müködött tökéletesen,aztán egyik napról a másikra nem tudok levelet küldeni pedig jók voltak a beállitások.Fogadni tudok.a bejövö szerver:mail.freemail.hu

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

01 November 2016 18:16

Nekem is egy csomószor akadozik a freemail-es címem. Én annál egyébként egy másik email címhez (fiókhoz) tartozó kimenő szervert használok.

Kyle Katarn

Kyle Katarn
Csatlakozva  20-10-2009

01 November 2016 19:37

Köszi a választ,véletlenül kitöröltem a fiókot,mindenre emlékszem csak a kimenöszerver nevére nem.Nekem soha nem akadozott,szerencsém volt.A UPC-nél vagyok elöfizetö de hiába irom be a kimenöszerverhez,az smtp.upcmail.hu nem megy.Arra emlékszem,hogy nem UPC-s cim volt beirva az tutti,hanem freemail,de bárhogy is ,nem megy.Mi a fenét irjak be?Már mindent próbáltam,irnátok valami konkrét szerver nevet amivel müködhet?Ami nálam volt beirva,köze nem volt a szolgáltatóhoz.Elolvastam a mail problémákat itt,de sajna nem lettem okosabb.

A másik vicc,ide sem tudok belépni mindig folyton “hibás belépési adatok” irja ki.Pedig mindent jól irok be!
Most beengedett kb a 70-ik próba után.Vicces.
Akkor is szép estét mindenkinek :D

vikri

vikri
Csatlakozva  19-02-2010

01 November 2016 21:02

Megnéztem: a freemail nem ad smpt elérési utat (http://help.freemail.hu/index.php?method=1&q=35393). A fiókbeállításnál a Mailben a freemailnél lesz az smpt beállítás, ahol a legördülő menüből (a mail-beállítások-fiókok-freemail fiókod-szerverbeállítások-ban) válaszd ki a másik (működő) smpt kimenőszervert a “fiókok”-nál. Ott a már beállított dolgok jönnek be (név/jelszó/hosztnév - automata beáll. pipa). Nekem így működik.

Kyle Katarn

Kyle Katarn
Csatlakozva  20-10-2009

01 November 2016 21:18

Köszi!
Ezt fogom tenni,csak dühit,hogy képtelen vagyok visszaállitani az eredeti állapotot.Valahol lesz egy papir ahova ezt régen felirtam,talán elökerül,akkor közhirré is teszem:D

Apróhirdetések

Hírek

Cserélve lesznek a billentyűzetek

2018. 06.23. @ 10:30
6

Szivárogtat a Quick Look

2018. 06.21. @ 10:43
1