Bootcamp / Windows 10

TM@ci

TM@ci
Az összes posztok száma:  108
Csatlakozva  11-01-2007

13 September 2016 16:03

Ennek a topicnak a célja a bootcamp-el telepített Windows 10 működési tapasztalatainak megosztása.
Nálam amire felment : iMac 27`` Retina 5K, 3,2 Ghz Quad-Core, Late 2015, 8 GB RAM, 1 TB HDD, AMD Radeon R9 M380-2GB RAM
Amit feltettem : Windows 10 Pro 64 bit, v.1607, build 14393 (Anniversary Edition) - 950 GB tárhellyel

Tapasztalatok:
1.) Eredetileg magyar education licence-es szoftvert tettem volna fel, de az automatikus aktiválás egy hetes próbálkozás után sem sikerült. Azt írták végig drótról kell telepíteni (LOL) de úgy se ment. Szégyen, leírni de jogtiszta szoftvert is csak netes segédprogrammal sikerült aktiválni.
(Parallels-en sem ment. Idegen nyelvű fórumok szerint normál esetben is kész kálvária a Win10-et aktiválni. Írtam már pár itt pár kritikát a Mac OS-ről, node ehhez képest! Nem gondoltam, hogy a win tényleg ennyire és egyre ocskább lesz az évek folyamán, egyes elavult beállítópanelek még mindig megvannak a win 10-ben amiket még a win 98-ból ismerek és már akkor utáltam…)

2.) Nem telepíti a wifit. A bootcamp assistant-el külön le kellett mégegyszer szedni hozzá a Windows illesztőprogramokat és onnan felnyomni a wifi illesztőjét. (Idegen nyelvű fórumok szerint ez is igen gyakori hiba.)

3.) Másik kedvencem, hogy a bluetooth-os Magic Mouse-t nem ismeri fel időnként, teljesen váratlanul. Eddig visszamentem Mac OS-be, onnan újra kellett hangolni a kapcsolatot. Így most megy. Azóta frissítettem az illesztőprogramos USB drive-ról ezt is, biztos ami biztos. Meglátjuk megy-e pár nap után.

Kérem akinek van tapasztalata, hogy a winfos 10 még milyen kellemes meglepiket tartogat (bootcamp alatt, vagy egyébként) írjon.  Az egésznek üzembiztosan kéne működnie - szeretném tudni, még mikre számíthatok. Eddig egy igen drága program (orvosi műszerhez) távtelepítése híúsult meg a fenti egérhiba miatt.

hildgyorgy

hildgyorgy
Az összes posztok száma:  119
Csatlakozva  29-07-2008

14 September 2016 11:21

Campus Windows 10 telepítést csináltam én is - mbp-ra, ott ugye egyáltalán nincs vezetékes net opció... Ezt írták a MS supporttól:

“Ez esetben a következő megoldást javaslom:
a telepítőkészleten található egy unattend.xml elnevezésű, jegyzettömbbel is megnyitható fájl, ebből egy 5*5 karakteres kulcs olvasható ki, amely maga a telepítő kulcs; parancssori ablakot nyit rendszergazdai jogokkal és beírja a következőt:
slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX (ahol X a termékkulcs) (élő internet kapcsolat szükséges) majd ENTER-t üt.”

És ez működött is rendben.

Üdv

justsig

justsig
Az összes posztok száma:  14
Csatlakozva  18-10-2014

15 September 2016 19:24

Évek óta használom a Windowst az apple gépemen. Boot Camp-el telepítve soha semilyen
problémám nem volt. A Boot Camp letölti telepítéskor automatikusan a windows illesztőket.
Jelenleg is El Capitan mellett fut a Windows 10 pro 64 bit. Sem az aktiválással, sem a Magic Mouse illesztő progival nem volt gondom. Csak megjegyzem hogy a Windows telepítése után
nem árt Driver Boosterrel egy illesztőprogram frissítést elvégezni. Sajnos a tapasztalatom az hogy
az Apple nem mindig a legfrissebb drivereket tölti le a Boot Camp-el. A wifi csak megjegyzem
gyorsabb a Win 10-en mint az El Capitanon. Ez köztudott hogy az OS X küzd wifi problémával.
Szerintem ha a Boot Camp leírása szerint telepíted nem lehet gond.
Egy magánvélemény, a “winfosozást” már abba kéne hagyni. Én mindkettőt használom, mind a
kettő nagyon jó rendszer. Eszembe se jutna sem az egyiket, sem a másikat leszólni.
Egyébként ha ennyire rossznak tartod, miért telepíted?
Szerintem valamit rosszul csinálsz!
Üdv.

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

18 September 2016 14:34

Köszönöm a válaszokat! A Win10-et csak és kizárólag azért vagyok kénytelen használni, mert az általunk használt orvosi géphez sajnos csak Win. alatt futó program létezik.

OK, nem ekézzük tovább a Windows-t. (Csak nem értem miért lesz egy win-es gép még mostanság is 1-2 hét alatt tiszta vírus Defender és egyebek ellenére, ha nem kerül rá vírusírtó program, mikor a Mac-hez alapból még mindig nem kell vírusírtó - közel 10 év alatt soha nem használtam. Miért nincs benne egy olyan gyors és hatékony kereső, mint a Mac-ben már régóta, és még sorolhatnám. A nekem fontos területeken nem látom a fejlődést az XP óta.)

Frissítettem az oprendszert a legújabb csomagokkal és a bootcamp illesztőprogramokat is. A bootcamp tényleg nem érthető miért elavult verziókkal dolgozik vagy nem telepít fel egyszerűen wifit, hangkártyát.

Méréseim szerint nekem kb. ugyanolyan gyors a net El Captain és Win10 alatt.

Nálam a Magic Mouse II (II-es, így pontos) és a keyboard bluetooth-os működése továbbra is teljesen random a Win10. alatt. Problémát az újraindítás sem oldja meg, pontosabban csak ha Mac alatt indítom újra a gépet és hangolom az eszközt újra össze.
A keyboard-nál ezt a problémát úgy tűnik megoldja, ha a töltőkábellel folyamatosan USB-n kapcsolva van a géphez. Úgyhogy valószínűleg veszek egy USB-s egeret, mert ez így nem állapot, a páciens nem várhat arra, hogy ma van-e kedve illesztenie a bluetooth-egért, vagy nem.

Campus-os telepítéshez :
https://campus.rufusz.hu/microsoftdownload/Links.aspx?s=jrkaxcyosdhoqp3eisbohjk2
(Csak Neptunra bejelentkezve érhető el az oldal.) Itt ezt írják :
“Az operációs rendszerek aktivációja csak akkor lesz sikeres, ha a telepítés során az alábbi feltételeket biztosítja:
tiszta telepítést hajtson végre (azaz ne upgrade-elje a korábbi opreációs rendszerét)
kábellel kapcsolódjon az internethez a telepítés kezdetétől (a wifi hálózat beállítása a telepítést követően lehetséges, az automatikus aktivációt ilyenkor már nem lehet végrehajtani) >> ekkor van az, hogy a wifit fel sem telepíti <<
egyéni előfizetésen keresztül kapcsolódjon, az egyetemi hálózat hibát eredményezhet
fizikai, tehát ne virtuális gépre telepítsen
a telepítőkészletet / pendrive-ot a telepítés befejezéséig tartsa csatlakoztatva”

justsig

justsig
Az összes posztok száma:  14
Csatlakozva  18-10-2014

18 September 2016 17:09

Próbáld meg innen telepíteni a magic mouse 2 drivert. Nekem működik.  http://www.trackpadmagic.com/magic-mouse/download

bias

bias
Az összes posztok száma:  206
Csatlakozva  14-02-2009

12 December 2016 15:59

Sziasztok,

Az idén vásárolt Mac Book Pro 13” Retina laptopomon szépen elfut a Win10, viszont múlt péntek óta a bootolás közben (kék win logó) megfagy, miután kiválasztottam a BootCampben a win partíciót. Vannak tesztprogramok, amikkel javítani tudnám a dolgot, de nem tudok bootolható USB-t csinálni, amit ki tudnék választani a BootCampben.

Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani a dolgot? Sajnos nincs rescue disc-em, nem csináltam a Win10-emhez, így nem tudok arról bootolni. :(

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

12 December 2016 16:14

“Természetesen” a Magic Mouse II illesztési probléma nem oldódott meg, pedig szinte a fenti összes javaslatot kipróbáltuk. (Mondjuk látatlalba tök ismeretlen cégtől nem vettünk illesztőprogramot vagy működik, vagy nem alapon.) Így miután a negyedik pacienst voltunk kénytelenek műszaki hiba miatt áttenni, vettünk az iMac-hez egy randa fekete Trust USB-s egeret, amivel most legalább működik hiba nélkül hetek óta… Egyenlőre tesztelem a MMII-t macOS alatt más gépeken, hogy nem-e a hardverben volt a hiba - de nagyon nem úgy tűnik.
Az internetet továbbra sem merem “ráengedni” a Win10-re - nem ingyen telepítették ill. telepítik újra az orvosi műszer programját… Jobb megelőzni a vírusveszélyt/adatlopást Windows-on ezen egyetlen valóban hatékony módon : offline.

TM@ci

TM@ci
Csatlakozva  11-01-2007

12 December 2016 16:23

Nincs mese, belépsz a macOS-be törlöd az eddigi bootcamp partíciót és újratelepíted a bootcampos Win10-et. Egyébként Windows-t rendszeres, automatikus vagy manuális biztonsági adatmentés nélkül futtatni szimpla öngyilkosság. Ez még mac alatt is kockázatos, bár ott simán rá tudod a netről újra tolni a rendszert anélkül, hogy újratelepítés közben bármilyen személyes fájlod vagy mappád legyalulná a gép. (Feltéve, ha maradt rajta elég szabad hely.)

bias - 12 December 2016 03:59 PM

Sziasztok,

Az idén vásárolt Mac Book Pro 13” Retina laptopomon szépen elfut a Win10, viszont múlt péntek óta a bootolás közben (kék win logó) megfagy, miután kiválasztottam a BootCampben a win partíciót. Vannak tesztprogramok, amikkel javítani tudnám a dolgot, de nem tudok bootolható USB-t csinálni, amit ki tudnék választani a BootCampben.

Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani a dolgot? Sajnos nincs rescue disc-em, nem csináltam a Win10-emhez, így nem tudok arról bootolni. :(

bias

bias
Csatlakozva  14-02-2009

12 December 2016 18:38

TM@ci - 12 December 2016 04:23 PM

Nincs mese, belépsz a macOS-be törlöd az eddigi bootcamp partíciót és újratelepíted a bootcampos Win10-et. Egyébként Windows-t rendszeres, automatikus vagy manuális biztonsági adatmentés nélkül futtatni szimpla öngyilkosság. Ez még mac alatt is kockázatos, bár ott simán rá tudod a netről újra tolni a rendszert anélkül, hogy újratelepítés közben bármilyen személyes fájlod vagy mappád legyalulná a gép. (Feltéve, ha maradt rajta elég szabad hely.)

Nincs gyorsabb, egyszerűbb megoldás? Hogy tudnám elérni, hogy a win boot közben a bootolható usb induljon el?

bias

bias
Csatlakozva  14-02-2009

13 December 2016 05:34

Megoldódott mégis vhogy. Sikerült a win10 telepítőjével vmit megjavítani, habár minden opcióra azt mondta, hogy nem sikerült.

Köszi!

robagp

robagp
Az összes posztok száma:  780
Csatlakozva  22-09-2009

18 March 2017 20:41

Hello

Kérlek segítsetek már, mert több hónapja kapom a hosszú cicit az almától.
Windowst szeretnék telepíteni a MBP 6.2 es gépemre, bármelyik windowst 7 v 8 v 10, akár osx nélkül is csak windows, usb-ről mert az optikai meghajtóm rég elromlott, és nem veszek ezért, mert iszonyat drága
-Sierra van a gépen, de Maverick el is a lenti hibák jelentkeznek.
-bootcamp feltörve, elkészíti az usb-t, particiot keszit, de ujrainditas utan win 8 es 10 GPT particio hibával leáll.
-csak win 8 v 10 /osx nelkul/ telepites kozben hibaval leáll. Más gépekre szó nélkül felmegy/
-Win7 -et bootolásnál nem is látja a MBP /elvileg firmware frissitesnel alma betiltotta, csak optikai meghajtoval engedi/
-refit el sem látja a win7 et, és refit es bootolással se rakja fel a win 8-10 -et.
- bootcamp al és rufus -al is probaltam az usb-s installalot elkesziteni, ugyanaz a hiba.
-virtuális windows nem jo

Hogy tudnék windows-t telepiteni a gépemre?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12841
Csatlakozva  27-02-2004

19 March 2017 07:15

1. Telepítsd másik gépen a te vinyódra.
2. Postaköltség fejében tudok meghajtót küldeni (úgy emlékszem, egy 12,7 mm-es és egy 9,5 mm-es optikai meghajtó porosodik valamelyik dobozban).

robagp

robagp
Csatlakozva  22-09-2009

19 March 2017 09:38

Mindkettő jó megoldás :)
Viszont, ha te nem használod már, akkor élnék a 2ik lehetőséggel /9,5mm-es z enyém/.Hogy tudok magánba írni itt neked?

Titi - 19 March 2017 07:15 AM

1. Telepítsd másik gépen a te vinyódra.
2. Postaköltség fejében tudok meghajtót küldeni (úgy emlékszem, egy 12,7 mm-es és egy 9,5 mm-es optikai meghajtó porosodik valamelyik dobozban).

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12841
Csatlakozva  27-02-2004

20 March 2017 06:42

A név alatti PM gombra kell bökni.

robagp

robagp
Csatlakozva  22-09-2009

21 March 2017 15:17

Titi - 20 March 2017 06:42 AM

A név alatti PM gombra kell bökni.

Kétszer is kuldtem, de szerinetm nem ment el az uzenet.

WolfiMusic

WolfiMusic
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  21-10-2016

06 April 2017 16:10

Sziasztok!

Nekem is egy hasonló problémám lenne, mint a fentebbi úri embernek. Egy Imac 2011 mid gépre szeretnék telepíteni windows-t, de nincs superdrive, mert helyére egy ssd lett beszerelve.
Fontos lenne az ablakos rendszer, mert van néhány általam használt speciális program, ami csak és kizárólag windows alatt fellelhető.
Az alábbi linken található utasításokat követve próbáltam a windows 8.1-et telepíteni:
https://rivernetcomputers.com/how-to-install-windows-boot-camp-without-an-optical-drive/
Hiába adminisztrátori jogosultságokkal vagyok belépve, nem engedi felül írni az info.plist fájlt. Nincs külső dvd íróm, illetve azt olvastam, hogy ha lenne is, nem veszi figyelembe bootcamp barátunk…
Köszönöm előre is a segítséget!

Flatline

Flatline
Az összes posztok száma:  227
Csatlakozva  16-11-2006

07 April 2017 08:57

Parallels , virtualbox vagy vmware alatti virtualizáció lesz neked a legegyszerűbb megoldás.
Brokenstones-on van belőlük pár verzió.

Apróhirdetések

Hírek

Drágulnak az alkalmazások

2017. 04.28. @ 08:18
0

Retro App Store felület

2017. 04.26. @ 01:18
0