El Capitan “érthetetlen hibák”

GyTme

GyTme
Az összes posztok száma:  34
Csatlakozva  22-07-2011

28 August 2016 09:56

Szerintem a tiszta telepítés megoldhatja a problémát (azt sajnos nem tudom, hogyan kell), trackpad gesztusok Pl. 3 ujjas ablak mozgatás tűnt el, a kivágás művelet nem működik, az értesítési sávon pl. a részvénychartok elmosódnak…stb. A neten nem találtam ilyen jellegű hibáról felhasználói visszajelzést. Találkozott valaki ilyen jellegű hibával? Mi a biztos megoldás…

Rotstewart

Rotstewart
Az összes posztok száma:  1159
Csatlakozva  27-10-2006

28 August 2016 19:45

Downgrade to Yosemite - az a biztos :-)

GyTme

GyTme
Csatlakozva  22-07-2011

29 August 2016 10:22

Mostmár valószínűleg megvárom a Sierrát. Azért köszi:)

Ha valaki leírná a clean installt érthetően, annak nagyon örülnék:)

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13261
Csatlakozva  27-02-2004

29 August 2016 11:01

Telepítés előtt le kell törölni a célmeghajtót.

Zoly

Zoly
Az összes posztok száma:  304
Csatlakozva  24-07-2010

29 August 2016 23:31

GyTme

GyTme
Csatlakozva  22-07-2011

31 August 2016 22:38

Igen, köszi mindezt tudom. Érdekesség, hogy amit másodszorra ajánlasz, azzal az a probléma, hogy nekem valamiért az El Capitan valami 20-30 óra még letőlti, ezért is írtam érthetelen. Mikor fenn volt a Yosemit akkor nagy nehezen letőltöttem 25 óra alatt, nem vicc! Lehet újra megpróbálom vagy azt csinálom, hogy kettéosztom, a meghajtót és felteszem kipróbálva milyen a tiszta telepítéssel, jelenlegi rendszer alatt telepítve másik meghajtóra.

UPDATE: a második megoldással most sikerült, és 20 perc alatt (20 óra helyett:) letőltötte és feltelepítette úgy, hogy clean installal. Gyors lett, a részvénychartok normálisan néznek ki, a többi maradt a régi, de sok hely is felszabadúlt így. Direkt nem biztonsági mentéssel csináltam…

snookie86

snookie86
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  01-09-2016

01 September 2016 20:07

Sziasztok,

nekem az lenne a gondom, hogy Erste netbankban random ezt a hibaüzenetet dobálja, maga a netbank, tehát nem a böngésző, nagyon dühítő, egy utalást sem tudok megcsinálni. Mindegy milyen böngésző, de csak mac-en.

Hiba következett be a hálózati kapcsolatban. A funkció nem elérhető. kérjük próbálja meg később!

Van ötletetek, hogyan lenne javítható?

Köszi előre is.

eddi11

eddi11
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  15-06-2018

05 December 2018 20:02

Sziasztok!

A problémám a következő.Adott egy 2008 as év végi MacPro.4 giga ram 120 giga ssd.Yosemite volt fent rajta, működött is rendessen.Néha melege volt de nem volt vészes.(nVidia gpu van benne).
  Mivel nem értek hozzá, kapcsolatba léptem az Apple ügyfélszolgálattal.Érdemes-e, jó-e frissíteni a rendszert ElCapitan ra.A válaszuk igen,természetessen.
Letöltöttem az Apple honlapjáról.Elindult és rendben fel is települt.
Nincs is vele semmi gond azon az egy apróságon kívül hogy azóta azt írja hogy a hálózati töltö csatlakoztatva de nem tölt.

A csatin nem is vált a led zöld ről narancsra.Ja, annyit tudok hogy az adapter 45W os elvileg.A gyári meg ha jól tudom 85W.Ez okozhatja a problémát?Ha igen a kkor a Yosemite alatt miért nem volt vele gond?

Az smc resetet próbáltam.Nem jött be.

Marad a Yosemite vissza rakása?

Köszönöm a válaszokat.

Nos, vissza raktam a Yosemitet. Most ott tartok hogy a gép működik viszont valamiért nem tölt.Csak csepptöltéssel.Lehet tönkre ment az adapterem.

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2090
Csatlakozva  19-02-2009

08 December 2018 15:44

szia, inkább valószínű, hogy az akku ment tönkre. el capitan egy kicsit arra lett kihegyezve, hogy vegyél új akkut, így egyszerűen azt a visszajelzést adja, hogy nem tölt, vagy úgy viselkedik, mintha nem lenne a gépben akku. nézd meg mennyi ciklus van benne, valószínűleg nem is árt venni egy újat.
ezt a watt dolgot nem értem. nem gyári a töltő? rá van írva, hogy hány wattos. eddig működött, nem?

eddi11

eddi11
Csatlakozva  15-06-2018

09 December 2018 12:24

Szervusz!

Az akku az már nem gyári.A coconutBattery szerint 77 ciklus van benne.

A gépet így vásárltam ezzel az adapterrel és aksival.Az aksi elvileg 85% os.Az imént említett program szerint.

És igen,eddig működött.Azzal az adapterrel és akksival.Az adapter 45 w os.

Közben beszéltem egy szervizzel.Ott annyit mondtak hogy ennek a típusnak a gyári töltöje 85W os.Hát beszerztem egyett.

Most ott tartok hogy van egy telepített Yosemitim és egy 85W os töltöm.A töltés rendessen megy,az akksi teljessen feltöltve 1.5 órát bír.Ha megy a youtub akkor ez természetessen kevesebb.

Szóval nem tudom hogy érdemes lenne-e vissza raknom az ElCapitant.

És köszönöm a tanácsot.Ezt nem tudtam a Capitanról.

Lenne még egy kérdésem mely nem szerintem nem rendszer függö.

Ez a Macbook egy 2008 év végi.A sorozatszáma: W88043EBX92 A problémám a melegedés.Egész pontossan a GPU melegedése.Ha youtubon elkezdek filmet nézni pillanatok alatt felmegy 70-85 fok köré.A videókártya egy Geforce 8600 GT M.

Most tettem fel egy Fan control nevü progit.de ezzel is 70 fokos ugy hogy gangon mennek a ventik.Elvileg a szerviz egy hónappal ez elött kitakarította és újra pasztázta a gépet.

De igazából nem változott.

Meddig bírja vajon a meleget a GPU?Miértmelegszik ennyire?Megfözhették egyszer már?

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

09 December 2018 15:01

a másfél óra egy aksival nem túl sok. A Yosemite nem volt rossz rendszer, úgyhogy, ha nincsen szükséged olyan programokra, amik már csak újabb rendszereken futnak, akkor nem érdemes frissítened. Az ElCapitan Mail programja elég jó lett. Az Adobe CC pedig nem fut ElCapitán-nál régebbi rendszeren. Ez az eldöntendő feladat:)

Ezek az értékek nem rosszak. 70-80 fok. Az sem ritka, hogy a hőmérsékletek 96 fokig is felmennek. Ez nem okoz gondot. Próbálj ki különböző böngészőket, pl a Google Chrome-ot…. Youtube nézésre. Azok máshogy kezelik a Flash Player-t. Az okozhat ilyen terhelést. Ezzel nem kell foglalkozni.
Üdv

eddi11

eddi11
Csatlakozva  15-06-2018

09 December 2018 16:10

Szervusz!

Köszönöm gyors válaszodat.Mivel teljessen új felhasználója vagyok a Mac-nek így igazából azt sem tudom milyen programok kellhetnek.Ugye kerestem rá szövegszerkeztöt amit tudok is használni az lett a LibreOffice.Valamint az Opera böngészöt probáltam de az valamiért nem akarja engedélyezni a cookikat.

Ami eddig a legnagyobb problémát okozta az hogy hogyan tudom kicserélni a meghajtót SSD-re.De hál istennek a Forumnak és a SuperDumpernek klonozással át ment a rendszer és nem került 20 000 ft omba.

Esetleg tudsz valami érdekes értelmes programokat ajánlani?

Valamint ugye a felhasználási területet erössen korlátozza hogy nagyon melegszik a GPU.De így hogy írtad hogy a 96 fok sem meglepö így annyira nem idegesít.
3D be szoktam szerkezteni de nem Mac-en.

Az a 1.5 óra tudom hogy kevés a Mac hez képest.Tervben van egy új vásárlása.Csak az most alszik.

Köszönöm a segítségedet. Kellemes Ünnepeket így előre is.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

09 December 2018 18:00

Eddi11, köszönöm, neked is kellemes ünnepeket kívánok.

Apróhirdetések

Hírek

Feltámadhat a Smart Battery Case

2018. 12.11. @ 05:59
0

Új ajándékötletek az Apple-től

2018. 12.06. @ 02:23
0

70%-on az iOS 12

2018. 12.05. @ 12:00
0