Parallels problema

Pdudas

Pdudas
Az összes posztok száma:  710
Csatlakozva  21-09-2005

17 August 2016 13:07

Sziasztok!

Adott egy late 2015 MBP 13” 8GB rammal es 256GB SSD-vel.
Kette van particionalva, mert munkamhoz kell a windows - de vegul kiprobaltam a Parallels-t is es kikotottem a Business Edition 11-es verziojanal. Tehat a Windows 10 a Bootcapm particiorol fut, de Parallels-ben (boven jo a sebessege, sleepbe teszi ha nem kell, stb - tobb igy az elony mint a hatrany).

Az egyetlen gondom az, hogy neha nem ismeri fel a kulso vinyomat (USB3, WD elements) ami NTFS-re van formazva.
Be van allitva, hogy az adott meghajtot mindig a virtualis gephez kapcsolja, igy az OS X alatt meg sem jelenik.
Vitrualis gepet ujrainditva sem ismeri fel - igy arra gyanakszom az OS X-en (10.11.6) lesz a kutya elasva.
Gep teljes ujrainditasa (OS X es Win10 a parallelsben) utan ujra mukodik.

Termeszetesen a problema alatt a Devices/External Devices alatt nem latszik a csatlakoztatott meghajto.

Talalkoztatok mar ilyen problemaval?
Mi lehet a gyorsabb megoldas?
(valamelyik prl_ service ujrainditasara mar gondoltam, de nem talaltam ilyen iranyu infot a neten).

Koszi!

taky19740

taky19740
Az összes posztok száma:  75
Csatlakozva  13-03-2012

17 August 2016 16:07

Szia!

Nekem fel van téve a Tuxera. Az én külső HDD-m NTFS és OS X kiterjesztettre van particionálva. Ha csatlakoztatom az OS X-hez, akkor automatikusan átveszi az NTFS partíciót a Parallels. Viszont az OS X csak akkor látja, ha a Rendszerbeállításban a TUXERA-ban felcsatolom. Amúgy nekem is csak reboot után látja.
Tudom nem segítettem, de gondoltam leírom. :)

Pdudas

Pdudas
Csatlakozva  21-09-2005

17 August 2016 16:24

Szia!

Nekem fent van a Tuxera (igaz letiltva) es a Paragon NTFS for MAC (ezt valahonnan a Parallels honlaprol toltottem le, mert ezt javasolta az NTFS elereshez).
Az esetek 90 szazalekaban jol mukodik a rendszer - ha fut a Win10 es bedugom a kulso vinyot akkor hallom a hangszoroban a tipikus USB eszkoz csatlakoztatasat jelzo hangot es voila ott az eszkoz a Win10 alatt.

A maradek 10 szazalekban a vinyon levo led fel sem villan - olyan mintha az USB port csak tapot adna de nem olvasna be a vinyo adatait (ugyebar amikor hozzafer a gep a vinyohoz, akkor villog es nem folyamatosan vilagit).

Azaz olyba tunik, hogy vagy az NTFS For Mac, vagy kompletten az OS X USB-s eszkozokert felelos resze kb eszre sem veszi a radugott eszkozt. Kihuz/visszadug nem segit, masik USB portban sem. Ilyenkor csak az OS X ujrainditasa (Parallels nem eleg) segit.

Azert nem gondolom, hogy maga az NTFS driver a gaz, mert ugye a win10 is azon ul a bootcamp particion es azzal kvazi sosem volt gond.

taky19740

taky19740
Az összes posztok száma:  75
Csatlakozva  13-03-2012

17 August 2016 16:32

Én is úgy szoktam lenni, hogy ha mountoltam a Tuxera-val (hozzáteszem mindig az OS X alá csatolom mindkét partíciót) és úgy sem látja a Parallels, akkor jön a teljes reboot. :(

Pdudas

Pdudas
Csatlakozva  21-09-2005

17 August 2016 18:27

Es a mai szepseg: Parallels alatt nem frissul a Win10.
Atbootolva meg igen. Megtalalta, letoltotte, felrakta a frissiteseket, defenderen nyomtam egy teljes scant is.

Vissza parallels-be es ujra errorozik, hogy nincs netkapcsolat. Pedig net megy rendesen, onnan VPN-ezek be mashova.
Igaz Parallels alatt 2 Giga ramot lat, nativban meg ugye a teljes memoriat. Talan ez a baj. Bar 2 gigas gepeken vigan fut a win10…

Lehet el kene mentenem a bootcamp tartalmat egy rendes parallels virtualis gepbe aztan .....
Csak eleg gaz lenne ha ujra aktivaltatna magat - hiszen a Win10 mar nem engedi meg ugyanannak a szeriaszamnak a virtualis es fizikai futtatasat - meg 1 licenszet meg megsem vennek csak ezert… :(

Szoval erdekes a helyzet.

Pdudas

Pdudas
Csatlakozva  21-09-2005

17 August 2016 19:25

Bootcamp import megvolt. Azaz VM-bol is probaltam futtatni.
Hasznalhatatlanul szaggat.

Pedig duplaztam a memoriat - azaz 2 helyett 4 giat kap.
Os X alatt a prl_disp_service fullra kihajtja a proci(ka)t. Azaz valami maskepp van. :(

Windows update gond megoldodott - talan nem kellett volna a Parallelsben futo Bootcamp particiora rakott win10 alatt meg egy Vmware Workstation-t is telepiteni. Leszedve mgy a frissites mindenhonnan.

Az USB-s dolgot meg meglatjuk. De ugy tunik felesleges volt a Bootcamp particiot VM-be importalni.

robagp

robagp
Az összes posztok száma:  792
Csatlakozva  22-09-2009

01 August 2019 18:18

Hello,
MBP retina 13’ 2012 late.
Frissítettem Mojave ra és a parallel desktop 8 alatt a windows 8 “Failed to open the parallels networking module” hiba üzenettel indul, és nincs internet a windows alatt.
Mac os -ra váltva van net, csak windows alatt nincs. A frissítés előtt működött.
Próbáltam a network restore defaults nem segített.
Mi lehet a probléma?

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1201
Csatlakozva  18-10-2008

04 August 2019 11:16

robagp - 01 August 2019 06:18 PM

...frissítettem Mojave ra és a parallel desktop 8 alatt…

A Parallels Desktop jelenleg a 14-es verziószámnál tart. Talán a 2012-ben megjelent 8-as változat már nem minden tekintetben kompatibilis a Mojave-al.

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0