Garageband Audio Unit Sampler

MDMDMD

MDMDMD
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  10-05-2016

10 May 2016 21:20

Helló Mindenki!
Segítségre lenne szükségem. Lehet, hogy alap dolog, de én csak nagyon műkedvelő szinten komponálgatok.
Analóg hangmintából szeretnék hangszert szerkeszteni a fent említett eszközzel, és odáig működik is a dolog, hogy szépen megszólal, de azzal a nem kis szépséghibával, hogy az alsóbb régiókban lassabban játssza le és felfelé egyre gyorsul. A legfelső billentyűn már csak egy rövid kis nyikkanás marad belőle. Hogy lehet ezen változtatni vagy állítani? Előre is köszi.

Eki

Eki
Az összes posztok száma:  1867
Csatlakozva  03-01-2006

12 May 2016 15:41

A pitch módot be kell kapcsolnod minden egyes zónában, hogy a beimportált mintát a billentyűzeten fel/le transzponálja.

MDMDMD

MDMDMD
Csatlakozva  10-05-2016

12 May 2016 21:20

Hát én egy mintából csak egy zónát csináltam, c1-től c6-ig, és azon be van kapcsolva a pitch.
A transzponálással nincs is gond, szépen emelkedik a hangmagasság, de ezzel együtt a sebesség is.
Szóval nem tudom…

MDMDMD

MDMDMD
Csatlakozva  10-05-2016

29 June 2016 18:28

Na! Mivel érdemi segítséggel senki nem tudott szolgálni,kénytelen voltam saját módszert kidolgozni a problémára. Ezt most közzéteszem hátha valahol valakinek ugyanez megy az agyára. De először pontosítsunk a témán: Más fórumokon ajánlották a flex time,timescretch és warp megoldásokat - (Mind ugyanaz)- de alighanem félreértették mi is a gondom. Nem egy megszerkesztett zenébe beszúrt hangminát akartam pár hanggal fel-le transzponálni,hanem egy többoktávos midi hangszert csinálni,amivel valós időben játszhatok bármilyen tetszőleges zajt felhasználva. (Esetemben a lányom hangját.) Szóval: Létrehoztam egy analóg sávot a GB-ben és bemásoltam a mintát.Ezt úgy ahogy volt elmentettem loopként “xy0” néven. Aztán a szerkesztő jobb oldalán lévő panel pitch potméterén toltam egy egységet felfelé,és ezt is elmentettem “xy1” néven. Majd pedig így tovább “xy12”-ig. Így kapunk egy oktávot. Ha ennél magasabbat akarnánk akkor vissza kell másolni a legutolsó loopot és azt is lehet nullától 12-ig megint tolni. Mélyebb hangokat ugyanígy lefelé “-xy1”  “-xy2” stb. Aztán ezek a loopok elérhetők a Library - Application Support - Audio - Apple Loops - User Loops útvonalon. Ezek után nyitottam meg a Unit Samplert és beexportáltam az összes kis hangmintát amit csináltam. Mindegyiknek külön zónát hoztam létre ami csak egy billentyűre korlátozódott. Tehát 1 billentyű= 1 zóna= 1 hang. Hát ilyen nyakatekert módon sikerült összehoznom hogy a mély hangok ugyanolyan hosszúak legyenek mint a magasak….de működik. Ettől függetlenül nehezen hiszem el hogy nincs ennél egyszerűbb megoldás,úgyhogy ha valaki esteleg tudja a titkot én még a továbbiakbanis kíváncsi vagyok rá.  Béke.

Gyiru

Gyiru
Az összes posztok száma:  87
Csatlakozva  31-07-2006

30 June 2016 16:43

Ez a legfosabb sampler akkor. Én csak behúzok egy mintát, bekapcsolom a transpose gombot és fel-le máris megcsinálja amit írtál. Ja, én nem ezt a szart használom amit te hanem az EXS24-et.

MDMDMD

MDMDMD
Csatlakozva  10-05-2016

02 July 2016 13:28

Édes istenem! Még hányszor írjam le hogy mi a problémám? A transzponálással nincs semmi fennakadás,az simán megy.Az a bajom hogy ami mélyebb az lassabban szólal meg,ami pedig magasabb az gyorsabban. És ez azért baj mert élőben akarnék rajta játszani zenekarban,nem pedig előre bepötyögni. És nem kell elszállni faszikám nekem is megvan a Logic és kipróbáltam az exs24-et is szintén ennyi sikerrel. Ide azért a Garageband-et vetettem fel mert talán többen használják.De ha tudsz valami megoldást akkor légyszíves konkrétan írd le. Örülnék neki.

MDMDMD

MDMDMD
Csatlakozva  10-05-2016

03 August 2016 15:05

Új fejlemény az ügyben hogy puszta kíváncsiságból letöltöttem egy ingyenes plugint. A neve nem is fontos,mivel ingyen osztogatják gondolom nem a műfaj csúcsa. A lényeg az hogy kipróbáltam és minden megszerkesztett réteghez van egy kapcsolója scretch felirattal. Bekapcsoltam és -paff!-csodák csodájára egyforma hosszúra nyújtotta a mély és a magas hangokat. Ennyi. Máris lehet rajta real time játszani. Ezzel részemről megoldottnak tekintem a problémát. Egyetlen szívfájdalmam hogy sem az EXS24-en sem az AU Sampleren nem találtam hasonló funkciót. És ha tényleg nincs ,akkor az szerintem ordas nagy hiányosság. Na mindegy. Béke.

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

04 March 2017 21:38

Mint ahogyan azt fent írtam, EXS24-ben be kell kapcsolnod a pitch módot és kész. Ez a sampling alapja, amit az ESX24 már a Logic 4-ben tudott.

MDMDMD

MDMDMD
Csatlakozva  10-05-2016

05 March 2017 21:02

Köszönöm szépen, de amint már többször leírtam nem a minta transzponálásával volt gondom.
Tudom, hogy be kell kapcsolni a pitch módot, de attól még a lejátszási sebesség ugyanúgy nő ahogy a hangmagasság emelkedik.
És több külföldi oldalon is azt írják, hogy az exs24 nem csinál realtime stretch-et.

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

04 July 2017 10:25

Ableton Live - Simpler! Lazán tudja. Sajnos EXS24 erre még képtelen.

Apróhirdetések

Hírek

4 új videó az Apple-től

2017. 09.21. @ 11:04
1