Csaló hirdetés

rdaneelolivaw

rdaneelolivaw
Az összes posztok száma:  71
Csatlakozva  12-04-2015

14 February 2017 08:34

Szerintem örülj, hogy csak 10 ezret buktál, nem annyira durva tanulópénz.
Viszont annál azért több minthogy szó nélkül elmehess mellette, és ne idegesítsen maga a csalás ténye.

Lehettél volna körültekintőbb, egy cirka 200 rugós gépet hirdetett valaki 47-ért.
Szerintem ez több mint gyanús, főleg úgy, hogy az Apple cuccokat idehaza inkább méregdrágán szokták kínálgatni a használtpiacon. Elég csak megnézni a beszmec fórumot.

A másik dolog amit nem értek, miért fizettek valamiért előleget? Érthetetlen.
Találkozol vele személyesen és fizetsz ha tetszik az áru.

Félre ne érts, ez a f****g a csaló, TE vagy az áldozat, nem neki drukkolok vagy ilyesmi.
Sokunkkal történt már hasonló vagy durvább sztori, szerintem egészen olcsón megúsztad - engedd el a sztorit, ne idegesítsd magad miatt, 10 rugó - vedd egy komoly tanfolyam árának.
Valószínűleg nem fogják elkapni a fószert, érdektelenséget fogsz tapasztalni a rendőrségen, idegeskedsz, rámegy egy rakás időd - eredmény nem lesz.
Kell ez neked?

zsoltu

zsoltu
Az összes posztok száma:  2101
Csatlakozva  25-11-2003

14 February 2017 09:10

rdaneelolivaw - 14 February 2017 08:34 AM

Szerintem örülj, hogy csak 10 ezret buktál, nem annyira durva tanulópénz.
Viszont annál azért több minthogy szó nélkül elmehess mellette, és ne idegesítsen maga a csalás ténye.

Lehettél volna körültekintőbb, egy cirka 200 rugós gépet hirdetett valaki 47-ért.
Szerintem ez több mint gyanús, főleg úgy, hogy az Apple cuccokat idehaza inkább méregdrágán szokták kínálgatni a használtpiacon. Elég csak megnézni a beszmec fórumot.

A másik dolog amit nem értek, miért fizettek valamiért előleget? Érthetetlen.
Találkozol vele személyesen és fizetsz ha tetszik az áru.

Félre ne érts, ez a f****g a csaló, TE vagy az áldozat, nem neki drukkolok vagy ilyesmi.
Sokunkkal történt már hasonló vagy durvább sztori, szerintem egészen olcsón megúsztad - engedd el a sztorit, ne idegesítsd magad miatt, 10 rugó - vedd egy komoly tanfolyam árának.
Valószínűleg nem fogják elkapni a fószert, érdektelenséget fogsz tapasztalni a rendőrségen, idegeskedsz, rámegy egy rakás időd - eredmény nem lesz.
Kell ez neked?

Túl szoktam lépni a múlton, szóval kevéssé idegesít, és amennyi mindent vettem már neten, 10 év alatt ez az egy eset belefér - de az jobban érdekel, miért nem törődik ezzel a dologgal az oldal üzemeltetője. Én nem ismerem, aki ezt adminolja, azt ismerem csak, hogy a legkisebb hibáért is a hirdetésedben baszogatnak, leveszik, rád szólnak, míg egy csaló simán garázdálkodhat itt, az admin tudtával.

Az előzőekben szóba került, hogy az admin semmiképp sem bűnös. Ez nem igaz. Ugyanis a gyanúja alapos annak, hogy bűnsegédség merüljön fel. És ez jobban bosszant. Mert ez hosszú távon veszi el a kedvet attól, hogy az ember komolyan vegye ezt a helyet. És akkor még finom voltam.

A kérdésedre egyszerű a válasz, miért fizettem előleget. Mert elég empatikus vagyok ahhoz, hogy végiggondoljam, hogy ha én vagyok az eladó, én se szívesen futnék lukra. Ez nem bonyolultabb ennél, abból kiindulni, hogy ha én tisztességes vagyok, akár vevőként, akár eladóként, más is az, nem ördögtől való. Márpedig, amikor én adok el valamit, a hülyeség határáig vagyok tisztességes a vevővel - adtam pár dolgot már el, soha még nem volt vitám a vevővel, senki se távozott savanyú arccal. Szóval így.

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  47
Csatlakozva  02-03-2010

15 February 2017 07:41

Üdvözlök mindenkit !

Mielőtt bárki a rendőrségre rohanna egy tanulság a Magyar igazságszolgáltatásról :

A Vatera és Teszvesz oldalon 2010 október és 2011 január közötti időben egy csaló garázdálkodott. Valaki feljelentette 2011 elején. Én is károsult voltam de mivel 1500.- Ft.-ot buktam nem kívántam résztvenni a bírósági procedúrán de tanuként kihallgattak. Ezt nem tudtam elkerülni , viszont így minden tárgyalásról kaptam értesítést és az itéletet is kézhez kaptam.
19 rendbeli társtettesként elkövetett csalás vétségében találták bűnösnek a teljes kicsalt összeg 73756.- Ft. volt.
Az ítélet : “A bíróság az 1. r. vádlott vonatkozásában a megrovással rosszallását fejezi ki és….......megrovásban részesíti.”  ” A 2. r. vádlottat 1 év próbára bocsátja”
Az összeg nem nagy , az ítélet sem de a lényeg hogy az ítélet 8 tárgyalás után született meg 2016 októberben.

Tehát idősebbek / mint pl. én / ne kezdjenek bele mert nem bíztos hogy életben lesznek még mire itélet születik.

Üdv.

zsoltu

zsoltu
Az összes posztok száma:  2101
Csatlakozva  25-11-2003

17 February 2017 00:42

Azért az kibaszottul érdekelne, hogy a beszmac tulajai mi a lófaszért nem törlik a csaló hirdetést még mindig. De tényleg. Egyre inkább kezdem azt hinni, hogy összedolgoznak.

xxi01

xxi01
Az összes posztok száma:  10
Csatlakozva  11-02-2016

24 February 2017 12:47

zsoltu - 17 February 2017 12:42 AM

Azért az kibaszottul érdekelne, hogy a beszmac tulajai mi a lófaszért nem törlik a csaló hirdetést még mindig. De tényleg. Egyre inkább kezdem azt hinni, hogy összedolgoznak.

Nyugi újból dolgozik : http://beszeljukmac.com/elado/elado_ind/mac_mini_2012_i7_26ghz_quad_core16gb_ram_225tb_fusion_driv

fapadka

fapadka
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  11-06-2010

07 March 2017 13:46
jukri

jukri
Az összes posztok száma:  83
Csatlakozva  18-04-2006

19 March 2017 20:24

Csak egy költői kérdés, itt miért nem lehet ezt???
http://almapiac.com/iphone/6-iphone/34709-vasarloi-tajekoztato-olvasd-el

Azért ha egy admin felelne rá, nem sértődnék meg…. :)

Apróhirdetések

Hírek

iPhone 8: új makett és tokok

2017. 06.23. @ 12:22
0