Mastering hozzáértő

SPali

SPali
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  29-03-2015

26 September 2015 09:55

A zenéimet már egész jól tudom keverni. Szól úgy mint az elképzelés de a végén nem áll össze olyanra mint amit a rádiókban hallani.
Úgy tudom leírnihogy kicsit mono tompa hangzás ami úgy egyben van.

Hozzáértőt keresek aki ebben segítene.
Nem keverni kell és semmilyen tanfolyam nem érdekel. Kuldok zenet azt csináljátok meg olyanra és kérem a megoldást.
Logicban dolgozom de bármilyen megoldás érdekel.
Köszönöm

mondoc

mondoc
Az összes posztok száma:  98
Csatlakozva  18-07-2008

26 September 2015 17:08

Eki megcsinálja neked. http://www.ekidio.hu
de ő meg is tanítja, beszélj vele én értem mire gondolsz

Eki

Eki
Az összes posztok száma:  1874
Csatlakozva  03-01-2006

29 September 2015 11:47

A maszterelés nem varázslat. Nagy a valószínűsége, hogy egy kis M/S kompresszióval és/vagy sztereó térrendezési technikával eredményre jutnál.

Gyiru

Gyiru
Az összes posztok száma:  87
Csatlakozva  31-07-2006

02 October 2015 07:18

Én rádióztam 5 évig és meg kell mondjam, nem szerettük a házi keverést mert hangos volt és rendezetlen. Ezt persze az adáslebonyolító és a műsorszóró kompresszálta és limitálta na de akkor meg már szétesett és szarul szólt. Na pont ezek miatt kell hogy ismerjék a keverés és masterelés szabályait. Nem mondom hogy stúdió kezeltnek kell lennie mert ma már otthon is megoldhatö bármi azonban vannak törvényszerűségek amit meg kell tenni.

bias

bias
Az összes posztok száma:  208
Csatlakozva  14-02-2009

11 December 2015 12:24

A legnagyobb probléma szerintem az, hogy jó ideje a maszterelést használják arra, hogy pofát, karaktert, urambocsá hangzást (!) adjanak a daloknak (szarból várat, ugye nem lehet), ami totális zsákutca. Azért, mert a kisérleti scéna szereti a durva dinamikaszabályozást, attól még nem kéne ugyanezt alkalmazni a könnyűzenében. Három dal meghallgatása után leolvad a füled, annyira elfárasztja a dobhártyát, mert nincs a zenékben szünet, pihenő, folyamatos hangnyomás alatt tartja a mai agyonkomprimált hangzás a fület.

Fontos a jó maszterelés, de manapság szó szerint kiherélik vele a zenéket, tisztelet a kivételnek.
(Én is barkácsolok otthon, de ha valamit ne adj isten kiadnék a kezemből rádiónak vagy kiadónak, első utam egy megbízható stúdióba vezetne!)

Én is azt mondom, hogy egy megfelelő stúdióban, jó lehallgatási körülmények közt, a megfelelő szakemberrel jó eredményt lehet elérni. Vannak jó házi stúdiók, de valószínűleg a többség csak kapargatja a felszínt, legalábbis ami a szakmaiságot jelenti, és hát a végeredményt mindenki ismeri, csak hallgasatok meg egy reklám vagy riport alatti zenei aláfestést, vagy kapcsoljátok be a Petőfit.

mondoc

mondoc
Az összes posztok száma:  98
Csatlakozva  18-07-2008

30 December 2015 02:15

Én ismerek olyan hangmérnököt, aki 12 évet húzott le stúdióban és ma már otthon dolgozik. Egy kis szobában csinálja a munkáit ismert és feltörekvő előadóknak igen komoly minőségben. Az anyagait játszák rádiók és nem különb hangzásúak, mint amit annak idején a stúdióban, mint helyszín készítettek.
Ma már bármi megoldható a számítógépen, feltéve hogy szakember ül elé.

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

30 December 2015 10:41

mondoc - 30 December 2015 02:15 AM

Én ismerek olyan hangmérnököt, aki 12 évet húzott le stúdióban és ma már otthon dolgozik. Egy kis szobában csinálja a munkáit ismert és feltörekvő előadóknak igen komoly minőségben. Az anyagait játszák rádiók és nem különb hangzásúak, mint amit annak idején a stúdióban, mint helyszín készítettek.

Ebben igazad van!

bias

bias
Az összes posztok száma:  208
Csatlakozva  14-02-2009

06 January 2016 11:55

Pontosan. A gond az, hogy a könnyen elérhető szoftverek és plána az egyre olcsóbb hardverekkel egyre többen gondolják magukat hangbűvésznek. Az egyik legdurvább példa a kereskedelmi tévék műsorajánlói.

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

21 July 2016 15:22

Logic Pro X - A mesterkönyv megjelent!
http://www.ekidio.hu/konyv
http://www.ekidio.hu/rendeles

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

11 October 2017 00:10

bias - 06 January 2016 11:55 AM

Pontosan. A gond az, hogy a könnyen elérhető szoftverek és plána az egyre olcsóbb hardverekkel egyre többen gondolják magukat hangbűvésznek. Az egyik legdurvább példa a kereskedelmi tévék műsorajánlói.

Igazad van. Ez a világ már csak ilyen.

Apróhirdetések

Hírek

Csökkenni fog az iPhone 8 gyártása

2017. 10.20. @ 11:07
0

Cook: van jövője a mininek

2017. 10.20. @ 08:23
2

macOS alkalmazásajánló: Cardhop

2017. 10.19. @ 08:02
0