Apple id azonosító

KonczL

KonczL
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  16-03-2015

16 March 2015 15:42

Sziasztok, apple id azonosító témában kérném a segitségeteket.

Jelenleg két Iphonet használjnk a családban egy id azonositóval. Ez elég nagy zavart okoz néha, pl. Ugyanazok a telefonszámok kétszer jelennek meg, egymás alkalmazásai megjelennek a másik telefonján, stb.

Most veszünk egy Iphone 6 ot, de új id azonositóval szeretné használni a feleségem a telefont.

Az lenne a kérdésem, hogy külön id azonositóval hozzá lehet-e férni az itunesban lévõ zenékhez, mûködik-e az itunes match mindkét id-val, illetve az airport expressel lehet-e játszani a hifire a zenét? Egyáltalán befolyásolja-e ezeket a külön id azonositó?

Lehet-e külön id azonositóval ugyanazzal az itunessal szinkronizálni a telefonokat?

JarodFree

JarodFree
Az összes posztok száma:  2499
Csatlakozva  25-11-2004

16 March 2015 16:59

Sokkal egészségesebb két külön ID, amit össze tudtok kötni egy family share-be. Minden appot, amit a régi ID-val vettetek felrakhatjátok a másik ID-s telefonra is. Sajnos a Match-et nem lehet átadni. Tehát ha ez fontos, akkor sajnos maradni kell egy ID-n.

Ha maradtok egy ID-n: Azt ki lehet kapcsolni, hogy minden app felmenjen a másik telefonjára is. A kontatokat rakhatjátok két csoportba, de így is lesznek kavarok.

KonczL

KonczL
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  16-03-2015

17 March 2015 07:29

Köszi a választ

Igazából a zene lenne a fontos, hogy mindkét telefonról elérjük, amik a számitógépen vannak az itunesban. Alig van egy-két vásárolt zene, a többi mind máshonnan van. Nem tudom, hogy match nélkül ezeket le lehet-e játszani az airport expressen keresztül otthon, illetve bárhol el lehet-e érni a felhőböl. Nem szeretném átmásolni a telefonra, mert nagyon nagy helyet foglalna.

Tudsz erre megoldást match nélkül?az iclouddal is el lehetne-e érni az összes zenét, vagy csak a vásároltat?

zoles19

zoles19
Az összes posztok száma:  30
Csatlakozva  25-10-2012

30 December 2016 17:46

Sziasztok!
Az új mac minin telepítéskor rosszul írtam be az e-mail címem és csak későn vettem észre és ez miatt most nem tudok frissíteni, mert olyan e-mail címre küldi az üzeneteket, ami nem is létezik.
Hogy tudnám törölni az ID azonosítót, hogy egy újat tudjak létrehozni, új e-mail címmel?

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2077
Csatlakozva  19-02-2009

30 December 2016 20:22

Zoles19, minek a telepítésekor írtad be a rossz címet?
jelszó is volt hozzá? az stimmelt?

lépj be az appleid.apple.com oldalon a rossz adatokkal és írd át a primary e-mail-t az új e-mail címedre. kérni fogja a security question válaszait. azok remélem megvannak?

zoles19

zoles19
Csatlakozva  25-10-2012

30 December 2016 20:37

feketekave - 30 December 2016 08:22 PM

lépj be az appleid.apple.com oldalon a rossz adatokkal és írd át a primary e-mail-t az új e-mail címedre. kérni fogja a security question válaszait. azok remélem megvannak?

Mivel, hogy vadiúj a gép és amit első elinduláskor kért ID azonosítót, akkor írtam be egy gmail.com-os e-mail címet. De nem figyeltem oda és a @com helyett, csak @cm-et írtam. A com-ból kimaradt az o-betű. És erre a hibás e-mail címre küldött üzenetet, amit jóvá kéne hagynom, de hát nem tudom jóvá hagyni, mert rossz az e-mail cím.

zoles19

zoles19
Csatlakozva  25-10-2012

30 December 2016 20:37

Ja…! A jelszó az jó, csak az e-mail cím a rossz.

zoles19

zoles19
Csatlakozva  25-10-2012

30 December 2016 20:44

feketekave - 30 December 2016 08:22 PM

Azzal az a baj, amit te javasolsz, hogy azt írja, hogy: Az ellenőrző kódot tartalmazó e-mailt elküldtük a(z) .(JavaScript must be enabled to view this email address) címre. Adja meg itt a kódot:

Pont ez a baj, hogy nem jó az e-mail címem és nem tudok belépni.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

30 December 2016 21:20

van másik számítógép a közelben? lépj be azon a rendes email címmel és jelszóval (safariban). ha nem enged be, akkor reset-eld a jelszót és újra küldik a levelet, de most már az eredeti e-mail címre.

vagy rosszul értem az egészet. Telepítésnél hoztál létre egy új appleID-t és azt rontottad el?
Ha így van, akkor hozz létre egy új appleid-t és lépj be azzal a gépre.

zoles19

zoles19
Csatlakozva  25-10-2012

30 December 2016 22:09

feketekave - 30 December 2016 09:20 PM

van másik számítógép a közelben? lépj be azon a rendes email címmel és jelszóval (safariban). ha nem enged be, akkor reset-eld a jelszót és újra küldik a levelet, de most már az eredeti e-mail címre.

vagy rosszul értem az egészet. Telepítésnél hoztál létre egy új appleID-t és azt rontottad el?
Ha így van, akkor hozz létre egy új appleid-t és lépj be azzal a gépre.

Igen. Telepítéskor akartam létre hozni egy apple id-t, (mivelhogy nem volt még id-m), ami sikerült is, csak hibásan írtam be az e-mail címemet és ezt nem tudom kijavítani.
És ahogy írod, egy új apple id kellene, de nem tudok újat csinálni.

zoles19

zoles19
Csatlakozva  25-10-2012

30 December 2016 22:25

Az App Store-ban art írja, hogy: egy meg erősítő e-mailt küldtek a @gmail.cm címre. Nézze meg az e-mailt és a linkre kattintva fejezze be az Apple ID létrehozását.
És itt a baj. Mert rosszul adtam meg az e-mail címem ezért ilyen e-mail cím nem is létezik.

feketekave

feketekave
Csatlakozva  19-02-2009

31 December 2016 06:48

egy másik gépen hozz létre safari-ban új appleid-t. email cím alapján azonosít, így ez nem lehet probléma. ha így sem megy, akkor fel kell hívni a support-ot.

Emzézoli

Emzézoli
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  02-02-2016

31 December 2016 13:39

feketekave - 31 December 2016 06:48 AM

egy másik gépen hozz létre safari-ban új appleid-t. email cím alapján azonosít, így ez nem lehet probléma. ha így sem megy, akkor fel kell hívni a support-ot.

Köszi a segítséged, de újra telepítettem és így megoldódott a probláma.

Emzézoli

Emzézoli
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  02-02-2016

31 December 2016 13:40

ja, a zoles19 vagyok, csak valami miatt kétszer vagyok itt regizve. :)

mersereg

mersereg
Az összes posztok száma:  979
Csatlakozva  21-11-2013

20 June 2018 14:45

Sziasztok, a következő a kérdésem. Hogyan lehet az alábbit megcsinálni?

Van egy munkahelyi iPad, amihez van egy munkahelyi AppleID és bankszámla rendelve, de szeretnék egy sajéát magáncélú appot rárakni, amit saját ID-val veszek. Ezt hogyan lehet? Egyrészt megvenbni hogyan lehet. Tudom-e ugyanazon az iPAd-en, vagy MacBookról, vagy máshonnan? Eleve az is baj, hogy az app alap verziója ingyenes és a Pro verziót csak akkor tudom megvenni a programból magából, ha jól gondolom, ha már telepítve van.

Apróhirdetések

Hírek

iPhone XS és XS Max morzsák

2018. 09.25. @ 10:22
0

Apple Watch Series 4 apróságok

2018. 09.24. @ 10:31
0