MacBook Air vs. monitor

Miradawn

Miradawn
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  15-11-2014

25 December 2014 16:41

Sziasztok!
Valaki találkozott már hasonló problémával…?
Van egy MacBook Air-em (1,4 GHz, Core i5, Intel HD Graphics 5000), ami elméletben képes meghajtani egy monitort… Összeközöttem két különbözõ monitorral (Mini DisplayPort-VGA adapter), és odáig mûködött is, hogy tükröztem az Air képét. Azonban szerettem volna filmet lejátszani, ami kis méretben sikerült is, amikor viszont kitettem teljes képernyõre az egész kép fehérre váltott (viszont továbbra is volt hang). Ez mind a két monitor esetében hasonlóan történt… Próbáltam az MPlayerX-et és a Quick Time Playert is.
Van ötletetek, hogy ez minek a hibája? Mit lehet tenni?
Elõre is köszönöm a válalszokat és az ötleteket!

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

25 December 2014 17:11

Lehet, hogy ez még a régi, rendszerben lévő hiba. Próbáld ki a VLC nevű lejátszót, hátha abban nem csinál ilyet. Abban elméletileg még a saját motorral rendelkező teljes képernyőre történő nagyítás is benne van, nem csak a rendszer által biztosított.

hgábor

hgábor
Az összes posztok száma:  87
Csatlakozva  27-02-2007

25 December 2014 20:19

És 10.10.1-nél hogy a fenében lehet eltüntetni a 2014-es MacBook Air-re rádugott monitorról a Menu Bar-t????????? (nem tükrözöm!)

Miradawn

Miradawn
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  15-11-2014

25 December 2014 20:32

Köszönöm szépen az ajánlást, meg is oldotta a problémát. :)

Ditta

Ditta
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  08-08-2017

08 August 2017 09:11

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni.

Van egy Philips monitorom, (nagyon szeretem, nem akarom lecserélni), aminek van egy DVI-D (digitális, HDCP) csatlakozója.

https://www.philips.hu/c-p/223V5LSB_00/lcd-monitor-smartcontrol-lite-technologiaval/specifications

Van egy Apple Macbook Air 13-em, amit szeretnék összekötni ezzel a monitorral.

Próbáltam utánanézni, mivel lehetne ezt megtenni és találtam egy ilyen adaptert:

APPLE HDMI–DVI adapter (MJVU2ZM/A)

A kérdés pontosítása: ezzel a HDMI–DVI adapterrel megoldható ez? HDMI csatlakozóm MÁR van a Mac-hez, ilyen: MACALLY MINI DISPLAYPORT TO HDMI 4K COMBO CABLE MDHD6C4K.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget és remélem jó helyen tettem fel a kérdést!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12927
Csatlakozva  27-02-2004

08 August 2017 09:27

Melyik típusú géped van? Van rajta HDMI-kimenet? Inkább Thunderbolt-kimenet van rajta, abba dughatsz egy mini Displayport – DVI átalakítót, azzal működni fog.

Ditta

Ditta
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  08-08-2017

08 August 2017 09:36

Köszönöm a gyors választ! Nincs rajta HDMI, de vettem hozzá ezt a kábelt (akkor még azt hittem, hogy van HDMI a monitoron)

MACALLY MINI DISPLAYPORT TO HDMI 4K COMBO CABLE (MDHD6C4K).

Tehát most a HDMI kábelt kellene a DVI-2 csatlakozóval összekötni. Vagy az már fából vaskarika? Bocs, még nagyon kezdő vagyok… és még egyszer köszönöm!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12927
Csatlakozva  27-02-2004

08 August 2017 10:16

Minek a két átalakító? MiniDP–DVI.

Apróhirdetések

Hírek