Pls, szanjatok meg pár infoval… Snow Leopard vs Lion

zabc14

zabc14
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  02-05-2014

02 May 2014 03:54

Sziasztok!
Még 2009-ben vettem Mac-et és akkor rögtön feltettem rá a Win Xp-t, mert hiába volt office for Mac csomagom, de senki nem tudta megnyitni a dokumentumaimat. Azóta használtam a Mac-emet Windowsként, ami egy káromkodással ér fel. Most viszont meg akarok szabadulni a Win Xp-tõl, szeretnék Win 7-t feltenni, de ehhez szükségem van a Mac Snow Leopardra. Tudom, hogy régi téma, de abszolút nem vágom, hogy hogyan tudom feltelepíteni. Abban reménykedek, hogy valaki megszán és segít nekem, mert már 12 órája próbálom, de csak önmagamat sikerült eddig megszivatni, de nagyon durván.

Szóval most az a helyzet, hogy van egy 8gb pendrive-om, letöltöttem a Snow Leopard-ot, a gép áll egy 65GB-os (25 szabad) MAc partitio és egy 81GB-os Windows particio, amit még törölni sem tudok, és fogalmam sincs, hogy hogyan tovább, mit és hogyan csináljak. Pl. nekem az utilities-ben nincs disk utility sem. És ahhoz is béna voltam, hogy találjak egy USB MAker-t, amit még Lion alatt tudnék használni.

Egyáltalán szerintetek a Bootcamp jó megoldás lehetne mindehhez?

Tudna valaki, megszánva a szerencsétlenségemet, egy pár alap infoval segíteni itt vagy az e-mail címemen (.(JavaScript must be enabled to view this email address)?

Csárli

Csárli
Az összes posztok száma:  320
Csatlakozva  20-11-2009

02 May 2014 05:10

Szia!

Első körben itt van pár infó.
Kezdd az egészet egy clean installal, bár ugye előtte meg kell csinálni az usb-t
http://www.maketecheasier.com/create-mac-snow-leopard-usb-installer-disk/
Majd Snow Leo a gépre és utána jön ez
http://support.apple.com/kb/HT3986?viewlocale=hu_HU

Amúgy meg hasznalj iWork-öt. Kiválóan működik minden windowsos géppel is.
http://www.apple.com/creativity-apps/mac/

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

02 May 2014 06:13

windows alatt nem fogsz tudni mac os x telepítőt készíteni.

tedd fel a géphe kapott os-t majd aza alatt megcsinálhatod a mac os x telepítőt.

de ha winfost akarsz miért nem addod el a macet és veszel egy izmosabb pc-t az árából?

iHope

iHope
Az összes posztok száma:  6352
Csatlakozva  21-05-2005

02 May 2014 07:22

Csak az office miatt felesleges külön ekkora particiót leválasztani, és natívan futtatni windows-t.
Untig elég valamelyik virtuális megoldás, mondjuk parallels. Szerintem a legegyszerűbb, könnyen átlátható kezdőknek.

bambi

bambi
Az összes posztok száma:  649
Csatlakozva  26-06-2007

02 May 2014 09:14

Parellels mellett használom a Win 7-t. Minden Ok

adamsky

adamsky
Az összes posztok száma:  431
Csatlakozva  29-08-2010

02 May 2014 14:57

mi lenne ha pages-t hasznalnal es bepipalnad exportalaskor hogy docx be mentsen ?
talan konnyebb lenne az elet :)

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

02 May 2014 15:02

csak sajnos a pages nem 100%-osan kezeli a doc-ot és ha vlakainek hivatlaosmunkára kell nincs mese csak a word a jó. sajnos az offica olyan szar hoyg még önmagával se kompatibilis rendesen. lásd os x vs. wines offices.

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

02 May 2014 15:03

adamsky - 02 May 2014 02:57 PM

mi lenne ha pages-t hasznalnal es bepipalnad exportalaskor hogy docx be mentsen ?
talan konnyebb lenne az elet :)

Kizárt. A Win-es Office, bármennyire is hihetetlen, csak önmagával kompatibilis (ez sem mindig igaz). Hidd el, Mac-en nem lehet SEMMIVEL olyan docx-et csinálni, ami 100 %-ban úgy néz ki mindkét rendszeren. Nem, még a Mac-es Office-szal sem. Legyen csak egy apró trükk (értsd: formázás) a doksiban és bukta van.

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

02 May 2014 15:05

lassu voltál bachman :)

zabc14

zabc14
Csatlakozva  02-05-2014

02 May 2014 17:27

Köszönöm a hozzászólásokat. Hasznosak voltak. Igazából most újból elakadtam, tudnátok segíteni? USB-vel újraraktam a Snow Leopard-t, aztán felment a Win 7 is, de most még kellenek további progik, amit viszont nem tudok elindítani az USB-ről (további progikat is telepítettem, bár még nem frissítettem az összes fájlt. Tudtok tanácsot adni, hogy hogyan tudom feltenni a Boot Camp 3.0-t, mert igazából az lenne az áttörés, ahogyan olvastam a leírásokat.

Pár megjegyzés, amit köszönök. Igazából az Iwork-t nem ismerem, köszönöm a tippet, meg fogom próbálni. Sajnos az office for Mac programok - sajnos!! - abszolút nem kompatibilisek, ahogyan - jól mondtátok - még az office sem kompatibilis egymással, lásd az office 2003 és 2007 verzió közötti váltást. Ráadásul sokszor kell használnom extra karaktereket is, mint pl. görög betűk… az pedig még egy egyszerű nyomtatást is fel tud borítani, ha más gépről nyomtatom (pl. mert hosszú a doksi), mert a másik gépre más karakter van/nincs telepítve. És azért használok apple-t, mert nagynénémmel meg tudtam vásároltatni az USA-ban 180 ezerért még 2008-ban, ami akkor kb 250-300 volt nálunk, és azóta nem tudtam/akartam újat venni, mert stabil, még a Windowst is bírja (6 éven keresztül 2x volt összeomlás ram-memória probléma miatt, ami egy memóriakiürítés után szinte magától megjavult), és most is csak azért telepítem újra, mert elfogyott az xp támogatása, meg kb 6 év alatt eleget mérgezte a gépemet a Windows. Sajna, nem is tudom igazán megtanulni az Apple szoftvereket, mert mindenki csak xp, még most is, szóval ez eszméletlen.

Remélem, hogy még tudtok ötletet adni az USB-s boot camp 3.0-s telepítéssel kapcsolatban… Ha kell, az egészet újrázom, mert ezt a négy napot erre szánom…

zabc14

zabc14
Csatlakozva  02-05-2014

02 May 2014 20:33

Sikerült, de örülök, hogy túl vagyok rajta. Hát nem egyszerű, de jelen pillanatban úgy tűnik, hogy mind a levelezésem, a dokumentumaim és a fotóim/videóim mind megúszták… És még a Mac OSX rendszer részét is látom… Fejlesztési ötlet, bár biztos van rá megoldás, hogy levelező-rendszer optimalizáció és átjárhatóság… iszonyatosan felhasználóbarát lehetne…
Köszi a segítséget, nélkületek - és most elsőként az ADMIN-ra gondolok!!!- nem sikerült volna…. Köszönöm.

Apróhirdetések

Hírek

Hírek a macOS High Sierra kapcsán

2017. 09.26. @ 07:35
1

Megjelent a macOS 10.13 High Sierra

2017. 09.25. @ 07:50
0