Macbook Pro vagy IMac???????

mactomi

mactomi
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  24-01-2012

05 March 2012 05:08

Sziasztok! lassan összejön a pénzem és szeretnék venni egy macintosht. Leginkább, film és videovágásra, effect, grafikai dolgokra használnám. Kérdésem a következõ. melyiket érdemes venni? Olvastam, pár fórumban, hogy a macbook pro (gondolom nem a 13"asok)
jobb mint az IMac. Ez igaz? Melyik bírja jobban a strapát? Csábító az Imac a nagyképernyõ miatt de ha jobb a macbook pro akkor inkább azt vennék….sokáig szeretném használni….

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6745
Csatlakozva  24-07-2005

05 March 2012 12:36

Szia!

Szerintem nem állja meg a helyét az a kijelentés, hogy a MacBook Pro jobb, mint az iMac. A MacBookPro nagyobb modelljeiben négymagos core i7 procik vannak, az iMacben négymagos core i5, de szerintem ebben az esetben inkább azon kellene gondolkoznod, hogy vinnéd-e magaddal a gépet néha, vagy tuti, hogy csak egy helyen fogod használni.

Itt tudod összenézni őket egyébként:

http://store.apple.com/hu/browse/home/shop_mac/family/macbook_pro
http://store.apple.com/hu/browse/home/shop_mac/family/imac/select

iBoarder88

iBoarder88
Az összes posztok száma:  61
Csatlakozva  30-05-2011

05 March 2012 15:11

Hello
Nekem 2éven át iMac 27-es volt, megvoltam vele elégedve mind teljesitmény mind megbizhatóság szintjén, a filmeket egy élmény volt nézni! és dolgozni is kifogástalanul lehett rajta (iMovie , Final Cut Pro)
de nekem sajnos az évek alatt lerontotta az amugysem tökéletes látásomat, azt vettem észre , hogy 5-10 perc használat utan könnyezek és nem birom nézni, pedig nem voltam hozzá közel sem.
Vettem egy 13-as Macbook Pro i5-öst azota semmi baj pedig orákat ülök előtte.
Tény hogy a nagyobb képernyőn könnyebb dolgozni,de szerintem ez csak megszokás kérdése. (tudom! hisz 27inchről 13ra váltottam)A lényeg az az ,hogy minkettő tökéletes gép, tényleg csak azt kell eldöntened amit már irtak is, hogy hordozható vagy asztali gép kell, én a hordozhatóakat javaslom :)

bagi1992

bagi1992
Az összes posztok száma:  628
Csatlakozva  03-08-2010

05 March 2012 15:22

Hali!

Én 17-es macbook pro-t használok grafikára, videózásra és 3d-re és teljesen megvagyok elégedve vele, DE ez majdnem a legdrágább macbook pro…. én külföldön élek és amikor hazamegyek, akkor is kell gép, plusz idekint is hordozgatom néha. Ha nem lennék ebben a helyzetben, biztos, hogy az imac-et vagy hackintosh-t választanék erre a célra, már a kényelem érdekében is. A 27-es kijelző tetszetős dolog arra, amire neked kell, de szerintem csak akkor, ha combos vga-val veszed, szóval a gyengébb 27-eset nem ajánlom, akkor már inkább az erősebb 21,5-ös. Dobj bele a 4gb mellé még 8gb ramot, 12gb rammal elégnek kell lennie az általános ilyen feladatokra. Én laptopba már most kinőttem a 8-at és sokkal drágább 16gb-ra bővíteni mint imac-ben.

arphetamin

arphetamin
Az összes posztok száma:  1041
Csatlakozva  07-06-2010

05 March 2012 15:37

Ha nincs már valami nagy monitorod, és nem kell kifejezetten _mobil_ munkaállomás, akkor az iMac a jó választás, döntően a nagyobb képernyő miatt.
Én csak grafikára, néha zenélésre használom (emellett általános netezés+filmnézés), nem hiszem, hogy a videóvágás ne lenne hasonló.

Szubjektív:
Volt MacBook Pro-m, de eladtam: valahogy soha nem éreztem azt, hogy “egyenrangú” lenne egy asztali iMac-kel. Nem a teljesítmény, hanem az érzés tekintetében. A laptop számomra mindig csak egyfajta “kiegészítő eszköz” érzetét keltette az asztali gép mellett.

mactomi

mactomi
Csatlakozva  24-01-2012

06 March 2012 02:39

Köszi a válaszokat!! Lassan nem jön egyébként új IMac??

iBoarder88

iBoarder88
Csatlakozva  30-05-2011

06 March 2012 04:12

én elég sokat használom a FCP-t, tökéletesen és simán fut, nincs vele semmi gond!

bagi1992

bagi1992
Az összes posztok száma:  628
Csatlakozva  03-08-2010

06 March 2012 11:32

Nem mindegy, hogy final cut pro X vagy 7 pl…. lehet ízlések és pofonok, de én a Final cut pro-t használhatatlannak tartom még a saján quadcore-os gépemen is, főleg úgy, hogy ismerem, hogy más vágószoftverek hogy futnak rajta…

iBoarder88

iBoarder88
Csatlakozva  30-05-2011

06 March 2012 12:59

http://szifon.com/2011/02/26/magyar-teszt-uj-macbook-pro/

az összehasonlitás részben van a lényeg!

mactomi

mactomi
Csatlakozva  24-01-2012

08 March 2012 01:29

......

Apróhirdetések

Hírek