Üdvözlünk a magyar Macintosh fórumon!   ·   Belépés   ·   Regisztráció   ·   Fórum / oldal szabályzat
Fórum kezdőlap » Szoftveres témák » Rendszer » Gyakori kernel panic

Gyakori kernel panic
  |
Moderátor

Bejegyzések: 4265
RankRankRankRank
n1kolaj avatar

2012. feb. 29. @ 03:32

Sziasztok!

A probléma a következő. A Lion alvásból, vagy kikapcsolt kijelzőből időnként képtelen visszajönni. Felébresztés után a képernyőkímélő egy statikus állapota látszik, de semmi több. A folyamatok is megszakadnak a háttérben (egy lemezformázás ment a háttérben, elcseszte a lemezt). Ekkor kattinthatok bárhová, használhatok bármilyen billkombót, nem történik semmi. Egyszer több, mint 1 órát vártam, hátha történik valami, de semmi. A Power gombbal érhető el az egyetlen aktivitás, ekkor visszaalszik. Újra felébreszte viszont kernel panicot kapok. Ez nem egyszer fordult elő, hanem igen gyakran. Egészen pontosan 1 hete telepítettem fel a Liont és most volt a 3. kernel panic.
Természetesen a szokásos karbantartások megvoltak többször is, jogjavítás, Disk Verify, CleanMyMac. Memóriatesztet is végeztem, külső lemezről bootolva 60 percen keresztül, de nem talált hibát a cucc. Viszont a gépen a Lion telepítés után végeztem töredezettségmentesítést, ez okozhatja a problémát?
A Lion clean installal települt fel, semmilyen beállítást nem hoztam sehonnan, csak az adatokat. Mindent beállítgattam mégegyszer.
A Consolban sok érdekes adat van, ebből szemezgetek, az egész fel lesz töltve.
Az utolsó kernel panic kernel.log bejegyzései közül az első kettő megjegyzés, a harmadik sorban lévő bejegyzés hosszú sorokon át ismétlődik (más számokkal)

Feb 28 19:59:21 Daniels-iMac kernel[0]: ** Device in slotSLOT--**
Feb 28 19:59:21 Daniels-iMac kernel[0]: ** GPU Debug Info Start **
Feb 28 19:59:21 Daniels-iMac kernel[0]0x00009583
.
.
.
Feb 28 20:02:51 Daniels-iMac kernel[0]: ** GPU Debug Info End ** 

A GPU alapján videókártya-hibára gondolnék, de megjegyzem, hogy a Snow Leopard eddig tökéletesen működött. A TechToollal is ellenőriztem a videómemóriát, de azt mondja, hogy teljesen jó.
A kernelpanic logja itt található: http://cl.ly/EboI
A probléma megoldója vendégem egy sörre.

Aláírás 

Don’t fuck, with Benny the cop!

Moderátor

RankRankRankRank
n1kolaj avatar

# 1 - 2012. feb. 29. @ 03:53

Az első dolog, amit csinálok, hogy a lemetett Snow Leopard imageből átteszem a videókártya kext-jét a Lionba.

Aláírás 

Aktív

Bejegyzések: 114
Rank

# 2 - 2012. feb. 29. @ 04:09

Szia!

Sajnos nem egyedi a problémád,én is tapasztaltam már nem egyszer.(kb heti 2X) És nekem is a Lion használata óta. SL-val nem volt sosem ilyen jellegű gondom. Sajnos ezt a videókari kext-et nem nagyon tudom hogyan kellene csinálni,de lehet nem is merném éles rendszeren.

Moderátor

RankRankRankRank
n1kolaj avatar

# 3 - 2012. feb. 29. @ 04:47

Ki fogom próbálni és leírom majd a tapasztalatokat.
Pontosan milyen géped van?

Aláírás 

Aktív

Rank

# 4 - 2012. feb. 29. @ 04:51

macbook 13-inch, Late 2009
Snow Leopard-al vettem,most 10.7.3 van rajta.
Köszönöm,hogy foglalkozol vele!
Ja még egy kis infó a dologhoz,nekem nincs képernyő kímélőm, csak a kijelzőt altatom,és abből való ébredéskor szokta ezt csinálni.

Moderátor

RankRankRankRank
n1kolaj avatar

# 5 - 2012. feb. 29. @ 06:14

Első körben még kipróbálom a PRAM resetet, hátha ez megoldja a dolgot.
Ehhez ki kell kapcsolnod a géped, majd mikor megnyomtad a bekapcsológombot, rögtön tartsd lenyomva az alt + cmd + p + r billkombót, amíg újra nem hallod a bong hangot.

Aláírás 

Moderátor

RankRankRankRank
n1kolaj avatar

# 6 - 2012. feb. 29. @ 06:35

Újabb fejlemények, a Disk Utility hibásnak találta a merevlemezt, de sikerült kijavítania.

Aláírás 

Aktív

Rank

# 7 - 2012. feb. 29. @ 13:54

Nekem ezek már meg voltak,sajnos ezektől nálam nem lett változás :(

Veterán

Bejegyzések: 1369
RankRankRank
Smiley avatar

# 8 - 2012. feb. 29. @ 19:31

Sztem meg valamelyik usb-s eszkoz nyirja ki…

System uptime in nanoseconds: 37509184820784
last loaded kext at 35425546705831: com.apple.driver.AppleUSBCDC   4.1.15 (addr 0xffffff7f807b0000, size 16384)
last unloaded kext at 35485641399733: com.apple.driver.AppleUSBCDC   4.1.15 (addr 0xffffff7f807b0000, size 12288)

Aláírás 

Life is random…
iBook G4, PowerBook G4 Titanium, iPod Nano 4GB “Silver”,
MacBook Pro unibody

Aktív

Rank

# 9 - 2012. márc. 01. @ 00:41

szia!

Erre most sajnos nem emlékszem,hogy volt e bedugva külső HDD nálam. De megnézem majd,most figyelni fogom. Durva lenne ha ez lenne a gond,de legalább tudnám hogyan kerüljem el a jelenséget. Pár nap múlva megírom ha jelentkezik a gond.

Moderátor

RankRankRankRank
n1kolaj avatar

# 10 - 2012. márc. 01. @ 02:04

Én is gyakran használok külső merevlemezt. Most direkt próbálgatni fogom az altatást azzal/annélkül.

Aláírás 

Veterán

Bejegyzések: 1369
RankRankRank
Smiley avatar

# 11 - 2012. márc. 01. @ 06:56

Ott van utolso log-bol latszik hogy az xy usb eszkozhoz a vezerlot probalja betolteni a szerencsetlen, aztan egy jon egybol a kextunload, gondolom nem veletlenul,.. :)

Aláírás 

Life is random…
iBook G4, PowerBook G4 Titanium, iPod Nano 4GB “Silver”,
MacBook Pro unibody

Moderátor

RankRankRankRank
n1kolaj avatar

# 12 - 2012. márc. 02. @ 16:21

Ráaggattam regeteg USB eszközt, de nem rontott a helyzeten. Volt rajta iPhone, külső merevlemez, kártyaolvasó, iPod, minden. Egyszerre és külön-külön is. Szerencsére nem ez a hiba.
Viszont mióta a PRAM reset és a lemez javítása megtörtént, valamint kikapcsoltam a képernyőkímélőt, nem jelentkezett a dolog.
Az Apple amúgy kiadott egy videókártyafrissítést egyes iMac típusokhoz, ami pont ilyen problémákat orvosol. Sajnos az én iMacem nem tartozik a bizonyos típusokba.

Aláírás 

Aktív

Rank

# 13 - 2012. márc. 07. @ 04:40

Sziasztok!

Én úgy gondolom nálam megoldódott a probléma az usb-s eszközök eltávolításával,ha pihentetem a képernyőt. Szerintem itt volt a bibi. Köszi a segítséget Smiley,és Nikolaj!

Moderátor

RankRankRankRank
n1kolaj avatar

# 14 - 2012. márc. 07. @ 05:29

Nálam is megoldódott, a fájlrendszer javításával.

Aláírás 

Aktív

Rank

# 15 - 2012. márc. 07. @ 05:36

Nikolaj! Olvastam régebbi hozzászólásaidat ahol írtad visszatérsz a SL-hoz. Miért változtattad meg a véleményed? Csak azért kérdem,mert okot keresek a Lion mellett,de sajnos az,hogy nem tudok normális,stabil hálózatot teremteni win7 és lion között,kicsit zavar.

Moderátor

RankRankRankRank
n1kolaj avatar

# 16 - 2012. márc. 07. @ 06:09

Nagy indok nincs amellett, hogy kitartottam a Lion mellett. Főleg a lustaság miatt nem tettem vissza. :-D
De most jól működik, úgyhogy már nem is fogom visszatenni.

Aláírás 

Aktív

Rank

# 17 - 2012. márc. 07. @ 08:02

Uh,hát azt hittem ennél nyomósabb érvek lesznek. :-)

Switcher

Bejegyzések: 1

# 18 - 2012. márc. 19. @ 16:22

Sziasztok

egy 13as 2O11 early MBP-m van Lion-nal (i5 8GB RAM). Tegnap egy clean install mellett határoztam mivel már a login screen-nél közvetlen kernel panicot adott a gép. Előtte safe modeban elindult ,harver test nem mutatott semmit hibásnak. Clean install után ma letöltöttem a 1O.7.3-as frissítést fel is ment újraindítás után ismét kernel panic a login screen után a telejsen friss rendszeren.
Mellékeltem a kernel panic egy példáját meg egy system log filet hátha valaki megtudja mondani mi lehet a baj.
Előre is köszi a segítséget.

http://data.hu/get/4871846/kernel_panic.rtf
http://data.hu/get/4871847/SystemLog.txt

Lakhelye: bM

Bejegyzések: 10831
RankRankRankRankRankRank
Titi avatar

# 19 - 2012. márc. 19. @ 18:22

Elsô körben memóriahibára szoktunk gyanakodni. Vedd ki és megcserélve rakd vissza a modulokat!

Aláírás 

Csenge Boglárka - Lelle Hajnalka 73:52