iPad kérdések

idata

idata
Az összes posztok száma:  591
Csatlakozva  27-08-2012

15 January 2014 22:04

Samu - 14 January 2014 05:35 AM

Be tud állítani hogy mit szinkronizáljon. Szedd ki a pipákat.

Természetesen a pipákat kivettem ahova nem kell.
De minden kép szinkronizálásnál “transfering purchasing item…”. Ez eléggé idegesítő, mert ki kell várni.
Ma feltöltöttem egy nagyobb adag képet.
Érdekes módon volt olyan amelyiknél nem hozta létre a könyvtárakat és beömlesztette egy helyre.
Újra szinkronizáltam könyvtáranként. Így már jó lett.

Egy zavaró problémával találkoztam. A képeimet átméreteztem, hogy optimális legyen iPaden. Minden nagyobb kép mérete 2048 px szélesre lett méretezve.
Nézem a képeimet és sok képnek hiányzik a széle. wtf? Megnézem az asztali gépen jó a méret.
iPad gondolt egyet és a 2048 px széles képeknél az 1370 pixelnél magasabb képeket a magassághoz lövi be és a kép két szélét nem jeleníti meg.
Az 1370 px alatti képek jól jelennek meg. Ott mindig a szélesség alapján 1:1 arányban natívban jelenik meg a kép.
Van erre megoldás, hogy az 1370 pixelnél magasabb képekbe ne nagyítson bele?

1536 px magasság alatti képekről van szó melyek szélessége az iPad felbontásához lettek belőve.

B.jozso

B.jozso
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  25-11-2013

20 January 2014 18:09

Sziasztok
Érdeklődnék hogy Ipad 1 et mennyire lehet használni? Vagy nagyon kevés már a tudása? 30.000 ért lenne egy szép állapotú!

Chase

Chase
Az összes posztok száma:  53
Csatlakozva  31-01-2006

28 January 2014 09:44

Sziasztok!
Van rá valami mód, hogy ennél részletesebben meg lehessen nézni, hogy ugyan mi az az 1.0 GB adat, amit a Google app tárol az iPad-en?
(Ez úgy 1.0 GB, hogy az app beállításainál, már töröltem minden törölhetőt, history, cookies… stb.)
Egy 16 GB-os gépen ez szerintem túl sok, meg amúgy is túl sok.
A Google app-ot törölni nem szeretném, mert napi szinten használom, hasznos, csak ezt a lefoglalt memória mennyiséget tartom irreálisan nagynak, és tudni szeretném, hogy konkrétabban mi foglal el ennyit.

fotóháber

fotóháber
Az összes posztok száma:  537
Csatlakozva  01-05-2008

28 January 2014 10:45

Chase - 28 January 2014 09:44 AM

Sziasztok!
Van rá valami mód, hogy ennél részletesebben meg lehessen nézni, hogy ugyan mi az az 1.0 GB adat, amit a Google app tárol az iPad-en?
(Ez úgy 1.0 GB, hogy az app beállításainál, már töröltem minden törölhetőt, history, cookies… stb.)
Egy 16 GB-os gépen ez szerintem túl sok, meg amúgy is túl sok.
A Google app-ot törölni nem szeretném, mert napi szinten használom, hasznos, csak ezt a lefoglalt memória mennyiséget tartom irreálisan nagynak, és tudni szeretném, hogy konkrétabban mi foglal el ennyit.

Töröld az appot, majd tedd vissza.

boy

boy
Az összes posztok száma:  75
Csatlakozva  08-01-2009

15 February 2014 17:51

Ipad2-n a mail egyik fiókomon 6730 beérkezett levelet mutat. Ezt kijelzi a tálcán is. A bejövő fiókban viszont nincs levél, de az oszlop alján a felirat: 6730 olvasatlan. A “Megjelölt”  mellett 6841-et ír, ide belépve sem látok levelet, de az oszlop alján is 6841 megjelölt felirat áll. Hogyan tudnám ezt kitörölni?

fteomo

fteomo
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  22-07-2013

18 February 2014 14:57

Sziasztok!

Most készülök egy iPad Air-t vásárolni, eddig még sosem volt Apple termékem.

Főként arra lennék kíváncsi, hogy honnan érdemes vásárolni, nagy különbséget az Apple Store és APR boltok között nem látok árban, de GSM boltoknál azért több 10ezer is lehet.

Persze nem a legutolsó GSM boltok kínálatát nézem, hogy átverős vagy ilyesmi, de lehet-e különbség a készülékekben (pl. csak angol nyelv), vagy garanciáját tekintve? Van olyan, hogy az Apple nem vállal garanciát készülékére és csak GSM boltba lehet érvényesíteni?

Röviden érdekelne, hogy megéri-e spórolni pár ezret, vagy teljesen mindegy, mert ugyan az a termék.

Köszi mindenkinek előre is,
Tamás

RSdiver

RSdiver
Az összes posztok száma:  1410
Csatlakozva  05-08-2006

18 February 2014 15:40

Elvben ugyanaz a termek, de a garancia fontos kérdés!
applestore, APR, Mediamarkt, Edigital mind hivatalos kmereskedő, így kb ugyanaz az ár és feltétel rendszer, de vannak boltok, ahol látszólag ugyanazzal a garanciával adjak, de amikor gond van, akkor derül ki, hogy mégsem… Ha biztosra akarsz menni ( én ezt javaslom) akkor hivatalos helyen vedd meg.

Hugo Boss

Hugo Boss
Az összes posztok száma:  19
Csatlakozva  24-03-2011

24 February 2014 20:30

Nekem volt mindkét helyen, tehát T-mobile boltban vásárolt és média markában vásárolt apple termékem, mind a két helyen nagyon korrektek voltak, és cserélték is amikor szükséges volt, így szerintem bátran megteheted a szolgáltatónál is, azt bele kell számolni, hogy emiatt azonban amikor tovább adod egy két év múlva akkor kevesebbet ér mintha függetlenül vennéd, de mind a kettő mellett vannak pró kontra érvek.

ccrackk

ccrackk
Az összes posztok száma:  5470
Csatlakozva  23-12-2009

25 February 2014 09:20

fteomo - 18 February 2014 02:57 PM

Sziasztok!
Főként arra lennék kíváncsi, hogy honnan érdemes vásárolni, nagy különbséget az Apple Store és APR boltok között nem látok árban, de GSM boltoknál azért több 10ezer is lehet.

Javaslom, ebbe azért olvass bele: http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/42338/

fotóháber

fotóháber
Az összes posztok száma:  537
Csatlakozva  01-05-2008

25 February 2014 12:28

fteomo - 18 February 2014 02:57 PM

Sziasztok!

Persze nem a legutolsó GSM boltok kínálatát nézem, hogy átverős vagy ilyesmi, de lehet-e különbség a készülékekben (pl. csak angol nyelv), vagy garanciáját tekintve? Van olyan, hogy az Apple nem vállal garanciát készülékére és csak GSM boltba lehet érvényesíteni?

Röviden érdekelne, hogy megéri-e spórolni pár ezret, vagy teljesen mindegy, mert ugyan az a termék.

Köszi mindenkinek előre is,
Tamás

Azért alaposan nézd meg az iPad leírását, specifikációját, nehogy csalódj! Szerintem nagyon jó cucc, használom, de ha esetleg nem vagy tisztában a képességeivel és olyat vársz tőle, amit nem tud - csalódni fogsz. Bocs, nem kioktatni akartalak, csak írtad, hogy még nem volt Apple terméked.

filmtrio

filmtrio
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  29-11-2012

28 February 2014 17:08

Helló, szeretnék visszamenteni valamit iCloudból az iPademre vagy az iMacemre, de utóbbiről nem férek hozzá az iPad-es mentésekhez, az iPad meg mindig az appple “How to use the iCloud”- oldalára visz. Pedig a Settings 3.3 GB-nyi mentett adatot jelez, csak fogalmam sincs miként, hol férhetnék hozzá, hogyan tudom vissazállítani. Köszi a segítséget.

Pizzazabáló

Pizzazabáló
Az összes posztok száma:  131
Csatlakozva  19-06-2010

28 February 2014 21:53

Hogy lehet egyszerre több levelet torolni a mailba. Konkrétan hetvennyolcat.

SFritz

SFritz
Az összes posztok száma:  249
Csatlakozva  23-09-2012

01 March 2014 04:51

Több levél törlése (iOS7):
A bejövő postafiókban jobb felül a szerkesztésre kattintasz, majd kijelölöd a törlendőket, és ezután kattintasz jobb lent a kukára (vagy Gmail esetén az archívra).

Darvascapone

Darvascapone
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  10-06-2013

21 March 2014 15:44

Van egy 2,5 eves ipad2. Mostanaban a bongeszobol neha kilep elsotetul minden aztan a fo kepernyo jelentkezik. Utana megy tovabb olyan mintha lefagyna. Mi lehet ez? Kb 1 gb szabad hely van rajta.

ccrackk

ccrackk
Csatlakozva  23-12-2009

21 March 2014 16:19

Míg itt nem válaszolnak, esetleg kukkants bele az aláírásban lévő linkbe…

Muki135

Muki135
Csatlakozva  21-03-2014

21 March 2014 20:10

Sziasztok!  Segítségeteket kérném,eddig nagyjából az OPlayer HD-val néztem online filmeket,ill.sorozatokat.Most abszolút nem indul el semmi,csak reklámok de az dögivel.Indavideon is tudtam eddig nézni mindent,most ott sem megy semmi.Valami ötlet? vagy esetleg más lejátszót nézzek az Apple Store-ban? köszönöm.

vikri

vikri
Az összes posztok száma:  1083
Csatlakozva  19-02-2010

21 March 2014 20:25

Muki135 - 21 March 2014 08:10 PM

Sziasztok!  Segítségeteket kérném,eddig nagyjából az OPlayer HD-val néztem online filmeket,ill.sorozatokat.Most abszolút nem indul el semmi,csak reklámok de az dögivel.Indavideon is tudtam eddig nézni mindent,most ott sem megy semmi.Valami ötlet? vagy esetleg más lejátszót nézzek az Apple Store-ban? köszönöm.

Letörléssel és újratelepítéssel próbálkoztál?

lauralili

lauralili
Csatlakozva  22-03-2014

22 March 2014 14:05

Kérdésem volna:  most kaptam egy ipad retina 36 GB-s gépet, de nem tudom, hogyan kell feltölteni rá képeket, illetve, azokat hogyan lehet letörölni az ipadról, ha esetleg nem akarom már látni? Lépésről lépésre tud valaki nekem válaszolni? Köszi

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

22 March 2014 15:42

milyen rendszer? talán azt is leírhatnád amugy minden pad retinás és 36gb-os modell nincs. de igazábl ez pont lényegtelen.

Muki135

Muki135
Csatlakozva  21-03-2014

22 March 2014 17:31

Szia:))Még nem próbáltam letörölni,ez a progi nem ingyenes,bár ha tuti jó lesz nem érdekell az a pár euró:))) Köszönöm;)

ccrackk

ccrackk
Csatlakozva  23-12-2009

21 September 2014 20:38

lauralili - 22 March 2014 02:05 PM

Kérdésem volna:  most kaptam egy ipad retina 36 GB-s gépet, de nem tudom, hogyan kell feltölteni rá képeket, illetve, azokat hogyan lehet letörölni az ipadról, ha esetleg nem akarom már látni? Lépésről lépésre tud valaki nekem válaszolni? Köszi

A varázsszó a szinkronizálás. (Ha rákattintasz, látni fogod.)

gella

gella
Az összes posztok száma:  92
Csatlakozva  03-02-2006

02 October 2014 06:11

Sziasztok,
Van lehetőség Ipadon a mail-ban beállítani tiltott (junk)feladót?
Az Imac-n be lehet állítani, oda nem is töltődik le spam, de az Ipadon nem találok ilyen lehetőséget és a szolgáltatónál (Digikabel) sem látok ilyen lehetőséget.
Köszönöm.

Tomiipad

Tomiipad
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  06-10-2014

06 October 2014 04:57

Sziasztok!
Van egy ipad2 16gb. Egyik napról a másikra elkezdett automatikusan kikapcsolni, csak hard reset-re tudtam elindítani.
Csináltam rajt egy visszaállítást,azóta 1x tudtam beindítani.
Ios7.1.2 van rajt. Itunes-ra rakva az ios 8 szeretné rápakolni.
Valaki találkozott már ilyennel?
Valami megoldásotok? :(

Malibu

Malibu
Csatlakozva  18-12-2007

26 November 2014 17:24

Sziasztok!

Mit tudtok arról, hogy Telekomos iPaden van-e hálózatzár? Előfizetéssel lett vásárolva.

Köszönöm!

fpetterr

fpetterr
Az összes posztok száma:  501
Csatlakozva  17-03-2011

27 November 2014 17:53

Szia !

Szerintem a telekomos iPadeken van hálózat zár, de szerintem kérdezz rá a telekomtól! (Van valami ingyen hívható számuk, csak nem jut eszembe :) )

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

27 November 2014 19:53

biztos hogy szolgltatófüggő.

Dag44

Dag44
Csatlakozva  11-12-2012

25 December 2014 08:36

Üdv.mindenkinek! Egy viszonylag egyszerűnek tűnő problémám van amire szeretnék megoldást találni! Youtube videózás közben többször előfordul,hogy a videó elindítása után szétesik a kép,esetleg megáll a videó,töltöget egy kicsit( bár nemtudom mit amikor azt látom,hogy a videó felét legalább már betöltötte)majd pár másodperc után megint jó a kép,de aztán ismét eljátsza ugyanezt! Főleg a hd minőségnél csinálja,teljes képernyőn. A net sebességünk szerintem elegendő,és jelenleg egy ipad air az eszköz amit használok. Előtte egy mini retina volt,ugyanezt produkálta. Előre is köszönöm a segítséget!

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

25 December 2014 10:54

Dag44 - 25 December 2014 08:36 AM

Üdv.mindenkinek! Egy viszonylag egyszerűnek tűnő problémám van amire szeretnék megoldást találni! Youtube videózás közben többször előfordul,hogy a videó elindítása után szétesik a kép,esetleg megáll a videó,töltöget egy kicsit( bár nemtudom mit amikor azt látom,hogy a videó felét legalább már betöltötte)majd pár másodperc után megint jó a kép,de aztán ismét eljátsza ugyanezt! Főleg a hd minőségnél csinálja,teljes képernyőn. A net sebességünk szerintem elegendő,és jelenleg egy ipad air az eszköz amit használok. Előtte egy mini retina volt,ugyanezt produkálta. Előre is köszönöm a segítséget!

Egyszerű : automatikus-ra van állítva a minőség, a 3 ponttal ami a jobb felső sarkában van a videónak nyomj rá, majd a fogaskerékre és ott válaszd ki a minőséget. Ezt sajnos minden esetben el kell játszani, de nekem igy nem esik szét a kép.

zsaru86

zsaru86
Csatlakozva  17-05-2014

25 December 2014 18:54

Sziasztok,
Ipad 3 retina Wifi only tabletem van. Az a problémám, hogy bár wifire vagyok kapcsolódva, mikor bármelyik térképen probálom, hogy a saját helyzetem azonosítsa be, akkor azt a hibaüzenetet kapom vissza, hogy a “A hely nem határozható meg”.
Tudnátok valami tippet adni, hogy mi lehet a probléma?
A beállításokban a helymeghatározás be van kapcsolva, ezért nem értem mi lehet a gond:(

Köszi szépen előre is és Boldog Karácsonyt!

HernádiIstván

HernádiIstván
Az összes posztok száma:  38
Csatlakozva  02-11-2014

25 December 2014 19:38

Sziasztok,boldog ünnepeket!
Air 2 re keresek egyszerű,de megbítható videokezelő
appot.Otthoni használat,vágás stb.
Köszönet!

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

25 December 2014 20:48

Vágásra a legegyszerűbb szerintem az iMovie, de ha beírod az app store keresőbe hogy video editing szerintem egy csomó ingyenes lehetőséget is kiad.

HernádiIstván

HernádiIstván
Az összes posztok száma:  38
Csatlakozva  02-11-2014

25 December 2014 21:06

Rajta vagyok…A szifonon ajánlott Replay Video Editort próbálgatom.
Egyelőre gyorsabb lejátszási időkkel nyomja,mint az eredeti felvételem
és még nincs meg a megoldás,de nem adom fel.Meg lesz valamelyik,
köszönet!

nono73

nono73
Az összes posztok száma:  338
Csatlakozva  24-07-2010

29 July 2015 12:33

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy iPadre miért nem tudok filmet rátenni, amikor van elég hely? Kiírja az itunes, hogy “Nem áll rendelkezésre elég hely! ” itunes szerint a szabad hely 3,74 GB, a film pedig 1,6 GB már elég sokszor szívat így. Mi a megoldás?

beszmac

beszmac
Az összes posztok száma:  388
Csatlakozva  07-10-2005

29 July 2015 13:11

Sajnos a tapasztalatok alapján azok a számok nem mindig igazak.
Ki- és bekapcsolást próbáld meg, hátha pár cache kiürül és felszabadul valami kis hely, de a megoldás a helycsinálás sajnos, törölni kell valamiket.

Norex

Norex
Az összes posztok száma:  90
Csatlakozva  08-01-2008

18 September 2015 16:57

Üdv! Lenne egy szerviz kérdésem. Van két iPad-m, lehet velük valamit kezdeni. Az egyik egy iPad 3 32 GB CELL (Sajna deformálódott törött a kijelző, de viszont minden rendben van vele), a másik meg egy iPad Air 128GB (Ennek komolyabb a gondja alaplap hibás, az iSamurai mondta). Nos a kérdésem az lenne, hogy lehet belőle valamit csinálni, kettőből egyet csinálni ?

amark

amark
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  31-07-2012

03 October 2015 10:32

@Norex: Nem nagyon hiszem. Ezek nem asztali PC-k, azoknál meg lehet ezt csinálni, mert egy csomó alkatrész cserélhető (videokártya, alaplap, hangkártya stb.) az iPadnél, meg a táblagépeknél mindig, az alaplapra van integrálva minden. Csak egyben cserélhető, egy új készülék árával összemérhető pénzért.

Más: Van valakinek tapasztalata bluetooth-os billentyűzet használatával kapcsolatban? Az iPademhez jó ötletnek tűnik, mert egyszerűbb lenne így vinni magammal a munkát, mint a dög nehéz laptopon… Ha van konkrét ötletetek az Apple Wireless Keyboard mellett, annak is örülnék.

Pityus

Pityus
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  27-07-2013

11 January 2016 11:30

Sziasztok!
Ipad 4-es gépet használok. Többször kaptam a következő szöveggel emailt:
“Apple Store
Dear lTunes client , This is an automated email, please do not reply
lTunes.
We’ve noticed that some of your account information appears to be missing or incorrect We need to verify your account information in order to continue using your Apple ID, Please Verify your account information by clicking on the link below
Log In Now   2015 Apple - Apple All rights reserved”
Gondolom ezek rosszindulatú üzenetek, ti találkoztatok ilyenekkel?

Paragon85

Paragon85
Csatlakozva  11-01-2016

11 January 2016 17:18

Sziasztok!

Kicsit új vagyok itt, de egy aggasztó gondom lenne. Ipad 3 (16gb,3g) -ra frissítettem a a 9es ios-t és gyakorlatilag annyira belassult az eszköz, hogy kín használni. A géplés, levelek töltése, minden nagyon akadós, baromi zavaró.

Van bármi megoldás arra, hogy régi mondjuk 6os iost visszategyek az ipadra? Tudom, legális úton itunesal nincsen, de másképpen lehet? Van erre valami okosság, és van aki csinált már ilyet?

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is!

Roland556

Roland556
Csatlakozva  24-09-2016

24 September 2016 09:04

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni a következő jelenség megoldásában :

A ipad mini 3-t frissítettem IOS 10.01 re, frissítés óta mikor szinkronizálom a sz.géppel azt írja ki a felső sarokban ahol az akku ikon található,hogy nem töltődik. Az ituns látja csak épp nem töltődik.

Mi lehet a gond? ezzel én vagyok csak egyedül ?

GoPi79

GoPi79
Csatlakozva  14-05-2017

14 May 2017 17:30

Sziasztok!
Segítséget, infot szeretnék kérni iPad Air 2 ,16 Gb fizikai hibával kapcsolatban.
Több mint ket eve vettem az iPad ot Vodafon előfizetessel. Par napja lecsereltem egy iPad Pro ra a keves 16 Gb memoria miat. Amikor ki szerettem volna venni az Air bol a SIM kartyat, nem tudtam, nem pattan ki a kartya tarto. Több mint ket eve en bele tettem a kartyat es azota nem volt mozgatva, piszkalva. Vissza mentem vele a Vodafonhoz, ok nem tudtak segiteni, tovabb kuldtek vele az Apple hez, de sajnos ott sem tudtak mit kezdeni a problemaval. Az lenne a kerdesem, keresem hogy ha az Apple Szervizben nem tudnak hozza szolni a problemahoz, akkor hova tudnek fordulni ezzel?
Tud esetleg valaki infoval segiteni?
Elore is koszonom a valaszokat segitsegeket.

fpetterr

fpetterr
Csatlakozva  17-03-2011

15 May 2017 13:21

GoPi79 - 14 May 2017 05:30 PM

Sziasztok!
Segítséget, infot szeretnék kérni iPad Air 2 ,16 Gb fizikai hibával kapcsolatban.
Több mint ket eve vettem az iPad ot Vodafon előfizetessel. Par napja lecsereltem egy iPad Pro ra a keves 16 Gb memoria miat. Amikor ki szerettem volna venni az Air bol a SIM kartyat, nem tudtam, nem pattan ki a kartya tarto. Több mint ket eve en bele tettem a kartyat es azota nem volt mozgatva, piszkalva. Vissza mentem vele a Vodafonhoz, ok nem tudtak segiteni, tovabb kuldtek vele az Apple hez, de sajnos ott sem tudtak mit kezdeni a problemaval. Az lenne a kerdesem, keresem hogy ha az Apple Szervizben nem tudnak hozza szolni a problemahoz, akkor hova tudnek fordulni ezzel?
Tud esetleg valaki infoval segiteni?
Elore is koszonom a valaszokat segitsegeket.

Biztos nem tudod kihúzni mondjuk egy gemkapocsból hajlított apró kampó segítségével?
Leesett a sarkára az iPad?
Vidd el mondjuk iDokiba/Appsolute ba, de ha a kampoval nem tudod kiszedni, ők is csak úgy tudják ha leveszik a kijelzőt szerintem..

Apróhirdetések

Hírek

iPhone 8: új makett és tokok

2017. 06.23. @ 12:22
0