UPC?

unregistered

unregistered
Az összes posztok száma:  1441
Csatlakozva  01-11-2007

23 March 2011 17:40

Hello!

Most T-Home internetem van otthon. Max 1Mbit/s (telefonvonalon) mivel messze lakunk a szervertõl (Budapest külsõ kerületében lakom). A T év végéig behúzza az optikait de már itt van a UPC aminek elég jó csomagjai vannak pláne azért is mert ííírtózom a T-tõl…

Abban szeretnék segítséget kérni hogy mi a tapasztalatotok a UPC-vel, mert hallottam p2p sebesség korlátozástól kezdve minden egyéb szépséget mint pl torrent adatforgalom túllépés megfizettetése stb stb… ja mi az a szöveg a csomagjaiknál hogy “Hálózatra köthetõ számítógépek: 3” rárakok egy routert és már ki is van játszva nem?
Na tehát mi igaz a rossz hírekbõl és jól járok-e ha UPC-t választom?

Elõre is köszönöm!

nuphar

nuphar
Az összes posztok száma:  3263
Csatlakozva  28-03-2008

23 March 2011 18:15

T-ről váltottam UPC-re és nekem megérte
pozitívum:
- nincs többet telefon és a pluszköltsége
- gyorsabb a net, amit a T már nem tudott biztosítani (15/1 helyett most 30/3 van)
- olcsóbb mag a net előfizetés is
- korrekt az ügyfélszolgálat (a T egy rakás szar volt)

negatívum:
- nem csekken hanem csoportos megbízással fizetek mert ez volt akkor a szerződés része, hogy jóárasítva kapjam a netet, de ez kibírható

torrent amúgy szépen szalad, router is csak azért van most mert kellett a wifi

lassan 5 hónapja van meg és még nem kértek plusz pénzt semmiért

a hálózatra köthető gépeket meg is válaszoltad

a bekötésnél nem valószínű, hogy ismerik majd az OSX beállításait, úgyhogy abban lehet kell nekik is segíteni, de végülis annyi, hogy DHCP-re kell beállítani, a többit már megcsinálják ha van kapcsolat
azért egy link:
http://wiki.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php/Hogyan_kell_beállítani_az_internetet_Chello_esetén?

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

23 March 2011 18:23

nuphar - 23 March 2011 06:15 PM

...
negatívum:
- nem csekken hanem csoportos megbízással fizetek mert ez volt akkor a szerződés része, hogy jóárasítva kapjam a netet, de ez kibírható
...
a bekötésnél nem valószínű, hogy ismerik majd az OSX beállításait, úgyhogy abban lehet kell nekik is segíteni, de végülis annyi, hogy DHCP-re kell beállítani, a többit már megcsinálják ha van kapcsolat
azért egy link:
http://wiki.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php/Hogyan_kell_beállítani_az_internetet_Chello_esetén?

Köszönöm szépen a kimerítő leírást! ;)

Az miért baj a csoportos beszedés? Legalább nem felejted el nem? :P

Amúgy az OSX-hez nem kell érteniük mert a routerbe menne alapból a modem kábele… vagy van valami turpisság?

nuphar

nuphar
Csatlakozva  28-03-2008

23 March 2011 18:40

minden vackot csekken fizetünk, és ez meg 2 hónap mire lerendeződik addig meg sima átutalgatás, szóval ha maradt volna a csekkes egyszerűbb lett volna, így meg dijnet.hu eszámla van, nekem macerásabb mivel a cafeteria miatt úgyis le kell adnom tehát ki kell nyomtatnom, szóval érted :o)

kell(ene), hogy értesenek az OSX-hez mert mint már modtam be kell állítani a hállózati kapcsolatot ami jelenleg nálad ADSL-hez van belőve ha jól gondolom
ezért írtam a DHCP-t mert a UPC kábelnethez meg az kell, addig nem tudják beregisztrálni a kártyát a hálózatba, ennyi a turpisság

ja egy jótanács, ha leállna a net (volt már olyan késő éjszaka), akkor nem világít az “online” mellett a led akkor újra kell indítanod a routert miután visszajött mert addig nem fog működni, mivel olyankor változik az IP cím stb

iHope

iHope
Az összes posztok száma:  6352
Csatlakozva  21-05-2005

23 March 2011 19:02

Nálam a full van mindenből (kivéve telefon), maximálisan meg vagyok elégedve velük.

“mert hallottam p2p sebesség korlátozástól kezdve minden egyéb szépséget mint pl torrent adatforgalom túllépés megfizettetése stb stb”

NEM IGAZ!
A a szerződésemben az áll, hogy havi 300GB adatforgalom van engedélyezve, de ezt se havi szinten nézik.
Hanem 3 hónap után néznek egy átlagot, ugye kb. 1TB és ha azt meghaladod bekorlátozzák, belassítják 1 hónapra büntiből.
Na most én folyamatosan meghaladom (nem kicsit) és egyszer volt korlátozás, év végefele ünnepekkor amikor sokan, kissé én is belehúztam hagytam hagy csurogjonak azok a torrentek…
Összejött valami kb. 4-5TB januárban észrevettem, hogy belassultam, telefonáltam nekik mire közölték, hogy “kissé” átléptem a szerződésben foglaltakat ezért 1 hónap büntit kaptam.
120-as csomagban vagyok még így is elég elviselhető volt, túléltem.
SEMMIFÉLE pénzbüntetésről nincs szó!!!

horribleone

horribleone
Az összes posztok száma:  2525
Csatlakozva  04-12-2008

23 March 2011 19:29

Szerintem is jó az UPC, net legalábbis mindenképpen :) Ha nem lóg a neten otthon senki rajtam kivül, napközben is hozza a uTorrent a 9-10 MB/s sebességet :D

tade

tade
Az összes posztok száma:  1647
Csatlakozva  22-11-2004

23 March 2011 20:05

Nekem van UPC és T-is.

A T hatalmas szívás, szüntelenül akadozik, hol van internet, hol nincs.

A UPC teljesen jó, semmi fennakadás, szerintem klasszisokkal jobb a T-nél.

peppino

peppino
Az összes posztok száma:  1798
Csatlakozva  24-08-2007

23 March 2011 20:08

Szintén UPC-m van. Net és telefon.
A UPC képes arra, ha lejár a szerződésed, felhív és megkérdezi mit akarsz a továbbiakban. (Saját bőrömön tapasztaltam)
A T-nél ne is várjál ilyet.
Mivel foglalkozom telekommunikációval, jobbára ismerem a multik “problémakezelését”. A T-brigád egyszerűen minősíthetetlen. Mindent leszarnak, csak a belső stat mutasson jól (anyavállalat felé).

tade

tade
Az összes posztok száma:  1647
Csatlakozva  22-11-2004

23 March 2011 20:17

Ja igen, el is felejtettem, a UPC- től felhívtak, hogy olcsóbb csomag is létezik már ugyan arra a szolgáltatásra, amit igénybe veszek. Lépjek át és spórolhatok:)

Lumpy

Lumpy
Az összes posztok száma:  141
Csatlakozva  29-05-2008

23 March 2011 20:55

Nekem is UPC van, 120-as csomag, hibátlan! És valóban, ők ajánlották föl, hogy váltsak a 30/3-ról, mert így egyrészt gyorsabb leszek, másrészt olcsóbb lesz a havi előfizu díj.
És az is lett. Egyéledett ügyfél :)

A korlátozás 3 hónap forgalomátlagát nézi, és csak sebességet korlátoznak utána.

A p2p és egyéb korlátozás talán csak régebben volt, akkor érzékeltem, hogy youtube-ot lassították (volt is róla cikk), mást nem pörgettem olyan mértékben, hogy lássam. Mostanában nem tapasztalok ilyet.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

23 March 2011 22:04

nuphar - 23 March 2011 06:40 PM

kell(ene), hogy értesenek az OSX-hez mert mint már modtam be kell állítani a hállózati kapcsolatot ami jelenleg nálad ADSL-hez van belőve ha jól gondolom
ezért írtam a DHCP-t mert a UPC kábelnethez meg az kell, addig nem tudják beregisztrálni a kártyát a hálózatba, ennyi a turpisság

ja egy jótanács, ha leállna a net (volt már olyan késő éjszaka), akkor nem világít az “online” mellett a led akkor újra kell indítanod a routert miután visszajött mert addig nem fog működni, mivel olyankor változik az IP cím stb

Azt nem értem hogy mi köze van a macnek az egésznek… ezt az egészet nem a routeren kellene beállítani alapból?

Sajnos a modem újraindítgatásban profi vagyok… T-nél azért kellett újraindítgatni hogy egyáltalán felcsatlakozzon…

iHope

iHope
Csatlakozva  21-05-2005

23 March 2011 22:05

“napközben is hozza a uTorrent a 9-10 MB/s sebességet :D”

Nálam a max eddig:
Lefele11-12, felfele 1,1-1,2.
De ezt azért általában a kora hajnali órákban hozza.

nuphar

nuphar
Csatlakozva  28-03-2008

23 March 2011 22:22

unregistered - 23 March 2011 10:04 PM

Azt nem értem hogy mi köze van a macnek az egésznek… ezt az egészet nem a routeren kellene beállítani alapból?

nem a routeren kell, a mac network beállításaiban kell beállítani
legalábbis nálam így van, és így működik
mivel az ADSL PPPOE kapcsolattal működik név jelszó beírásával, a UPC kábelnet pedig kártya beregisztrálással és DHCP automatikusan kiosztott IP címekkel
legalábbis a LAN kapcsolathoz ez kell, a Wireless-hez semmi, ott csak a wifit állítod be
de lehet ez csak az egyik lehetőség és én nem ismerem a routeres megoldást

nem a modemet kell újra indítani hanem a routert, a kábeles modem teszi a dolgát azzal nem lesz gondod

nálam a 30/3-as neten ha jól tolják felfelé jön simám 30-al lefelé sőt még van, h túl is lépi :o)

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Az összes posztok száma:  7062
Csatlakozva  09-07-2005

23 March 2011 22:29

Én mondjuk tűkön ülve vártam, hogy legyen nálunk végre Digi, és otthagyhassam végre a UPC-t, de a Ténél biztos jobb.

Zvi

Zvi
Az összes posztok száma:  358
Csatlakozva  14-11-2006

24 March 2011 00:11

Épp most (19h) jön egy torrent 31Mbittel a 30Mbites csomaggal, a P2P korlátozás már nem a régi…

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

24 March 2011 01:54

nuphar - 23 March 2011 10:22 PM

...
nálam a 30/3-as neten ha jól tolják felfelé jön simám 30-al lefelé sőt még van, h túl is lépi :o)

Na akkor majd meglássuk hogyan muzsikál… ha megrendelem kb mennyi idő mire használhatom?

nuphar

nuphar
Csatlakozva  28-03-2008

24 March 2011 02:01

elég hamar bekötik, talán 5 vagy 7 napon belül volt nekem is
csak online rendeld, akkor lesz olcsóbb a havidíj

iHope

iHope
Csatlakozva  21-05-2005

24 March 2011 02:43

unregistered - 24 March 2011 01:54 AM
nuphar - 23 March 2011 10:22 PM

...

Na akkor majd meglássuk hogyan muzsikál… ha megrendelem kb mennyi idő mire használhatom?

Én a 60-ast kérném, az nálam mindig 100%-os volt, és van 800 Ft difi azt hiszem a 30-ashoz képest!
Nálam max 2-3 munkanap volt és jöttek csinálták, és még egyszer sem rendeltem online mindig telefonon (volt, hogy ők kerestek).
És nem számoltak fel semmilyen +díjat de lehet, hogy ez most másképp van.
Utoljára valamikor ősszel frissítettem…

AndrasJ

AndrasJ
Az összes posztok száma:  102
Csatlakozva  11-01-2010

24 March 2011 14:56

Szevasztok,

Adott egy 13. kerületi UPC net kábelrouterrel, erre csatlakozik etherneten egy laptop és van egy másik laptop ami wifi-n keresztül kapná a netet. Ehhez vettünk egy Linksys WRT120N routert.

A “SetupWizard” után egyik gépen se megy a net. Mindkét laptop szépen megkapta auto DHCP-n keresztül a belső IP-t.

Kérdésem a következő:
A UPC felé le kell jelenteni a Linksys Mac address-ét, hogy működjön a net vagy elég ha megadom a router konfig felületén? Utóbbit már probáltam, nem megy, de lehet, hogy én rontok el vmit.

Tudna vki segíteni ezügyben?

András

horribleone

horribleone
Csatlakozva  04-12-2008

24 March 2011 15:39

EDM - 23 March 2011 10:29 PM

Én mondjuk tűkön ülve vártam, hogy legyen nálunk végre Digi, és otthagyhassam végre a UPC-t, de a Ténél biztos jobb.

Ahogy hallottam nem sokban különbözik a szolgáltatás minősége a T-től. Talán nagyobb sávszélességet adnak, de névleges és a valós között nagyobb a különbség, mint a UPC-nél. Már váltottál, ha jól értem. Megérte?

horribleone

horribleone
Csatlakozva  04-12-2008

24 March 2011 15:46

AndrasJ - 24 March 2011 02:56 PM

Szevasztok,

Adott egy 13. kerületi UPC net kábelrouterrel, erre csatlakozik etherneten egy laptop és van egy másik laptop ami wifi-n keresztül kapná a netet. Ehhez vettünk egy Linksys WRT120N routert.

A “SetupWizard” után egyik gépen se megy a net. Mindkét laptop szépen megkapta auto DHCP-n keresztül a belső IP-t.

Kérdésem a következő:
A UPC felé le kell jelenteni a Linksys Mac address-ét, hogy működjön a net vagy elég ha megadom a router konfig felületén? Utóbbit már probáltam, nem megy, de lehet, hogy én rontok el vmit.

Tudna vki segíteni ezügyben?

András

Régen kellett a Mac address-szel szórakozni, ma már nem érdekli őket. Látták régen is már, hogy router van a madzag végén :) Ne Setup Wizarddal csináld a beállítást. Hard resetet neki (visszááll alapállásba) Nem kell vele csinálni semmit, csak egy wifi jelszót beállítani. Nekünk Pesten ilyen routerünk van, nem volt eddig gond vele ezzel a módszerrel. Azt leszámítva, hogy tapasztalataim szerint nem hozza 300Mbps-t. Otthon a UPC adott egy jobb féle Netgear routert ég és föld a különbség, pedig a net ugyan az a 120-as fiberpower.

horribleone

horribleone
Csatlakozva  04-12-2008

24 March 2011 15:52

tade - 23 March 2011 08:05 PM

Nekem van UPC és T-is.

A T hatalmas szívás, szüntelenül akadozik, hol van internet, hol nincs.

A UPC teljesen jó, semmi fennakadás, szerintem klasszisokkal jobb a T-nél.

Nyári záporok alkalmával menetrendszerűen hív após, hogy megint nincs net, kéne vele valami csinálni. Nekik T-s
a net nekünk hál’ Isten nem :) A legdurvább eset tavaly nyáron egy negyedórás vihar után esett meg 3-4 napig se net se telefon. Ami nem is lenne gáz, csak náluk a riasztó (lehet máshol is nem értek hozzá) a vonalas telefonon kersztül jelez a biztonsági céghez, és 10 percenként jelzett, hogy baj van, nem “online” a rendszer. Vannak előnyei a T-nek is, gondolom én, csak az a baj, hogy a hátrányok messze überelik őket…

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

24 March 2011 16:00

Ezt a zivataros/esős dolgot a T-nél megerősítem én is… ha esik az eső szakadozik/nincs net… ja és biztos nem beázás a mi kábeleinknél, mivel van locsoló és olyankor nem szakadozik, pedig a földben futó kábel felett locsol…

Makos

Makos
Az összes posztok száma:  146
Csatlakozva  27-05-2005

24 March 2011 18:55

Nálunk a T mozog a neten, hogy egy kicsit erősítsem, :-)
Nincs vele semmi gond, ha lejár a hűség felhívnak és ajánlanak gyorsabbat vagy olcsóbbat.
Routerbe van kötve fix IP vel ha esik ha fúj müxik.
A UPC-t csak a kábel TV használja mert nincs másik szolgáltató felénk a kábelen.
Ha lenne már nem a UPC-t néznénk.
Az alábbi linket ajánlom figyelmedbe.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9010607&la=108647816

nuphar

nuphar
Csatlakozva  28-03-2008

24 March 2011 19:45

AndrasJ - 24 March 2011 02:56 PM

Kérdésem a következő:

a DHCP legyen ehgedélyezve a routerben is akkor mennie kell
de én a wifi mellé olvatstam ilyeneket is, sztem van ami hasznos belőle, és használom is:
http://nibiru.hu/informatika/wlanconfig.htm
http://www.vallalati-it.com/2010/09/wifi-biztonsag

peppino

peppino
Az összes posztok száma:  1798
Csatlakozva  24-08-2007

24 March 2011 21:00

Makos:
Ilyen fórumok, témák tízezrével keringenek a neten. Minden szolgáltatóról.
A nagy átlag meg itt -is- olvasható.

habergowd

habergowd
Az összes posztok száma:  661
Csatlakozva  11-05-2009

24 March 2011 22:40

UPC. Felhívom őket,mondom nem működik a net. Beszélgetés:
-Jó napot kívánok,stb.nem működik az internet.
-Kérem nyissa meg a start menüt.
-De ez egy Mac.
-De akkor is nyissa meg.
-De ez egy Mac.
-De kérem nyissa meg.Bal alsó sarok.
-De ez egy mac,nincs start menü!
-Akkor kérem nyissa meg a vezérlőpultot.
Itt tettem le a telefont. Az is egy vicc,amit router néven adnak havi 5e forintért. Ami torrent 600 kb/s után meghal. Ja,és ledobál.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

24 March 2011 23:00

habergowd - 24 March 2011 10:40 PM

UPC. Felhívom őket,mondom nem működik a net. Beszélgetés:
-Jó napot kívánok,stb.nem működik az internet.
-Kérem nyissa meg a start menüt.
-De ez egy Mac.
-De akkor is nyissa meg.
-De ez egy Mac.
-De kérem nyissa meg.Bal alsó sarok.
-De ez egy mac,nincs start menü!
-Akkor kérem nyissa meg a vezérlőpultot.
Itt tettem le a telefont. Az is egy vicc,amit router néven adnak havi 5e forintért. Ami torrent 600 kb/s után meghal. Ja,és ledobál.

na tehát:
1. hülye aki azt hiszi Magyarországon van normális support bármihez is… pláne “ingyen”
2. nem vagyok UPC-s (még), de ez T-nél pont ugyanígy zajlik, annyival hogy ott a modemmel csesztetnek hogy húzd ki, dugd vissza, ellenőrizd a vonalat (hiába mondod hogy informatikával foglalkozol és már 10x ellenőrizted hogy magával az internettel van gond, nem érdekli őket), végül leráznak hogy majd visszahívnak (ez kb meg is történik úgy 3-4 nap múlva)...
3. amúgy azt is furcsállom hogy havi 5000-ért BÉRELSZ egy routert (pláne a szolgáltató általit ami valószínűleg azért van mert jött XY cég és leraktak a UPC-nek X összeget hogy márpedig EZT “forgalmazzátok”) amikor egy olyan router-t ami főz, most, takarít már 20-30000-tól kapható...

habergowd

habergowd
Csatlakozva  11-05-2009

24 March 2011 23:25

1.Tudom. A channelt is 6-osra állították,és a maccel nagyokat szoptam.
2.igen,itt ez egy kicsit jobb.
3.most vettünk újat. Végre.

horribleone

horribleone
Csatlakozva  04-12-2008

24 March 2011 23:47

500 ft a router :) nekünk egy N-es netgeart adtak a 120-as net mellé. Mint irtam veri a WRT120N linksys-t, mondjuk ahogy néztem nem egy árkategória.
Egyébként, a lassú net lehet a modem hibája, nálunk is volt ilyen. Felhítuk őket, kijött a szaki. Tett rá valami szűrő(?) a kábel és a modem közé. Egy darabig jó volt, aztán hivtuk megint őket. Megint szaki, immár egy új modemmel. Ezután tökéletesen működött net. Nem tudom, hogy központi-e a support, ez Debrecenben történt, lehet, hogy kifogtál valami lámát. Ismerősöm elment a HP-hoz helpdeskesnek. Mesélte, hogy a követelmény a felsőfokú angoltudás volt, nem a számítógépes ismeret. Volt egy tanfolyam ahol megtanultak számítógépet összeszerelni, amit ő már tudott mondjuk. Érdekesen vette ki magát biztos, mikor a szőke cicababák a gépházban turkálnak :D Szóval ezekután nem kell meglepődni semmin.

habergowd

habergowd
Csatlakozva  11-05-2009

25 March 2011 00:09

2006-ban lett net. 25/5. 500 ft a router havonta… és egy .

AndrasJ

AndrasJ
Csatlakozva  11-01-2010

25 March 2011 16:01

A sima auto DHCP-vel nem megy. A wifi jelszó is be van állítva, csatlakozik is a notebook a routerhez, mindkettő kap IP címet a routertől, de a net nem megy egyiken sem.

Ha manuálisan állítok be mindent, akkor mindkét gépen van net, de ez nem maradhat így mert 1-2 naponta új IP-t kap a kábelrouter. Nem akarom minden alkalommal átirni az IP-t a wifirouteren.

Egyéb ötletek esetleg, UPC alkalmazott tanácsait is várom, mert a telefonos support nem tud érdemben segíteni.

horribleone

horribleone
Csatlakozva  04-12-2008

25 March 2011 16:09

Ezt nem igazán értem. Az, hogy a kábelmodemed kap rendszeresen új IP-t miért befolyásolja gépekre manuálisan kiosztott IP címet? A kettőnek nem kéne, hogy köze legyen egymáshoz. Ha gondolod elküldöm emailben a mi routerünk konfig file-ját, hátha sikerül úgy megoldani.
Milyen FW-t használsz? Nálunk az alap 1.0.01 van fent. Csináltam egy restore-t. Ment a net egyből az alapértelmezett beállításokkal.

AndrasJ

AndrasJ
Csatlakozva  11-01-2010

25 March 2011 16:58

A kábelrouter IP, Gateway, DNS stb-t írtam be a wifirouter beállításaihoz. Ezt értettem manuális beállítás alatt.

debaj

debaj
Az összes posztok száma:  2831
Csatlakozva  16-12-2007

25 March 2011 19:20

unregistered - 23 March 2011 05:40 PM

Abban szeretnék segítséget kérni hogy mi a tapasztalatotok a UPC-vel, mert hallottam p2p sebesség korlátozástól kezdve minden egyéb szépséget mint pl torrent adatforgalom túllépés megfizettetése stb stb… ja mi az a szöveg a csomagjaiknál hogy “Hálózatra köthető számítógépek: 3” rárakok egy routert és már ki is van játszva nem?

A torrent sebességét fogják valóban, itt klienstől függ, hogy ebből mennyit érzel (Mac alatt Transmission kliens 3-400 kilobites sebességre képes, XP alatt uTorrent teljes sávszéllel teker), a többi marhaság, nem kell fizetned semmi pluszt.

Routeren annyit kell beállítani, hogy DHCP-n keresztül várja az IP-t, semmi egyéb hókuszpókuszra nincs szükség.

A szöveg pedig annyi, hogy abban a csomagban 3 publikus IP címet kapsz, tehát router nélkül ennyi gépet tudsz a hálózatra kötni.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

25 March 2011 23:38

debaj - 25 March 2011 07:20 PM

...
Routeren annyit kell beállítani, hogy DHCP-n keresztül várja az IP-t, semmi egyéb hókuszpókuszra nincs szükség.

A szöveg pedig annyi, hogy abban a csomagban 3 publikus IP címet kapsz, tehát router nélkül ennyi gépet tudsz a hálózatra kötni.

De jelenleg a routerem (D-Link DIR-655) a DHCP szerver…

Az IP címek nem fixek ugye? Otthonra lehet fix IP-t rendelni?

Gerike88

Gerike88
Az összes posztok száma:  49
Csatlakozva  23-12-2006

13 May 2011 17:31

Sziasztok!
Segitséget szeretnék tőletek kérni, adott egy upc fiber power net, belkin n wireless router, a gép kábelen kapja a netet megy is tökéletesen, viszont ha rácsatlakozok wifin a routerre ott már nincs net pedig fent vagyok a hálózaton! valaki valami ötlet?

Gerike88

Gerike88
Csatlakozva  23-12-2006

13 May 2011 17:31

Sziasztok!
Segitséget szeretnék tőletek kérni, adott egy upc fiber power net, belkin n wireless router, a gép kábelen kapja a netet megy is tökéletesen, viszont ha rácsatlakozok wifin a routerre ott már nincs net pedig fent vagyok a hálózaton! valaki valami ötlet?

mc218

mc218
Az összes posztok száma:  105
Csatlakozva  25-05-2008

13 May 2011 19:30

Enged csatlakozni, és minden úgy néz ki mintha működne, csak adatforgalom nincs?
Mert ennek oka lehet, hogy a routeren MAC-cím szűrés van bekapcsolva és a gép nincs az engedélyezett listán.

Gerike88

Gerike88
Csatlakozva  23-12-2006

13 May 2011 19:42

A mac address filtering disabled- en van :S Amugy igen ez áll fent pont amit leirtál, de csak ha wifin csatlakozok, gépen kábellel megy :S

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

13 May 2011 23:52

A Wifi beállításoknál (gépen) van megadvan DNS szerver? Lehet, hogy az nem jó.

Gerike88

Gerike88
Csatlakozva  23-12-2006

14 May 2011 00:06

Nincs megadva, és iphonnál is ez hiba lépfel és más telefonoknál is! Csatlakozva vannak, de adatforgalom nincs!

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

14 May 2011 00:13

Ha más eszköz sem tud csatlakozni a Router Wifi jeléhez, akkor a Router beállításaiban van valami hiba.

ásik Router-rel ki tudod próbálni? Ha új a Router, akkor lehet, hogy gyári hibás.

nuphar

nuphar
Csatlakozva  28-03-2008

17 June 2011 02:56

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

17 June 2011 06:24

nuphar - 17 June 2011 02:56 AM

jó hír, változik a sebesség:
http://computerworld.hu/gyorsul-a-upc-kabelinternet-20110609.html

http://www.upc.hu/rolunk/hirek-kozlemenyek/20110609/

Na nekem az nem kerek, hogy most 60-as fiberpowerem van… akkor lemegyek 50-re vagy marad nekem a 60as?!

nuphar

nuphar
Csatlakozva  28-03-2008

17 June 2011 12:12

a 60-as marad úgy ahogy van, de már nem lehet a továbbiakban megrendelni

oze05

oze05
Az összes posztok száma:  69
Csatlakozva  02-08-2008

30 June 2011 10:45

Nekem UPC-m van már sok-sok éve. Technikailag nagyon jó, gyors, stb…
Az ügyfélszolgálat viszont katasztrófális. Ha egyszer valami porszem kerül a gépezetbe, akkor azt onnan állati nehéz kitisztítani. Gyakorlatilag egy teljesen képtelen társaság, nem értik amit ír/mond nekik az ember, droidok vannak a másik végen és gépiesen válaszolnak. Volt olyan, hogy 15 percet vártam egy válaszra - telefonon. Volt olyan, hogy az egyik hónapban elszúrták a beszedési megbízást, a bankom visszautasította, ezért egy hónap kimaradt. A következő hónapban duplát akartak levenni, ezt viszont a limit túllépée miatt utasította el a bank. Ezek után ahelyett hogy szóltak volna, a telefon és internet szolgáltatást a minimumra kapcsolták (no kimenő hívas, max 10kbit/sec letöltés). És amikor szól az ember telefonon, hogy “hé, baj van a szolgáltatással!”, akkor kapom a választ, hogy “persze, mert nem fizettél”. És akkor fizettem. Aztán kiderült, hogy megváltozott a számlaszámuk, teht újra fizetni kellett. Csak azt nem értem, hogy miért nem szóltak? Az email címemet tudják. A lakcímemet tudják. Miért nem szóltak, hogy baj van a fizetéssel? Miért kellett szemét módon lekapcsolni a szolgáltatást minden előzetes jelzés nélkül?
A UPC egy sz@r cég, akinek van egy jó technológiája, de emberileg NULLÁK. Felbontom a szerződésem velük.

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12927
Csatlakozva  27-02-2004

30 June 2011 12:58

Hasonló esetek:
1. Feleslegemnek a bank és a biztosító nem jelezte, hogy nem ment át a kötelezô biztosítás díja, emiatt újat kellett kötni.
2. Ismerôsöm BT-jének az APEH letiltotta az adószámát, mert nem volt kiírva a kapura a cégnév. Véletlenül derült ki.

debaj

debaj
Csatlakozva  16-12-2007

30 June 2011 15:52

OFF:

Titi - 30 June 2011 12:58 PM

1. Feleslegemnek

Freudi? :-)))

debaj

debaj
Csatlakozva  16-12-2007

30 June 2011 15:56

oze05 - 30 June 2011 10:45 AM

Gyakorlatilag egy teljesen képtelen társaság, nem értik amit ír/mond nekik az ember, droidok vannak a másik végen és gépiesen válaszolnak.

A telefonos ügyfélszolgálat ki van szervezve, egy operátor egyszerre több céget is ügyfélszolgál, úgyhogy ne várj tőle sokat. Ha valami adategyeztetésnél bonyolultabb dolgot szeretnél, akkor ragaszkodj ahhoz, hogy kapcsoljanak neked technikust, gyorsabban végzel, mintha előtte még át kellene vergődnötök a kiskönyv folyamatábráján (húzzakidugjavissza - indítsaújra - kattintsonastartmenürenemérdekelhanincsstarmenüje satöbbi).

oze05

oze05
Az összes posztok száma:  69
Csatlakozva  02-08-2008

30 June 2011 16:11

A telefonos ügyfélszolgálat ki van szervezve, egy operátor egyszerre több céget is ügyfélszolgál, úgyhogy ne várj tőle sokat.

Egy csepet sem érdekel, hogy ki van-e szervezve, vagy sem. Mint ügyfél, semmi közöm hozzá. Ez az ő dolguk és ha úgy döntöttek, akkor is felelősek azért, hogy ott olyan emberek üljenek, akik képesek az 1+1=2-nél bonyolultabb műveletekre is. Szerintem azt nem értik meg júpíszíék, hogy akkor, amikor egy ügyfél felhívja őket, akkor már bizony elégedetlen valamivel és erre nem célszerű rátenni még egy lapáttal azzal, hogy nem képesek megoldani kicsit összetettebb problémákat.
Egyébként az én esetemben nem is ez volt a baj. A probléma igazából az volt, hogy ők elkövettek egy hibát, ami miatt nem kapták meg a pénzüket. Ezek után nem figyelmeztettek, hanem lekapcsolták (csökkentették) a szolgáltatást. Majd amikor átutaltam a pénzt, akkor elfelejtettek szólni, hogy ms más a számlaszámuk (mivel banki beszedésen voltam, már régen nem utaltam nekik pénzt.) Ezek után nem hogy bocsánatot kértek volna, még nekem kellett a visszakapcsolási díjat is kifizetni. Ha ez a probléma egy éppeszű emberhez eljut a UPC-nél, akkor könnyű belátnia, hogy hibáztak és elnézést kérnek. A probléma szerintem az, hogy az ilyen esetek leragadnak a döntésre fel nem jogosított “bonyolítóknál” akik csak arra vannak felhatalmazva, hogy sablonokban gondolkozzanak.

Apróhirdetések

Hírek

Eltűnnek a nyári színek

2017. 08.21. @ 12:25
0

Költözik az iTunes U

2017. 08.21. @ 10:18
1