Azonnali kérdések topicja II. (friss Mac felhasználóknak)

Deefect

Deefect
Az összes posztok száma:  7
Csatlakozva  08-11-2015

09 February 2018 10:51

Sziasztok!

Találkozott már valaki Yosimate alatt olyan quicklook hibával hogy nem játsza le a zene és video fileokat?

An error occurred with the previeiw of this document a hiba üzenet. Utána néztem már máshol is probáltam resetelni,  törölni a megjegyzett mentéseit is, de sajnos nem javult meg.Hálás lennék ha tudna rá valaki megoldást. Köszönöm!

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13212
Csatlakozva  27-02-2004

09 February 2018 12:41

A system.log-ban milyen hibaüzenet van?

Deefect

Deefect
Csatlakozva  08-11-2015

09 February 2018 12:47

Köszönöm a gyors választ!

Ezt írja ki: /
/System/Library/CoreServices/ReportCrash
/Users/NagyMac/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist
/Users/NagyMac/Library/Preferences/ByHost/.GlobalPreferences.7C221D4F-E9DF-5A7F-9709-978683320407.plist
/Library/Preferences/.GlobalPreferences.plist
/usr/share/icu/icudt53l.dat
/private/var/folders/9p/w63b3h_57cg73zfpc7pysbz40000gn/0/com.apple.LaunchServices-107501.csstore
/usr/lib/dyld
/private/var/db/dyld/dyld_shared_cache_x86_64
/dev/null
/dev/null
/dev/null
count=2, state=0x2

Próbáltam azt is hogy a plist file-t töröltem de az sem oldotta meg. A terminálban is frissítettem, de sajnos az sem oldotta meg.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

09 February 2018 13:34

Ez – szerintem – nem system.log-részlet.
Próbálj meg egy safe boot-ot, majd egy rendeset.

Deefect

Deefect
Csatlakozva  08-11-2015

09 February 2018 15:11

Köszönöm a tippet, de sajnos nem oldotta meg a problémát beléptem safe bootba és a probléma itt is fent áll sajnos….

Sok féle képpen nekifutottam már de nem szűnik meg a jelenség.:(

beci0001

beci0001
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  13-02-2018

20 February 2018 14:24

Sziasztok! Ti milyen SDXC-kártyát vennétek bele aminek jó az adatátvitele…stb. Illetve mekkora és milyen pendrive-ot Macbook Air 2017-hez? Előre is köszönöm a válaszaitokat.

jukri

jukri
Az összes posztok száma:  84
Csatlakozva  18-04-2006

06 March 2018 13:10

Üdv!

Lenne egy kérdésem: valahogy kideríthető, hogy kicserélték-e egy macbook air 13” kijelzőjét? Vasárnap eladtam agy ilyen gépet egy srácnak, aki láthatóan jól ismerte a típust. Kb. 15-20 percet próbálgathatta, amíg én a szerződést írtam, ami tartalmazta,hogy a megtekintett állapotban veszi meg a macit. Ma jelezte, hogy benyomódást (?) észlelt a kijelzőn, amit vasárnap nem vett észre. Ad1. Szerintem nem volt ott benyomódás, fényképek vannak a gépről, ez visszaellenőrizhető. Ad2. Feltámadt bennem a gyanú, mi van ha kicserélte egy hibás kijelzőt az enyémmel és most vissza szeretné kapni a pénzét, így ingyen szerzett egy kb. 90-100 ezer forintos alkatrészt.
Valami ötlet a beazonosításra? Arra gondoltam, hogy szakszervízben meg tudják mondani, hogy eredeti-e a kijelző vagy sem. Ha bizonyíthatóan eredeti, akkor én állom a bevizsgálás költségét, ha nem az eredeti, akkor a vételáron felül még ennek a költsége is őt terheli.
Bocs, ha hülyén fogalmazok, de kicsit ideges vagyok emiatt…
Előre is kösz a válaszokért!

Update:Megoldódott!

shikaritr

shikaritr
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  23-01-2018

17 March 2018 08:59

Sziasztok! Lenne megint egy problémám. Múltkor kedvesen segítettetek mikor az volt a bajom, hogy magyar maradt a login képernyő a macen. Most az a problémám, hogy újrahúztam a rendszert és belépéskor a jelszavam tartalmaz y-t. Ez a beállításokban minden esetben felül van és nem a Z helyén, tehát mint az angol billentyűzeten. Viszont belépéskor a magyar kiosztásban kell gépelnem a jelszavam, különben nem megy. Próbáltam váltani nyelveket, de ugyanez a problémám :/

Gyux76

Gyux76
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  02-10-2011

22 March 2018 23:13

Sziasztok!!
Segítségeteket szeretném kérni a következő problémában:
Le szeretném cserélni a macbook pro-m 256GB-os SSD-jét egy 500GB-os SSD-re.
A kérdés az hogyan lehet az összes adatot (rendszer, dokumentumok, iTunes zenék, stb.) egy az egyben átmásólni az új 500GB-os SSD-re, hogy betegyem és menjen?
Tudnátok egy részletes (szájba rágós) útmutatást írni hogyan csináljam?!
THX!

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

23 March 2018 10:04

Erre szolgál a Dusk Utility “restore” funkciója, vagy pl. Carbon Copy Cloner-rel, SuperDuper-rel történő klónozás.
(Az új SSD-t beteszed egy külső házba, megformázod Mac-esre, újraindítás után – hogy a rendszer ne legyen szemetes – klónozod a régit az újra, majd újrabootolsz az “alt” lenyomása mellett, kiválasztod az új SSD-t, és ha rendesen elindul róla a gép, kikapcsolás után kicseréled a két maghajtót.)

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9045
Csatlakozva  25-06-2004

14 April 2018 14:46

Titi - 23 March 2018 10:04 AM

Erre szolgál a Dusk Utility “restore” funkciója, vagy pl. Carbon Copy Cloner-rel, SuperDuper-rel történő klónozás.
(Az új SSD-t beteszed egy külső házba, megformázod Mac-esre, újraindítás után – hogy a rendszer ne legyen szemetes – klónozod a régit az újra, majd újrabootolsz az “alt” lenyomása mellett, kiválasztod az új SSD-t, és ha rendesen elindul róla a gép, kikapcsolás után kicseréled a két maghajtót.)

Hahaha, sokat kellett hianyoznom, hogy megelozz :D

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

15 April 2018 10:35

Mostantól ketten lettünk, akik néha hajlandók koptatni magukat?

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9045
Csatlakozva  25-06-2004

16 April 2018 12:09

OFF

Titi - 15 April 2018 10:35 AM

Mostantól ketten lettünk, akik néha hajlandók koptatni magukat?

El kell hogy keseritselek, csak Logo Designert keresek, nemreg raktam fel egy hirdetest ide is.

Ezt csinalom most: https://www.bookmotorcycletours.com/exoticloops-motorcycle-tours/
ON

sad_Vamp

sad_Vamp
Az összes posztok száma:  635
Csatlakozva  21-08-2008

20 April 2018 21:05

Üdv!

segítségre lenne szükségem adott egy MBP8.2 (early 2011) rossz benne a superdrive… rendszer Sierra

Bootcampra kéne win-t (w7 x64) raknom. a problémák:

1. USB-ről nem bootol (a bootcampos plist fileban nincs is benne az a rész amit editálni kéne)
2. külső driveról sem bootol (próbáltam az én régebbi külsősített superdriveommal, és próbáltam egy külső samsunggal is)
3. próbálkoztam virtualbox-os megoldással ez alapján a videó alapján

https://www.youtube.com/watch?v=UPcQcqlsszk
ugyan ezt csináltam csak W7essel restartnál kapcsoltam ki a VM-et és ellenőriztem a fileok szépen ott is vannak a partición
itt minden működni látszott egész a rEFIt-es részig…. a refit nem jön elő, ha system pref. ből adom meg a win-particiót hogy bootoljon, akkor sem jön elő a reEFIt, akkor szürke a képérenyő gombnyomásra pedig kiirja hogy “no bootable device…”

Mi a franc lehet a baj?!
Mit csináljak hogy fel tudjam ápolni erre szerencsétlen gépre a w7-est? (vagy esetleg bármilyen más windowst, hol lehet a hiba??!)
PLS HELP!!!! Már hajamat tépem! :(

eddi11

eddi11
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  15-06-2018

15 June 2018 23:06

Sziasztok!

Teljesen új vagyok.Kb. 1 hónapja vagyok boldog/talan tulaja egy 2006 MBP nek.Első héten tetszett csak a régi gazdájának a cuccai rajta voltak.Szervíz 10 papírért újra rakták, El Capitan.Bírta kb 1 hetet akkor úgydöntöttöt hogy állandóan újraindul.

Na de akkor már olvasgattam itt is meg az Appel hivatalos oldalán hogyan miként kell install.Mondanom sem kell nem sikerült.Megint szervíz megin egy 10 es.Viszont most a Yosemitit rakták fel.

A kérdéseim:

Hogyan tudom én itthon magamnak megoldani a telepítést?
  Esetleg valaki tudna segíteni?Ez nem egy win.mert azzal el vagyok egész jól.
Most van benne 2x2 giga ram elég jól seper.Valamint van melette 2x2,4 es proci és egy 100 as vinyó.

A telepítést azért kérdezem mert gondoltam rá hogy kicserélem a Hdd-t egy SSD re.Viszont akkor kell a rendszer és nem vastagon akarom megin 200 km et utaztatni a bookot, szervízbe és vissza.

valaki mac

valaki mac
Az összes posztok száma:  978
Csatlakozva  09-04-2009

15 June 2018 23:18

Ha be szerelted az SSD-t indítsd el egy külső bootolható pendrive-ról a gépet a készítéséről itt olvashatsz. Aztán válaszd ki a disk utility alkalmazásd formázd meg a lemezt Mac OS X formátumura. majd lépj ki belőle és telepítsd a rendszert.
Vidó bár sajnos magyarul nem találtam. A videón clean install-t csinál ami azt jelenti hogy egy meglévő lemezről le törli a rendszert majd fel telepít egy újat.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

16 June 2018 08:07

Szerezz be egy külső házat, tedd bele az SSD-t, klónozd át a HDD-t, majd cseréld meg a kettőt.

eddi11

eddi11
Csatlakozva  15-06-2018

16 June 2018 10:14

Köszönöm a gyors válaszokat!

Akkor ezekszerint van egy progi amiről már itt olvastam amivel tudom klonozni a Hdd-t. Ez király.
A pendrivos telepítő létrehozásához nem szukséges egy rendszer kép?
Vagy az éppen aktuálisat teszi telepíthetővé?
Most a Yosemiti van fent elötte az El Capitan volt.Viszont mostmár van benne 2x2 giga ram eddig nem volt csaík 1x1.
Megérné frissíteni Elcapitanra?
Van egy El Capitan .dmg filom ami 5.2 giga asszem. Az akkor futatható a mostani rendszer alól és frissíti?

Bocsánat a sok hülye kérdés miatt.De én így gyorsabban tanulom mintha olvasom.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

17 June 2018 08:54

– Klónozás: Disk Utility “restore” funkció, vagy Carbon Copy Cloner vagy SuperDuper vagy …
– A telepítő készítését nem írom le, belinkelték.
– Elég régi a géped, én a lehető legrégebbi rendszert hagynám rajta, ami a futtatni kívánt alkalmazásoknak is megfelel. Bár szerintem mindegy, hogy 10.10 vagy 10.11 van rajta.

(Ezt is olvasni kell.)

eddi11

eddi11
Csatlakozva  15-06-2018

17 June 2018 11:10

Köszönöm a választ!

Az igaz hogy olvasni kell.Csak amit leírtok azok a lényeges információk.Amíg az Apple vagy más hivatalos irományát olvasom ott azért van rengeteg szöveg is.

Szeretem a lényeget tudni először.

Apróhirdetések

Hírek

Szivárogtat a Quick Look

2018. 06.21. @ 10:43
1