Azonnali kérdések topicja II. (friss Mac felhasználóknak)

luigixxl

luigixxl
Az összes posztok száma:  588
Csatlakozva  17-02-2007

01 October 2017 10:13

Sziasztok!
Macbook Pro MacBook Pro (15-inch, Mid 2012)
Este lehajtom alvó módba, reggel pedig nagyon meleg. Mitől melegedhet ?
Van hasonló tapasztalat?

Hrvthd

Hrvthd
Az összes posztok száma:  18
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 12:31

Hali!
Nos, tegnap óta próbálkoztam sok megoldással, találtam egy Windowsos boot készítőt, az feltette rá a Capitant, de nem képes bebootolni róla, újraindul. Szóval innentől kezdve nem tudok másra gondolni, minthogy valami hardveres probléma akadt. Készítettem egy lassított videót a bootolásról verbose safe módban, a videó legvégén lehet hallani azt a hangot, amit minden bekapcsolásnál ad a Gong előtt. Én hddre tippelek, az elejétől kezdve szerintem az lehet a ludas, két 4 gigás rammal van megáldva a gép, szerintem azok nem mehettek tönkre, mármint mindkettő, hogy ne se kapcsoljon. Van esetleg valami ötleted, hogy mitévő legyek ezzel kapcsolatban? Előre is nagyon köszönöm, illetve az eddigi segítséget is!
http://sendvid.com/p3x60ekw?secret=95cba9f9-29ee-4d7f-8a19-181f6fcbc42e

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  485
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 14:15

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 14:18

A hang az optikai meghajtó lesz amennyire ki tudom venni.
Nem tudtam hogy lehet win alól is Mac OS Extended -re formázni. Biztos okés lett.
De próbáld ki egy 8 gigás pennrájjal is ha eddig nem !!!

Utolsó ötletem ha van benne dvd olvasó akkor az eredeti lion-t fel lehet rá pakolni dvd lemetzről. Nekem van lemezem, Gödön vagyok, oda adom szívesen.
Lion:
https://thepiratebay.cr/torrent/6555402/Mac_OS_X_10.7_Lion_Mac_App_Store_Version
dvd készítés:
https://www.youtube.com/watch?v=L1RQ93hE2hg
Ha kész akkor indításnál -alt- bill. nyomni.

Ha most is osx hiszti van akkor a hardware felé kell menni, elsőre hdd csere szerintem, a tilt boot ikon is azt jelenti hogy sérűlt az osx rendszermappa.

Amúgy vidd vissza akitől vetted pár napja és próbálj egyezkedni vele szervízileg, (nemtom merre laktok) de Bp-en van pár mac szervíz, biztos találkoztak már hasonló esettel.

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 14:28

Köszi szépen a segítséget! Nem tudok szerezni sajnos 8 gigás pendrive-ot, nincsenek nagyon ismerőseim, ezért próbálkoztam a külső (azaz jobban mondva átalakított belső) vinyóval. Most gyors letöltöm a Liont, kiírom DVD-re, aztán megírom, hogy mit csinált. Egyébként már csak és kizárólag úgy tudom bekapcsolni, ha alt-i/o-val indítom el, és ott kiválasztom a HDD-t.
Épp ezért most Windows alapon kell kiírnom, erre is van megoldás, egy TransMac nevezetű program, ezzel próbáltam megcsinálni az első alkalommal is a HDD-t. Nagyon remélem, hogy ezúttal a DVD-s megoldás menni fog.
Egyébként Budapesten lakunk :)

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 14:40

Indításnál c bill. nyomva, akkor a dvd lemezről vagy usb-ről közvetlenűl fog oprendszert indítani. próba-cseresznye

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 15:09

Nos, letöltöttem, kiírtam, beraktam, a C billentyűvel semmit sem csinált, a szokásos áthúzott kör. Alt-tal indítva kiválasztottam a DVD-t, és így is áthúzott kört mutat. Most mit csináljak? Mi lehet a probléma? Egyáltalán ez mit jelent?

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 17:42

ezt jelenti:
https://support.apple.com/en-us/HT204156
de ezt már végig zongoráztuk

Külföldi fórumon találtam ugyanez a gond a mbp-nál:
https://discussions.apple.com/thread/7262292?start=0&tstart=0

Ami a srácnak megoldotta:
This seemed to fix my problem. I deleted all 3d plist files from my library under preferences. For finder use Go on the menu bar then Library then Preferences… deleted all 3d plist files and reinstalled El Capitan! Working great for 3 days now. Thank you!

Egy terminal teszt ami a meghajtót csekkolja, utolsó hozzászólás:
https://discussions.apple.com/thread/7630115?start=0&tstart=0

Én még egy uccsó dolgot kipróbálnék és ha nem akkor szervíz vagy otthoni hdd csere ha bátor vagy:
ha csodafolytán feláll az osx akkor dugd rá a kapitány hdd-ét majd :
alma menü—-system pref—-stratup disk—itt válaszd ki a kapitány hdd-t——restart
ha nem jelent meg a kapitány a listában akkor nincs jól megírva a hdd

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 17:56

Köszi-köszi! Nekem pont ez jutott eszembe, hogy milyen SSD-t vegyünk bele. Az a dolog jutott meg eszembe, hogy kiveszem belőle a HDD-t, és Windows alatt megformázom, aztán visszateszem a helyére. Szerinted ez egy járható út lenne?

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 17:58

De ezeket mindenképpen megcsinálom, nagyon értékelem, hogy ennyire utána néztél, jófej vagy!

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 18:37

ááá csak dolgozok a gépen és ha render van akkor ránézek a fórumra-)
SSD ami nálam bevált megy mint az ökör évek óta az a kingston hyperx fury sorozat, szereti a mac
berakod a szűz ssd-t és usb-ről vagy a dvd lemezről elindítod az installt (tudod te már hogyan kell-) indításnál alt bill. nyomni, disk utility-vel reformázni as ssd-t oszt mehet rá az osx.
azt hogy win alatt lehet ilyet csinálni hogy formázni macre a hdd-t hát nemtom mert pl ilyen tipusúnak kell lennie:
Partition Map Type: GPT (GUID Partition Table)
File System: Journaled HFS+

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 20:57

Hát, megpróbáltam azokat a dolgokat, de sajnos nem hozott változást, ezért megformáztam a HDD-t. Most pedig továbbra sem engedi az internet recoveryt.
Azt hiszem be kell szereznem egy USB-n lévő El Capitant.

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

02 October 2017 12:02

Sikerült az internet recovery! Tegnap este kiderült, hogy az egyik ram tönkrement, az okozta a problémákat. Amit kivettem belőle, minden megoldódott. És sikerült elindítani az El Capitan feltelepiteset.
Örök hála a segítségért! :)

wobblerX

wobblerX
Az összes posztok száma:  45
Csatlakozva  03-07-2009

06 October 2017 12:44

Sziasztok!
Az új iTunes (12.7) már nem mutatja (támogatja) az Apple TV 1(2007)-et?
Üdv.: w

daved

daved
Az összes posztok száma:  79
Csatlakozva  17-01-2007

07 October 2017 16:41

Bocs, nem vagyok teljesen új, de S.O.S. a kérdés.
Macbook Pro mid 2010 akkuja feljújódott, és nyomja kifele a trackpadet. Hátulját leszedtem, de az aksit rögzítő 2 nyamvadt csavarhoz nincs célszerszámom, és nem akarom elkenni azt a kis 3 ágú vájatot.

Mit lehet tenni? Szeretném minél hamarabb eltávolítani az akkut további rombolás megelőzése (és a károk számba vétele)végett…

UDATE!
Közben látva, hogy egyre jobba feszül a téma, csavart nem sajnálva kiműtöttem az akkut, amin jó nagy duzzanat volt, épp a trackpad alatt… Szerencsére a trackpad-et finoman vissza lehetett nyomkodni, és ami a lényeg, semmi baja.

Picit csalódás, hogy ez a fórum már nem a régi… 2 nap alatt három topicban egy hozzászólásomra sem érkezett válasz…

tommaso

tommaso
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  14-11-2016

08 October 2017 17:04

High Sierra frissítésről vélemény? Több helyen is azt olvastam, hogy gondot okozott a telepítése…

Apróhirdetések

Hírek

Nem hagyták ki a tizenegyest

2017. 10.13. @ 09:26
6