Azonnali kérdések topicja II. (friss Mac felhasználóknak)

luigixxl

luigixxl
Az összes posztok száma:  589
Csatlakozva  17-02-2007

01 October 2017 10:13

Sziasztok!
Macbook Pro MacBook Pro (15-inch, Mid 2012)
Este lehajtom alvó módba, reggel pedig nagyon meleg. Mitől melegedhet ?
Van hasonló tapasztalat?

Hrvthd

Hrvthd
Az összes posztok száma:  18
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 12:31

Hali!
Nos, tegnap óta próbálkoztam sok megoldással, találtam egy Windowsos boot készítőt, az feltette rá a Capitant, de nem képes bebootolni róla, újraindul. Szóval innentől kezdve nem tudok másra gondolni, minthogy valami hardveres probléma akadt. Készítettem egy lassított videót a bootolásról verbose safe módban, a videó legvégén lehet hallani azt a hangot, amit minden bekapcsolásnál ad a Gong előtt. Én hddre tippelek, az elejétől kezdve szerintem az lehet a ludas, két 4 gigás rammal van megáldva a gép, szerintem azok nem mehettek tönkre, mármint mindkettő, hogy ne se kapcsoljon. Van esetleg valami ötleted, hogy mitévő legyek ezzel kapcsolatban? Előre is nagyon köszönöm, illetve az eddigi segítséget is!
http://sendvid.com/p3x60ekw?secret=95cba9f9-29ee-4d7f-8a19-181f6fcbc42e

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  485
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 14:15

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 14:18

A hang az optikai meghajtó lesz amennyire ki tudom venni.
Nem tudtam hogy lehet win alól is Mac OS Extended -re formázni. Biztos okés lett.
De próbáld ki egy 8 gigás pennrájjal is ha eddig nem !!!

Utolsó ötletem ha van benne dvd olvasó akkor az eredeti lion-t fel lehet rá pakolni dvd lemetzről. Nekem van lemezem, Gödön vagyok, oda adom szívesen.
Lion:
https://thepiratebay.cr/torrent/6555402/Mac_OS_X_10.7_Lion_Mac_App_Store_Version
dvd készítés:
https://www.youtube.com/watch?v=L1RQ93hE2hg
Ha kész akkor indításnál -alt- bill. nyomni.

Ha most is osx hiszti van akkor a hardware felé kell menni, elsőre hdd csere szerintem, a tilt boot ikon is azt jelenti hogy sérűlt az osx rendszermappa.

Amúgy vidd vissza akitől vetted pár napja és próbálj egyezkedni vele szervízileg, (nemtom merre laktok) de Bp-en van pár mac szervíz, biztos találkoztak már hasonló esettel.

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 14:28

Köszi szépen a segítséget! Nem tudok szerezni sajnos 8 gigás pendrive-ot, nincsenek nagyon ismerőseim, ezért próbálkoztam a külső (azaz jobban mondva átalakított belső) vinyóval. Most gyors letöltöm a Liont, kiírom DVD-re, aztán megírom, hogy mit csinált. Egyébként már csak és kizárólag úgy tudom bekapcsolni, ha alt-i/o-val indítom el, és ott kiválasztom a HDD-t.
Épp ezért most Windows alapon kell kiírnom, erre is van megoldás, egy TransMac nevezetű program, ezzel próbáltam megcsinálni az első alkalommal is a HDD-t. Nagyon remélem, hogy ezúttal a DVD-s megoldás menni fog.
Egyébként Budapesten lakunk :)

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 14:40

Indításnál c bill. nyomva, akkor a dvd lemezről vagy usb-ről közvetlenűl fog oprendszert indítani. próba-cseresznye

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 15:09

Nos, letöltöttem, kiírtam, beraktam, a C billentyűvel semmit sem csinált, a szokásos áthúzott kör. Alt-tal indítva kiválasztottam a DVD-t, és így is áthúzott kört mutat. Most mit csináljak? Mi lehet a probléma? Egyáltalán ez mit jelent?

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 17:42

ezt jelenti:
https://support.apple.com/en-us/HT204156
de ezt már végig zongoráztuk

Külföldi fórumon találtam ugyanez a gond a mbp-nál:
https://discussions.apple.com/thread/7262292?start=0&tstart=0

Ami a srácnak megoldotta:
This seemed to fix my problem. I deleted all 3d plist files from my library under preferences. For finder use Go on the menu bar then Library then Preferences… deleted all 3d plist files and reinstalled El Capitan! Working great for 3 days now. Thank you!

Egy terminal teszt ami a meghajtót csekkolja, utolsó hozzászólás:
https://discussions.apple.com/thread/7630115?start=0&tstart=0

Én még egy uccsó dolgot kipróbálnék és ha nem akkor szervíz vagy otthoni hdd csere ha bátor vagy:
ha csodafolytán feláll az osx akkor dugd rá a kapitány hdd-ét majd :
alma menü—-system pref—-stratup disk—itt válaszd ki a kapitány hdd-t——restart
ha nem jelent meg a kapitány a listában akkor nincs jól megírva a hdd

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 17:56

Köszi-köszi! Nekem pont ez jutott eszembe, hogy milyen SSD-t vegyünk bele. Az a dolog jutott meg eszembe, hogy kiveszem belőle a HDD-t, és Windows alatt megformázom, aztán visszateszem a helyére. Szerinted ez egy járható út lenne?

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 17:58

De ezeket mindenképpen megcsinálom, nagyon értékelem, hogy ennyire utána néztél, jófej vagy!

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

01 October 2017 18:37

ááá csak dolgozok a gépen és ha render van akkor ránézek a fórumra-)
SSD ami nálam bevált megy mint az ökör évek óta az a kingston hyperx fury sorozat, szereti a mac
berakod a szűz ssd-t és usb-ről vagy a dvd lemezről elindítod az installt (tudod te már hogyan kell-) indításnál alt bill. nyomni, disk utility-vel reformázni as ssd-t oszt mehet rá az osx.
azt hogy win alatt lehet ilyet csinálni hogy formázni macre a hdd-t hát nemtom mert pl ilyen tipusúnak kell lennie:
Partition Map Type: GPT (GUID Partition Table)
File System: Journaled HFS+

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

01 October 2017 20:57

Hát, megpróbáltam azokat a dolgokat, de sajnos nem hozott változást, ezért megformáztam a HDD-t. Most pedig továbbra sem engedi az internet recoveryt.
Azt hiszem be kell szereznem egy USB-n lévő El Capitant.

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

02 October 2017 12:02

Sikerült az internet recovery! Tegnap este kiderült, hogy az egyik ram tönkrement, az okozta a problémákat. Amit kivettem belőle, minden megoldódott. És sikerült elindítani az El Capitan feltelepiteset.
Örök hála a segítségért! :)

wobblerX

wobblerX
Az összes posztok száma:  45
Csatlakozva  03-07-2009

06 October 2017 12:44

Sziasztok!
Az új iTunes (12.7) már nem mutatja (támogatja) az Apple TV 1(2007)-et?
Üdv.: w

daved

daved
Az összes posztok száma:  81
Csatlakozva  17-01-2007

07 October 2017 16:41

Bocs, nem vagyok teljesen új, de S.O.S. a kérdés.
Macbook Pro mid 2010 akkuja feljújódott, és nyomja kifele a trackpadet. Hátulját leszedtem, de az aksit rögzítő 2 nyamvadt csavarhoz nincs célszerszámom, és nem akarom elkenni azt a kis 3 ágú vájatot.

Mit lehet tenni? Szeretném minél hamarabb eltávolítani az akkut további rombolás megelőzése (és a károk számba vétele)végett…

UDATE!
Közben látva, hogy egyre jobba feszül a téma, csavart nem sajnálva kiműtöttem az akkut, amin jó nagy duzzanat volt, épp a trackpad alatt… Szerencsére a trackpad-et finoman vissza lehetett nyomkodni, és ami a lényeg, semmi baja.

Picit csalódás, hogy ez a fórum már nem a régi… 2 nap alatt három topicban egy hozzászólásomra sem érkezett válasz…

tommaso

tommaso
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  14-11-2016

08 October 2017 17:04

High Sierra frissítésről vélemény? Több helyen is azt olvastam, hogy gondot okozott a telepítése…

opcgyuszi

opcgyuszi
Az összes posztok száma:  69
Csatlakozva  20-12-2013

21 October 2017 13:46

Sziasztok !
High Sierra-át használok ,a torrent letöltésekhez pedig Transmission Remote Gui-t,.....az Appstore -ból nem tudtam letölteni viszont innen igen https://github.com/leonsoft-kras/transmisson-remote-gui/releases
Ezzel az a bajom hogy az alkalmazások közé nem teszi be az ikonját és minden egyes számítógép bekapcsolás után újra meg kell nyitnom hogy működjön a le ill feltöltés ! Mit csinálok rosszul segítsen valaki !!!!!

luigixxl

luigixxl
Az összes posztok száma:  589
Csatlakozva  17-02-2007

29 October 2017 19:18

Sziasztok!
Apple TV 4.
Zenehalkstásnál AppleMusic torz hang van, mindha túl lenne vezérelve , de csak a Tv hangerejét lehet állítani.
Lehetséges valahol, hogy az Apple TV gyengéb jelet adjon ki?

opcgyuszi

opcgyuszi
Az összes posztok száma:  69
Csatlakozva  20-12-2013

31 October 2017 16:13

Sziasztok !
Kis segítség kéne ......az ncore-ról töltök le filmeket magamnak mkv formátumba / akár 16gb / a full Hd minőség miatt ,a kislányom pár filmet szeretne nézni a kocsiba dvd-n monitoron keresztül,eddig úgy csináltam hogy volt -van,egy Sony asztali dvd íróm és ezzel kiírtam neki,na most ez tönkrement és szeretném a MacBook Pro-val kiírni neki az mkv filmeket dvd-re ,hogy ne kelljen letölteni ismét neki az ncore-ról!
Több progival próbálkoztam de vagy 3 napja tekeri,vagy kiírja hogy váratlanul kilépett !
Tudtok javasolni olyan progit ami mkv-ből egyből tud írni asztali lejátszón is működő dvd-t !

Foley76

Foley76
Az összes posztok száma:  131
Csatlakozva  04-10-2005

21 November 2017 17:02

Sziasztok

Ma reggel felraktam a 11.1.2 es ios-t egy 6s telóra.
Azóta nincs hangja a bejövő hívásnak (telefoncsörgés) illetve az üzeneteknek sincs figyelmeztető hangja.
Járt így valaki még? Illetve hogy lehetne visszarakni az előző verziót? (iCloudból már visszaállítottam egy 3 nappal ezelötti mentést de sajnos az ios verziót ez nem érinti, maradt a 11.1.2)

Köszönöm

Cuszoka

Cuszoka
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  28-11-2017

28 November 2017 14:48

Sziasztok, nagyon friss Mac tulaj vagyok… Kérnék tőletek egy kis segítséget :( Szóval Macbook air 13 am van, nem ismeri fel a HDD-met :S Ezen 900 GB cucc van szóval formátálni nem igen tudom :(( Ötlet? :(

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13071
Csatlakozva  27-02-2004

28 November 2017 15:29

Olvasni szinte bármit tud (talán az extfs-ek kivételével), így működnie kellene. Csatlakozás, kábel?
(Ha netán NTFS, egy Windows alatti felcsatolás + szabályos leválasztás állítólag szokott segíteni, és ha már rajta van, egy lemezellenőrzést is meg lehet ejteni.)

Cuszoka

Cuszoka
Csatlakozva  28-11-2017

28 November 2017 18:24

Újra próbáltam és semmi :((

Cuszoka

Cuszoka
Csatlakozva  28-11-2017

28 November 2017 19:50

Ez ntfs… és még csak felsem ismeri :( Ha veszek egy újjat és rögtön itt formatálom tuti jó kell legyen??

lordthomas

lordthomas
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  28-11-2017

28 November 2017 20:23

Sziasztok!

Új vagyok a Mac világban, egy hete vásároltam egy Macbook Air (2017)-et. Tisztában vagyok vele, hogy nem játékra találták ki, de feldobtam a World of Tanks játékot. Sajna nem fut annyi FPS-el, hogy élvezhető legyen, ezért letöröltem. (Finder-» Alkalmazások»törlés) A játék 30gb helyet foglalt, de törtél után csak 1gb-al lett több szabad helyem. Végig kattintottam a létező összes mappát, hogy hol tárolhatja a maradék 29gb-ot de sehol sem találom.

Tudnátok segíteni, hogy lehetne teljesen törölni?

Köszönettel,
Tamás

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

28 November 2017 20:59

Cuszoka - 28 November 2017 07:50 PM

Ez ntfs… és még csak felsem ismeri :( Ha veszek egy újjat és rögtön itt formatálom tuti jó kell legyen??

Az NTFS-t is fel kell ismernie. Ha nem, más baj van.

lordthomas - 28 November 2017 08:23 PM

Végig kattintottam a létező összes mappát, hogy hol tárolhatja a maradék 29gb-ot de sehol sem találom.

Talán a “Users” mappa könyvtárában, az Application support mappában. Ebbe a Finderen keresztül az “alt” lenyomása mellett a “Go” menü “Library” kiválásztásával juthatsz be.
(Nincs “uninstaller”-e a játéknak? Ekkora méretnél már elvárható. Ha nincs, talán a neten megtalálod, mit hova telepít.)

lordthomas

lordthomas
Csatlakozva  28-11-2017

28 November 2017 21:51

lordthomas - 28 November 2017 08:23 PM

Végig kattintottam a létező összes mappát, hogy hol tárolhatja a maradék 29gb-ot de sehol sem találom.

Talán a “Users” mappa könyvtárában, az Application support mappában. Ebbe a Finderen keresztül az “alt” lenyomása mellett a “Go” menü “Library” kiválásztásával juthatsz be.
(Nincs “uninstaller”-e a játéknak? Ekkora méretnél már elvárható. Ha nincs, talán a neten megtalálod, mit hova telepít.)

Szuper vagy, megtaláltam. (uninstallert nem láttam)

mgbr79

mgbr79
Az összes posztok száma:  19
Csatlakozva  06-12-2012

30 November 2017 13:53

Sziasztok,

OSX 10.13 on nem tudok FTP kapcsolatot létesíteni sem a Finderrel, sem klienssel, semmilyen irányba. Mi gátolhatja ezt? Hol tudm beállítani hogy az FTP kimenő kapcsolat “kimehet” ?

Köszi a segítséfet előre is.

deathcrow

deathcrow
Csatlakozva  04-03-2015

30 November 2017 15:20

daved - 07 October 2017 04:41 PM

Bocs, nem vagyok teljesen új, de S.O.S. a kérdés.
Macbook Pro mid 2010 akkuja feljújódott, és nyomja kifele a trackpadet. Hátulját leszedtem, de az aksit rögzítő 2 nyamvadt csavarhoz nincs célszerszámom, és nem akarom elkenni azt a kis 3 ágú vájatot.

Mit lehet tenni? Szeretném minél hamarabb eltávolítani az akkut további rombolás megelőzése (és a károk számba vétele)végett…

UDATE!
Közben látva, hogy egyre jobba feszül a téma, csavart nem sajnálva kiműtöttem az akkut, amin jó nagy duzzanat volt, épp a trackpad alatt… Szerencsére a trackpad-et finoman vissza lehetett nyomkodni, és ami a lényeg, semmi baja.

Picit csalódás, hogy ez a fórum már nem a régi… 2 nap alatt három topicban egy hozzászólásomra sem érkezett válasz…

Szia!

Meg van még neked a macbook pro 2010 13”  felfújódott akkuja?
Ha még nem dobtad ki, szívesen átvenném.
Írtam Neked pü-t.
Válaszod előre is köszönöm!
Az enyémet sajnos kidobták és kellett volna (ha valakinek van ilyen akkuja, kérem írjon).

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

01 December 2017 04:49

mgbr79 - 30 November 2017 01:53 PM

OSX 10.13 on nem tudok FTP kapcsolatot létesíteni sem a Finderrel, sem klienssel, semmilyen irányba. Mi gátolhatja ezt? Hol tudm beállítani hogy az FTP kimenő kapcsolat “kimehet” ?

Milyen hálózati környezetben van a gép? (router, stb.)

daved

daved
Csatlakozva  17-01-2007

06 December 2017 14:19

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy ha van nekem egy iPhone 5s-em, és egy Ipad Mini 2, mindkettő tökügyanazzal a hardverrel, és mindkettő 32Gb tárhellyel, mindkettőn iOS 11 fut, akkor mi a facér van, hogy az iPhone tök szépen hasít, az iPad meg laggol, szaggatnak a grafikai átmenetek, és lassabb a net is (wifi modell)???
Köszi!

daved

daved
Csatlakozva  17-01-2007

06 December 2017 15:16

Foley76 - 21 November 2017 05:02 PM

Sziasztok

Ma reggel felraktam a 11.1.2 es ios-t egy 6s telóra.
Azóta nincs hangja a bejövő hívásnak (telefoncsörgés) illetve az üzeneteknek sincs figyelmeztető hangja.
Járt így valaki még? Illetve hogy lehetne visszarakni az előző verziót? (iCloudból már visszaállítottam egy 3 nappal ezelötti mentést de sajnos az ios verziót ez nem érinti, maradt a 11.1.2)

Köszönöm

Szia!
Gondolom azóta már utánajártál, de hátha…
Az Apple nem írja alá a 11-nél régebbi iOS_t, így már nem lehet visszatenni a régit. Sztem egy hardboot segíthet, ha az én 5s-emen simán fut ugyanez, akkor egy 6s-en is futnia kell.

Kokilla

Kokilla
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  03-06-2016

11 December 2017 12:45

Üdv Mindenkinek!
Szeretnék segítséget kérni tőletek. Az előzményekkel nem untatok senkit, a lényeg a következő:
Adott egy 2010-es macbook pro 13”-as gép. Újrapasztázták, de nem csak a procinál, hanem a gpu-t is. A gép azóta nem működik rendesen. Bekapcsolás, teljesen felpörög a ventilátor, több perc kell neki a teljes betöltéshez, és utána sem működik megfelelő sebességgel, nagyon akadozik.
Szerintetek mi történhetett? Esetleg nem jól csatlakoztattak valamit vissza, vagy rossz pasztát tettek fel? Sík ideg vagyok.
Gondolom nem kéne így bekapcsolnom többet….

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

11 December 2017 13:45

Nem esetleg, hanem biztosan.

Kokilla

Kokilla
Csatlakozva  03-06-2016

11 December 2017 14:05

Idő közben nem bírtam, leszedted az alját megnéztem a csatlakozókat, kipattintottam meg vissza mindet, és nem tudom miért volt egy olyan érzésem hogy meg kell fordítani a memóriák sorrendjét.
Bekapcsoltam és most úgy tölt be mint eddig (hál isten) viszont van egy hőmérséklet mérő rajta, és ez 2 perc után 70 fokosnak mondta a procit. Pedig csak bekapcsoltam, most is 74 fokot mutat és nem csináltam rajta semmit.
Elvileg Thermal Grizzly hydronaut paszta van használva. De ez így most szarabb mint előtte volt (akkor max 65 volt youtube videó közben).
Na akkor most mi van? Xar a paszta vagy tul sokat raktak?
Valakinek ötlet?
Köszi

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

11 December 2017 15:26

Más processz nem pörgeti a gépet?
Ne nagyon foglalkozz vele, majd hűti magát, ha kell.

deathcrow

deathcrow
Csatlakozva  04-03-2015

11 December 2017 19:23

Kokilla - 11 December 2017 02:05 PM

Idő közben nem bírtam, leszedted az alját megnéztem a csatlakozókat, kipattintottam meg vissza mindet, és nem tudom miért volt egy olyan érzésem hogy meg kell fordítani a memóriák sorrendjét.
Bekapcsoltam és most úgy tölt be mint eddig (hál isten) viszont van egy hőmérséklet mérő rajta, és ez 2 perc után 70 fokosnak mondta a procit. Pedig csak bekapcsoltam, most is 74 fokot mutat és nem csináltam rajta semmit.
Elvileg Thermal Grizzly hydronaut paszta van használva. De ez így most szarabb mint előtte volt (akkor max 65 volt youtube videó közben).
Na akkor most mi van? Xar a paszta vagy tul sokat raktak?
Valakinek ötlet?
Köszi

Szia!

Szerintem érdemes visszavinni, lehet hogy nem megfelelően fekszik fel a borda a procira, azért melegszik.
(Ha a macbook akku csatlakozója nem megfelelően érintkezik, vagy nincs benne akku, akkor felezi a proci teljesítményt (az SMC can hálózaton kommunikál az akku vezérlő elektronikával))

Kokilla

Kokilla
Csatlakozva  03-06-2016

12 December 2017 11:33

Üdv Mindenkinek.
Nos, a beteget meggyógyítottam. Hogy hogyan? Azt nem tudom. Tegnap videós útmutatók alapján szétszedtem (nem lett volna egyszerű visszavinnem a szervizbe, mert más országban vagyok).
Végülis a hűtőbordát nem szedtem le, csak megnéztem a csavarokat, egy picit lehetett csavarni rajtuk (nem téptem meg), a csatlakozókat leszedtem visszaraktam. Összerakás után jól indult, és most 40 fok körül mutat alapban. (lehet nagy volt a szervizben az önbizalom, be se kapcsolták…, mindenesetre írtam nekik egy szép levelet).

Köszönöm a hsz-okat.

K.Tommy

K.Tommy
Csatlakozva  13-12-2017

13 December 2017 07:44

Sziasztok!

Már régebb óta vagyok Mac tulaj de főleg minim volt.. Most vettem egy 2011-es MacBook Pro-t, mert így legalább tudom hordozgatni is a dolgaimat illetve bárhol tudok vele dolgozni. iMovie-t használom már pár éve a családi videók összepakolására. Tegnap rendereltem az első videót a macbook-on, de végig a 1,5 óra alatt veszettül pörgött a ventije szinte abba sem hagyta. Letöltöttem a cpu monitort azon pedig azt láttam, hogy a proci a renderelési folyamat alatt végig 86-96 fok között mogzolódott. Normális ez így? Vásárlás után azonnal szétkaptam a gépet, kitakaríottam és cserétem a pasztát a cpu-n…. Szóval ha egy komolyabb videót renderelek majd vele ami mondjuk 5 óra akkor ez addig pörög ész nélkül? Előre is köszi a segítséget :)

Kokilla

Kokilla
Csatlakozva  03-06-2016

13 December 2017 22:03

K.Tommy - 13 December 2017 07:44 AM

Sziasztok!

Már régebb óta vagyok Mac tulaj de főleg minim volt.. Most vettem egy 2011-es MacBook Pro-t, mert így legalább tudom hordozgatni is a dolgaimat illetve bárhol tudok vele dolgozni. iMovie-t használom már pár éve a családi videók összepakolására. Tegnap rendereltem az első videót a macbook-on, de végig a 1,5 óra alatt veszettül pörgött a ventije szinte abba sem hagyta. Letöltöttem a cpu monitort azon pedig azt láttam, hogy a proci a renderelési folyamat alatt végig 86-96 fok között mogzolódott. Normális ez így? Vásárlás után azonnal szétkaptam a gépet, kitakaríottam és cserétem a pasztát a cpu-n…. Szóval ha egy komolyabb videót renderelek majd vele ami mondjuk 5 óra akkor ez addig pörög ész nélkül? Előre is köszi a segítséget :)

Üdv. Csak a cpu-n cseréltél pasztát? Renderelés lehet a gpu-t is használja ezért az is melegedhet jobban. Nekem egy 13”-asom van, azon az egyik hangszóró alatt van a hűtőlemez (?) szóval nem sok hőelvezetése van szerencsétlennek. Gagyinak tűnik, de akár egy hűtőpad is besegíthet a hűtésbe szerintem. Szerintem a 96 fok az már nagyon magas, oda kéne valami extra hűsítő.

K.Tommy

K.Tommy
Csatlakozva  13-12-2017

14 December 2017 07:43

Köszi a választ. Igazad van sajnos a GPU-n elfelejtettem a paszta cserét bár a procin sem volt olyan rossz állapotú ezért azt gondolom nem ez az ami okozhatja a hevülést. Ja azt lehet nem írtam de az enyém is 13 colos.
Tegnap kipróbáltam ezt a cpu monitort a minin is, elkezdtem renderelni egy 1080p-s videót és közben hallgattam a ventit illetve néztem a hőfokot…. A hőfok érdekes módon itt is 86-94 körül volt de meg sem szólalt a ventije pedig az is tud süvíteni… Lehet ez a progi cseppet sem pontos? Appsotreból szedtem le az első ingyenest amit kiadott…. :(

Apróhirdetések

Hírek

Elfogytak az AirPods fülesek

2017. 12.18. @ 08:55
1