Azonnali kérdések topicja II. (friss Mac felhasználóknak)

Foley76

Foley76
Az összes posztok száma:  130
Csatlakozva  04-10-2005

22 August 2017 10:14

Szia

Köszi a választ először is.
Többnyire avi vagy mkv konténerben vannak az anyagok, így a qt meg se nyitja.

Csajoska

Csajoska
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  05-09-2014

23 August 2017 12:40

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Most szántam rá magam, hogy a jelenleg Mavericks-et futtató MacBook Pro-Mid-2012-met Sierrára frissítem. Azonban szerintem valami probléma lehet. A Sierra telepítőjét elindítottam, majd kiírta, hogy a telepítéshez újraindítás szükséges és be kell zárni minden alkalmazást. Rákattintottam, hogy OK, csináld csak nyugodtan, úgysincs semmi megnyitva. Azonban ekkortól nem történik semmi. Az íróasztal van a képernyőn, programokat nem tudok megnyitni és már próbálkoztam azzal is, hogy az Alma menüből én indítom újra. Ezzel sem történt semmi.
Mi ilyenkor a teendő?
Szerk: Valószínűleg megtaláltam az okát: a Firefox.app nem lép ki. Hiába próbálom a kényszerítéssel, akkor sem. Próbáltam törölni, de azt írja, hogy nem lehet, mert meg van nyitva. Hogy tudok belőle kilépni?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12979
Csatlakozva  27-02-2004

23 August 2017 13:20

Talán Activity monitorban ki tudod lőni.

Csajoska

Csajoska
Csatlakozva  05-09-2014

23 August 2017 13:34

Megpróbáltam megnyitni, azonban egyből be is zárja… A Finder-en kívül mást nem tudok megnyitni.
Valami más ötlet?

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

23 August 2017 15:13

Bekapcsoló gomb, hosszan.

Kannibalint

Kannibalint
Az összes posztok száma:  7
Csatlakozva  03-08-2015

23 August 2017 21:56

Sziasztok!

Van egy 2015-ös elejei 13 collos retina Macbook Pro-m. Hála az égnek bő másfél éve tesz jó szolgálatot hibamentesen. Magas igénybevételt kapott az elején, mert még ezen kezdtem a 3D-s tanulmányaiamt, így volt, hogy órákat rendereltem vele kisebb, egyszerűbb jeleneteket. stb. Kb. egy hónapja elvittem tisztíttatásra, újrapasztázásra az iDokihoz. Nem azért mert hangos lett volna, de úgy éreztem jobban melegszik, meg ennyit megérdemel 1,5 év után.

A kérdésem: normális az, hogy mostanában ha teljesen csöndes helyen vagyok (mondjuk éjszaka olvasok valamit) hallok némi “alaplapi zajt”. Hogy is kell ezt érteni?! Természetesen nem a ventilátor hangja, azt felismerem. Inkább ilyen kondenzátor, meg nem tudom milyen alkatrész hangjai lehetnek. Hű, de nehéz ezt most így megfogalmazni

Őszintén szólva lehet eddig is volt, de most lettem rá figyelmes pár hete. Ez normális, és másnak is van ilyen, vagy kezdjek aggódni?

üdv.
Bálint

mac toi

mac toi
Az összes posztok száma:  2649
Csatlakozva  17-01-2004

28 August 2017 14:52

Sziasztok, valaki tudna segíteni, HBOGO lejátszáshoz megfejtést?
OSX Sierra 10.12.6
iMac Firefox-al zsear, Mac Air-en letöltöttem a Firefoxot, jó volt minden, de most megint nem játsza le… Beállítás…?
Safarin nem megy. Köszi!

Tengeresz7

Tengeresz7
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  03-09-2017

03 September 2017 22:27

Sziasztok,

vettem egy használt MacBook Pro 15” gépet, még nem volt dolgom eddig Mac-el, szóval bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de nem találtam rá a google-n és itt a fórumon sem választ: jelzi a gép, hogy vannak letölthető frissítések, de mikor le szeretném tölteni őket, egy új ablakban azt az üzit kapom, hogy a gép nem az én Apple ID-al lett vásárolva, ezért nem folytatja tovább a folyamatot. Hol tudom átregisztráltatni a gépet az Apple-nál is a saját ID-m alá?

Köszönettel, Tünde

Deefect

Deefect
Csatlakozva  08-11-2015

04 September 2017 15:29

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha más is találkozott már ezzel a problémával.
Yosimate osx-et használok, és sajnos érthetetlen okokból a quicklook funció nem működik. Se video, se hang fileokat nem nyitja meg.  Ha kinyitom a space-el akkor ezt írja ki: An error occurred with the preview of this document.  jpg fileokat megnyitja de mást nem.Hálás lennék ha valaki tudna segíteni mert sajnos nem tudtam megfejteni a hiba okát. Előre is köszönöm!

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

05 September 2017 08:53

Tengeresz7 - 03 September 2017 10:27 PM

a gép nem az én Apple ID-al lett vásárolva, ezért nem folytatja tovább a folyamatot. Hol tudom átregisztráltatni a gépet az Apple-nál is a saját ID-m alá?

Ha a saját ID-del jelentkezel be, akkor is felad frissítéseket?
Talán az Apple support tudja a megoldást, telefonálj!

Deefect - 04 September 2017 03:29 PM

a quicklook funció nem működik.

Nézd meg ezt (a link linkjén olvasható megoldásokat is): https://apple.stackexchange.com/questions/174207/in-os-x-10-10-2-the-finders-preview-function-is-not-working

decoco

decoco
Az összes posztok száma:  107
Csatlakozva  07-03-2009

06 September 2017 11:57

Sziasztok! 2011 mac minibe szeretnék 16 gb ramot. A mactracker szerint lehet, az apple honlapján azt írják max 8 gb. Melyik igaz? Köszi a segítséget.

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1623
Csatlakozva  02-09-2005

06 September 2017 11:59

Nyugodtan hihetsz a mactracker oldalnak.

matthew1995

matthew1995
Csatlakozva  06-09-2017

06 September 2017 20:39

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy bootcamppel, windows eltávolítása közben becrashelt a gép feldobott egy ablakot, hogy nézzem meg lemezkezelőben majd ennyi. Újra nem tudom megpróbálni eltávolítani, mert már a telepítős ablakot dobja fel. Na most a lemezkezelőben ezt találtam. Viszont nem tudom újra összedobni a partíciókat, mert hibát dob fel, illetve azt se értem, hogy miért ír két 44 giga körüli partíciót, amikor csak egynek kéne pluszban lennie. Előre is köszi a segítséget.

lumosnina

lumosnina
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  08-09-2017

08 September 2017 08:30

Sziasztok!

Windows notirol allnek at Macbookra, viszont kisse tanacstalan vagyok, hogy melyiket valasszam.
Fotozassal kezdtem foglalkozni es ahhoz keresek hosszu tavra megfelelo tarsat, hogy akadozas, fagyas nelkul, gyorsan es hatekonyan tudjak dolgozni. Jelenleg Lightroom es PS amiket hasznalok. Neha videokat is vagnek, 4k.
A portok fontosak, SD, USB, HDMI. Gondoltam a 2015-os Macbook Pro 15” -re, AMD Radeon R9 m370X, 2GB Vga, 512 Gb SSD, 16Gb Ram, i7 2.5Ghz cpu.

Ugy gondolom, hogy egyenlore ez a gep ki tudna szolgalni, 3-4 evet siman. Nektek mi a velemenyetek?

Angliaban elek, itt ezt a gepet kb £1500-ert meg tudom venni. Az uj tuchbaros 15” Macbook Pro £2000 - £2700 kozott vannak. Viszont a portok hianya a magas ar mellett frusztralo es az atalakitok gyakran okoznak problemat.

Valaszokat es tanacsokat elore is koszonok. :)

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

08 September 2017 11:37

(Ez épp nem segítség – csak az én fejembe nem fér be –, hogy olyan tevékenységekhez, amelyekhez szerintem fontos a több és nagy kijelző, miért laptopot vesznek?)

lumosnina

lumosnina
Csatlakozva  08-09-2017

08 September 2017 12:09

Titi - 08 September 2017 11:37 AM

(Ez épp nem segítség – csak az én fejembe nem fér be –, hogy olyan tevékenységekhez, amalyekhez szerintem fontos a több és nagy kijelző, miért laptopot vesznek?)

Biztosan lehetne asztali Win systemen alapulo gepet osszerakni ebbol az arbol, de nekem fontos a mobilitas. Nagy kijelzom van, ha itthon kell dolgoznom es pont az apple megbizhatosaga az ami miatt inkabb draga win noti helyett ezt valasztanam.
Te mit ajanlanal, ha nem is noti es nem is apple? Kivancsi vagyok a velemenyedre. Koszi :)

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

08 September 2017 13:16

Fontos a mobilitás, de nyilván nem útközben vagy egy kávézóban fogod a munkáidat elvégezni (egy kis kijelzőn), ezért ezt egyfajta kényszernek érzem.
Ha nem noti és nem Apple, nem tudok mit ajánlani, épp ezek a szegmensek esnek ki a látókörömből. :)

Egyébként a kérdést szerintem meg is válaszoltad: a portok hiánya és az ár eldönti a dilemmát.

lumosnina

lumosnina
Csatlakozva  08-09-2017

08 September 2017 13:45

Bocsi, rosszul fogalmaztam. Legyen igy: Te mit ajanlanal inkabb? :)
A portok miatt igen, inkabb a 2015 kiadas. A tuch-os valtozatot csak viszonyitas keppen emlitettem meg. Most is csak notin dolgozok inkabb es nem mindig otthon fogok tudni dolgozni. Van, hogy mas varosokban kell lennem, ahonnan nem tudok haza jonni, ezert nem lesz opcio a nagyobb vagy tobb kijelzo.

A tobb kijelzo inkabb video vagasnal ajanlatosabb, nem? PS mehet notirol is sztem, persze biztosan szamtalan kenyelmesebb opcio is van.

Kerdesem leginkabb a tudatlansagomon alapul apple teren (is), hogy az emlitett gep a tapasztalatok szerint kiszolgalna e? :roll: :cheese:

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

08 September 2017 15:50

Kiszolgál, persze, más választásod úgy sincs. :)

Foley76

Foley76
Az összes posztok száma:  130
Csatlakozva  04-10-2005

11 September 2017 14:16

Sziasztok

A Mailben (version 9.3) ki lehet iratni valahogy az accountokhoz tartozó jelszavakat? (pl, mint a safariban)

köszi

Jimmy82

Jimmy82
Az összes posztok száma:  41
Csatlakozva  19-07-2013

17 September 2017 11:49

Sziasztok.
Segítségre van szükségem. Tegnap másoltam egyik külső hdd-ről a másikra Macbook Air-en. Valamiért hibás volt a file,meg kellett szakítanom. A strandlabda pörgött vagy 1percig,majd újra indítottam. Azóta nem látja egyik külső adattárolót sem,kivéve amelyiken a back up van. Vagyis a lemezkezelő látja,de a Finderben és az asztalon nem jelenik meg. Mi lehet a probléma? Mit tudok csinálni?
Mentettem le képet is,csak nem tudom belinkelni.
Köszönöm

vAfotóriporter

vAfotóriporter
Az összes posztok száma:  1526
Csatlakozva  26-11-2006

17 September 2017 20:27

Sziasztok. OSX Sierra 10.12.6 (16G29) alatt újraindításnál több program (pl. Dropbox) is van, ami nem indul el magtól, hiába van az app beállításainál kipipálva, hogy load at startup.

Mi lehet vajon az oka és mit lehet ezzel kezdeni, hogy tényleg elinduljon, ha már úgy van beállítva?

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

18 September 2017 08:48

Jimmy82 - 17 September 2017 11:49 AM

Azóta nem látja egyik külső adattárolót sem,kivéve amelyiken a back up van. Vagyis a lemezkezelő látja,de a Finderben és az asztalon nem jelenik meg.

Lemezjavító programot kell ráküldeni. Ha NTFS formátumú, akkor Windows alól.

mikey™

mikey™
Az összes posztok száma:  59
Csatlakozva  26-03-2008

20 September 2017 20:40

Sziasztok!

Sierráról állnék vissza pl. El Capitan-ra. A lemezmeghajtó döglött, így az nem opció. Külső vinyóról csinálnám a telepítést, amihez találtam többfajta leírást is. Az egyik ebből a hivatalos apple féle tutorial. A probléma az, hogy a beállítások alól elérhető indítólemez sem látja és az újraindításkor nyomvatartott “option” gomb megoldással sem. Futó Sierra alól szintén nem tudom megtenni mert azt mondja, hogy nem indítható el a telepítő mert túl régi a jelenleg futóhoz képest.

Milyen megoldást tudtok? Találkozott már ilyennel valaki?
Nem a külső adathordozóval lesz gond mert 2 pendriveal és egy vinyóval próbáltam, az eredmény mindig ugyan az volt…

Jimmy82

Jimmy82
Az összes posztok száma:  41
Csatlakozva  19-07-2013

23 September 2017 09:48

Köszönöm Titi. Megpróbálom

bacsy

bacsy
Az összes posztok száma:  29
Csatlakozva  30-06-2009

24 September 2017 16:40

Sziasztok!

Van egy régi MacBook Prom:

Model Identifier: MacBookPro5,5
  Processor Name: Intel Core 2 Duo
  Processor Speed: 2,26 GHz
  Number Of Processors: 1
  Total Number Of Cores: 2
  L2 Cache: 3 MB
  Memory: 4 GB
  SMC Version (system): 1.47f2

500GB sima HDD van benne. Most már van vagy 8 éves a gép és míg az elején villám gyors volt most már nagyon tetü... :( Elég sok honlap akadozik ahol sok az infó, sokminden már nem igazán jön be rajta. Youtube, itunes, stb már nem is müxik. 10.6.8 van rajta, de rengeteg mindent már nem enged feltelepíteni, mert régi a rendszer.

2 dolog érdekelne:
1. mivel lehetne újra felgyorsítani a gépet? Gondolom SSD a megoldás illetve az 100%, h újra használhatóvá teszi? Esetleg több RAM kéne bele? Akksi is kéne, mert kb 40 percet bír töltő nélkül. Ha ezek kellenek, tudna valaki linkelni oldalt, hogy hol lehet olcsón ezeket beszerezni ill kompatibilis a gépemmel? AQUA esetleg? jó nekem 500 gb vagy 250gb-os ssd is (úgy láttam az olcsóbb, mint az 512 és 256)
2. mindenképp szeretnék újabb rendszert rá, de nem tudom melyik a legújabb, ami még jól fut rajta és tudok rá olyan itunes-t tenni, amivel az ios11 kompatibilis. Vagy az elég jó lenne utána, hogy a high sierra menne?

Köszönöm előre is,
Bacsy

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

25 September 2017 09:09

mikey™ - 20 September 2017 08:40 PM

Sierráról állnék vissza pl. El Capitan-ra.

Próbáld meg DiskMakerX-szel létrehozni a telepítőt.

bacsy - 24 September 2017 04:40 PM

Van egy régi MacBook Prom…

A maximum 8 GB RAM + SSD + új akksi beszerzésével szinte újjávarázsolhatod a géped (kérdés, megéri-e), de minél régebbi rendszert hagysz rajta, annál élvezhetőbb lesz a használata (10.11 El Capitan az utolsó azon a gépen). A C2D procik ideje lejárt, részben a “tervezett elavulás” jegyében.

bacsy

bacsy
Az összes posztok száma:  29
Csatlakozva  30-06-2009

25 September 2017 15:21

bacsy - 24 September 2017 04:40 PM

Van egy régi MacBook Prom…

A maximum 8 GB RAM + SSD + új akksi beszerzésével szinte újjávarázsolhatod a géped (kérdés, megéri-e), de minél régebbi rendszert hagysz rajta, annál élvezhetőbb lesz a használata (10.11 El Capitan az utolsó azon a gépen). A C2D procik ideje lejárt, részben a “tervezett elavulás” jegyében.

Köszi szépen! A megéri-e az attól függ mennyibe kerülne ez az egész és, hogy mennyi időre nyújt megoldást. Olyan 80-90.000 ft lenne? Egy új gép pedig 400.000-500.000?
Igazából nem kellene sokra. Filmezés, netezés, kis word/Excel stb, iTunes stb. Játékra, videó/képszerkesztésre nem.
A mostani rendszernél már nem engedi az iTunest frissíteni és nem tudok így a telómra zenét tölteni, mert nem kompatibilis az ios11-el (de már a 9-el Sem Volt az).
Azaz akkor El Capitan utánit nem is lehet vagy érdemes rátenni ezekre a régebbi gépekre, még ha sebességre bírná is? Mert akkor megint elég hamar elérem azt, hogy nem lehet frissíteni az iTunest…

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

26 September 2017 06:45

A mostani iTunes (iOS 11-hez való) OS X 10.10.5-től működik, vagyis ha Yosemite-t vagy El Capitant telepítesz a gépedre, egy darabig (talán 2–3 évig) még használhatod – az Apple kegyeitől függően –, de a géped nem lesz egy rakéta. (Vagy nem használsz új típusú telefont új iOS-szel.)

Kanmfy

Kanmfy
Az összes posztok száma:  147
Csatlakozva  25-01-2008

29 September 2017 23:58

Helló fiúk lányok! Az a helyzet hogy 10. 7.5 rendszer fut a gépemen, de nem tudok feljebb frissíteni,  nem ajálja fel a rendszer a frissítést, elméletileg 10. 11-ig tudok frissíteni. Honnan tudom leszedni a frissítést? Régebben az Apple oldalán is fent volt. De most ott sem találom.

Hrvthd

Hrvthd
Az összes posztok száma:  18
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 11:16

Sziasztok,

Pár napja vásároltam egy használt MacBook Pro Mid 2012-t. Soha nem volt előtte OS X alapú gépem. Mivel az a rendszer volt még rajta, amivel magát a készüléket piacra dobták, első dolgom volt, hogy lefrissítsem. Telepítés során minden rendben ment, meg lett formázva az 500-as mezei HDD, és felment szépen az El Captain. Mivel gondoltam olyan nagy problema nem lehet belőle, az AppStorebol lefrissítettem a High Sierrát. Ezeket nagyon nem is akarom megindokolni, hiszen az Apple hivatalos oldalán is megerősítették, hogy ehhez a készülékhez gond nélkül le tudom tölteni és tudom telepíteni is. Egészen tegnap estig nem volt semmi probléma, amíg az iPhone-omról átmásolni a képeket a gépre. Itt többszöri próbálkozás után sikerült a 2000 képet áthúzni, sokszor megakadt, sokszor kidobott és többször újra is indult, amire nem igazán találok megfelelő megoldást, jobban mondva nem is tudok csinálni semmit. Ma viszont már ugrott meg egy szintet, egy sima Safari oldal nézegetése közben is újraindul, kiírja, hogy egy problema miatt újraindul a gép.
Én leginkább az új MacOs-re tudok gyanakodni, hogy a High Sierrát nem kellett volna feltelepíteni, az El Captain sokkal jobb választás lett volna először.
Tudnátok mondani bármi megnyugtatot, illetve tudnátok segíteni, hogy mit kene csinálnom ezzel kapcsolatban? Illetve kérdésem lenne, hogy csináljak esetleg képet erről?
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Macdor

Macdor
Az összes posztok száma:  485
Csatlakozva  14-11-2006

30 September 2017 14:33

Szia.
Kép készítése a desktopról: shift+command+3

Safari helyett használd az Opera böngészőt.

Downgrade:
- ha van time machine mentésed a kapitányos időkből akkor : restart és nyomni a command+r bill. egyszerre, az ablakban pedig kiválasztani a time machine visszaállítást

-ha nincs mentésed (jól gondolom ?-)
Minden adatod törlődni fog !
A kapitány installját (ha nincs akkor a torrent-kalóz-sziget első találata kell neked) rakd be az alkalmazások közé és a neve “Install OS X El Capitan” legyen.
A kapitányból kell készíteni egy boot pendrive-ot, vagy hdd-ét - videó (1:15-től) szépen mutat mindent:
https://www.youtube pont com/watch?v=0HBA9Nov17Q
A pendrive neve az legyen ami a videóban is !
A Disk Utility-d máshogy fog kinézni de a funkciók ugyanazok, szerintem megtalálod az új felületen is.
ennyike, és szerintem áldozz fel egy külső hdd-t a time machine oltárán, most pl nagyon jól jönne és jobb a biztonság.

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 16:34

Köszönöm szépen a segítséget!
Biztonsági mentesen persze, hogy nincs, nem gondoltam volna, hogy így megszívat. Szívesen felteszem az El Capitan-t, pusztán az a kérdésem, hogy ez meg fogja oldani a problémát? Ha jól gondolom, akkor erre a gépre már nem kéne feltenni a Sierrát és a High Sierrát. Ugyanis most már a bekapcsolásnál is van valami bug, egymás után lefut a boot, amíg világ a világ, ha nem nyomom ki force shutdownnal.
A fotók alkalmazást pedig egyszerűen nem képes megnyitni.
Még egyszer köszönöm. :)

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

30 September 2017 17:12

Hú ez durva ha bekapcsnál is ilyen gondok vannak.
Akkor előbb próbáld meg a HS-t újra pakolni.
Bekapcsnál command+r és válaszd a reinstall macos-t. Minden adat progi…megmarad. Ha müxik az os valamennyire akkor az appstore-ból ingyen szerezd be a bitdefender-t és nézesd át vele a hdd-t, valamint tölts le ezt is, a free-t:
https://www.malwarebytes.com/mwb-download/
és csekkold le vele a gépet. Hátha valami malware bujkál.

Fullos reinstall (minden törlődik, szűz rendszer, visszakerü a HS):
https://www.youtube.com/watch?v=9qUmKB2mt6Q

Safe mód:
Indításnál shift nyomva. Megpróbálja kijavítani az indítólemez hibáit.

Majd kapitány install…
Ha ezután is gondok lesznek a rendszeren akkor baj van, szerintem vidd vissza a gépet mert hardver gyanus a dolog (memó, hdd…)

A gép Sierra és HS kompatible amúgy. De maradj a kapitányon, vagy olvass utánna a Sierra-nak, gondolom a végére csak kikupálódott. Mindig így szokot lenni, bár én egyenlőre maradok a kaoitányon.

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 17:23

Kezdek egy kicsit idegesség válni, ugyanis semelyik billentyűkombinációra nem reagál a (másoknak) megszokott módon. A Cmd+R-re újra be akar bootolni, természetesen nem sikerült neki, ugyanaz az ördögi körbe esett bele. A Shift+Cmd+alt+R-re pedig 6002F hibát ír ki, pedig ethernet kábellel csatlakoztattam az internetre.
Az szerinted problema, ha bekapcsolásnál van egy érdekes hangja a gépnek? Nem tudom leírni, de eddig a DVD olvasóra gondoltam, azonban most hogy felhívtad a hardwares lehetőségre a figyelmem, nem tudok elsiklani csak úgy felette.

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 17:30

Most pedig sima bekapcsolásnál ez fogad: https://ibb.co/eY6RYw
Már azon gondolkozom, hogy én vagyok-e a balfasz. Egy rakat Windows alapú gépet szedtem már szét, hardware-esen és software-esen is javítottam meg, ez pedig csak nem akar működni.
Alapvetően egy Mountain Lion volt feltéve, erről váltottam El Capitan-ra, aztán a HS frissítés is ment, de most nem tudom egyáltalán bekapcsolni.

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

30 September 2017 17:36

Ok akkor tovább:
Safe mód:
Indításnál shift nyomva. Megpróbálja kijavítani az indítólemez hibáit.

SMC reset:
Gép kikapcs, lenyomva egyszerre a Shift-Control-Option(alt) a bal oldalon, és közben megnyomni a bekapcsot 10 másodpercig.

Nvram reset (idézem):
Kapcsolja ki a Macet, majd kapcsolja be újra, és azonnal nyomja le ezt a négy billentyűt egyszerre: Alt, Command, P és R. Tartsa lenyomva a billentyűket kb. 20 másodpercig – ekkor úgy tűnhet, hogy a Mac újraindul. (Ha a Mac indítási hangjelzést ad ki a bekapcsoláskor, a második hangjelzés után felengedheti a billentyűket.)

Az érdekes hang nem a gong?

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

30 September 2017 17:45

Haladunk…
Ez rendszermappa hiány jele. Sérült az osx, vagy a hdd.

Csak próbaképp: dugjál rá egy pendrive-ot, kapcsold be és nyomd le az alt-ot. Be kell jönnie a meghajtó előválasztó ablaknak.

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 17:52

Nos, a safe módon nem hozta elő, igazság szerint semmi sem történt. Az SMC reset nem okozott változást, az NVRAM reset után hatodjára meguntam, hogy mindig újraindítja magát, szóval kikapcsoltam. A pendrive-os művelet viszont csodát eredményezett, ugyanis megkaptam ezt az ablakot: https://ibb.co/bGGJDw

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

30 September 2017 17:58

Szuper már amennyire…
Válaszd ki a belső hdd-t. Ha újra összeomlik akkor valszeg a HS hasalt el.
A jó hír hogy így egy külső meghajtórol lehet rá rendszert telepíteni, már csak egy másik mac kell amin megcsinálod.
Ha ezutám is off akkor sanszos a hdd haldoklása (nem hiszem hogy memó lenne a ludas).

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 18:03

Betöltött a rendszer!!! Ezer hála! Most azonnal visszateszem az El Capitan-t! Ebben tudnál meg segíteni?
Érdemes lenne malware-t keresni, illetve lefuttatni bitdefendert?

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 18:06

Programokat nem nyit meg, így nem tudok letölteni semmit, nem akar sem Safarit sem Chromeot megnyitni, de képernyőfotót meg csinált. Nem ertek hozza, de ez kicsit fura.

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

30 September 2017 18:08

Még egy utolsó:
hardver teszt:
bekapcs D nyomva közben
talán valamit talál…

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

30 September 2017 18:13

Jó akkor ne szenvedj vele tovább, osx para van, kell egy külső boot osx. Azt meg ahogy fentebb leírtam csak egy mac kell hozzá sajna.
Még a rendszerbeállításokat sem nyitja meg? App store? Az alma menűből valami?

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 18:15

A hardver tesztre nem dob ki értelmeset, csak a 6002F hibát, mind ethernettel, mind nélküle. Különben ez volt a képernyő, amig ment: https://ibb.co/fucYDw

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 18:33

Betöltött a rendszer, le is tudtam tölteni az El Captaint, a problémám a következő: nincs 8gigas pendriveom, van viszont hddm, és külső atalkitom is USB-re, azonban van rajta egy csomó adat. Azokat nem kell letörölni, megformazni? Ntfs kiterjesztés van rajta, egy Windows is van, viszont a vinyot nem használom.

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

30 September 2017 18:41

Zsír.
Hdd full format lesz sajna az ntfs nem jó. HA .dmg jött le akkor csomagold ki (2xkatt rá) és a benne lévő installt tedd be az alkalmazásokhoz, Angol legyen az osx nyelve és valami admin password-ot meg kell adni a gépnek. majd az15082 poszt szerint csináld tovább.

Sok sikert mentem sörért…még leszek-)

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 20:12

Nagyon szépen köszönöm a segitsegedet! Már folyamatban van a dolog, remelem most már sikerül megcsinalni.
Sokat segítettél, jövök neked egy sörrel :D

Hrvthd

Hrvthd
Csatlakozva  30-09-2017

30 September 2017 21:22

Nem engedi bootolnatóvá tenni a vinyót, ilyenkor mit tudok tenni? Mindent a megadott módon csináltam, de sajnos valamiért nem engedi..
https://ibb.co/htNE3w

Macdor

Macdor
Csatlakozva  14-11-2006

30 September 2017 22:34

Kicsomagoltad a dmg-ét?

Lehetséges hibák:
Próbáld a “sudo su” parancsot a terminálban. Enter. Ezután kérni fogja a password-ot. Majd másold be ezt:
/Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia—volume /Volumes/OSX—applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app—nointeraction

Ha így sem:
Próbáld újra, de zárj be minden appot a terminálom kívűl.
Dugd át egy másik usb portba a hdd-t.
Ha így sem akkor a hdd miatt zabos, 8Gb pendrive kellene.
Sérűlt a letöltés, újra le kell tölteni.

Én most a hdd-re tippelek, usb pendrive kell. Ne kérdezd…

Apróhirdetések

Hírek

Csökkenni fog az iPhone 8 gyártása

2017. 10.20. @ 11:07
0

Cook: van jövője a mininek

2017. 10.20. @ 08:23
2

macOS alkalmazásajánló: Cardhop

2017. 10.19. @ 08:02
0

Dal a pillangó mechanizmusról