Azonnali kérdések topicja II. (friss Mac felhasználóknak)

moricz.norbert

moricz.norbert
Az összes posztok száma:  5
Csatlakozva  16-09-2016

26 February 2017 12:22

Sziasztok! A 15039-es hozzászólásban leírtam a gondom a gépemmel. Azóta megnéztem a system.log-ot, de nekem ez kínai… Van egy olyan sejtésem, hogy anno boot camp-pel installáltam a macos mellé windows-t, aztán letöröltem, és a probléma szerintem azóta jelentkezik. Mintha bekapcsolásnál keresne egy másik meghajtót… Van rá valami mód, hogy teljesen resetelhessem a gépet, törölve a boot recordokat? Pram és smc reset nem segített. Köszi

sad_Vamp

sad_Vamp
Az összes posztok száma:  634
Csatlakozva  21-08-2008

28 February 2017 10:19

Sziasztok!

úgy nézki ismerős kap egy iMac7.1-et (mid 2007) Ha jól néztem, akkor El Capitan az utolsó ami még kompatibilis vele.
Jelenleg snow leopard van rajta…. az ugye jó pár verzió. A HDD-t igy is-úgy is “gyalulni” kell. Lehetséges valahonnét letölteni és felkulcsolni előre az el capitan-t, hogy ne kelljen az alaprendszerrel(amit hozzá adtak) kezdeni aztán frissitésenként eljutni odáig?

Ha SDD-t raknánk ebbe a MAC-be működne vele rendesen? (még nem néztem, de *gondolom* jóval egyszerűbb cserélni, mint az újakban)

moricz.norbert

moricz.norbert
Csatlakozva  16-09-2016

01 March 2017 10:43

Sziasztok! Van egy Transcend jetdrive lite memória kártyám, amit szeretnék mindig a macbookban hagyni. Hogy érdemes formázni, hogy a leggyorsabb legyen és ne zavarjon be a boot record-nak? Köszi, üdv

hurka99

hurka99
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  07-03-2017

07 March 2017 20:10

Az lenne a kerdesem hogy megéri e korai 2011-12es gepwket venni? Kineztem egy 2011es gepet (i7+8 gb RAM).

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1616
Csatlakozva  02-09-2005

07 March 2017 20:38

hurka99 - 07 March 2017 08:10 PM

Az lenne a kerdesem hogy megéri e korai 2011-12es gepwket venni? Kineztem egy 2011es gepet (i7+8 gb RAM).

Attol fugg. A 2011-es 15” es 17”-es dedikalt GPU-s gepekre van visszahivas, mert a GPU hajlamos meghibasodasra es az Apple jelenleg dijmentesen csereli az alaplapot a gepekben. A problema az, hogy akik elsok kozott csereltek az alaplapot, azoknal mostanaban ujra elkezdett jelentkezni ez a problema, tehat a csere sem haritja el a hibat.

hurka99

hurka99
Az összes posztok száma:  2
Csatlakozva  07-03-2017

07 March 2017 21:32

De mennyire használhatoak, megbizhatoak ezek a gepek?

qwertzui11

qwertzui11
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  08-03-2017

08 March 2017 10:28

Sziasztok!
Kaptam egy egész jó ajánlatot egy 2014-es 13-as macbook air-re. Konkrétan 190ezer forint lenne.
Jó állapotban van stb. A kérdés az, hogy ez reális-e, valamint photoshop-ra meddig lehet alkalmas a gép.
(ha egyáltalán az)
Köszi!

bazsiihmv

bazsiihmv
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  16-03-2017

16 March 2017 01:16

Sziasztok!
Vettem egy 13”-as MBP 2012 mid-et ma, és sajnos szépen jönnek a problémák.
Van benne egy 500 gigás HDD, ami néha megáll írás/olvasás közben. Lemezkezelő ezeket írja:
Érvénytelen végpontstruktóra
Érvénytelen B-fa végpontméret
2x is. Próbáltam kijavítani, de “Nem választható le a lemez”.
Ötlet?

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12927
Csatlakozva  27-02-2004

16 March 2017 09:36

Recovery-partícióról bootolva kell javítani.

bazsiihmv

bazsiihmv
Csatlakozva  16-03-2017

16 March 2017 09:37

Titi - 16 March 2017 09:36 AM

köszi, megpróbálom úgy is :)

szerk.
Sajnos nem vezet eredményre. úgy tűnik, hardveres lehet a probléma…próbálok szerezni egy másik vinyót…csak azt nem értem, hogy pl. akkor a DriveDx hogy jelezheti 100/100-asnak? kb. 5 hónapnyit futott szerinte.

bazsiihmv

bazsiihmv
Csatlakozva  16-03-2017

16 March 2017 20:14

bazsiihmv - 16 March 2017 09:37 AM
Titi - 16 March 2017 09:36 AM

köszi, megpróbálom úgy is :)

szerk.
Sajnos nem vezet eredményre. úgy tűnik, hardveres lehet a probléma…próbálok szerezni egy másik vinyót…csak azt nem értem, hogy pl. akkor a DriveDx hogy jelezheti 100/100-asnak? kb. 5 hónapnyit futott szerinte.

Kész is vagyok, hardveres gond volt, új vinyó tökéletesen megy.

solties

solties
Csatlakozva  19-03-2017

19 March 2017 20:56

Sziasztok!
Pár napja lettem Mac tulajdonos, vásároltam egy vadi új MacBook Air 13 laptopot.
Sokat olvasgattam azóta a mac os rendszerről, és találtam kétes kérdéseket. Pl, hogy szükség van-e a mac-en os Sierra rendszer, bármiféle “manuális” karbantartásra? A felesleges nyelvi fájlokat kigyomláltam (elvileg..), nem tudom kell e még valamire figyelni?
Köszi!

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  351
Csatlakozva  24-06-2007

20 March 2017 10:11

solties - 19 March 2017 08:56 PM

Sziasztok!
Pár napja lettem Mac tulajdonos, vásároltam egy vadi új MacBook Air 13 laptopot.
Sokat olvasgattam azóta a mac os rendszerről, és találtam kétes kérdéseket. Pl, hogy szükség van-e a mac-en os Sierra rendszer, bármiféle “manuális” karbantartásra? A felesleges nyelvi fájlokat kigyomláltam (elvileg..), nem tudom kell e még valamire figyelni?
Köszi!

Halihó!

Ha a gépet nem kapcsolod ki, hanem csak alvásba teszed, akkor elvileg ő maga dolgozgat a karbantartáson (a háttérben). De ha nem bízol benne, akkor közben a Disk Utility segítségével édemes havonta legalább egyszer egy permission repairt csinálni.

Persze van egy jó kis ingyenes program is, ami lényegében uganyezt tudja: OnyX.
http://www.titanium.free.fr/onyx.html

A nyelvek írtására ezt lehet használni, saját felelőségre:
http://ingmarstein.github.io/Monolingual/index.html

Hivatalosan csak a MacOS Kapitányt (vagy régebbit) támogatja.

solties

solties
Csatlakozva  19-03-2017

22 March 2017 12:15

Köszi a választ!
Még valamire lettem figyelmes, hotmail fiókot használok a mail alkalmazásban,és azt vettem észre, hogy csak akkor jelez/szinkronizál, ha meg van nyitva a mail app vagy legalábbis lent van a dokkon kicsiben. Pedig a beállításaiban automatikusra van állítva a szinkronizáció! Ez törvényszerű, hogy mindig meg kell nyitni a mailt ahhoz, hogy jelezze az új mail-eket, vagy én állítottam be valamit rosszul? (Eddig Windowst használtam, ami bejelentkezés után egyből jelezte ha van új levél..)
Köszi!

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  351
Csatlakozva  24-06-2007

22 March 2017 12:29

solties - 22 March 2017 12:15 PM

Köszi a választ!
Még valamire lettem figyelmes, hotmail fiókot használok a mail alkalmazásban,és azt vettem észre, hogy csak akkor jelez/szinkronizál, ha meg van nyitva a mail app vagy legalábbis lent van a dokkon kicsiben. Pedig a beállításaiban automatikusra van állítva a szinkronizáció! Ez törvényszerű, hogy mindig meg kell nyitni a mailt ahhoz, hogy jelezze az új mail-eket, vagy én állítottam be valamit rosszul? (Eddig Windowst használtam, ami bejelentkezés után egyből jelezte ha van új levél..)
Köszi!

Szerint ha a program nincs nyítva, akkor nem is tud szinkroniázalni.
A Windows jelezte, ha van új levél? Eszerint ott a a levelező programod vagy automatikusan megnyílt a háttérben vagy pedig valami egyéb kiegészítőt használtál.

Én mondjuk Thunderbird-öt használok és ha nincs nytva a program, akkor ez sem hívja le a leveleket (egy yahoo és egy gmail-es fiók).

solties

solties
Csatlakozva  19-03-2017

22 March 2017 15:10

Na igen, Windowsnál ugye van a “beépített” posta alkalmazás, ami háttérben ugyan, de elindul a rendszerrel. Nem is lehet leállítani, ha beállítunk neki fiókot. Na mindegy, lényeg hogy elvileg minden rendben!
Köszi!

moricz.norbert

moricz.norbert
Csatlakozva  16-09-2016

28 March 2017 14:40

Sziasztok! A tegnapi macos frissítés óta rosszalkodik a tárhely-érték: adott egy 120 gigás macbook pro + 256 gb sd kártya. A zenék az itunes-hoz az sd kártyán vannak. A tárhely érték azt mutatja, hogy 170 giga (itunes) + rendszer+stb van a 120 gigás vinyón. Az sd kártyán valóban ott van a 170 gb zene.
Újraindexelés volt, nem változott semmi. Szerintetek hogy lehetne megoldani? Köszi, üdv

attilla65

attilla65
Csatlakozva  24-08-2010

08 April 2017 13:15

Sziasztok.Macbook Pro 2010 mid laptopom olyat produkál bekapcsoláskor,mintha az Alt billentyű beragadt volna,nem az alma jel jelenik meg,hanem a hdd-k képe.Ha tovább lépek,elindúl,de íráskor csak azok a karakterek vannak,amik az Alt lenyomásakor lehet látni.Volt már SMC és PRAM reset is,olyankor 20-30 percig rendesen működik,majd vissza áll hibásnak.Ha viszon a billentyűzeteknél be állítom a módosító billentyűknél,hogy a control legyen az Alt és az alt a Control,akkor használhatóvá válik.Billentyűzet csere is történt,de a helyzet ugyan az.
Valaki találkozott már hasonló helyzettel,vagy tud megoldást rá?

luigixxl

luigixxl
Az összes posztok száma:  586
Csatlakozva  17-02-2007

11 April 2017 19:56

Sziasztok. Tegnap elött meg találtam itt a forumon a kódot amit ha beirok a terminálban, láthatóak a rejtet file-ok. De nem találom, hogyan tudom viszacsinálni :-)

valaki mac

valaki mac
Az összes posztok száma:  971
Csatlakozva  09-04-2009

11 April 2017 20:41

Szia
Rejtett fájlok megjelenítése:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
killall Finder 

Rejtett fájlok elrejtése:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE
killall Finder 

Bitter

Bitter
Az összes posztok száma:  67
Csatlakozva  14-02-2008

09 May 2017 17:34

Az a problémám, hogy Chrome alatt bizonyos Youtube videóknak nincs hangjuk, a Facebook live videók egyáltalán nem szólnak. Safari alatt minden oké. Mi a fene lehet ez?
(Mac Mini 2012, Sierra, TC Elelectronic hangkártya)

Aberr

Aberr
Az összes posztok száma:  14
Csatlakozva  10-01-2011

13 May 2017 18:52

Sziasztok!
Vettem egy WD külső vinyót és rádugtam az Imac-emre, de csak olvasni tudja, nem tudok rá másolni.
Mi ennek az oka? Át kell állítanom valamit?
Köszi!

valaki mac

valaki mac
Csatlakozva  09-04-2009

13 May 2017 18:54

Az lehet a gond hogy Win-es formátumra van formázva alpból (ExFat, vagy ilyesmi amit alapból nem kezel a mac) Disk Uitlity-vel formázd meg és akkor jó lesz elvileg.

Aberr

Aberr
Az összes posztok száma:  14
Csatlakozva  10-01-2011

13 May 2017 19:17

valaki mac - 13 May 2017 06:54 PM

Az lehet a gond hogy Win-es formátumra van formázva alpból (ExFat, vagy ilyesmi amit alapból nem kezel a mac) Disk Uitlity-vel formázd meg és akkor jó lesz elvileg.

Köszi, valóban!

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

14 May 2017 10:55

valaki mac - 13 May 2017 06:54 PM

Az ExFAT-et kezeli, NTFS-t akartál írni.

valaki mac

valaki mac
Csatlakozva  09-04-2009

14 May 2017 11:34

Igazad van Titi, köszi a javítást.

vAfotóriporter

vAfotóriporter
Az összes posztok száma:  1523
Csatlakozva  26-11-2006

03 June 2017 04:16

Sziasztok! Szervizben cserélt billentyűzet van a 13” retina MacBook Prómban, eddig nem volt vele semmi gondom, de mióta frissítettem Sierrára, teljesen meghülyült a billentyűzet. Kiosztás váltás sem segít rajta.

Ezt lett az angol kiosztásból:
§1234567890-=
f0çtyuiop[]
2345ghjkl;’\
`ti8vbn,./

Van valami tippetek, hogy ez mitől lehet és mi lehet a megoldása? Korábban semmi gond nem volt a billentyűzettel a csere óta, csak most a Sierra frissítés óta ilyen.

reclipse

reclipse
Az összes posztok száma:  101
Csatlakozva  16-11-2005

04 June 2017 09:03

Sziasztok!
Bocs, hogy ide, de lenne egy problémám az iTunes-ban a vásárlással. A gépen korábban minden okésan működött, most is be vagyok az IDmmal jelentkezve, az Appstoreba és a iTunesban is, de ez utóbbiban nem tudok jelenleg zenéket vásárolni, mert a vásárlás gomba kattintva, mikor felugrik a jelszó kérő mező, hiába írom be, eltűnik az ablak, majd újra visszadobja. Hiába jelentkeztem ki-be, semmit nem segített…
Megjegyzés: a telefonon keresztül sikerült megvásárolni, amit akartam…

losodavid

losodavid
Az összes posztok száma:  900
Csatlakozva  03-03-2006

29 June 2017 18:39

Sziasztok!
Egy olyna kérdésem lenne (MacBook Air, Sierra 10.12.05), hogy fent az akku százaléka nem mozdul, vagyis jelenleg is 98%ot mutat, ha rákattintok meg ilyesmi akkor ugrik egyet a valós 66%ra. Mi ez most így? A drága is régi MacBook ilyet sose csinált. Van ötletetek?
Köszi

opcgyuszi

opcgyuszi
Az összes posztok száma:  67
Csatlakozva  20-12-2013

04 July 2017 22:00

Sziasztok,eddig sokszor segítettetek,remélem most is segít rajtam valaki…...
Opel szervizben dolgozom mint autószerelő és van egy program ami csak internet Explorer-en XP-n működik,a rendszergazdám aki kiment külföldre dolgozni végleg ,feltelepített egy virtuális meghajtót,  /ami nem Magyar én pedig nem tudok Angolul /a Vmware-t ami szintén angol és egy ,nem magyar IE-t.
Most frissítettek ezen és nem tudom használni !
Szeretnék egy MAGYAR Vmware és egy IE amin működik az XP…....ebbe tudna valaki segíteni akár TeamViewer-en keresztül ,akár egy YouTube-os videón keresztül !
Köszi

vAfotóriporter

vAfotóriporter
Az összes posztok száma:  1523
Csatlakozva  26-11-2006

15 July 2017 08:07

Új Touch Bar MacBook Pro USB-C csatlakozójára szeretnék monitort dugni, de a korábbi használatból maradt MiniDisplay Port adaptert hiába dugom az új géphez vett Thubderbolt2-Thunderbolt3(USB-C) adapterbe, nem jelenik meg kép a monitoron.
Lehetséges, hogy valahol valamit engedélyeznem kell, hogy ez a megoldás működjön, vagy kénytelen leszek a MiniDisplay Port adaptert kiiktatni és közvetlen USB-C adaptert beszerezni? (Mivel a másik gépen MiniDisplay Port van, nekem meg más miatt amúgy is kellett a Thunderbolt adapter, most kivételesen egyszerűbb/kényelmesebb és olcsóbb is lenne a két adapteres megoldás, mint újabb monitor adaptert venni.)

decoco

decoco
Az összes posztok száma:  106
Csatlakozva  07-03-2009

02 August 2017 09:56

Sziasztok!

Lion-ról szeretnék frissíteni El Capitan-ra. DiskMaker segítségével szeretnék usb install lemezt kreálni, de még mielőtt formázná a pendrive-ot az alábbi hibaüzenet jön:

“Erasing drive ‘/Volumes/Kingston16’... nem érti az ‘event sysonotf’ üzenetet”

Próbáltam másik pendrive-ot használni, de ugyanitt elakadok. Még nem csináltam semmilyen osx clean install-t, a DiskMaker tűnt a legegyszerűbb megoldásnak.

Terminálban is próbáltam, de ezt írta:
“This tools is only compatible with the copy of Install OS X El Capitan that it was bundled in.
/Volumes/OS X El Capitan 10.11.6 [MAS] does not appear to be a valid OS installer application.”

máskor meg ezt:”
Password:
Usage: createinstallmedia—volume —applicationpath [—force]

Arguments—volume, A path to a volume that can be unmounted and erased to create the install media.
—applicationpath, A path to copy of the OS installer application to create the bootable media from.
—nointeraction, Erase the disk pointed to by volume without prompting for confirmation.

Example: createinstallmedia—volume /Volumes/Untitled—applicationpath “/Applications/Install OS X El Capitan.app”

köszönöm a segítséget

AppleBoi

AppleBoi
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  07-08-2017

07 August 2017 21:09

Sziasztok Apple userek. Nekem egy kérdésem lenne csak, amire nem találtam konkrét választ. Ha a filevaultot egy SSD-n bekapcsolom, és arra az SSD-re már telepítettem mindent, hisz rajta van az OS X Sierra, akkor az az SSD-n lévő fileokat, hogy fogja lekódolni? Úgy tudom hogy SSD-n csak akkor lehet valós titkosítást végezni, ha még a telepítés elött beindítunk egy titkosítást, eleve így formázzuk meg, márpedig ezt nem lehetett, nem ajánlotta fel a telepítő. Igaz, hálózatról raktam fel az OS-t. A kérdésemhez hozzátartozik még az, hogy a már új fileok azok titkosítottak lesznek? Illetve van még más titkosítás is ami elérhető Mac-re?

Apple MacBook Pro 2011 Late 15” 12 GB RAM 256 GB SSD Duap GPU

nemrég szereztem és imádom, külsű fél K-s moncsival használom :) sajna a 4 et nem bírja már az a kis régi vga benne de ezzel is szép.

szape1985

szape1985
Az összes posztok száma:  7
Csatlakozva  07-08-2017

07 August 2017 23:41

Sziasztok! Életemben elösször van a kezembe almás gép. Viszoylag olcsón vettem egy Macbook 3.1-et. Azért volt olcsó mert az előző tulaj nem boldogult vele. Amilyen állapotban van most illetve amilyen infóm van róla. Állítólag lett neki nyomva egy gyár beállítások visszaállítása, mert már tul sok lett volna a leválogatni való, így a tulaj ugy döntött lesőpri. Jelenleg bekapcsolás után csak egy mappa kérdőjellel jelenik meg a képernyőn. Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy pendrive segítségével hogyan rakjam ujra? Nem egy kukába való gép lenne 5gb rammal, 1 terrás vinyóval, de semmi tapasztalatom OS rendszerekkel… Olyan ember segítségét várnám aki jártas a témában és van is türelme pontrol pontra elmondani, hogy rakjam újra a rendszert rajta. Várom segítségeteket, akár email címre is, nem tudom az oldal küld e nekem értesítést ha itt válaszol valaki… email: .(JavaScript must be enabled to view this email address) Köszönöm, hogy elolvastátok, pláne ha még valaki tudna segíteni.

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

08 August 2017 00:33

A legegyszerűbb, ha keresel egy Mac-est, mert úgy könnyebben boldogulsz (target disk módban telepíteni vagy a telepítő pendrive-ot elkészíteni). Legfeljebb 10.7 megy rá, úgyhogy akár tovább is adhatod a gépet, ha komolyabban is szeretnéd használni. Egyszerűen régi.

szape1985

szape1985
Csatlakozva  07-08-2017

08 August 2017 06:14

Ha nem indító pendrivval, hanem mondjuk dvdre kiírt rendszerrel próbálom meg újrarakni, akkor is kell hozzá másik Mac gép?

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

08 August 2017 09:01

(Meglepne, ha működne benne az optikai meghajtó.) DVD-ről mehet (10.6 Snow Leopard, a(z egyik) legjobb rendszer), arról lehet frissíteni 10.7-re – bár nem érdemes –, de honnan szerzel egy biztosan működőt? Elvileg TransMac-kel ki lehet írni winPC-n is, de többen kínlódtak már ezzel.
(Nekem pl. van “szűz” 10.6.8 telepítés lementve lemezképbe, amit “target disk”-módban mindössze néhány perc lenne rámásolni a gépedre.)

szape1985

szape1985
Csatlakozva  07-08-2017

08 August 2017 09:26

Szereztem egyet ki is írtam, de jött a következő sokk! :D Ebbe nincs is optikai meghajtó... vagy legalábbis beleesett! :D alig bírtam kibányászni belőle.. ugyhogy külső meghajtó hijján marad a pendrivos hekkelés valahogy

szape1985

szape1985
Csatlakozva  07-08-2017

08 August 2017 09:48

Ha megpróbálom azt hogyTransMac-ből kimásolom a képfileban található dolgokat pendrivra az működhet? mert elindítottam, de nagyon lassan csinálja, ha szar lesz meg se várom…

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

08 August 2017 10:13

szape1985 - 08 August 2017 09:48 AM

Ha megpróbálom azt hogyTransMac-ből kimásolom a képfileban található dolgokat pendrivra az működhet?

Nem. GUID partíciós táblájú, bootolható pendrive-ot kell készíteni, amin a telepítő is rajta van.

szape1985

szape1985
Csatlakozva  07-08-2017

08 August 2017 10:16

féltem hogy ez lesz a válasz! :( Azt meg csak Mac géppel lehet, sajnos kezdem érteni… Nincs olyan program amivel ezt meg lehet tenni windows alol is?

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

08 August 2017 11:54

Nemtom, keresgess.
(+ azok a gépek, amelyekben eredetileg volt optikai meghajtó, nem mindig kedvelik az USB-s bootolást.)

szape1985

szape1985
Csatlakozva  07-08-2017

08 August 2017 12:02

Még esetleg tudnál segíteni abban hogy hogy hívom be az elején a menüt amiből ki tudom választani a pendrivot mint boot eszközt? találtam egy videót ahol a pacák win 10 alatt csinál win32imager programmal indító lemezt pendrivera… ő ezt átdugva a mackbe f12,vel hívja be ezt a menüt de az enyémén nem ez… vannak erre más billentyűkombók is? vagy az összes mac ezzel működik?

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

08 August 2017 12:30

Az valószínűleg hakli volt. Mac-en az “alt” (“option”) hozza fel a bootmanagert.

szape1985

szape1985
Csatlakozva  07-08-2017

10 August 2017 19:49

Az élesztés elkezdődött! Egy vevőm aki ért a Mac gépekhez, ma megpróbált rá rendszert varázsolni… alma kép betöltése után szépen be is jött a telepítő de pár másodperc után ki is írta hogy hiba törtnént, próbálja meg újra… egyenlőre nem tudtunk vele mit kezdeni OS x 10.7-el meg egy régebbivel is próbáltuk de nem ment. Ötlet? Nem lehet hogy valami hardveresen zavar be? túl nagy az egy terrás vinyó, vagy a páratlan és nem egyező memóriaszám… 5 giga ram? Odáig eljutottunk, hogy meg tudtuk nézni mi van benne és az 1 terrás vinyót meg a ramot is látja… Az lehetséges hogy látja de nem kezeli valamelyiket? Ha van ötlet hogyan tovább, várom… :D :(

suliandras

suliandras
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  16-08-2017

16 August 2017 09:16

Sziasztok!

Egy 2012-es MacBook Pro 13-inch, Mid 2012 2,5 GHz Intel Core i5 tulajdonosa vagyok. A gépem egyik pill. a másikra elkezdett forrósodni, az aksit pillanatokon belül leszívva. Bevittem egy szervízbe, ahol alig tudták megfogni, olyan forró volt. Csináltak rajta nagytakarítást ( még nem volt a megvétele óta ), pasztázták, illetve a ventillátort újra kötötték ( nem volt jó az érintkezése ). Azóta a billentyűzet rész már nem, viszont a fedél ( monitor ) jobb oldala továbbra is forró, egy idő után pedig átvezeti a hőt a testre. Az aksi feltöltve, majd levéve a töltőről alig bír ki egy órát. Nyugtalanít a dolog, mert erre a hibajelenségre még nem találtak / találtam megoldást….

Titi

Titi
Csatlakozva  27-02-2004

16 August 2017 09:30

Valamilyen segédprogrammal ellenőrizd a hőmérsékleteket, Activity monitorban pedig a folyamatokat, hogy mi pörgeti a gépet.

AtrineasAngel

AtrineasAngel
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  22-10-2012

18 August 2017 10:47

Sziasztok!

A következő probléma megoldásában szeretném a segítségeteket kérni:
Van egy Mac Mini-m, late 2009, A1283, 2,26 GHz, 4GB memory és El Capitan fut rajta. A probléma az, hogy minden bekapcsolásnál kiírja, hogy nem jó a dátum/idő, vagyis minden kikapcsolás (a hosszabbítót is áramtalanítom) után egy kis idővel elfelejti. Alaplapi elemet már cseréltem és jó kell, hogy legyen mert egy csomagban kettő volt és a másikat a távirányítóba tettem és abba működik. Pram reset is megvolt. Mit lehetne még csinálni, hogy jó legyen? És nem csak a dátum idő a gond, mert van még egy másik program is ami elfelejti a dolgokat (QuickPick - launchpad alternatíva) és így eléggé idegesítő.

Előre is köszönöm!

Foley76

Foley76
Az összes posztok száma:  129
Csatlakozva  04-10-2005

22 August 2017 07:32

Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy létezik e ingyenes video editáló program (trimmelni kellene)
amiben, ha az exportálásra megyek nem mondja hogy vegyem meg full verziót?

köszi

Czo

Czo
Az összes posztok száma:  1616
Csatlakozva  02-09-2005

22 August 2017 10:04

Foley76 - 22 August 2017 07:32 AM

Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy létezik e ingyenes video editáló program (trimmelni kellene)
amiben, ha az exportálásra megyek nem mondja hogy vegyem meg full verziót?

köszi

Milyen formatumrol lenne szo? A beepitett quicktime nem felel meg a celnak?

Apróhirdetések

Hírek

Eltűnnek a nyári színek

2017. 08.21. @ 12:25
0

Költözik az iTunes U

2017. 08.21. @ 10:18
1