tört / osztás

sugi1

sugi1
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  06-03-2011

21 March 2011 23:48

Sziasztok!

Megtudjátok mondani, hogyan tudok törtet írni Microsoft Wordben vagy Open Officeban?

Ha mentek egy fájlt Open Officeban .doc formátumban, ugyanúgy fog megjelenni Wordben a dokumentum, ahogyan elmentettem vagy történik változás?

Köszönöm!

Anikó

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

22 March 2011 00:04

Igazábol a Word program magával sem 100 %-ig kompatibilis. Minél bonyolultabb a formázás, annál biztosabban lesznek eltérések azonos dokumentumban, de két különböző programban megnyitva.

Ennek van Mac-es és Win-es változata is: http://www.dessci.com/en/products/mathtype_mac/

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15528
Csatlakozva  19-07-2005

22 March 2011 12:33

sugi1: a Microsoft Office mappajan belul van egy masik “Office” mappa. Abban keresd meg az “Equation Editor” programot.

Azzal lehet torteket szerkeszteni. Csak osszerakod a tortet, vagy amit akarsz, majd kimasolod es beilleszted a Word doksiba.

Ha azt nem talallod, akkor ott van a LaTeX is:
http://evolve.lse.ac.uk/software/EquationEditor/

fusionfan

fusionfan
Az összes posztok száma:  2903
Csatlakozva  22-03-2006

23 March 2011 21:13

Mathtype tényleg nagyon jó, de pár törtért nem érdemes. Olyan mint képek átméretezéséhez photoshopot használni. Kollégák sokat használják a mathtype-ot, főleg a priceless latex-office oda-vissza konverziós lehetőség miatt, én magam tartózkodom az office-tól ha lehet.

A latex equation editor is nagyon jó. Én abszolút latex-fan vagyok, előadások készítéséhez viszont a keynote kényelmesebb. Az equation editorral szépen kimásolom a latex képletet, katt, drag&drop;, örül. Ezek kis pdf image-ek lesznek ennek minden előnyével és hátrányával, pl hogy nem szerkeszthető utólag, ha módosítani kell, újra kell csinálni az egészet.

De mi a baj a standard 1/2 és hasonló jelöléssel? Mármint ha csak tört kell.

sugi1

sugi1
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  06-03-2011

27 March 2011 06:29

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

Sajnos nincs Equation Editor-om, csak a súgóját találta a gép.. érthetetlen számomra az miért van..
a link: http://evolve.lse.ac.uk/software/EquationEditor/ sajnos több próbálkozás ellenére sem töltött be. Lehet a nettel van baj vagy velem!..passz! :)
a Google feldobta a Math Magic ingyenes programot apple.com-ról.
Javasolni tudom! Alap képleteket készíti el, ezeket átmásolom wordbe.

Sajnos nem elég a perjel. Hossssszúúú-hosssssszúúú szorzások és összeadások vannak a számlálóban és nevezőben is. (sorozatok,függvények,határértékszámolás) ugyanakkor szummákat kell szerkesztenem a végtelenben, ahol n=1 pl.! borzalmas! :D ... ezen kívül statisztika tárgyam is van. :D
Köszönöm a segítségeteket!

Eki

Eki
Az összes posztok száma:  1874
Csatlakozva  03-01-2006

30 March 2011 14:27

Szerintem nem kell ide másik program. MS Word-ben így:
1. megoldás: ALT + =
2. megoldás: Beszúrás - Szimbólumok - Egyenlet

OO-ban:
1. Beszúrás - Objektumok - Egyenlet/Képlet

Bernei

Bernei
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  20-11-2012

15 January 2013 21:37

nagyon nagy segítség volt KÖSZI!!

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  2203
Csatlakozva  31-12-2008

19 January 2013 10:21

...nekem Dombi megoldása tetszett, de Eki megközelítése sem rossz!

- amúgy nálam egy harmadik megoldás lenne nyerő, mert ugyebár két matematikai művelettel mindent ki lehet fejezni.
Az egyik az összeadás a jele (+) a második művelet pedig a kivonás a jele (-). Aki most nagyra tátott szájjal szeretne kiabálni és figyelmeztet az osztás/szorzás lehetőségére is, azoknak csendben mondom, hogy az egyik többszörös kivonás a másik pedig többszörös összeadás.

PS: ... úgy hogy ne szórakozzatok itt nekem a törtekkel, ha tudjuk, hogy az valójában osztás…    ;)

Apróhirdetések

Hírek

Elfogytak az AirPods fülesek

2017. 12.18. @ 08:55
1

iMessage Androidra??

2017. 12.13. @ 10:47
0