Logic pro 9 - segítség, új vagyok!

Mada86

Mada86
Az összes posztok száma:  81
Csatlakozva  08-05-2013

02 June 2013 18:56

szoval valaki? fontos lenne.

idioty

idioty
Az összes posztok száma:  3190
Csatlakozva  23-11-2006

03 June 2013 06:32

Helyzet az, hogy jó kérdés!
Hogy exportálod ki a dalokat? Milyen minőségben, wav vagy aiff formátumban, netán mp3-ban exportálod ki? Használsz mastering eszközöket?

Mada86

Mada86
Csatlakozva  08-05-2013

03 June 2013 12:46

wav-ban mentem ki es nem hasznalok mastering eszkozt, annyi, hogy a master savra teszek egy compressort es egy limitert. (na meg savonkent a pluginek)

idioty

idioty
Csatlakozva  23-11-2006

05 June 2013 06:57

Akkor a másik ami eszembe jut, hogy nincs “felúhzva” a hangerő. Tehát arra gondolok, hogy a Master kimeneten 0 dB közeliek-e az értékek, vagy jóval alatta van-e? Bár én őszintén szólva nem szeretem a mai mastering szokásokat, nagyon sokat veszítenek a dalok a dinamikából, csak azért, hogy hangosan szóljanak…

Mada86

Mada86
Csatlakozva  08-05-2013

07 June 2013 10:33

Nullaban van minden… egyszer csak majd rajovok. De azert koszi a valaszt!

nydanci

nydanci
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  22-03-2013

30 June 2013 15:01

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy nézegettem MIDI billentyűzetet és 3 at találtam:
http://www.argep.hu/product_1463430.html
http://www.argep.hu/product_1446238.html
http://www.argep.hu/product_2101468.html
Most ha valamelyiket megveszem (mind 3-on van USB kimenet) és csak bedugom a gépbe akkor már használhatom is egyből?
A másik pedig hogy megéri e megvenni a két drágább közül az egyiket a plusz gombok miatt?
Ezzel szeretném elkezdeni tanulgatni használni a Logic Prot.
Tudom h ennél nagyobb billentyűzet ajánlott de kezdésnek jó lesz ez. Remélem :) Válaszodat köszönöm!

Eki

Eki
Az összes posztok száma:  1863
Csatlakozva  03-01-2006

30 June 2013 18:15

Amennyiben nem zongorázol és nem is szeretnél, a Logic lehetőséget ad a számítógéped billentyűzetén bevinni a midi jeleket.
Ha zongorázol és/vagy kényelmesebb megoldással dolgoznál, érdemes MIDI billentyűt venni.
Véleményem szerint, a kis billentyűzetes eszközök játéknak elegendőek, azonban komoly zenélésre kevés, inkább normál billentyűzettel rendelkező eszközt vegyél. A forgó/tolópotméterekkel felvértezett eszközök szabadabb lehetőséget adnak az automatizálás terén.

Összegezve a véleményem: QX25

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

30 June 2013 18:18

...azonban az árakat elnézve, messze jobban megérné +7.000-ért egy alesis QX49-es billentyűt venned.
Ár/tudás értékben ma ez a legjobb és véleményem szerint a “bőven több, mint elegendő” billentyű!

nydanci

nydanci
Csatlakozva  22-03-2013

30 June 2013 18:18

Köszi :)

nydanci

nydanci
Csatlakozva  22-03-2013

30 June 2013 18:20

Köszi :) És ha nem akarok audiósávokkal dolgozni akkor a hangkártya felesleges nem?

idioty

idioty
Csatlakozva  23-11-2006

30 June 2013 18:59

Hangkártya nem csak audio felvételnél előny, hanem ha normális monitorokat használsz, akkor normális összeköttetést biztosít.
Továbbá olyan előnye is van a jobb hangkártyáknak, hogy kevesebb a latency, azaz mikor leütsz egy billentyűt, akkor hamarabb fogod meghallani a hangot.
Egyébként tényleg nem szükséges. Főleg ha csak hobbiként érdeklődsz a téma iránt.

kit ramsey

kit ramsey
Az összes posztok száma:  410
Csatlakozva  28-03-2008

12 March 2015 12:51

sziasztok,

hogyan tudnék 1 wav file-t bemásolni 1 audio sávba úgy, hogy ha esetleg túllépte a nullát akkor ne vágja le?

köszi a segítségeteket előre is :)

idioty

idioty
Csatlakozva  23-11-2006

12 March 2015 19:32

Hogyan lehet túllépni digitálisan a nullát? Digitálisan tudtommal nincs torzítás. Mármint hogy ha analóg keverőt túlhajtod és túllép a nullán, akkor ott torzítás jelenik meg. Digitálisan elveszik az információ, ekkor a levágásnál torzítás jelentkezik, amit sehogy sem lehet visszanyerni. Vagy én értek valamit (megint) félre?

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

13 March 2015 18:32

kit ramsey - 12 March 2015 12:51 PM

sziasztok,

hogyan tudnék 1 wav file-t bemásolni 1 audio sávba úgy, hogy ha esetleg túllépte a nullát akkor ne vágja le?

köszi a segítségeteket előre is :)

Milyen 0-át? Mi vág le mit?

Egy clipelt jel sem lesz több, mint 0dB amennyiben az digitális.

kit ramsey

kit ramsey
Csatlakozva  28-03-2008

13 March 2015 20:11

szia Eki :)

a master out peak nulla fölött a pirosban kalimpál, majd bounce-olom, ( normalizálás off ) és amikor behívom újra, nullára kivasaltan érkezik. nincs limiter a MasterOuton csak a TR3 meter. azon ellenörzöm, h az RMS ne legyen túl alacsony, viszont, ha az RMS optimális akkor a peak általában pirosban kószál.. ja,h hiába mutatja, h clipel nullánál akkor se lesz több. :)  akkor hogy próbáljak masterelni egy kész tracket, ha már alapból vasalt? szintezésnél figyelek 1-1 adott sávra, h ne legyen pirosban, de a végére master out tutter, h piros.. ugy szintezzek, h a mastertoutot ne engedjem clipelni és utána bounce-oljam? az az érzésem eléggé el vagyok tévedve :)

köszi a segítséged!

idioty

idioty
Csatlakozva  23-11-2006

13 March 2015 21:47

Úgy kell csinálni, hogy egyetlen egy sáv se clippeljen még véletlenül sem. Amint jön a clip, ott már adatvesztés van. Nem kell mindent nullára kihúzni, gondolj bele, hogy a hanghullámok összeadódnak. tehát ha ugyanolyan frekvencián jön két nagyobb jel, akkor az jóeséllyel a nulla felett lesz.
A másik amit utálok (bár elhiszem, hogy mondjuk az elektronikus zenében jó..) az az, hogy minden úgy állítanak be, hogy szinte mindig 0 közeli legyen a master hangerő. Úgy elveszti az összes dinamikáját az összes mai zene! Vagy mi…

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

15 March 2015 06:07

kit ramsey - 13 March 2015 08:11 PM

szia Eki :)

a master out peak nulla fölött a pirosban kalimpál, majd bounce-olom, ( normalizálás off ) és amikor behívom újra, nullára kivasaltan érkezik. nincs limiter a MasterOuton csak a TR3 meter. azon ellenörzöm, h az RMS ne legyen túl alacsony, viszont, ha az RMS optimális akkor a peak általában pirosban kószál.. ja,h hiába mutatja, h clipel nullánál akkor se lesz több. :)  akkor hogy próbáljak masterelni egy kész tracket, ha már alapból vasalt? szintezésnél figyelek 1-1 adott sávra, h ne legyen pirosban, de a végére master out tutter, h piros.. ugy szintezzek, h a mastertoutot ne engedjem clipelni és utána bounce-oljam? az az érzésem eléggé el vagyok tévedve :)

köszi a segítséged!

A PEAK értékünk nem mehet 0dB fölé, ugyanis az digitális torzítással jár. Az RMS meg kis érték esetén gyenge érzetet kelt, ezért húznánk fel az égig, hogy növelje az “izmosságát” a hangzásnak.
Ha nagyon egyszerűen kellene megfogalmazni mi a “mastering”....akkor valójában ez.

Javaslom, hogy keveréskor egyik sávod se lépjen 0 dB PEAK felett. A keveréskor a “legerősebb” sávodhoz igyekezz igazítani a hangzást úgy, hogy ha kell, a master sávodat lehúzod addig, hogy ne Clippeljen, ne menjen PEAK 0 fölé.
Amikor a keverés készen áll: Bounce

Ezt követően jöhet a kész anyag dinamikáját kezeld COMP-resszorral és LIMITER-rel. (PEAK max 0dB / RMS…ami csak lehet)

Természetesen, a fentiek távoli “szabályok”, ugyanis ahány stílus, annyi féle hangzás és keverési arány. Az elektronikus zenében ma igencsak divatos HANGERÕ-VERSENY olykor megöli a zene lényegét. (de ez már érzés kérdése)

kit ramsey

kit ramsey
Csatlakozva  28-03-2008

15 March 2015 15:23

Köszönöm a segítségetek :)

idioty

idioty
Csatlakozva  23-11-2006

16 March 2015 11:56

Eki - 15 March 2015 06:07 AM

Természetesen, a fentiek távoli “szabályok”, ugyanis ahány stílus, annyi féle hangzás és keverési arány. Az elektronikus zenében ma igencsak divatos HANGERÕ-VERSENY olykor megöli a zene lényegét. (de ez már érzés kérdése)

Igen, pont ez a bajom a mai világgal. És emiatt a trend miatt nem csak elektronikus zenében csinálják ezt, hanem mindenhol! A kedvenc alternativ/rock zenekarom is így csinálta meg az utolsó két lemezét, és szar a keverés. Pedig jók a számok… Azt akarják elérni, hogy minden egyes hangszert lehessen hallani és érteni.

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

12 April 2015 00:46

idioty megnyugodhatsz, már tendál a trend a normál értékek felé.

Én is, és a baráti körömben dolgozó hangmérnökök is a dinamika megtartását tartjuk fontosnak, nem pedig a hangerőt.
Bőven elegendő egy -10-8 RMS mondjuk -14-10 Loudness mellett, de lehet, hogy sokat mondtam ezzel is.

Ha agyon kompresszáljuk az anyagot (bár minden tracket lehet hallani) elveszítjük a dinamikát, a lüktetést, a swingelést, ami a lelke egy dalnak.

Hála a modern hangzás trendje, kúszik visszafelé a hangerő versenyben és levegős és élvezhető hangzások jönnek előtérbe.
Követendő.

idioty

idioty
Csatlakozva  23-11-2006

12 April 2015 17:03

Remélem is, hogy így van és lesz! :D

outlander24

outlander24
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  25-07-2015

31 July 2015 12:06

Remélem tudna valaki segíteni!  Az a gondom hogy telepittem a vst hangszereket amiket windows alatt használtam. Persze az erre írt verzióikat. Viszont nem tudom előhozni Logic alatt. 

Audio Units Manager füll alatt kilistázza , de a “nodes”  nincs kipipálva. 

Az inserts nél lehetne elvileg hozzárendelni a sávokhoz a plugint amit használni akarok, de nem is jelenik meg hiába van telepitve.

Ötlet?

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

01 August 2015 15:34

Hacsak nincs 2 vagy tobb mac geped osszekotve, a node-olasra nincs szukseged.
Amennyiben az AU managerben lpxaltal validalva latod a plugineket, azoknak a helyukon meg kell jelenni. A hangszerek az instrumentsnel az effektek az audio fx-ek alatt, sot a midi vezereltek kulon fulon az instrument vagy audio fx-ek fulben.

Ha a lpx nem validalja a telepitett plugint, meg sem jeleniti a lehetosegek kozott meg ha azt az AU managerben latod is.

Broweny

Broweny
Az összes posztok száma:  122
Csatlakozva  19-08-2009

01 August 2015 18:31

Szia Outlander24!

Röviden: Valószínűen sérültek az adott VST plug-in rendszer jogai.

Hosszabban:
A Logic minden indításkor ellenőrzi, hogy vannak-e telepítve újabb “plug-in”-ek.
Ha vannak, akkor felveszi az Audio Units listába, de ettől az még nem használható.
Ahhoz, hogy használhatóvá váljon, engedélyeznie kell a Logic-nak. Ez automatikusan történik.

Ha egy AU plug-in, engedélyezett (mert átment a teszten), akkor a Logic a “Compatibility” oszlopban megjegyzést tesz; “successfully validated”. Ha viszont egy plug-in elbukik a vizsgálaton, akkor bekerül ugyan az említett listába, de a Logic letiltja annak használatát. Ilyenkor az adott sornak a végén (szintén a “Compatibility” oszlopban), a megjegyzés rovatban oda is van írva, hogy “wrapped” vagy “failed validation” vagy valami ilyesmi.

A hibás plugin-t újra validáltathatod, de az esetek többségében teljesen felesleges.

Egy lehetséges megoldás, hogy felveszed azzal a céggel a kapcsolatot, akitől megvásároltad a plugint vagy VST-t, de bizonyos esetekben ez könnyen elképzelhető, hogy valamilyen oknál fogva nem lehetséges. Ilyenkor…

Lehetséges, hogy az ellenőrzésen azért nem ment át, mert… –nem stimmelnek a plugin rendszer jogosultságai.
Ha nagyon szeretnéd használni a plugin-t, akkor egy lehetséges megoldás lehet, hogy megpróbálod helyreállítani ezeket a jogokat.
Ez a “Disk Utility” > “Repair Disk Permissions” eljárása, egyébként általában érthető okok miatt nem gyógyítja meg.

* * * * * * * * * * * * * * * *

1.) El kell látogatnod a “Plug-Ins” könytárba, amit az alábbi elérési úton érsz el:
/Library/Audio/Plug-Ins/Components

Ez a könyvtár általában rejtett, vagyis nem lehet csak úgy elérni. Ahhoz, hogy elérhetővé váljon a számodra, válaszd a

Finder > Go > Go to Folder… menüpontját és a felugró ablakba írd be (idézőjelek nélkül!)

“/Library/Audio/Plug-Ins/Components” majd nyomd meg a “Go” gombot.

2.) Itt keresd meg azt a VST plugin-t, amelynek korábban meghiúsult a validációja (például legyen ez a – legszuperebbhangszerem.component)

3.) Jelöld ki a plugin-t, majd jobb klikkel válaszd a lebegő menüből a “Get Info” parancsot.

A megnyíló panel alsó részén van egy “Sharing & Permissions:” bejegyzés. Ha nem lenne nyitva, akkor az előtte lévő kis háromsszöggel nyisd le azt.

Itt láthatod az aktuális jogosultságokat. pl. “system - Read & write”, “admin - Read only”, “everyone - Read only”

4.) Ha ebben a listában nem találod a saját neved (aki egyébként admin jogosultságokkal rendelkezik) akkor fel kell magadat venni ebbe a listába, méghozzá biztosan kitaláltad már, hogy “Read & write” jogosultsággal.

Ehhez, természetesen admin jogokkal kell rendelkezned az adott rendszeren.

A Logic ne legyen megnyitva!

Kezőknek nem ajánlott… !

outlander24

outlander24
Csatlakozva  25-07-2015

02 August 2015 07:40

Az előbb írt hosszabb hozzászólásom elakadt valamiért. Újra nem írok annyit most jöttem 24 órás őrszolgálatból. Köszi a hozzászólásokat!

Amiket használnék ott van az első képen a listában,  alchemy,slenth 1, vanguard,blue stb és ott van mellettük hogy “successfully validated” .

A második képen az insters rész van ahol betudnám ezeket válogatni de egyiket sem engedi.  Vagy rossz helyen keresem az opciót , vagy mi lehet a baj?

Broweny

Broweny
Csatlakozva  19-08-2009

02 August 2015 14:34

A képek alapján, te egy audio sávra akarsz VST hangszert behívni (természetesen ez lehetetlen).

A Logic X-ben válaszd ki a “Track” menüben található “New Software Instrument Track” opciót és így valószínű, hogy sikerülni fog amit szeretnél. :-)

outlander24

outlander24
Csatlakozva  25-07-2015

02 August 2015 15:44

Broweny - 02 August 2015 02:34 PM

A képek alapján, te egy audio sávra akarsz VST hangszert behívni (természetesen ez lehetetlen).

A Logic X-ben válaszd ki a “Track” menüben található “New Software Instrument Track” opciót és így valószínű, hogy sikerülni fog amit szeretnél. :-)

A helyzet változatlan igy is!

outlander24

outlander24
Csatlakozva  25-07-2015

02 August 2015 15:52

Megvan!  bolond voltam.

i/O

résznél látja mindent.

köszi, bocs csak fl studióztam 2006 óta,  két hete van iMac meg osx hozzáférésem.

outlander24

outlander24
Csatlakozva  25-07-2015

02 August 2015 20:29

Még egy olyan amatőr kérdésem lenne, hogy vannak ez a hangcsomagok, vengeance példáúl.  Ha egy sample kick-et teszek be akkor úgy játsza le 100 bpm en mint hardcore lenne 180 al. 

Nagyon furcsa nekem ez a szerkesztési felület, de tetszik, biztos jobb is a hangminőség mint az Fl Studiónál.

Broweny

Broweny
Csatlakozva  19-08-2009

05 August 2015 16:47

Biztosnak kell abban lenned, hogy a beimportált *.wav hangmintád mintavételezési frekvenciája megegyezik az aktuális projekted - “sample rates” frekvenciájával.

Ha nem egyezik, akkor pl. a Kick hangmintát (pl. 22KHz 24bit), konvertáld át az éppen aktuális projekted frekvenciájára, ami például 44.1KHz.

mondoc

mondoc
Az összes posztok száma:  98
Csatlakozva  18-07-2008

07 August 2015 00:09

outlander24 - 02 August 2015 08:29 PM

Még egy olyan amatőr kérdésem lenne, hogy vannak ez a hangcsomagok, vengeance példáúl.  Ha egy sample kick-et teszek be akkor úgy játsza le 100 bpm en mint hardcore lenne 180 al. 

Nagyon furcsa nekem ez a szerkesztési felület, de tetszik, biztos jobb is a hangminőség mint az Fl Studiónál.

Egyszerűen állítsd át a projekted mintavételi frekijét, ne szarakodj konvertálásokkal. (beállítások vagy transport felület)
Nem, nem jobb a hangminősége egyik DAW-nak sem. A Logic sem szól szebben, csupán a benne lévő hangszerek hangjai vannak korrekt hangzásra keverve/channel stripbe szerkesztve.

dino

dino
Az összes posztok száma:  65
Csatlakozva  12-06-2005

08 December 2015 10:57

Sziasztok!
Mar evek ota jatszunk egyut egy amator zenekarba, utoljara a kilencvenes evek vegen voltunk studioba, es most eljott az ido, hogy magunknak is felvegyuk az emlekeket. Nemreg vettem egy oreg MacPro 1.1 et, ami gyonyoruen mukodik, ilyen “zenes” gep volt akkor is, amikor megvettem. Logic 9 tetszett rajta a legjobban, szoval azt hasznaljuk, de lenne par kerdesem, hatha tud valaki segiteni.

Van egy felvett savom, kerdesem az lenne, hogy savon belul tudok valtoztatni kulonbozo plukinek kozott, hogy idorendben mas plugin szolalljon meg? Gondolok arra, ha az elejet az adott savnak maskepp szeretnem effektezni, kompresszor, EQ akarmi, majd a sav vegefele megint masik plugineket hasznalnek. Ez egy savon belul valahogy megoldhato?

Akkor, arra sem jottem ra, ha gitart veszunk fel, es mondjuk el rontotta a gitaros az utoslo reszt, hogy kell ugyanabba a savba felvennem, ha kivagtam a rossz reszt? Sajnos csak masik savon tudom felvenni, mert ha savon belul probalom, akkor valami miatt rajatsza a regi savra az uj reszt, sajna nem jottem ra erre sem. Mindig masik savot kezdek, aztan a kivagott jo reszt athuzom, osszeillesztem a legelso felvett savval, gondolom erre is lenne valami egyszerubb megoldas.

Na akkor meg egy utso kerdes, adott egy mididob, midisavba, aztan kicsit elvannak csuszva az utemek, cinek itt midin belul
van valami egyszeru modja, hogy ne manualisan kezzel kelljen kockankent behuzogatnom a helyere az utemeket?
Nagyon koszi elore is a valaszokat. :)

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

30 December 2015 02:38

Egy sávon annyi effektet használsz amennyit a géped elbír. Ezeket ki-be tudod kapcsolni és valamennyi paraméterüket módosítani. Ezt automatizálással oldhatod meg.

A felvételnél érdemes punch in-out-ot beállítani az adott részre vagy használni a locatort.
A rájátszás, ahogyan Te írod midinél OVERLAP, audionál TAKE beállítással megoldható. Többféle felvéeli funkció választható ki a record settingsben.

A midi adat ütempontos rendezését kvantálásnak hívják. A Logic a midi jeleken túl képes az audio kvantálására is a flex time markerek segítségével.
Egyszerűen nyomj Q betűt. (ez automatikusan 1/16 értéket állít be)
Ha magad akarod kiválasztani a kvantálási értéket azt az Inspectroban vagy a Piano rollban is elvégezheted.

Gyiru

Gyiru
Az összes posztok száma:  87
Csatlakozva  31-07-2006

29 July 2016 16:02

Eki köszi a könyvet, nagyon komoly! Ez megalázza a piacon lévő szakanyagnak csúfolt megjelenéseket. Olyan dolgokat tanulok a könyvből, amiket sehol nem találtam a neten. Ennyit bőven megért. Ajánlom a logicozoknak!

Eki

Eki
Csatlakozva  03-01-2006

04 March 2017 21:41

Örülök, ha tetszik. http://www.ekidio.hu/konyv

Apróhirdetések

Hírek