Üdvözlünk a magyar Macintosh fórumon!   ·   Belépés   ·   Regisztráció   ·   Fórum / oldal szabályzat

rendelés kínából
  |
Switcher

Bejegyzések: 56
Meto avatar

2010. jan. 08. @ 05:26

Sziasztok,

Ismerős valakinek az http://www.eoffar.com/ webshop.
Elég jó áron találtam gépet: http://www.eoffar.com/productinfo.asp?id=1129

Fel is vettem velük a kapcsolatot. Kérdéseimre azt válaszolták, hogy 3év világgaranciát adnak a náluk vásárolt gépre, és 20 nap pénz visszafizetési garanciát a csomag megérkezésétől számítva. Keresgéltem a neten, de nem találtam véleményt róluk sehol.

Ha valaki ismeri, vagy netán már rendelt is, akkor megköszönöm az észrevételeket.

Aláírás 

MacBook Pro 15.4 2009(mid)

Aktív

Bejegyzések: 124
Rank
hastoro11 avatar

# 1 - 2010. jan. 08. @ 05:52

Ez egy nagy csalás. Komolyan gondolod, hogy egy eredeti 15 colos MBP-t 5-600 dollárért (100 ezer forint!!!) meg lehet valahol is vásárolni? De ha komolyan megnézed a weblapot elég sok apró árulkodó hibát lehet észrevenni, amelyek arra utalnak, ez egy összedobott oldal, és kis időn belül eltűnik.

Miután lehúztak egy csomó embert.

A három év garancia sem stimmel, az Apple úgy tudom csak egy évet ad alapból.

Én óvakodnék tőlük.

Adminisztrátor

Bejegyzések: 15452
RankRankRankRankRankRank
dombi avatar

# 2 - 2010. jan. 08. @ 06:06

Szamos oldal van a neten, ahol olcso szoftvereket es olcso szamitogepeket arulnak. Ezekkel nagyon ovatosan kell banni.

Csak gonolj bele. Elore fizetsz, Kinaba. Utana mi a garancia arra, hogy a termeket meg is kapod? Mit csinalsz, ha nem kapsz toluk semmit? Kinek reklamalsz, hogyan szerzed vissza a penzed?

Persze lehet kockaztatni… talan szerencsed is lesz… de latatlanba atutalni egy Mac arat egy ilyen oldalnak egy picit meresznek tunik nekem is.

Aláírás 

MacBook Pro

Switcher

Meto avatar

# 3 - 2010. jan. 08. @ 06:39

Teljesen igazatok van.
Én is így gondoltam, csak kíváncsi voltam mi mások véleménye, hátha kiderül, hogy mégsem csalás. Ez a gyermeki álmodozás, és hit.. Tudjátok, ha az ember mac-et akar venni.. :)

Aláírás 

Macőrült

Bejegyzések: 3934
RankRankRankRank
DonDebr avatar

# 4 - 2010. jan. 08. @ 07:37

Szerintem túl jó árakon hirdetik a cuccosokat. Gyanúsan jó árakon. Igaz, én a motorokat néztem meg komolyabban. Egy 2009-es GL1800 listaára európai Honda szalonokban átlag 25000 Euro. Ehhez képest a 6500 dollár mintha nagyonis karcsú lenne.

Aláírás 

-= :( zéXspektrum. Meg enterprájsz128 ): =-

Törzsvendég

Bejegyzések: 604
RankRank
mekrefel! avatar

# 5 - 2010. jan. 08. @ 07:53

Meto:
Add nekem a pénzt, amit kifizetnél a honlapon hirdetett árura! Így a pénz is itthon marad, erősíti a gazdaságunkat, meg te sem kapsz semmit! Ráadásul büszke lehetsz magadra, mert nem egy külföldinek segítettél, hanem egy honfitársadnak! Na, áll az alku? :)

Komolyan: ilyen oldalak százával vannak, sokszor pl. ebayes címre direktbe küldenek mailt (mintha érdeklődnének az árud után). Egyszer utánajártam egynek (már amennyire lehetett), mert engem is felizgattak az olcsó áraik.

1: Többszöri emailváltás során egyszer sem írta alá a cég képviselője a nevét. Amikor kértem tőle határozottan, hogy adja meg a nevét, a cég nevét és egyéb adatait (vmi cím volt csak fent, mint ezen a honlapon is, ami egy pekingi irodanegyedet jelölt meg), már nem érkezett válasz (addig nagyon kedves volt és egyből válaszolt mindig).

2: Csak átutalással és pénzküldéssel lehet fizetni, Paypallal sosem. Erre is az volt válasz, hogy bocs, de még nem működik a Paypalunk (kb. 3 perc alatt csinálsz egy accountot).

3: megkérdeztem egy magyar ismerősömet, aki több évet élt Kínában. Azt mondta, hogy így ismeretlen cégnek még ő sem küldene előre pénzt, pedig több kínai ismerőse van kint, aki pár dollárért mindent elintéz.

4: egyébként az Ebay is figyelmeztetett erre több emailben, hogy ilyen kamucégek próbálnak lopni.

Szóval nem bedőlni, max. jót röhögni az egészen!

Aláírás 

FOTÓS KURZUSOK, WORKSHOPOK – most induló képzéseink: http://www.fotoskepzo.hu

Aktív

Bejegyzések: 472
Rank

# 6 - 2010. jan. 08. @ 14:19

Kevesebb, mint egy hónapja vettem egy Airport Mini PCIe káryát 25 USD-ért PayPal-on keresztül.

Megjött.

Szóval 10 20 dollárig használható. :)

Aláírás 

iMac Alu

Lakhelye: bM

Bejegyzések: 10464
RankRankRankRankRankRank
Titi avatar

# 7 - 2010. jan. 08. @ 15:37

De te 25-ig merészkedtél? :)
PayPallal rendelkező (cég) - netán eBay-es, sok-sok tranzakcióval, nem kockázatos.

Aláírás 

Csenge Boglárka - Lelle Hajnalka 70:49 • Mac Pro SATA3+USB3 combo kártya eladó

Veterán

Bejegyzések: 1733
RankRankRank
gautama avatar

# 8 - 2010. jan. 08. @ 16:09
SoSa11 - 2010 jan. 08. @ 14:19

Kevesebb, mint egy hónapja vettem egy Airport Mini PCIe káryát 25 USD-ért PayPal-on keresztül.

Megjött.

Mármint az idézett kínai webshopból? Vagy csak úgy általában VALAHONNAN? Mert akkor a hozzászólásod információértéke nulla…

Most látom, hogy van pekingi címük. Néhány hét múlva ott leszek, megnézem, hogy igaziak-e… idemásolom a címet, hátha addigra eltűnik a honlap:
Eoffar:
A-5 jianguomenwai st. (建国门外大街), beijing, china
+86 13021208008

Aktív

Bejegyzések: 472
Rank

# 9 - 2010. jan. 09. @ 05:36
gautama - 2010 jan. 08. @ 16:09

Megjött.

Mármint az idézett kínai webshopból? Vagy csak úgy általában VALAHONNAN? Mert akkor a hozzászólásod információértéke nulla…

Most látom, hogy van pekingi címük. Néhány hét múlva ott leszek, megnézem, hogy igaziak-e… idemásolom a címet, hátha addigra eltűnik a honlap:
Eoffar:
A-5 jianguomenwai st. (建国门外大街), beijing, china
+86 13021208008

Echte kínai.
De volt Taiwani is.

Aláírás 

iMac Alu

Veterán

RankRankRank
gautama avatar

# 10 - 2010. jan. 09. @ 14:30
SoSa11 - 2010 jan. 09. @ 05:36
gautama - 2010 jan. 08. @ 16:09

Megjött.

Echte kínai.
De volt Taiwani is.

No, éppen erre céloztam… ugye nem hiszed, hogy minden kínai és ezzel együtt minden kínai bolt egyforma? Nagyot tévednél… a topic egy KONKRÉT kínai webshop miatt nyílt, nem úgy nagy általánosságban a Kínából való rendelés miatt (aminek sok értelme nem is lett volna)...

Switcher

Meto avatar

# 11 - 2010. jan. 09. @ 16:11

az eoffar.com-ról van szó, bizony..

Aláírás 

Macőrült

Bejegyzések: 2045
RankRankRankRank
A hun avatar

# 12 - 2010. jan. 09. @ 17:10

...itt Európában (az unióban) már az a divat, hogy mindig a megrendelö országában érvényes jogszabály a mérvadó! Hiába az angol törvénykezés egy adott esetben azt nézik meg, honnan való a megrendelö, s ha az lengyelelországból, akkor a lengyel törvények lépnek érvénybe, ha szlovákiából akkor pedig a szlovák és így tovább. Soha nem az üzlet hovatartozása a lényeg!

U.i.: ...úgy tudom, hogy ez most január 1.-töl lépett hatályba…! Azért nem árt ismerni, az adott ország nyelvét sem, mert egy reklamációnál azért illik szépen, szabatosan fogalmazni is. Nem vagyok benne biztos, hogy sokan otthonosan mozognának, a kínai, japán, arab stb. irásjelek birodalmában…, sok esetben még angolul sem megy!
Minden amit írtam, csak a korrekt üzletre érvényes, csalókra nem!

Aláírás 

Ave, morituri te salutant! Légy üdvözölve, a halálba menők köszöntenek!

Switcher

Bejegyzések: 5

# 13 - 2011. aug. 27. @ 19:46

Heló mindenkinek:)
Érdeklődnek én töltelek hogy rendelnék én is online Kinából.
Node egy megbízható de olcsó webshopot tudnátok e ajánlani mert nem akarok úgy járni hogy elküldöm a pénzt és nem jön az árú.
Kérlek segítsetek látom ti már rutinosabbak vagytok:)

Aktív

Bejegyzések: 208
Rank
Juanito avatar

# 14 - 2011. aug. 27. @ 19:54

Attól függ mit akarsz rendelni… én alapvetően az ebay-t javaslom, igazából csak ott van igazi garancia és én is onnan rendelek rendszeresen. Nagyobb értékű dolgot meg nem érdemes rendelni, mert elkapják a vámon és a postaköltséggel együtt fizetsz vámot, majd arra jön rá az ÁFA…

Veterán

Bejegyzések: 1221
RankRankRank
llaszlo avatar

# 15 - 2011. aug. 27. @ 19:59

Infó cuccra nincs vám csak áfa. De a kis sárgák általában filléreket írnak rá értéknek és simán átjön a vámon. Nekem is átjött és így van eredeti apple akkum jóval olcsóbban. :)

Aláírás 

Korlátlanul bővíthető tárhely 15+5GB https://copy.com?r=rSVzZZ A bővítéshez tedd fel az appot is!

Switcher

# 16 - 2011. aug. 28. @ 00:39

Juanito ismerem az e-bay t szerintem drága van ahol olcsóbb hogy mit vennék nem drága dolgot ilyen ruha pl póló cipő napszemüveg óra esetleg 5-10 k-ért szóval nem drága dolgokat csak mindezt olcsóbban:)
Voltaképpen megvan az oldal a kínai e-bay
cime http://www.taobao.com/index_global.php

ismeritek?
ez tuti jó még a
http://en.wikipedia.org/wiki/Taobao
is fent vannak nem kamu gondolom oda nem kerül be ami kamu csak 2 kérdésem lenne és remélem tudtok válaszolni me ti nem most kezdtétek:)
1. be tettem a cuccokat a kosárba szálításnál csak kina van nézzétek már meg szóval kina összes megyéje nincs europa de lehet én néztem be vmit:S
2. szálítás nem tudok rá jönni mennyi lehet ide kinából az út :(

de ha valaki tudna ajánlani a közismerteken kívül e-bay amazon kívül olyan oldalt ami tényleg olcsó és megbízható is

Azért szimpatizálok kínai oldalakkal mert ti is tudjátok minden made in kina ott a legolcsóbb minden minden máshol már rá teszik a hasznukat

Törzsvendég

Bejegyzések: 686
RankRank
mr. gergoo avatar

# 17 - 2011. aug. 28. @ 02:27

dealextreme.com

többször rendeltem tőlük, mindig megkaptam a csomagot. igaz, kellett hozzá kb egy honap

Aláírás 

*nyomokban mogyorót tartalmazhat*
*kezdő troll*

Switcher

# 18 - 2011. aug. 28. @ 17:15

Akkor összegezve e-bay Amazon dealextreme.com ez ami tuti és a legolcsóbbak más nincs jól értem?:D

Switcher

Bejegyzések: 1

# 19 - 2012. máj. 31. @ 16:44

1 Nem sikerült megnyitni a honlap vagy weboldal hiba egy átverés. Huawei Kína számítógép, smalltao én láttam, de nem lehet megvenni a kínai hamisítványok is félnek attól, hogy becsapták őket.

Veterán

RankRankRank
gautama avatar

# 20 - 2012. máj. 31. @ 20:20
Roll White - 2012 máj. 31. @ 16:44

1 Nem sikerült megnyitni a honlap vagy weboldal hiba egy átverés. Huawei Kína számítógép, smalltao én láttam, de nem lehet megvenni a kínai hamisítványok is félnek attól, hogy becsapták őket.

Egészségedre!

iMac G5 halál ››