LED TV a Samsungtól

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  2756
Csatlakozva  31-12-2008

08 May 2009 20:04

Mindenkinek szép napot kívánok!

Nemrég barangoltam egy kicsit az üzletekben és felfigyeltem egy újfajta TV-re a Samsung kínálatából. SAMSUNG UE32B7020WW. A leírás szerint LED TV -röl van szó extrém fogyasztási adatokkal. Ennek a TV-nek az étvágya 65-85 W között mozog. Elöször azt hittem elírták, de utána néztem és stimmelt. Ami megdöbbentö volt az az, hogy egy komoly plazma TV mellé volt téve és amit ritkán szoktak csinálni a boltosok, ugyan az a kép ment mind a két készüléken. És ezt nem értem, számomra jobbnak tünt a plazmánál. Tiszteletem, szerintem ezek után a sima LCD és plazma TV-k eladhatatlanok lesznek, és akkor a dizájnról még nem is beszéltem.
http://www.samsung.com/hu/consumer/subtype/subtype.do?group=televisions&type=televisions&subtype=ledtv

U.i.: ...soha nem tetszett a Samsung, de most valahogy igen beletaláltak a közepébe

pinda07

pinda07
Az összes posztok száma:  30
Csatlakozva  02-03-2009

08 May 2009 21:10

Keveset tévézek, de nemrég láttam a reklámját(ledes kolibri száll), tényleg lenyűgöző. Ha kamionról “esne le”, felkapnám izibe. :)

judgement

judgement
Az összes posztok száma:  443
Csatlakozva  10-06-2008

08 May 2009 21:11

“...szerintem ezek után a sima LCD és plazma TV-k eladhatatlanok lesznek…”

Mennyibe kerül egy ilyen LED TV?
Általában az új technológiákért sokkal többet kérnek.
Ezért tudják majd továbbra is eladni az LCD TV-ket.

147break

147break
Az összes posztok száma:  597
Csatlakozva  19-01-2005

08 May 2009 22:20

Épp tegnap néztem én is, az olcsóbbik, 40”-os változatot:

http://www.tvstore.hu/index.php?item=cikk&cikk_id=3416

Nem olcsó, de azért a 3.000.000:1 kontraszt elég jól fest :)

Count Zero

Count Zero
Az összes posztok száma:  1693
Csatlakozva  05-01-2006

08 May 2009 23:32

Az enyém egy korábbi LED-es modell:

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung-le46a786-p29065184.html

Képminőség tekintetében merőben szubjektív véleményem alapján eléri a legjobb plazmák szintjét, telített, homogén, kontrasztos színei vannak, a feketéi tökéletesen feketék.

Fogyasztását sohasem teszteltem, de nincs számottevő hőkibocsátása.

Ha az LCD, mint technológia hosszabb életű lesz, és nem váltja le az OLED vagy épp a lézer, akkor a LED egyértelműen ígéretes irányvonal.

j2smith

j2smith
Az összes posztok száma:  88
Csatlakozva  31-05-2008

09 May 2009 00:27

Nem LED-es a Samsung (nekem LE46A956 van), hanem LED háttérvilágítású LCD televizió. Kikapcsolja azokat a teületetek ahol nincs infó, vagyis feketének kell lennie. És ettől fekete a fekete, ami eddig csak a plazma tulajdonsága volt.

Persze iszonyú jó a képe, és a többi… :)

gautama

gautama
Az összes posztok száma:  1741
Csatlakozva  15-05-2006

09 May 2009 00:49

ezek a gusztustalan számsorok… miért nem tudnak valami (fantázia)nevet adni, mint bármilyen autó- vagy bútorgyártó?

Cyrin

Cyrin
Az összes posztok száma:  150
Csatlakozva  04-11-2007

09 May 2009 01:02

“szerintem ezek után a sima LCD és plazma TV-k eladhatatlanok lesznek”

És ha ehez hozzávesszük, hogy a kistesó, a B650 nem LED-es is ilyen jó
(sőt ár értékben ő a nyerő
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ue40b7020-ue40b7000-20090502147.htm ),
akkor tényleg eladhatatlan a többi jelenlegi vetélytárs. De lassan ők is felzárkózhatnak, de megint ez a fránya Samsung a nyerő, hiába szeretnék egy Sony-t inkább.

tabisz

tabisz
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  16-08-2006

09 May 2009 03:41

A Samsung és a Sony már jó néhány évvel ezelőtt közösen alapítottak egy LCD gyárat, így minden Samsungban lehet ugyanolyan panel, mint egy Sonyban, és fordítva.

A különbség csupán a kávában, az elektronikában és a feliratban van. A panel ugyanaz - már ha azonos kategóriát nézünk.

Én pl láttam már olyan Sony-t, amelynek hihetetlen képe van, még egy csúcskategóriás Pio plazma mellett is, Samsungot még nem láttam. De ez utóbbit venném, ha tv-t vennék.

De nem tvzem… :)

Kanmfy

Kanmfy
Az összes posztok száma:  147
Csatlakozva  25-01-2008

09 May 2009 04:23

Hát sajnos már megint a Samsung marketing áldozatául esik mindenki. Valóban a Ledes tv-nek az lenne az értelme, hogy kikapcsolja a pixeleket és így feketébb de ez a Samu csak esetleg kékes de nem fekete illetve a képminőségéhez mérten nagyon drága. Bár az igaz ,hogy jó a fényereje de ez még csak nem is a kontraszt. Tessék áttetetni a boltba 4/3-as képarányra és a káva és az kijelző találkozásánál beszűrődő fényre megkérdezni az eladókat, hogy mi az és miért van az ott? Hiszen ez egy LED megvilágítású TV?!

A hun

A hun
Csatlakozva  31-12-2008

09 May 2009 05:25

Mennyibe kerül egy ilyen LED TV?

ennek a 32” -nek az ára 1299 EUR, de csak idö kérdése és leveri mindennek az árát, azóta megtudtam, hogy fehér ledet használnak benne, ami a Sharp RGB-nél kicsit rosszab minöségü viszont árban 3x olcsóbb és ha figyelembe veszem azt a minöséget amit én már szabad szemmel nem is regisztrálok, akkor az már nem is zavar.
Ja a Sony szintén szeretett volna rendelni belöle, de azt mondták nekik a Samsungnál, hogy most nincs számukra kapacitás, úgyhogy valami nagyon izzik a háttérben. A fogyasztása, az meg szinte észbontó, eco módban mint egy 65 W-os égö...  =)

j2smith

j2smith
Az összes posztok száma:  88
Csatlakozva  31-05-2008

09 May 2009 05:52

Hát áttettem4/3-ba. Nincs ott semmiféle fény. Még 1x. Nem LED-es TV, hanem LED háttérfényű LCD TV.

Szóval a marketing ott van, hogy egyszerűen LED-esnek hírdetik. De ettől még LCD TV!

A hun

A hun
Csatlakozva  31-12-2008

09 May 2009 05:57

Szóval a marketing ott van, hogy egyszerűen LED-esnek hírdetik. De ettől még LCD TV!

...ebben a Samsung-ban nincsen olyan nagyméretü alkatrész, mint például a hideg katód fénycsö (CCFL) és ez helyett van a fehér L E D…

Cyrin

Cyrin
Csatlakozva  04-11-2007

09 May 2009 13:41

Sőt az is egy kis csavar a történetben, hogy ez a LED Edge technológia, amikor a fehér led megvilágítás a keret mentén helyezkedik el (ebből adódik a néha tapasztalt keret melletti bevilágítás) és reflexiós alapon továbbítják a képernyőre, szemben a normál LED-esekkel, ahol közvetlen háttérfényt használnak, ami a kijelző mögött több ponton helyzkedik el. Ugye ez se olyan sűrű mint a képpontok száma, úgyhogy itt meg a fekete háttéren megjelenő fehér tárgy (pl kurzor vagy felirat) körül jelenik meg “aura”.

cloud.strife

cloud.strife
Az összes posztok száma:  691
Csatlakozva  08-03-2006

09 May 2009 14:17

Sajnos ez az új LED-es samu széria egy nagy rakás szar. Ennyi. Egy 1 éves Bravia feleannyiért is agyonveri képminőségben.
Szánalmas, mint a legtöbb Samu termék…. :(

cloud.strife

cloud.strife
Csatlakozva  08-03-2006

09 May 2009 14:19

Nézd meg jobban a széleket, ott van az…. :)

Count Zero

Count Zero
Az összes posztok száma:  1693
Csatlakozva  05-01-2006

10 May 2009 04:57

Megnéztem, nincs. Lefotózzam?

Cyrin

Cyrin
Csatlakozva  04-11-2007

10 May 2009 14:30

Hát az 1 éves Bravia lehet hogy jobb is mint az új Sony széria…

anubys

anubys
Az összes posztok száma:  57
Csatlakozva  21-06-2008

10 May 2009 15:30

Én is néztem pár LED TV-t, de nem éri meg azt az iszonyatos többletköltséget.
Egyenlőre még mindig az LCD a nyerő (szerintem).
Majd talán jövő év vége felé már más lesz a helyzet…

MamaSaid

MamaSaid
Az összes posztok száma:  592
Csatlakozva  27-06-2006

10 May 2009 17:09

Cyrin - 10 May 2009 02:30 PM

Hát az 1 éves Bravia lehet hogy jobb is mint az új Sony széria…

Mi baja az új sony szériának? Eddig nem tudott egyik gyártó sem meggyőzni, hogy lecseréljem a 3 éves Pana LCD-t. Persze láttam jobbat, de csak horror áron.

Cyrin

Cyrin
Csatlakozva  04-11-2007

10 May 2009 17:53

Hát kicsit lebutították bizonyos részeit, az előző szériához képest, megváltoztatták a háttérvilágítást, 10 bites helyett 8 bites panel került bele, aztán próbálkoztak ezt az új eletronikával kompenzálni, ahelyett, hogy a régit fejlesztették volna tovább, de mivel pl funkcióban bővült a gép (pl az egyenlőre kissé korlátozott internet-tv) valamint a válság is közbejött nekik is, így érthető hogy valahol költséget kellett csökkenteniük.

Egyébként nem rossz ez, csak ha pl válsztani kéne egy E5500 és egy hasonló árú Z4500 közt, az utóbbi jobban megérné.

TJAti

TJAti
Az összes posztok száma:  22
Csatlakozva  28-10-2007

16 May 2009 22:00

Üdvözlök Mindenkit!
Kissé késve szeretném hozzá tenni a témához egy kis tech.infót e megjelenítővel kapcsoltban.
Sajnos ez még nem az igazi LED (OLED) TV, azok még odébb vannak, de az első fecske már
eljött egy 11” SONY típusban, pár darabot hoztak be az országba és azokat hordozták körbe
a nagyobb szalonokba. A West.ben is járt pár napig, lemaradtam a bemutatóról sajna. Az eladó mesélte hogy nincs értelme hasonlítgatni a legjobb LCD-hez sem. Állítólag nem lehet meghatározni a kontrasztot.  A Samsung bemutatta volna már pár évvel ezelőtt, mindenki várta, de elmaradt a bemutató, még csak ki se tették a monitort.  A jelenlegi megjelenítő- gyártó ipar, kereskedelem menten össze omlana ha ezt kezdenék nyomni. Kevesebb anyag, kisebb fogyasztás, kitűnő kép.

blunt

blunt
Az összes posztok száma:  276
Csatlakozva  02-08-2004

19 September 2009 04:46

csendben megjegyzem, hogy 117 centis Samu Led TV-t 2+1 ev magyar samu garival 350-ert tudok azonnal.

DonDebr

DonDebr
Az összes posztok száma:  3951
Csatlakozva  15-10-2004

19 September 2009 15:07

Mielőtt bíborvörösre políroznák itt egyesek a bohócot, azért nem árt 1-2 aprócska, el nem hanyagolható ténnyel tisztában lenni.
Egyrészt a háttérvilágításra használt fehérnek mondott (valójában kékes) powerLED-ek élettartalma bizony korlátozott. És igen erősen teljesítményfüggő. A gyártók áltak megadott soktízezer óra élettartam a 25%-os teljesítményszinten való üzemeltetésre vonatkozik. Teljes ( közel 100%-os) teljesítményen üzemeltetve bizony csak 1-2ezer óra. Márpedig a közismert okok miatt sötétebbre vett filmek miatt muszáj “felkurblizni” a fényerőt.
A “megváltóként” hőn várt OLED-technológia ugyanezekkel a gondokkal küzd. Csak épp fokozottabban. Egy teljes teljesítményen kihajtott OLED-panel fényereje párszáz óra üzemidő alatt a felére csökken. Ráadásul nem arányosan. Legjobban a vörös fényereje csökken. A kép sárgás-zöldes lesz.
Azt meg, hogy egy boltban milyen kurvajól mutat a kép, felejtsétek el. Otthon sokkal szarabb lesz.

cloud.strife

cloud.strife
Csatlakozva  08-03-2006

20 September 2009 08:33

Sony teszt 11” Oled tv-je (ami nálunk is járt) valószínüleg sokkal többet ment mint párszáz óra, csak nálunk vagy 5 hétig volt és napi 8-9 órát ment és vitték tovább egy másik Sony Centerbe kb ugyanennyit hajtani (elöttünk is járt már vagy 5 SC boltba). Semmi sem csökkent le a felére. :) Valószínüleg a korábbi Oled panelekkel lehetett a gond, nagyon úgy tűnik, hogy azért már ennél jóval komolyabb szinten áll már a tech.

Speciel nagyon várom már a 32” modellt, de mivel a 11” ára is csillagászati volt, jó sokat kell még aludni, hogy a nappalimban 32” OLED tv, a Mac-em mellé meg egy 24” legyen…. :D

Eki

Eki
Az összes posztok száma:  1874
Csatlakozva  03-01-2006

20 September 2009 12:42

Sokan félreinformáltak itt az LCD kontra LED vs. OLED technika fogalmával, de ebbe most nem megyek bele.

Aki azt mondta, hogy a SONY és a SAMSUNG már gyárt közös paneleket annak igaza van.
Aki azt mondta, hogy szebb a LED háttérvilágítású LCD panel képe, mint a korábbiak, annak is igaza van. Kiegyensúlyozottab a kép és mélysée is nagyobb.
A Bravia első típusai messze alázták mélységben a vele korabeli más típusokat, ma már kezd gagyisodni.

De. Egyértelmű, hogy Samu és Sony a piacon a vezető, más cucc igazán szóba se jöhet!

feketekave

feketekave
Az összes posztok száma:  2052
Csatlakozva  19-02-2009

20 September 2009 13:26

Panasonic TV. plazma, LCD messze a legszínhelyesebb. az csak szubjektív vélemény, hogy a sony-nak barnább a pirosa, a samsung-nak “műanyag” a képe. nézzetek meg egy panasonic plazmát 37”, 42” HD-n. az LCD, a technológiából adódóan soha nem fogja utolérni a plazma sötét árnyalatait. feljebb olvastam, hogy szebb a fekete a led-es tv-n. az LCD TV többet hoznak kontrasztból, illetve a fehér-fehérebb, de a plazmák többet nyújtanak a sötétebb részleteknél. épp ebből adódik, hogy az LCD-k képe természetellenes, mert a valóságban nincsenek ennyire kontrasztos dolgok. (természetes megvilágításból adódóan) plusz az LCD képe zavaró négyzetekből van összerakva, ami rossz minőségű (analóg) TV adás vételénél az elviselhetetlenség szélét súrolja.
summa summarum: felhasználási területtől függ a TV fajtája. aki többet használja monitorként, itt nem csak a számítógépre gondolok, hanem DVD, BlueRay, lejátszására, annak esetleg jól jöhet egy LCD, de aki TV adást néz rajta, inkább gondolkodjon plazmában. Ma már olyan precíz plazma modulokat gyártanak, amelyek fogyasztásban, képminőségben messze felülmúlják a többi megoldást.

tabisz

tabisz
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  16-08-2006

20 September 2009 13:47

Én is plazma-párti volnék, bár nincs TV-m, a tv adást szinte csak kétévente nézném, Olimpia, VB és EB esetén, amúgy meg csak filmet és csak este. Így talán egyértelmű, hogy miért plazma.

Az egyik szomszéd épp most vett egy pana plazmát, a filmek HD-ben jönnek valami külső merevlemezről, és szemre tényleg nem lehet bennük hibát fölfedezni, sem élességben, sem színben. Persze lehet, hogy a műszerek kimutatnának néhány hiányosságot, de szerintem ez nem számít, a lényeg az, hogy amit látsz, az tetszik-e. Nekem ez tetszett.

Don! Nem csak a boltban, otthon is… :)

A LED-es TV-k esetében azonban meg kell jegyeznem, hogy két féle LED-es technológia létezik:

1. a széléről világítós, amely ugyan keveset fogyaszt, éles, de a színei nagyon természetellenesek (pl. Samu slim LED), és
2. A full LED, amely ugyan valamivel többet fogyaszt, de valóban feketék a feketék (még a közvetlenül mellette vilgító hófehér mellett is), mivel kikapcsolhatóak a fekete mögötti pixelek (állítólag). Pl. LG 5000-es széria, és a hasonló panellal szerelt Philipsek…

Az OLED technológia képminőségét nem ismerem…

wobbeee

wobbeee
Az összes posztok száma:  222
Csatlakozva  31-10-2007

11 November 2009 13:39

Mi tegnap vettünk egy ilyen LED tévét, és mit ne mondjak, szuper. Mindenkinek ajánlani tudom, a sima tévé adás is jobb minőségű lett, és ha berakok egy dvd -t, akkor össze se lehet hasonlítani az előző tévémmel, de a hangminőség kik*rt sz*r… :@ 2 x 10W… mély hangk nincsenek, és olyan gagyi az egész hangzás… próbálom beleerőszakolni az imalacomba, de nem sikerült…
maga a tévé elképesztő, de egy kicsit jobb hangszóró kerülhetett volna belé...

crissprivat

crissprivat
Az összes posztok száma:  2038
Csatlakozva  22-06-2009

20 July 2010 16:27

Hello!
Tegnap volt szerencsém megkukkantani egy ilyet !
Nem hittem a szememnek! Valami káprázatos ez a tv.Aki tv vásárlás elött áll és van rá neki durva 2000 euro pénze,mindenképp vessen rá egy-két kukkantást :)

cloud.strife

cloud.strife
Csatlakozva  08-03-2006

21 July 2010 17:21

crissprivat:

Nézz meg egy ilyet Sony-ban és akkor esel le a székről.
Képe és a 3D-je is 3x jobb.

crissprivat

crissprivat
Csatlakozva  22-06-2009

21 July 2010 19:04

Ilyet csak úgy lehetne összehasonlítani,ha mindkét azonos kategóriás tv-t egymás mellé teszünk és leteszteljük azonos beállítással,lejátszóval,filmel,stb.
De nem kétlem,hogy s Sony még nagyobbat tud alkotni,mint a Samsung!

crissprivat

crissprivat
Csatlakozva  22-06-2009

21 July 2010 19:17

cloud.strife - 21 July 2010 05:21 PM

crissprivat:

Nézz meg egy ilyet Sony-ban és akkor esel le a székről.
Képe és a 3D-je is 3x jobb.

Mondjuk,ez
http://www.sony.hu/product/t46-nx-series/kdl-52nx800
már a beszarás kategória! 
(hozzáteszem,hogy 2010-ben)

Apróhirdetések

Hírek

Cserélve lesznek a billentyűzetek

2018. 06.23. @ 10:30
5

Szivárogtat a Quick Look

2018. 06.21. @ 10:43