Üdvözlünk a magyar Macintosh fórumon!   ·   Belépés   ·   Regisztráció   ·   Fórum / oldal szabályzat
Fórum kezdőlap » Hardveres témák » iPad, iPod, iPhone » T-mobile függetlenítés: ez hihetetlen...

T-mobile függetlenítés: ez hihetetlen…
  |
Switcher

Bejegyzések: 7

2009. máj. 02. @ 18:31

Sziasztok,

iPhone 3G 16GB, 3 hete vásároltam Domino csomagban (prepaid). A vásárlás másnapján kértem, hogy hivatalosan 20e Ft összegért függetlenítsék ki.

Ez meg is történt, tökéletesen működött a Vodafone előfizetéses kártyámmal.

Sokat járok külföldre, ezért van néhány külföldi SIM kártyám is. Jövő héten készülök megint kiutazni, ezért gondoltam kipróbálom, hogy mit szól a roaminghoz a telefon. Angol Orange kártyát tettem bele, ami a régi, független LG Shine-ban tökéletesen működik.

Szóval betettem a SIM-et, és elvileg minden működött. T-mobile volt kiírva partnerhálózatnak, gondoltam minden OK.

A probléma itt jött: visszatettem a Vodafone-s kártyámat, és a T-mobile hálózat volt kiírva, még mindig. Gondoltam csak egy kis probléma lehet, szóval hosszan nyomtam a kikapcs gombot, vártam 1 percet majd vissza.

És még mindig az volt kiírva! Nem hittem a szememnek.

Próbáltam a hálózati beállításokat resetelni, de az sem segít, T-mobile a hálózat neve. Hiába próbálok átváltani manuálisan a Vodafone HU-ra, nem történik semmi, továbbra is T-mobile-t ír. iTunes-ra dugva sem jelez semmi problémát.

Hívást fogadni, indítani tudok. 3G internet továbbra is működik a Vodafone-nal.

Mi lehet a probléma? Egyszerűen hihetetlen…

bM Függő

Bejegyzések: 5836
RankRankRankRankRank
Finder avatar

# 1 - 2009. máj. 02. @ 19:42

Hehe… Régen még a 2G-s iPhone idején az egyik készülék amit függetlenítettem ilyen volt. Egyszer beleraktunk egy T-Mobile-os kártyát és utána mindig azt írta ki, pedig a Vodafone-os hálózaton lógot. Van ez így… Nem tudom, hogy az a példány meggyógyult-e.

Egyébként az iPhone-ban a T-Mobile-os felirat képként létezik és lehet, hogy egyszerűen beragadt neki az, hogy azt a képet kell mutatnia.

Aláírás 

Lenovo ThinkStation E30

Macőrült

Bejegyzések: 2799
RankRankRankRank
xero avatar

# 2 - 2009. máj. 02. @ 21:52

Restore-t neki..

Aláírás 

PowerMac Dual G4 Gigabit Ethernet

Switcher

Bejegyzések: 61
Nseries avatar

# 3 - 2009. máj. 02. @ 22:18

Én is restore-t javasolok mielőbb, mert az első iPhonom is ezt csinálta, aztán két hét T-Mobile felirat után teljesen meg is halt :( Bár gondolom ez az akkori szoftver számlájára is írható...

Aláírás 

from the Nokia Nseries to the iPhone magic

Törzsvendég

Bejegyzések: 841
RankRank
Imre01 avatar

# 4 - 2009. máj. 02. @ 22:22

Szerintem csak az operátor logo kijelzése szar, ha minden más működik, ne fogalkozz vele….

Aláírás 

Énis szeretem a hagymás babot!
Légyszives küldjetek pénzt a Papi szemműtétjére!
Köszi!

Törzsvendég

Bejegyzések: 660
RankRank
bableveske avatar

# 5 - 2009. máj. 02. @ 23:45

Ne foglalkozz vele, ismerős a probléma…restore nem kell neki, ne vesződj vele.
Le lehet valahonnan szedni logo fix-et…Szifon.hu-n van fix hozzá, próbálkozz ott,hátha megtalálod.

Aláírás 

zkovacs.com

Aktív

Bejegyzések: 160
Rank
macika avatar

# 6 - 2009. máj. 02. @ 23:53

Ez érdekes! Azt mondod ez hivatalos függetlenítés? Hivatalosan nem árulnak itthon független telefont. Nyomj restore-t, akkor kiderül, most már nagyon kíváncsi vagyok! Viszont ha csak egy belső munkatárs biznisze,  akkor jobb ha visszakéred azt a huszast…

Macőrült

Bejegyzések: 2552
RankRankRankRank
Marius avatar

# 7 - 2009. máj. 03. @ 00:29

Teljesen hivatalosan fuggetleniti a T-Mobile a keszuleket, semmi trukk nem volt benne.

Aláírás 

MareTour

Veterán

Bejegyzések: 1597
RankRankRank
zephyr2000 avatar

# 8 - 2009. máj. 03. @ 02:41

Már csak azt kellene megtudni, hogyan…

Aláírás 

5000 words

Aktív

Bejegyzések: 289
Rank
bestyen avatar

# 9 - 2009. máj. 03. @ 02:52

Bemész a boltba, szólsz, hogy függetleníteni szertnéd, perkálsz nekik 20000pénzt, és pár nap múlva (átfutás idő, ha jól tudom szériaszám alaján engedi az Apple függetleníteni) rádugod a telódat a gépre és restore-t nyomsz neki. És utána van egy teljesen legális és független telefonod.

Macőrült

Bejegyzések: 2067
RankRankRankRank
Ulkesh avatar

# 10 - 2009. máj. 03. @ 03:03

“Mi lehet a probléma? “

Szoftverhiba.

Megoldás rá az, hogy tedd vissza a T-Mobile-os kártyát, majd kapcsold ki a készüléket. Kikapcsolt állapotban cseréld át a Vodásra, bekapcsolás után már a Voda logója lesz kint.

Aláírás 

Az igazság olyan, mint egy háromélű kard.

Veterán

Bejegyzések: 1597
RankRankRank
zephyr2000 avatar

# 11 - 2009. máj. 04. @ 12:54
bestyen - 2009 máj. 03. @ 02:52

Bemész a boltba, szólsz, hogy függetleníteni szertnéd, perkálsz nekik 20000pénzt, és pár nap múlva (átfutás idő, ha jól tudom szériaszám alaján engedi az Apple függetleníteni) rádugod a telódat a gépre és restore-t nyomsz neki. És utána van egy teljesen legális és független telefonod.

Jaj, hát tudod, hogy nem így értettem… :)

Aláírás 

5000 words

Aktív

Rank
macika avatar

# 12 - 2009. máj. 04. @ 14:24

Nekem csak az a furcsa, hogy ezt nem igazán hirdetik. Tudom nekik a csomag eladása az üzlet, de akkor is kitehetnék valahova, hogy van ez a lehetőség. A dominót akkor is meg kell venni…

Ha ez egy teljesen hivatalosan független készülék (márpedig ezek szerint az), akkor mindjárt árulhatnák úgy is, persze magasabb áron.

Macőrült

Bejegyzések: 2525
RankRankRankRank
horribleone avatar

# 13 - 2009. máj. 04. @ 22:13

Az összes szolgáltatónál van ilyen opció, bármilyen telefont függetlenitenek, pénzért, plusz ha előfizus vagy akkor a hűségidő “ellenértékét is ki kell csengetni.

Aláírás 

MBP 13,3” 2,53Ghz, Shuffle 3G, iMac G3 Blueberry, iPhone 4
20MAG

Törzsvendég

RankRank
bableveske avatar

# 14 - 2009. máj. 05. @ 17:17

Itt a logofix:

http://szifon.com/2009/04/10/magyar-3.0-mmstetheringlogo-aktivalas./

Aláírás 

zkovacs.com

Törzsvendég

RankRank
bableveske avatar

# 15 - 2009. máj. 05. @ 17:19

Illetve nem pontosan,de itt böngészgess:

http://szifon.com/?s=logo+fix

Cydia-bn szifon.com source hozzáadásánál logo fix letölthető tört telefonra pl, nekem is így sikerült megoldani.

Aláírás 

zkovacs.com

Macőrült

Bejegyzések: 2067
RankRankRankRank
Ulkesh avatar

# 16 - 2009. máj. 05. @ 17:42

A logofix erre a problémára nem megoldás, a telepítése után lesz egy grafikus T-Mobile logója :D

Aláírás 

Az igazság olyan, mint egy háromélű kard.

Switcher

Bejegyzések: 14

# 17 - 2009. máj. 05. @ 18:59

Szerintem a cydiából ha letöltöd a “make it mine” nevű progit az megoldja a problémát.

Törzsvendég

RankRank
bableveske avatar

# 18 - 2009. máj. 05. @ 19:54

Add nekem,engem nem fog zavarni,hogy T-offline van kiírva a Voda helyett!:)

Aláírás 

zkovacs.com

Switcher

Bejegyzések: 16

# 19 - 2009. máj. 07. @ 05:37

Sziasztok!

Segitségeteket szeretném kérni.
Van itthon egy T-mobile előfizetéses iphonem. Viszont nagyon sokat járok külföldre Amerikába. Mondhatni félig ott élek. Nem szeretném kidobni a telefont amit itthon a t-mobile-ba vettem és szeretném függetleniteni, hogy a kinti sim kártyámat is tudjam használni a Magyarországon vett iphone-n. Aki ebben tudna nekem segiteni, azt megköszönném. Irjon ide, vagy irjon a következő email cimre: .

Törzsvendég

RankRank
bableveske avatar

# 20 - 2009. máj. 07. @ 06:31
Tequ - 2009 máj. 07. @ 05:37

Sziasztok!

Van itthon egy T-mobile előfizetéses iphonem. Viszont nagyon sokat járok külföldre Amerikába. Mondhatni félig ott élek. Nem szeretném kidobni a telefont amit itthon a t-mobile-ba vettem és szeretném függetleniteni, hogy a kinti sim kártyámat is tudjam használni a Magyarországon vett iphone-n. Aki ebben tudna nekem segiteni, azt megköszönném. Irjon ide, vagy irjon a következő email cimre: .

2 dolgot tehesz:

1. bemész a T-onlinehoz és kéred,hogy függetlenítsék.Úgy hallottam,hogy szerződés lejárta után ugye 20000HUF-t kell fizetni érte, a másik, ha még van aktív szerződésed, akkor is kikódolják legálisan, csak előre ki kell fizetned a kikódolási díjon felüli még hátralévő előfizetési díjat.Ami ha mondjuk még 1 év,akkor lehet elég húzós összeg.

2. Rákeresel az interneten és feltöröd magadnak.:)

Aláírás 

zkovacs.com

Aktív

Rank
macika avatar

# 21 - 2009. máj. 07. @ 13:10
bableveske - 2009 máj. 07. @ 06:31
Tequ - 2009 máj. 07. @ 05:37

Sziasztok!

2 dolgot tehesz:

1. bemész a T-onlinehoz és kéred,hogy függetlenítsék.Úgy hallottam,hogy szerződés lejárta után ugye 20000HUF-t kell fizetni érte, a másik, ha még van aktív szerződésed, akkor is kikódolják legálisan, csak előre ki kell fizetned a kikódolási díjon felüli még hátralévő előfizetési díjat.Ami ha mondjuk még 1 év,akkor lehet elég húzós összeg.

2. Rákeresel az interneten és feltöröd magadnak.:)

A kettő között még az a különbség, hogy az elsőnél lesz egy legálisan véglegesen független készüléked.
A másodiknál minden egyes frissítésnél eljátszhatod a “varázslatot” (amit ha elszúrsz, további pénzért megcsinálnak neked, vállalkozók).

Switcher

Bejegyzések: 16

# 22 - 2009. máj. 07. @ 16:56

Mivel van még hűségem, és nem akarom azt felbontani, de én magam nem értek hozzá, igy inkább keresek valakit aki tud ebben nekem segíteni.

Törzsvendég

RankRank
bableveske avatar

# 23 - 2009. máj. 07. @ 17:06

szifon pont com

Aláírás 

zkovacs.com

Switcher

Bejegyzések: 12

# 24 - 2009. máj. 07. @ 22:09

Sziasztok!