Tökéletes steak készítése

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15530
Csatlakozva  19-07-2005

11 April 2009 15:11

A vegetáriánusoktól elnézést kell kérnem. Ez nem az õ témájuk. :)

Imádom a steaket. Itthon sajnos nem sok helyen tudják jól elkészíteni, de azért javul a helyzet ezen a téren is.

Az USA-ban nagyon jó steak-ek vannak. De talán még annál is jobb az Argentín steak. Az alapanyag nagyon fontos. Az ottani markákat kizárólag fûvel etetik és ettõl a húsuk is puhább, zamatosabb lesz. Itthon ez nem mindenhol szerezhetõ be, úgyhogy maradjunk a sztenderd, itthon is beszerezhetõ dolgoknál.

A kérdésem a következõ: ki milyen steak készítési módszerre esküszik?

Én mostanában kezdtem el steak készítéssel kisérletezni otthon. Találtam egy weboldalat, amely a tökéletes steak elkészítésérõl szól. Most ezt használom egészen jó eredménnyel. Az így készített steak belseje puha marad, a hús nem szárad ki.

Mi kell hozzá?
- hátszín (én ebbõl készítem)
- só, bors
- kis olaj
- vaj

Lépések:
- Hátszínbõl készítem a streak-et. Ezeket kb. 2 cm vastag darabokban kérem.
- Borsot, kis sót és kis olajat rakok rájuk és villával megszurkálom õket. Így tárolom a hûtõben, amíg el nem jön a sütés ideje.
- Sütés elõtt kb. 20-25 perccel kiveszem õket a hûtõbõl.
- Felmelegítem a serpenyõt. A belinkelt oldalon 260 fokot írnak, de mondjuk ezt még sosem mértem le. Indukciós fõzõlapom van ami pillanatok alatt felmelegíti a serpenyõt. 6-os fokozaton csinálom a sütést.
- Kis vajat dobok a serpenyõre közvetlenül sütés elõtt. Ha sistereg, akkor már jó a hõmérséklet.
- Ezután rárakom a húsokat és 2 percre lefedem a serpenyõt.
- Amikor lejár az idõ, megfordítom a húsokat és megint 2 percig hagyom õket.
- Ennyi. :)

Ezzel a módszerrel a hús kb. “medium” lesz. Tehát a közepe még egy picit “pink” és a steak puha, szaftos marad. Sajnos kívülrõl a színe nem lesz az a nagyon szép, sötét barna. Ezt szeretném valahogy elérni, de még nem tudom hogyan. Grillezõm nincs. Talán magasabb hõmérséklettel kellene próbálkoznom. A serpenyõm saválló. Talán más típust kellene ahhoz is használnom.

Nagy steak evõket kérdezem, hogy ki milyen módszert használ?

sityak

sityak
Az összes posztok száma:  3019
Csatlakozva  24-04-2006

11 April 2009 15:23

szokás még serpenyőben kérget csinálni neki, egy hirtelen kétoldali sütéssel
aztán mehet be a sütőbe 5-15 percre, attól függ ki hogy szereti
én speciel jól átsütve

de létezik olyan sütő is amiben hosszú tüskék vannak egymással szemben, amik sütés közben mindenhol megsütik a húst belülről is

sailman

sailman
Az összes posztok száma:  1770
Csatlakozva  14-12-2004

11 April 2009 15:24

Jó topik :) Én is szeretnék megpróbálkozni vele.

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

11 April 2009 16:04

én ezek mellé még mustárt és nagyon sok fokhagymát (idényben medvehagymát) szoktam még használni pácoláshoz. egyébként a fent leírt módszer csak sütés előtt bevagdosom picit. a család többi tagja kicsit tovább süti.
ebből egy 50-60 dekás darab megfelelő salátaágyon egy üveg gyümölcs-sörrel bearanyozza a hétvégét.

sityak

sityak
Csatlakozva  24-04-2006

11 April 2009 16:29

-

-

én ilyeneket szoktam
természetesen ipari mennyiségben

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

11 April 2009 16:46

sityak! lehetek a barátod?

sityak

sityak
Csatlakozva  24-04-2006

11 April 2009 16:52

Sala - 11 April 2009 04:46 PM

ahol 50 éhes szájat be tudok tömni, ott elfér még +1
:D

gabóóó

gabóóó
Az összes posztok száma:  1342
Csatlakozva  14-09-2006

11 April 2009 17:18

hú de megéheztem. assze, húsvét után csinálok egy jó steaket, még sohasem csináltam itt az ideje…

mobbo 

mobbo 
Az összes posztok száma:  2041
Csatlakozva  27-04-2006

11 April 2009 17:28

szakirodalom: http://buvosszakacs.blog.hu/2008/06/14/egy_steak_brooklynban

(hamburgerrol is erdemes olvasni, ezt is erdemes otthon kiprobalni: http://buvosszakacs.blog.hu/2008/01/08/hires_hamburgerek)

ez meg a kobe-rol http://en.wikipedia.org/wiki/Kobe_beef
allitolag ezt naponta masszirozzak, sorrel itatjak es jobb mint az argentin :)

armin

armin
Az összes posztok száma:  296
Csatlakozva  02-05-2005

11 April 2009 17:31

Hogy melyik darabja marhának, ízlés dolga. Ha van idő érlelni a húst, akkor tulajdonképp szinte mindegyik sütésre alkalmas része porhanyóssá válik. Az érlelést viszont semmiképp se olajjal lefedve csináljuk, hanem lehetőség szerint marhafaggyúval! Így hetekig eláll a hús. Eddig valmivel több mint egy hét volt míg érleltem, aztán megéheztünk…

Ha készítek, akkor a bélszín középső chateaubriand részéből kerül elő. Ha valaki a jól átsült verziót szereti, az ne basszon el felesleges ezreket bélszínre, arra tökéletesen alkalmas más is. Bélszínt vagy angolosan vagy medium rare módom érdemes fogyasztani, ott jönnek ki ennek a húsnak az erősségei.

A hentestől jó márványos fajtát kell kérni. Ha felmutatja és elsőre zsírosnak gondolnád, az lesz a jó! A benne lévő faggyúból lesz a zamatos, szaftos jelleg. Az argentín fajta azért jó, mert őstípus, nincs agyonkereszteve és megmaradt az optimális hús-zsír arány, de azért lehet találni megfelelőt.

Több módot kísérleteztünk ki ezidáig, mindegyik remekül működik. Amiatt írom a kísérletezést, mert valóban az. A receptek nem adnak elegendő támpontot a sütéshez, leggyakrabban elintézik annyival, hogy „és készre sütjük”, de ezen nagyon sok múlik. Nagyon függ a hús típusátol, a szelet vastagságáról, milyen serpenyővel készíted és a sütőd képességeitől is.

Az egyik sütős módszer:
————————————
A húst 5 cm-es szeletekre szelem, és nem fűszerezem semmivel, csak finoman lekenem sütés előtt olívaolajjal mindkét oldalát. Ez tulajdonépp elég is a sütéshez. A serpenyőt felforrósítom, a sütöt előkészítem cirka 200-220 fokosra. A sütés lényege, hogy a serpenyőben lezárjuk a pórusokat és a finom szaftosságot adó nedvességet bent tartsuk. Ha felforrósodott, mehet rá a hús.  Ha összefüggő barnás kérget kapott, akkor a jó, majd átfordítom másik oldalára, itt ugyanez. Amint a kéreg rendben, megy a sütőbe. Ekkor a hús maghőmérséklete nagyon alacsony, tulképp hideg. A sütőben töltött idő dönti el, hogy angolos, medium rare vagy well done lesz-e. Szintén ki kell tapasztalni. Esetemben cirka 4 percnél lesz angolos, 5–5:30-nál közepesen átsült, azaz szép piros. Akkor volt jó a kéregképzés, ha sütés után nincs kisülő lé.
Ha időnként megnyomkodjuk a tetejét és könnyen besüpped lassan visszaemelkedve, akkor még nyers, angolos a belseje, ha relatív lassan feljön, akkor medim rare. Ekkor kell kivenni és pihentetni 5-7 percet és ezt tessék nagyon komolyan venni, mert pihenés közben fejeződik be a sülés. Miután kivettük, ekkor főszerezem durvább tengeri sóval, borssal. A sima háztartási só agresszívebb és hamar kinyírja a rostokat. So pihentetés elején fűszerezünk és úgy tálaljuk. Ha felszeleteljük tálaláshoz, cirka 20–30mp alatt vörösödik ki a hús és lesz áhított bíbor színű.
Később leírom a másik általam eddig kipróbált módot ha érdekel valakit.

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

11 April 2009 17:51

Hát. Amikor még a követségen dolgoztam, a szakács soha nem magyar volt. Akadt francia, thai, marokkói és volt egy argentin is.
Õ bélszint, néha hátszint használt, illetve Azt amit a disznónál karajnak hívunk.
A közös mindegyikben az volt, hogy nem tárolta a hűtőben vásárlás után, hanem berakta a fiókba! :-) Állítólag nem szabad hűteni. Soha nem használt semilyen fűszert, mert az elveszi az ízét.
A sütés: Olíván sütötte. kb 3 centis szeletet, bélszinnél inkább vastagabb volt, beleállította a serpenyőbe és mikor a a felső rész gyöngyözni kezdett, akkor megfordította s kb feleannyi ideig sütötte. Ennyi. Õ médiumnak mondta, de a húslé folyt belőle, tehát annál lightosabb volt.
A karalyt pedig a csontjára állítva sütötte, tehát L alakban volt a serpenyőben. Persze azt lényegesen tovább, de kb ugyanilyen eredménnyel.

pestisrac

pestisrac
Az összes posztok száma:  1033
Csatlakozva  30-01-2008

11 April 2009 18:36

Szerintem a jó steak Angus-ból készül, de a sima haza marhabélszin is nagyon finom tud lenni. Én ugy tudom az eredeti steak( USA-ban) csak simán serpenyöben kevés olivaolaj-ban só, bors hozzáadása nélkül 6-6 percig sütik mindkét oldalát (Medium), attól függ mennyire véresen szereted, sütés után sózhatod és borsozhatod:-)

armin

armin
Csatlakozva  02-05-2005

11 April 2009 18:45

Sok eljárást olvastam én is, de valahol el kellett kezdeni :) A párom testvére séf és megadta a lökést. A serpenyős a második verzió amit próbáltam annyi különbséggel, hogy kicsit vékonyabbra szeltem a húst és dobtam alá egy kis vajat mikor már megkérgesedett és azzal locsolgattam a húsokat.
Hazai és hazai marha között is óriási tud lenni a különbség…

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Az összes posztok száma:  7062
Csatlakozva  09-07-2005

11 April 2009 19:09

sityak - 11 April 2009 04:52 PM
Sala - 11 April 2009 04:46 PM

ahol 50 éhes szájat be tudok tömni, ott elfér még +1
:D

+2
Szép nagy családod van :)

Atuckyka

Atuckyka
Az összes posztok száma:  3372
Csatlakozva  16-01-2008

11 April 2009 19:11

armin - 11 April 2009 06:45 PM

Hazai és hazai marha között is óriási tud lenni a különbség.

Na és hogy különböztetem meg? Gondolom mindenképpen hentesnél érdemes vásárolni, nem multikban.

-=Ninja=-

-=Ninja=-
Az összes posztok száma:  439
Csatlakozva  29-01-2006

11 April 2009 19:22

dombi - 11 April 2009 03:11 PM

. A serpenyőm saválló.

Húst egyenletesen sütni igazan jó vastag öntöttvas serpenyőben lehet…  anno konyhán ez volt az első amit a fejünkbe vert a mester. Lehet trükközni, hogy faszenes vasalót teszel a húsra sütés közben, amiben izzó faszén van.

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Csatlakozva  09-07-2005

11 April 2009 19:23

Atuckyka - 11 April 2009 07:11 PM
armin - 11 April 2009 06:45 PM

Hazai és hazai marha között is óriási tud lenni a különbség.

Na és hogy különböztetem meg? Gondolom mindenképpen hentesnél érdemes vásárolni, nem multikban.

Erősen ajánlott egy hentes tartása a családi/ismerősi körben :)

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  4198
Csatlakozva  31-12-2008

11 April 2009 19:27

sityak - 11 April 2009 04:29 PM

http://img.skitch.com/20090411-jgyaxe3wqx972tpwneux7j5prn.jpg
-

-

én ilyeneket szoktam
természetesen ipari mennyiségben

...hogy mondtad, hol is lesz az a buli? Bort viszeeekkkkk…

armin

armin
Csatlakozva  02-05-2005

11 April 2009 19:35

Esetemben ez kb. úgy zajlik, hogy csevegek a hetessel aki árul szép márványos bélszínt és ha több alkalommal is konstansak a hús jellemzői, akkor később is számíthat rám. Aki szeret arról mesélni amit csinál, miért, hogy stb. mindig nagyobb bizalmat kelt bennem. Ill, ismereségi körben is megjelent egy-két kontakt aki ajánlgat húsokat stb., so melós megtalálni a bejáratott helyet. Ha angust szeretne az ember, akkor Culinaris, de biztosan van több húsüzlet is ahol lehet venni.

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

11 April 2009 22:01

Wow… Imádom a steak-et. :))) A bűvösszakács linkelt steak-postját vagy tízszer olvastam. :)

Öntöttvas serpenyő, mert az egyenletesen adja le a hőt.
http://www.ontottvasedeny.hu/termekek.php

Egyébként szerintem itthon nem lehet normális steakhúst kapni átlaghentesnél. Viszont kacsából nagyon jók vagyunk, és egy rosé kacsamell azért nagyon ott van.

trixi_lw

trixi_lw
Az összes posztok száma:  1132
Csatlakozva  04-10-2007

12 April 2009 03:36

Különc leszek :)
Szerintem a steak bélszínből és hátszínből egy idő után nagyon-nagyon unalmas. Persze néha lehet, de a marhának igenis van több más rengeteg része ami még jobb is talán. Nekem a következő a kedvencem:
A húst kb 30-40 dekás darabokra vágom úgy, hogy mindegyiken szigorúan maradjon egy pár centis vastag zsírréteg. Ez főleg hátszínnél igaz. A húst beszórom vastag sóval (kb 3-4 mm átmérőjű sódarabok), annyira hogy teljesen ellepje. Nem pácolom, nem fűszerezem, nem olajozom, nem pácolom. Felszúrom egy nyársra, majd mehet izzó parázs főlé a kemencébe. A só folyamatosan olvad bele és itatja át a húst. A zsírréteg pedig puhítja a húst. Találás előtt jól megütögetem a húst, hogy a maradék sódarabok lehulljanak róla, leszedem a parázsról és felszeletelem. Ezzel persze még tovább is lehet játszani: ha valaki keményebben szereti, annak folyamatosan vágok a parázs fölött amint kész egy réteg, aki meg normálisan szereti, annak mehet az egész. Persze a zsírréteget a végén levágom ha valaki nem szereti.

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Csatlakozva  09-07-2005

12 April 2009 17:09

Trixi, ez a közönséges rablóhús :)
Hagymát nem szoktál a hússzeletek közé rakni?

Steveee

Steveee
Az összes posztok száma:  956
Csatlakozva  08-07-2006

12 April 2009 18:22

Ez aztán a jó téma! :-)

Dombi: az égett kéreg érdekében szerintem próbáld meg lefedés nélkül sütni, mert akkor véleményem szerint a fedő alatti gőzben “fő” is kicsit, ami nem kívánatos.

Armin: az 5-7 perc pihentetés sütés után OK, de nem hűl ki otthon közben?

Számomra az az érdekes hátszín-bélszín témában, hogy amíg Magyarországon végtelen sorát alkalmazzák a pácolásnak (kezdve a nyereg alatti húspuhítástól :) ), ezek után megdöbbentő volt látni angol,francia, német, spanyol szakácsokat éttermi konyhákban, hogy maximum sót-borsot használnak sütés közben. Õk inkább utóbb valamilyen szósszal (zöldbors, kéksajt, bernaése, vörösboros) teszik ízletesebbé.
Minkét stílus tetszik, feltéve, ha a pácoltat előtte nem klopfolják ki (micsoda barbárság)  és sütés után rare marad a hús, esetleg még nyersebb: blue ;-) (néha még ez is sok, akkor inkább tatár beefsteak:-) )

Az itthoni receptem: 5-6 cm vastag pácolatlan bélszín, hogy szép magas legyen a tányéron, acél serpenyő, nagyon pici olaj az alján felforrósítva, bele a hús, mindkét oldala szépen megkapatva, “bekérgezve”, egy kicsit az oldala is és kész. Közben nagyszemű só kerül rá és frissen őrölt bors. Akinek jobban átsütve kell, azé mehet egy kicsit a sütőbe. Zöldbors szósszal tálalom.
A nagyon rare hús belseje általában nem is tud felmelegedni, ezen segít számomra a mellé tálalt forró szósz.
Ehhez egy kellemes vacsorapartner és egy üveg igen testes vörösbor társítása ajánlott. :-)

holiday

holiday
Az összes posztok száma:  311
Csatlakozva  09-04-2008

12 April 2009 18:46

engem is befogadsz? :) szép képek! :D

armin

armin
Csatlakozva  02-05-2005

12 April 2009 21:37

A jelenlegi serpenyőmnek műanyag a fogantyúja, emiatt jénaiban toltam be a sütőbe:

steak jénaiban
szeletelve (vajjal meglocsolva)

Így szépen tartaja a hőmérsékletet.

Steveee

Steveee
Az összes posztok száma:  956
Csatlakozva  08-07-2006

12 April 2009 23:42

armin - 12 April 2009 09:37 PM

A jelenlegi serpenyőmnek műanyag a fogantyúja, emiatt jénaiban toltam be a sütőbe:

steak jénaiban
szeletelve (vajjal meglocsolva)

Így szépen tartaja a hőmérsékletet.

Borzasztóan jól néz ki a steaked! Mestermű! Hmmmm…:-)

esõjáró

esõjáró
Csatlakozva  24-07-2005

13 April 2009 00:59

Armin, a képeidért megérte a topicot megnyitni. :)))

armin

armin
Csatlakozva  02-05-2005

13 April 2009 01:09

Hát most jól meg lett kenegetve hájjal az oldalam, köszi :)

esõjáró

esõjáró
Csatlakozva  24-07-2005

13 April 2009 01:52

A hátránya viszont az, hogy most itt szemezek nagy bánatosan egy rakás füstölt sonkával meg főtt tojással, és egyikük sem hasonlít egy kicsit sem egy puha, szaftos steakhez. :)

.feco.

.feco.
Az összes posztok száma:  560
Csatlakozva  05-10-2006

13 April 2009 02:25

A steak-et nem fedett edényben készítik. SOHA.

Amúgy a marhahús esetében nem az a lényeg, hogy hazai, vagy külföldi, hanem hogy milyen marhafajtából sütik. Az angolok Angus és Hereford fajtákat, míg az európaiak limousin és charolai fajták húsát használják. Ezeket tartják itthon is, csak kis számban, nem olyan egyszerű fellelni őket. A sima hentes nyílván ezt nem fogja tudni, inkább mutat valamit, hogy az szerinte az… A nagy áruházak estében azonban más a helyzet…

A másik, hogy meddig kell sütni. egyszer elmagyarázták nekem, hogy nyomásra hogyan kell megállapítani a steak átsütöttségét. Alapvetően ugye a steak 1” vastag. Ilyen méretben a steak puhasága megállapítható a felülete megnyomásával. A hüvelykujjunkkal érintsük meg más ujjainkat, és nyomjuk be a hüvelykujj alatti izomköteget. A húsnak azonos mértékben kell benyomódnia. mutatóujj esetén sületlen, középső ujj esetén véres, gyűrűs ujj esetén medium, kisujj esetén jól átsütött…

Én egyébként csupán néhány csepp olajat használok, és nem pácolom a húst, csupán sütés előtt kap sót és borsot. Amúgy tapasztalatból ritkán kell 2 perc egy-egy oldalának….

mellesleg örülök, hogy ezen kis közösségben ennyien kedvelik ezt az idehaza ritka csemegét

pere ubu

pere ubu
Az összes posztok száma:  20
Csatlakozva  13-04-2009

13 April 2009 02:53

amit Eső írt: a bűvös szakács blog olvasása kötelező, és nem csak a steak miatt!

MamaSaid

MamaSaid
Az összes posztok száma:  592
Csatlakozva  27-06-2006

13 April 2009 04:56

Húspácba sót rakni barbárság. Azt az oldalt felejtsd el…

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Csatlakozva  09-07-2005

13 April 2009 18:20

pere ubu - 13 April 2009 02:53 AM

amit Eső írt: a bűvös szakács blog olvasása kötelező, és nem csak a steak miatt!

A sztékes pont eléggé elfogult (mondjuk ez érthető valamennyire). Pl többször gálánsan megfeletkezik róla, hogy egy marha nem kizárólag sztékhúsból áll, illetve hogy gasztronómiai szempontból nem sztékfogyasztó kultúra vagyunk. Márpedig egy majd 3 évesmarha lehet, hogy jó szték alapanyag, de pörköltnek, gulyásnak, sülteknek meg nem, mert öreg. Szóval talán érdemes lenne kimondottan erre szakosodott boltot nyitni.

Amit meg a hús megmosásáról mond az döbbenetes. Ha a vágástól végig tudod követni a hús útját akkor oké, belefér, de mikor boltban veszed ki tudhatja, hogy hol járt? Nem ok nélkül tanuljuk gyerekkorban, hogy mosatlan gyümölcsöt nem eszünk és pisilés előtt kezet mosunk. (+ lányok előről hátra törlik, sosem fordítva)

Jajj, most megint annnnnyira negatív voltam, bocsika :)

esõjáró

esõjáró
Csatlakozva  24-07-2005

13 April 2009 22:19

.feco. - 13 April 2009 02:25 AM

A másik, hogy meddig kell sütni. egyszer elmagyarázták nekem, hogy nyomásra hogyan kell megállapítani a steak átsütöttségét. Alapvetően ugye a steak 1” vastag. Ilyen méretben a steak puhasága megállapítható a felülete megnyomásával. A hüvelykujjunkkal érintsük meg más ujjainkat, és nyomjuk be a hüvelykujj alatti izomköteget. A húsnak azonos mértékben kell benyomódnia. mutatóujj esetén sületlen, középső ujj esetén véres, gyűrűs ujj esetén medium, kisujj esetén jól átsütött…

Én ezt úgy tanultam, hogy a lazán ökölbe zárod a kezedet, és a hüvelykujj és mutatóujj közötti részt kell megnyomni. Az a rare, aztán, ahogy egyre szorosabban zárod az öklödet úgy medium és well done. De ez se rossz. :)))

Én egyébként csupán néhány csepp olajat használok, és nem pácolom a húst, csupán sütés előtt kap sót és borsot. Amúgy tapasztalatból ritkán kell 2 perc egy-egy oldalának….

Dettó, csak olaj helyett vaj. Elvileg három perc a medium, de ki a fene tudja azt kivárni? A pihentetésről nem is szólva. Barbár vagyok, ha steak-ről van szó... :DDD

mellesleg örülök, hogy ezen kis közösségben ennyien kedvelik ezt az idehaza ritka csemegét

Hát mert a Macesek olyan sznobok, hogy a pörköltet már meg sem eszik. :DDD

sityak

sityak
Csatlakozva  24-04-2006

14 April 2009 00:45

esőjáró - 13 April 2009 10:19 PM

Hát mert a Macesek olyan sznobok, hogy a pörköltet már meg sem eszik. :DDD

nana, az én pörköltemben megáll a kanál, ráadásul olyan nem volt még, hogy maradt volna belőle

tabisz

tabisz
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  16-08-2006

14 April 2009 05:19

Szerintem a steak mindenféle fentebb leírt elkészítési módban zseniális, feltéve, ha:

1. nem sütötték túl,
2. nem sózták meg előtte.

E kettő ugyanis kiszárítja és kemény lesz. A steaknek pedig az a lényege, hogy zaftos maradjon, mondhatni úgy is, hogy többé-kevésbé nyers legyen a belseje.

Jobb lesz, ha a szelet legalább 2-3 cm vastag, és hirtelen, nagyon kevés zsiradékban sütjük meg a két oldalát. Utólag picit sózzuk, borsozzuk, de én szoktam a sütéshez egy kevés frissen tépett rozmaringot aládobni, vigyázva, hogy az meg ne égjen…

Ugyanezt az elkészítési módot, de nem nyersre hagyva, a sertés szűzérméknél is ajánlom figyelmetekbe, azt a lányok is imádni fogják - ha egyébként idegenkednének a marhahústól, vagy méginkább a véres marhahústól…

...és mit szólnátok egy pár medium-rare báránybordához?

Ja, és a kacsamellet is hasonló módon értemes megsütni, csak azt egyben, serpenyőben kezdve, és csak 10 percre bebújtatva a forró sütőbe. Attól lesz vajpuha és rózsaszín, így nem lesz száraz a húsa. Sózni csak utólag, egyéb fűszer jöhet előtte is, ízlés szerint….

pere ubu

pere ubu
Az összes posztok száma:  20
Csatlakozva  13-04-2009

14 April 2009 05:42

Kedves EDM: arra szerettem volna rávilágítani, hogy a ”nézze meg asszonyom, milyen szép, száraz hús érkezett” szöveg, és a márványos hús,  amit nem kell egyáltalán ”pácolni” között mekkora különbség van, jó étvágyat, na!

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Csatlakozva  09-07-2005

14 April 2009 17:44

pere ubu - 14 April 2009 05:42 AM

Kedves EDM: arra szerettem volna rávilágítani, hogy a ”nézze meg asszonyom, milyen szép, száraz hús érkezett” szöveg, és a márványos hús,  amit nem kell egyáltalán ”pácolni” között mekkora különbség van, jó étvágyat, na!

Valahol elvesztettem a fonalat. Ezt miért nekem mondod? :)

bébébé

bébébé
Az összes posztok száma:  179
Csatlakozva  17-10-2006

18 April 2009 01:56

Tökéletes minőségű és ízű ARGENTIN marhahúst lehet kapni a Rozmár nagykereskedésben, Szigetszentmiklóson. (http://www.rozmar.hu) Biztos szállítanak több helyre, de én mindig oda szoktam menni ott a legnagyobb választék. Magánembert is kiszolgálnak, akár 1 db-ot is vehetsz. (Vákumfóliában a saját szaftjában pácolódik, kicsivel fagypont fölötti hőmérsékleten, tehát nem fagyasztott.)
Sajnos az ára nem kevés! :-(

Mindenesetre jószívvel ajánlom bárkinek.

lll

lll
Az összes posztok száma:  4577
Csatlakozva  17-06-2005

20 April 2009 15:32

Télleg nem kevés… de legalább kapni!

fezo82

fezo82
Az összes posztok száma:  72
Csatlakozva  08-01-2009

20 April 2009 18:14

Egy ismerős chef-től a következő tippet kaptam:

A hús mindkét oldalát hirtelen megsütjük, majd be a 80 (nyolcvan) fokos sütőbe. 50-60 perc alatt tuti lesz.

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  413
Csatlakozva  24-06-2007

20 April 2009 18:34

Dombi, nagyon jó kis fotók! Sala, jó kis etvágygerjesztő kompoziciók.

A francba, most tényleg megéheztem :)

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

20 April 2009 18:42

A 80 fokos sütés az a sous vide nevű eljárás, nem?
Amihez vákuumos sütő vagy vákuumzacskó kell, meg tizenórás sütés…

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Csatlakozva  09-07-2005

20 April 2009 18:46

lll - 20 April 2009 03:32 PM

Télleg nem kevés… de legalább kapni!

Ha ezt nézed “A feltüntetett árak a lakossági web-áruházunkban megrendelt termékekre vonatkoznak, kiszállítással az ország nagyvárosaiba és környékükre.”, akkor annyira nem rossz árak ezek.

fezo82

fezo82
Az összes posztok száma:  72
Csatlakozva  08-01-2009

20 April 2009 22:04

Nem, ezt konfitálásnak hívják. Normál sütő tökéletesen megfelel.

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

20 April 2009 22:18

Öööö.... a konfitálás nem a bő zsírban sütés? Persze szintén nagyon alacsony hőmérsékleten.
Bár én gyakran keverem ezeket a lehetetlen kifejezéseket…

armin

armin
Csatlakozva  02-05-2005

20 April 2009 22:26

De :)

unregistered

unregistered
Az összes posztok száma:  1441
Csatlakozva  01-11-2007

21 April 2009 04:54

na most mindenki, aki képet rakott fel az gondolkogggyon’ el de baromigyorsan hogy mit is tett…
bázze mingyá elázik a gépem a nyálól… aki akar kóstoltatni annak adom az elérhetőségeim :D

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

19 June 2012 06:29

A Mamut egyben a sztékesnél jártatok már? Kíváncsi vagyok, milyen.

http://www.primerestaurant.hu/index.php?lang=hu

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15530
Csatlakozva  19-07-2005

19 June 2012 17:21

Szegeden a Szeged etteremben van aranylag jo steak. Nagysagrendekkel jobb, mint a tobbi helyen a varosban.

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

19 June 2012 18:08

Viszont nem lehet egy jó halászlevet enni az egész városban :(

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0

Te fizetnél a FaceTime-ért?