EXE File megnyitás MAC OS X 10.5-n

zsambek

zsambek
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  05-01-2009

05 January 2009 22:00

Sziasztok!
Hangszerkesztés - Djzés okai miatt szeretnék venni egy MacBook Pro-t 2,53GHZ, 4gb ram stb. stb.

Van egypár program amivel számokat lehet fölvinni a lejátszókra, de az sajnos .exe ( executable ) windows-s file.

Olyan kérdésem van,hogy meglehet-e valahogy ezt a dolgot oldani vagy inkább maradjak a Windows-nál?

OFF: Mivel még új user vagyok nem tudom,h mit hova nyissak meg.

FooLman

FooLman
Az összes posztok száma:  999
Csatlakozva  15-09-2004

05 January 2009 22:03

maradj a windowsnál…
legalább virtuális gépen.

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6747
Csatlakozva  24-07-2005

05 January 2009 22:13

Exe fájlokat nem lehet natív módon megnyitni Mac OS X-en. Lehetőségek:

1.Virtuális gépet készítesz (Parallels, VMWare Fusion), arra Windowst telepítesz, és ott nyitod meg a fájlokat,

2. Boot Camppel készítesz egy Windowsos partíciót a MacBook Pro HDD-jén, és szintén Windows alatt futtatod az .exe fájlokat,

3. CrossOver segítségével nyitod meg a fájlokat. (Nekem a CrossOver még soha nem futtatott semmit normálisan, de valószínűleg én vagyok a béna),

4. Megkeresed a progik Maces megfelelőjét.

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8641
Csatlakozva  08-06-2005

05 January 2009 22:22

szerintem vegyél egy acer-t inkább.

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6747
Csatlakozva  24-07-2005

05 January 2009 22:26

Undokok vagytok. :(

zsambek

zsambek
Csatlakozva  05-01-2009

05 January 2009 22:30

Nekem a legfontosabb,hogy Mac ” kinézet “-ben csinálhassam:) =(

SoSa11

SoSa11
Az összes posztok száma:  472
Csatlakozva  16-02-2006

05 January 2009 22:33

zsambek - 05 January 2009 10:30 PM

Veszel egy használt PowerMac-ot és abba “berámolsz” egy Acer. FuSi.. stb. notebook-ot.

Kicsit macerás, de futtatja az .exe fájlokat. :)

iPutyu

iPutyu
Az összes posztok száma:  1819
Csatlakozva  21-08-2005

05 January 2009 22:34

Döntsd el, hogy szeretnél-e Mac-et.
Számtalan előnye van, de ne akarj windows-os programokat futtani. Ahhoz windows kell. Ha meg azt használod akkor minek adnál pénzt egy Mac-ért.
Én is zenélek. Gitározom, és nem hinnéd el, hogy miket meg nem csináltam itthon egy sima GarageBand-el…Adáskész cuccokat.
Szóval az én javaslatom, hogy vedd meg a gépet és használj OsX fölött futó neked megfelelő alkalmazásokat. Nézz utána, hogy van-e minden ami neked kell. Egyébként lesz.

Egy kétségtelen hátrány mindenképpen van. Winre a zenei iparban minden meg van törve és komoly helyeken is használnak tört plugineket, mert hát az ingyen van. OsX-re nincs. Az esetek nagy részében fizetned kell a programokért. (Mint ahogyan Winen is kell(ene).

Én a Mac-re szavazok mindenképpen.

spyracer

spyracer
Az összes posztok száma:  325
Csatlakozva  09-06-2006

05 January 2009 22:37

SoSa11:

Ez egy igazáb kedves és segítőkész javaslat volt, tényleg megérte azt az 1 percet a drága idődből erre áldozni!

zsambek:

Én személy szerint esőjáró negyedik javaslatát preferálnám a helyedben, azaz megkeresed az általad használt program MACes megfelelőjét, ha már Mac “kinézetben” akarod csinálni, hát akkor ne végezz félmunkát! Ha már kiadsz ennyi zsetont egy ilyen jó kis notira akkor tiszteld meg azzal, ha ráadásul van rá lehetőséged, hogy nem mocskolod össze mindenféle vindózzal:)

Hja, és üdv a klubban:)

üdv:

spy

iPutyu

iPutyu
Az összes posztok száma:  1819
Csatlakozva  21-08-2005

05 January 2009 22:52

Egyetértek. Ennyi. Hajrá!

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

05 January 2009 22:52

és ugorj neki olvasd el a wiki-t elsőnek mielőtt megveszed a MAC-et

unregistered

unregistered
Az összes posztok száma:  1441
Csatlakozva  01-11-2007

05 January 2009 22:58

zsambek - 05 January 2009 10:30 PM

hát a legtöbb zenész, dj pont azért vesz Mac-et hogy ahhoz a bizonyos “executable” nevű dologhoz többé köze se legyen és nagyobb érdemben a munkával tudjon foglalkozni… szóval attól hogy macet használsz pláne “.exe környezetben”, attól nem lesz szebb, jobb amit csinálsz… akkor inkább abból a pénzből vegyél legális programokat, cd-ket, lemezeket stb… személy szerint én is azt ajánlom hogy vagy teljesen mac programok (legalábbis nagy részben) vagy csak fölös pénzkidobás…

spyracer

spyracer
Az összes posztok száma:  325
Csatlakozva  09-06-2006

05 January 2009 22:59

SolarEclipse:

...és Nálad a pont…

spy

zsambek

zsambek
Csatlakozva  05-01-2009

05 January 2009 23:00

Végre egy normális fórum ^^ Eddig az átlag fórumok nézzük akármilyet ahol megfordultam és segítséget kértem,.való igaz megválaszolták de hogy miket olvassak el még azt nem :)

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

05 January 2009 23:07

ennek nagyon örülök :), csak nem értem miért kell elmondani.

cigam

cigam
Az összes posztok száma:  892
Csatlakozva  13-01-2005

05 January 2009 23:16

MIt értesz"számokat lehet fölvinni a lejátszókra” alatt?
Ha pontosan tudnánk mit értesz ezalatt, tudnánk OSX alatt futó alternatívát mutatni.

trumi

trumi
Az összes posztok száma:  168
Csatlakozva  14-11-2006

05 January 2009 23:39

Én most játszadozom Garageband-en, egy szalagavatóra készítettem mixet, de már a tényleges komponálással is próbálgattam. Szóval brutálisjó.

Zsambek, szerintem állj úgy hozzá a dologhoz, hogy EXE felejtős.

Bújd át ezt:
http://wiki.beszeljukmac.com/

Írd le hogy pontosan mit szeretnél, ahogy Cigam kérte, és akkor bizonyára konkrét progit is tudhatunk javasolni.

Ja, Shane54-ről hallottál már gondolom (Császár Előd). Na ő is Macbook Pro-n nyomja. Mivel is? Tudja valaki?

zsambek

zsambek
Csatlakozva  05-01-2009

05 January 2009 23:53

Van egy úgy nevezett TimeCode rendszer ez arra jó,hogy a bakelit lejátszókat úgy tudod használni,hogy nem kell mindig bakelit lemezt cserélni a rendszerhez általában kapsz egy Lemezt amit fölkell helyezni egy hangkártyát ( általában USB-s ) és egy programot amivel tudod “fölrakni” a számokat a bakelitre amit jelenleg leakarsz játszani.

Az nem muszály,h a gyártó programját használd de kellene egy jól áttekinthető akár 4db Lejátszót is kezelő Dj program :)

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

05 January 2009 23:53

kutyaütő laptopdj-k ableton live-al nyomják általában
de nem hiszem hogy ez a követendő példa azt nagyjából nagyanyám is megcsinálja.

inkább final scratch ha már számítógépes dj-zés

oldg3n

oldg3n
Az összes posztok száma:  901
Csatlakozva  13-02-2005

06 January 2009 00:57

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

06 January 2009 01:05

azért a final egy kicsit kifinomultabb dolog az ilyen ámítógépes dj-zés esetleg házibuliba való.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

06 January 2009 01:06

SolarEclipse - 05 January 2009 11:53 PM

őőő... az a timecode rendszer ;) de nem értem hova a final… ennyi pénzből amennyibe kerül a bakelit koppintós rendszer meg a laptop, bakelit arzenált hozol össze és azért a minőség+érzés nem ugyanaz…kb mint az os x vs. vista… ránézésre hasonló...

Neo19

Neo19
Az összes posztok száma:  3222
Csatlakozva  19-08-2006

06 January 2009 01:11

Ha érdekes nézz utána a Torq nevű cuccnak, sztem ez kell Neked. elég jól működő dolog

Ha jól tudom http://www.torq-dj.com/product_details.php?PID=5a1beba47e5eebf90fc4bd7b9d29beb7
ez illetve a saját bakelit keverőd elég is.

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

06 January 2009 01:30

unregistered - 06 January 2009 01:06 AM
SolarEclipse - 05 January 2009 11:53 PM

őőő... az a timecode rendszer ;) de nem értem hova a final… ennyi pénzből amennyibe kerül a bakelit koppintós rendszer meg a laptop, bakelit arzenált hozol össze és azért a minőség+érzés nem ugyanaz…kb mint az os x vs. vista… ránézésre hasonló...

őőő a gond csak az hogy nagyon sok zene már ki se jön bakeliten, nem beszélve arról hogy final-nál a feeling ugyan úgy meg van hiszen a timekód lemez is lemez.
és nem utolsó szempont hogy nem kell cipelned a sok lemezt csak 3-4 timekód lemez meg egy laptop+hangkari a feeling pedig 99,5%.
de a ableton bohóckodás nálam zero!
itthon 2 óra alatt megtanultam vele keverni.
ableton live / live actre való részemről.

electroger

electroger
Az összes posztok száma:  1620
Csatlakozva  08-12-2007

06 January 2009 01:57

Én azért nem értem zsambi paráját,mert szinte mindegyik dj szoftvernek,és a hozzáfaló interface-nek van mac-es támogatása.
Én is kutyütő laptopdj vagyok(részben),egyedül talán az Atomix VDJ-nek nincs mac-es verziója.Ha nem azt használod akkor találsz biztos megoldást.
Egyébként én is a FinalTrakeszt preferálnám a helyedben.Használtan láttam már 100k alatt az egész pakkot.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

06 January 2009 02:48

SolarEclipse - 06 January 2009 01:30 AM

őőő a gond csak az hogy nagyon sok zene már ki se jön bakeliten, nem beszélve arról hogy final-nál a feeling ugyan úgy meg van hiszen a timekód lemez is lemez.
és nem utolsó szempont hogy nem kell cipelned a sok lemezt csak 3-4 timekód lemez meg egy laptop+hangkari a feeling pedig 99,5%.
de a ableton bohóckodás nálam zero!
itthon 2 óra alatt megtanultam vele keverni.
ableton live / live actre való részemről.

hát hogy kevés lemez jön ki az relatív… stílus függő, pl rock-ból tényleg kevés van… :(
jajjj final is lemez, lemez… miért a mac nem ugyanolyan számítógép mint a junkapc? Értékekről beszélek… bár akinek nincsenek bakelitjei és nem arról zenél az sosem érti meg ezt az érzést… az meg hogy nehezek a bakelitek én is sokszor nyávogtam hogy jajj de nehezek… lópikula… ezzel jár ha igazán szereted amit csinálsz nem akadály! Így a végén mi lesz? Mindenki csak megy a sd micro kártyával zenélni oszt jónapot? Mintha minden festő photoshoppot használna…
Gondolom te értesz a szintikhez… namost kb az analóg szinti vs digitális szinti problémánál vagyunk…
Csak hogy még érthetőbb legyek… egy final szoftvere kb ugyanúgy beautomatizálható mint egy ableton… szóval innentől nagymama kategória hogy a te szójárásoddal éljek… nekem a cd is már sok… azzal bánni is elég könnyű pláne a mostani 800-1000 pio-kal… jah és még egy dolog, legalitás/erkölcs:
bakelit: megveszed ezzel támogatod a szerzőt,kiadót…
mp3,wav,flac: jól letöltöm a zenéd és ingyé hülyére játszom ok? majd party után felveszem a zsíros dellát amit végülis azért kaptam mert a te zenédre jól érezte magát a közönség…
nem beszélve az egészségtelen versenyről, mint pl súlyos pénzeket/időt áldozok egy lemezritkaság beszerzésére, mire mi történik? jön a 2 hete önjelölt kolléga és 128kbps minőségben csapja a népnek… szóval az én véleményem hogy minőség kéremszépen! ezt ne hagyjuk ki! ez igaz grafikára, programozásra, autóra MINDENRE (tehát a zenére is) nem szeretném hogy a jövő fiataljai majd olyan koncertekre járjanak ahol csak digitális gitár és dob lesz… én márcsak ilyen analóg maradok ;)

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

06 January 2009 03:25

minimalt hallgatok lassan 10 éve, elég sok buliba voltam már a pult minden oldaláról (nem vagyok dj de nagyon sok barátom az) és ne haragudj de pl minimalban se jön ki minden zene nagyon nem.
gondolom beatport és társai ismerős.

analog és virtual analog szinti példa rossz. persze a moog a király meg minden de egy nord lead se az utolsó... mind a kettő jó, nagyon nagyon jó.
az idő telik ezt el kel fogadni. és igen is a bakelit kurva nehéz csak, nem mindenki egy stilusban játszik pl ott volt régen palotai 8 órás szetbe a minimaltol kezdve a dub stepen át a bulivégén dnb ment, és az elején laza hip-hop na ezt nem oldod meg 200 lemezből.

és megveszed WAV-ban a zenéket akkor is támogatod a szerzőt lehet még jobban mint bakelitnél mert ugye gyártási költség sincs.
(amúgy legnagyobb részben a kiadókat támogatod :D)

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

06 January 2009 05:55

SolarEclipse - 06 January 2009 03:25 AM

minimalt hallgatok lassan 10 éve, elég sok buliba voltam már a pult minden oldaláról (nem vagyok dj de nagyon sok barátom az) és ne haragudj de pl minimalban se jön ki minden zene nagyon nem.
gondolom beatport és társai ismerős.

analog és virtual analog szinti példa rossz. persze a moog a király meg minden de egy nord lead se az utolsó... mind a kettő jó, nagyon nagyon jó.
az idő telik ezt el kel fogadni. és igen is a bakelit kurva nehéz csak, nem mindenki egy stilusban játszik pl ott volt régen palotai 8 órás szetbe a minimaltol kezdve a dub stepen át a bulivégén dnb ment, és az elején laza hip-hop na ezt nem oldod meg 200 lemezből.

és megveszed WAV-ban a zenéket akkor is támogatod a szerzőt lehet még jobban mint bakelitnél mert ugye gyártási költség sincs.
(amúgy legnagyobb részben a kiadókat támogatod :D)

erre írtam hogy stílusfüggő pl dub step se sok jött ki régen lemezen, most hogy “felkapták” már apa kezdődik van ebben a stílusban is… persze hogy ismerem, sok ismerősöm használja énis használnám ha nem tudnám megszerezni lemezen a zenéket… ;) szóval énsem vagyok teljesen technikaellenes ám ;)
De tessék itt van… pont te írtad: persze a digitáis hanganyag sem annyira rossz de azért az analóg a király ;)
egyébként nekem meg pont Palotai volt rossz példa és ha nem ismerném akkor talán beleférne de mivel pontosan tudom hogy a hazai scenában pont ő tölt legtöbbet a bakelit válogatással így ezt nem teljesen fogadom el… pl ő is szinte azért használ cd-t mert sok dubplate-je van ami még nem is létezik kiadva bár akkor itt énis megdőlök az enyéimmel, de ennyi belefér ;) Amúgy 200 lemez és pár cd simán elég 8 órára…
De itten súlyos félreértés vala! Én nem “only vinyl” fan vagyok, hanem ne csak digitből álljon az egész arzenálunk… vagy most laikusan kérdezzem meg tőled hogy minek költeni a hardverre a zeneíráshoz ha ott van a rííízön is? ;) gyanítom körberöhögnél…
mindegy is mert nem az analóg vs digitális versenye ez a topic, bánom is hogy felhoztam… :(

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

06 January 2009 06:25

azért mert a rízsőn az isten király :DDDD
persze ez csak vicc, igen palotai válogat legtöbbet lemezt. de te is tudod hogy nem azért tolja cd-ről mert sok a dub plate hanem mert kényelmesebb. szinte már mindenki CD-zik és akkor már azt mondom inkább final.

az abletonos buga matyik meg inkább áruljanak belépőt a bejáratban.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

06 January 2009 06:54

SolarEclipse - 06 January 2009 06:25 AM

azért mert a rízsőn az isten király :DDDD
persze ez csak vicc, igen palotai válogat legtöbbet lemezt. de te is tudod hogy nem azért tolja cd-ről mert sok a dub plate hanem mert kényelmesebb. szinte már mindenki CD-zik és akkor már azt mondom inkább final.

az abletonos buga matyik meg inkább áruljanak belépőt a bejáratban.

hát nem tudom, szerencsére még engem bakelit betyárok vesznek körbe ;) és elég vegyes társaság tehát még általánosítani se tudok hogy nonamek vagy öregek használják csak… Bár azon gondolkodtam hogy az underground stílusokban jobban szeretik a lemezt mert pl nagyon ritkán látok akár tiesto akár fatboy slim akár xy kezében bakelitet…
Nagyon kivagy az abletonos “dj”-kre :D
Amúgymeg ménem gyün be a rezsó mi? A hangszereket a rekkbő ki lehet csavarozni VIRTUÁLISAN!! Nah ilyen fícsört hol tud a logic mi??? tvájsz ez ömézing!

electroger

electroger
Csatlakozva  08-12-2007

09 January 2009 00:33

Bár én is “laptop dj” vagyok,de én a meglévő bakeliteimet digitalizálom,és utána kerül a trakeszra.
Mellesleg van is miről bemásolni.
Igen,sokat agyaltam anno,hogy hová is fajul a világ,hogy “laptopdj” lesz mindenkiből.Az igazi érzést sajnos nem adja vissza semmi,a 130db-es bakelit pattogást…...áááááááá
Elösször 2001-ben a szigeten mikor a Hawtin bemutatta a FinalScrach-et,akkor kezdtem felfogni,hogy bár a bakelit varázsát semmi sem pótólja,de ott tágabb határok nyílnak az ember elött.
Sajnos beláttam idővel,hogy ez a jövő.Igaza van SolarEclipsnek,a sógorom egy kiadónál dolgozik,mesélte,hogy sok előadó tüntetőleg a warez mp3 ellen,újabban egyszerüen nem ad ki zenét.
Ékes példa:David Morales

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

09 January 2009 00:54

ez olyan dolog hoyg ha nem 5e forint lenne egy CD és 67e a minimálbér kicsit többen vennének zenét!

most már picit késő tüntetni meg verni magukat. akkor kellet volan értelmes áron adni a kiadványokat és nem szokott volna rá mindenki.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

09 January 2009 01:50

SolarEclipse - 09 January 2009 12:54 AM

ez olyan dolog hoyg ha nem 5e forint lenne egy CD és 67e a minimálbér kicsit többen vennének zenét!

most már picit késő tüntetni meg verni magukat. akkor kellet volan értelmes áron adni a kiadványokat és nem szokott volna rá mindenki.

hát ez sajnos baromira igaz… a dvd-nél már rájöttek hogy (1-2éves filmeknél) 990-ért sokkal több hasznot hoz…
de a filmeknek az az előnyük hogy nekik van “mozi verziójuk”... akkor kaszálják le a nagy zsetont… a zeneiparban nincs ilyen… igaz, itt meg vannak turnék… azért az se két fillér hasznot hozhat ;)
de akkor meg nem értem… miért nem lehet azokat a cd-ket is 990ért adni? vagy a zenehallgatás nem akkora flash mint a film hogy pár év után is szívesen lejátszod?
én is már csak elvből úgy vagyok vele hogy letöltöm a filmet és ha tetszik az a minimum hogy megveszem és ezzel is támogatom a készítőket… sokan nem értik hogy ha már egyszer letöltöttem és megnéztem akkor minek veszem meg eredetiben… ezért támogatom az itunes szerű dolgokat is mert ha nem teszik az egész album akkor nem kell megvenned csak a jó számot… az a baj hogy a becsület manapság elég luxus számban megy :( de verni az asztalt mindenki tudja ha neki valaki keresztbe tesz… szerintetek lesz még itt megoldás e téren? Mármint hogy a közönség is meg a zenész/filmes is jól járjon?

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

09 January 2009 02:22

na mp3 lenne az utolsó amiért fizetnék, főleg majdnem annyit mint amikor fizikai eszközt is kapok a kezembe.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

09 January 2009 02:27

SolarEclipse - 09 January 2009 02:22 AM

na mp3 lenne az utolsó amiért fizetnék, főleg majdnem annyit mint amikor fizikai eszközt is kapok a kezembe.

jó akkor vegyé wav-ot vagy flac-et ;)

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

11 January 2009 07:25

vissza térve az itnues is egy nagy átbasz az egész DRM védett zenék és 128 kilobit tömörítés

persze most már van DRM mentes meg jobb minőségű dalok de könyörgöm úgy kellet volna kezdeni. nem beszélve arról hogy 1 dodo-ért a szokolrádió minőség nagyon nem jó vétel.

ja és azt mondod támogatod a zenészeket? tudod mennyit pakolnak az apple zsebébe?
ez költői kérdés volt inkább hagyjuk.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

11 January 2009 16:32

SolarEclipse - 11 January 2009 07:25 AM

vissza térve az itnues is egy nagy átbasz az egész DRM védett zenék és 128 kilobit tömörítés

persze most már van DRM mentes meg jobb minőségű dalok de könyörgöm úgy kellet volna kezdeni. nem beszélve arról hogy 1 dodo-ért a szokolrádió minőség nagyon nem jó vétel.

ja és azt mondod támogatod a zenészeket? tudod mennyit pakolnak az apple zsebébe?
ez költői kérdés volt inkább hagyjuk.

hát az a kevés is még mindig jobb mint a semmi…
nem tom te mit választanál ha a te farkaddal vernék a piaci csalánt:
-ingyé illegális wav
-1 usd X%-a de mp3
nemtom neked mennyi zenéd jött ki (gondolom azért van egy két ismerősöd ilyen téren), de jó lenne ha nem pl az ilyen itunes dolgokra fognánk a zenészek átba**ását… az itteni nagy barna masszát a kiadók keverik szóval őket tessék csesztetni… itunesnak ehhez semmi köze…
itunes csak egy “cég” és mint minden cég csak az üzlet érdekli nem ők etetik meg a zenészeket hogy hé örég mi a javadat akarjuk… ha a kiadók annyira kitartanának a tiszta zenei támogatás mellett akkor nem adnák el a zenészeik lelkét is…

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

11 January 2009 16:33

1+ katt

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

11 January 2009 16:34

2+ katt :D francért tré a zinternettt…

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

11 January 2009 17:00

:D

persze csak az egy dodóbol mennyit elpakol az apple? kurva sokat.
amugy a zenészek ugyse a lemezeladásból élnek már 20 éve hanem a koncertekből. A lemezeladást mint marketinget kell felfogni, ez alol csak az igazi sztárok kivételek akinek millió példányban fogynak az albumai.
Most itthon egy jazz előadó mennyi lemezt add el? 2000-3000 db
de ne legyen réteg zene, egy ma olyan divatos progi zene? ki se adják lemezen max mix cd mert minek úgyis 1-2 hónapig emlékezik rá tömeg.

részemről Madonna, U2, D.M…. és ehhez hasonló sztárok kivételével senki nem keres hatalmas pénzt a lemezeladással, viszont a koncerté nagyon is jó fizetnek (ha megérik a pénzüket).

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

11 January 2009 17:20

SolarEclipse - 11 January 2009 05:00 PM

:D

persze csak az egy dodóbol mennyit elpakol az apple? kurva sokat.
amugy a zenészek ugyse a lemezeladásból élnek már 20 éve hanem a koncertekből. A lemezeladást mint marketinget kell felfogni, ez alol csak az igazi sztárok kivételek akinek millió példányban fogynak az albumai.
Most itthon egy jazz előadó mennyi lemezt add el? 2000-3000 db
de ne legyen réteg zene, egy ma olyan divatos progi zene? ki se adják lemezen max mix cd mert minek úgyis 1-2 hónapig emlékezik rá tömeg.

részemről Madonna, U2, D.M…. és ehhez hasonló sztárok kivételével senki nem keres hatalmas pénzt a lemezeladással, viszont a koncerté nagyon is jó fizetnek (ha megérik a pénzüket).

hát istenem, mindenki él valakin, az itunes a kiadókból, a kiadók a zenészekből (a zenészekből még a drogbárók is kaszálnak), a zenészek meg a közönségből él… hol itt a probléma? ha jó zenét csinál úgyis kiadják és megveszik, ha trét akkor eltűnik… Az árak?... jah ha tré kiadót választ akkor nincs mit tenni… jah hogy jó kiadót sem könnyű találni akkor alapítani kell… jah ahhoz meg pénz kell? Ördögi kör ez ám és nincs menekvés :D

nana állj! azért azt ne mond hogy 2000es évekből megszólal egy régi klasszikusnak számító minimal szám akkor te hidegvérrel állsz és azt mondod hogy jajj ne!
Szerintem ami annyira jó szám volt azt megkophat, elhomályosodhat de el sosem felejtik! <<< apám mekkora lélekbúvár mondat ;)
amúgy teljesen igazad van nem értem hol a probléma? :D

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

11 January 2009 17:27

“Szerintem ami annyira jó szám volt azt megkophat, elhomályosodhat de el sosem felejtik!”

ez teljesen igaz a legtöbb réteg zenére. de ki bulizik most még Dj Bobo-ra? pedig a lányok akkor a bokájukat lefosták.
jójó egy Madonnát előveszünk (vesznek) de mondom jó ha 100 ilyen előadó van!

és akkor hoyg a témába is írjunk:

az exe nem indítható os x alatt, vegyél egy fasza dell-t vagy sony-t és tökéletesen fog menni minden.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

11 January 2009 17:52

SolarEclipse - 11 January 2009 05:27 PM

“Szerintem ami annyira jó szám volt azt megkophat, elhomályosodhat de el sosem felejtik!”

ez teljesen igaz a legtöbb réteg zenére. de ki bulizik most még Dj Bobo-ra? pedig a lányok akkor a bokájukat lefosták.
jójó egy Madonnát előveszünk (vesznek) de mondom jó ha 100 ilyen előadó van!

és akkor hoyg a témába is írjunk:

az exe nem indítható os x alatt, vegyél egy fasza dell-t vagy sony-t és tökéletesen fog menni minden.

najó dj bobo :D cseszed jobb példa nem vót? :D ennyi erővel jöhetett volna a az aqua is, annak is mekkora száma volt a barbie görl :D
alapból amit nem pörgetnek az elvész… dj bobo-ról mikor hallasz mostanság? Madonna meg még mindig világ körül turnézik… azért dj bobo neve sosem volt akkora súllyal mint madonnáé vagy U2-é vagy prodigy-é hogy ne csak pop-rockerkedjünk ;) ezek mind mind oldalakat írtak a zenei törikönyvbe… Bach, Newton (stb) idejében is volt más zeneszerző és fizikus de csak ezek voltak képesek olyat alkotni ami megmaradt… most is van pár aki képes olyat alkotni nem lehet mindenki híres… amúgy is szépen meg lehet élni azért a zenélésből, csak nem leszel atomhíres atyaúristen. Pl jó példa erre tiesto… asszem most ő a világon a legtöbbet kereső dj… mégis kik ismerik csak 90%-ban? A fiatalok… És mondjuk egy Madonnát? Hát még a nagyanyám is tudja ki az, mégis tiesto annyit keres egy fellépéssel, hogy “nem tudja” elkölteni. Szóval nem kell hogy mindenki ismerjen hogy megélj belőle… nagyon jól!
Ezért is van hogy aki nem rest az underground világában az szépen dj-skedik, producerkedik és kiadót vezet egyszerre… csak ez mind kemény munka! Szerintem az hogy csak zenét írsz és csak dj-zel az kezd kevés lenni ebben a scenában… vagy te hogy éled ezt meg?

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

11 January 2009 18:08

szerintem mondjuk így ebben a xénában :) már 20 éve is az igazi nagy arcok mind írtak zenét és dj-ztek is lásd: jeff mills, richie hawtin, carl cox a butábbakat is említve paul okenfold…. azt hiszem nem kell írni.
de van más is az chemical brothers soha nem lépet fel DJ szettel, ugyan úgy vannak zenészek és tovább képzett dj-k.
jah és tiesto mivel keresi a pénze nagyobb részét? lemez eladással vagy pultban való ugrálgatással? amúgy pont ő az az ember aki egy hatalmas marketing gépezettel együtt csinálta meg az arculatát.
a lényeg annyi hogyha nem 5e kérnek egy lemezé, akkor megveszem.
aki pedig abletonnal áll ki nekem lazítani azt meg kiröhögnöm (persze kivéve ha live act).

abletonba 2 zenét össze pakolni egy perc, betolod a két audio fájlt 90% már jól be is huzza ha nem akkor 30 másodperc alatt warpolod, megkeresed az egyik négy negyed elejét rá tolsz egy 3 sávos EQ és mehet a móka.
a bakelit pedig tényleg fasza és van egy nagyon nagy feelingje de sajnos már nem olyan mint 8-10 éve amikor minden csütörtök reggel ott álltam az undergorund records elött mert akkor jöttek az lemezek, és tommyboy az egytlen red hot chilli peppers bootleget röhögve lenyulta hogy:
-no no ez az enyém :D

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

11 January 2009 18:25

SolarEclipse - 11 January 2009 06:08 PM

...undergorund records elött mert akkor jöttek az lemezek, és tommyboy az egytlen red hot chilli peppers bootleget röhögve lenyulta hogy:
-no no ez az enyém :D

úúúú azokat énis de utáltam régen hogy a nevesebb dj-knek csak úgy félre voltak pakolva a lemezek nekünk meg az orcácskánkba nyomták hogy nem tudják beszerezni :D hál’ Isten mostanság a modern kor vívmányainak már nem kell itthon megvenni ezeket a lemezeket (most jön a vicc része) mára már sírnak a lemezboltok hogy “brühü, nem vásárol senki nálunk”... jóhogy nem hogy szakadjatok meg, mert amikor kellett volna hátat fordítottatok a dj-knek…

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

11 January 2009 18:35

nekünk félre volt pakolva nem értem a problémádat. és senki nem volt nevesebb köztünk, megnézték miket vettél ha jó lemezeket megjegyeztek és a pult alól már adták is az igazi whitelabeleket :D

így volt daft punk vs. beastieboys a másik oldalán pedig martin luter king van egy álmom nagy sikerű acapellája 1999be meg :D

én imádtam lemezboltba járni szerdai buli után full készen és mindenkinek olyan feje volt :D

ui.: persze amiből egy darabb volt az a fönöké volt de a többit mindig elosztották.

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

11 January 2009 18:55

SolarEclipse - 11 January 2009 06:35 PM

nekünk félre volt pakolva nem értem a problémádat. és senki nem volt nevesebb köztünk, megnézték miket vettél ha jó lemezeket megjegyeztek és a pult alól már adták is az igazi whitelabeleket :D

így volt daft punk vs. beastieboys a másik oldalán pedig martin luter king van egy álmom nagy sikerű acapellája 1999be meg :D

én imádtam lemezboltba járni szerdai buli után full készen és mindenkinek olyan feje volt :D

ui.: persze amiből egy darabb volt az a fönöké volt de a többit mindig elosztották.

jah hát pont ahogy mondod… pult alól… de gondolom az nem az első vásárlásod de még talán nem is a 10. vásárlásodon történt… de ha én bementem volna abba a boltba, akkor először, majd énis kértem volna whitelabeleket akkor 100 hogy rám se bagóztak volna… hát jóhogy mostmár nem érted a problémám és jópár éve már nincs is, mert olyanokat be tudnak szerezni nekem amiket még külföldről és discogsról sem lehet… szóval már gondom nincs… de régről beszéltem… ugyanúgy mint most egy friss hús bemegy, akkor megveheti a polcos árut oszt csókol anyád gerzson…

electroger

electroger
Csatlakozva  08-12-2007

11 January 2009 20:57

De volt egy lemez amit nem sikerült nekik benyelni!
Halgatgattam a lemezeket,a Clark volt lent,meg valaki Krisztián.Mivel nem volt szabad gép,azon halgattam a lemezeket ami ki volt tólva a boli hangra.Az egyik lemeznél(ami megfogott engem is rögtön),bekiabált a Clark a Krisztiánnak,hogy:
“-Te Krisztián!Ez a lemez mikor jött?”
“-Tegnap”
Pár perc múlva megakartak gyözni hogy nekem az a lemez nem kell,vigyek helyette kettő másikat.Igy jártak.
Olyan büszkeség fogott el :)
Persze hazavittem,azóta is szeretem,és szeretik nagyon.

electroger

electroger
Csatlakozva  08-12-2007

11 January 2009 21:00

Egyébként jól megnyitottuk az exe fájlt Zsambeknak
:)

unregistered

unregistered
Csatlakozva  01-11-2007

11 January 2009 21:32

engem akkor fogott el nagy büszkeség amikor 4-5 éve angliában járva betértem egy lemezboltba, tök kicsi volt kb mint itthon a deep szóval nem ilyen bazinagy mint a HMV. Elmondtam hogy ki, mi vagyok, honnan jöttem és valami ríííli rííííli szpesölt keresek. Tök barátságosan fogadtak annak ellenére hogy azt sem tudták hol van magyarland… mindegy, nem is ez a lényeg hanem az hogy mondták várjak pár percet és a feka srác hátrament, majd hozott zöldségesrekeszben egy pár lemezt… akkor még azt hittem hogy valami megmaradt áru, majd elkezdtem nézegetni őket meg láttam a karcot a lemezen hogy az évi lemezek… nah elkezdtem őket hallgatgatni és olyan lemezek voltak amiknek mégcsak hírét hamvát se hallottuk hogy megjelentek csak pár vendég dj szettjében… miután hazajöttem akkor volt egy nagy dárembész party pont a bónusz keretei közt és ott csomó szám lement ami még a magyaroknak is csak cd-n volt meg dubplateként… akkor már nekem megvoltak ezek lemezen és senki nem hitte el… miután megmutattam nekik másnap, persze mind azonnal meg akarta venni dupla vagy tripla áron :D (nem kell nagy árakra gondolni kb átszámolva 1800ért vettem őket) sőt az egyik srác azt mondta hogy kifizeti a lemez árát és csak egy partyba hagy’ vigye el játszani utána visszahozza és a pénzt is megtarthatom :D nah szóval nálunk ilyen nagy (eszmei) értékei vannak a lemezeknek… sajnálnám ha ezt az utókor nem élhetné át… :(

electroger

electroger
Csatlakozva  08-12-2007

12 January 2009 06:59

Mint már említettem,a sógorom lemezekkel foglalkozik.Mesélte,hogy vannak vinyliek,amik 8-10 ezer forintért cserélnek gazdát a mai napig is.A régi funky slágerekért eredeti nyomásban ölni tudnának!
Plasticman- Panikatack-jéért lehet hogy én is fizetnék dupla árat!

Apróhirdetések

Hírek

69 új emojit hoz az iOS 11

2017. 03.24. @ 11:47
11

iOS tipp: Vészhelyzeti megkerülés

2017. 03.23. @ 02:22
2

Nehezebb és vastagabb az új iPad

2017. 03.22. @ 08:30
4