világ garancia…

galla

galla
Az összes posztok száma:  31
Csatlakozva  09-06-2008

11 October 2008 16:06

Üdv,

még a nyáron kaptam az USA-ból egy macbook-ot, a szitu a szokásos a monitorcsukló alatt elkezdett repedni, most nézegettem hogy hova lehetne vinni kicseréltetni. Namármost kaptam egy csinos ki füzetet a mac mellé amiben azt írják hogy a világgari úgy mûködik hogy kell hozzá a gépnek a szériaszáma és mehetek vele a hozzám legközelebbi hivatalos szervízbe. Ehhez képest az iStyle számlát is kér, az Almárium még vlami pecsétes papírt is, én meg még abban sem vagyok biztos hogy számlát kapott-e egyáltalán az illetõ aki hozta a nagy amerikában (ott ugye nem szokás számlát adni/kérni, más a rendszer). A MacBolt oldalán mongyuk azt írják hogy garancián kívül számla nélkül is kicserélik mondván hogy széria hiba, de nekem gyanús mer akkor minek az egész számlás felhajtás ha úgyis minden széria hibás macbook-nál kicserélik???
Ötlet, tapasztalat?

köszi: galla

beeerka

beeerka
Az összes posztok száma:  913
Csatlakozva  29-08-2007

11 October 2008 19:37

én az ibook-om akkuját cseréltettem ki az almáriumban, semmilyen papírt nem kértek tőlem, csak az akku szériaszámát meg a gépét. megrendelték és kb. egy hónap múlva hívtak is hogy mehetek az új akkumért. (akku visszahvási program keretében volt ez)

mpeti

mpeti
Az összes posztok száma:  722
Csatlakozva  14-05-2006

11 October 2008 21:47

Szia!

Mo.-n javitásra kérik a számlát. Ez van sajnos, én is megkérdeztem istyle-ban. Szar ügy.
Ha nincs számlád, akkor nem javitják garanciában. Csak Bécsben…
Tudtommal ott megcsinálják garanciában szériaszám alapján is, leellenőrzik a számitogépen, él-e még rá a gari.

Remélem nem lesz probléma az Air-rel, nekem sincs számlám… :(

Ja és: világgarancia. Így, egyben. :)

galla

galla
Az összes posztok száma:  31
Csatlakozva  09-06-2008

12 October 2008 15:58

ettől tartottam, és ettől nyílik a bicska a zsebemben, azért sztem elég röhej, hogy 1300 dolcsi (és még akkor nem is a magyar árakról beszéltem) egy ojan gép amit megkapsz mongyuk még lenovo-ban is max 1000-ér, ezek után elkezd repedezni… aztán meg még köcsögöznek a világgarival. Persze az életérzésért fizettem, meg egy ojan linuxért amit macosnak hívnak és nem ingyenes, csak ezek dolgok eléggé odavágnak a “fíling”-nek.
Na, mindegy bocsi ezt csak kijött… A válaszokat köszönöm.

üdv: galla

Szivacs

Szivacs
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  12-10-2007

27 November 2008 05:14

Előssször szerintem tanujjá meg heJesen írrni :D:D:D

(bocs ez is kijött, remélem nincs harag :)

Szivacs

Szivacs
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  12-10-2007

27 November 2008 05:15

Ja és vegyé’ lenovót :D:D:D:D:D

MAGura

MAGura
Az összes posztok száma:  23
Csatlakozva  31-01-2009

09 May 2017 03:50

Sziasztok!

Par napja vettem egy Mac-et egy Japan Media Markt szeru boltban (Bic Camera). Ha az Apple support oldalon megprobalom lekerdezni hogy all a garancia, akkor azt irja, hogy nem tudja a vasarlas idopontjat, jelentkezzek be az apple ID-val es adjam meg. Ha ezt megteszem, akkor viszont azt irja, hogy jelenleg nem tudja vegrehajtani, probaljam kesobb. Ez igy jol van? Majd megjavul? Vagy kellene valamit intezkednem ameddig meg itt vagyok?

Koszi, udv.

Apróhirdetések

Hírek