Üdvözlünk a magyar Macintosh fórumon!   ·   Belépés   ·   Regisztráció   ·   Fórum / oldal szabályzat
Fórum kezdőlap » Egyéb témák » Társalgó » IP cím leolvasás :-O
Oldalak száma: 2
IP cím leolvasás :-O
  |
Aktív

Bejegyzések: 386
Rank
DjCsabiC avatar

2008. jún. 07. @ 22:46

Sziasztok.
Gondjaink akadtak idehaza.Mindaz a címben is szerepel,valaki hozzájutott anyukám IP címéhez,és azt szeretném megkérdezni,hogy én hogyan tudom más IP címét elolvasni,vagy lehetséges-e ilyesmi,vagy csak kamu?
Nagyon fontos lenne,nevezhetjük úgy is,hogy ez az “igazság ára”.
Nagyon köszönöm mindenkinek előre is.

És ne haragudjatok,hogy témát nyitottam erről,de máshol nem volt lehetőségem utána járni.

Aláírás 

PowerMac G4 MDD Dual 867Mhz
1.5 GB Memory 160+80GB HDD Geforce 4MX
Samsung SA300 21.5”

Törzsvendég

Bejegyzések: 631
RankRank
Dr_Thomas avatar

# 1 - 2008. jún. 07. @ 22:57

A szolgáltatónál igényelsz új címet. Egyébként nem tudom, hogy mi a para benne. Bekapcsolod a biztonságot (tűzfalak), akkor nem túrkálnak a gépen. Ha meg Linux, akkor hozol létre IPTables szabályokat.

Aláírás 

iMac 21,5”, Mac Mini G4 1.25, Power Mac G3 BW, PowerBook 180, SE/30, LC, iPod Nano 3G

Aktív

Bejegyzések: 132
Rank
Iski avatar

# 2 - 2008. jún. 07. @ 22:57

Nem értem a problémádat. Mit értesz az alatt, hogy “valaki hozzájutott anyukám IP címéhez”?

Egyébként egyáltalán nem nagy feladat megnézni valakinek az IP címét! Pár másodperc az egész…

Aktív

Rank
DjCsabiC avatar

# 3 - 2008. jún. 07. @ 23:19

Megosztanátok velem hogyan lehetséges ez?
Ha valaki kiváncsi a sztorira leírom PM-ben

Aláírás 

Samsung SA300 21.5”

Törzsvendég

Bejegyzések: 631
RankRank
Dr_Thomas avatar

# 4 - 2008. jún. 07. @ 23:29

Ha Linuxot használsz, akkor nem is magyarázkodom:
http://webbolt.webwall.hu/kiskapu/linux_iptables/linux_iptables.php?könyv=Linux iptables zsebkönyv&kategoria=Hálózati ismeretek&mn=tartalom&pid=1122
showimage.php?LOID=45115815&SIZE=large

IP cím váltás? Meg kell kérdezni a szolgáltatót, hogy lehetséges e… Felhívod az ügyfélszolgálatot, a szerződésen biztos szerepel egy telefonszám amin elérhetőek.

Aláírás 

iMac 21,5”, Mac Mini G4 1.25, Power Mac G3 BW, PowerBook 180, SE/30, LC, iPod Nano 3G

Aktív

Rank
DjCsabiC avatar

# 5 - 2008. jún. 07. @ 23:40

Mac OS X -et használok.
De én kételkedtem ebben a dologban,hogy lehetséges az ip címet elolvasni,egy kívülállónak,és most hogy tudom,szükségem lenne a megoldásra,én hogyan tudom megnézni
egy X embernek az IP címét.
mindenkinek köszönöm.

Aláírás 

Samsung SA300 21.5”

Moderátor

Bejegyzések: 3219
RankRankRankRank
Neo19 avatar

# 6 - 2008. jún. 07. @ 23:40

ha dinamikus az IP-d akkor modem kikapcs és be és máris új ip-d van? és miért baj, h megszerezték az ip-t?

Aláírás 

Nikon D90
http://www.attilaenyedi.com

Lakhelye: bM

Bejegyzések: 26911
RankRankRankRankRankRank
Bachman avatar

# 7 - 2008. jún. 07. @ 23:44
DjCsabiC - 2008 jún. 07. @ 22:46

valaki hozzájutott anyukám IP címéhez,és azt szeretném megkérdezni,hogy én hogyan tudom más IP címét elolvasni,vagy lehetséges-e ilyesmi,vagy csak kamu?

Most hozzájutott vagy nem? Ha igan akkor nem kamu, nem? És ha hozzájutott?

Aláírás 

Pattog a hang? SoundKeeper

Aktív

Rank
DjCsabiC avatar

# 8 - 2008. jún. 07. @ 23:45

Holnap leírom miért baj,mert most melóba kell mennem.
Furi mi,hogy szombat este?
De hát ilyen suzukis müszak.

Aláírás 

Samsung SA300 21.5”

Aktív

Rank
DjCsabiC avatar

# 9 - 2008. jún. 07. @ 23:47
Bachman - 2008 jún. 07. @ 23:44
DjCsabiC - 2008 jún. 07. @ 22:46

valaki hozzájutott anyukám IP címéhez,és azt szeretném megkérdezni,hogy én hogyan tudom más IP címét elolvasni,vagy lehetséges-e ilyesmi,vagy csak kamu?

Most hozzájutott vagy nem? Ha igan akkor nem kamu, nem? És ha hozzájutott?

Igen hozzájutott,de én is hozzá akarok jutni az övéhez,hogy ezzel bizonyíthassam igazam.
Ez elég zavaros most nincs időm elmagyarázni.
Majd holnap.
Sziasztok

Aláírás 

Samsung SA300 21.5”

Moderátor

RankRankRankRank
Neo19 avatar

# 10 - 2008. jún. 07. @ 23:49

Tiszta bosszú hadjárat:) Azért kíváncsi leszek a story végére.

Aláírás 

Nikon D90

Aktív

Bejegyzések: 178
Rank

# 11 - 2008. jún. 08. @ 00:25

Emberek, legyünk már egy kicsit észnél!

Az IP cím olyan mint az autók rendszáma. Nem egy titkos rejtegetnivaló misztikus dolog, amihez ügyeskedéssel kell hozzájutni.

Ajánlom figyelmetekbe:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Internetprotokoll

Aláírás 

iMac7,1 20” | Time Capsule 1TB | iPhone 4 | iPad 2

Moderátor

RankRankRankRank
Neo19 avatar

# 12 - 2008. jún. 08. @ 00:27

Ezzel sztem főszereplőnkön kívül mindenki tisztában van:) Azért is vgyok kíváncsi, h miért baj, h tudja.

Aláírás 

Nikon D90

Törzsvendég

Bejegyzések: 673
RankRank
csy avatar

# 13 - 2008. jún. 08. @ 00:34

hehe, kapcsold ki a modemt, majd vissza. Ezzel kapsz uj ip-t :D
amugy whois parancs terminalban pl.
de szánalmas az erőlködésed. az ip nem egyedi, max egy range az.

Aláírás 

Ubuntu is an ancient African word, meaning can’t configure Debian
http://www.machonosit.hu

Aktív

Rank
Iski avatar

# 14 - 2008. jún. 08. @ 01:14

Most nem azért kérdezem, mert kötekedni szeretnék kedves DjCsabiC, de ugye tudod mi az az IP cím, mi célt szolgál, hogyan működik egy hálózat, hogyan működik az Internet…
Ezt csak azért kérdezem, mert elég érdekesek a kérdéseid na meg ez a nagy IP cím “lenyúlás” sztori.
Ráadásul még a végén egy alapfokú hacker tanfolyam lesz ez az egész! :-)

Moderátor

RankRankRankRank
Neo19 avatar

# 15 - 2008. jún. 08. @ 01:18

Nos alapfokú hacker tanfolyam:
nem vicc neten is így írják:
A legegyszerűbb módja, h ha megkérdezzük tőle, a sok nem hozzáértő nagyon szívesen meg is mondja.

Aláírás 

Nikon D90

Aktív

Rank
Iski avatar

# 16 - 2008. jún. 08. @ 01:25
Neo19 - 2008 jún. 08. @ 01:18

A legegyszerűbb módja, h ha megkérdezzük tőle, a sok nem hozzáértő nagyon szívesen meg is mondja.

Mondom én! :-)
Kevin D. Mitnick “A megtévesztés művészete”
Szint: alapfok :-)

Akkor már tudjuk az illető IP címét. Következő lecke:
Hogyan nyúljuk le azt?

Mire végez a melóval, addigra lesz itt hacker kézikönyv! :-)

Aktív

Rank
Iski avatar

# 17 - 2008. jún. 08. @ 01:28

Az ifconfig-ot ki ne hagyjátok!

Moderátor

RankRankRankRank
Neo19 avatar

# 18 - 2008. jún. 08. @ 01:30

ezt mondjuk árulja már el vki, h miért ifconfig. if az ha, winen ok ipconfig, mert az ip-ről tudsz meg adatot, de miért IF?

Aláírás 

Nikon D90

Aktív

Bejegyzések: 455
Rank

# 19 - 2008. jún. 08. @ 01:31

ifconfig = interface configurator

Moderátor

RankRankRankRank
Neo19 avatar

# 20 - 2008. jún. 08. @ 01:32

oh:D nagyon szépen köszönöm. Ma sem nyílt hiába ez a topic:D

Aláírás 

Nikon D90

Aktív

Bejegyzések: 398
Rank
haxerow avatar

# 21 - 2008. jún. 08. @ 01:34

Jó kis könyv. ajánlható.

Aláírás 

Macbook Pro 2.2GHz@OS X.5.7 / iPod Touch / Linksys WRT54G / Sennheiser HD595 és más földi vackok

Veterán

Bejegyzések: 1240
RankRankRank
galgogergo avatar

# 22 - 2008. jún. 08. @ 02:12
Iski - 2008 jún. 08. @ 01:25

Mondom én! :-)
Kevin D. Mitnick “A megtévesztés művészete”
Szint: alapfok :-)

Akkor nekem már megvan az alapfok! :-)

Aláírás 

Írok ide valamit, mert így nagyon hülyén néz ki!

Veterán

Bejegyzések: 1240
RankRankRank
galgogergo avatar

# 23 - 2008. jún. 08. @ 02:18

Nekem pont most volt ilyen esetem, egyik csaj az osztályban totál kétségbeesett fejjel/hangon elkezdte mondani mintha egy világ dőlt volna össze, hogy XY ismerős tegnap MSN-en beíratta vele azt, hogy “(!ip)” (vagy vmi hasonlót…), erre a program kiírta az IP címét. A gyerek (aki mellesleg eggyel fölöttem jár a sulimban) erre közölte vele, hogy köszöni szépen, hogy megmondta, mert mostantól fogva be tud törni a gépébe…  A csaj meg jött, hogy ő ismeri a csávót, és az ért az ilyesmihez, és mostmár akármikor beléphet majd a gépébe, hogy elolvassa az MSN-es beszélgetéseit…
Győztem csitítani. :-)))

Aláírás 

Írok ide valamit, mert így nagyon hülyén néz ki!

bM Függő

Bejegyzések: 7061
RankRankRankRankRank
The Last Boy Scout avatar

# 24 - 2008. jún. 08. @ 02:27

O.O

Aláírás 

Bazi öreg vagyok már… (Joe Hallenbeck)

Aktív

Bejegyzések: 142
Rank
Aaron.Mezei avatar

# 25 - 2008. jún. 08. @ 02:43

engem is már nagyon érdekel ez a story! holnap várjuk a fejleményeket! :) mi lehet ebben ilyen ijesztő? hm…
az én egyik gépemen (pc-n) megy egy ftp szerver dyndns-el, sőt, még asztalmegosztás is megy rajta (nincs notebook-om,és így is eléggé mobil vagyok,ahol van egy mac/windows és internet),és eddig kb 3-4szer próbáltad az ftp-mre belépni mindenféle ügyeskedéssel. :) egyszer sem jött össze,asztalmegosztást sem használta még senki rajtam kívül. még ha valakinek az ip-jét megszerzed,akkor sem tudsz vele nagyon mit kezdeni. (legalábbis szerintem,de biztos vannak trükkös emberkék) mondjuk egy durva pingelés kilőheti a netedet pár percre (esetleg órára). Aki esetleg tud valami mókát, simán ip cím tudatában az írjon már pár sort ide :) érdekelne.. (főleg úgy,h ha az ember router mögül netezik, (mondjuk firewall nélkül)

Aláírás 

PowerPC G5 meg egy PC: Intel Pentium III

RankRankRankRankRankRank
Bachman avatar

# 26 - 2008. jún. 08. @ 03:10

Aaron.Mezei, itt az enyém:

127.0.0.1

Aláírás 

Aktív

Rank
Iski avatar

# 27 - 2008. jún. 08. @ 03:32
Aaron.Mezei - 2008 jún. 08. @ 02:43

engem is már nagyon érdekel ez a story! holnap várjuk a fejleményeket! :) mi lehet ebben ilyen ijesztő? hm…
az én egyik gépemen (pc-n) megy egy ftp szerver dyndns-el, sőt, még asztalmegosztás is megy rajta (nincs notebook-om,és így is eléggé mobil vagyok,ahol van egy mac/windows és internet),és eddig kb 3-4szer próbáltad az ftp-mre belépni mindenféle ügyeskedéssel. :) egyszer sem jött össze,asztalmegosztást sem használta még senki rajtam kívül. még ha valakinek az ip-jét megszerzed,akkor sem tudsz vele nagyon mit kezdeni. (legalábbis szerintem,de biztos vannak trükkös emberkék) mondjuk egy durva pingelés kilőheti a netedet pár percre (esetleg órára). Aki esetleg tud valami mókát, simán ip cím tudatában az írjon már pár sort ide :) érdekelne.. (főleg úgy,h ha az ember router mögül netezik, (mondjuk firewall nélkül)

Ezt nem olyan nehéz feltörni. Ha már tudod az IP címet (dyndns-ből könnyen megvan), akkor figyelni kell, hogy milyen az adatforgalom. De már azt is tudjuk, hogy FTP szervert kell figyelni. Mi az FTP hátránya? A jelszó és a felhasználói név titkosítatlanul megy a hálózaton…
Szóval csak figyelni kell…
És ha az FTP szervered hozzáférése = egy root jogokkal rendelkező felhasználóval, akkor az a gép már nem a te géped.
De nem is kell, hogy root jogaid legyenek…elég ha el tudod hagyni az alapértelmezett ftp könyvtárat és tudsz kutatni a könyvtárak és fájlok közt…

Macőrült

Bejegyzések: 2598
RankRankRankRank

# 28 - 2008. jún. 08. @ 03:40
Bachman - 2008 jún. 08. @ 03:10

127.0.0.1

192.168.2.12
győztem, nagyobb! :D

Törzsvendég

RankRank
csy avatar

# 29 - 2008. jún. 08. @ 04:32

a gépem
192.168.10.100 :D
a routeremé:
192.168.10.254
az itthonim:
80.98.37.248

Aláírás 

Aktív

Bejegyzések: 368
Rank
Dufi avatar

# 30 - 2008. jún. 08. @ 05:33

Én sem hiszek a feltöréses storyk-ban de vki bosszúból nem tudom milyen módon megszerezte az egyik msn-emre a jelszót, pedig senkinek nem adom ki és mellesleg olyan msn címem ez amit nem a haverokkal használok, tehát csúnyán mondva ott vad idegenek vannak és kizárt h bárkinek is megadnám.
És amikor beléptem kitörölte a listámat csak 1 ember maradt aki írt nekem és beírta h mi volt jelszavam… és ő mondta, hogy valahogy kiderítette… durva, azóta megváltoztattam kis- és nagybetűkre, meg számra, de gőzös sincs hogyan juthatott be.
Valami ötlet? Ért veleki az ilyenekhez mélyebben?
Sok a lúzer meg nem tudjákk mi az ip se, de aki jobban benne van, meg tudná mondani egy jelszó beszerzésnek milyen módja lehet? Értem én kémprogramokra, de inkább egy generátorra ami végigpróbál szám-betű kombinációkat.

Aláírás 

I wanna go

Veterán

Bejegyzések: 1765
RankRankRank
sailman avatar

# 31 - 2008. jún. 08. @ 09:02
Bachman - 2008 jún. 08. @ 03:10

127.0.0.1

Nem tudom, hogy szerezted meg, de ez az enyém! Azonnal add vissza, különben leformattálom a géped! :D

Aláírás 

Retina Macbook Pro 15” - iPhone 5 white

Aktív

Bejegyzések: 368
Rank
Dufi avatar

# 32 - 2008. jún. 08. @ 09:16

...

Aláírás 

I wanna go

Aktív

Rank
DjCsabiC avatar

# 33 - 2008. jún. 08. @ 13:55

Sziasztok újra.
Az a helyzet,hogy ugye anyukám,pasizásra adta a felyecskéjét a zzinterneten:D
Na a második randi után,a hapsi,egy kissé illetlen módon próbálta lerázni,mégpedig úgy,hogy amikor mindketten hazamentek,
állítólag a csávó kapott egy akkor frissen regisztrált nőcitől,virtuális puszit a Találkán.
Nos az anyu megy a pasi a Találkán ismer. össze.
És megvádolta az Anyut,hogy ő regisztrált,más néven,kép nélkül,és ő kuldte a puszit.
Mindezt onna tudja,hogy ő bizony leolvasta az IP címet,és az anyu gépéről jött a puszi.
De aztán este beszéltek telón,és nem tudta megmondani az IP címet—-szopjon le—-
Na engem csak az húzott fel,hogy egy SENKIHÁZI #########,khm hazugnak nevezte az ANYÁMAT!!
És azért kellett volna az IP címe a faszkalaposnak,hogy így mi is eljátszhassuk ugyanezt.
na mind1 most értem haza,dióhéjjban ennyi.Kösz mindenkinek,fátylat az egészre.

Aláírás 

Samsung SA300 21.5”

RankRankRankRankRankRank
Bachman avatar

# 34 - 2008. jún. 08. @ 15:07

Ennek semmi köze se az IP címhez se egyéb technikai dologhoz. Ha az illető így akarja “lerázni” anyukádat, szóra sem érdemes a továbbiakban…

Aláírás 

Aktív

Rank
Iski avatar

# 35 - 2008. jún. 08. @ 15:20
DjCsabiC - 2008 jún. 08. @ 13:55

Sziasztok újra.
Az a helyzet,hogy ugye anyukám,pasizásra adta a felyecskéjét a zzinterneten:D
Na a második randi után,a hapsi,egy kissé illetlen módon próbálta lerázni,mégpedig úgy,hogy amikor mindketten hazamentek,
állítólag a csávó kapott egy akkor frissen regisztrált nőcitől,virtuális puszit a Találkán.
Nos az anyu megy a pasi a Találkán ismer. össze.
És megvádolta az Anyut,hogy ő regisztrált,más néven,kép nélkül,és ő kuldte a puszit.
Mindezt onna tudja,hogy ő bizony leolvasta az IP címet,és az anyu gépéről jött a puszi.
De aztán este beszéltek telón,és nem tudta megmondani az IP címet—-szopjon le—-
Na engem csak az húzott fel,hogy egy SENKIHÁZI #########,khm hazugnak nevezte az ANYÁMAT!!
És azért kellett volna az IP címe a faszkalaposnak,hogy így mi is eljátszhassuk ugyanezt.
na mind1 most értem haza,dióhéjjban ennyi.Kösz mindenkinek,fátylat az egészre.

Szerintem meg egyszerűen a pasi nem tud hazudni!
Honnan tudta meg az IP címet? Ő üzemelteti az adott találka oldalt és lenaplózza az IP címeket? De tegyük fel, hogy megszerezte az IP-t.
Most, hogy fenn vagy az Interneten és böngészgeted ezt az oldalt, van neked is egy IP címed, amit a szolgáltató adott. Igen ám, de holnap, amikor megint itt leszel, már nem biztos, hogy ugyanezt az IP-t fogod kapni a szolgáltatótól! Ha csak nincsen fix IP címed.
Bár az is igaz, hogy ha ismered a DHCP szerverek működését és mondjuk egy szervert üzemeltetsz…akkor elméletileg meg tudod kaparintani mindig ugyanazt az IP címet…de most szó sincs erről.
Tehát valószínűleg holnap valaki teljesen más fogja használni azt az IP címet, amit te most…

Macőrült

Bejegyzések: 2598
RankRankRankRank

# 36 - 2008. jún. 08. @ 15:34

Csabi, részvétem a csalódás miatt. Vannak őszintétlen emberek, de örüljetek, hogy ilyen hamar kiderült az illetőről, hogy milyen, és nem rángatta bele anyukádat semmi komolyabba. Lépjetek tovább mindketten. A bosszút inkább felejtsd el: csak magadnak ártasz vele, ha te is belemész ebbe a játékba. Ahogy Bachman mondja: szóra sem érdemes a pasi, de még egy gondolatra sem.

Törzsvendég

RankRank
csy avatar

# 37 - 2008. jún. 08. @ 15:53

Szép-szép, hogy segítesz, de ne mondj kérlek hülyeségeket.
Ellenpélda: UPC pl

Aláírás 

Aktív

Rank
Aaron.Mezei avatar

# 38 - 2008. jún. 08. @ 16:09
Iski - 2008 jún. 08. @ 03:32
Aaron.Mezei - 2008 jún. 08. @ 02:43

az én egyik gépemen (pc-n) megy egy ftp szerver dyndns-el, sőt, még asztalmegosztás is megy rajta (nincs notebook-om,és így is eléggé mobil vagyok,ahol van egy mac/windows és internet),és eddig kb 3-4szer próbáltad az ftp-mre belépni mindenféle ügyeskedéssel. :)

Ezt nem olyan nehéz feltörni. Ha már tudod az IP címet (dyndns-ből könnyen megvan), akkor figyelni kell, hogy milyen az adatforgalom. De már azt is tudjuk, hogy FTP szervert kell figyelni. Mi az FTP hátránya? A jelszó és a felhasználói név titkosítatlanul megy a hálózaton…
Szóval csak figyelni kell…
És ha az FTP szervered hozzáférése = egy root jogokkal rendelkező felhasználóval, akkor az a gép már nem a te géped.
De nem is kell, hogy root jogaid legyenek…elég ha el tudod hagyni az alapértelmezett ftp könyvtárat és tudsz kutatni a könyvtárak és fájlok közt…

Esetleg megpróbálnál betörni a gépemre? (mármint érdekel komolyan a dolog) aron72.getmyip.com alapértelmezett ftp. esetleg,ha időhiányban vagy,akkor ittvan még egy acc is: skypeon adom pass-el együtt
az ide feltölthetsz mappa egy írható mappa, a többi nem! Elég jóhiszemüen adtam meg az elérést hozzá, kérlek ne törölj semmit róla. :) de mondjuk a zene mappába egy jólirányzott fileocska pluszban felkeltené az érdeklődésemet! :)

Aláírás 

bM Függő

Bejegyzések: 6713
RankRankRankRankRank
esőjáró avatar

# 39 - 2008. jún. 08. @ 16:15

Ezt ne csináld. Küldd el pm-ben, skype-on, akárhogy, de ne írj fel ilyet egy fórumra. Az, hogy az itt jelenlevők nem tudják feltörni a gépedet, nem azt jelenti, hogy eseteg más sem tudja.

Kérlek, hogy a hozzáférési adatokat szedd ki a hozzászólásból.

Aktív

Rank
Iski avatar

# 40 - 2008. jún. 08. @ 16:29
csy - 2008 jún. 08. @ 15:53

Szép-szép, hogy segítesz, de ne mondj kérlek hülyeségeket.
Ellenpélda: UPC pl

Ez igaz. De ő sem említette, hogy melyik szolgáltatóról van szó...
Meg most mesélni a kismillió szolgáltató szokásairól…

Aktív

Rank
Iski avatar

# 41 - 2008. jún. 08. @ 16:35

Kedves Aaron.Mezei!

Ha téged érdekel maga a hackerkedés, akkor menj el mondjuk Fóti Marcell “hacker tanfolyamára”...
De ne add meg az elérésedet egy ilyen fórumon! Mert lehet, hogy valaki csak úgy poénból törli a cuccaidat!

Aktív

Rank
Aaron.Mezei avatar

# 42 - 2008. jún. 08. @ 17:01

esőjáró, köszi,h szóltál, végül nem azért vettem ki,mert félnék,hanem mert nem akarom,h akárki is nézelődjön a serveremen! :) (kicsit későn esett le),mert csak belelkesültem, kiváncsi voltam,h valaki bepróbálkozik-e. Iski, nem érdekel a hackerkedés, ahogy mások lakásába sem szoktam bekukkantani az utcáról, pláne nem megyek be hozzájuk kéretlenül! Kizárólag csak érdekelt volna pár próbálkozás figyelése erről az oldalról. Kiváncsi lettem volna,hogy mennyire jó a gépem védelme, mennyire jól konfiguráltam be. Mert ez talán mindig élesben jöhet ki!

Aláírás 

bM Függő

RankRankRankRankRank
esőjáró avatar

# 43 - 2008. jún. 08. @ 17:08

Persze, értem. Az teljesen természetes, ha megkérsz valakiket, hogy teszteljék a beállításaidat, de ne nyilvánosan tedd.

bM Függő

RankRankRankRankRank
esőjáró avatar

# 44 - 2008. jún. 08. @ 17:14

Egyébként az FTP-t az Apple sem tartja egy biztonságos csatornának, és azt javasolják, hogy érzékeny adatok megosztására ne ezt használd.

Már csak azt nem értem, hogy akkor miért nem olyan szervert raknak a rendszerbe, ami alapból sftp-n kommunikál. Csy, hülyeségeket beszélek? :)

Aktív

Rank
Iski avatar

# 45 - 2008. jún. 08. @ 17:32

Én az FTP-vel kapcsolatban csak arra lennék kíváncsi, hogy nagyon sok Internet szolgáltató miért használja? Pl: az ügyfelek csak FTP-vel tölthetik fel a tárhelyükre a honlapokat, stb.
Szóval miért? Amikor lenne más lehetőség is. pl: SFTP

Aktív

Rank
Iski avatar

# 46 - 2008. jún. 08. @ 17:40
Aaron.Mezei - 2008 jún. 08. @ 17:01

esőjáró, köszi,h szóltál, végül nem azért vettem ki,mert félnék,hanem mert nem akarom,h akárki is nézelődjön a serveremen! :) (kicsit későn esett le),mert csak belelkesültem, kiváncsi voltam,h valaki bepróbálkozik-e. Iski, nem érdekel a hackerkedés, ahogy mások lakásába sem szoktam bekukkantani az utcáról, pláne nem megyek be hozzájuk kéretlenül! Kizárólag csak érdekelt volna pár próbálkozás figyelése erről az oldalról. Kiváncsi lettem volna,hogy mennyire jó a gépem védelme, mennyire jól konfiguráltam be. Mert ez talán mindig élesben jöhet ki!

Nos, ha tesztelgetni szeretnéd a szervered, akkor kezdésnek valami ilyesmivel kellene próbálkoznod:
http://wigwam.sztaki.hu/wigwam/index.shtml

Egyébként én bármit is “építek”, akár egy WLAN hálózatot, akár egy Debian szervert, mindig elkezdem utána “feltörni”. Egyszerűen azért mert nagyon sok tapasztalatot tudok így szerezni!

bM Függő

RankRankRankRankRank
esőjáró avatar

# 47 - 2008. jún. 08. @ 18:09
Iski - 2008 jún. 08. @ 17:32

Én az FTP-vel kapcsolatban csak arra lennék kíváncsi, hogy nagyon sok Internet szolgáltató miért használja? Pl: az ügyfelek csak FTP-vel tölthetik fel a tárhelyükre a honlapokat, stb.
Szóval miért? Amikor lenne más lehetőség is. pl: SFTP

Ez egy teljesen jogos, és jó kérdés.

Switcher

Bejegyzések: 23

# 48 - 2008. jún. 08. @ 18:36

“Csak figyelni kell” - és a “közelben” lenni, mert feléd normál esetben sosem mennek az ő csomagjai, hiába figyelsz. Mindent meg lehet csinálni, de ennél hál’ isten picit bonyolultabb az ügy.

bM Függő

RankRankRankRankRank
esőjáró avatar

# 49 - 2008. jún. 08. @ 18:55

Az agyam eldobom már!!!!!!!!! Még mindig nincs ftpchroot a Leo-ban! :((((((  Ha egy account-nak engedélyezitek az FTP-t a File Sharingben, akkor szanaszét mászkálhat a gépben.

Megoldás: Sima szövegszerkesztővel (pl. TextMate, Smultron) készíteni egy ftpchroot nevű fájlt kiterjesztés nélkül, beleírni egy darab * (csillag) karaktert, majd elmenteni a az /etc mappába. Ha nem engedi a szövegszerkesztőből a mentést, akkor elmenteni a Desktopra, aztán Terminalból:

sudo cp Desktop/ftpchroot /etc/ftpchroot 

Apple monnyon le!!!

Macőrült

Bejegyzések: 2887
RankRankRankRank
fusionfan avatar

# 50 - 2008. jún. 08. @ 19:08

nagyon őszinte leszek: az ftp úgy szar ahogy van.

Aláírás 

MBP11.3 w/ 10.9

Oldalak száma: 2