router segítség!

zaide

zaide
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  02-02-2008

02 February 2008 02:47

iBook G4-es gépem nem tud csatlakozni smc routerre (igazság szerint a netre sem, közvetlen kábellel (monornet)), bár a router nevét látja, de nem csatalkozik rá.
Más hálózatokkal, routerekkel még nem volt problémám.. valakinek valami ötlete?
Köszönöm a válaszokat! (erre a routerre nem találtam bejegyzést, és a honlapjukon is csak PC leírás van.. :( )

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

02 February 2008 02:53

elvileg nem számít a routernek, hogy win vagy osx
kicsit kevés az info…
mi van beállítva a gépeden? dhcp vagy fix ip cím?

zaide

zaide
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  02-02-2008

02 February 2008 06:06

Köszönöm, egy router reset után megoldódott a probléma! :)

sselraef

sselraef
Az összes posztok száma:  83
Csatlakozva  13-12-2007

18 April 2011 02:08

Sziasztok!

Nekem is router-el kapcsolatban vagyis az és wifis hálóval kapcsolatban lenne kérdésem, nem akartam még egy topikot nyitni emiatt így hát ezt választottam.

Közös háztartásban élünk egy páran,  amikor mindenki fent van a hálón akkor 7 gépet számoltam össze(a router oldalán néztem meg). Azt hiszem 10 MBit/s-es a netünk mert ha nincs senki itthon akkor olyan 1,1-1,2 megával töltök. Szóval a kérdéseim, ha többen is rajta vagyunk a neten akkor stabilan beáll a letöltésem 300 kb/s-re persze ezt nem én állítottam be(gondolom a router vezérli vagy nem tudom, de ezt is jó lenne tudni), a lényeg amikor itthon vagyok és még többen is, akkor én általában töltök vmit, ami ugye 300 Kb/s-el jön és már többször panaszkodtak a többiek, hogy nekik szinte egyáltalán nem megy a netük, akkor kérdezem én a teljes sávszélünk elvileg 1/3-át használom akkor hol a többi, vagy akkor most ez hogy is van?

Vki segítene?

Előre is köszönöm!

prasz

prasz
Az összes posztok száma:  201
Csatlakozva  17-01-2005

18 April 2011 13:52

Hello,
Az ADSL szolgáltatás asszimetrikus, ha letöltesz, lassul a többieknél a letöltés, viszont a feltőltés is. Azaz, nem csak az számít, hogy te mennyivel töltesz le, hanem az is, hogy te illetve a többiek mennyivel töltenek fel.
Egyszerűség kedvéért 10/2 Mbit-es kapcsolatnál: x feltölt 1 Mbittel, akkor a letöltési sebesség is csökken ennek arányában (mivel a feltöltési sebesség felét használja) az eredeti 10 mbites letöltésnek a fele áll a rendelkezésetekre letöltéshez. Természetesen ez igaz fordítva is, illetve bonyolódik azzal, hogy ugye egyszerre tölthetsz le és fel is. Remélem érthető voltam így hétfőn reggel :)

Tzupi

Tzupi
Az összes posztok száma:  1599
Csatlakozva  24-12-2008

18 April 2011 14:15

Hozzátenném, hogy ha torrentel töltesz az más kategória, mert a torrent nagyon sok szálon képes tölteni, és kompletten meg tudja bénítani a többi gép letöltését.

Elkezdesz egy ftp letöltést, az egy szálon fog letölteni (általában), míg egy torrent - seederektől függően - száz feletti szálat is eredményezhet.

Torrent esetében érdemes pl 20 szál környékére korlátozni a klienst, és lehetséges, hogy ez már meg is oldja a problémát.

sselraef

sselraef
Az összes posztok száma:  83
Csatlakozva  13-12-2007

20 April 2011 01:10

Köszönöm a válaszokat!

lenne még itt vmi, esetleg meg tudom vhogy mérni az emberkék aktuális sebességét, adatforgalmát vmi progival?

Deich

Deich
Az összes posztok száma:  792
Csatlakozva  13-10-2008

26 December 2012 12:38

Sziasztok!
Először is boldog karácsonyt szeretnék kívánni, másodszor pedig a segítségetek kérni így Karácsony táján.
Van egy Linksys WRT-320N Wifi Routerem, ami egy áramszünet óta nagyon furcsán viselkedik:
Se a telefon (iPhone 4S), se a MBP- nem tud felcsatlakozni a Wifi hálózatra, az iPhone “Nem lehet csatlakozni ehhez a hálózathoz: XY” hibaüzenetet dob fel, a MacBook pedig “connection Timeout” -ot!
Máskor meg azt látom, h automatán csatlakozott telefon, viszont iszonyatosan gyenge a hálózat teljesítménye, ami korábban nem volt jellemző.
Már megpróbáltam mindent:
-modem újraindít
-router újraindít
-router reset, újrakonfigurálás

Miért lehet ez?
Bekötöttem a LAN-kábellel a gépet azzal meg megy minden gond nélkül, ezért nem gondolok arra, hogy egy túlfeszültség megölte volna a routert. Vagy csak a Wifi antennákat? Lehetséges ez?
Más új eszköz nincs a közelében, semmi ami zavarhatná, vagy ilyesmi.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

26 December 2012 12:49

Nézd meg, van-e hozzá Firmware frissítés, az tuti nullázza a rendszerét.

Deich

Deich
Csatlakozva  13-10-2008

26 December 2012 13:11

Bachman, van hozzá, azt 2011. októberi az utolsó, de azt már feltettem anno. Azt mondod tegyem fel újra, hátha?

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

26 December 2012 13:13

Ha a Router-en semmi egyéb bűvészkedés nem segít én megpróbálnám.

Deich

Deich
Csatlakozva  13-10-2008

26 December 2012 19:02

Nah ugyanaz a Firmware újra feltöltve, Router resetelve, áramtalanítva, ahogy elő volt írva, újra konfigurálva.
Telefon eddig sikeresen rácsatlakozott, megnézzük, hogy továbbiakban is sikeresen működik-e.

Köszönöm Bachman a segítséget, ha a hiba továbbra is fennáll akkor szerinted csere? :(

pollack

pollack
Az összes posztok száma:  93
Csatlakozva  19-11-2004

27 December 2012 05:46

Nálam egy TP-Link routerrel történt kisértetiesen hasonló eset: egy áramszünet után nagyon bizonytalan és gyenge lett a Wifi, miközben a vezetékes része hibátlanul működöt a routernek. Firmware frissítés után megjavult, de kb három nap múlva újra eltűnt a Wifi. Megint firmware csere, megint jó - egy napig. Meguntam, kidobtam és vettem egy újat, azóta minden rendben.
Miután már kidobtam a régit, a fiókban megtaláltam a számláját és kiderült, hogy garanciális volt. Ki gondolta volna, hogy egy olcsó kínai routerre öt év garanciát adnak…

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  13244
Csatlakozva  27-02-2004

27 December 2012 08:43

Nálunk pedig fordítva történt idén ôsszel: egy vihar után (pedig szünetmentes tápon volt – biztosan a légvezetéken mászott be a baj) a vezetékes rész ment tönkre, de a WiFi megmaradt.

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

27 December 2012 12:11

Évek óta TP-LINK Router-t hazsnálok úgy, hogy minden éjszaka áramtalanítva van, semmi gond nincs vele pedig használva van minden portja.

pollack

pollack
Az összes posztok száma:  93
Csatlakozva  19-11-2004

27 December 2012 12:24

Én is négy évig használtam mielőtt tönkrement. Lehet, hogy az áramszünet és a meghibásodás csak véletlen egybeesés, de mégiscsak megtörtént.

Deich

Deich
Csatlakozva  13-10-2008

27 December 2012 13:24

Én nem akarom elkiabálni, de Bachman tippje eddig bevált, tegnap este frissítettem a Firmware-t azóta az MBP is rajta van a hálózaton eddig gond nélkül. A Telefonok is, remélem megjavult, mert nem hiszem, hogy az Extreme Digital egy 20 ezres Linksys-CISCO Routerre vállalt volna 5 év garanciát…
Amúgy pollack bevallom ezzel a 3 nappal megijesztettél :)
Bár legrosszabb esetben keresek hozzá vmi hackelt-moddingolt Firmware-t, hátha az megoldja, bár sose csináltam még ilyet, nem tudom ezek mennyire megbízhatóak. :)

De a segítségét és tapasztalatait, mindenkinek nagyon köszönöm!

Theorba

Theorba
Az összes posztok száma:  3080
Csatlakozva  08-12-2005

03 September 2013 16:37

T-online, TP-Link Router.
6-8 évig kifogástalanul működött.

Az utóbbi két hétben a sebesség lement 10 MBit-ről 2-re.
Kiiktatva a PPPoE-vel megvan a 10-15 rendesen.

Reset, újratanítás eredménytelen.

Gondolom, ez nem egy féltengely, ami anyagfáradás okán kimúlik…

Ötletek? 

Köszönöm.

cs.l.

cs.l.
Az összes posztok száma:  319
Csatlakozva  20-02-2012

03 September 2013 18:08

De, sajnos “kimúlhat”. Melegszik, kiszáradhatnak el-ko-k benne, elmászhat az órajel stb.

Theorba

Theorba
Csatlakozva  08-12-2005

03 September 2013 18:33

Értem.

Veszek másikat.

14 megáig meg gondolom, mindegy hogy milyet. (?)

Pl.: http://shop.shiva.hu/product.php?id_product=2059  ??

seglare

seglare
Az összes posztok száma:  169
Csatlakozva  08-06-2012

13 October 2013 08:29

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy miért nem tudok Mac-ről bemenni a router menüjébe és állítani ott valamit?  A nethez viszont ezt a routert használja a Mac is és teljesen jól működik. 
Megnéztem a router gyári papírjait és leírásait, Mac meg sincs említve benne, sem a telepítés, sem pedig a beállítás részeknél.  Elképzelhető, hogy csak pc-vel lehetne hozzáférni a menüjéhez?  Ezt nem hinném…
Egy D-Link routerről van szó.

Az IP cím átírásához kellene.

Theorba

Theorba
Csatlakozva  08-12-2005

13 October 2013 11:13

A D-Link Routerek nálam megközelíthetőek voltak.

192.168.0.1

Broweny

Broweny
Az összes posztok száma:  122
Csatlakozva  19-08-2009

13 October 2013 13:31

A “D-Link” routert így éred el.:

1.) Nyomd meg és tartsd lenyomva “reset” gombot leglább 31 másodpercig
2.) Csatlakoztasd a számítógépedhez a router-t
3.) Nyisd meg a kedvenc böngésződ és írd be a címsorba: “192.168.0.1” /idézőjelek nélkül :-)/, majd ENTER
4.) Ha a JavaScript engedélyezve van, akkor a felugró ablakban add meg a gyári felhasználó nevet és a gyári jelszót

Az alap-értelmezett gyári adatok:

Name: Admin
Password: password

…vagy ha így nem megy akkor;

Name: Admin
Password: admin

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

13 October 2013 14:26

Csak a pontosság kedvéért:

1.) Nyomd meg és tartsd lenyomva “reset” gombot leglább 31 másodpercig, így minden adat, amit eddig beállítottál benne, elveszik.

——————-

A Router IP címét a System Preferences -> Network részen le lehet olvasni:

seglare

seglare
Az összes posztok száma:  169
Csatlakozva  08-06-2012

16 October 2013 11:08

Köszönöm a segítségeket!
Végül megoldódott az eredeti probléma, szinte magától.  Nem is értem igazán, hogy mi volt.  :-)
De ha legközelebb ilyen gond lesz akkor már tudom.
Köszi!

crissprivat

crissprivat
Az összes posztok száma:  2038
Csatlakozva  22-06-2009

12 February 2014 08:37

Hali.
Az lenne a kérdésem,hogy:
Van 2drb routerem (tp-link). Az elsőbe jön az internet,de ez nem ad wifit,csak lanon vannak a cuccaim rajta. Azt szeretném beállitani,hogy a második routerem adja a wifi jelet. Ha lanon összekötöm a két routert,akkor hogyan kell beállitanom őket,hogy ez működjön.
Azért kellene így megoldanom,mert az első router olyan helyen van,ahinnét nem tud wifit adni.
Remélem érthető a kérdés.

A hun

A hun
Az összes posztok száma:  3026
Csatlakozva  31-12-2008

12 February 2014 09:27

crissprivat - 12 February 2014 08:37 AM

...na Szia, Hali!

- én így csinálnám:

1. összedrótoznám a számítógépet és ezt a második routert is (egyenlőre)
2. belemennék a számítógépen keresztül a router programjába (általában a webböngészőn keresztül lehet megoldani, a keresőbe-ahol a www. címet írod, berajzolod a routerod címét, általában 192.168.1.1 a lényeg az utolsó szám után nincs pont, csak egy enter (kivétel az alma)
3. a megjelenő ablakban általában kérni szokta az admin-t és a jelszót, ami gyárilag legtöbbször admin és admin (ezt nem ártana megváltoztatnod)
4. ha bent vagy a router programjában keress valami drótnélküli kapcsolatot (wireless - enable wireless router radio) és rakd ki az általánosságban kért pipát, hogy létrehozza a Wi-fi-t (a hálózatot el kell nevezned is, ezt az SSID mezőbe tedd meg), ami a biztonságot illeti, azt a security részben tudod megadni, okézz le mindent
5. csak ezután szüntesd meg a drótos kapcsolatot
6. legyező (airport) ikonjára kattintva keresd meg ezt a Wi-fi hálozatott és kapcsolódj rá

PS: ...a drótos kapcsolaton ne lamentálj, mert először ez kell hozzá...

crissprivat

crissprivat
Csatlakozva  22-06-2009

12 February 2014 09:42

Köszi,meló után próbálkozom.

update:
Minden müködik ahogy akartam. Nem is kellett semmi komolyat beállitgatni,mert régebben ez a kis router “bridge” üzemmódban volt használva,szóval csak bedugtam a lant és már szórja is a wifit.
A fö routeren meg kikapcsoltam. Minden ok,köszi a segítséget.

tferi66

tferi66
Az összes posztok száma:  61
Csatlakozva  25-10-2009

15 April 2014 11:17

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a meglévő router-em egy korszerűbb típusra,ebben kérném a segítségeteket.

Főként ami fontos lenne a számomra:
-Kétsávos technológia 2.4GHz+5GHz
-USB HDD tartalom távoli elérése (multimédia streaming,kontrol stb..)
-HD stream smart TV-re,mobil eszközökre (DLNA)

ADSL 15Mbit a netem,Mac,iPhone,iPad+Samsung Smart Tv amihez használnám a routert. Távolság valamint falak amik árnyékolnálak,jelentéktelen.
Két típust néztem ki,előtte természetesen a neten végig néztem az információkat,fórumokat de a véleményetekre lennék kíváncsi mivel hosszabb távra tervezek.Árban kb 27.E-ig mennék el,“ac"szabványt nem is néztem,mivel az eszközeim többsége nem kezeli ezt.
A D-Link DIR-845L-t néztem ki első számú “befutónak”,mivel custom FW nem akarnék használni,egész jó az iOS támogatása,gyári DLNA kliens-et tartalmaz.
A kérdés viszont mennyire strapabíró,fedi-e a valóságot amit a gyártói oldalon leírtak róla?

A másik amit néztem az ASUS RT-N65U lenne ebben az “árkategóriában”.Elolvastam mindent róla amit lehet,tudom hogy fel lehet “vértezni” egyéb hasznos funkciókkal (miniDLNA,torrent kliens stb…) de valahogy úgy érzem ezekre nekem nincs szükségem,csupán a fentebb említett szolgáltatásokra amiket a D-link gyárilag tud is.

Nos teljesen dilemmában vagyok,az érveimet leírtam szeretném megtudni a ti véleményeiteket,esetleges gyakorlati tapasztalataitokat amit előre is nagyon megköszönnék!

tferi66

tferi66
Az összes posztok száma:  61
Csatlakozva  25-10-2009

15 April 2014 14:37

Köszönöm a válaszod,bár egy kicsit pontosítanék. A routert a TV-vel WAN port-n kersztül fogom csatlakoztatni,fix IP-t adva neki (Ez most is így van). De a távoli elérést a D-Link routerrel így tudnám megvalósítani,idézem:
” Ossz meg és streamelj fájlokat
Az ingyenes SharePort™ iOS és Android mobilalkalmazással biztonsági mentéseket készíthetsz a mobilodon tárolt fotóidról, videóidról, más fájljaidról. Megoszthatod kedvenc zenéid, miközben bizalmas fájljaid továbbra is védettek maradnak mások elől. A Cloud Routert média szerverként is használhatod: USB tárolódat a routerre csatlakoztatva az azon tárolt filmeket, zenéket, fotókat bármilyen DLNA tanúsított Smart TV-re vagy médialejátszóra – például a D-Link Boxee Boxra – továbbíthatod.”
Néztem az ehez kapcsolódó videókat,ahol az erre a célra fejlesztett iOS app-l megvalósítható.
Magyarán az lenne célom hogy maga a gépet ezért ne hagyjam bekapcsolt állapotban,mint pl. a Plex esetében. A kérdés végül is az lenne,Asus vagy D-Link…Az Asus esetében bizonyos mértékben “mokolnom” is kellene,kevesebb (és kisebb tudású az iOS app-ja). Bár ennél a firmware moddolható+3.0 az USB,de szerintem én ezt nem igazán használnám ki.Minőségben nem tudom melyik lenne a jobb választás,bár kivitel szempontjából a D-Link jobban bejönne…

crissprivat

crissprivat
Csatlakozva  22-06-2009

20 April 2014 15:54

.

crissprivat

crissprivat
Csatlakozva  22-06-2009

30 January 2015 14:19

.

peppino

peppino
Az összes posztok száma:  1798
Csatlakozva  24-08-2007

30 January 2015 21:25

azonos ssid, channel id és pass… lehetőség szerint egyezzen a legtöbb összetevő.

javaslom annyira szűkíteni a TX teljesítményét, hogy ne zavarja a másik routert.

Bachman

Bachman
Csatlakozva  08-12-2003

30 January 2015 21:36

tomigonzo - 30 January 2015 09:11 PM

nekem is lenne egy kerdesem:
szolgaltato altal adott Netgear router wifijet szeretnem kiterjeszteni mert sajnos az emeleti szobakban mar nincs net vele, van egy Ruckus 7343-om, meg tudom-e oldani es hogyan, hogy amikor az emelten hasznalok gepet/telefont etc, akkor automatikusan ataljon a Ruckus wifijere, de pl a fixalt ipk megmaradjanak, es kb ugy uzemeljen mint mondjuk egy nagyobb irodahazban, amikor nem is venni eszre mikor melyik acces pointhoz csatlakozom eppen

Vagy Bridge üzemmódba teszed a kiterjesztő Router-t, vagy a kép szerint összekötöd és beállítod a kettőt, esetleg veszel egy olyan Router-t, ami nagyobb teljesítményre képes.

Deich

Deich
Csatlakozva  13-10-2008

28 December 2015 14:47

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a linksys routerem így karácsonyra megőrült. Néha eldobja a WIFI jelet. Néha pedig max a jel erősség, de az oldalak nem töltődnek be, mintha nem lenne internet kapcsolat. A vezetékes részével nincs semmi gond. Újra tettem a firmwaret, reset, újraindítás minden megvolt. De nem javult meg.

Illetve ha a hozzá adott telepítő és configuralo programot akarom indítani az meg vmi error 5038 -as hibát jelez és csak böngészőből lehet beállítani.

Haldoklik a rendszer, vag ez micsoda?

Köszönöm

mersereg

mersereg
Az összes posztok száma:  979
Csatlakozva  21-11-2013

29 March 2018 21:05

Vannak olyan wifi routerek, amiken van USBs csatlakoztatási lehetőség és egy külső HDD-t rá lehet dugni, amit wifin keresztül el lehet érni. Mármost az a kérdésem, hogy a MacBookról egy OSX saját fájlrendszerű HDD-t is el tudok így érni, vagy problémás lesz, hogy OSX-es fájlrendszerre van formázva, mert azt a router esetleg nem ismeri? Vagy ez tök lényegtelen?

Lukather

Lukather
Az összes posztok száma:  1033
Csatlakozva  18-10-2008

30 March 2018 00:08

Ha a router nem ismeri (írja/olvassa) az adott eszköz fájlrendszerét, hogyan tudná annak tartalmát megosztani wifin vagy bármi más módon? Nézd meg a szóban forgó router használati utasítását, hogy milyen fájlrendszerű külső meghajtókat támogat.

Apróhirdetések

Hírek

iPhone XS és XS Max morzsák

2018. 09.25. @ 10:22
0

Apple Watch Series 4 apróságok

2018. 09.24. @ 10:31
0