AppleCare Protection Plan itthon?

horribleone

horribleone
Az összes posztok száma:  2525
Csatlakozva  04-12-2008

09 February 2010 13:39

Jó lesz nekem az ungarische kiterjesztett gar is. Most néztem, hogy Németországban (ott tudnám megvenni) 250EUR, és ha azt nézzük, hogy itt nincs is teljes körű szolgáltatás akkor felesleges ezt venni, legalábbis számomra. A T-nél csak pistolgtak mikor rákérdeztem, hogy mivan ezzel.

attilas

attilas
Az összes posztok száma:  165
Csatlakozva  29-09-2008

09 February 2010 13:57

150$ viszont már elég jó nem?

Apple Care +2 years

marchello

marchello
Az összes posztok száma:  1058
Csatlakozva  23-07-2006

16 March 2011 20:44

na én is végignyálaztam a topicot. sokkal okosabb igazából nem lettem.
van nekem két USA-ban vásárolt felhasználatlan Apple Care csomagom. egy iMachez, egy MacBookhoz. egyik 3, másik 5 éves. nem tudom, hogy romlandó áru-e…
a lényeg: el szeretném őket adni. lehet ezeket Magyarországon vásárolt gépekkel pároztatni, vagy nem? tudniillik a regisztrációnál Magyarország nem választható a listából.
próbálkozzak-e itthon (jobb szeretném itthon eladni), vagy maradjon az ebay és majd elviszi egy olyan állampolgár, akinél működik a regisztráció?

Köszönöm!
marchello

repeti

repeti
Az összes posztok száma:  113
Csatlakozva  16-04-2005

16 March 2011 21:00

marchello - 16 March 2011 08:44 PM

van nekem két USA-ban vásárolt felhasználatlan Apple Care csomagom. egy iMachez, egy MacBookhoz. egyik 3, másik 5 éves. nem tudom, hogy romlandó áru-e…
a lényeg: el szeretném őket adni. lehet ezeket Magyarországon vásárolt gépekkel pároztatni, vagy nem? tudniillik a regisztrációnál Magyarország nem választható a listából.
próbálkozzak-e itthon (jobb szeretném itthon eladni), vagy maradjon az ebay és majd elviszi egy olyan állampolgár, akinél működik a regisztráció?

Köszönöm!
marchello

Öt éves ACPP nincs, csak három Mac-e és displayre, illetve két év minden másra (iPod, iPhone, iPad). Hol lőtted ezeket? Apple Care program jelenleg nincs (és eddig még nem is volt) Mo-n, tehát szerintem max az ebay-en tudod eladni olyannak, aki fel tudja használni.

marchello

marchello
Csatlakozva  23-07-2006

16 March 2011 21:27

repeti - 16 March 2011 09:00 PM
marchello - 16 March 2011 08:44 PM

Köszönöm!
marchello

Öt éves ACPP nincs, csak három Mac-e és displayre, illetve két év minden másra (iPod, iPhone, iPad). Hol lőtted ezeket? Apple Care program jelenleg nincs (és eddig még nem is volt) Mo-n, tehát szerintem max az ebay-en tudod eladni olyannak, aki fel tudja használni.

úgy értem, hogy az egyik 3 éve lett vásárolva a másik meg 5 éve :) csak azért írtam bele, hogy van-e valami lejárati ideje ezeknek, ami előtt fel kell használni őket.
de, köszi a választ, úgytűnik marad az ebay.

marchello

marchello
Csatlakozva  23-07-2006

18 March 2011 02:50

na újabb info az ebayről vásárolt Apple Care-ekről.
az Apple bevezetett nemrég valami policyt, hogy AACP regisztálásnál prezentálni kell valamilyen proof of purchase-t, nem elég csak a kód, ami az AACP-n rajta van.
van ahol az AACP-hez tartozó serial numbert kérik, van ahol a számlát is.
nincs szerencsém ezzel Apple Care-el :(

smschamp

smschamp
Az összes posztok száma:  101
Csatlakozva  15-03-2011

25 March 2011 03:28

Végigolvastam én is a fórumot és én sem lettem okosabb. Mindenki mást mond!
Nekem van egy 1 hónapos iMAC-em. Németországból származik, számlával!
A neten hirdetett valaki egy AACP-t(nem tudom honnan származik) és meg akarom venni.(eddig 25ezer forintnál tart az aukció).
Akkor most össze tudom párosítani az én imAC-emmel úgy, hogy az Almárium elfogadja a +2 évet? Nagyon fontos volna az infó!

gabóóó

gabóóó
Az összes posztok száma:  1342
Csatlakozva  14-09-2006

25 March 2011 05:51

Az almarium es az istyle is elfogadja az apple caret. Nekem is van a gepemen es semmi gond nem volt vele az ugyintezeskor.

donatopistone

donatopistone
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  08-08-2011

16 September 2011 16:53

Sziasztok!
Tudtok segíteni abban h ha az ebay en veszek ihone ra applecare protection plant a regisztrációnál mennyire fontos h melyik országot választod és h az amerikai appstore ra szóló apple ID ban jó e a cím vagy tulajdonképpen csak a regisztrációs kód az érdekes meg a széria szám…egyáltalán működik e egy t mobilos Iphone esetében ez a protection plan? Előre köszönöm a segítségeteket!üdv

llaszlo

llaszlo
Az összes posztok száma:  1293
Csatlakozva  27-07-2006

28 September 2011 17:28

Ha veszek egy gépet iJoe-nál, XMS-nél stb és ott van a honlapon, hogy kiterjesztett garancia.
Az most a kereskedői garancia és csak Mo-on érvényes vagy ez az ACPP ami mindenhol érvényes?

Szerk: iJoe-nál ACPP van ez mát tuti.

Tigerclaw

Tigerclaw
Az összes posztok száma:  211
Csatlakozva  07-04-2012

10 April 2012 19:28

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy itt az oldalon találtam kereskedői hirdetést, amiben olcsóbban ajánlanak mac-et. Ha ez valami szürkeimport, akkor a garancia onnantól számít, amikortól a “kereskedő” kint megvette, vagy amikor én megveszem?

Más: Itthon lehet már venni apple care-t?

Más: Úgy tudom, hogy most megy az EU különböző fogyasztójogi szervezetei és az Apple között valami kötélhúzás a 2 éves garanciáról. Valaki el tudná magyarázni, hogy mit jelent az ami az első oszlopban (EU consumer law) van?

http://www.apple.com/uk/legal/statutory-warranty/

Le tudom fordítani, csak valahogy nem életszerű, hogy azokra a hibákra, amik a vásárlás időpontjában már léteztek 2 év garancia van, de 6 hónap után ennek bizonyítása a vásárlóra hárul. (gondolom az EU nem ezt akarja elérni)

ccrackk

ccrackk
Az összes posztok száma:  5470
Csatlakozva  23-12-2009

10 April 2012 19:42

Onnanól számít a gyári gari, ahogy az Apple-től elhozták.
De az apple oldalán a gysz. alapján rákereshetsz, hogy áll a dolog pillanatnyilag.

szerk: ajánlom figyelmedbe ezt a történetet:
http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/42338/

fabiano

fabiano
Az összes posztok száma:  503
Csatlakozva  07-04-2007

10 April 2012 20:04

Kerestem, de nem talaltam.
Legyszi adj egy linket oda, ahol meg tudom nezni a hatralevo garanciaidot.
Koszi!

kenand

kenand
Az összes posztok száma:  629
Csatlakozva  06-12-2005

11 April 2012 00:40

Itt tudod lekérdezni:

https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Egyébként felháborító amit az Apple nálunk művel a szerviz és a support csapnivaló, az Apple Caret nem tudod megvenni, ha külföldről beszerzed meg nem érvényes?
Ha végre 2 hónap után elkészül a garanciális Macbookom
megpóbálok apple care-t aktiválni és beszámolok róla.
Amennyiért adja az Apple annyiért még a s.. -t is ki kellene nyalnia.

fabiano

fabiano
Csatlakozva  07-04-2007

11 April 2012 02:33

Koszi @kenand!

ccrackk

ccrackk
Csatlakozva  23-12-2009

11 April 2012 07:50

fabiano - 10 April 2012 08:04 PM

Kerestem, de nem talaltam.
Legyszi adj egy linket oda, ahol meg tudom nezni a hatralevo garanciaidot.
Koszi!

Bocs, de mire megint ideértem…

kenand - 11 April 2012 12:40 AM

(…) Egyébként felháborító amit az Apple nálunk művel (…)

Egyébként elég közel laksz Ausztriához, szóval érdemes
inkább a megoldást keresni, mint (tképp jogosan) háborogni… ;)

robee77

robee77
Az összes posztok száma:  290
Csatlakozva  09-04-2010

11 April 2012 09:20

Az apple care garanciát a magyar szervizekben is érvényesteni tudod…

marchello

marchello
Csatlakozva  23-07-2006

11 April 2012 13:57

nekem még mindig van két elfekvő Apple Care-em, egy iMachez, egy MacBookhoz. Magyarországról még mindig nem lehet aktiválni ezeket, így lassan rámrohadnak…
(vajon van ezeknek valami szavatossági ideje? az egyik 6, a másik 4 éves már)

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

11 April 2012 14:15

Erre én is gondoltam, ha nem tudom itthonról aktiválni, megkérem az egyik ismerősömet aki Ausztriában dolgozik és lakik, hogy aktiválja, ha elromlik szervizelni is tudja…
De akkor is siralmas, hogy ennyi pénzért ügyeskedi kell és az Apple lesz… a magyar felhasználót..

ccrackk

ccrackk
Csatlakozva  23-12-2009

11 April 2012 15:48

off
Pedig “nem leszünk gyarmat!”
Ööö… Kié is nem? ;)
on

szerk: használjunk jelen időt?

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

11 April 2012 21:43

Megnéztem, ismételten hátrányos helyzetben vagyunk!

Nem engedi Magyarországról beregisztrálni az Apple caret!

Most mit tegyek beregisztráljam külföldről?
De akkor csak ott vihetem szervizbe?

Az a durva, hogy a gépem sorozatszámának lekérdezésekor felajánlja, hogy vegyek Apple Caret.

Ha ide beírom, akkor el is dob az on-line boltba, csak ugye kis hazánkból nem elérhető (az on-line boltunk sem igazi Apple bolt)
http://www.apple.com/support/applecare/purchase/

Felhívtam az az Apple hot-linet, egyelőre nem tudtak segíteni, utána néznek…holnap visszahívnak.

marchello

marchello
Csatlakozva  23-07-2006

12 April 2012 02:19

szerintem az hótmindegy, hogy honnan regisztrálták be. elvileg elfogadják az Apple Care-t Magyarországon (annak ellenére hogy itthonról nem tudod beregelni) és a laptopok amúgy is világgarisak.

Tigerclaw

Tigerclaw
Csatlakozva  07-04-2012

12 April 2012 02:21

http://www.apple.com/legal/applecare/countrylist.html
Olyan Ázsiai országok rajta vannak, ahol még store sincs, de talán még áram sem, de mi nem vagyunk rajta. A közép-kelet EU blokkból csak is csak Lengyelország.

Azért kíváncsi lennék arra, hogy mi a feltétele annak, hogy nálunk is lehessen vásárolni, regisztrálni Apple Care-t.

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

12 April 2012 02:49

Laos, Nepal, Pakistan, Vietnam… de Magyarország nincs…regelésnél meg kell adni egy címet…magyar nem lehet

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

12 April 2012 05:23

Osztrák címmel beregisztráltam, elviekben mutatja a sorozatszám lekérdezésekor, de akkor lesz teljes, ha küldnek egy proofot, azt meg vizsgálják…hogy ez mit takar, majd kiderül.

Végül is, hozzám közelebb van Ausztria, mint Budapest…:)

robee77

robee77
Csatlakozva  09-04-2010

12 April 2012 05:37

En is ausztriai cimre registraltam es itthon gond nelkul elfogadja a szerviz…

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

12 April 2012 09:58

Köszönöm, remélem akkor a proofnál sem lesz semmi gond nálam sem és nem kötözködnek azon, hogy magyr ID mellett osztrák címen regisztráltam

robee77

robee77
Csatlakozva  09-04-2010

12 April 2012 17:29

Nalam nem kertek proofot…

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

12 April 2012 17:34

Szia!

Még nem kértek semmit, csak annyit írtak a beregisztrálás után, hogy ellenőzik a proofot és majd küldik az e-mail címemre.
De a rendszer azt mutatja él az Apple care a gépre (érdekes a lejáratát nem mutatja)

A hivatalos reseller azt monda Appple Care Mo-n nincs, talán majd lesz.

Tigerclaw

Tigerclaw
Csatlakozva  07-04-2012

12 April 2012 17:42

Ha pl. Ausztriában veszi az ember a hordozható eszközt, pl. Macbookot és rögtön vesz hozzá egy apple care-t, akkor gondolom regisztrálni sem kell később, mert ott helyben regisztrálják. Így elvileg meg is van a 3 év világgarancia, amit itthon is elfogadnak, nem? ( maximum nem lesz magyar kiosztású billentyűzete, csak angol, mert gondolom ott is van a német mellett angol verzió)

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

12 April 2012 18:13

Szerintem nem fogadják el itthon, mivel nem árulnak ilyet, hiába Apple ez is, az is.

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

12 April 2012 18:41

Itt az XMS hirdetése:
http://www.xms.hu/apple.php?t=imaccare

Honnan sejtené ezután a mezei magyar user, hogy kis hazánkban ilyet nem lehet?

Hát elég idétlenül áll hozzá az Apple.
De ha nem fogadják el, akkor tőlem 70km-re a világ nem lenézett felébe viszem szervizbe. (Ausztria)De ha Bécsig el kell vinnem, akkor is annyi, mintha Budapestre vinném.

Megérne egy levelet az EU-nak, hogy az Apple Magyarországot, több más EU-s országgal együtt diszkriminálja, nem adja meg azokat a garanciális feltételeket és szolgáltatásokat pl. Apple care, amit más EU-s országban biztosít.
Szerintem köteleznék rá.

Dragon Tamás

Dragon Tamás
Az összes posztok száma:  157
Csatlakozva  06-03-2009

12 April 2012 19:34

Én úgy tudom, hogy ha küldöldi applecare be van regisztrálva, akkor azt már itthon is elfogadják, mert azt fogják látni, hogy 3 év gari van a gépen.
Egyébként itthonról is tök egyszerű regisztrálni, az apple.hu ügyfélszolgálata nagyon segítőkész ilyen ügyekben is.

lll

lll
Az összes posztok száma:  4577
Csatlakozva  17-06-2005

12 April 2012 20:04

Talán iJoe is így csinálja : )

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

12 April 2012 20:42

Én hívtam őket nem tudtak segíteni, azt ígérték ma visszahívnak, de nem hívtak…. ennyit a telefonos ügyfélszolgálatról….

Ma kaptam egy levelet, hogy lebetegedett az ügyintéző, ezért nem hívott.
De a gépben megnézte és rendben van. remélem rendben is lesz.
Sajnos a levélre nem lehet válaszolni, jól ki van találva…(.(JavaScript must be enabled to view this email address))

tabisz

tabisz
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  16-08-2006

12 April 2012 22:01

lll - 12 April 2012 08:04 PM

Talán iJoe is így csinálja : )

Én iJoenál vettem AppleCare-t, amelyet Õ maga regisztrált, és ha beírom a fenti linkbe a sorozatszámomat, akkor kiírja, hogy mi és meddig érvényes rá. Tehát működik itthon is az Apple Care. Sőt, nem csak a MBP-ra, de az TimeCapsulra is kiterjed automatikusan…

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

13 April 2012 00:01

Valószínűleg külföldi címmel regisztrálja be, másképpen nem engedi a rendszer…
De ha nála nem kötözködnek, remélem nálam sem fognak.
Már nálam is mutatja, csak valami prooofot írtak a regisztrálás végén, hogy ha mindent rendben találnak akkor küldik és akkor teljes az Apple Care…..

Igazi magyar megoldás. Úgy van, mint mindennel kis hazánkban, alapból nem megy, csak ha ügyeskedsz és megtalálod a kiskaput.

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

23 April 2012 17:39

Az ígért proof nem jön, de a rendszer mutatja, hogy van Apple care a gépemen, szóval talán rendben van.

Ügyeskedésre fel, másképp kis hazánkban nem megy…

fabiano

fabiano
Csatlakozva  07-04-2007

23 April 2012 20:52

Nagyon kivancsi vagyok, mert nemsoka kifutok az idobol, es nem igazan jottem ra, hogy ha USA-ban vettem a gepet, akkor itthon tudok-e kiterjesztett garanciat venni hozza. Vagy a neten, vagy barhol. Es az hasznalhato lesz-e itthon is.
Magyar prem. res.: csak akkor vehetek nala garit, ha a gepet is ott veszem.

kenand

kenand
Csatlakozva  06-12-2005

25 April 2012 17:49

Megkaptam a proofot is ma.
Bár a levél alapján még betarthatnak bármikor, mivel kérhetik a számlákat

Német nyelvű mivel osztrák címmel kellett regisztrálnom

“Dieses Zertifikat bestätigt die Deckung durch den AppleCare Protection Plan für Ihr(e) Apple-Produkt(e). Bitte bewahren Sie dieses Zertifikat, die Originalkaufbelege für Ihr(e) Apple-Produkt(e) und die mitgelieferten AppleCare Protection Plan Garantiebedingungen sorgfältig auf. Apple kann verlangen, die Kaufbelege vorzulegen, um nachzuweisen, dass der Support für Ihr Apple-Produkt durch den AppleCare Protection Plan abgedeckt ist.”

De ha nem genyóznak, talán rendben van

Gizmomac

Gizmomac
Az összes posztok száma:  373
Csatlakozva  18-10-2005

25 April 2012 22:37

Én anno felhívtam az apple-t ezügyben.
A hivatalos válasz az volt hogy az applecare országbeli címet kell megadni regisztrációkor.
Utána ezt az oldalon meg lehet változtatni.

Itthon is kell javítniuk az applecare aktivált gépeket.

Szóval ha pl kanadába mész, viszed magaddal a géped, eszedbe jut hogy jó lenne a garit kiegészíteni, akkor csak megveszed, regisztrációkor használod mondjuk a száloda címét, utána ha hazaértél megváltoztatod az otthonira.

Én az apple.hu-s hivatalos telefonszámon kaptam ilyen útmutatást kb 4hónapja

olasz159

olasz159
Az összes posztok száma:  150
Csatlakozva  17-10-2011

11 May 2012 01:09

Üdv mindenkinek!

A tegnapi napon sikerült beregisztrálni az Amerika MacBook Pro-m egy Amerikai Care-hez.
A serial number ellenörzése az Apple oldalán azt is mutatja,hogy aktív is a szolgáltatás,és küldtek egy e-mailt is.Ganacia,telefonos segítség,AppleCare aktív. 2014 év vége.

Szóval nagy az öröm. :)

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

11 May 2012 01:32

Csak győzd majd érvényesíteni.

Larsen

Larsen
Az összes posztok száma:  338
Csatlakozva  23-10-2005

05 January 2018 20:54

Feldobnám a témát, hétha van bennfentes. Mikorra várható az applecare+ az új iphone X-hez? Mert nyugatabbra tőlünk már árusítják, de itthon még regisztrálni sem lehet…

Apróhirdetések

Hírek

Cserélve lesznek a billentyűzetek

2018. 06.23. @ 10:30
3

Szivárogtat a Quick Look

2018. 06.21. @ 10:43
1