Hivatalos MacBook Air téma

KardosZ

KardosZ
Az összes posztok száma:  344
Csatlakozva  04-11-2009

07 July 2010 02:06

Felso sor: wiki…

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Az összes posztok száma:  4709
Csatlakozva  21-12-2008

07 July 2010 04:42

James Cage - 01 April 2010 04:27 AM

Sziasztok!

Lehet nem voltam eleg figyelmes, bar probaltam vegigkeresgelni a topikokat, de nem talaltam meg, hogy hol is kerdezhetnek olyat, hogy hol lehet Macbook Air -hez ilyen kiegeszitoket venni, mint ezek (kifejezetten ez, de lagalabbis ehhez a ket termekhez nagyon hasonlo erdekelne):

http://www.sgpstore.com/product_info.php/products_id/556

http://www.notestation.com/macbookairblackkeyboardskinmac-sk-ai-b.htm

Nincs valami magyar forgalmazo? Nem szeretnem minden alkalommal az amcsiban elo batyamat zargatni ezekkel. Csak be lehet itthon is szerezni valahogy :)

Koszonettel
James

Miért akarod, hogy úgy nézzen ki, mint egy gusztustalan PC noti?

Sasakibire

Sasakibire
Az összes posztok száma:  10
Csatlakozva  20-01-2010

12 July 2010 01:42

Hello mindenki!

Ismét vacillálok! :D Most azt nem tudom eldönteni, hogy Macbook-ot vagy Macbook Air-t vegyek! Igazából szerintem amire használnám, elég a Macbook Air is, és ráadásul gyönyörű! Tudtok mondani valamit amiért ne vegyek?

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Csatlakozva  21-12-2008

12 July 2010 01:44

1 darab USB, nincs CD/DVD olvasó, nincs vezetékes internet csatlakozási lehetőség. Elsődleges gépnek nem jó, akkor jó, ha van otthon egy iMac-ed és csak útra kell. Akkor viszont tökéletes és nagyon szép.

thoki

thoki
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  12-07-2010

12 July 2010 01:48

Sziasztok,kellene egy kis segítség,van egy ipod touch-om,és nem tudok képet feltölteni egyes portálokra,ott csak azt írja choose file,és ott elakadtam,előre is köszönöm a segítséget!

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Csatlakozva  21-12-2008

12 July 2010 01:50

Elolvastad a topic címét? Egyébként lehet, hogy flash alapú a feltöltő és azért nem megy.

fono

fono
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  19-08-2010

19 August 2010 20:52

sziasztok! használt MBA vásárlásán gondolkodom, és most próbálok utánajárni a részleteknek. kerestem arra vonatkozóan infókat, hogy mik a modell típushibái, és eddig ezeket olvasgattam:
- zsanérprobléma (törik, bizonyos ritka esetben garancián túl cserélik)
- (túl)melegedés

viszont összefogó listát nem találtam a témáról. tudtok esetleg ilyenről? vagy ha valaki tapasztaltabb összefoglalná a jellemző problémákat, hibákat, előfordulási gyakoriságukat… csak címszavakban, nagyon megköszönném. ezek alapján már utána tudnék járni.
köszönöm!

xedos

xedos
Az összes posztok száma:  2390
Csatlakozva  20-04-2006

19 August 2010 20:56

fono

fono
Az összes posztok száma:  4
Csatlakozva  19-08-2010

19 August 2010 21:23

sajnos nincs rajta szó macbook air-ről :(

petnekiabel

petnekiabel
Az összes posztok száma:  2598
Csatlakozva  24-01-2006

19 August 2010 21:53

Mindenféle tapasztalatot itt találsz meg:
http://www.macintouch.com/readerreports/macbookair/topic4737.html

Ha veszel egy ilyen gépet, mindig legyen backupod róla, mert az az 1.8” méretű HDD nem egy életbiztosítás.

Tigerclaw

Tigerclaw
Az összes posztok száma:  211
Csatlakozva  07-04-2012

12 July 2012 19:22

Olyan problémám lenne, hogy amikor az új 2012-es Macbook Airt otthagyom kis időre és készenlétbe megy, mikor visszajön már nem csatlakozik a wifi routerre és a listában sincs az a router, pedig messze az a legerősebb jelü (most fél méterre van a routertől) és ahhoz van beregisztrálva. Várok egy percig, nem találja, pedig közben keres többször is, sőt megtalálja a közben bekapcsolt mobil wifi routeremet is, aztán vagy 2 perc múlva megjelenik az is amihez csatlakoznia kellett volna. Ezt ma már háromszor megismételte. Szinte minden készenlét után wifi kapcsolat nélkül jön vissza. Mellette az iPad folyamatosan lóg azon a routeren és betonstabil, szóval nem a router a hunyó. (amúgy D-LINK DIR-655 és már két éve csont nélkül megy)

Másik ugyanez a gép. Készenlétből nem jön vissza semelyik gombnyomásra, aztán amikor rádugom a töltőt visszajön és még 27% a töltése, szóval nem az akku merült le. Ezt eddig egyszer csinálta.

Szintén ugyanez, készenlétből vissza, de hiába írom be a jelszót, nem veszi be, mintha nem lenne fókusz a beviteli mezőn, de amikor rákattintok, akkor se veszi. Megyek a mégse-re és újrakezdem, akkor már jó.

Ennyire rosszul kezeli a készenlétet a lion, vagy máris vihetem az 1 napos gépet a szervízbe?

Nagy Konstantin

Nagy Konstantin
Csatlakozva  21-12-2008

12 July 2012 19:25

Ha pesti vagy szaladj vissza a boltba és mutasd meg.

Tigerclaw

Tigerclaw
Csatlakozva  07-04-2012

12 July 2012 20:04

Sajnos nem ilyen egyszerű, mert az ország szélén lakok, szóval a mountain lion frissítésig biztos várok még. Érdekes, hogy amikor visszajön 1-2 jóval gyengébb környékbeli wifi hálót azonnal mutat, és ahogy egyre többször keres, egyre többet megtalál, csak pont azt nem amihe csatlakozott és aminek kíváló a térereje. Szóval nem hardveres wifi hibának tűnik, hanem szoftveres gondnak, mert akkor a gyengébbeket nem találná meg.

Az is megoldás lehetne, ha készenlétben nem nyúlna a wifihez, de ilyen beállítást nem találtam sehol.

crissprivat

crissprivat
Az összes posztok száma:  2038
Csatlakozva  22-06-2009

12 July 2012 20:11

Hálózat/Haladó beállítások

Ezen az ablakon húzd legfelülre a wifidet.

Tigerclaw

Tigerclaw
Csatlakozva  07-04-2012

12 July 2012 20:16

Ott van, ott is volt, sőt be van kapcsolva az emlékezés a hálózatokra is. Most is csak kettő van a listán a fix routerem és a mobilos és a fix van felül.

crissprivat

crissprivat
Csatlakozva  22-06-2009

12 July 2012 20:30

Akkor próba ezt:

Kapcsold ki az AirPort-ot, a System Preferences -> Network részen törölj ki minden kapcsolatot és az alábbi fájlokat is:
HDD/Users/-te-/Library/Preferences/com.apple.internetxxxxxx.plist
Több ilyen fájl is lehet. Ha ezzel megvagy, dobd a kukába az alábbi két mappa teljes tartalmát (kijelölsz mindent, majd Command (alma) + Backspace):
HDD/Library/Caches/
HDD/System/Library/Caches/
Indítsd újra a gépet és ezután ürítsd a kukát. Most próbáld meg ismét létrehozni a kapcsolatot a System Preferences -> Network részen a “+” gombbra kattintva.

Tigerclaw

Tigerclaw
Csatlakozva  07-04-2012

13 July 2012 00:58

Az gépemen nincs a saját könyvtáramban Library könyvtár, a gyökérkönyvtárban lévő Library-Preferencesben vannak ilyen nevü fájlok, de com.apple.internet kezdetű nincs

A Library könyvtárban nincs Caches könyvtár sem.

Hacsak ezek nem rejtett könyvtárak és azért nem látom ezeket.

crissprivat

crissprivat
Csatlakozva  22-06-2009

13 July 2012 01:10

Finder/Ugrás/Alt tart/Könyvtár

Tigerclaw

Tigerclaw
Csatlakozva  07-04-2012

13 July 2012 03:56

Nem változott semmit. A gyengébb hálózatokat sokkal hamarabb megtalálja, mint a messze a legerősebbet. Talán valami csatornasorrenden megy végig, egyszerre csak 1-1 sávot megnézve és az enyém olyan csatornán megy, amihez csak később ér oda.

valamiamerika

valamiamerika
Az összes posztok száma:  64
Csatlakozva  28-12-2009

13 July 2012 19:38

Nekem is volt hasonló problémám, routercsere megoldotta.
Előtte az iphone simán csatlakozott, de az air csak kb. tizedik wifi-ki-bekapcsolásra, és a Kindle egyáltalán nem tudott csatlakozni a régi routerhez. Most már megy minden flottul.

Lehet még próbálkozni a hálózati beállításokban a wifi törlésével és újra-hozzáadásával, elvileg ez is megoldhatja a problémát.

Tigerclaw

Tigerclaw
Csatlakozva  07-04-2012

14 July 2012 14:44

A routert nem cserélem, az betonstabil többféle notebookkal, ipaddal, ipoddal használva. Nemsokára úgyis jön a Mountain Lion, és talán az változtat valamin. Közben átálltam BGN-ről GN-re és kicsit állítottam a titkosítás beállításain, TKIP-AES-ről AES-re. A hálózati segédprogram szerint 144Mbs-s az aktuális kapcsolat, ami megfelel a routerhez, ami csak 2.4GHz-es. Menet közben még egyszer sem volt gond a kapcsolattal, csak készenlét és bekapcsolás esetén kell néha várni.

Finomabban nem lehet beállítani az energiatakarékossági funkciókat? Pl. ha otthagyom a gépet, akkor csak a kijelzőt kapcsolja ki, meg a procit vegye lejjebb, de a többi funkció maradjon?

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

14 July 2012 21:31

az Energy Saver-ben be lehet ezt állítani. Pl. Sleep: never, Put Display to sleep: 30 min…

mremil

mremil
Az összes posztok száma:  346
Csatlakozva  16-04-2010

15 July 2012 13:58

Én is hasonló gondokkal küszködöm. Hol felcsatlakozik, hol nem automatikusan a saját Wifim-re.
Az érdekes az, hogy a párom gépe ugyan ez (2 hetes gép).
Routert nem tervezek cserélni, mert csak ezekkel a gépekkel van gondom.

HDD/Users/-te-/Library/Preferences/com.apple.internetxxxxxx.plist
HDD/Library/Caches/
HDD/System/Library/Caches/
Ezek törlésével mit törlök pontosan?

muzsikpeti78

muzsikpeti78
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  25-02-2012

18 July 2012 16:13

Sziasztok, egy kérdésem lenne!
A macbook air-emet össze szeretném kötni az imac27-esemmel úgy, hogy az kijelzőkénz működjön. A kérdés az, ezt meg tudom e oldani egy moshi minidisplay kábellel? Mert az istyle-ba azt mondták lehet jól fog működni, lehet nem. A core2 procis air-rel tuti jó, de a thunderbolt-os i5 procisommal lehet nem. Kipróbálni nem engedik, így titeket kérdezlek valaki használt e már így, ilyet?
Az air i5-ös procis tuti, hogy thunderboltos, de az imac27-esem i3 procis, radeon 5670-es vga-val lehet hogy még nem az.
Köszi előre is a segítséget!

lll

lll
Az összes posztok száma:  4577
Csatlakozva  17-06-2005

01 August 2012 15:06

fono - 19 August 2010 08:52 PM

sziasztok! használt MBA vásárlásán gondolkodom, és most próbálok utánajárni a részleteknek. kerestem arra vonatkozóan infókat, hogy mik a modell típushibái, és eddig ezeket olvasgattam:
- zsanérprobléma (törik, bizonyos ritka esetben garancián túl cserélik)
- (túl)melegedés

Ezek nem csak a C2D-seknél jelentkeztek? Az i-seknek nincs ilyen bajuk, ha jól tudom.

kchris1978

kchris1978
Az összes posztok száma:  17
Csatlakozva  13-08-2012

22 August 2012 22:45

Sziasztok, nemrégiben vettem egy 2GB-RAMos 64-es SSD-s mid2011-es MBA-t. Vacillálok hogy jó lesz-e ez és bír még 1 évet mondjuk, vagy a 2GB RAM/64SSD miatt eladhatatlan lesz később-vagy csak nagyon nyomott áron és most még le kellene cserálni? Szerintetek? Garis még a gép, újállapotú, szóval nem nagyon lenne szívem eladni de a kisördög ott bújkál bennem hogy 2GB RAM az “csak” 2GB RAM, és látom hogy swappel (pedig igazából nem is nagyon lenne rá szüksége), csak nem feltűnő (meg nem futtatok sok nagy alkalmazást párhuzamosan) mert SSD.

Petrás Attila

Petrás Attila
Csatlakozva  09-01-2011

05 February 2014 11:09

sziasztok!
nemrégiben vettem egy 2010es13"os macbook airt, de nincs bennem bill világítás. Az eddigi promban volt és nagyon szerettem, főleg sötétben:D
Van rá mód hogy ebben is világítsanak a billentyűk? vagy tul drága lenne ez a megoldás? Remélem van valami pénztárca barát megoldás is.
Várom az ötleteket:D
Köszi Attila

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

05 February 2014 15:38

Talán így:

ccrackk

ccrackk
Az összes posztok száma:  5470
Csatlakozva  23-12-2009

05 February 2014 16:00

Petrás Attila - 05 February 2014 11:09 AM

Nyugi, vannak a fenti képnél izlésesebb usb-s mécsesek is. :D
Ha rákeresel a neten, válogathatsz

Petrás Attila

Petrás Attila
Csatlakozva  09-01-2011

05 February 2014 23:23

Háttérvilágításra gondoltam, nem pedig igy megoldva… Usbben nem hiszek ilyen téren…

lll

lll
Csatlakozva  17-06-2005

06 February 2014 00:08

Vicc volt, bocs… úgy tudom, nem lehet megoldani, amit szeretnél.

Petrás Attila

Petrás Attila
Csatlakozva  09-01-2011

06 February 2014 00:24

Jopofa amugy, de annak nem örülök hogy más megoldás nincsen:( kicsit drága a gép ahoz hogy ne lehessen ilyet megoldani valahogy benne…

Titi

Titi
Az összes posztok száma:  12975
Csatlakozva  27-02-2004

06 February 2014 07:01

Nem gyártanak olyat, a megoldás a te kezedben van.

Drakenet

Drakenet
Az összes posztok száma:  80
Csatlakozva  26-09-2010

28 February 2014 21:36

Sziasztok!
Történet egy érdekes dolog a 2013as Airemmel, a bal oldali USB portja mintha “beljebb csúszott volna” éppen hogy csak sikerül bármit is bele dugni, akkor működik. Másik oldal tökéletes.
Szerintetek szervíz?

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

01 March 2014 16:00

Ha nem te akarod megjavítani, akkor igen.

daved

daved
Az összes posztok száma:  79
Csatlakozva  17-01-2007

05 October 2017 09:41

Sziasztok!
Egy barátom kiszórta a régi “lomjait”, és így hozzám került többek közt egy első generációs Macbook Air (2008, “original”).
Picit romos, az alját rögzítő csavarok és az aksi hiányoznak, de mindene működik, hálózatra kötve teljesen üzemképes - a maga lassúságával…(1.6-os core2duo proci, 2Gb ram).
Az lenne a kérdés, hogy érdemes-e belefeccölni valami kisebb ssd-t, meg egy utángyártott akkut, és akkor mondjuk jó lehet a gyereknek netezésre, filmnézésre, alapabb játékokra, vagy inkább passzoljam el alkatrésznek? Nem tudom, egyáltalán kaphatóak-e hozzá alkatrészek…
Előre is kösz a véleményeket!

daved

daved
Csatlakozva  17-01-2007

05 October 2017 16:05

No, közben körülnézelődtem, és nagyjából kialakult a kép, hogy mi legyen. Bár látom, amúgy sem annyira pörög ez a topic… :)

daved

daved
Csatlakozva  17-01-2007

09 October 2017 11:11

daved - 05 October 2017 09:41 AM

Sziasztok!
Egy barátom kiszórta a régi “lomjait”, és így hozzám került többek közt egy első generációs Macbook Air (2008, “original”).
Picit romos, az alját rögzítő csavarok és az aksi hiányoznak, de mindene működik, hálózatra kötve teljesen üzemképes - a maga lassúságával…(1.6-os core2duo proci, 2Gb ram).
Az lenne a kérdés, hogy érdemes-e belefeccölni valami kisebb ssd-t, meg egy utángyártott akkut, és akkor mondjuk jó lehet a gyereknek netezésre, filmnézésre, alapabb játékokra, vagy inkább passzoljam el alkatrésznek? Nem tudom, egyáltalán kaphatóak-e hozzá alkatrészek…
Előre is kösz a véleményeket!

Újra itt, sajnos az első örömködés után lett egy kis üröm: tesztelés során kiütközött, hogy amint valami feladatra akarom bírni a gépet, pár perc után elkezd melegedni,  a ventilátor pörög mint állat, majd leáll. Először ráparáztam, hogy valami megpusztult benne, de aztán némi gugli után láttam, hogy ez lehet a porosodás-hűtőpaszta elporladás miatt is.
Kérdés, hogy lehet, hogy egy évekig nem használt gépnél ezek a dolgok ilyen szinten beütnek, és a portalanítás/újrapasztázás ezt rendbe hozza?

Apróhirdetések

Hírek

Nem hagyták ki a tizenegyest

2017. 10.13. @ 09:26
6