Üdvözlünk a magyar Macintosh fórumon!   ·   Belépés   ·   Regisztráció   ·   Fórum / oldal szabályzat

wifi kódolás
  |
Switcher

Bejegyzések: 93
tat avatar

2007. dec. 19. @ 19:35

Hi!
Lehet, hogy volt már és amatörül is hangzik, de hogy kell wifi routert titkositani mac-en keresztul (SMC-m van)?

koszi a valszt.

Aláírás 

Macbook Pro 13” 2.26 | MacMini CoreDuo 1,66 | iPhone 2G

Macőrült

Bejegyzések: 4673
RankRankRankRank
tms avatar

# 1 - 2007. dec. 19. @ 19:43

WPA vagy WEP jelszóval (wlan / security / beállításoknál lesz)

Aláírás 

graphic designer, guitarist & dad
tms.hu

Switcher

tat avatar

# 2 - 2007. dec. 19. @ 19:45

a system pref.-ben ezt hol talalom?

Aláírás 

Macőrült

Bejegyzések: 4673
RankRankRankRank
tms avatar

# 3 - 2007. dec. 19. @ 19:56

sehol…
belépsz a router admin felületére (ip címen keresztül, vagy lan kábellel) és ott tudod ezt beállítani
ha ezzel megvagy, akkor kapcsolódáskor a rendszer bekéri a jelszót és kész

Aláírás 

graphic designer, guitarist & dad
tms.hu

Aktív

Bejegyzések: 436
Rank
a.:KisLebowszky avatar

# 4 - 2007. dec. 19. @ 20:42

Tudom, gonosz vagy, és nem az én stílusom…de ez vicces
rtfm-bd.jpg

Aláírás 

MB2Ghz2GB 10.6b; miniG4 10.5Server;  iBookG3 500Mhz(R.I.P.))-: ; 2xiMacG3, iP3G

Aktív

Bejegyzések: 465
Rank
yoozsy avatar

# 5 - 2007. dec. 19. @ 20:44

off

Kicsit kapcsolódik a témához, hogy eddig WPA-t használtam, de a MB folyton lelépett a hálózatról, nem tudta rendesen használni, ingadozott a kapcsolat. Nem tudtam, h mi lehet a hiba de aztán átállítottam WPA2-re és azóta hibátlan (kopp-kopp-kopp). Ez mitől lehet? Valakinek tipp?

on

Aláírás 

http://www.kajakkenusport.hu

Aktív

Bejegyzések: 436
Rank
a.:KisLebowszky avatar

# 6 - 2007. dec. 19. @ 20:47

Na..nem értek hozzá... talán ez…: cartoon003.png

Aláírás 

MB2Ghz2GB 10.6b; miniG4 10.5Server;  iBookG3 500Mhz(R.I.P.))-: ; 2xiMacG3, iP3G

Switcher

tat avatar

# 7 - 2007. dec. 19. @ 21:09

tms koszi. sikerult.

Aláírás 

Aktív

Bejegyzések: 432
Rank
matesz avatar

# 8 - 2008. jan. 06. @ 00:42

időzítés
megoldható-e, hogy a wifi csak bizonyos napszakban legyen kódolva?
nevezetesen pl.  délután négy órától a ruter kódolt legyen mondjuk másnap reggel nyolc-ig.

Veterán

Bejegyzések: 1130
RankRankRank
lakospeter avatar

# 9 - 2008. jan. 06. @ 03:34
a.:KisLebowszky - 2007 dec. 19. @ 20:42

Tudom, gonosz vagy, és nem az én stílusom…de ez vicces
rtfm-bd.jpg

Azért az a FM néha nem olyan jó ám. Az én TP-LINK routeremhez adoot papíron kb. annyi van, hogy dugd bele a kábelt és helyezd áram alá.

Hogy ide is kapcsolódjak: nekem MAC address filtering van beállítva. Ez mitől jobb/rosszabb a WEP-nél/WPA-nál?

Aláírás 

lakospeter.hu

Törzsvendég

Bejegyzések: 575
RankRank
iLac avatar

# 10 - 2008. jan. 06. @ 04:29
lakospeter - 2008 jan. 06. @ 03:34

Hogy ide is kapcsolódjak: nekem MAC address filtering van beállítva. Ez mitől jobb/rosszabb a WEP-nél/WPA-nál?

Se nem rosszabb, se nem jobb, más. Azt szabályozza, hogy csak a listában szereplő MAC address-ű hálózati adapterek csatlakozhatnak az AP-hoz.
A rossz hír, hogy 1) ez a védelem könnyen kijátszható, lévén a MAC address-t meg lehet változtatni. Tehát mint védelem, semmit se ér. 2) Ettől még nincsenek titkosítva a légben az adatok (ha csak nincs bekapcsolva egyéb is).

Aláírás 

PowerMac G3 BW/Tiger; iMac G3/Tiger; iPhone 3G; MacBook C2D Unibody/Leopard

Veterán

RankRankRank
lakospeter avatar

# 11 - 2008. jan. 06. @ 06:36

De pl. a szomszéd most, hogy be van állítva a MAC address filtering nem tud rácsatlakozni a routeremre, igaz?

Aláírás 

lakospeter.hu

Aktív

Bejegyzések: 142
Rank
Aaron.Mezei avatar

# 12 - 2008. jan. 06. @ 06:55

lakospeti: elméletileg rá tud csatlakozni,ha kilesi távcsővel az ablakodon keresztül a Te mac adress-ed! és magának is azt állítja be. (hiszen ez változtatható) - ill, imitálható más eszköz mac-je,h pontosabb legyek.

énis speciel ezt használom, a közelben nincsenek nagy netguruk! :)

matesz: szerintem kizárólag akkor,hogyha olyan pro routered van! én sokkal találkoztam már,de még egyikben sem láttam ilyet. bár alsó kategóriás wifi-routerek jártak eddig a kezemben. mellesleg milyen furmányos dolog miatt kellene az időkorlátos security? (esetleg más megoldást is találhatnánk)

esetleg gyerkőcök elől kellene elzárni estére a netet? :) erre sok lehetőség van ;)

Aláírás 

PowerPC G5 meg egy PC: Intel Pentium III

Veterán

RankRankRank
lakospeter avatar

# 13 - 2008. jan. 07. @ 00:28
Aaron.Mezei - 2008 jan. 06. @ 06:55

lakospeti: elméletileg rá tud csatlakozni,ha kilesi távcsővel az ablakodon keresztül a Te mac adress-ed! és magának is azt állítja be. (hiszen ez változtatható) - ill, imitálható más eszköz mac-je,h pontosabb legyek.

énis speciel ezt használom, a közelben nincsenek nagy netguruk! :)

Azt hiszem nekem is jó ez a MAC address filtering. A nyugdíjas Lajos bácsi nem valószínű, hogy ki akarná játszani :D

Aláírás 

lakospeter.hu

Aktív

Bejegyzések: 398
Rank
haxerow avatar

# 14 - 2008. jan. 07. @ 00:54
lakospeter - 2008 jan. 07. @ 00:28

Azt hiszem nekem is jó ez a MAC address filtering. A nyugdíjas Lajos bácsi nem valószínű, hogy ki akarná játszani :D

A MAC address filtering nem védelem, ezt fontos hangsúlyozni, ahogy már említették fentebb. Általában egyébként, aki ki akarja játszani, az nem valószínű, hogy ott él melletted (jó persze akad kivétel bőven).
Magam is készítettem oktatási célból statisztikát a környék lefedettségéről, és sokan gondolkodnak napjainkban is WEP-ben illetve sima WPA-ban. Meg Mac-address filteringben.

Főleg azok vannak veszélyben, akik viszonylag “early-adopterek” voltak, csak b-s, vagy meglehetősen korai b/g-s wifi routerjük van, amiben WEP-en kívűl nincs semmi, vagy csak sima WPA, illetve ami a nagyobb gond, hogy esetleg nem rendelkeznek jó default beállításokkal (nincs varázsló ami elvégzi a kezdő beállításokat, figyelve a biztonságra is).

A manapság kapható jobb eszközök már alapból WPA2-t állítják be és onnan lehet még tovább vagy esetleg visszalépni.

Ui: a MAC address filtering a gyakorlatba átültetve annyit jelent: 4-5 ember beszélget egy szobában, az ajtó előtt egy őr áll listával. Ha belépéskor olyan nevet mondasz, ami a listán van (szobában van), beléphetsz…

Aláírás 

Macbook Pro 2.2GHz@OS X.5.7 / iPod Touch / Linksys WRT54G / Sennheiser HD595 és más földi vackok

Aktív

Rank
Aaron.Mezei avatar

# 15 - 2008. jan. 07. @ 03:33
haxerow - 2008 jan. 07. @ 00:54
lakospeter - 2008 jan. 07. @ 00:28

A MAC address filtering nem védelem, ezt fontos hangsúlyozni, ahogy már említették fentebb. Általában egyébként, aki ki akarja játszani, az nem valószínű, hogy ott él melletted (jó persze akad kivétel bőven).
Magam is készítettem oktatási célból statisztikát a környék lefedettségéről, és sokan gondolkodnak napjainkban is WEP-ben illetve sima WPA-ban. Meg Mac-address filteringben.

Ui: a MAC address filtering a gyakorlatba átültetve annyit jelent: 4-5 ember beszélget egy szobában, az ajtó előtt egy őr áll listával. Ha belépéskor olyan nevet mondasz, ami a listán van (szobában van), beléphetsz…

nagyon jó a példa! :) tetszik,bár azzal kiegészíteném,hogy a mac elég nehezen “kitalálható”, szóval a példához annyit,hogy: egy magyar akar bemenni egy olyan szobába,ahova csak kínaiak neve van felírva,és mondjuk jól kell kiejtenie a belépéshez. :P

szerintem a legjobb a mac filtering,és egy wpa páros.. persze lehet wpa2 is! :) hova szoktam menni netet/gépet-szerelni csak megkérdem,h hogy hívják a család kutyáját? és máris mit sem ér a wpa2 sem! :)

Aláírás 

Törzsvendég

Bejegyzések: 575
RankRank
iLac avatar

# 16 - 2008. jan. 07. @ 04:05

Rendszergazda vagyok, a kutyám neve: r@@.:42Tz/
:-D

Aláírás 

PowerMac G3 BW/Tiger; iMac G3/Tiger; iPhone 3G; MacBook C2D Unibody/Leopard

Aktív

Rank
haxerow avatar

# 17 - 2008. jan. 07. @ 06:17
Aaron.Mezei - 2008 jan. 07. @ 03:33

nagyon jó a példa! :) tetszik,bár azzal kiegészíteném,hogy a mac elég nehezen “kitalálható”

Nehezen? A kiszemelt hálózaton leledző összes kliens mac címe 2, rossz esetben 4 másodperc alatt megtudható. Egyszerre. :)
Nem kell kitalálni semmit sem..

Ugyanilyen “ál"védelem még az SSID elrejtése is. Az meg az előbbi példánál maradva olyan, hogy ott állsz az őr mellett,
és mikor valaki belépne, a neve mellé mondja a szobaszámot is. És te meg hallod. Ennyi.
Magyarul: egy rejtett SSID az első, ahhoz a hálózathoz csatlakozó/újracsatlakozó(!!) gépig rejtett. :)

Szerk: az, hogy kínaiak vannak a szobában mind1, mert az informatikában mindenki angol-t beszél, minden kliens 1 nyelvet beszél. Azért, mert az őr is csak angolul tud, és ha nem úgy szólnak hozzá, akkor nem foglalkozik veled. :DD

Aláírás 

Macbook Pro 2.2GHz@OS X.5.7 / iPod Touch / Linksys WRT54G / Sennheiser HD595 és más földi vackok

Aktív

Rank
Aaron.Mezei avatar

# 18 - 2008. jan. 07. @ 06:30

:)
ez jó, mingyjárt a topic neve “wifi network for dummies” lesz! :)
és énis belépek az amatőrök táborába, van amit eddig ezekszerint rosszul tudtam! :S
szal wifi-n keresztül is megtudhatod a mac filterrel “védett” router-hez csatlakozó mac address-eket?

szóval,ha nem is tudsz csatlakozni a routerhez (mivel a filter kiszűr), megtudhatod azok mac address-ét,akik viszont csatlakoznak? (kicsit furán hangzik szerintem,de nem gondoltam,h ez így van,de haxerow,de ezt mondod, ezekszrint ezt rosszul tudtam)...

Aláírás 

Aktív

Rank
haxerow avatar

# 19 - 2008. jan. 07. @ 15:46
Aaron.Mezei - 2008 jan. 07. @ 06:30

:)
ez jó, mingyjárt a topic neve “wifi network for dummies” lesz! :)
és énis belépek az amatőrök táborába, van amit eddig ezekszerint rosszul tudtam! :S
szal wifi-n keresztül is megtudhatod a mac filterrel “védett” router-hez csatlakozó mac address-eket?

szóval,ha nem is tudsz csatlakozni a routerhez (mivel a filter kiszűr), megtudhatod azok mac address-ét,akik viszont csatlakoznak? (kicsit furán hangzik szerintem,de nem gondoltam,h ez így van,de haxerow,de ezt mondod, ezekszrint ezt rosszul tudtam)...

Próbáld ki magad, többet ér minden szónál…
Tölts le egy kismetet, vagy ha nemakarsz forgatni/configolni, akkor egy KisMac-et, indíts el, kattints egy ssid-re és nézd meg a klienseket.
A MAC címek abban a másodpercben elérhetőek, és, ami mégjobb, 5-8 másodperc múlva már legalább 4-6 IP címed is van (10 kliensre vetítve).

Amúgy van itt nálunk egy netszolgáltató, több környékbeli városban/faluban szolgáltat, és az ő védelmük ez:

- IP cím szűrés (nincs dhcp rossz akárkinek).

Szóval, ha olyan ip-d van, (ami szerintük csak akkor lehet, ha ők adták, hehe), ami beleillik a sémába a hálózatukon, vagy épp egy kliensé, aki nincs fent, akkor manuálisan betáplálva az adatokat (átjáró, dns, miegymás), van neted…..

Aláírás 

Switcher

Bejegyzések: 3

# 20 - 2008. jún. 30. @ 02:55

Sziasztok!

Kismaccel szórakoznék,de valamiért nem működik. Airport extremet passzív módba teszem és mikor keresnék kiírja,hogy:“could not enable Monitor Mode for Airport Extreme, your Airport Extreme driver has not been found. Beállítottam,ujraindítotttam,stb,de úgy se. Kikapcsoltam az Airport-ot is,majd Kismac,szintén semmi.  Egyébként,ha az airportot ki akarom kapcsolni,elég csak a “turn airport off”- ra kattintani,vagy van valami külön utility,ahol a drivert ki kell iktatni? ELőre is kösz.

Switcher

Bejegyzések: 56
teasütemény avatar

# 21 - 2008. jún. 30. @ 04:21

kedves mindenki… a minap vettem egy macbookot és még nagyon-nagyon alap machintos felhasználoo vagyok..
vettem egy belkin wifis routert is, de a szobámban ha egy 1-2perces youtubeos klipet akarok megnézni már haldoklik a dolog.. illetve ledob msnrööl és gyenge a letöltés sebessége torrentnél is…
-a probléma talán könnyfakasztóan amatőr és a részletezés is nagyon gyermeteg. de nemtudom mit és hol állítsak át, hogy rendesen kitudjam használni a netet..
a mac a rossz.. ? a router vagy valami beállítás..?? nemtudom.
remélem valaki tud segíteni .. illetve… lesz hozzá türelme. előre is köszönöm

Aláírás 

macbook 3.1 / ipod nano / iphone4

Lakhelye: bM

Bejegyzések: 26725
RankRankRankRankRankRank
Bachman avatar

# 22 - 2008. jún. 30. @ 04:42
vitéz - 2008 jún. 30. @ 02:55

ha az airportot ki akarom kapcsolni,elég csak a “turn airport off”- ra kattintani,vagy van valami külön utility,ahol a drivert ki kell iktatni?

Ezzel csak a hardvert kapcsolod ki, a driver-t (driver-eket) nem. Kismac-hoz nem tudok hozzászólni de tudtommal nem fejlesztik, így az újabb meghajtó kext-et nem ismeri.

teasütemény - 2008 jún. 30. @ 04:21

vettem egy belkin wifis routert is, de a szobámban ha egy 1-2perces youtubeos klipet akarok megnézni már haldoklik a dolog.. illetve ledob msnrööl és gyenge a letöltés sebessége torrentnél is…

Üdv a fórumon, jó a neved. :)

Hogyan kapcsolódsz a Router-hez? Wifi-n? És ha csak kábellel csatlakoznál? Sőt, Router nélkül?

Aláírás 

Pattog a hang? SoundKeeper

Switcher

Bejegyzések: 56
teasütemény avatar

# 23 - 2008. júl. 02. @ 04:39

wifin kapcsolódom a routerhez, de azt követően hogy írtad kipróbáltam kábellel is és uugy jóvolt… és előtte este a fórumot böngészve állítgatni próbáltam valamti ezen a 192.168.2.1 en a wanwapwenwa..2nemtudomon….azthittem visszaállítottam minden… szóval tegnap óóta valamiért… működik.. közel teljesen.. de ha van valami tanács vagy észrevétel vagy… szívesenveszem.. és kösz a gyors választ.

Aláírás 

macbook 3.1 / ipod nano / iphone4

Törzsvendég

Bejegyzések: 956
RankRank
Steveee avatar

# 24 - 2008. júl. 02. @ 22:27

Time Capsule biztosítja a vezeték nélkuli kapcsolataimat itthon.
A fenti hozzászólások szerint bármilyen kacifántos és hosszú a WAP jelszavam, amit az AirPort telepítése során adtam meg, egyesek akar 2 perc alatt képesek lenyúlni az infókat….. érdekes…., hiszen egy másik topicban egy kb 18-20 karakteres jelszó kitalálásának lehetöségét években adták meg!
Nincsenek szupertitkos adataim, de laikusként megkavartak a homlokegyenest eltérö információk…..

?

Aláírás 

24"2.4 iMac, iBook12"G4 1.33 http://www.quanvision.com

Macőrült

Bejegyzések: 3017
RankRankRankRank
sityak avatar

# 25 - 2008. júl. 02. @ 22:39

most WEP vagy WPA?
nem mind1
WEP-et semmiből nem tart törni
WPA vagy WPA2 normális beállításokkal már nem gyerekjáték

Aláírás 

Dropbox
http://www.vanenet.hu

Törzsvendég

Bejegyzések: 956
RankRank
Steveee avatar

# 26 - 2008. júl. 03. @ 00:16
sityak - 2008 júl. 02. @ 22:39

most WEP vagy WPA?
nem mind1
WEP-et semmiből nem tart törni
WPA vagy WPA2 normális beállításokkal már nem gyerekjáték

Bocs az elírásért, :WPA.

...bar az elozo routerem Wep-je is volt vagy 25 karakteres…

Aláírás 

24"2.4 iMac, iBook12"G4 1.33 http://www.quanvision.com

Törzsvendég

Bejegyzések: 501
RankRank
fabiano avatar

# 27 - 2008. júl. 03. @ 03:03

Akkor azt mondjatok, hogy a MB AP-tal, (syspref/sharing/) internet sharing-ot nem celszeru hasznalni, mert csak WEP-et tud?

Erdemes kulon azert vennem egy routert, hogy a MB-ba kabelen bemeno netet otthon azzal szorjam, mert tegyuk fel az mar tud WPA-t?

Aláírás 

SÜNI (Hedgehog) -  http://www.greenacademy.hu  http://www.fabiano.hu

Macőrült

Bejegyzések: 3017
RankRankRankRank
sityak avatar

# 28 - 2008. júl. 03. @ 03:27

is, meg ugye minek mennyen mindíg a gép, csak azért hogy mások is tudjanak netezni?
3 nagyobb biztonság, HW-es tüzfal stb.stb.

esetleg fonera?

Aláírás 

Dropbox
http://www.vanenet.hu

Törzsvendég

Bejegyzések: 501
RankRank
fabiano avatar

# 29 - 2008. júl. 03. @ 03:40

thx

Aláírás 

SÜNI (Hedgehog) -  http://www.greenacademy.hu  http://www.fabiano.hu