wifi kódolás

tat

tat
Az összes posztok száma:  93
Csatlakozva  19-09-2004

19 December 2007 18:35

Hi!
Lehet, hogy volt már és amatörül is hangzik, de hogy kell wifi routert titkositani mac-en keresztul (SMC-m van)?

koszi a valszt.

tms

tms
Az összes posztok száma:  4715
Csatlakozva  18-01-2005

19 December 2007 18:43

WPA vagy WEP jelszóval (wlan / security / beállításoknál lesz)

tat

tat
Csatlakozva  19-09-2004

19 December 2007 18:45

a system pref.-ben ezt hol talalom?

tms

tms
Az összes posztok száma:  4715
Csatlakozva  18-01-2005

19 December 2007 18:56

sehol…
belépsz a router admin felületére (ip címen keresztül, vagy lan kábellel) és ott tudod ezt beállítani
ha ezzel megvagy, akkor kapcsolódáskor a rendszer bekéri a jelszót és kész

a.:KisLebowszky

Az összes posztok száma:  436
Csatlakozva  31-01-2007

19 December 2007 19:42

Tudom, gonosz vagy, és nem az én stílusom…de ez vicces

yoozsy

yoozsy
Az összes posztok száma:  465
Csatlakozva  13-02-2006

19 December 2007 19:44

off

Kicsit kapcsolódik a témához, hogy eddig WPA-t használtam, de a MB folyton lelépett a hálózatról, nem tudta rendesen használni, ingadozott a kapcsolat. Nem tudtam, h mi lehet a hiba de aztán átállítottam WPA2-re és azóta hibátlan (kopp-kopp-kopp). Ez mitől lehet? Valakinek tipp?

on

Az összes posztok száma:  436
Csatlakozva  31-01-2007

19 December 2007 19:47

Na..nem értek hozzá... talán ez…:

tat

tat
Csatlakozva  19-09-2004

19 December 2007 20:09

tms koszi. sikerult.

matesz

matesz
Az összes posztok száma:  453
Csatlakozva  18-04-2007

05 January 2008 23:42

időzítés
megoldható-e, hogy a wifi csak bizonyos napszakban legyen kódolva?
nevezetesen pl.  délután négy órától a ruter kódolt legyen mondjuk másnap reggel nyolc-ig.

lakospeter

lakospeter
Az összes posztok száma:  1138
Csatlakozva  13-04-2007

06 January 2008 02:34

a.:KisLebowszky - 19 December 2007 07:42 PM

Tudom, gonosz vagy, és nem az én stílusom…de ez vicces

Azért az a FM néha nem olyan jó ám. Az én TP-LINK routeremhez adoot papíron kb. annyi van, hogy dugd bele a kábelt és helyezd áram alá.

Hogy ide is kapcsolódjak: nekem MAC address filtering van beállítva. Ez mitől jobb/rosszabb a WEP-nél/WPA-nál?

iLac

iLac
Az összes posztok száma:  575
Csatlakozva  22-04-2005

06 January 2008 03:29

lakospeter - 06 January 2008 02:34 AM

Hogy ide is kapcsolódjak: nekem MAC address filtering van beállítva. Ez mitől jobb/rosszabb a WEP-nél/WPA-nál?

Se nem rosszabb, se nem jobb, más. Azt szabályozza, hogy csak a listában szereplő MAC address-ű hálózati adapterek csatlakozhatnak az AP-hoz.
A rossz hír, hogy 1) ez a védelem könnyen kijátszható, lévén a MAC address-t meg lehet változtatni. Tehát mint védelem, semmit se ér. 2) Ettől még nincsenek titkosítva a légben az adatok (ha csak nincs bekapcsolva egyéb is).

lakospeter

lakospeter
Csatlakozva  13-04-2007

06 January 2008 05:36

De pl. a szomszéd most, hogy be van állítva a MAC address filtering nem tud rácsatlakozni a routeremre, igaz?

Aaron.Mezei

Aaron.Mezei
Az összes posztok száma:  142
Csatlakozva  09-10-2007

06 January 2008 05:55

lakospeti: elméletileg rá tud csatlakozni,ha kilesi távcsővel az ablakodon keresztül a Te mac adress-ed! és magának is azt állítja be. (hiszen ez változtatható) - ill, imitálható más eszköz mac-je,h pontosabb legyek.

énis speciel ezt használom, a közelben nincsenek nagy netguruk! :)

matesz: szerintem kizárólag akkor,hogyha olyan pro routered van! én sokkal találkoztam már,de még egyikben sem láttam ilyet. bár alsó kategóriás wifi-routerek jártak eddig a kezemben. mellesleg milyen furmányos dolog miatt kellene az időkorlátos security? (esetleg más megoldást is találhatnánk)

esetleg gyerkőcök elől kellene elzárni estére a netet? :) erre sok lehetőség van ;)

lakospeter

lakospeter
Csatlakozva  13-04-2007

06 January 2008 23:28

Aaron.Mezei - 06 January 2008 05:55 AM

lakospeti: elméletileg rá tud csatlakozni,ha kilesi távcsővel az ablakodon keresztül a Te mac adress-ed! és magának is azt állítja be. (hiszen ez változtatható) - ill, imitálható más eszköz mac-je,h pontosabb legyek.

énis speciel ezt használom, a közelben nincsenek nagy netguruk! :)

Azt hiszem nekem is jó ez a MAC address filtering. A nyugdíjas Lajos bácsi nem valószínű, hogy ki akarná játszani :D

haxerow

haxerow
Az összes posztok száma:  398
Csatlakozva  26-12-2006

06 January 2008 23:54

lakospeter - 06 January 2008 11:28 PM

Azt hiszem nekem is jó ez a MAC address filtering. A nyugdíjas Lajos bácsi nem valószínű, hogy ki akarná játszani :D

A MAC address filtering nem védelem, ezt fontos hangsúlyozni, ahogy már említették fentebb. Általában egyébként, aki ki akarja játszani, az nem valószínű, hogy ott él melletted (jó persze akad kivétel bőven).
Magam is készítettem oktatási célból statisztikát a környék lefedettségéről, és sokan gondolkodnak napjainkban is WEP-ben illetve sima WPA-ban. Meg Mac-address filteringben.

Főleg azok vannak veszélyben, akik viszonylag “early-adopterek” voltak, csak b-s, vagy meglehetősen korai b/g-s wifi routerjük van, amiben WEP-en kívűl nincs semmi, vagy csak sima WPA, illetve ami a nagyobb gond, hogy esetleg nem rendelkeznek jó default beállításokkal (nincs varázsló ami elvégzi a kezdő beállításokat, figyelve a biztonságra is).

A manapság kapható jobb eszközök már alapból WPA2-t állítják be és onnan lehet még tovább vagy esetleg visszalépni.

Ui: a MAC address filtering a gyakorlatba átültetve annyit jelent: 4-5 ember beszélget egy szobában, az ajtó előtt egy őr áll listával. Ha belépéskor olyan nevet mondasz, ami a listán van (szobában van), beléphetsz…

Aaron.Mezei

Aaron.Mezei
Csatlakozva  09-10-2007

07 January 2008 02:33

haxerow - 06 January 2008 11:54 PM
lakospeter - 06 January 2008 11:28 PM

A MAC address filtering nem védelem, ezt fontos hangsúlyozni, ahogy már említették fentebb. Általában egyébként, aki ki akarja játszani, az nem valószínű, hogy ott él melletted (jó persze akad kivétel bőven).
Magam is készítettem oktatási célból statisztikát a környék lefedettségéről, és sokan gondolkodnak napjainkban is WEP-ben illetve sima WPA-ban. Meg Mac-address filteringben.

Ui: a MAC address filtering a gyakorlatba átültetve annyit jelent: 4-5 ember beszélget egy szobában, az ajtó előtt egy őr áll listával. Ha belépéskor olyan nevet mondasz, ami a listán van (szobában van), beléphetsz…

nagyon jó a példa! :) tetszik,bár azzal kiegészíteném,hogy a mac elég nehezen “kitalálható”, szóval a példához annyit,hogy: egy magyar akar bemenni egy olyan szobába,ahova csak kínaiak neve van felírva,és mondjuk jól kell kiejtenie a belépéshez. :P

szerintem a legjobb a mac filtering,és egy wpa páros.. persze lehet wpa2 is! :) hova szoktam menni netet/gépet-szerelni csak megkérdem,h hogy hívják a család kutyáját? és máris mit sem ér a wpa2 sem! :)

iLac

iLac
Az összes posztok száma:  575
Csatlakozva  22-04-2005

07 January 2008 03:05

Rendszergazda vagyok, a kutyám neve: r@@.:42Tz/
:-D

haxerow

haxerow
Csatlakozva  26-12-2006

07 January 2008 05:17

Aaron.Mezei - 07 January 2008 02:33 AM

nagyon jó a példa! :) tetszik,bár azzal kiegészíteném,hogy a mac elég nehezen “kitalálható”

Nehezen? A kiszemelt hálózaton leledző összes kliens mac címe 2, rossz esetben 4 másodperc alatt megtudható. Egyszerre. :)
Nem kell kitalálni semmit sem..

Ugyanilyen “ál"védelem még az SSID elrejtése is. Az meg az előbbi példánál maradva olyan, hogy ott állsz az őr mellett,
és mikor valaki belépne, a neve mellé mondja a szobaszámot is. És te meg hallod. Ennyi.
Magyarul: egy rejtett SSID az első, ahhoz a hálózathoz csatlakozó/újracsatlakozó(!!) gépig rejtett. :)

Szerk: az, hogy kínaiak vannak a szobában mind1, mert az informatikában mindenki angol-t beszél, minden kliens 1 nyelvet beszél. Azért, mert az őr is csak angolul tud, és ha nem úgy szólnak hozzá, akkor nem foglalkozik veled. :DD

Aaron.Mezei

Aaron.Mezei
Csatlakozva  09-10-2007

07 January 2008 05:30

:)
ez jó, mingyjárt a topic neve “wifi network for dummies” lesz! :)
és énis belépek az amatőrök táborába, van amit eddig ezekszerint rosszul tudtam! :S
szal wifi-n keresztül is megtudhatod a mac filterrel “védett” router-hez csatlakozó mac address-eket?

szóval,ha nem is tudsz csatlakozni a routerhez (mivel a filter kiszűr), megtudhatod azok mac address-ét,akik viszont csatlakoznak? (kicsit furán hangzik szerintem,de nem gondoltam,h ez így van,de haxerow,de ezt mondod, ezekszrint ezt rosszul tudtam)...

haxerow

haxerow
Csatlakozva  26-12-2006

07 January 2008 14:46

Aaron.Mezei - 07 January 2008 05:30 AM

:)
ez jó, mingyjárt a topic neve “wifi network for dummies” lesz! :)
és énis belépek az amatőrök táborába, van amit eddig ezekszerint rosszul tudtam! :S
szal wifi-n keresztül is megtudhatod a mac filterrel “védett” router-hez csatlakozó mac address-eket?

szóval,ha nem is tudsz csatlakozni a routerhez (mivel a filter kiszűr), megtudhatod azok mac address-ét,akik viszont csatlakoznak? (kicsit furán hangzik szerintem,de nem gondoltam,h ez így van,de haxerow,de ezt mondod, ezekszrint ezt rosszul tudtam)...

Próbáld ki magad, többet ér minden szónál…
Tölts le egy kismetet, vagy ha nemakarsz forgatni/configolni, akkor egy KisMac-et, indíts el, kattints egy ssid-re és nézd meg a klienseket.
A MAC címek abban a másodpercben elérhetőek, és, ami mégjobb, 5-8 másodperc múlva már legalább 4-6 IP címed is van (10 kliensre vetítve).

Amúgy van itt nálunk egy netszolgáltató, több környékbeli városban/faluban szolgáltat, és az ő védelmük ez:

- IP cím szűrés (nincs dhcp rossz akárkinek).

Szóval, ha olyan ip-d van, (ami szerintük csak akkor lehet, ha ők adták, hehe), ami beleillik a sémába a hálózatukon, vagy épp egy kliensé, aki nincs fent, akkor manuálisan betáplálva az adatokat (átjáró, dns, miegymás), van neted…..

vitéz

vitéz
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  22-06-2008

30 June 2008 01:55

Sziasztok!

Kismaccel szórakoznék,de valamiért nem működik. Airport extremet passzív módba teszem és mikor keresnék kiírja,hogy:“could not enable Monitor Mode for Airport Extreme, your Airport Extreme driver has not been found. Beállítottam,ujraindítotttam,stb,de úgy se. Kikapcsoltam az Airport-ot is,majd Kismac,szintén semmi.  Egyébként,ha az airportot ki akarom kapcsolni,elég csak a “turn airport off”- ra kattintani,vagy van valami külön utility,ahol a drivert ki kell iktatni? ELőre is kösz.

teasütemény

teasütemény
Az összes posztok száma:  56
Csatlakozva  29-06-2008

30 June 2008 03:21

kedves mindenki… a minap vettem egy macbookot és még nagyon-nagyon alap machintos felhasználoo vagyok..
vettem egy belkin wifis routert is, de a szobámban ha egy 1-2perces youtubeos klipet akarok megnézni már haldoklik a dolog.. illetve ledob msnrööl és gyenge a letöltés sebessége torrentnél is…
-a probléma talán könnyfakasztóan amatőr és a részletezés is nagyon gyermeteg. de nemtudom mit és hol állítsak át, hogy rendesen kitudjam használni a netet..
a mac a rossz.. ? a router vagy valami beállítás..?? nemtudom.
remélem valaki tud segíteni .. illetve… lesz hozzá türelme. előre is köszönöm

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

30 June 2008 03:42

vitéz - 30 June 2008 01:55 AM

ha az airportot ki akarom kapcsolni,elég csak a “turn airport off”- ra kattintani,vagy van valami külön utility,ahol a drivert ki kell iktatni?

Ezzel csak a hardvert kapcsolod ki, a driver-t (driver-eket) nem. Kismac-hoz nem tudok hozzászólni de tudtommal nem fejlesztik, így az újabb meghajtó kext-et nem ismeri.

teasütemény - 30 June 2008 03:21 AM

vettem egy belkin wifis routert is, de a szobámban ha egy 1-2perces youtubeos klipet akarok megnézni már haldoklik a dolog.. illetve ledob msnrööl és gyenge a letöltés sebessége torrentnél is…

Üdv a fórumon, jó a neved. :)

Hogyan kapcsolódsz a Router-hez? Wifi-n? És ha csak kábellel csatlakoznál? Sőt, Router nélkül?

teasütemény

teasütemény
Az összes posztok száma:  56
Csatlakozva  29-06-2008

02 July 2008 03:39

wifin kapcsolódom a routerhez, de azt követően hogy írtad kipróbáltam kábellel is és uugy jóvolt… és előtte este a fórumot böngészve állítgatni próbáltam valamti ezen a 192.168.2.1 en a wanwapwenwa..2nemtudomon….azthittem visszaállítottam minden… szóval tegnap óóta valamiért… működik.. közel teljesen.. de ha van valami tanács vagy észrevétel vagy… szívesenveszem.. és kösz a gyors választ.

Steveee

Steveee
Az összes posztok száma:  956
Csatlakozva  08-07-2006

02 July 2008 21:27

Time Capsule biztosítja a vezeték nélkuli kapcsolataimat itthon.
A fenti hozzászólások szerint bármilyen kacifántos és hosszú a WAP jelszavam, amit az AirPort telepítése során adtam meg, egyesek akar 2 perc alatt képesek lenyúlni az infókat….. érdekes…., hiszen egy másik topicban egy kb 18-20 karakteres jelszó kitalálásának lehetöségét években adták meg!
Nincsenek szupertitkos adataim, de laikusként megkavartak a homlokegyenest eltérö információk…..

?

sityak

sityak
Az összes posztok száma:  3017
Csatlakozva  24-04-2006

02 July 2008 21:39

most WEP vagy WPA?
nem mind1
WEP-et semmiből nem tart törni
WPA vagy WPA2 normális beállításokkal már nem gyerekjáték

Steveee

Steveee
Az összes posztok száma:  956
Csatlakozva  08-07-2006

02 July 2008 23:16

sityak - 02 July 2008 09:39 PM

most WEP vagy WPA?
nem mind1
WEP-et semmiből nem tart törni
WPA vagy WPA2 normális beállításokkal már nem gyerekjáték

Bocs az elírásért, :WPA.

...bar az elozo routerem Wep-je is volt vagy 25 karakteres…

fabiano

fabiano
Az összes posztok száma:  501
Csatlakozva  07-04-2007

03 July 2008 02:03

Akkor azt mondjatok, hogy a MB AP-tal, (syspref/sharing/) internet sharing-ot nem celszeru hasznalni, mert csak WEP-et tud?

Erdemes kulon azert vennem egy routert, hogy a MB-ba kabelen bemeno netet otthon azzal szorjam, mert tegyuk fel az mar tud WPA-t?

sityak

sityak
Az összes posztok száma:  3017
Csatlakozva  24-04-2006

03 July 2008 02:27

is, meg ugye minek mennyen mindíg a gép, csak azért hogy mások is tudjanak netezni?
3 nagyobb biztonság, HW-es tüzfal stb.stb.

esetleg fonera?

fabiano

fabiano
Az összes posztok száma:  501
Csatlakozva  07-04-2007

03 July 2008 02:40

thx

Apróhirdetések

Hírek

Egészségesebbé tesz az Apple Watch

2015. 07.29. @ 03:38
0