CIBbank

udihun

udihun
Az összes posztok száma:  63
Csatlakozva  02-12-2007

08 January 2008 00:27

Köszönöm a segítséget:  megjelent, töröltem a casht-és a java apletek letöltött filejait is, de sajnos nekem továbbra sem megy :(

edizon

edizon
Az összes posztok száma:  149
Csatlakozva  10-09-2005

08 January 2008 00:33

figyu….tehát van debugod, belépsz cibbank, belépsz internetbank, megjelenik az ablak szürkén, ekkor debug/user agent/msie6 és ekkor az ablakban megjelenik ami kell…örülsz (remélem)

SPS

SPS
Az összes posztok száma:  9
Csatlakozva  17-11-2007

08 January 2008 01:24

Gyerekek, ez vicces. Mindenekelőtt köszi a segítséget, mostmár én is tudtam utálni pénzt :).
De ettől eltekintve ... semmi bajom nem volt a CIB Internet bankkal pár nappal ezelőttig, mostmeg ez a szívás ...
Az egy dolog, hogy az IE-Bank átállást elrontották (az is egy szép történet), de én régi CIB-esként miért járok rosszabbul ?
Na mindegy, köszi mégegyszer,
SPS

udihun

udihun
Csatlakozva  02-12-2007

08 January 2008 01:46

URAIM ! Mindenkinek ezer köszönet Udihun örül…sikerült ....végre bankolhatok,  :))))) Imádtam a volt ieb-rendszert, ezzel meg most ismerkedem. :))))

gurobi

gurobi
Az összes posztok száma:  38
Csatlakozva  21-03-2007

08 January 2008 02:38

Sziasztok, ne haragudjatok a tudatlanságom miatt, de nem értem mit kell és hogy csinálni, hogy nekem is mûködjön a CIB internet bankja. Mi az a debug és hogy lehet ezt használni?

edizon

edizon
Csatlakozva  10-09-2005

08 January 2008 03:07

URAIM ! Mindenkinek ezer köszönet Udihun örül…sikerült ....végre bankolhatok, :))))) Imádtam a volt ieb-rendszert, ezzel meg most ismerkedem. :))))
..én is régi IEB-es voltam….nem igazán örülök a váltásnak, de ez van…remélem sikerül megoldanom a belépést

udihun

udihun
Csatlakozva  02-12-2007

08 January 2008 03:35

gurobi - 08 January 2008 02:38 AM

Sziasztok, ne haragudjatok a tudatlanságom miatt, de nem értem mit kell és hogy csinálni, hogy nekem is mûködjön a CIB internet bankja. Mi az a debug és hogy lehet ezt használni?

No Boldogságomban, felhomályosítva segítek sorstársamon:

1-nyitsz egy terminalt (app/utils/terminal)
2-a terminal ablakba bepönyögöd (vagy bemásolod) a fenti bejegyzésekben található (-on:) kezdetű sort a kettőspont után
3-safari megnyit ( ha jól írtad, akkor a safari menüsávjában a help mellett megjelenik a DEBUG legördülő menü füle
4-törlöd a safari cacht, valamint a java appletek cacht (app/utils/java/javapref/pref/general/settings/delete files ( mindent bepipál)
5-megnyitod a cib bank oldalát, megkezded a belépést ( telepített, vagy átmeneti verzió)
6-megjelenik az üres kommunikációs felület
7-felmész safari/debug menu/user agent/Windows msie6.0 kijelöl
8-láss csodát betölti a komm felületet és mehet a móka…. :)))))

Üdv…

joker

joker
Az összes posztok száma:  428
Csatlakozva  01-10-2006

08 January 2008 06:05

koszi a tippet sRobot !!!!!!
pirospont ment az eterben

Kalávati

Kalávati
Az összes posztok száma:  560
Csatlakozva  05-04-2006

08 January 2008 15:50

joker - 08 January 2008 06:05 AM

Tőlem is!

És ha van valakinek egy kis ideje, magyarázza már el, hogy mi is ez a debug, mire jó ezen kívül, és mi lehet az oka, hogy így megy a bankolás, és azt is, hogy a cibesek ilyesmire miért nem gondolnak, illetve ennek a megoldásnak az alapján esetleg megoldják-e a problémát. Ha igen, nem ártana, ha olvasnák ezt az oldalt, vagy elküldenénk nekik; feltételezem, nem hülyeségből van alapból kikapcsolva ez a debug menü, én nem szeretnék véletlenül valamit elrontani a gépemen.

ImacICD

ImacICD
Az összes posztok száma:  103
Csatlakozva  11-09-2006

08 January 2008 16:07

Koszi a segitseget! Kiralyok vagytok!

A debug ahogy latom megvaltoztatja a kimeno adatokat, ahol a gep bongeszojerol kuld informaciot, igy nem safari-t latnak, hanem ie 6.0-t! Szerintem.

Kalávati

Kalávati
Az összes posztok száma:  560
Csatlakozva  05-04-2006

08 January 2008 16:56

ImacICD: köszi, ennyire magam is rájöttem :p, a kérdésem arra vonatkozott, hogy általában mire jó ez a debug menü.

GKriszt

GKriszt
Az összes posztok száma:  59
Csatlakozva  04-11-2006

08 January 2008 17:20

Uraim és Hölgyeim!!

Nagyon szépen közönöm az életem mentettétek meg!

További szép napot !!

joker

joker
Csatlakozva  01-10-2006

08 January 2008 17:56

Kalávati - 08 January 2008 03:50 PM
joker - 08 January 2008 06:05 AM

Tőlem is!

És ha van valakinek egy kis ideje, magyarázza már el, hogy mi is ez a debug, mire jó ezen kívül, és mi lehet az oka, hogy így megy a bankolás, és azt is, hogy a cibesek ilyesmire miért nem gondolnak, illetve ennek a megoldásnak az alapján esetleg megoldják-e a problémát. Ha igen, nem ártana, ha olvasnák ezt az oldalt, vagy elküldenénk nekik; feltételezem, nem hülyeségből van alapból kikapcsolva ez a debug menü, én nem szeretnék véletlenül valamit elrontani a gépemen.

haat a fejlesztoknek van (gondolom ezzel is baromi sokat mondtam:)) es merem feltetelezni, hogy azert megy igy mert ha os x-el lepnek fel akkor nem kuldi az appletet mert ?meg nem mukodik megfeleloen?(valtoztattak volna egyaltalan valamit azonkivul, hogy az IE-s ugyfelek is ezt hasznaljak mostantol?). nem vagyok jartas a programozasba, nem tudom, hogy mennyire ertelmezi maskepp a win-es java meg az osx-es java a dolgokat, de biztos vannak elteresek. ha ez igy van akkor en mar csak azt nem ertem, hogy miert vonjak meg teljesen a hasznalatat ahelyett hogy a winre optimalizalt verziot kuldenek..namindegy

RSdiver

RSdiver
Az összes posztok száma:  1410
Csatlakozva  05-08-2006

08 January 2008 18:03

nyugi, win alól sem megy…

suraki

suraki
Az összes posztok száma:  663
Csatlakozva  05-08-2005

09 January 2008 01:34

sRobotnak hála döcög a rendszer kb olyan stabilítással mint Windowson is.
Biztos ami biztos írtam egy dorgáló levelet minden fellelhető CIB-es címre, hogy azért ez így nem oké és mielőbb szeretném látni az ismét működő szolgáltatást…ha már fizetek is érte.

Kalávati: a debug menü fejlesztőknek és tesztereknek találtatott ki. Hogy nyomonkövethessék a folyamatokat kicsit részletesebben is. Vagyis hétköznapi felhasználó az esetek 99,99%-ában csak ronthat vele az alkalmazáson.
De jelen eset a 0,001%...:-/

edizon

edizon
Csatlakozva  10-09-2005

09 January 2008 02:14

Szerintem a bankban olvassák a beszmac-ot, mert kaptam tőlük egy levelet amelyben ugyanazt tanácsolták mint amit sRobot ajánlott-:)

OpenEye

OpenEye
Az összes posztok száma:  154
Csatlakozva  15-11-2005

09 January 2008 02:17

RSdiver - 08 January 2008 06:03 PM

nem a win a kérdés hanem az hogy csak IE alatt hajlandó működni az ibank… ezé kellett a Safarit most mindenkinek debugolnia, hogy IE-nek álcázza magát… még jó hogy a legroszabb böngészőre kénytelen optimalizálni mindenki az MS miatt… be kéne vezetni a Windows Vista (XP) Firefoxal való telepítését már…

Norgi

Norgi
Az összes posztok száma:  48
Csatlakozva  15-04-2006

09 January 2008 02:20

Vazzeg én most jutottam sorra az ügyfélszolgálatnál, gondoltam megírom, oszt itt meg már megvan oldva. Miért nem itt kerestem hamarab…

N

korzo

korzo
Az összes posztok száma:  1463
Csatlakozva  01-11-2005

09 January 2008 02:49

OpenEye - 09 January 2008 02:17 AM
RSdiver - 08 January 2008 06:03 PM

nem a win a kérdés hanem az hogy csak IE alatt hajlandó működni az ibank… ezé kellett a Safarit most mindenkinek debugolnia, hogy IE-nek álcázza magát… még jó hogy a legroszabb böngészőre kénytelen optimalizálni mindenki az MS miatt… be kéne vezetni a Windows Vista (XP) Firefoxal való telepítését már…

Ebben az esetben tulajdonképpen nem “csak” beállítási hiba van? (a kiszolgáló oldalon)
Ezzel a “debug”-al csupán IE-nek hazudja magát Safari (és közben Safari-ként működik), vagy IE-ként is működik a háttérben?
Mert ha az előző, akkor nem lenne elég a “kiszolgálón” elengedni a Safari-t IE irányba?

(nem értek hozzá, csak okoskodom :o)

PS.: én is megkaptam a “debug-os” levelet a CIB-től (c:

Varga Zoltan

Varga Zoltan
Az összes posztok száma:  159
Csatlakozva  26-09-2006

09 January 2008 02:59

Egy kerdes nekem az a bajom hogy eljut odaig az ablak hogy irjam be a kodokat de sajnos nem tudom mert nem optimalizalja akkorara amekkora az ablak. Gyakorlatilag nem tudom beirni a kodokat.

Mr.Karax

Mr.Karax
Az összes posztok száma:  44
Csatlakozva  15-11-2004

09 January 2008 03:03

Nekem már ott kezdett gyanús lenni, amikor az IE(B)-bankkal egyesültek…
:)

Ja, én is kaptam tőlük “debug”-ost :)

OpenEye

OpenEye
Csatlakozva  15-11-2005

09 January 2008 03:13

Varga Zoltan - 09 January 2008 02:59 AM

Egy kerdes nekem az a bajom hogy eljut odaig az ablak hogy irjam be a kodokat de sajnos nem tudom mert nem optimalizalja akkorara amekkora az ablak. Gyakorlatilag nem tudom beirni a kodokat.

Elvileg ha a zöld plusszal nagyítod az ablakot annak rendbe kell raknia…

edizon

edizon
Csatlakozva  10-09-2005

09 January 2008 03:15

az szürke….

suraki

suraki
Csatlakozva  05-08-2005

09 January 2008 04:08

Varga Zoltan - 09 January 2008 02:59 AM

Ilyet időnként nekem is csinál, nem tudom megmondani minek a következtében.
Ilyenkor Safari úraindít…és működik az átméretezés az appletablakban.

Varga Zoltan

Varga Zoltan
Csatlakozva  26-09-2006

09 January 2008 04:14

Nekem nem adja ki lehetoseget a zold gombnak csak piros es sarga van.

tabisz

tabisz
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  16-08-2006

09 January 2008 04:30

udihun - 08 January 2008 03:35 AM

2-a terminal ablakba bepönyögöd (vagy bemásolod) a fenti bejegyzésekben található (-on:) kezdetű sort a kettőspont után
3-safari megnyit ( ha jól írtad, akkor a safari menüsávjában a help mellett megjelenik a DEBUG legördülő menü füle
4-törlöd a safari cacht, valamint a java appletek cacht (app/utils/java/javapref/pref/general/settings/delete files ( mindent bepipál)
5-megnyitod a cib bank oldalát, megkezded a belépést ( telepített, vagy átmeneti verzió)

Üdv…

udihun,

Sajnos, én még nem tudok örülni, mert - ugyan sikerült elővarázsolnom a debug menüt, be is pipáltam a windows MSIE 6.0-át, de nekem továbbra is nagy fehér negyszög látszik…

Fent vagy még? Tudsz esetleg segíteni?

Köszönöm…

joker

joker
Csatlakozva  01-10-2006

09 January 2008 07:46

java cashe urites megvolt ? nemtudom, csak hatha…
nekem ha ujrameretezem a safari ablakot amibe az applet van akkor rendberakja a cibes ablakot is

tabisz

tabisz
Az összes posztok száma:  1644
Csatlakozva  16-08-2006

09 January 2008 11:25

joker - 09 January 2008 07:46 AM

java cashe urites megvolt ? nemtudom, csak hatha…
nekem ha ujrameretezem a safari ablakot amibe az applet van akkor rendberakja a cibes ablakot is

Megvolt, mindkét java verzióra (nem tudom, melyiket kellene).

Viszont ahogy nézem, ha újraindítom a Safarit, nem marad a User Agent windows MISE 6.0-án, visszaugrik automatic-ra. Mindig újra be kell pipálnom - bár ilyenkor láthatóan frissíti a böngészőt…

OpenEye

OpenEye
Csatlakozva  15-11-2005

09 January 2008 14:31

tabisz - 09 January 2008 04:30 AM
udihun - 08 January 2008 03:35 AM

Üdv…

udihun,

Sajnos, én még nem tudok örülni, mert - ugyan sikerült elővarázsolnom a debug menüt, be is pipáltam a windows MSIE 6.0-át, de nekem továbbra is nagy fehér negyszög látszik…

Fent vagy még? Tudsz esetleg segíteni?

Köszönöm…

miután megjelenik a fehér ablak akkor azt ne zárd be, menny A DEBUGba és állítsd akkor át! ez esetben újra fogja tölteni az aktuális ablakot és működni fog!

zsoltu

zsoltu
Az összes posztok száma:  2101
Csatlakozva  25-11-2003

09 January 2008 16:17

Namost, nekem most lett elegem a CIB-ből, 15 év után ott fogom őket hagyni a francba. Nem csak az internet bank miatt, a kamataik is pocsékok, a kártyám limitjét véletlenszerűen leveszik a minimumra, és nézek amikor fizetni kell, hogy fedezethiány, holott van pénz rajta dögivel… elég.

Melyik bankot ajánljátok?
Unicredit,
Raiffeisen
KH
MKB
Citi

Olyan bank kéne, ahol megy normálisan a bankolás, neten is, macival is, ahol normálisan lehet lekötni a betétet normális kamattal és ahol van virtuális kártya is.

Varga Zoltan

Varga Zoltan
Csatlakozva  26-09-2006

09 January 2008 16:22

Bankot tartsd meg es ha be akarsz fektetni menj a Brokernethez A bank soha nem fog neked jo lekotest adni.

OpenEye

OpenEye
Csatlakozva  15-11-2005

09 January 2008 16:24

zsoltu - 09 January 2008 04:17 PM

Namost, nekem most lett elegem a CIB-ből, 15 év után ott fogom őket hagyni a francba. Nem csak az internet bank miatt, a kamataik is pocsékok, a kártyám limitjét véletlenszerűen leveszik a minimumra, és nézek amikor fizetni kell, hogy fedezethiány, holott van pénz rajta dögivel… elég.

Melyik bankot ajánljátok?
Unicredit,
Raiffeisen
KH
MKB
Citi

Olyan bank kéne, ahol megy normálisan a bankolás, neten is, macival is, ahol normálisan lehet lekötni a betétet normális kamattal és ahol van virtuális kártya is.

ha csak belföldi Ft-os számlákkal dolgozol néz utána az Ella banknak! Nem olyan ismert, de nagyon-nagyon okosan van kialakítva a rendszer (pl magánszemélyeknél nincs átutalási díj, cégeknél meg asszem fix 200 Ft összegtől függetlenül, én ha jól emléxem még mindig napi kamatelszámolás van rajta… a rendszere meg interneted de nem webes felületű hanem külön progi… de csak Win-es)

JarodFree

JarodFree
Az összes posztok száma:  2499
Csatlakozva  25-11-2004

09 January 2008 16:33

Raffi és Citi nekem tök jól megy mindig mac-en.

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

09 January 2008 18:19

no, azt hiszem a citi bank lesz. ott van gold micsoda, ügyfélség vagy hogy, platina kártya meg a franc se tudja, jó lesz az.

OpenEye

OpenEye
Csatlakozva  15-11-2005

09 January 2008 18:47

zsoltu - 09 January 2008 06:19 PM

no, azt hiszem a citi bank lesz. ott van gold micsoda, ügyfélség vagy hogy, platina kártya meg a franc se tudja, jó lesz az.

én a citit nem ajánlom irtózatosan szar a rendszere…

JarodFree

JarodFree
Csatlakozva  25-11-2004

09 January 2008 18:53

nem értek egyet OpenEye-al. Évek óta használom és még semmi bajom nem volt vele. Mac-en és PC-is szépen ment.

OpenEye

OpenEye
Csatlakozva  15-11-2005

09 January 2008 18:57

JarodFree - 09 January 2008 06:53 PM

nem értek egyet OpenEye-al. Évek óta használom és még semmi bajom nem volt vele. Mac-en és PC-is szépen ment.

nem arra gondolok, hogy hogyan megy mac-en vagy PC-n…  a futási sebesség nem a géped függvénye, a FELÉPÍTÉSE iszonyatosan rossz, főleg ha a CIB-el hasonlítom össze

JarodFree

JarodFree
Csatlakozva  25-11-2004

09 January 2008 19:06

CIB-et meg kell mondanom nem ismerem. Erste, Raffiesen-hez képest sokkal átláthatóbb és az egyetlen, amelyik utalás előtt azonosítja a számlaszámból a fogadó bankot, így sokkal nyugodtabb vagyok, hogy nem megy rossz helyre a pénz.
A sebességgel eddig nem volt gondom (G4-től Coreduo 2Gz-ig mindenfélével használtam), mondjuk nem küldök napi 10 utalást ez tény.

A CIB lehet hogy jobb, ehhez nem tudok hozzászólni.

OpenEye

OpenEye
Csatlakozva  15-11-2005

09 January 2008 19:20

JarodFree - 09 January 2008 07:06 PM

CIB-et meg kell mondanom nem ismerem. Erste, Raffiesen-hez képest sokkal átláthatóbb és az egyetlen, amelyik utalás előtt azonosítja a számlaszámból a fogadó bankot, így sokkal nyugodtabb vagyok, hogy nem megy rossz helyre a pénz.
A sebességgel eddig nem volt gondom (G4-től Coreduo 2Gz-ig mindenfélével használtam), mondjuk nem küldök napi 10 utalást ez tény.

A CIB lehet hogy jobb, ehhez nem tudok hozzászólni.

A mi cégünk használt Citit (én csak probléma esetén vizsgáltam a dolgot) de mindenki panaszkodott rá, amikor meg nekem kellett helyretenni vagy keresni dolgokat elég áttekinthetetlennek tűnt. Most jelenleg Rafit használ az Online verzió az is katasztrofa de nekik is van egy telepíthető termináljuk…. a saját cégemnél CIB-van ami eddig szuper volt csak az egyesülésre nem készültek fel a fiúk rendesen, de a debuggal már használható csak kicsit lassú...

Az azonosítást pedig elég sok rendszer (az általam legjobbra tartott ELLA is) használja, mert a számlaszám azonosítja a bankot, sőt a fiókot is, bár én ezt eddig csak terminálos változatoknál láttam.

De minden vélemény szubjektív…

zsoltu

zsoltu
Csatlakozva  25-11-2003

09 January 2008 19:26

OpenEye - 09 January 2008 06:47 PM

Talán én voltam a cib első macis ügyfele anno. Emlékszem, a tech helppel napokig gyúrtuk, mire működött az akkor még floppys rendszer. Ismerem a CIB-et. És nem csak a netbank szarakodása miatt váltok. Mert mint bank se jók. Egy ideje pont azt szarják le, hogy 15 millió forintot vagy ha a devizát veszem, majdnem 20-at tartok náluk, a cégemet is, és mindent, de érdekes mód, egy ideje nekik ez már smafu, nincs egyéni kamat, nincs semmi olyan, amiből érezhetném, hogy fontos vagyok nekik. Most talán 7%-on van a pénz lekötve. Az ma nem sok. A citi elsőre ad 12%-ot. Aztán a 7-et minimum. MIndehhez adja a platina kártyás kiemelt státuszt személyes bankárral. Zéró díjakkal.

A CIB-nél nem tudom mi az ok, de mintha sorozatosan hoznának rossz döntéseket. Már bocs, de élesben egy tesztverzión szötyögünk? Bankban? Ne vicceljünk már. Ha soha nem működött volna macin, oké, nem szólok (akkor nem is lennék ügyfelük). De ez még egy hónappal ezelőtt is ment. Most nem megy, már lassan két hete. És tudod, hogy negyed órán át zuhanyozzak a telefonnal, mert a CIB24 az én pénzemet ketyegtetve nem veszi fel…

Mondok mást. Január 2-án vettem gumit a kocsira. A cib önhatalmúan levette a kártyalimitem a minimumra. Így fedezethiány okán nem tudtam fizetni. Ott állok a gumisnál. Mögöttem a sor, meg a sok türelmetlen szerelő. És hívom a cib24-et és 10 perc vlt,mire felvették. Közben a szerelő közölte, hogy ő már unja ezt és inkább leszereli a gumit. Tudod, senkinek nem kívánom ezt a mókát. És gondolod, azóta jött valami a cibtől, bocsánatkérés, kivizsgálás, valami? Semmi. Kuss. Hát, akkor szevasz CIB.

JarodFree

JarodFree
Csatlakozva  25-11-2004

09 January 2008 19:28

hát ez a lényeg, hogy csak terminálos változatok, a Citinél meg a webes felület is. De ez apróság, csak ez nem mérvadó.
Az ELLA nekem is tetszett, az egyik jóbarátom azt használja, de az sajnos abszolút csak win környezetben fut, hiszen telepíteni kell. Nem?
Ezen kívül a haverom szerint még mindig nincs benne semilyen export, ami elég nagy hátrány…
Nemtom egy CrossOver megbírkózna-e vele. Azt még érdemes lenne valakinek kipróbálni. Ha igen, akkor az ELLA nálam is benne lenne a TOP 3-ban.

OpenEye

OpenEye
Csatlakozva  15-11-2005

09 January 2008 19:41

zsoltu - 09 January 2008 07:26 PM
OpenEye - 09 January 2008 06:47 PM

Talán én voltam a cib első macis ügyfele anno. Emlékszem, a tech helppel napokig gyúrtuk, mire működött az akkor még floppys rendszer. Ismerem a CIB-et. És nem csak a netbank szarakodása miatt váltok. Mert mint bank se jók. Egy ideje pont azt szarják le, hogy 15 millió forintot vagy ha a devizát veszem, majdnem 20-at tartok náluk, a cégemet is, és mindent, de érdekes mód, egy ideje nekik ez már smafu, nincs egyéni kamat, nincs semmi olyan, amiből érezhetném, hogy fontos vagyok nekik. Most talán 7%-on van a pénz lekötve. Az ma nem sok. A citi elsőre ad 12%-ot. Aztán a 7-et minimum. MIndehhez adja a platina kártyás kiemelt státuszt személyes bankárral. Zéró díjakkal.

A CIB-nél nem tudom mi az ok, de mintha sorozatosan hoznának rossz döntéseket. Már bocs, de élesben egy tesztverzión szötyögünk? Bankban? Ne vicceljünk már. Ha soha nem működött volna macin, oké, nem szólok (akkor nem is lennék ügyfelük). De ez még egy hónappal ezelőtt is ment. Most nem megy, már lassan két hete. És tudod, hogy negyed órán át zuhanyozzak a telefonnal, mert a CIB24 az én pénzemet ketyegtetve nem veszi fel…

Mondok mást. Január 2-án vettem gumit a kocsira. A cib önhatalmúan levette a kártyalimitem a minimumra. Így fedezethiány okán nem tudtam fizetni. Ott állok a gumisnál. Mögöttem a sor, meg a sok türelmetlen szerelő. És hívom a cib24-et és 10 perc vlt,mire felvették. Közben a szerelő közölte, hogy ő már unja ezt és inkább leszereli a gumit. Tudod, senkinek nem kívánom ezt a mókát. És gondolod, azóta jött valami a cibtől, bocsánatkérés, kivizsgálás, valami? Semmi. Kuss. Hát, akkor szevasz CIB.

Ezzel egyet tudok érteni, de ez a CIB informatikai osztályának a hibája. Én meg ha lenne 15 v 20 millióm nem hinném hogy lekötésre használnám, hanem inkább forgatnám, nekem 12% mondjuk mit xart se ér ha másképpen legalább a dupláját lehet elérni. A telefonos bankszolgálatnál én még egyiket se láttam aki 10 percnél hamarabb veszi fel :D . A limit megváltoztatása tényleg szívás erre nem lehet mentséget találni.

suraki

suraki
Csatlakozva  05-08-2005

09 January 2008 19:42

Nekem volt Ella számlám is. Én nem javallanám feltétlen.
Egyrészt “sosem” lesz Windowsos mellett más kliensük (és az is khmm), másrészt belefutottam nem éppen ügyfélbarát szituációkba.
Ja, hogy olcsó...a tapasztalatok tükrében ez is relatív.:-/

OpenEye

OpenEye
Csatlakozva  15-11-2005

09 January 2008 19:43

JarodFree - 09 January 2008 07:28 PM

hát ez a lényeg, hogy csak terminálos változatok, a Citinél meg a webes felület is. De ez apróság, csak ez nem mérvadó.
Az ELLA nekem is tetszett, az egyik jóbarátom azt használja, de az sajnos abszolút csak win környezetben fut, hiszen telepíteni kell. Nem?
Ezen kívül a haverom szerint még mindig nincs benne semilyen export, ami elég nagy hátrány…
Nemtom egy CrossOver megbírkózna-e vele. Azt még érdemes lenne valakinek kipróbálni. Ha igen, akkor az ELLA nálam is benne lenne a TOP 3-ban.

Igen sajnos egyenlőre a devizás részük nincs kialakítva, ha ki lenne én már rég náluk lennék. Egyébként a terminálos dolog szerintem sokkal jobban átgondolt, stabilabb és gyorsabb mint az online. Sajnos a Win környezet is igaz…

refi

refi
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  03-03-2006

09 January 2008 20:03

Hi!

Ha csináltok egy, az alábbi tartalmú html-t a mondjuk a desktopra, akkor azzal megy a CIB minden állítgatás nélkül is safariban:

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en" xml:lang="en" style="overflow: hidden">
<
head>
<
titleCIB Internet Bank </title>
<
script type="text/javascript" src="https://ibank.cib.hu/cib_ebank.js"</script>
</head>
<
body bgcolor="#C6C3C6" onResize="resize()" onLoad="resize()" style="overflow: hidden;margin: 0px">
     <
script>

writeAppletTag('https://ibank.cib.hu/cibib''ebank.applet.MainApplet''hu'falsefalse);

</script>
</body>
</
html

Üdv,
refi

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

09 January 2008 20:59

refi - 09 January 2008 08:03 PM

Hi!

Ha csináltok egy, az alábbi tartalmú html-t a mondjuk a desktopra, akkor azzal megy a CIB minden állítgatás nélkül is safariban…

Nagy királyság!!!!

Tip of the week!

JarodFree

JarodFree
Csatlakozva  25-11-2004

09 January 2008 21:06

még a végén átmegyek a CIB-hez :-D

efi

efi
Az összes posztok száma:  531
Csatlakozva  05-02-2004

09 January 2008 21:14

refi
Nem tudnád ezt a html-t megcsinálni és zippelve letölthetővé tenni. megköszönnénk.

És most a a véleményem a CIB bank informatikusairól.
A nagy beképzelt überf@sza computeresek nem tesztelték eléggé a rendszert, mert lusták mint a dög.
Most szopnak mint a torkos borz, de sajnos mi is velük. Csak megerősítik a komputeres ún. szakemberekről kialakult véleményemet. Dögöljenek meg és remélem ki is rúgják őket.

Bachman

Bachman
Az összes posztok száma:  27461
Csatlakozva  08-12-2003

09 January 2008 21:22

efi - 09 January 2008 09:14 PM

Nem tudnád ezt a html-t megcsinálni és zippelve letölthetővé tenni. megköszönnénk.

http://bachman.cjb.hu/tempr/Cib.html.zip

refi

refi
Az összes posztok száma:  8
Csatlakozva  03-03-2006

09 January 2008 21:23

Megelőztek… :)

Valóban 1 perc lenne javítaniuk a problémát…

Apróhirdetések

Hírek

iPhone 8: új makett és tokok

2017. 06.23. @ 12:22
0