Szent Korona mint dekoráció

Initram5

Initram5
Az összes posztok száma:  3367
Csatlakozva  18-06-2005

14 August 2007 19:13

Most olvasom a hírt az indexen, hogy a kecskeméti Szentkirályi Áványvíz Kft. palackozott víz után rágógumit is fog árulni. Hurrá, magyar cég, sikeres vállalat, 120 fõnek ad munkát, 10 év alatt 17 díjat söpört be, vidéki vállalkozói sikertörténet, sehol egy korrupt pártember, családi tulajdon, könny a szemem sarkában, alleluja!

Ami viszont bántja a szemem az ez:

Lehet hogy csak engem zavar de egy rágógumira minek rátenni a Szent Koronát? Meg a cég logójába? Nem vagy turbó magyar, sõt! Nem azért szúrt szemet ez. De a történelmi örökséget, nemzeti szimbólumokat, a Himnuszt, a trikolórt, a turult, a Koronát, stb. miért kell úton-útfélen ha kell ha nem kell lengetni, énekelni? Elvész a dolog szentsége, magasztossága. Az egészbõl az lesz hogy az embernek a Himnuszról nem a hazája jut eszébe hanem hogy mindjárt egy politikus lép a mikrofonhoz, a turulról nem az õsi monda hanem focidrukkerek Ferencvárosból, a koronáról meg az államalapító király és a magyar középkor helyett egy vacak citromos rágógumi.

FooLman

FooLman
Az összes posztok száma:  999
Csatlakozva  15-09-2004

14 August 2007 19:58

miert ne lehetne? Legalabb felismerik a gyerekek is.
Jo helyen van az ott… sot. Nem szentseg kell, meg magasztossag, hanem osszetart(oz)as, azt meg jobban szolgalja, ha merjuk hasznalni.
Most a nagy szent/magasztos eszmek mellett, akin cimer van az turbomagyar, akinek zaszloja van az focihuligan… Na ez a gaz, nem a ragon a korona.

intrex

intrex
Az összes posztok száma:  1669
Csatlakozva  27-11-2003

14 August 2007 20:49

Sikerült kiharcolniuk a turbómagyaroknak hogy ez legyen… Ahogy Intram5 írta: “Elvész a dolog szentsége, magasztossága.”
Pontosan így látom én is.
Ha neked folyamatosan azt mondja a füledbe egy zöld pólós ember hogy “kék, kék, kék”, akkor ha meghallod mástól a kék színt, vagy meglátod valahol, mi fog eszedbe jutni? Hát persze hogy a zöld pólós fiatalember, és nem a szép kék égbolt.

Makintosz

Makintosz
Az összes posztok száma:  2165
Csatlakozva  23-04-2005

14 August 2007 21:20

Miért? Az aranylábú gyerekek mezén is ott van, és annál jobban már nem lehet égetni ezt a jelképet…

c]:{

gida8

gida8
Az összes posztok száma:  763
Csatlakozva  18-02-2006

15 August 2007 03:08

Van pár dolog ami zavar engem is ebben az országban, de az nem a szent korona egy rágógumin. bagatelll:) gondolom a Szentkirályi arculatának része, védett logo, ennyi… Nem kell többet látni bele és akkor nem is lesz benne több.
” kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk”

WatermelonMan

WatermelonMan
Az összes posztok száma:  1576
Csatlakozva  24-11-2005

15 August 2007 06:24

Initram5 - 14 August 2007 07:13 PM

Most olvasom a hírt az indexen, hogy a kecskeméti Szentkirályi Áványvíz Kft. palackozott víz után rágógumit is fog árulni. Hurrá, magyar cég, sikeres vállalat, 120 főnek ad munkát, 10 év alatt 17 díjat söpört be, vidéki vállalkozói sikertörténet, sehol egy korrupt pártember, családi tulajdon, könny a szemem sarkában, alleluja!

Ami viszont bántja a szemem az ez:

Lehet hogy csak engem zavar de egy rágógumira minek rátenni a Szent Koronát? Meg a cég logójába? Nem vagy turbó magyar, sőt! Nem azért szúrt szemet ez. De a történelmi örökséget, nemzeti szimbólumokat, a Himnuszt, a trikolórt, a turult, a Koronát, stb. miért kell úton-útfélen ha kell ha nem kell lengetni, énekelni? Elvész a dolog szentsége, magasztossága. Az egészből az lesz hogy az embernek a Himnuszról nem a hazája jut eszébe hanem hogy mindjárt egy politikus lép a mikrofonhoz, a turulról nem az ősi monda hanem focidrukkerek Ferencvárosból, a koronáról meg az államalapító király és a magyar középkor helyett egy vacak citromos rágógumi.

Tőlem óvszert is gyárthatnak hasonló csomagolással… csak legyen jó minőségű! :-D

WatermelonMan

WatermelonMan
Az összes posztok száma:  1576
Csatlakozva  24-11-2005

15 August 2007 06:26

gida8 - 15 August 2007 03:08 AM

Miért lenne a szentkirályi ásványvíz, vagy akár a rágó kicsit sárgább és savanyúbb mint egy másik ország terméke? Zséda pedig gyönyörű. Ezt csak úgy mondtam. :-D

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Az összes posztok száma:  7062
Csatlakozva  09-07-2005

15 August 2007 06:29

Initram5 - 14 August 2007 07:13 PM

Most olvasom a hírt az indexen, hogy a kecskeméti Szentkirályi Áványvíz Kft. palackozott víz után rágógumit is fog árulni. Hurrá, magyar cég, sikeres vállalat, 120 főnek ad munkát, 10 év alatt 17 díjat söpört be, vidéki vállalkozói sikertörténet, sehol egy korrupt pártember, családi tulajdon, könny a szemem sarkában, alleluja!

Lehet hogy csak engem zavar de egy rágógumira minek rátenni a Szent Koronát? Meg a cég logójába? Nem vagy turbó magyar, sőt! Nem azért szúrt szemet ez. De a történelmi örökséget, nemzeti szimbólumokat, a Himnuszt, a trikolórt, a turult, a Koronát, stb. miért kell úton-útfélen ha kell ha nem kell lengetni, énekelni? Elvész a dolog szentsége, magasztossága. Az egészből az lesz hogy az embernek a Himnuszról nem a hazája jut eszébe hanem hogy mindjárt egy politikus lép a mikrofonhoz, a turulról nem az ősi monda hanem focidrukkerek Ferencvárosból, a koronáról meg az államalapító király és a magyar középkor helyett egy vacak citromos rágógumi.

A pancsolt borokon jobban mutat? Vagy az un. “magyarérzelműeken”?
Nincs ezzel baj szerintem, emiatt legalább nem kell szégyenkeznünk.

Initram5

Initram5
Az összes posztok száma:  3367
Csatlakozva  18-06-2005

15 August 2007 06:59

Többek között engem a pancsolt borokon való használata is “meglep”. Angliában, Ausztriában, Kanadában külön jogszabály rendezi azt, hogy ki, milyen feltételekkel használhatja a királyi/császári korona képét akár logóban vagy reklámban. Többnyire az egyik minisztériumot hatalmazzák fel erre. De olyan hogy teljesen szabadon lehessen “garázdálkodni” egy ilyen súlyú szimbólummal az ritka. Holnap jön a jogaros-országalmás fogkefe, eü. papír a Szent István Kft-től? Már Bivalybasznád település nevének céges felhasználásához is engedélyt kell kérni Bivalybasznád település képviselőtestületétől, de az ország egyik legfontosabb történelmi ereklyéjét akadály nélkül bárki bármire (!) felhasználhatkja. Nekem ez sok.

Ahogy elnézem a szavazás állását kisebbségben vagyok a véleményemmel de hát ez van. Nyilván ebben túl konzervatív vagyok. :)

gida8

gida8
Az összes posztok száma:  763
Csatlakozva  18-02-2006

16 August 2007 12:23

WatermelonMan - 15 August 2007 06:26 AM
gida8 - 15 August 2007 03:08 AM

Miért lenne a szentkirályi ásványvíz, vagy akár a rágó kicsit sárgább és savanyúbb mint egy másik ország terméke? Zséda pedig gyönyörű. Ezt csak úgy mondtam. :-D

Nem a termékre értettem, hanem az arculat színvonalára. Még agyalhattak volna rajta. Sztereotip és gyér a grafika, persze lehet hogy ettől magyaros (sajnos) Ne azon rágódjunk hogy mért lehet a koronát ha már egyszer szabad, hanem hogyan lehetne elegánsan, nagyvonalúan…úgyis sok itt a grafikus.

i-Isti

i-Isti
Az összes posztok száma:  386
Csatlakozva  14-11-2005

16 August 2007 14:16

Nem egészen értem, hogy mi bajotok van!
A Szentkirályi ásványvíz palackján már régóta megtalálható a korona, mint logo - vagy márkajel, vagymi. Ha konzekvensek akartok lenni, akkor már azon is ki kellett volna bukni. (Egyébként meg nonszensz a korona iránti vallásos áhitat egy köztársaságban)

Apróhirdetések

Hírek

Apple Pride 2017

2017. 06.26. @ 01:56
0

iPhone 8: új makett és tokok

2017. 06.23. @ 12:22
0