Üdvözlünk a magyar Macintosh fórumon!   ·   Belépés   ·   Regisztráció   ·   Fórum / oldal szabályzat
Fórum kezdőlap » Szoftveres témák » Grafika, DTP, tervezés » Névjegykártya készítés házilag!

Névjegykártya készítés házilag!
  |
Aktív

Bejegyzések: 235
Rank

2007. feb. 18. @ 05:01

Sziasztok! Szeretnék névjegykártyákat készíteni Wordben. Sajnos, elfelejtettem a Word dokumentum névjegykártyaszerű felosztását (több sablon 1 oldalon). Tud valaki ebben segíteni?

Veterán

Bejegyzések: 1105
RankRankRank

# 1 - 2007. feb. 18. @ 05:24

Fel lehet osztani.
Egyébként fuss neki még egyszer ennek a bejegyzésnek. Tiszteld meg a fórumtagokat legalább annyival, hogy érthetően fogalmazod meg a kérdésedet.

Aktív

Rank

# 2 - 2007. feb. 18. @ 06:19
sandokan - 2007 feb. 18. @ 05:24

Fel lehet osztani.
Egyébként fuss neki még egyszer ennek a bejegyzésnek. Tiszteld meg a fórumtagokat legalább annyival, hogy érthetően fogalmazod meg a kérdésedet.

Elírtam egy szót Mr. Harciaskodó!

Veterán

RankRankRank

# 3 - 2007. feb. 18. @ 16:44
tomäs - 2007 feb. 18. @ 06:19

Fel lehet osztani.

Átírod az eredeti bejegyzést - így végre érthető is lett - , majd harciaskodónak nevezel. Korrekt megoldás, gratulálok, még sokra viszed.

Aktív

Bejegyzések: 279
Rank
B4n4n avatar

# 4 - 2007. feb. 18. @ 17:04
sandokan - 2007 feb. 18. @ 16:44

Fel lehet osztani.

Átírod az eredeti bejegyzést - így végre érthető is lett - , majd harciaskodónak nevezel. Korrekt megoldás, gratulálok, még sokra viszed.

Szeretem amikor a forumbejegyzések a probléma megoldására fokuzálnak! (mint sajnos most az enyém is, de ez kikinvánkozott belőlem)

Aláírás 

Mac Mini Core Duo 1,66 + 5G iPod 60gb

Veterán

RankRankRank

# 5 - 2007. feb. 18. @ 17:30
B4n4n - 2007 feb. 18. @ 17:04
sandokan - 2007 feb. 18. @ 16:44

Fel lehet osztani.

Szeretem amikor a forumbejegyzések a probléma megoldására fokuzálnak! (mint sajnos most az enyém is, de ez kikinvánkozott belőlem)

... neked mi a problémád?
Esetleg tomäs=B4n4n?

Egyébként pedig az eredeti bejegyzés érthetetlen volt, amire normális választ nem is lehetett adni.
Ezek után átírja kedves tomäs értelmesre, és átkeni a sz@rt a szóvátevőre. Majd jössz Te, aki csak a jelenleg látható bejegyzést olvashatod, akkor nyílván én vagyok a kekeckedő.
Ehhez gratuláltam neki.
Még egyszer, nem egy szó elírás volt, hanem egy érthetetlen kérdés!

Aktív

Bejegyzések: 369
Rank
Caterox avatar

# 6 - 2007. feb. 18. @ 17:30

csinálj táblázatot, azzal oszd fel, szerintem… bár ha lehet egy tanácsom, a word a legrettenetesebb szövegszerkesztő amivel életemben találkoztam (csináltam rá rengeteg sablont, és baromi sokat szívtam vele)

ha van elérhető közeledben corel, szerintem ezerszer többet érsz vele…

de ha word, akkor táblázat, vagy vhogy több oszlopra lehet osztani, de arra már nem emlékszem, hál’ Istennek keveset használom…:)

amúgy mi ez az ellenségeskedés? valakinek rossz napja van?

Aláírás 

iMac core2duo 20” - meg ingyé sáfül csellótú - http://www.uzem.hu - http://www.jomandterry.hu

Aktív

Rank

# 7 - 2007. feb. 18. @ 17:35

Közben rájöttem a megoldásra! A wordben így kell: Eszközök >> Levelek és küldemények >> Boríték és címkék >> Címkék >> Beállítások, itt testre szabhatod a megálmodott kártyádat! Érdemes előtte Photoshopban vagy Indesignben elkészíteni! :)

Törzsvendég

Bejegyzések: 554
RankRank
mihok avatar

# 8 - 2007. feb. 18. @ 19:20
tomäs - 2007 feb. 18. @ 17:35

Közben rájöttem a megoldásra! A wordben így kell: Eszközök >> Levelek és küldemények >> Boríték és címkék >> Címkék >> Beállítások, itt testre szabhatod a megálmodott kártyádat! Érdemes előtte Photoshopban vagy Indesignben elkészíteni! :)

Érdemes INDESIGN-ben csinálni mert az arra való!
PHOTOSHOP-ban is megcsinálhatod, de az nem arra való!

csak azt nem értem minek ehhez a WORD, mert az épp semmire sem jó, hacsak nincs más!

Aláírás 

G4 1.35 (400)
G5 2.0
MINI 1.5
MAC BOOK 2.0

Aktív

Bejegyzések: 163
Rank
Szirom avatar

# 9 - 2007. máj. 07. @ 15:00

Egy kissé megakadtam. InDesign-ban csináltam egy névjegykártyát. De nem tudok rájönni, hogy hogyan tudom a kész “művemet” sorokba és oszlopokba rendezni a nyomtatáshoz. Valaki, ha kisegítene annak nagyon örülnék, mert én már a hajamat tépem. :)

Macőrült

Bejegyzések: 2974
RankRankRankRank
biker avatar

# 10 - 2007. máj. 07. @ 15:07
Szirom - 2007 máj. 07. @ 15:00

Egy kissé megakadtam. InDesign-ban csináltam egy névjegykártyát. De nem tudok rájönni, hogy hogyan tudom a kész “művemet” sorokba és oszlopokba rendezni a nyomtatáshoz. Valaki, ha kisegítene annak nagyon örülnék, mert én már a hajamat tépem. :)

nyomtatás utána n db/oldal???

Aláírás 

e-Szaküzlet

Törzsvendég

RankRank
mihok avatar

# 11 - 2007. máj. 07. @ 15:19

leginkáb manuálisan, te magad kézzel
hidd el mindenki úgy csinálja!

akkora legyen a doksid mint a papír és arra annyiszor rakd fel ahány elfér
tegyél vágójeleket is, hogy aztán tudd hol kell elvágnod a papírt!

PRINT/SETUP-ban van olyan, hogy thumbnails, de úgy nem akkora lesz mint az eredeti, hanem akkora, hogy elférjen a papíron és az nem lesz jó neked!

Aláírás 

G4 1.35 (400)
G5 2.0
MINI 1.5
MAC BOOK 2.0

Veterán

Bejegyzések: 1786
RankRankRank
htomi avatar

# 12 - 2007. máj. 07. @ 15:37

bassz…. teged is aztan szalajtottak valahonnan….....
Mikor jonnek mar ra az emberek, hogy az MS WORD nem tordelo software, a Power Point nem multimedia keszito software es igy tovabb….
Visitani tudok az ilyenektol…. aaaaaaaaaaaaaaaaa

Aláírás 

..flickr..
iMac 27’C2D 3.06GHZ

Törzsvendég

RankRank
mihok avatar

# 13 - 2007. máj. 07. @ 15:44
htomi - 2007 máj. 07. @ 15:37

Mikor jonnek mar ra az emberek, hogy az MS WORD nem tordelo software, a Power Point nem multimedia keszito software es igy tovabb….

az a baj ezzel, hogy “nincs olyan program ami mindenre jó lenne, de nencs olyan, hogy valamit ne lehessen megcsinálni egy programmal”
az más kérdés, hogy nem arra való és mindenki azt használja amihez ért!

mellesleg én is kaptam már sajtóhirdetés tervet powerpointban, lenginkébb az oldal aránya nem stimmelt
:-)

Aláírás 

G4 1.35 (400)
G5 2.0
MINI 1.5
MAC BOOK 2.0

Törzsvendég

Bejegyzések: 565
RankRank
Mike T. avatar

# 14 - 2007. máj. 07. @ 15:48

Így igaz.
MS erre speciel a Publisher-t készítette, és ott vannak előre elkészített sablonok. És rettentő egyszerű kezelni.
Próbáld ki azt.

Veterán

RankRankRank
htomi avatar

# 15 - 2007. máj. 07. @ 16:23
Mike T. - 2007 máj. 07. @ 15:48

Így igaz.
MS erre speciel a Publisher-t készítette, és ott vannak előre elkészített sablonok. És rettentő egyszerű kezelni.
Próbáld ki azt.

Igaz, de lattal mar DTP-s studiot MS Publisher-el dolgozni….... :D

Adobe, Quark, legrosszab esteben Corel

Aláírás 

..flickr..
iMac 27’C2D 3.06GHZ

Törzsvendég

RankRank
Mike T. avatar

# 16 - 2007. máj. 07. @ 16:30
htomi - 2007 máj. 07. @ 16:23

Így igaz.
Próbáld ki azt.

Nem is azt írtam, hogy professzionális cucc.
De a normal user-nek tökéletesen megfelel, ha már otthon akar névjegyet nyomtatni…

Törzsvendég

RankRank
Mike T. avatar

# 17 - 2007. máj. 07. @ 16:30
htomi - 2007 máj. 07. @ 16:23

Így igaz.
Próbáld ki azt.

Nem is azt írtam, hogy professzionális cucc.
De a normal user-nek tökéletesen megfelel, ha már otthon akar névjegyet nyomtatni…

Veterán

RankRankRank
htomi avatar

# 18 - 2007. máj. 07. @ 16:32
mihok - 2007 máj. 07. @ 15:44

az a baj ezzel, hogy “nincs olyan program ami mindenre jó lenne, de nencs olyan, hogy valamit ne lehessen megcsinálni egy programmal”
az más kérdés, hogy nem arra való és mindenki azt használja amihez ért!

mellesleg én is kaptam már sajtóhirdetés tervet powerpointban, lenginkébb az oldal aránya nem stimmelt

- Igen minden feladathoz letezik cel software, csa meg kell tanulni kezelni oket, illetve tudni kell melyiket mikor kell hasznalni. PS-el is lehet nevjegykartyat kesziteni,meg InDesign-al is meg Illustratorral is meg Corel-el is. Kerdes mennyit akar vele az illeto szivni, meg emnnyit akarja szivatni a nyomdat monjuk nagyobb tetel eseteben.
- En is kaptam mar beillesztheto flash anim-ot megrendelo-tol, aztan nezett nagyokat amikor kiosztottam az Isten barmat,hogy amit o csinalt az 1 kalap sz** , es szerkeszthettem - programozhattam at elejetol a vegeig. O meg csodalkozott,hogy ezert miert kell fizetni.

Aláírás 

..flickr..
iMac 27’C2D 3.06GHZ

Törzsvendég

RankRank
mihok avatar

# 19 - 2007. máj. 07. @ 16:39

ez a baj alapvetôen, hogy amit a megrendelô meg tud csinálni azért nem akar fizetni
az már más kérdés, hogy amit a megrendelô meg csinál az nagyon ritán használható a nézegetésen kívül másra is
és aztán, mégegyszer annyi idô létrehozni a használhatót is!

de szerencsére itt most nem errôl van szó, hiszen Szirom csak magával akar kitolni,
amikor magának csinál névjegyet és ô maga printelgeti és vágja ki

Aláírás 

G4 1.35 (400)
G5 2.0
MINI 1.5
MAC BOOK 2.0

Veterán

RankRankRank
htomi avatar

# 20 - 2007. máj. 07. @ 16:55

igy igaz :D

Aláírás 

..flickr..
iMac 27’C2D 3.06GHZ

Aktív

Rank
Szirom avatar

# 21 - 2007. máj. 07. @ 18:03
mihok - 2007 máj. 07. @ 15:19

leginkáb manuálisan, te magad kézzel
hidd el mindenki úgy csinálja!

akkora legyen a doksid mint a papír és arra annyiszor rakd fel ahány elfér
tegyél vágójeleket is, hogy aztán tudd hol kell elvágnod a papírt!

PRINT/SETUP-ban van olyan, hogy thumbnails, de úgy nem akkora lesz mint az eredeti, hanem akkora, hogy elférjen a papíron és az nem lesz jó neked!

Köszönöm, a segítséget, manuálisan sikerült megoldanom. Azt gondoltam, hogy van vmi automatikus megoldás ami kitölti a névjeggyel a lapot.

mihok - 2007 máj. 07. @ 16:39

ez a baj alapvetôen, hogy amit a megrendelô meg tud csinálni azért nem akar fizetni
az már más kérdés, hogy amit a megrendelô meg csinál az nagyon ritán használható a nézegetésen kívül másra is
és aztán, mégegyszer annyi idô létrehozni a használhatót is!

de szerencsére itt most nem errôl van szó, hiszen Szirom csak magával akar kitolni,
amikor magának csinál névjegyet és ô maga printelgeti és vágja ki

Teljesen igazad van. De diákként, nem gondolom, hogy annyira fontos dolog a névjegy, hogy fizessek érte. A nyomtatást, darabolást, és a laminálást meg megcsinálom vkinél. :)

Törzsvendég

RankRank
mihok avatar

# 22 - 2007. máj. 07. @ 18:46

nem is bántásnak szántam!

de természetesen a gyerekeim képeirôl készített honlapot én is PHOTOSHOP-ban csináltam, mert ahoz értek
persze abban ven erre lehetôség…
pár klikkeléssel

Aláírás 

G4 1.35 (400)
G5 2.0
MINI 1.5
MAC BOOK 2.0

Aktív

Rank
Szirom avatar

# 23 - 2007. máj. 07. @ 19:23

Nem is vettem bántásnak. Viszont megint megakadtam. :( Felosztottam egy A4-es mértű lapot részekre, erre elhelyeztem a névjegyet. de azt nem tudom megcsinálni, hogy a vonalak amik a határokat jelzik láthatóak legyenek nyomtatásban.

Törzsvendég

RankRank
mihok avatar

# 24 - 2007. máj. 07. @ 19:57
Szirom - 2007 máj. 07. @ 19:23

Nem is vettem bántásnak. Viszont megint megakadtam. :( Felosztottam egy A4-es mértű lapot részekre, erre elhelyeztem a névjegyet. de azt nem tudom megcsinálni, hogy a vonalak amik a határokat jelzik láthatóak legyenek nyomtatásban.

print visible guides and baseline grids
ezt kell kipipálnod, már ha guid-okat húztál és azok nem jönnek ki!?

húzhattál volna vonalakat is amiknek vastagságot adsz pl,: 0.3pt

Aláírás 

G4 1.35 (400)
G5 2.0
MINI 1.5
MAC BOOK 2.0

Macőrült

Bejegyzések: 2641
RankRankRankRank
Spajder avatar

# 25 - 2007. máj. 07. @ 20:08

Ha valaki ismer egy programot, akkor miért kell feltétlenül mással dolgoznia? Persze van sokkal profibb eszköz, de vajon hány embernek figyel otthon legális inDesign?

Ráadásul Wordben megnyitáskor a Business Forms menüből a Business Card-ot kell választani és rövid munkával könnyen minőségi névjegykártyák állíthatóak elő. Nekem sem tartott sokáig.

Törzsvendég

RankRank
mihok avatar

# 26 - 2007. máj. 07. @ 20:26
Spajder - 2007 máj. 07. @ 20:08

Ha valaki ismer egy programot, akkor miért kell feltétlenül mással dolgoznia? Persze van sokkal profibb eszköz, de vajon hány embernek figyel otthon legális inDesign?

Ráadásul Wordben megnyitáskor a Business Forms menüből a Business Card-ot kell választani és rövid munkával könnyen minőségi névjegykártyák állíthatóak elő. Nekem sem tartott sokáig.

ha ismeri! de ezek szerint nem ismerte, a word-öt sem…
mindenki azt használja amihez ért, de legfôképpen arra amire való

ha meg elakad abban, amiben csinálta, mindig akad valaki aki segítsen…

szerinetm

Aláírás 

G4 1.35 (400)
G5 2.0
MINI 1.5
MAC BOOK 2.0

Macőrült

Bejegyzések: 2641
RankRankRankRank
Spajder avatar

# 27 - 2007. máj. 07. @ 20:30

Mondjuk az alapján amit és ahogy írt, valóban nem ismeri :)

Veterán

Bejegyzések: 1597
RankRankRank
zephyr2000 avatar

# 28 - 2007. máj. 07. @ 20:36

http://www.belightsoft.com/products/composer/overview.php

Aláírás 

5000 words

Aktív

Rank
Szirom avatar

# 29 - 2007. máj. 07. @ 20:50

Köszönöm szépen a segítséget! Sikerült megoldanom, és még csomó dolgot tanultam is közeben. :)

Switcher

Bejegyzések: 32

# 30 - 2007. máj. 25. @ 18:54

Én csak ártatlan szemlélôdô vagyok, de felt?nt, hogy minden második problémára a ?- Nem m?ködik a Suzukim féke! - Miért nem vettél Mercédeszt!? típusú kioktató választ kapja a szerencsétlen. Én se állnék neki Word-el dolgozni ha nem muszály, de ne kelljen már neki Indesign tanfolyamra mennie, hogy egy feladatot megoldhasson az általa használt programban.
?- Haha Word-öt használ!
- Haha Corel Draw!?

Törzsvendég

RankRank
mihok avatar

# 31 - 2007. máj. 25. @ 19:26
szôke tamás - 2007 máj. 25. @ 18:54

Én csak ártatlan szemlélôdô vagyok, de felt?nt, hogy minden második problémára a ?- Nem m?ködik a Suzukim féke! - Miért nem vettél Mercédeszt!? típusú kioktató választ kapja a szerencsétlen. Én se állnék neki Word-el dolgozni ha nem muszály, de ne kelljen már neki Indesign tanfolyamra mennie, hogy egy feladatot megoldhasson az általa használt programban.
?- Haha Word-öt használ!
- Haha Corel Draw!?

igazad van, de nem gondolnám kioktatónak a vászokat
biztosan meg van annak az oka, bizonyos nyomdai feledatokra az ember nyomdai feladatokra írt programokat használ…
nem bírtam berakni 1700 db bontott téglát a SUZIKI-mba, vettél volna IFA-t jobb hasonlat lenne a téma szemléltatésére
de ezt sem kioktatásból írtam :-)

mellesleg az utolsó bejegyzés is lehet szempont:

Köszönöm szépen a segítséget! Sikerült megoldanom, és még csomó dolgot tanultam is közeben. :)

Aláírás 

G4 1.35 (400)
G5 2.0
MINI 1.5
MAC BOOK 2.0

Törzsvendég

Bejegyzések: 846
RankRank
Blondie avatar

# 32 - 2007. máj. 25. @ 19:37

a dolog sokkal egyszerűbben is megoldható, egyáltalán nem kell ehhez DTP…
rengeteg free/shareware progi van mac-re, kifejezetten erre a célra (google…).
azokban szépen megcsinálsz egy darabot sablon vagy szabadkézi alapon, aztán megmondod milyen stock papírra fogsz nyomtatni. a szegélyek/vágóvonalak meg stimmelni fognak, ha a megfelelő gyári papirra tolod. ennyi. a többi csak ágyúval verébre, még akkor is, ha az InDesign vagy a Corel “elegánsabb” a nagymenők szerint… (kivéve, ha nagy tételben akarsz nyomdázni).

Aláírás 

MacPro 2,66 - MBP C2D 15”
http://www.koncertfoto.hu