Massimo 1999-ben nyilatkozta:

Gabidzsi

Gabidzsi
Az összes posztok száma:  1795
Csatlakozva  14-01-2005

02 February 2007 17:36

Az Almalap 50. számának internetes változatát olvasgatva találtam rá erre a pár sorra, amit Emanuelle Massimo mondott.

... A két-hároméves szerzôdés, amit az Apple-lel aláírunk, nagyon szigorú, és ôk döntenek, hogy mit kell csinálnunk. Például kötelezô a lokalizáció.

(riporter) -Az mit takar?

A lokalizáció azt jelenti, hogy Magyarországon magyar nyelv? operációs rendszert adunk a géphez, van egy-két ember, aki csak ennek a fordításával foglalkozik. Ha nem csinálnánk a lokalizációt, nem kapnánk meg az IMC státust.

Szóval akkor még (1999.) kötelezõ volt csinálni hivatalos magyar lokalizációt. Azóta megváltoztak a szerzõdés feltételei? Érdekes dolgok ezek. :-)

Gabidzsi

Gabidzsi
Csatlakozva  14-01-2005

02 February 2007 17:42

http://www.almalap.hu/50/massimo.html

Csak, hogy megjelöljem a forrást. :-)

Marius

Marius
Az összes posztok száma:  2569
Csatlakozva  15-07-2006

02 February 2007 18:07

Hmm..roppant erdekes. Engem speciel nem vonz a magyar oprendszer, de erdekes volna, ha ezt szamonkerne rajta valaki.

wobbler

wobbler
Az összes posztok száma:  1224
Csatlakozva  10-06-2005

02 February 2007 18:11

10.4.2 -re elvileg ők csinálták a magyarítást, de ne kövezzetek meg, ha nem így van…

gyzsolt

gyzsolt
Az összes posztok száma:  3147
Csatlakozva  19-03-2006

02 February 2007 18:27

Ezek szerint itthon a vásárolt macikákon magyar nyelvű rendszer kéne legyen? :D
Hát kár, (bár nekem mindegy) sokan örültek volna neki.

Dago^WATT

Dago^WATT
Az összes posztok száma:  1376
Csatlakozva  10-07-2004

02 February 2007 18:47

Biztos készül a Leopard magyarítása is….
... meg a 10.4.8 is ....

Gabidzsi

Gabidzsi
Csatlakozva  14-01-2005

02 February 2007 18:54

gyzsolt - 02 February 2007 06:27 PM

Ezek szerint itthon a vásárolt macikákon magyar nyelvű rendszer kéne legyen? :D
Hát kár, (bár nekem mindegy) sokan örültek volna neki.

Pontosan.
Nekem sem hiányzik már a magyar nyelv a rendszerből, de ha már kötelező, és sokan alapból ezt hozzák ellenérvként fel Mac vásárlásnál…..

teufel

teufel
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  29-10-2004

02 February 2007 19:19

Nekem porosodik valahol van egy 9.2-es magyar rendszerem, de sose vágytam rá, hogy feltegyem…

vikos

vikos
Az összes posztok száma:  150
Csatlakozva  26-10-2005

02 February 2007 20:29

Nekem se hiáynzik a magyar nyelv a rendszerből…
Csak magyarul lejhessen gépelni…az meg csak bill. kérdése…:d

Gabidzsi

Gabidzsi
Csatlakozva  14-01-2005

02 February 2007 20:48

előbb írtuk mi is gyzsolttal, hogy nekünk se fontos. De itt nem ez a lényeg! Az a lényeg, hogy a 99-ben fennálló szerződés alapján kötelező volt magyar nyelven biztosítani az oprendszert, mert különben nem forgalmazhattak volna Apple gépeket.
Újabb idézet: “A kisebb országokban, ahol nem akarnak jelen lenni, keresnek egy céget, amelyik csak az ô számítógépükkel foglalkozik, és kap egy IMC - Independent Marketing Company - státust. Mi is egy ilyen képviselet vagyunk.”

Azóta az Apple kivette a kötelezettségek közül a lokalizációt? Elég furcsa lenne.

hoarDER

hoarDER
Az összes posztok száma:  45
Csatlakozva  30-07-2006

03 February 2007 01:38

Most mit erölködsz ezen ennyit?
Rá érsz?
Jó neked!
Egyébként van magyar lokalizáció, nézz utána.
Azt is hallottam, hogy kb egy időben fog megjelenni a magyar leopard az angollal.

korzo

korzo
Az összes posztok száma:  1464
Csatlakozva  01-11-2005

03 February 2007 02:16

Nem’tom. Szerintem hivatalosan lennie kéne.
Nekünk is le kell fordítani a traktorok monitorjainak menürendszerét.

Gabidzsi

Gabidzsi
Csatlakozva  14-01-2005

03 February 2007 02:38

hoarDER - 03 February 2007 01:38 AM

Rá érsz?
Jó neked!
Azt is hallottam, hogy kb egy időben fog megjelenni a magyar leopard az angollal.

Ember, minden macintosh-hoz magyar oprendszert adnak?
Pusztán érdekelt volna a dolog, hogy most is ilyen feltételhez köti az Apple a szerződését.
Betegség miatt vagyok itthon. Ráérek.

Nem tudom, itt a társalgóban sok dologról megy a téma, homlokegyenest eltérőek a macintosh-tól. S pont egy témábavágó kérdésnél szólsz be?
A legutolsó hivatalos lokalizáció 10.4.2-höz volt. A nem hivatalos lokalizáció DagoWatt kolléga keze munkája (nekem nagyon tetszett, de az angol jobban bevált).
(Vagy akkor lehet, hogy úgy van a dolog, hogy major release-eknél kell egyet kihoznia a HDSYS-nek?) Hangos gondolkodás volt csupán.

korzo

korzo
Az összes posztok száma:  1464
Csatlakozva  01-11-2005

03 February 2007 14:24

Gabidzsi - 03 February 2007 02:38 AM
hoarDER - 03 February 2007 01:38 AM

Rá érsz?
Jó neked!

Ember, minden macintosh-hoz magyar oprendszert adnak?
Pusztán érdekelt volna a dolog, hogy most is ilyen feltételhez köti az Apple a szerződését.
Betegség miatt vagyok itthon. Ráérek.

Nem tudom, itt a társalgóban sok dologról megy a téma, homlokegyenest eltérőek a macintosh-tól. S pont egy témábavágó kérdésnél szólsz be?
A legutolsó hivatalos lokalizáció 10.4.2-höz volt. A nem hivatalos lokalizáció DagoWatt kolléga keze munkája (nekem nagyon tetszett, de az angol jobban bevált).
(Vagy akkor lehet, hogy úgy van a dolog, hogy major release-eknél kell egyet kihoznia a HDSYS-nek?) Hangos gondolkodás volt csupán.

Ami nem úgy működik, mint az eredeti, az szvsz nem lehet “hivatalos”. (nem frissíthető)

iJoe.

iJoe.
Az összes posztok száma:  2022
Csatlakozva  21-01-2005

03 February 2007 15:43

Gabidzsi, egyrészt ezt a cikket korábban lokalizációs témában idézték, másrészt szerintem sok dolog nem úgy van, ahogyan annak lennie kellene, szóval a lokalizáció egy dolog. Ami tény: a ma kapható gépeken hivatalos módon nem lehet magyar rendszert futtatni, a Core 2 Duo-s gépekre ugyanis nem megy fel a régi rendszer, amihez elkészült a hivatalos magyarítás (10.4.5).

Szerintem vagy finomodott a szerződés - ez előfordulhat a garanciás dolgokat ismerve -, vagy egyszerűen csak az a cég, aki kizárólagos forgalmazó, és fő tevékenységi köre a pénz export, egyszerűen megteheti, hogy erre nem fordít kellő figyelmet.

Tudomásom szerint amúgy ma mindösszesen egy ember foglakozik a lokalizációval, ami eléggé kevés.

(Hozzá kell tennem, hogy a véleményem egy része feltevéseken alapszik, tehát akár téves is lehet.)

Azoknak, akik szerint nem fontos a magyarítás: szerintem ez a dolog alapvető, és sok céget tart vissza a váltástól, még akkor is, hogy az emberek 95%-a úgyis angolul használná a rendszert. Amúgy ha lenne egy jó magyarítás, ami olyan szinű, mint mondjuk a spanyol vagy német nyelv a rendszerben, akkor szerintem sokan másképp gondolnák a dolgokat, és szívesen használnák anyanyelven a szoftvereket és a rendszert. Arról nem beszélve, hogy az oktatási megrendeléseknél sokszor alapvető szempont a magyar programok léte, és ilyenkor picit idétlenül hat az a hablatyolás, amit elő kell adni, hogy létezik magyarítás, csak mindig fél évvel el van csúszva, és mire megjelenik, már túl friss lesz a delikvens rendszere a telepítéshez, tehát jobb, ha inkább marad az angolnál…

Gabidzsi

Gabidzsi
Csatlakozva  14-01-2005

03 February 2007 15:45

Ja, hogy már volt idézve? Sorry srácok….

hoarDER

hoarDER
Csatlakozva  30-07-2006

04 February 2007 02:02

Gabidzsi:
először is jobbulást
másodszor már amikor időhiányában roppant szűkszavúan elintéztem a témát sejtettem, hogy jobb lett volna ha meg sem szólalok.
iJoe-nak nagyjából igaza van.
Egy azonban biztos, hogy sem szócsöve sem keresztpapája nem vagyok a mo-i képviseletnek.
Egyébként azért nem cizelláltam túl a hozzászólásom mert valóban erről a témáról már beszéltünk párszor.
Ténykérdés, hogy a viszonteladók élete 100-szor könyebb lenne ha lenne mindig naprakész magyar nyelvű oprendszer.
De sajnos ezen a piacon nincs annyi pénz még, hogy napi szinten frissen tartható legyen a lokalizáció.
Egyébként sok félkész vagy majdnem kész lokalizáció rejtőzik a képviseletnél, csak mire elkészülne hipp-hopp megjelenik egy újabb frissítés ekkor ez befejezetlenül marad és már ugranak is a következőre, hogy aktuális legyen a frissítés. Sajnos ez van. A menet egyébként az, hogy miután elkészült a frissítés kiküldik az Apple-hoz ott vacakolnak vele kicsit majd visszaküldik megjegyzésekkel és újra lehet itthon javítgatni a bugokat és ez így ismétlődik kitudja hányszor…
Az is biztos, hogy mindamellett próbálják a tigert lokalizálni párhuzamosan készül a Leopard is így aztán ez is hátráltatja az aktuálisan legfrisebb lokalizáció kiadását.
Fölháborodni ezekután ezen fölösleges, mert ezen nem tudunk változtatni.

iJoe.

iJoe.
Csatlakozva  21-01-2005

04 February 2007 02:09

“De sajnos ezen a piacon nincs annyi pénz még, hogy napi szinten frissen tartható legyen a lokalizáció.”

:))))))

Ha Te azt tudnád, hogy ezen a piacon mennyi pénz van, és áramlik ki az országból profitként… Érzékeltetésképpen mondom, hogy a viszonteladók tipikusan az importőr árrésének 50%-át, rosszabb esetben 30%-át keresik meg, és azért eltart a piac egy pár viszonteladót. Egy Xserve RAID eladásán meglenne a képviseletnek egy havi munkabér kettő lokalizációs szakembernek, vagy mondjuk négy iMac-en és MacBookon… Érzékeltetésképpen: négy iMac-et és MacBookot egy héten én is simán eladok, és én viszonylag kis viszonteladó vagyok. Gondolj bele, hogy az egykori A4-nél mennyi gép megy el a héten, és hogy azon mennyi pénzt fog meg a hazai képviselet külföldi tulajdonosgárdája!

Ha szándék lenne, a piac messze-messze kitermelné az árát a lokalizációnak, szóval szerintem ezen a téren tévedsz. Öt éve talán még pici volt a piac, de most óriási a forgalom, úgyhogy a képviseletnek nem lehet oka ilyen téren panaszra, mert a magyar piac teljesít. A kérdés csak az, hogy mit kap cserébe. De erről mindenki alkossa meg a maga véleményét.

hoarDER

hoarDER
Csatlakozva  30-07-2006

12 February 2007 01:49

Hol van annak nyoma, hogy te mint jól aposztrofált viszonteladó nyomod a HDSys fejét?
Ha te tényleg így belelátsz és áll az amit mondasz akkor a viszonteladók miért nem állnak a helyi Apple farkára? Ha ez - mármint a magyar oprendszer - mérhető forgalom növekedést eredményezne miért nem érdeke nekik ezt jobban forszirozni?
Tessék viszonteladók borítsátok rájuk az asztalt…
Nem belőletek - belőlem mint végfelhasználóból élnek?

iJoe.

iJoe.
Csatlakozva  21-01-2005

12 February 2007 02:09

“Hol van annak nyoma, hogy te mint jól aposztrofált viszonteladó nyomod a HDSys fejét?”

1., Rendelhetők itthonról CTO gépek, amiért 2004-ben igencsak rámenősen rágtam a fülüket.
2., Ismét jár magyar leírás a termékek mellé, ami hosszú ideig elmaradt.
3., Foglalkoztak a szerviz problémával, és új szervizet indítottak el a korábbi ádáz panaszok nyomán.
4., Az évekkel ezelőtt hatálytalan törvények helyett a vevőket aktuális jogaikról tájékoztató garanciajegyet kapnak a vásárlók.

Csak hogy a három kedvencemet mondjam, ha már ilyen nyíltan számon kéred…

Az asztalborogatás nem az én műfajom. A viszonteladók pedig külön-külön nem túl sokat tudnak tenni egy több milliárdos nagyvállalattal szemben. A számonkérő szavak címzése amúgy mosolyogni való. Én az egyik legkisebb hazai viszonteladóként félő, nem tudnám megváltani a világot, de aranyos, hogy tőlem kérded, hogy mit tettem az ügy érdekében. :)

krokovaym

krokovaym
Az összes posztok száma:  766
Csatlakozva  12-04-2006

12 February 2007 04:13

hoarDER - 12 February 2007 01:49 AM

Hol van annak nyoma, hogy te mint jól aposztrofált viszonteladó nyomod a HDSys fejét?
Ha te tényleg így belelátsz és áll az amit mondasz akkor a viszonteladók miért nem állnak a helyi Apple farkára? Ha ez - mármint a magyar oprendszer - mérhető forgalom növekedést eredményezne miért nem érdeke nekik ezt jobban forszirozni?
Tessék viszonteladók borítsátok rájuk az asztalt…
Nem belőletek - belőlem mint végfelhasználóból élnek?

Húha, neked mindegy kinek szólsz be, annak aki túlságosan rugózik szerinted a témán, vagy annak, aki nem rugózik elég erőteljesen?

A családias hangulat jelzem eltűnőben van.

hoarDER

hoarDER
Csatlakozva  30-07-2006

12 February 2007 12:24

Hol jövök én ahoz, hogy bármit is számonkérjek rajtad?
Ezek kérdések.
Félre értések elkerülése végett semmi bántó szándék nem volt, te ecsetelted nagy hozzáértéssel a helyzetet, szóval csak kérdeztem. Egyébként meg már megint jól megbeszélünk valamit, ezekután sem történik semmi és pont azok nincsenek itt akiknek feladatuk lenne tenni ezzel kapcsolatban valamit.

Vásárló társaim nevében köszi. Látjátok, hogy senki sem vagyok mégis van válasz, ráadásul pozitív. Mégegyszer köszönöm és gratulálok az erdményeidhez.

hoarDER

hoarDER
Csatlakozva  30-07-2006

12 February 2007 12:39

krokovaym:
(képzeld azt mintha egy nagyon kellemes női hang roppant tagoltan duruzsolja mind ezt a füledbe mindjuk Kudlik Juli)
Komoly hozzászólásoddal nagy mértékben elősegítetted e téma kifejtését. Talán neked kéne tükörbe nézni.
Mindenesetre jó lenne rájönni, hogy míg levelezés közben nem látunk testbeszédet, nem hallunk hanglejtést sajnos csak habitustól függően érezhetjük a válaszoló vagy kérdező temperamentumát. Nem kell minden mögé gonoszságot avagy gyűlölködést képzelni.
A családias hangulatra tett megjegyzésednek ebben a témában meg végképp semmi alajpa.

krokovaym

krokovaym
Csatlakozva  12-04-2006

12 February 2007 13:38

hoarDER - 12 February 2007 12:39 PM

krokovaym:
(képzeld azt mintha egy nagyon kellemes női hang roppant tagoltan duruzsolja mind ezt a füledbe mindjuk Kudlik Juli)
Komoly hozzászólásoddal nagy mértékben elősegítetted e téma kifejtését. Talán neked kéne tükörbe nézni.
Mindenesetre jó lenne rájönni, hogy míg levelezés közben nem látunk testbeszédet, nem hallunk hanglejtést sajnos csak habitustól függően érezhetjük a válaszoló vagy kérdező temperamentumát. Nem kell minden mögé gonoszságot avagy gyűlölködést képzelni.
A családias hangulatra tett megjegyzésednek ebben a témában meg végképp semmi alajpa.

Köszönöm a tükörbe nézésre vonatkozó jótanácsot. Majd mindjárt ki is megyek a fürdőszobába.

De azért az beszédes, hogy iJoe is számonkérésnek vette meg én is, és már az elején Gabidzsível is volt némi félreértésed ezügyben.

Egyébként meg a magyar nyelv olyan rugalmas, hogy a hanglejtést nagy mértékben egyértelművé teheted a szórend helyes megválasztásával. És nem lehet mindig arra hivatkozni hogy “nem látjátok a testbeszédemet” jó eséllyel max havonta egyszer fogjuk látni a találkozókon. Szal figyelj oda.

gyzsolt

gyzsolt
Csatlakozva  19-03-2006

12 February 2007 15:38

Én is számonkérésnek olvastam a kommentet.
De!
Ez tényleg azért van, mert én is, mint sokan mások magamból indultam ki. Én ezzel a szóhasználattal számonkérni szoktam. Ha figyelembe vettem volna, hogy nem mindenki olyan, mint én, és nem alapból rosszat feltételeztem volna, akkor semmi baj nincs a dologgal.

Mindazonáltal szeretném javasolni mindenkinek, hogy a lehető legpontosabban fejezze ki magát, és ne engedje az első indulatait megnyilvánulni. Próbáljuk meg inkább többször, a lehető legjobb szándékkal is végigolvasni mások írásait! :)

krokovaym

krokovaym
Csatlakozva  12-04-2006

12 February 2007 16:00

gyzsolt - 12 February 2007 03:38 PM

Én is számonkérésnek olvastam a kommentet.
De!
Ez tényleg azért van, mert én is, mint sokan mások magamból indultam ki. Én ezzel a szóhasználattal számonkérni szoktam. Ha figyelembe vettem volna, hogy nem mindenki olyan, mint én, és nem alapból rosszat feltételeztem volna, akkor semmi baj nincs a dologgal.

Igen, értem én a békítő célzatot, de mivel nem egymást régóta ismerő és mellesleg közben fórumozó emberekről van itt szó, ezért bizonyos korlátok között kell értelmeznünk minden hozzászólást. Ez alatt azt értem, hogy nyilván nem fogja senki három különböző modorban és hanghordozással felolvasni a hozzászólásokat, majd pedig kiválasztani a legszimpatikusabbat, hanem van egy standard szóhasználat, ami mondjuk (a témánál maradva) a számonkérő hangsúlyt hordozza.

Kedves HoarDER, ha majd már olyan hírnévre tettél szert, mint 747 kolléga, akkor Tőled is megszokjuk hogy úgy fogalmazol, ahogy, de az első reakciókon addig se csodálkozz.

tnacsak

tnacsak
Az összes posztok száma:  283
Csatlakozva  24-03-2006

12 February 2007 18:53

Még a topic tetején van egy érdekes dolog Gabidzsitól: “... keresnek egy céget, amelyik csak az ô számítógépükkel foglalkozik, és kap egy IMC ...”.
A HDSYS mintha mással is foglalkozna nem, a sulinet kapcsán ha jól emlékszem PC-k esetében is feltűnt a nevük (csak hogy finom legyek) - bár lehet, hogy tévedek. Ha itt ismerősi körben beszélgetünk a témáról, mindig eljutunk ide, hogy egy cég aki nem kizárólagos Apple viszonteladó, tuti nem lesz 100%-ban elkötelezett a téma iránt!

iJoe.

iJoe.
Csatlakozva  21-01-2005

12 February 2007 22:02

A HDSys Kft a Sulinet programban csak Mac gépeket és iPodokat árusított. Miután ezek a szabályok módosultak, a Sulinetet a SVED vette át, mert neki van országos bolthálózata, és ők foglalkoznak PC-kkel is, de ők a HDSys-től vásároltak. Szóval ez az infó téves.

hoarDER

hoarDER
Csatlakozva  30-07-2006

13 February 2007 02:02

Krokovaym:
még mindig nem értelek. Érdemben a hozzászólásod zéró pusztán a vérmérsékleted hajtott, hogy most neked sürgősen meg kell védeni azt akit preferálsz v. favorizálsz v. mit tudom én.
iJoe egyébként jól bírja a strapát. Biztosan gyúr mielőtt neki lát írni. Én meg ilyen szikár, szálkás vagyok, még is megértettük egymást. Ha pontosan végig olvassátok a válaszaim, azért talán csak kiderül, hogy a kellő tisztelet azért megvan…
azzal szemben aki megérdemli.
gyzsolt:
értelek. De azért ettől függetlenül ugye tudod, hogy a te hozzászólásod sem lendített a témán?

krokovaym

krokovaym
Csatlakozva  12-04-2006

13 February 2007 02:16

hoarDER - 13 February 2007 02:02 AM

Krokovaym:
még mindig nem értelek. Érdemben a hozzászólásod zéró pusztán a vérmérsékleted hajtott, hogy most neked sürgősen meg kell védeni azt akit preferálsz v. favorizálsz v. mit tudom én.
iJoe egyébként jól bírja a strapát. Biztosan gyúr mielőtt neki lát írni. Én meg ilyen szikár, szálkás vagyok, még is megértettük egymást. Ha pontosan végig olvassátok a válaszaim, azért talán csak kiderül, hogy a kellő tisztelet azért megvan…
azzal szemben aki megérdemli.
gyzsolt:
értelek. De azért ettől függetlenül ugye tudod, hogy a te hozzászólásod sem lendített a témán?

Tudod itt is emberek írogatnak, és emberek között általában fontos az is, hogy HOGYAN szólnak egymáshoz. És ha úgy érzem hogy valaki nem megfelelő hangot üt meg abban a közegben, ahol én is épp vagyok, akkor néha szóvá teszem. iJoe valóban harcedzett lehet már, ez azonban nem jeleni azt hogy tetszett neki a mód ahogy kérdeztél tőle. Szálkáskodjál meg szikárkodjál vele nyugodtan tovább aztán kiderül hogy így van-e.

gyzsolt

gyzsolt
Csatlakozva  19-03-2006

13 February 2007 02:18

... nem is akartam a “témán” lendíteni, csak azt elérni, hogy ne más legyen a téma. Egyébként nincs is bajom a HDSys-szel, nem rohanok a boltba minden bejelentés másnapján, hogy kell kell kell…

Hogy aztán a fejnyomásra is válaszoljak, szerintem tényleg semmi komoly haszna nem lenne a dolognak, amíg a főnök nem azt akarja… A halak fejéről szóló mondást mindenki jól ismeri már. Amíg a HDSys nem fektet munkát abba, hogy itthon hűdenagyon terjedjen a brand, addig a viszonteladók tényleg hiába vergődnek.

Egyébként törvényszerű, hogy a HDSys az egyedüli forgalmazó itthon?
Szóval ha holnapra tudom teljesíteni az anyacég hosszú kívánságlistáját, akkor én is beállhatnék nagykernek?

iPutyu

iPutyu
Az összes posztok száma:  1819
Csatlakozva  21-08-2005

13 February 2007 03:42

Hoar!

Klimaxod van? Vagy mi a bánat? Relax ember! Relax!

krokovaym

krokovaym
Csatlakozva  12-04-2006

13 February 2007 14:43

gyzsolt - 13 February 2007 02:18 AM

... nem is akartam a “témán” lendíteni, csak azt elérni, hogy ne más legyen a téma. Egyébként nincs is bajom a HDSys-szel, nem rohanok a boltba minden bejelentés másnapján, hogy kell kell kell…

Hogy aztán a fejnyomásra is válaszoljak, szerintem tényleg semmi komoly haszna nem lenne a dolognak, amíg a főnök nem azt akarja… A halak fejéről szóló mondást mindenki jól ismeri már. Amíg a HDSys nem fektet munkát abba, hogy itthon hűdenagyon terjedjen a brand, addig a viszonteladók tényleg hiába vergődnek.

Egyébként törvényszerű, hogy a HDSys az egyedüli forgalmazó itthon?
Szóval ha holnapra tudom teljesíteni az anyacég hosszú kívánságlistáját, akkor én is beállhatnék nagykernek?

Tényleg, ‘99 óta nem nőtt a fejükre senki olyan, aki egy kicsit lelkesebb lenne? Vagy nekik meg (a lelkeseknek) a tőkéjük hiányzik?

Ferenczy Gábor / mAcademia

Az összes posztok száma:  200
Csatlakozva  05-12-2003

13 February 2007 18:08

Egyfelől öröm, hogy valaki a nyitó oldalunkon rábökött az alma-logóra - ott rejlik az 50. számban megjelent interjú, pár másikkal együtt. (A 100. számunk készül, a most februári lesz a 129. :)

A hazai képviselet, IMC, amit korábban HDSys-nek hívtak, most ITM CE-nek (IT - infotech, M - marketing, CE - central-europe). Honlap: http://www.hdsys.hu Ha ránézel, és tovább lépsz a tulaj felé és ott lekérdezed a cégcsoport tagjait: http://www.mdsholdings.com/subs.htm , érzed majd az ITM CE és az A4AC helyét és fontosságát. Ez persze semmiben sem befolyásolja az Apple (nem Computer) Inc. és az ITM CE közti megállapodást, amely vagy rendelkezik a lokalizációról, vagy nem.

Itt is említsük meg Mattburger Zsolt nevét, ő a lokalizatőr itthon, köszi Zsolti!

Tow

Tow
Az összes posztok száma:  2054
Csatlakozva  06-07-2006

13 February 2007 20:08

iJoe. - 12 February 2007 10:02 PM

A HDSys Kft a Sulinet programban csak Mac gépeket és iPodokat árusított. Miután ezek a szabályok módosultak, a Sulinetet a SVED vette át, mert neki van országos bolthálózata, és ők foglalkoznak PC-kkel is, de ők a HDSys-től vásároltak. Szóval ez az infó téves.

Ez a SVED az a SVED aki kizárólagos EPOX disztribútor is?

iJoe.

iJoe.
Csatlakozva  21-01-2005

14 February 2007 03:03

Nem tudom. A SVED-del való kalandom rövid volt. Történt ugyanis, hogy Sulinetben akartam értékesíteni azt követően is, hogy a HDSys Kft átadta ezt a feladatkört a SVED-nek. Ez a dolog részemről annyi lett volna, hogy fizetek havidíjat, nem adok el a raktárkészletemből Sulinetben, hanem az ügyfélnek várnia kell, amíg a SVED szállít. Elküldtem nekik az adataimat, ami a szerződéskötéshez szükséges. Ezt követően semmi érintkezés nem történt. Küldtem e-mailt, azt írták, folyamatban van a dolog, rövidesen kapcsolatba lépnek velem. Azóta két év telt el… :) Szóval leszoktam a Sulinetes eladásról, és a SVED-et sem volt módon mélyebben megismerni. De biztos jófejek.

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9051
Csatlakozva  25-06-2004

14 February 2007 04:07

Meg senki nem hozta fel de a cseheknek miert van sztorit:)
Orommel latom, hogy MDS Group erdekeltsegei mennyit fejlodotek az elmult 1 evben miota nem lattam a cegcsoportot.

iJoe.

iJoe.
Csatlakozva  21-01-2005

14 February 2007 04:10

“Meg senki nem hozta fel de a cseheknek miert van sztorit:)”

Azt követően szoktak mindig úgy végződni a lokalizációs háborgós témák, hogy valamelyik viszonteladó kérdez egyet az ITMCE-nél, aki erre azt mondja, hogy már gőzerőkkel dolgoznak a következő operációs rendszer magyarításán, és ezzel pár hónapra lecsillapodnak a kedélyek, amíg újra elő nem veszi valaki a témát. :) Infinite Loop, mint az Apple postacíme.

kemeng

kemeng
Csatlakozva  25-06-2004

14 February 2007 04:13

Attol fuggetlenul, hogy angolul hasznaltam tovabbra is a rendszert, en orulnek egy normalis magyar verzionak, de egy ember szerintem keves erre a munkara. Habar nem ismerem emlitett uriember kepessegeit.

iJoe.

iJoe.
Csatlakozva  21-01-2005

14 February 2007 04:18

Egy ember kevés, ez nyilvánvaló. De szerintem ez az eredményekben is igen jól tapasztalható. Kellene 4-5 ember arra, hogy a rendszert, illetve a leírásokat magyarítsa.

kemeng

kemeng
Csatlakozva  25-06-2004

14 February 2007 04:36

iJoe. - 14 February 2007 04:18 AM

Egy ember kevés, ez nyilvánvaló. De szerintem ez az eredményekben is igen jól tapasztalható. Kellene 4-5 ember arra, hogy a rendszert, illetve a leírásokat magyarítsa.

Azt nem ertem meg, hogy miert sajnaljak/nem merik kockaztatni/nem hosszutavu, jol megterulo befekteteskent fogjak fel 5-10 ember fizeteset + par tizmilliot vagy talan annyit sem, hogy elkeszitsek a lokalizaciot. Szerintem van akkora ceg, hogy ezeket a koltsegeket elbirja. (akar hitellel, akar meg + allami tamogatassal, akar allamilag tamogatott hitellel)

Velemenyem az, hogy tul sok problema/munka van a dologgal, ezert nem foglalkoznak vele. Szemleletvaltasra es/vagy vezercserere volna szukseg.

Csatlakozva  05-12-2003

14 February 2007 13:05

Számoljuk ki!
Mennyi munkaóra lenne a Mac OS X lokalizálása? Vagyük _csak_ a szövegek magyarítását, ne gondoljunk arra, hogy adott hosszúak lehetnek. Ne foglalkozzunk azzal, hogy mi ragozunk, az angol meg nem, így a generált szövegek erőst magyartalanok lesznek. Tekintsük a Mac OS X részének mindent, ami az oprendszerrel jön - Application mappa java -, de nem esik bele az iLife, iWork ... A feladat része a szövegeken, menükön kívül a help is, amely minden programnak része, a Utilities alatt megbúvó finomságok… Szintén eltekintünk az Apple-lel történő egyeztetés többfordulós, pörgő menetétől.
Mondjuk legyen 100 munkaóra egy profi, angolul, Macül és számítástechnikaiul jól beszélő szakember számára. Aki ezért kap havi 10e forintot (számlára, áfa nélkül, nem bérként) - a 10e-be beletartozzon a korrektori feladat is.
De ezek az én becsléseim. A 100 óra szerintem szűk, a 10e-ből gyanítom, mindenki alkudni fog, de. De ez nem olyan feladat, hogy valaki szerelemből megcsinálja, mert folyamatosan végzendő, munkaköri kötelesség, mindig van új oprendszer, van új program, frissítés…
Így kaptunk 1m Ft-t (ha el nem számoltam).
Egyik esetben az Apple a gépeket magyar oprendszerrel adja el - ez gépenként 125 kemény forintot jelentene.
Másik esetben az Apple változatlanul angol oprendszerrel szállít, a magyar külön veendő meg, ekkor az árrésnek kellene fedezni a munka árát - baráti 20%-os árréssel számolva (iJoe: tudom, feleannyi sincs) ekkor: 31e a Tigris, 20%-a 6,200 forint, azaz 162 darabnál térülne meg.
Ha 100 óra lenne, n: @10eFt, és nincs a fenti feltételsor. Én úgy gondolom, hogy ezt Emanuele is kiszámolta (egyébként egy l van a nevében, kettő gyerekkorunk kedves nádfonatos székében pózoló hölgyében volt :D), csak az ő induló adatai (100 óra, 10e) mások - és a sok-sok feltételnek neki meg kell felelni. De ha nem leszek lusta, az Almalap utánajár…

krokovaym

krokovaym
Csatlakozva  12-04-2006

14 February 2007 13:51

Almalap - 14 February 2007 01:05 PM

Számoljuk ki!
Egyik esetben az Apple a gépeket magyar oprendszerrel adja el - ez gépenként 125 kemény forintot jelentene.
Másik esetben az Apple változatlanul angol oprendszerrel szállít, a magyar külön veendő meg, ekkor az árrésnek kellene fedezni a munka árát - baráti 20%-os árréssel számolva (iJoe: tudom, feleannyi sincs) ekkor: 31e a Tigris, 20%-a 6,200 forint, azaz 162 darabnál térülne meg.

Magyarán nem lenne sokkal drágább, és hamar meg is térülne. Jó érzés ezt tudni, annak fényében, hogy hogyan működik a magyarítás dolog voltaképpen.

Ja és yaaay tényfeltáró újságírást csinál az Almalap!!

iPutyu

iPutyu
Az összes posztok száma:  1819
Csatlakozva  21-08-2005

14 February 2007 14:00

Ok. Elkezftem fordítani. Mit jelent az “about”?

:-))))

kemeng

kemeng
Csatlakozva  25-06-2004

14 February 2007 14:05

Ezért ez elég visszafogott becslés a részedről, ha jól értelek. 100 óra 10 e Ft. Számolok én:
8 ember 1 havi bére: 8*200.000=1.600.000
8 ember 1 havi járulékai: 1.600.000*0,425= cc.700.000
Egyéb költségek havonata: 500.000
———————
1 évben összesen: 33.600 eFt
Egyéb kiadások, jogdíjak, stb: 20.000 eFt

Én azt mondanám, hogy kb 50 millából kijönnek, de ez most eleg durva becsles volt. Vszeg magyar fordítással viszonylag rovid idon belul dupláznák a szamitogep eladasokat(cegek miatt). Nem nehez kiszamolni, hogy ez az 50 milla 2-3 even belul bosegesen megterulne

Csatlakozva  05-12-2003

14 February 2007 14:21

Tied élethűbb :D - de én csatolt-része vagyok a rendszernek ;)

Handras

Handras
Az összes posztok száma:  7335
Csatlakozva  28-12-2003

14 February 2007 14:38

kemeng: egyreszt nincs 50 millajuk, masreszt nem duplazodna meg a forgalom, talan ha 10%-al novekednenek az eladasok, felteve, hogy lenne eleg aru.

Raadasul amig a Microsoft nem hajlando csinalni magyar Office-t Macre, addig nem sok ertelme van az egesz magyaritos tortenetnek.

krokovaym

krokovaym
Csatlakozva  12-04-2006

14 February 2007 15:33

Handras - 14 February 2007 02:38 PM

Raadasul amig a Microsoft nem hajlando csinalni magyar Office-t Macre, addig nem sok ertelme van az egesz magyaritos tortenetnek.

És a Microsoft nem kötelez elvileg valami hazai céget? Vagy csak úgy mint az Apple?:)

Összeesküvés van itt, kérem…

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0