Zúgás elhárítása

igloka

igloka
Az összes posztok száma:  151
Csatlakozva  22-01-2007

10 January 2011 18:13

Theorba - 10 January 2011 05:22 PM

1) Az én MBP tápját kétféleképpen lehet konnektorba dugni.
Hosszabbítóval leföldelve az adaptert , vagy földelés nélkül közvetlenül.

2) Ellenőrizd a földelést, nem hamis-e? — gyalázat, de ez bizony sajnos előfordulhat.

(Ha kondit tudsz cserélni, akkor ezt is tudod, hogyan kell.)

Az említett közös elosztó gondolom a TELJES rendszert magábafoglalja erősítőstől.

Szerk: látom, közben fejlődtek a dolgok.

Én úgy tudom, hogy a hosszabbító földelése hamis földelés. Az erősítő másik konnektorban van, mert így csak akkor zúg, ha nem jön jel a mac-ből. Ha közös elosztón vannak, jellel is búg, talán még hangosabban is.

(szerk: a hamis földelésű hosszabbítónak természetesen a mac tápjába dugható hosszabbítót értettem)

igloka

igloka
Csatlakozva  22-01-2007

11 January 2011 18:46

Sajnos nem tudok jó tapasztalatokról beszámolni. Vettem egy ilyet, ami azt ígérte, hogy megszűnik a búgás. (Találtam leírást, ahol ugyanerről a termékről írnak, hasonló tünetekkel, így gondoltam biztosan jó lesz) Hát nem. Nem hogy megszüntette, még erősödött is a zúgás, úgyhogy most egyelőre tovább keresgélek. Ha az erősítőn leveszem a hangerőt minimálisra, a jelhiány miatti zúgás egész tűrhető, pl. csak becsukott ablaknál hallatszik.

Tzupi

Tzupi
Az összes posztok száma:  1599
Csatlakozva  24-12-2008

11 January 2011 19:30

Akkor bizony nem földhurok :F
Valami más az oka.

Erősítőre mást rákötve, gépet másra kötve jelentkezik a zaj?

igloka

igloka
Csatlakozva  22-01-2007

12 January 2011 05:04

Tzupi - 11 January 2011 07:30 PM

Akkor bizony nem földhurok :F
Valami más az oka.

Erősítőre mást rákötve, gépet másra kötve jelentkezik a zaj?

Az erősítő hangbemenetei DIN szabványúak, ilyen átalakítóm csak egy van, erre pl ha mp3-at rakok, nincs búgás, mert az értelemszerűen nem is 230-ról kapja az áramot. A mac is volt már másra kötve, ott nem búgott.
A hálózati árammal lesz kapcsolatban a dolog, csak még nem tudom, hogyan. Lehet, hogy kicserélek még pár alkatrészt az erősítőben…

Lemezlovas

Lemezlovas
Az összes posztok száma:  854
Csatlakozva  06-08-2008

15 July 2017 13:04

Üdv!
Van egy MacMinim. Amikor mozgatom az egeret vagy görgetek zúgás hallatszódik. Saját hangkártyájaval és külső hangkártyával is. Már régi probléma, de most lett elegem, ez így elég béna… :/ Mi lehet az oka és hogyan tudnám megszüntetni? Találkozott már ezzel valaki? Biztos vagyok benne, hogy ez nem egyedi probléma. A Mini egy 2011 Mid. i7 Server, Intel HD Graphics 3000.

update: ha kihúzom a monitort a gépből akkor abbamarad! DVI-HDMI csatlakozás. Na de akkor a monitor a ludas elvileg. Hogy tudnám elhallgattatni?

Joci57

Joci57
Az összes posztok száma:  48
Csatlakozva  02-03-2010

16 July 2017 10:39

Lemezlovas - 15 July 2017 01:04 PM

Üdv!
Van egy MacMinim. Amikor mozgatom az egeret vagy görgetek zúgás hallatszódik. Saját hangkártyájaval és külső hangkártyával is. Már régi probléma, de most lett elegem, ez így elég béna… :/ Mi lehet az oka és hogyan tudnám megszüntetni? Találkozott már ezzel valaki? Biztos vagyok benne, hogy ez nem egyedi probléma. A Mini egy 2011 Mid. i7 Server, Intel HD Graphics 3000.

update: ha kihúzom a monitort a gépből akkor abbamarad! DVI-HDMI csatlakozás. Na de akkor a monitor a ludas elvileg. Hogy tudnám elhallgattatni?

Üdv.

Ki kellene próbálni egy MiniDisplayPort - DVI átalakítóval. Már találkoztam hang problémával a HDMI - DVI átalakító miatt amit a másik átalakító használata megoldott.

Üdv.

Lemezlovas

Lemezlovas
Csatlakozva  06-08-2008

16 July 2017 19:09

Joci57 - 16 July 2017 10:39 AM

Üdv!

Üdv.

Ki kellene próbálni egy MiniDisplayPort - DVI átalakítóval. Már találkoztam hang problémával a HDMI - DVI átalakító miatt amit a másik átalakító használata megoldott.

Üdv.

Köszönöm az ötletet, holnap kipróbálom, addigra szerzek kölcsön egy átalakítót!

Lemezlovas

Lemezlovas
Csatlakozva  06-08-2008

17 July 2017 17:38

Joci57 - 16 July 2017 10:39 AM

Üdv!

Üdv.

Üdv.

Nem oldotta meg… :(
Tehát a monitoron ha mozog a kép akkor van ilyen statikus fehérzaj szerű zúgás. Ha kíhúzom és úgy mozgatom az egeret akkor nincs… Zavarszűrős konnektor megoldhatja?...

Apróhirdetések

Hírek

Megjelent az iTunes 12.6.2

2017. 07.20. @ 09:55
0