Zúgás elhárítása

martingabor

martingabor
Az összes posztok száma:  26
Csatlakozva  15-01-2007

16 January 2007 16:50

5 évi pc-zés után tértem át a mac-re, 1 éve. Soha többé pc-t!! Reklámfotósként és typográfusként használom a gépet. Csak jót tudok mondani a géprõl, rendszerrõl, szoftverekrõl. Egyetlen egy dologgal nem tudtam eddig boldogulni, hobbi zongoristaként és komoly hi-end hifi rendszer tulajdonosaként idõnként szeretem a zenéléseket gépre venni, ill. onnan azt lejátszani. Van azonban a mac-mininek egy eddig általam kiküszöbölhetetlennek tûnõ bántóan erõs alap búgása - a hangszórókon keresztül!!! Megpróbáltunk másik, vadi új minit is - ugyanezen negatív tapasztalattal! Leföldeltük az erõsítõt, s valóban csökkent a zaj, de még mindíg erõsen bántó. A mini és az erõsítõ közti kábelbe a legkülönbözõbb szûrõket tettük, mindhiába. A röhej, hogy ha a minibõl kihúztuk a hálózati csatlakozóját, a búgást a kábel akkor is “áthozta” belõle. Nem akarok beleõrülni,  valaki megmenthetne végre egy ötlettel!! Elõre köszönöm! Martin Gábor Választ, ha lehet mailben kérnék! .(JavaScript must be enabled to view this email address)

Tow

Tow
Az összes posztok száma:  2054
Csatlakozva  06-07-2006

16 January 2007 16:57

A baj az alaplapi hangkártyával van, sajnos ez ilyen.
Nem tudom lehet -e külső hangkártyát a Mini-hez csatlakoztani…

Tow

Tow
Csatlakozva  06-07-2006

16 January 2007 17:03

amugy ez Te vagy?

http://www.martingabor.net/

testbmp

testbmp
Az összes posztok száma:  520
Csatlakozva  15-12-2004

16 January 2007 17:14

az email címe alapján úgy tűnik Õ az!

Tow

Tow
Csatlakozva  06-07-2006

16 January 2007 17:14

ja tényleg :P

gyzsolt

gyzsolt
Az összes posztok száma:  3147
Csatlakozva  19-03-2006

16 January 2007 17:30

esetleg vehetsz hozzá egy jobb fajta külső hangkártyát:
pl: ez 30kHUF itthon áfával
http://www.emu.com/products/product.asp?category=610&subcategory=611&product=15186

ez meg 55
http://www.emu.com/products/product.asp?category=610&subcategory=611&product=15185

ez meg 95
http://absolute.hu/vasarlas/shop/?pid=613&back=4

mindegyiket ajánlani fogják, és az árkategóriájukban tényleg a legjobbak között vannak.

PiRX

PiRX
Az összes posztok száma:  142
Csatlakozva  14-07-2004

16 January 2007 17:47

Gábor!
A búgás probléma valószínűleg földhurok miatt van. Valószínűleg a rendszerben a földelések (érintésvédelmi illetve hálózati föld) nem teljesen 0 potenciálúak, azaz amikor összedugod a rendszert elindul áram magában a földhálózatban (50Hz-es búgás).
Nagyon fontos, hogy szerezz be egy megbízható elosztót és az erősítőd ugyanarról a 220V-os elosztóról üzemeletsd mint a Mac minid! Ha ezzel nem oldódik meg a probléma, akkor nem a földhurok miatt búg a rendszer, hanem a kábeled és az erősítőd miatt. De először vizsgáld meg a Minit:
Első teszt:
Mac minibe zárt füles bedug, Volume tekerget és semmit ne játsz le. A hangerővel hallani fogod ahogy a hangkártya zaja emelkedik, sistergés. Itt búgást még nem hallhatsz elvileg, ha igen, akkor az tényleg a hangkártya hibája, nincs rendesen árnyékolva és rákeveredik az erősítőfokozatra valmilyen elektromágneses zaj a sima termikus zaj mellett.
Ha csak sistergést hallasz, megnyugodhatsz, nem a Miniddel van baj.
A hiba további feltárása már bonyolultabb, én a kábeledre gyanakszom illetve valami spec erősítőd lehet ami esetleg impedanciában nem passzol a Minihez. A kábelnek egyébként komplex impedanciája van, azaz nem csak csillapít és zajt ad a jelhez, hanem képes némileg beleszólni a rajta haladó jelfolyamba, mivel induktív és kapacitív jellege is van, így bármi lehet az erősítőd kimenetén kábeltől függően is.
Lehet, hogy ezért nem működött a szűrés, milyen frekiket szűrtetek, sima 50-100Hz-es hálózati HUM szűrőt raktatok rá?
Az is lehet, hogy a mini-d tápja okozza a problémát, a 220-as rendszeren keresztül visszacsatolódik valami az erősítődre a földelésen keresztül.
Van még egy csomó ötletem, de ki kéne spekrumanalizátorral (szoftver van rá) a zaj jellegét.
Én gaynítom, hogy sima 50Hz-es hum.
G

martingabor

martingabor
Csatlakozva  15-01-2007

16 January 2007 18:43

Köszönöm a gyors tippeket, utána fogok járni! Ha másképpen nem megy, áldozok egy jó hangkártyára is.
Igen, a martingabor.net az én site-om.
Egyet még nem értek: miért szokás a neten fantázianeveken megjelenni? Miért félnek,,- vagy szégyenlik a saját teljes tulajdonnevüket használni? Senkit nem akarok bántani, de nem értem a logikáját a dolognak… meg nem egyszerűbb lenne? Martin Gábor

gyzsolt

gyzsolt
Csatlakozva  19-03-2006

16 January 2007 18:48

szerintem a net az valahol az anonimitással együtt járó még nagyobb szólásszabadság miatt lett ilyen. nekem csak simán túl hosszú lenne leírni. de néha jó, ha egy közösségben következmények nélkül elmondhatod a véleményedet.

w.Ákos

w.Ákos
Az összes posztok száma:  395
Csatlakozva  07-05-2005

16 January 2007 19:11

martingabor - 16 January 2007 06:43 PM

Köszönöm a gyors tippeket, utána fogok járni! Ha másképpen nem megy, áldozok egy jó hangkártyára is.
Egyet még nem értek: miért szokás a neten fantázianeveken megjelenni? Miért félnek,,- vagy szégyenlik a saját teljes tulajdonnevüket használni? Senkit nem akarok bántani, de nem értem a logikáját a dolognak… meg nem egyszerűbb lenne? Martin Gábor

Nincs mindenkinek jólcsengő, dallamos neve. Te szerencsés vagy.

Ákos

martingabor

martingabor
Csatlakozva  15-01-2007

16 January 2007 19:33

Máris van + eredménye az egyik tippnek!!! Az AKG félig zárt fülesben nincs egyáltalán zaj!!!!!!  /Eddig ezt nem próbáltam, mivel az erősítő és hanfalrandszerem lényegesen nagyobb felbontású./ Úgy sem jelentkezett benne, /a fülesben/ hogy az erősítőhöz vezető kábelt közbeiktattam. Egy APC márkájú, villámvédelemmel is ellátott közös elosztóba dugtam az összes csatlakozót, de az erősítőn keresztül sajnos nem tűnt el a hang.  A zaj jellege egyébként egyértelműen a hálózati brummra emlékeztet. A felrakott szűrők paramétereire nem emlékszem, majd egy éve volt, de egy rádiótechnikában jártas barát /hi-end erősítőket is készít/ tudása alapján készült.
Nem lehetne a minit szétkapva azt is földelni, vagy árnyékolni valahogy? Most is baromira zúg!

Anonimitás. Nem növeli vajon egy állásfoglalás, vélemény HITELÉT, KOMOLYSÁGÁT a név? És a nyilatkozó személyéét?! Én azt gondolom, hogy ha leírok valamit, azt vállalom! Tudom, - nem vagyok naiv az 54 évemmel nehéz is lenne- hogy sok kényes is téma létezik. De meg lehet MINDENT beszélni igényesen, sértések és bántás nélkül is… Vagy lehet, hogy mégis naív vagyok…?

gyzsolt

gyzsolt
Csatlakozva  19-03-2006

16 January 2007 20:12

nem lehet, hogy törött annak a kábelnek földje, ami a mini és az erősítő között van? vagy a jack dugó nem megy be pontosan a helyére?

MagicGabor

MagicGabor
Az összes posztok száma:  486
Csatlakozva  13-01-2006

16 January 2007 20:15

http://www.jensentransformers.com/

Igaz, hogy horror drága, de beválik. Néhány ortodox high-end fanatikus szerint ez bűn, de ők jobban értenek a zavaros elméleteikhez, mint a fizikához. Ha a Jeff Rowland-nek jó akkor nem nagyon van vitának helye… Csak tényleg drága…

martingabor

martingabor
Csatlakozva  15-01-2007

16 January 2007 20:28

Sajnos nem, a földelést megpróbáltam közvetlenül a minibe menő csatlakozók külső /árnyékoló/ pólusához érinteni, de nem történt változás.
A jackre én is gyanakodtam - nagyon primitív megoldás -, de akkor a fülesben miért nincs zavar, ha közbeiktatom az összekötő  kábelt is!?
Egyre valószínűbb, hogy tényleg a hangkártyával nincs gyárilag rendben valami… bár akkor sem értem, hogy miért marad meg a búgás a mac hálózatról való leválasztása után is!!!?
A Jensen biztos profi, de még futok egy kört az egyszerűbb megoldások körül…

Peter...

Peter...
Az összes posztok száma:  1130
Csatlakozva  10-09-2005

16 January 2007 20:31

Az erősítődbe más eszköz is be van dugva ? ( DVD , TV , Videó ? pl. a kábeltv földje soha nem föld , olyan zajt hoz magával hogy csak na! )
Ha igen húzz ki belőle mindent , és próbáld ki csak a mac-el . Gondolom új erősítőt nem akarsz venni , de pl. egy optikai kábel és egy azt fogadni képes erősítő egy csapásra kihúzza a dolog méregfogát ...

testbmp

testbmp
Az összes posztok száma:  520
Csatlakozva  15-12-2004

16 January 2007 20:56

Igen, én is gondoltam rá, hogy regisztrálok egy boklahanicsmaraczipeter nicket :D
és mindíg alá is írom:

Boklahánics-Maráczi Péter

Bocs, de nem tudtam kihagyni :D

martingabor

martingabor
Csatlakozva  15-01-2007

16 January 2007 21:29

PÉTER! Így tiszta nagybetűvel! Egyéves kínlódásnak vetettél véget!!! KÖSZÖNÖM!!!!

Az erősítőbe egy cd játszó és egy tuner van bekötve. A tuner kábel-TV-koaxból kapja jelet - és ezek szerint ezer zajt!!!!!!!! Kihúztam /az egyébként kikapcsolt/  tuner hátuljából az tv-kábel-antenna koaxot, és egyszerre, végre, végre lőn síri a csend!!! Végre - végre!!! Mégegyszer köszönöm!!! A Mac ezek szerint most sem volt hibás, újabb jó pont neki!!

Új erősítőt valóban nem szeretnék venni, ez nagyon jó, remélem kiszolgál.  /SONY E 90 ES elő és N90 ES végfok. Ez a Sony Esprit kategóriás - azaz a legfelső hangzáshűségre tervezett elő és végerősítője/ Itthon 940 ezer lett volna, ennyiért soha nem vehettem volna meg, de németországban újra rátaláltam, a SONY az utolsó 16 db-ot 300 e Ft-nak megfelelő pénzért adta! Ekkora mázlim nem lehet mégegyszer az életben- kint is birkózni kellett érte, a csúszópénz, a smiergeld kint sem ismeretlen!

Az optikai kábelt alaposan kipróbáltuk egy komoly hifista barátom szettjén,: hihetetlenül rossz eredménnyel! A “hangja” sokkal “butább” volt, mint egy jó geometriával kivitelezett rézkábelé. Így az optikai kábel lehetőségével eleve nem volt érdemes élnünk. Másnak sem ajánlom, aki a rendszeréből a legjobb hangzást szeretné kihozni.

Milyen hobbi az a 3000GT VR4? Autó?

Peter...

Peter...
Csatlakozva  10-09-2005

16 January 2007 21:50

Örülök , hogy megoldódott , a GT autó , igen . Az erősítődhöz gratulálok , nagyon jó vétel volt , eladni nem szabad !

Szerintem nektek inkább a digitál-analóg konverter miatt nem tetszhetett a dolog , erre még úgy látszik nem találtak fel mindenki igényét kielégítő megoldást .

Theorba

Theorba
Az összes posztok száma:  3076
Csatlakozva  08-12-2005

16 January 2007 23:03

Folyékony szénkábel: 120.000 Ft/méter.

De félre a tréfával:
Aki pénzt fektet a drága Hifijébe, az kizárólag
csak külső hangkártyával konvertál.

És szigorúan 1 hálózati biztosítékra dugja az összes cuccát.
Minek egy teszem azt 10 emeletes ház összes zavarát begyűjteni.

gyzsolt

gyzsolt
Csatlakozva  19-03-2006

16 January 2007 23:33

ha ilyen komolyan nyomod, akkor lehet, hogy érdemes lenne belehallgatnod, hogy mit tud egy Saffire “kártya”... boltban ki lehet próbálni a hangját. nem tudom a mininek milyen hangja van, de biztos, hogy összehasonlíthatatlan lesz a kettő.

herro

herro
Az összes posztok száma:  155
Csatlakozva  25-11-2005

17 January 2007 00:01

PiRX - 16 January 2007 05:47 PM

Gábor!
A búgás probléma valószínűleg földhurok miatt van. Valószínűleg a rendszerben a földelések (érintésvédelmi illetve hálózati föld) nem teljesen 0 potenciálúak, azaz amikor összedugod a rendszert elindul áram magában a földhálózatban (50Hz-es búgás).
Nagyon fontos, hogy szerezz be egy megbízható elosztót és az erősítőd ugyanarról a 220V-os elosztóról üzemeletsd mint a Mac minid! Ha ezzel nem oldódik meg a probléma, akkor nem a földhurok miatt búg a rendszer, hanem a kábeled és az erősítőd miatt. De először vizsgáld meg a Minit:
Első teszt:
Mac minibe zárt füles bedug, Volume tekerget és semmit ne játsz le. A hangerővel hallani fogod ahogy a hangkártya zaja emelkedik, sistergés. Itt búgást még nem hallhatsz elvileg, ha igen, akkor az tényleg a hangkártya hibája, nincs rendesen árnyékolva és rákeveredik az erősítőfokozatra valmilyen elektromágneses zaj a sima termikus zaj mellett.
Ha csak sistergést hallasz, megnyugodhatsz, nem a Miniddel van baj.
A hiba további feltárása már bonyolultabb, én a kábeledre gyanakszom illetve valami spec erősítőd lehet ami esetleg impedanciában nem passzol a Minihez. A kábelnek egyébként komplex impedanciája van, azaz nem csak csillapít és zajt ad a jelhez, hanem képes némileg beleszólni a rajta haladó jelfolyamba, mivel induktív és kapacitív jellege is van, így bármi lehet az erősítőd kimenetén kábeltől függően is.
Lehet, hogy ezért nem működött a szűrés, milyen frekiket szűrtetek, sima 50-100Hz-es hálózati HUM szűrőt raktatok rá?
Az is lehet, hogy a mini-d tápja okozza a problémát, a 220-as rendszeren keresztül visszacsatolódik valami az erősítődre a földelésen keresztül.
Van még egy csomó ötletem, de ki kéne spekrumanalizátorral (szoftver van rá) a zaj jellegét.
Én gaynítom, hogy sima 50Hz-es hum.
G

PiRX! Kösz az ötletet! Nálam földhurok probléma volt - eddig! Most minden tökéletesen szól! Érdemes böngészgetni a BM topikokat!

herro

herro
Csatlakozva  25-11-2005

20 January 2007 20:10

Hát mégsem szűnt meg a búgás! Talán tud valaki segíteni! A probléma: van egy erősítő, ehhez van csatlakoztatva egy DVD lejátszó és egy iMac G5. A TV-be hol a DVD, hol az iMac van bedugva. Alaphelyzetben a DVD. Ilyenkor határozott búgás hallható, ha az iMac-kel zenét hallgatok az erősítőn keresztül. Ha az iMac videókimente van a TV-hez csatlakoztatva, akkor nincs búgás. Ha az iMac és a DVD közül az egyik nincs az erősítőhöz kapcsolva, akkor sincs búgás, tehát külön-külön működik a rendszer. Mi lehet a gond?

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

20 January 2007 20:26

kovács péternek hivank gondolj bele ha lenne 100 kovács péter :D
kovacspeter001
kovacspeter002
kovacspeter003
kovacspeter004
kovacspeter005…

elég bután nézne ki :)

és szerintem a név választás sokat elárul a személyröl…

Tow

Tow
Csatlakozva  06-07-2006

20 January 2007 22:16

SolarEclipse - 20 January 2007 08:26 PM

kovács péternek hivank gondolj bele ha lenne 100 kovács péter :D
kovacspeter001
kovacspeter002
kovacspeter003
kovacspeter004
kovacspeter005…

elég bután nézne ki :)

és szerintem a név választás sokat elárul a személyröl…

Off:

és még a Kis Béláról nem is beszéltünk :D

Barney1981

Barney1981
Az összes posztok száma:  23
Csatlakozva  10-01-2007

24 January 2007 16:58

Én tegnap egy nagyon enyhe búgó hangra lettem figyelmes este az új 20-as iMac C2D-m jobb alsó része felől. (nem tudom, milyen alkatérsze tartózkodik ott a gépnek). Ugyan nem próbáltam, hogy levegyem a hangerőt, de olyan félhangerőn volt alapból a gép. Hifivel nincs még összekötve, csak egér, meg a kábelmodemem csatlakozik hozzá.
Nem annyira hangos ez a búgás, alig hallható, viszont tegnap este felfigyeltem azért rá. Ha odateszem a kezemet, nagyon enyhe rezonanciát érzek azon a jobb alsó tájékán a gépnek.  Amikor magárahagyom a gépet, és pihenőállapotba kapcsolja magát, akkor az enyhe búgás megszűnik. Amikor újra tevékenykedni kezdtem, akkor megint hallható volt, miután visszakapcsolja magát. Remélem, nem lesz ebből valami gond, de ha tudna valaki erre ötletet mondani, hogy miért is lehet ez, azt megköszönném.

Barney1981

Barney1981
Csatlakozva  10-01-2007

24 January 2007 17:07

Barney1981 - 24 January 2007 04:58 PM

Én tegnap egy nagyon enyhe búgó hangra lettem figyelmes este az új 20-as iMac C2D-m jobb alsó része felől.

Bocsánat, nem jobb alsó oldal, hanem bal alsó!

biker

biker
Az összes posztok száma:  3031
Csatlakozva  26-12-2004

24 January 2007 17:12

antennahálózat(kábeltv) esetén venni kell egy magyarul leválasztót, angolul Ground Breaker van ráírva, jobb boltban 2.500Ft, antennaboltban (a klinikák mögötti utcában, mindíg elfelejtem a nevét) is kaphato 550Ft-ért :)
és totálisan hatásos.

nekem is 2 zajszűrős, leválasztós földelés szart se ért, ez igen.
és a jelet se zavarja a TV-n.

F csatlakozós! azt is kell venni, ha nincs

biker

biker
Csatlakozva  26-12-2004

24 January 2007 17:17

herro - 20 January 2007 08:10 PM

Hát mégsem szűnt meg a búgás! Talán tud valaki segíteni! A probléma: van egy erősítő, ehhez van csatlakoztatva egy DVD lejátszó és egy iMac G5. A TV-be hol a DVD, hol az iMac van bedugva. Alaphelyzetben a DVD. Ilyenkor határozott búgás hallható, ha az iMac-kel zenét hallgatok az erősítőn keresztül. Ha az iMac videókimente van a TV-hez csatlakoztatva, akkor nincs búgás. Ha az iMac és a DVD közül az egyik nincs az erősítőhöz kapcsolva, akkor sincs búgás, tehát külön-külön működik a rendszer. Mi lehet a gond?

marha egyszerű: két sezköz közt ritkán van hurok :)
három vagy több már okozhat.

nálam van a mini, ahhoz egy erősítő, ez egy elsoztón megy a nappaliba is, ahol egy Audio-Video keverőben összefut a Mini, Video, TV, Tuner, Deck, CD, Erősítő, és sikerült 2 hónap alatt csendet varázsolni bennük :)

bár valami gebasz az erőlködőben van, ha a 4. burkolati csavart meghúzom, legyen az bármelyik, akkor az előfok totál begerjed egy takkra, de a tápot is szívja. :D
bármely 3 csavarral bármelyik lukban jó, de a 4-edikkel összezárva az alu burkolatot vége :)

Peter...

Peter...
Csatlakozva  10-09-2005

24 January 2007 17:37

Ismerős történet :)

Autóban is király tud lenni a jelenség ...

FeAt

FeAt
Az összes posztok száma:  966
Csatlakozva  17-02-2004

24 January 2007 17:57

Nem értek a témához (sajnos) de nem erre a 3-4 csavaros esetre mondják, hogy itt kezdődik a mágia?

Peter...

Peter...
Csatlakozva  10-09-2005

24 January 2007 17:59

FeAt - 24 January 2007 05:57 PM

Nem értek a témához (sajnos) de nem erre a 3-4 csavaros esetre mondják, hogy itt kezdődik a mágia?

Nem . Én erre azt mondom hogy sz*pás . Egyébként jártam már úgy is, hogy szétszedtem , összeraktam , és magától jó lett ... Soha nem fogom megérteni .

biker

biker
Csatlakozva  26-12-2004

24 January 2007 18:12

ez már sokszor szét lett szedve :)
mindene alu.
szerelőtálca, alja, oldalsín, felső lap, minden galvanikusan érintkezik 3 csavarral is, de a negyedikre összeomlik :)

cssonic

cssonic
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  24-01-2007

24 January 2007 18:28

Sziasztok, tud valaki ebben segíteni..? van egy eladó Mac-em, ezek a paraméterek, el szeretném passzolni, van valakinek ötlete, tanácsa, mennyit ér, stb, stb..? kösz előre is!

PowerMAC G5, CPU PowerPC G5 (2.2), number of CPU 2, 2GHZ, L2 cacheper CPU 512 KB, Memory 1,5 GB, bus speed 1GHZ

herro

herro
Csatlakozva  25-11-2005

24 January 2007 18:34

biker - 24 January 2007 05:12 PM

antennahálózat(kábeltv) esetén venni kell egy magyarul leválasztót, angolul Ground Breaker van ráírva, jobb boltban 2.500Ft, antennaboltban (a klinikák mögötti utcában, mindíg elfelejtem a nevét) is kaphato 550Ft-ért :)
és totálisan hatásos.

nekem is 2 zajszűrős, leválasztós földelés szart se ért, ez igen.
és a jelet se zavarja a TV-n.

F csatlakozós! azt is kell venni, ha nincs

Hát nem vagyok egy szakértő: mi is ez a leválasztó és az F csatlakozó? Tudnál esetleg egy magyar linket adni hozzá?

biker

biker
Csatlakozva  26-12-2004

24 January 2007 18:51

bemész egy natennaboltba, és kérsz egy “földhurok leválasztó” egységet, és eléd tesz egy kb 3cm átmérőjű, 6cm hosszú rudat, két F csatival
F csatlakozót, koax kábelhez használják, csak menetes, nem összedugós, és sokkal jobb minőség, mint a síma koax :)
és nem 10Ft, hanem 40Ft darabja.

és barátod google:
http://www.pixmania.com/hu/hu/56533/art/goldkabel/ground-breaker-75-ohm-sz.html
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=475023&sid=686022c0ab1d14214cf14aeb6cc23a42

KT Electronics: VIII: Ker Diószeghy Sámuel utca 17/C
Tel: 313-0980
nyitva: 8-17.00

1. Kábelkon: 1021 Üdülő út 29.
Tel: 1-391-4110
nyitva asszem 8-tól

2. Elekrosat Kft
IX Ker. Rádai utca 34.
Tel: 2170-873
Nyitva: 9-17.30

3. Kardos Labor ELektronik Kft
XI Ker. Sopron utca 19.
Tel: 204-5634
Nyitva 9-16.00

4. Csepel Antenna Szaküzlet
XXI Széchenyi utca 59.
Tel: 277-0587
Nyitva: 8-18.00

még valami??? :)

herro

herro
Csatlakozva  25-11-2005

24 January 2007 19:01

Á, te vagy a barátom, nem google! :-) Azért kérdeztelek, mert fogalmam sincs, hogy mi ez az egész! A lényeg: kösz a válaszokat, segítettél!

sailman

sailman
Az összes posztok száma:  1770
Csatlakozva  14-12-2004

24 January 2007 19:03

Barney1981 - 24 January 2007 04:58 PM

Én tegnap egy nagyon enyhe búgó hangra lettem figyelmes este az új 20-as iMac C2D-m jobb alsó része felől. (nem tudom, milyen alkatérsze tartózkodik ott a gépnek). Ugyan nem próbáltam, hogy levegyem a hangerőt, de olyan félhangerőn volt alapból a gép. Hifivel nincs még összekötve, csak egér, meg a kábelmodemem csatlakozik hozzá.
Nem annyira hangos ez a búgás, alig hallható, viszont tegnap este felfigyeltem azért rá. Ha odateszem a kezemet, nagyon enyhe rezonanciát érzek azon a jobb alsó tájékán a gépnek.  Amikor magárahagyom a gépet, és pihenőállapotba kapcsolja magát, akkor az enyhe búgás megszűnik. Amikor újra tevékenykedni kezdtem, akkor megint hallható volt, miután visszakapcsolja magát. Remélem, nem lesz ebből valami gond, de ha tudna valaki erre ötletet mondani, hogy miért is lehet ez, azt megköszönném.

Van ott egy venti, az adja a hangot. Nálam is rezonál.

Barney1981

Barney1981
Csatlakozva  10-01-2007

24 January 2007 19:07

sailman - 24 January 2007 07:03 PM

Köszi! Remélem, nem lesz baj belőle. Csak azért írtam, mert azelőtt (péntektől van meg a gépem) nem tapasztaltam ezt a dolgot, tegnap este viszont feltűnt.

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Az összes posztok száma:  7062
Csatlakozva  09-07-2005

24 January 2007 19:30

biker - 24 January 2007 06:12 PM

mindene alu.
szerelőtálca, alja, oldalsín, felső lap, minden galvanikusan érintkezik 3 csavarral is, de a negyedikre összeomlik :)

Négy csavar már eléri a kritikus tömeget. :D

biker

biker
Csatlakozva  26-12-2004

24 January 2007 19:33

EDM - 24 January 2007 07:30 PM

mindene alu.

basszus, lehet hogy hasadó csavar? :D

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Az összes posztok száma:  7062
Csatlakozva  09-07-2005

24 January 2007 19:45

biker - 24 January 2007 07:33 PM

mindene alu.

Orosz erősítő? Mert akkor lehet, hogy a beépített Geiger-Müller számláló jelzi a sugárzást :)
De most komolyan, csavart cseréltél már? :D

biker

biker
Csatlakozva  26-12-2004

24 January 2007 20:06

EDM - 24 January 2007 07:45 PM
biker - 24 January 2007 07:33 PM

mindene alu.

Orosz erősítő? Mert akkor lehet, hogy a beépített Geiger-Müller számláló jelzi a sugárzást :)
De most komolyan, csavart cseréltél már? :D

anyagában még nem, csak azt, hogy melyik 3 helyre csavarok csavart :)

sailman

sailman
Az összes posztok száma:  1770
Csatlakozva  14-12-2004

25 January 2007 00:26

Barney1981 - 24 January 2007 07:07 PM
sailman - 24 January 2007 07:03 PM

Köszi! Remélem, nem lesz baj belőle. Csak azért írtam, mert azelőtt (péntektől van meg a gépem) nem tapasztaltam ezt a dolgot, tegnap este viszont feltűnt.

Kicsit fura dolog, van amikor nekem fel se tűnik, máskor elég zavaró. És nem a terhelés miatt van, alap állapotban is.

Ami még elő szokott fordulni, hogy berezonál az asztal is, és az fokozza a mély, búgó hangot. Ezért én tettem az iMac alá egy puha, rugalmas anyagot.

Amúgy nálam az iStat pro widget szerint szinte mindig 800, 1400, 800 a ventik a sebessége.

Peter...

Peter...
Csatlakozva  10-09-2005

25 January 2007 01:55

cssonic - 24 January 2007 06:28 PM

Sziasztok, tud valaki ebben segíteni..? van egy eladó Mac-em, ezek a paraméterek, el szeretném passzolni, van valakinek ötlete, tanácsa, mennyit ér, stb, stb..? kösz előre is!

PowerMAC G5, CPU PowerPC G5 (2.2), number of CPU 2, 2GHZ, L2 cacheper CPU 512 KB, Memory 1,5 GB, bus speed 1GHZ

Ha nem zúg a hangkártyája , akkor inkább az Adás-Vétel rovattal kéne próbálkoznod ... :)

Peter...

Peter...
Csatlakozva  10-09-2005

25 January 2007 01:57

biker - 24 January 2007 06:51 PM

bemész egy natennaboltba, és kérsz egy “földhurok leválasztó” egységet, és eléd tesz egy kb 3cm átmérőjű, 6cm hosszú rudat, két F csatival
F csatlakozót, koax kábelhez használják, csak menetes, nem összedugós, és sokkal jobb minőség, mint a síma koax :)
és nem 10Ft, hanem 40Ft darabja.

és barátod google:
http://www.pixmania.com/hu/hu/56533/art/goldkabel/ground-breaker-75-ohm-sz.html
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=475023&sid=686022c0ab1d14214cf14aeb6cc23a42

KT Electronics: VIII: Ker Diószeghy Sámuel utca 17/C
Tel: 313-0980
nyitva: 8-17.00

1. Kábelkon: 1021 Üdülő út 29.
Tel: 1-391-4110
nyitva asszem 8-tól

2. Elekrosat Kft
IX Ker. Rádai utca 34.
Tel: 2170-873
Nyitva: 9-17.30

3. Kardos Labor ELektronik Kft
XI Ker. Sopron utca 19.
Tel: 204-5634
Nyitva 9-16.00

4. Csepel Antenna Szaküzlet
XXI Széchenyi utca 59.
Tel: 277-0587
Nyitva: 8-18.00

még valami??? :)

Ezt én is kipróbálom , basszus 17 éve nem nézek Tv-t , lehet hogy megoldódik végre a gondom ?    :)))

( A “Szomszédok” megy még ?? )

igloka

igloka
Az összes posztok száma:  151
Csatlakozva  22-01-2007

10 January 2011 03:31

Nos én is a témaíndító problémához hasonlóval küzdök, a jelek földhurokra utalnak, de egyik tipp sem kezelte a problémát. A MacBokk Promat ha összekötöm az erősítőmmel (amire semmi más nincs kötve, a kondenzátorokat most cseréltem le benne), semmi probléma nincs. Ha viszont a Pro-ra tápkábelt dugok (másik konnektorba, mint amiben az erősítő van), a hangszórók akkor kezdenek el búgni, ha a jack kimeneten nincs feszültség. Ez, ha nincs jel, 30 mp után következik be, gondolom szoftveres ügy. A gépen még van egy usb-s külső vinyó, ha ezt bedugom, hasonló a jelenség. A búgás nem adódik össze, ha mindkettő rajta van a gépen, de jelen van. A külső vinyótól akkor is búg, ha a saját kapcsolójával kikapcsolom.
Próbáltam megoldani úgy, hogy közös elosztóra rakom őket, de úgy még akkor is búgott a hangszóró, ha feszültség alatt volt a jack kimenet. Próbálkoztam villa-fordítva-bedugással, de hiába. A földhurok meg azért lenne furcsa, mert egyedül az erősítő van földelve az egész szobában. Ha más földelt nincs konnektorba dugva, elvileg nem lehetne hurok.
Van valami ötletetek?
Előre is kösz!

Tzupi

Tzupi
Az összes posztok száma:  1599
Csatlakozva  24-12-2008

10 January 2011 05:37

Macbook gyári kábele földelt amúgy.

Ha van lehetőséged, hogy szerezz egy di-box-t, akkor próbáld meg vele. Ha azzal nem zúg, akkor 100% h földhurok volt.

graphitom

graphitom
Az összes posztok száma:  77
Csatlakozva  28-06-2006

10 January 2011 16:46

Első körben próbáltad - saját felelősségre - a mac tápjának földelését kiiktatni (szigszalag)?

Bár ahogy olvasom inkább az erősítőt piszkálnám )pontosan milyen erősítő? ) és azt nem földelném - mégegszer saját felelősségre - majd tovább nyomoznék.

igloka

igloka
Az összes posztok száma:  151
Csatlakozva  22-01-2007

10 January 2011 16:55

graphitom - 10 January 2011 04:46 PM

Első körben próbáltad - saját felelősségre - a mac tápjának földelését kiiktatni (szigszalag)?

Bár ahogy olvasom inkább az erősítőt piszkálnám )pontosan milyen erősítő? ) és azt nem földelném - mégegszer saját felelősségre - majd tovább nyomoznék.

A mac tápja hosszabbító kábel nélkül eleve nincs földelve, a búgás így is hallható. Az erősítőt meg végképp nem szeretném földelés nélkül hagyni, fémházas, régi, Qualiton sztereo erősítő, ha jól tudom, ez volt az első sorozatgyártott magyar erősítő. Vaterán találtam jó olcsón transzformátoros galvanikus audio leválasztót, azt fogom az rca közé iktatni, és jelentkezem a tapasztalatokkal.

Theorba

Theorba
Az összes posztok száma:  3076
Csatlakozva  08-12-2005

10 January 2011 17:22

1) Az én MBP tápját kétféleképpen lehet konnektorba dugni.
Hosszabbítóval leföldelve az adaptert , vagy földelés nélkül közvetlenül.

2) Ellenőrizd a földelést, nem hamis-e? — gyalázat, de ez bizony sajnos előfordulhat.

(Ha kondit tudsz cserélni, akkor ezt is tudod, hogyan kell.)

Az említett közös elosztó gondolom a TELJES rendszert magábafoglalja erősítőstől.

Szerk: látom, közben fejlődtek a dolgok.

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

10 January 2011 17:31

erősítő és a laptop egy konnektorba van dugva?

Apróhirdetések

Hírek