folyamatos zenelejátszás böngészés közben a böngészôben

gulyás

gulyás
Az összes posztok száma:  1479
Csatlakozva  02-03-2006

04 September 2006 03:20

Sziasztok!

Talán tud valaki segíteni: a barátnôm honlapjára szeretnék zenét tenni, hogy böngészéskor a zene ne szakadjon meg, tehát a honlap aloldalainak betöltésekor ne induljon mindig újra a zene, hanem folyamatosan játsza le a böngészô. Van erre valami mód?

ZajtiB

ZajtiB
Az összes posztok száma:  1953
Csatlakozva  23-11-2005

04 September 2006 03:41

Annyira nem vagyok guru, de ha úgy oldod meg hogy vagy egy oldal, és a többi oldal az csak framek-ben jelenik meg, akkor a főoldalba berakott zene mindig menni fog… csak a frames oldalakat némelyik böngésző nem frissíti rendesen, de ez egy megoldás lehet…

gulyás

gulyás
Csatlakozva  02-03-2006

04 September 2006 11:27

köszi, ez nekem is eszembe jutott… mondjuk ha más nem lesz, akkor lehet, hogy ezt fogom csinálni… bár gy?lölöl a frameket…

Taktor

Taktor
Az összes posztok száma:  277
Csatlakozva  02-02-2006

04 September 2006 11:55

esetleg flash…

gulyás

gulyás
Csatlakozva  02-03-2006

04 September 2006 14:03

De hogy lehet pl. azt megcsinálni, hogy a flash az új lap betöltôdésekor ugyanott folytassa, ahol az elôzô lapon befejezte a zenélést? Még az jutott eszembe, hogy a fôoldal megnyitásakor egy kis pop-up-ban elindul a zene, és az a háttérben megy… igenám, csakhogy ha a fôoldalra navigál a lúzer, akkor megint újraindul… Esetleg valami script-tel meg lehetne oldani, hogy nézze meg az oldal, hogy megvan-e már nyitva az abak, s ha igen, ne nyissa meg újra?

Lehet, hogy olyat akarok, amit nem lehet?

ZajtiB

ZajtiB
Csatlakozva  23-11-2005

04 September 2006 15:00

Ez a megoldás bonyolult szerintem. Nekem a frames változatnál nincs jobb ötletem. A gportálon egyes honlapokon van zene. pl: http://gportal.hu/portal/fuvoszenekar/  itt. le kll lesni, hogy hogy csinláják.

gulyás

gulyás
Csatlakozva  02-03-2006

04 September 2006 15:11

Itt is újraindul a zene minden egyes újabb betöltôdésnél… Azt hiszem, ehhez valami külön, spéci progi vagy plug-in kellene, ha a frames megoldást elvetem… a baj az, hogy google-ben is hiába keresgélek… Mondjuk az ugrott be (és jól is nlzne ki), hogy a honlap betöltôdésekor egy külön ablakban megjelenne egy flash lejátszó, keret nélkül, dizájnosan, és ráadásul a számok közt is válogatni lehetne… A kilépéskor pedig mondjuk a holnap automatikusan ellenôrizné, hogy nyitva van-e a flash ablak, és bezárná, ha igen.
Valami elegáns megoldás kellene…

iJoe

iJoe
Az összes posztok száma:  3641
Csatlakozva  15-02-2004

04 September 2006 15:19

Csinálsz egy egy pixel vastag felső frame-et, és senkinek fel sem fog tűnni a dolog. Nem kell durva frame-eket csinálni. Szerintem a zene önmagában jobban fogja zavarni a felhasználókat, mint a frameset. :-)

ZajtiB

ZajtiB
Csatlakozva  23-11-2005

04 September 2006 15:20

Van egy ilyen flash plugin:
http://www.musicorg.hu ezt az oldalt nézd meg, ott a főoldalon is van egy kis player. Régen próbálkoztam ilyennel, nekem nem sikerült, de megkérdezhetem azt, aki csinálta az oldalt, ő csak tudja hogy van ez:) Mondjuk ez is megszakad ha más oldalt nyitsz meg. de tényleg csak a flashes megoldás jó szerintem… Egy olyat lehetne csinálni, hogy minden oldal alján egy kis frameben van egy oldal ami zenét játszik, és sosem frissül.

gulyás

gulyás
Csatlakozva  02-03-2006

04 September 2006 15:29

iJoe - 04 September 2006 03:19 PM

Csinálsz egy egy pixel vastag felső frame-et, és senkinek fel sem fog tűnni a dolog. Nem kell durva frame-eket csinálni. Szerintem a zene önmagában jobban fogja zavarni a felhasználókat, mint a frameset. :-)

Ez egy olyan jelleg? honlap, ahol a zene remélhetôleg emelni fogja a böngészés élményét - népm?vészeti honlap, és a népzene (de nem klasszikus értelemben vett, hanem valóban népiesen, “koszosan” szóló népzene) kicsit kiragadja az embert a megszokott, “rutinszer?” böngészések világából.
Legalábbis ezt szeretném.

Amúgy a http://www.torellas-art.com oldalról van szó. Persze a zene ki- és bekapcsolhatósága, valamint a hangerôszabályozás jelen kell legyen, különben valóban idegesítôvé válhat…

gulyás

gulyás
Csatlakozva  02-03-2006

04 September 2006 15:32

Köszi ZajtiB, megnézem. Mellesleg lehet, hogy nem egy pixel vastag frame-t kellene csinálnom, hanem egy egész navigációs sávot pl. flash-ben a számok választásához, hangerôszabályozáshoz stb. És mondjuk leraknám az oldal aljára. Még jól is nézhet ki, ha ügyes vagyok :)

Mangaartist

Mangaartist
Az összes posztok száma:  280
Csatlakozva  11-06-2006

04 September 2006 15:34

Esetleg csinálj egy külön fram-et, és abba rakj egy zene scriptet, aminek nincs látható kezelőfelülete. Ha iJoe is ugyanezt mondta, akkor bocsi.

gulyás

gulyás
Csatlakozva  02-03-2006

04 September 2006 15:41

iJoe is és te is és ZajtiB is, lassan kezdem belátni, hogy ez a megoldás… Mostmár csak esztétikussá kell tennem… Köszi mindenkinek!

Dr_Thomas

Dr_Thomas
Az összes posztok száma:  631
Csatlakozva  13-02-2006

04 September 2006 17:29

ÉS hogyha valahonnan “lopnál” egy olyan javascriptet amivel ez megoldható?

gulyás

gulyás
Csatlakozva  02-03-2006

04 September 2006 17:38

Hol láttál ilyet?

Dr_Thomas

Dr_Thomas
Csatlakozva  13-02-2006

04 September 2006 19:35

gulyás - 04 September 2006 05:38 PM

Hol láttál ilyet?

Ha Javascripteset akarsz: javascript.lap.hu /szerintem itt biztos találsz/
Ha pedig Flash akkor: flash.lap.hu
Nem vagyok benne biztos, de egyik haverom azt hiszem hogy javascriptel csinálta meg, és innen szedte le a forrását. De ha a googléba beírsz valami célravezető keresést, akkor is biztos találni fogsz!

Dr_Thomas

Dr_Thomas
Csatlakozva  13-02-2006

04 September 2006 19:41

----Blade----

----Blade----
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  27-12-2007

27 December 2007 16:38

Hali!

Olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudok a honlapomra betenni 5-6 zenét úgy hogy ha megnyitok egy menüpontot akkor új zene szóljon de azért lehessen álítani másikat is. Mert 1 zenét 1 lapra tudok társítani de nekem az kellene hogy több lene közül lehessen választani.

Dufi

Dufi
Az összes posztok száma:  368
Csatlakozva  19-03-2007

27 December 2007 17:36

----Blade---- - 27 December 2007 04:38 PM

Olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudok a honlapomra betenni 5-6 zenét úgy hogy ha megnyitok egy menüpontot akkor új zene szóljon de azért lehessen álítani másikat is. Mert 1 zenét 1 lapra tudok társítani de nekem az kellene hogy több lene közül lehessen választani.

Flash-sel. (+xml) Egy statikus div-ben pl jobb fent van állandóan amiben egy flashplayer van.
Esetleg valami javascript, amit megadsz random hányból sorsoljon és minden case értékhez egy embed tag van hozzárendelve. A zeneszám-választhatóságot meg egy refresh-szerű gombbal képzelném el ami onclick-re értéket ad át ami betöltéskor már felvett így az adott random érték már nem jönne fel. Tovább már nem merem írni, mertkezdek én is belebonyolódni :) Ilyesmit tudtam elképzelni.
Nagyon ritka az a honlap ahol kellemes zenét hallgatni, főleg ami minden sávszélességen is jó, mivel a sok lúzer behányja az 5 megás zenét és számára ennyi és persze azt hiszi, hogyha már egy oldal zenél akkor az “fú de menő”.

Apróhirdetések

Hírek

Szolgáltató lesz az Apple?

2015. 08.04. @ 09:47
0