Zeneszerkesztõ, de melyik?

Spikee

Spikee
Az összes posztok száma:  512
Csatlakozva  27-02-2006

02 May 2006 01:42

Sziasztok

Szeretnék megtanulni zenét szerkeszteni, de nem tudom melyikkel is kezdjem. Ti mit ajánlotok?

zol23

zol23
Az összes posztok száma:  133
Csatlakozva  09-12-2005

02 May 2006 01:47

ott a garage band. ? nem?  :)

Gorgo

Gorgo
Az összes posztok száma:  388
Csatlakozva  25-11-2005

02 May 2006 01:50

Kezdetnek a GB-nél jobbat szerintem nem találsz. Ráadásul ott csücsül a gépeden. Utána Logic vagy Cubase.

Pistooli

Pistooli
Az összes posztok száma:  335
Csatlakozva  05-01-2005

02 May 2006 01:52

a garageband hibátlan a kezdéshez… pláne a Jam Pack kiegészítésekkel…

Spikee

Spikee
Csatlakozva  27-02-2006

02 May 2006 01:54

Én azt sem tudtam mi az:-)
Köszi

Pistooli

Pistooli
Az összes posztok száma:  335
Csatlakozva  05-01-2005

02 May 2006 02:21

Spikee - 02 May 2006 01:54 AM

Én azt sem tudtam mi az:-)
Köszi

akkor hajrá Garageband… és ismerkedj a “loop"okkal, meg egyebekkel… és nézz rá a Jam Pack csomagokra a google-ban… :-)

morph

morph
Az összes posztok száma:  575
Csatlakozva  01-05-2005

02 May 2006 02:53

nem tudtok a Livehoz hasonlót, csak mondjuk kisebb tudásút olcsóbban? tehát hogy élőben lehessen a loopokkal játszani meg effekteket esetleg, de az már annyira nem is fontos.

almaTom

almaTom
Az összes posztok száma:  715
Csatlakozva  27-07-2005

02 May 2006 12:56

Szia Spikee!
Mit értesz az alatt, hogy zeneszerkesztés? Te akarod írni a zenét az elsô hangtól az utolsóig, vagy már meglévô “anyaggal” dolgozni? Mert ha az utóbbit szeretnéd, akkor valóban a garageband a jó választás. A végállomás meg úgy is egy logic lesz :-)

Spikee

Spikee
Csatlakozva  27-02-2006

02 May 2006 20:12

Szia almaTom

Én szeretném magát a hangokat is szerkeszteni, és ebből csinálni zenét.

Dr.Soma

Dr.Soma
Az összes posztok száma:  179
Csatlakozva  22-10-2005

02 May 2006 20:53

Spikee:
próbáld ki a reason-t.ebben találsz analóg modellezésű szintiket, wavetable cuccot, samplert, dobgépet, rakás effektet.nagyon zsír kis cucc, el lehet vele ütni az időt rendesen, és viszonylag jól is szól.a sequencere elég egyszerű, bár a logichoz képest csattogós falepke, szóval nem komoly, de tényleg jó dolgokat lehet kihozni belőle.a gb elég korlátolt ehhez képest, szóval szerintem érdemes ráugrani a reasonre.üdv.

Volunteer

Volunteer
Az összes posztok száma:  16
Csatlakozva  24-01-2006

02 May 2006 21:23

A Reasont én is ajánlom, a probléma csak az, hogy nincs belőle unibin verzió. :(((  Én is asap megvenném, ha kihoznák. Egyébként a Reason nagyon jól kombinálható akár a GB-del vagy a Logickal: Rewire. :)))

Spikee. Töltsd le a tesztverziót a http://www.propellerheads.se oldalról, de sajna a performance kicsit gyenge lesz, mivel PPCs a demó.  Egyébként nagyon hamar várható a végleges Reason 3 Inteles gépekre is, mivel a teszt a Beta 2-nél jár - nagyon jól megy, én is kipróbáltam, csak még egy picit bugos. :D

solareclipse

solareclipse
Az összes posztok száma:  8646
Csatlakozva  08-06-2005

02 May 2006 21:42

Spikee - 02 May 2006 01:42 AM

Sziasztok

Szeretnék megtanulni zenét szerkeszteni, de nem tudom melyikkel is kezdjem. Ti mit ajánlotok?

Ciao!

Mindenképen Logic macen ez a námber ván ;).
hanyagold a garázst mert jo meg minden de egy lépcsöfokot megsporolsz ha egyböl logical kezdesz…
a cubse is rendben van ha pc-zel…

a reson meg hát hogy is mondjam… most sokan megfognak tuti sértödni de sajnos elég leves szegénykém inább csak ismerkedni jo (de minek tanulnád meg ha uána kezdheted majd ujra az egészet…)
kérdés? jáccciolsz valamilyen hangszeren ? milyen stilus zene az amit szeretnél készíteni ezek mind meghatározák milyen programba is gondolkodj.
ui.: zenét nem szerkeszteni hanem szerezni kell!

bohitomi

bohitomi
Az összes posztok száma:  442
Csatlakozva  29-11-2005

02 May 2006 23:18

Abszolút osztom SolarEclipse véleményét.
A garázs játékszer amivel max bohockodni lehet de zenétírni semmiképpen sem.
Reason pedig szintén komolytalan bizonyos szint után.
Én szivem szerint a Native Instruments cég Reaktor nevű programocskát ajánlom amiben vagy csak használod a legyártott hangszereket vagy összeraksz egy kedvedre valót (persze megfelelő hangtechnikai tudással a hátadmögött.)

tessék: http://www.native-instruments.com/index.php?id=reaktor5_us&ftu=063b51f61e&flash=8

Spikee

Spikee
Csatlakozva  27-02-2006

02 May 2006 23:50

Köszönöm szépen a válaszokat. Én elektronikus zenét szeretnék, stílusban Leftfield, Adam Freeland, Anthony Pappa stílusú zenéket

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

02 May 2006 23:57

Spikee - 02 May 2006 11:50 PM

Köszönöm szépen a válaszokat. Én elektronikus zenét szeretnék, stílusban Leftfield, Adam Freeland, Anthony Pappa stílusú zenéket

egyyértelmü logic… jo pár drabb de jo soft szinti egy normális lehalgató rendszer midi bill éppkézlább hangkari….

utána pedig jöhetnek a vassak ;) :D

Spikee

Spikee
Csatlakozva  27-02-2006

03 May 2006 00:01

:-)
Amatőr gyík vagyok egyenlőre ehhez… zenei előéletem sincs :-) Kíváncsi vagyok az első trancsírom milyen lesz :-D

Spikee

Spikee
Csatlakozva  27-02-2006

03 May 2006 00:03

Ez a Logic 7.1 pro akkor jó lesz? Ez még nem inteles, de azért fut nem?

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

03 May 2006 01:16

elég neked a Logic Express is :)
gondolom nem veszed meg gyáriba Pro-hoz meg nincs igazán jo crack :)

Spikee

Spikee
Csatlakozva  27-02-2006

03 May 2006 01:20

Az biztos hogy nem :-) Egyébként mi a zeneszerző és szerkesztő között a különbség? Ez gyógyegér kérdés de felvállalom :-)

Volunteer

Volunteer
Az összes posztok száma:  16
Csatlakozva  24-01-2006

03 May 2006 02:07

Spikee. Hát igen, én is a Logic mellett kardoskodnék, sztem kezdésnek bőven megfelelő az Express - amúgy is eléggé bonyolultnak tűnik az átlagembernek a felépítése első látásra. Az Inteles Mac-en ne is próbálkozz a 7.1-gyel (PPCs), ha jól emlékszem, egyáltalán nem fut a Intelesen (vagy legalábbis nagyon nem ajánlják :)))

Lalala

Lalala
Az összes posztok száma:  213
Csatlakozva  01-05-2006

03 May 2006 04:18

andrash@imac - 02 May 2006 02:53 AM

nem tudtok a Livehoz hasonlót, csak mondjuk kisebb tudásút olcsóbban? tehát hogy élőben lehessen a loopokkal játszani meg effekteket esetleg, de az már annyira nem is fontos.

A Live -nak is van Lite változata, amelyet sokszor adnak “ajándékba” ilyen-olyan termékekhez. Én pl. amikor a laptopomhoz vettem hordozható billentyüzetet, kaptam hozzá egy Live Lite verziót…. Szóval érdemes megnézni mihez kaphatsz ilyet, mert az “semmibe” nem kerül és majdnem annyit tud, mint a full-os Live.

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9042
Csatlakozva  25-06-2004

03 May 2006 05:05

Azert a Reason nem olyan komolytalan gyerekjatek:))) Csak jo kezek koze kell kerunie.

Errol az jut az eszembe amikor egyik haverom eladta a Nintendo64-eset az 1080 (fok) jatekkal (nagyon nagy jatek), mert o mar vegigjatszotta cimszoval. Aztan kesobb rajott, hogy kb 5%-at sem jatszotta vegig, ekkor mar keso banat volt:)

xs

xs
Az összes posztok száma:  181
Csatlakozva  03-09-2005

03 May 2006 16:01

Digital Performer-t senki nem használ??!

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

03 May 2006 18:12

kemeng - 03 May 2006 05:05 AM

Azert a Reason nem olyan komolytalan gyerekjatek:))) Csak jo kezek koze kell kerunie.

absolute.hu-n ezen már több kilométenyi vita van a reson egy bizoyos idő után csak korláoz és mellette iszonyat szar hangása van akkár mit mondasz simán ki lehet szurni a rezsos zenéket ( a legnagyobb baj hogy programok készitik nem pedig zenészek)

Nu_Tone - 03 May 2006 04:01 PM

digital performa tudomásom szerint meg MIDI-be nem a legerössebb és mivel az uriember eletronikus zenét szeretne így midi nélkül hallott dolog (ráadásul egyetlen egy külső hangszere sincs még)

a Live meg a nevébe is hordoza hogy LIVE én is kaptam a hangkarimhoz little verziot 20 perc után rájöttem hogy isszonyat jo a kezelő felület isszonyat szép az eglsz csak éppen keveset tud :( logichoz képest “semmit”)

a műszaki rajzot szokták szerkeszteni
a zenét meg szerezni…

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

03 May 2006 18:15

SolarEclipse - 03 May 2006 06:12 PM

absolute.hu-n ezen már több kilométenyi vita van a reson egy bizoyos idő után csak korláoz és mellette iszonyat szar hangása van akkár mit mondasz simán ki lehet szurni a rezsos zenéket ( a legnagyobb baj hogy programok készitik nem pedig zenészek)

digital performa tudomásom szerint meg MIDI-be nem a legerössebb és mivel az uriember eletronikus zenét szeretne így midi nélkül hallott dolog (ráadásul egyetlen egy külső hangszere sincs még)

a Live meg a nevébe is hordoza hogy LIVE én is kaptam a hangkarimhoz little verziot 20 perc után rájöttem hogy isszonyat jo a kezelő felület isszonyat szép az eglsz csak éppen keveset tud :( logichoz képest “semmit”)

Spikee - 03 May 2006 01:20 AM

Egyébként mi a zeneszerző és szerkesztő között a különbség?

a zenét meg szerezni…

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

03 May 2006 18:16

SolarEclipse - 03 May 2006 06:15 PM

Spikee - 03 May 2006 01:20 AM

Az biztos hogy nem :-) Egyébként mi a zeneszerző és szerkesztő között a különbség? Ez gyógyegér kérdés de felvállalom :-)

a zenét meg szerezni…

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

03 May 2006 18:17

SolarEclipse - 03 May 2006 06:16 PM

a zenét meg szerezni…

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

03 May 2006 18:18

ne értem miért rakja ilyen izébe a hozzá szollásaim… :/

xs

xs
Az összes posztok száma:  181
Csatlakozva  03-09-2005

03 May 2006 18:48

én használtam Digital Performer 4.5-öt, 4.61-et MIDI keyboard-dal és kontrollerekkel, egy rakat szoftverszintivel. soha semmi gondom nem volt vele. ráadásul nemrég kijött a DP 5.0 . . .

Eki

Eki
Az összes posztok száma:  1864
Csatlakozva  03-01-2006

03 May 2006 20:37

Mindenképp Logic Pro vagy Express a legjobb kezdöknek és profiknak egyaránt. Logic audiózásban kicsit “elmaradott” (mondjuk Live!-hoz képest) de a megoldás Rewire! Midizésre nincs jobb Logicnál.

Loopokkal történö munkához mindenképp Ableton Live!

Tommy V.

Tommy V.
Az összes posztok száma:  6
Csatlakozva  08-05-2006

08 May 2006 04:29

Sziasztok!

Sajna Nem vagyok -/úgy tünik egyenlőre még…/- Mac-es.
Alapvetően az érdekelne létezik vajon cubase /pl:SX/ mac-re??????????
A kérdés azért égető, mert az eddigi összes zeném abban írtam és higgyétek el van egy pár.
Szóval nem akarom előlről kezdeni.
Segítsetek plz!!!!!!!

üdv!

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

08 May 2006 04:38

persze hogy létezik
az összes sx megjlenet macre is de készülj fel rá hogy cubase sx 3hoz nincs crack :) vagyis nekem nem sikerült találni mivel az is hardwear kulcsos mint a logic :)

de amugy ha macet veszel jobb ha elkezded át importálgatni logicba a muzaxokat ;)

Tommy V.

Tommy V.
Csatlakozva  08-05-2006

08 May 2006 04:52

Nagyon Köszi!

....de akkor hogyan csinálták meg Pc-n hw kulcs nélkül?

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

08 May 2006 04:53

ott feltörték csak maces kevés van :) és nem foglakoztak vel eleget…
fe lehet törni minden fel lehet…

és most itt kell befejezni ez nem warez sájt!

amugy ha neked annyira fontos illik megvásárolni…

kemeng

kemeng
Csatlakozva  25-06-2004

08 May 2006 04:57

Na latod pontosan ebben nem vagyok olyan biztos…:))) Sok helyrol hallottam mar ezt, biztos van benne valami, es pont ezert irtam azt, hogy jo kezek koze kell kerulnie, persze nem art ha van par giga hang alapanyag is:))))

Tommy V.

Tommy V.
Csatlakozva  08-05-2006

08 May 2006 05:01

OK. srácok Fejet hajtok.

Igazatok van, de előbb a G4 -et kell megvenni!!!
Az sem lesz egyszerű.
Meg aztán a zenéimmel sem kerestem egy rúpiát sem, de ha úgy alakulna veszek egy marék SX-et és szétszórom a tenger felett!!!!!!!

:-)

Tommy V.

Tommy V.
Csatlakozva  08-05-2006

08 May 2006 05:06

Bár a környezetvédelemre is kéne adni,úgyhogy inkább marad a nyócker.
Ott most úgy is lomtalnítás van. ;)
Na azt kéne látnotok.

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Az összes posztok száma:  3965
Csatlakozva  13-02-2004

08 May 2006 07:10

Spikee, igazán nem szeretnék ok nélkül be(le)szólni, de a Zene többi részével már tisztában vagy? Valóban _csak_ az hiányzik, hogy megtanulj egy szerkesztőprogramot kezelni? Mert akkor megvehetsz akár egy Logic Expresst is, van hozzá magyar nyelvű manuál, végigbogarászod pár hónap alatt, és már meg is vagy. (Ha kérdésed van kapsz supportot, stb.) Viszont ha nem egészen így áll a helyet, akkor ez nem lesz ilyen egyértelmű menet.

Az általad felsorolt arcok nem azért vannak ott, ahol, mert megtanultak valamilyen “zeneszerkesztőt” használni. Valószínüleg volt bennük még valami. Ha ez a mégvalami megvan benned, akkor az ingyenes GarageBanddel is fogsz tudni érdekeset alkotni. Rájössz majd, hogy neked miben kevés és hogy merre érdemes továbbfejlődnöd. Több programból is létezik demóverzió, érdemes ezeket kipróbálgatni. Persze előtte nem árt, ha van mihez viszonyítanod. Ehhez pl. elég jó a GarageBand.

Mellesleg kezdőknek én nem feltétlenül ajánlanék Logicot. Nem csak azért mert még az Express verzió is közel 100 rugó, hanem az még önmagában semmit sem ér, és akkor kidobott pénz. Először kéne egy normális lehallgató rendszer, vagy legalább egy fejhallgató, esetleg MIDI-kontroller, netán valamilyen normálisabb hangkártya, hangminták, szoftverhangszerek, esetleg pár témábavágó könyv, stb. Abból a pénzből, amibe egy komolyabb szerkesztőprogram kerül, ezeket mind be lehet szerezni, és utána elkezdeni bohóckodni akár egy Garage Banddel. (Érdemes körülnézni, hogy itt egyesek mit tudnak kihozni belőle, aztán lehet fikázni, hogy mire nem elég a tudása.)

Ez az egész helyzet—bár nem újkeletű—arra emlékeztet, amikor valaki szerez ez egy tört Photoshoppot, meg egy Korellt és azt hiszi, ő most már topdizájrner… Nem ismerlek, nem tudom milyen a háttered, de tartok tőle, hogy nem lesz ez ilyen egyszerű.

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Csatlakozva  13-02-2004

08 May 2006 07:45

Ja, és mégegy. Szerintem a magyar könnyűzenei élet legnagyobb része—tisztelet a kivételnek—azért olyan amilyen, mert meglévő előadókat, irányzatokat majmolnak. Célszerű beleolvasgatni a példaképek éltrajzába, ők honnan indultak, hogyan, miért és kivel zenélnek? Olyan egyszerű kimondani, hogyaszongya Leftfield-szerű zenét szeretnék csinálni. Ez sajnos lehetetlen. Leftfield csak egy van. Lehet próbálni utánozni, de minek? Jobb nem lesz, ugyanolyan már van, a silány utánzat meg beégés. Arról nem is beszélve, hogy ha saját soundot akarsz létrehozni, ahhoz saját utakat kell keresned. Sokan évekig tekergettek vas szintiket, aztán szoftokat, aztán a kapott hangokat szétszedték és újra összerakták, mire megértették, hogy mi miért szól úgy (Ha ezt az utat választod, akkor a Reason mondjuk valóban jobb). Aztán el lehet kezdeni próbálkozni saját hangokat tekerni. Persze hasonlítani fog a példaképek hangjaira, ha neked az tetszik, igyekszel olyasmi hangszíneket csinálni, de előfordulhat az is, hogy teljesen új, addig nem hallott dolgokat fedezel fel, s majd jobbnak tartod a példaképek hangjainál. Na itt kezdődhet el az igazi alkotás.

A kezdeteknél talán még Garageband sem kell. Tuti vannak ingyenes, vagy demó modellezőprogramok, amikkel el tudsz indulni és segít megérteni az alapokat (additív/szubtraktív szintézis, filterek, oszcillátorok, burkológörbék és társaik). Most sounddesignról beszélek. Loop pakolgatáshoz mondjuk a GB a legalkalamasabb, csak kell hozzá egy rakás jó loop, amiket vagy megveszel méregdrágán, vagy saját magad állítod elő őket, de az megint egy külön tudomány…

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Csatlakozva  13-02-2004

08 May 2006 07:57

Egy utolsó most. Azon is érdemes elgondolkodni, hogy itt dobálóztok több százezer forintos szoftverekkel. Vajon ha nem lenne meg annak a lehetősége, hogy ingyen megszerezzétek, akkor is ilyen kevélyen ajánlgatnátok?! Most nem erkölcsrendészkedni akarok, csak nem értem. Spikee feltehetőleg kezdő. Egy Logic Pro, vagy egy Digital Performer számára masszív overkill. A MIDIzés alapjait egy GB-vel is meg lehet tanulni bőven, és az vagy ingyenes, vagy elég olcsó (az iLife részeként). Nem szeretem az ilyen “brute force” módszereket, hogy “letöltök egy raklapnyi highend programot, az egyik talán majd működik is feltörve, oszt majd csak kigazsulálom valahogy, mert valaki aszondta, ez a tuti… Lehet, hogy neked nem is az kéne, lehet, hogy nem is tudja azt, amire szükséged van, és még illegalis is. Ezek csak eszközök ahhoz, hogy megvalósíts valamit. Mint festőnek az ecset, írónak a toll. Hiába veszek (lopok) ugyanolyan golfütőt, mint Tiger Woods, nem lesz belőlem egycsapásra golf világbajnok.

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

08 May 2006 10:58

azért azt hozza füzném hogy tanulási kedvezményel vagy mi a neve megvásárolható a logic express 40e forint alatt!

kereskedöket kelll mekérdezni a részletekröl…
amugy tény ogy kezdőnek durva lesz a logic de !
minek fektetebe az energiát ha rá félével tanuhacc ujra vaalmit ezért kell kihagyni a garázs lépcsöfokot.
gitárosoknak jo a cuc de aki elektonikus zenébe gondolkodik meg föleg midizni akkar annak nem jo!

a rezsórol meg annyit hiába van 1 terra hangmintád akkor is szarul szol a program és egy biznyos idő után korlátoz .

kemeng

kemeng
Csatlakozva  25-06-2004

08 May 2006 11:12

Ghost teljesen igazad van, ezt mar akartam mondani. Alapokra otthoni felhasznalasra tokeletes vmi kezdo program, ha az ember jo (van erzeke hozza) akkor mehet egyre feljebb es feljebb. Pld egyik ismerosom monda, hogy odaadja a Reason biztonsagi masolatat:),  de visszautasitottam. Nekem eleg egyelore a GB, (igaz sok dolgot nem tudok megcsinalni vele) de arra, hogy neha dobalgatok loopokat, pakolgatok at hangokat (azt is lehet vele;) ) arra nekem boven eleg.

kemeng

kemeng
Csatlakozva  25-06-2004

08 May 2006 11:16

SolarEclipse - 08 May 2006 10:58 AM

a rezsórol meg annyit hiába van 1 terra hangmintád akkor is szarul szol a program és egy biznyos idő után korlátoz .

Ha van erzeked a zenehez, akkor akar dos alatt a Fasttacker II.-vel is jot alkotsz:))) Hiaba van millas cuccod, ha nincs hozza semmi tobb…

En ezzel zarnam le a milyen zenekeszito programot hasznaljak temat….

iFish

iFish
Az összes posztok száma:  3119
Csatlakozva  11-01-2006

08 May 2006 12:26

..~Ghost~.. - 08 May 2006 07:45 AM

Ja, és mégegy. Szerintem a magyar könnyűzenei élet legnagyobb része—tisztelet a kivételnek—azért olyan amilyen, mert meglévő előadókat, irányzatokat majmolnak. Célszerű beleolvasgatni a példaképek éltrajzába, ők honnan indultak, hogyan, miért és kivel zenélnek? Olyan egyszerű kimondani, hogyaszongya Leftfield-szerű zenét szeretnék csinálni. Ez sajnos lehetetlen. Leftfield csak egy van. Lehet próbálni utánozni, de minek? Jobb nem lesz, ugyanolyan már van, a silány utánzat meg beégés. Arról nem is beszélve, hogy ha saját soundot akarsz létrehozni, ahhoz saját utakat kell keresned. Sokan évekig tekergettek vas szintiket, aztán szoftokat, aztán a kapott hangokat szétszedték és újra összerakták, mire megértették, hogy mi miért szól úgy (Ha ezt az utat választod, akkor a Reason mondjuk valóban jobb). Aztán el lehet kezdeni próbálkozni saját hangokat tekerni. Persze hasonlítani fog a példaképek hangjaira, ha neked az tetszik, igyekszel olyasmi hangszíneket csinálni, de előfordulhat az is, hogy teljesen új, addig nem hallott dolgokat fedezel fel, s majd jobbnak tartod a példaképek hangjainál. Na itt kezdődhet el az igazi alkotás.

A kezdeteknél talán még Garageband sem kell. Tuti vannak ingyenes, vagy demó modellezőprogramok, amikkel el tudsz indulni és segít megérteni az alapokat (additív/szubtraktív szintézis, filterek, oszcillátorok, burkológörbék és társaik). Most sounddesignról beszélek. Loop pakolgatáshoz mondjuk a GB a legalkalamasabb, csak kell hozzá egy rakás jó loop, amiket vagy megveszel méregdrágán, vagy saját magad állítod elő őket, de az megint egy külön tudomány…

Teljesen egyetértek veled! Kezdőknek GB tökéletes, “ingyenes” és ha meglódulna a szekér, felfelé kompatibilis a Logic-kal. Nekem most jött meg a Logic Pro 7.2:). Nem most kezdtem, de a csomag “legértékesebb” része a három kötetes referencia manual, ami közel 3000 oldal! Még nem tettem fel, de amíg át nem nyálaztam, addig “fel sem teszem”, mert hihetetlen sokat tud a program, lehet hogy egyes részei valaki szerint nem tökéletesek (vagy van jobb), de szerintem hasonló komplex programcsomag nincs a piacon.

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

08 May 2006 12:58

kemeng - 08 May 2006 11:16 AM

Ha van erzeked a zenehez, akkor akar dos alatt a Fasttacker II.-vel is jot alkotsz:))) Hiaba van millas cuccod, ha nincs hozza semmi tobb…

En ezzel zarnam le a milyen zenekeszito programot hasznaljak temat….

fasttracker kető: 22kHz 16bit stereo volt probálj meg vele valami maradandot csinálni :)
én is használtam és hát… a tracker ugyis olyanok amilyenek… :D

iFish

iFish
Az összes posztok száma:  3119
Csatlakozva  11-01-2006

08 May 2006 13:06

És a “da-da-da” mekkora ötlet volt egy casio játékszintivel:) Nem az én stílusom, de az ötlet és a hangulat megvolt:)

chrom

chrom
Az összes posztok száma:  106
Csatlakozva  13-02-2004

08 May 2006 13:37

“digital performa tudomásom szerint meg MIDI-be nem a legerössebb”

gondolom ezt akartad írni, csak megkeveredtél: :)

“digital performer tudomásom szerint meg a legerôssebb MIDI-ben”

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Csatlakozva  13-02-2004

08 May 2006 13:49

azért azt hozza füzném hogy tanulási kedvezményel vagy mi a neve megvásárolható a logic express 40e forint alatt!

kereskedöket kelll mekérdezni a részletekröl…
amugy tény ogy kezdőnek durva lesz a logic de !
minek fektetebe az energiát ha rá félével tanuhacc ujra vaalmit ezért kell kihagyni a garázs lépcsöfokot.
gitárosoknak jo a cuc de aki elektonikus zenébe gondolkodik meg föleg midizni akkar annak nem jo!

Világos, de! :)

Ha te szeretnél maratonit futni én nem biztos, hogy azt ajánlanám, hogy vedd meg a legdrágább futócipőt, ahhoz a legújabb dresszt, egy profi lépésszámlálót, 24 karátos stoppert, fogadj személyi edzőt, stb. Lehet, hogy azt mondanám, először is fuss pár kört a háztömb körül és majd meglátod, hogy mennyire való neked ez az egész. Ahogy kezdőként hiába van Stardivari hegedűd, nem leszel tőle Paganini, ésatöbbi.

Neked már nyilván van gyakorlatod, így mondhatod, hogy a Logic (vagy DP, vagy CuBase, vagy akármi) a legjobb. Viszont kifelejted azt, hogy valszeg te sem Logic-kal kezdted és lehet, ha azzal kezdted volna, akkor lehet, hogy nem oda jutsz el, ahol most vagy. Huhh. Szóval a tanulás, tapasztalás folyamatát nem lehet megkerülni. Egy GarageBanddel pl. a többsávos modern zenekészítést, mint koncepciót meg lehet tanulni és ingyen, vagy bagóért van. (Ráadásul azokat a projekteket, amiket a GB-ben csiánlsz, a Logic is megnyitja, ha jól tudom.)

Aztán a másik, a Reason. Tudatosan használnva az egyik legjobb módszer a tanulásra. “Szarul” szól? Lehet. Mihez képest? Egy kezdőnek, aki saját hangokat akar csinálni, először mondjuk azt kell megtanulnia, hogy hogyan lesz egy szinuszos jelből négyszög, és mi a különbség, és mi lesz ha azt tovább szűri, stb. Az, hogy nem szól olyan jól, mintha Omega, meg Moog szintik, Akai szemplerek, Lexicon zengetők, SSL keverőpult és még ki tudja mi minden heverne a szobában, az az elején korántsem olyan fontos. Épp az a lényeg a Reasonben, hogy pár ezer forintért kapsz egy virtuális stúdiót, és sok mindent kipróbálhatsz benne.

Arról nem is beszélek, hogy nem árt, ha van némi zenei előképzettség. Alap szintű szolfézs/öszhangzattan, ja és némi hallás ehhez az egész bulihoz, ugyebár. Talán nem a Logic Pro az első és elengedhetetlen feltétel. Bár lehet, hogy én vagyok maradi.

Ja, és a “terra” egy db. “r” betű!!! Bocs.

solareclipse

solareclipse
Csatlakozva  08-06-2005

08 May 2006 13:57

az elektronikus zene hangzás orientált csak a a zene 50%minimum azon mulik hogy szol…
reson mennyi is gyáriba???? azért már meg van az express!

amugy én még FT2vel lezdtem (nehéz is volt tulépni kinőni)
aki most kezd sokkal jobb helyzetbe van…

majd még irok de most sietnem kell ciao…

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Csatlakozva  13-02-2004

08 May 2006 14:03

Ok. De az a másik 50% már nagyon nem mindegy. Ahogy az sem, hogy a Logicot milyen anyaggal “eteted”. Mert azért az Express beépített szoftszintijei sem a világ legjobbjai hangzás terén, ha jól tévedek. De ha már hangzás: ahhoz, hogy a hangzásról egyáltalán beszélgetni lehessen, kéne egy nomrális lehallgató helység, vagy legalább egy jó füles. És akkor még mindig nem a Logicról beszélünk.

Spikee

Spikee
Csatlakozva  27-02-2006

08 May 2006 15:54

Tyű köszönöm a profi hozzászólásokat. Én egy abszolút kezdő vagyok, régebben a fruity loops-al szerencsétlenkedtem, zenei előéletem pedig egyenlő az általános iskolai tapasztalataimmal :-) szal 0. Én sem más előadókat koppintani, sem utánozni nem akarok, ezért szeretném magukat a hangokat, effekteket is magam csinálni, persze tudom ezekhez már tapasztalat kell, de addig is valamivel el kell kezdeni tanulni, amiről majd ha már tudok egy két dolgot, könnyebben tovább tudok lépni komolyabb programokra. Nekem most jelen pillanatban nincs pénzem külső hardverekre, meg hangkártyára, ezek nélkül szeretnék elindulni.
Szóval akkor előszőr az alapokat szeretném elsajátítani amiket Ghost is írt “additív/szubtraktív szintézis, filterek, oszcillátorok, burkológörbék és társaik” mert fogalam sincs mik ezek :-) és sejtem ezek nélkül mit sem ér az egész.

Apróhirdetések

Hírek