kaptam egy vírust?

Beka

Beka
Az összes posztok száma:  149
Csatlakozva  27-09-2005

19 April 2006 03:34

sziasztok.

ma este ültem a gépem elõtt, és találtam egy usr nevû könyvtárat a machintosh hd gyökérkönyvtárában.
410 mega, és 9 óra 14 perckor lett létrehozva. akkor épp nem is ültem a gép elõtt, csak be volt kapcsolva.
ezek után (így utólag visszagondolva iszonyat hülyeséget csináltam) beraktam a kukába, majd elkezdtem kiüríteni a fent nevezett mappát. na de nem ment.
a findernek adtam egy relaunch-ot, de ez sem jött össze, mivel a finder alól eltünt a kicsi fekete háromszög,és nem is jött vissza.
az események ezen pontján kikapcsoltam a gépet a power gomb hosszan való nyomvatartásával.
lássatok csudát, többé nem indult.

majd kezdtem megérteni, mi is történhetett:

valami, akár egy vírus, ami egy scriptet futtathatott a gépen, vagy valaki kívülrõl, vagy nem is tudom mi egy rendszermappámat áthelyezte, én meg majd azt töröltem.
szóval ez a helyzet, amit az install dvd-vel oldottam meg.
(bár a softwer update még valami miatt nem mûködik, folyton kilép.)

szóval járt már valaki így?
mi lehetett ez?

DonDebr

DonDebr
Az összes posztok száma:  3951
Csatlakozva  15-10-2004

19 April 2006 03:53

Balfaszság!
Az users- mappa a rendszer része. Ott tárolódnak a felhasználói profilok. Ügyes kiffijú voltál, hogy nekiestél.
Na, most jöhet a clean-install.

Beka

Beka
Csatlakozva  27-09-2005

19 April 2006 03:57

jó, akkor kedvedért mégegyszer.
nem user, hanem usr.

wittao

wittao
Az összes posztok száma:  1507
Csatlakozva  11-08-2005

19 April 2006 03:58

Usr az nem a User rövidebb változata?

Egyébként halvány lila gőzöm van. Csak attól tartok, hogy a saját beállításaidat rántottad ki a rendszer alól.

Off
Egyébként jó ilyenkor itt lenni a fórumon, mert lehet hülyeségeket írni, és van legalább egy fél órád arra, hogy nem küld el valaki a picsába a baromságommal együtt :::)))
On

Beka:
1. Sajna nem tudok segíteni neked
2. CSAK ÚGY NEM TÖRÖLGETÜNK VALAMIT KI!!!!!!!

iLac

iLac
Az összes posztok száma:  575
Csatlakozva  22-04-2005

19 April 2006 04:02

A /usr folder mindig ott van, csak Finderben nem látszik. Ott a helye, Terminalban látható is. Nálam speciel 883 mega, szóval ne aggódj.

Nem a felhasználói profilokat tárolja, de kell legyen.

Beka

Beka
Csatlakozva  27-09-2005

19 April 2006 04:03

könyörgöm, nem kell tök hülyének nézni.
a user mappa mellett volt egy usr mappa, ami tele volt mindennemü almappákkal.
ezt szüntettem meg.

wittao

wittao
Csatlakozva  11-08-2005

19 April 2006 04:04

iLac - 19 April 2006 04:02 AM

A /usr folder mindig ott van, csak Finderben nem látszik. Ott a helye, Terminalban látható is. Nálam speciel 883 mega, szóval ne aggódj.

ill. most MÁR ne aggódjon, nem?
Ha kitörölte, akkor annak annyi..kész…lecsengettek…meszeltek..

wittao

wittao
Csatlakozva  11-08-2005

19 April 2006 04:07

Beka - 19 April 2006 04:03 AM

könyörgöm, nem kell tök hülyének nézni.
a user mappa mellett volt egy usr mappa, ami tele volt mindennemü almappákkal.
ezt szüntettem meg.

Én itt arra tudok gondolni, hogy mind a két mappa a te beállításaidat tartalmazza.
Holnap a hozzáértő brigád is itt fog trónolni, úgyhogy várd meg szerintem.

Beka

Beka
Csatlakozva  27-09-2005

19 April 2006 04:07

rendbe tettem már a rendszert.
eddig a finderben nem volt ott, és egyszer csak ott lett.
és mint már említettem 9 óra 14 perckor lett létrehozva.
szóval…..

DonDebr

DonDebr
Az összes posztok száma:  3951
Csatlakozva  15-10-2004

19 April 2006 04:08

Beka!
Bocsika: usr. De ez is a rendszer fontos része. Rendszerint a Finder számára hidden. Gondolkodás nélküli törlése akkor is balfék dolog volt.
Holnap tépj el egy számtech. könyvesboltba, és vedd meg a Linux világa c. könyvet. Olvasd el.  A BSD Unix és a Linux nagyon sok dologban hasonlít egymásra.

Count Zero

Count Zero
Az összes posztok száma:  1693
Csatlakozva  05-01-2006

19 April 2006 04:12

Beka - 19 April 2006 04:07 AM

rendbe tettem már a rendszert.
eddig a finderben nem volt ott, és egyszer csak ott lett.
és mint már említettem 9 óra 14 perckor lett létrehozva.
szóval…..

Az az utolsó módosítás dátuma volt. Az /usr directory a Unix-ból származó operációs rendszereken a binárisok, valamint a felhasználó saját profiljának (/usr/local) lelőhelye. Törlés és aztán vírusra gyanakodás helyett célszerű először olvasgatni.
Egy valamin viszont csodálkozom: jelszó beírása nélkül hagyta az OSX, hogy letöröld az /usr-t?

Beka

Beka
Csatlakozva  27-09-2005

19 April 2006 04:17

no, amikor már a rendszert telepítettem, nekem is ismerős lett az usr könyvtár a unix fájlrendszerekből, de akkor is, eddig még soha nem találkoztam vele ebben a formában.
na mindegy, legalább ennyivel is okosabb lettem.

Baaanana

Baaanana
Az összes posztok száma:  462
Csatlakozva  29-11-2005

19 April 2006 04:44

ÚR ISTEN, BA**DMEG!
Te ennyire hülye vagy? Már bocsi, de még sosem láttál linuxot, vagy mi? De ha nem is (mert miért láttál volna végülis), nagyon nagy hülyeséget csináltál. jelenleg is aktívan linuxozok, meg mindenféle unixalapúzok, és abban a mappában vannak az user adatai, így valami olyasmit tettél, mint mikor a kishúgom kitörölte a command.com -ot a Win98 -ból… Az usr mappa a gyökéren van, tehát elérése: /usr
csak egy az ott lévő sok mappa közül, van még egy rakat:
/usr
/var
/lib
/bin
/local
/share
/home
/media
...
Ne ezek közül a mappák közül nem illik semmit kitörölni, mert akkor így beszopod kisbarátom, ugyanis mindegyikben fontos cuccok vannak, minden mappában más-más dologgal kapcsolatban. Ajánlom figyelmedbe ezután bármely linux disztrót, tölcsed le, és tanulmányozgassad, és azt a könyvet is, amelyet DonDebr emlytett, továbbá ezt:  The Unix Companion by Harley Hahn (osborne mcgraw-Hill, 1987). kölcsönadom, ha kell, ez egy nagyon király könyv. Magyarországon a Panem adta ki. Szóval érdemes a “csillivilli plugenpléj hotplug májtimausz redi” mögé pillantani.

System_Failure

System_Failure
Az összes posztok száma:  59
Csatlakozva  11-08-2005

19 April 2006 05:00

Baaanana - 19 April 2006 04:44 AM

ÚR ISTEN, BA**DMEG!
Te ennyire hülye vagy? Már bocsi, de még sosem láttál linuxot, vagy mi? De ha nem is (mert miért láttál volna végülis), nagyon nagy hülyeséget csináltál. jelenleg is aktívan linuxozok, meg mindenféle unixalapúzok, és abban a mappában vannak az user adatai, így valami olyasmit tettél, mint mikor a kishúgom kitörölte a command.com -ot a Win98 -ból… Az usr mappa a gyökéren van, tehát elérése: /usr
/usr
/var
/lib
/bin
/local
/share
/home
/media
...
Ne ezek közül a mappák közül nem illik semmit kitörölni, mert akkor így beszopod kisbarátom, ugyanis mindegyikben fontos cuccok vannak, minden mappában más-más dologgal kapcsolatban. Ajánlom figyelmedbe ezután bármely linux disztrót, tölcsed le, és tanulmányozgassad, és azt a könyvet is, amelyet DonDebr emlytett, továbbá ezt:  The Unix Companion by Harley Hahn (osborne mcgraw-Hill, 1987). kölcsönadom, ha kell, ez egy nagyon király könyv. Magyarországon a Panem adta ki. Szóval érdemes a “csillivilli plugenpléj hotplug májtimausz redi” mögé pillantani.

Az, hogy te kened-vágod Linuxot és a Unix alapú rendszereket még nem jogosít fel arra, hogy ilyen stílusban oktass ki akárkit is.

Beka

Beka
Csatlakozva  27-09-2005

19 April 2006 05:01

ÚR ISTEN, BA**DMEG!
/usr
/var
/lib
/bin
/local
/share
/home
/media
...

... bazdmeg,

igen ennyire hülye vagyok.
na és akkor mi van?
mi közöm nekem a linuxhoz?
és kurvára elegem van abból, hogy valamit kérdezek, és akkor a lehülyézések jönnek.
nem vagyok egy computer buzi, csak egy átlagjúzer, akikkel megesnek az ilyenek.
az én bajom. ha megkérdezem hogy miért értek engem ilyen következmények, akkor a tényekre vagyok kiváncsi és nem a fikázásra.

pont.

Blondie

Blondie
Az összes posztok száma:  846
Csatlakozva  11-09-2005

19 April 2006 05:24

jaja banánka, nem kell mindjárt lehúzni/leszólni másokat, mert te linux mágus vagy…
én kb 20egynéhány éve foglakozom informatikával, de számomra pl a linux az, amihez legutoljára nyúlnék! 1x megpróbálkoztam vele, de azóta sokkal inkább a winfos, mint linux (látni sem akarom)! igaz, hogy az osx-et sem régen tolom, de ide pl tanácsokért/okosságért járok, nem azért hogy kismágusok beszólásait olvasgassam. számomra pl a linux ugyanolyan, mint az otthoni dzsunka pc összerakosgatás és “húzás”.  az egyik szoftver a másik hardver bütykölés. ha meg a cégnél muszáj linux valamire, akkor majd felveszek egy kismágust, aki majd csendben elvarázsolgat a háttérben…

te is jobban járnál, ha a linux könyvecskéid helyett inkább valami stílusjavító/helyesírás oktató/stb olvasmánnyal turbóznád magad…
hidd el, hosszabb távon a jobb stílus jobban megéri, mint a linux mágia és a baromi nagy arcú szakértőség…

dombi

dombi
Az összes posztok száma:  15530
Csatlakozva  19-07-2005

19 April 2006 06:05

Sracok: ha valakinek ilyen gondja akad es nem tudtok segiteni, felesleges “hulyezest” kerlek mellozzetek. Nem mindenki annyira jartas a dolgokban, mint ti. Biztosra veszem, hogy ti is csinaltatok mar hulyeseget, akar veletlenbol is. Ez hozza tartozik a “tanulasi elmenyhez”.

Beka: a UNIX tipus rendszerek alatt letezik egy halom mappa, amely a rendszer mukodesehez nelkulozhetetlen. Ezekrol egy listat a kovetkezo oldalon talalhatsz:
http://www.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php?title=A_Mac_OS_X_láthatatlan_mappái

Ezeket a mappakat es dokumentumokat meg veletlenul se torold le, mert az egesz rendszeredet tonreteheted. Ez tortent a te esetedben is sajnos.

Mint azt mar elottem masok mondtak, a “/usr” mappa nem ugyanaz, mint a /Users. A Finder alapbol el is tunteti ezeket a lathatatlan mappakat (legtobbje az inditolemez gyokerkonyvtaraban van elhelyezve).

A megoldas a Mac OS X telepito lemezerol az Archive and Install opcioval (a telepites cel taroloja elotti kivalasztas elott az “Options” gombbal allithatobe) torteno ujratelepites.

blunt

blunt
Az összes posztok száma:  276
Csatlakozva  02-08-2004

19 April 2006 06:05

bananka gyenge vagy mint a harmat.
Emlekszem 7-8 eve ilyen arcok mint te nem koptattak a mac-es tarsadalmat. Odaig fogunk jutni mint a pc vs konzol ha ilyen arcok vesznek macet mint te.

dombi

dombi
Csatlakozva  19-07-2005

19 April 2006 06:08

blunt - 19 April 2006 06:05 AM

bananka gyenge vagy mint a harmat.
Emlekszem 7-8 eve ilyen arcok mint te nem koptattak a mac-es tarsadalmat. Odaig fogunk jutni mint a pc vs konzol ha ilyen arcok vesznek macet mint te.

blunt: OK. Baaanana tema lezarva. Vissza az eredeti temahoz.

Beka: olvasd el az korabbi bejegyzeseket, van megoldas a dolgora. Es ne hagyd ki a Wiki bejegyzest sem:
http://www.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php?title=A_Mac_OS_X_láthatatlan_mappái

kemeng

kemeng
Az összes posztok száma:  9051
Csatlakozva  25-06-2004

19 April 2006 06:12

“kaptam egy virust?” - Biztosan!

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

19 April 2006 10:36

ÚR ISTEN, BA**DMEG!
/usr
/var
/lib
/bin
/local
/share
/home
/media
...

banánbazeg, hogy te mekkora paraszt vagy! de sztem ezt már te is belátod így utólag

Tomacher

Tomacher
Az összes posztok száma:  5859
Csatlakozva  14-02-2005

19 April 2006 10:40

nekem az tetszik, hogy akárki csinál vmi hülyeséget, akkor azt biztosan nem ő hanem vmi vírus csinálta…LoL

tévedni emberi dolog, de ha TE azt írod, hogy törölsz egy mappát amiről NEM tudod hogy mi, és ezekután nem indul a géped, akkor lécci ne vírusozzál itt nekünk…

biker

biker
Az összes posztok száma:  3031
Csatlakozva  26-12-2004

19 April 2006 10:47

mindennemű fikázás éle nélkül 747-et tudom idézni:

“a legtöbb vírus a billentyű és a szék támlája között található” :)

tényleg, mindenki tartsa már be, hogy amit nem tudom, mi az, nem bántom, legyen az mappa, vagy csörgőkígyó
és aki nem ért hozzá, ne terminálozzon, mert magát ijesztgeti vele.
ugyanez elkövethető windowson is…

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

19 April 2006 13:33

Amit én nem értek az egészben, hogy hogy a fenében jelent meg a Finderben magától a /usr? A Tiger alapból elrejti a fontos rendszerfájlokat, és külön bűvészkedés/segédprogi kell, hogy meg tudd ezeket jeleníteni. ShowAll-t telepítettél?

Remélem, dombi linkje segít. Máskor ha vírusra gyanakszol, előbb kérdezz, aztán törölj. Leszámítva a bazmegezést, értelmes válaszokat fogsz kapni.

xs

xs
Az összes posztok száma:  181
Csatlakozva  03-09-2005

19 April 2006 13:58

terminalban ennyi is eleg:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
killall Finder

Tündér Lala

Tündér Lala
Az összes posztok száma:  366
Csatlakozva  15-12-2004

19 April 2006 14:05

Azt írja, hogy most találta. Ebben ez a legérdekeseb. Mert alapesetben ezt csak úgy lehet meglelni, hogy Go To Folder (alma+shift+G) és oda bepötyögöd ahová menni akarsz. De az is lehet, hogy root-ként volt bejelentkezve. Erre utalhat, hogy nem kért jelszót meg semmit, hanem csak ukkmukkfukk hagyta törölni. Érdekes.

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Az összes posztok száma:  3965
Csatlakozva  13-02-2004

19 April 2006 14:10

Mondjuk én most bekapcsoltam a Rootot (a Netinfo managerben), újraindítottam a Findert és így sem mutatta a hidden file-okat.

Count Zero

Count Zero
Csatlakozva  05-01-2006

19 April 2006 15:07

Tündér Lala - 19 April 2006 02:05 PM

Azt írja, hogy most találta. Ebben ez a legérdekeseb. Mert alapesetben ezt csak úgy lehet meglelni, hogy Go To Folder (alma+shift+G) és oda bepötyögöd ahová menni akarsz. De az is lehet, hogy root-ként volt bejelentkezve. Erre utalhat, hogy nem kért jelszót meg semmit, hanem csak ukkmukkfukk hagyta törölni. Érdekes.

Nekem is ez tűnik valószínűnek. Rendszerfájl törlése esetén szerintem mindenképp jelszót kért volna.

zozpecs

zozpecs
Az összes posztok száma:  551
Csatlakozva  21-07-2005

19 April 2006 16:18

Ez szép volt banán! Ezúton kérek elnézést, amiért én sem értek a linuxhoz.

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Csatlakozva  13-02-2004

19 April 2006 16:23

Hagyjátok őt. Ifjú még és bohó. :) (Ami persze nem mentség. Azoknak meg pláne nem, akik hasonló hangnemben szoktak irogatni…)

Baaanana

Baaanana
Az összes posztok száma:  462
Csatlakozva  29-11-2005

19 April 2006 18:22

OFF
Ne haragudjatok. Kicsi vagyok, és fázok (meg kajás is), ne bántsátok engem:)
Na jó, tényleg nem volt szép, csak amikor kezembe kerül egy új operációs rendszer, akkor az ővele eltöltött első 2-3 órát azzal töltöm, hogy tanulmányozgatom, meg ilyenek. Szóval nálam ez természetes, és nem vagyok linuxmágus, csak lelkes unix felhasználó. Amúgy ez érdekes, hogy mindig sikerül olyat írnom, hogy aztán az egész topic off lessz. Na, de azt a könyvet, amelyiket mondtam, az utóbbit, azt ajánlom, hogy olvasd el, az jó könyv, és érdekes, utána a terminalt profin tudod kezelni, és látod a rendszered felépitését. Meg kell neked valami TotalCommander szerű fájlkezelő, például MidnightCommander. Na jó, tudomásul veszem, hogy nem vagy unixguru superman (ahogy én sem!), de azért ne törölj ki semmilyen mappát csak úgy, nem nagy a valószínűsége, hogy vírust kapsz, inkább előtte írj… Na mindegy, akkor most nyertél egy tapasztalatot, a hibáiból tanul az ember.
ON

FooLman

FooLman
Az összes posztok száma:  999
Csatlakozva  15-09-2004

19 April 2006 18:31

Akárki akármit mond, Baaanana-nak igaza van. Azt az embert, aki nekiáll minden tudás nélkül törölgetni, meg rendezkedni, azt el kellene tiltani a géptől, és kétforintosnál összetettebb szerkezetet nem lenne szabad a kezébe adni.
Ha mindenképpen játszani akar valamivel, vegyen konzolt, azt lehet minden tudás nélkül kezelni.
Beka, te meg telepítsd újra a rendszert, és fogd fel tanulópénznek. Olcsón megúsztad.

..~Ghost~..

..~Ghost~..
Csatlakozva  13-02-2004

19 April 2006 18:43

Oké. De arra azért még kéne magyarázat, hogy hogyan vált láthatóvá az alapból láthatatlan /usr mappa? Mindenfajta bazmegolás meg kisapámozás nélkül.

Count Zero

Count Zero
Csatlakozva  05-01-2006

19 April 2006 18:44

..~Ghost~.. - 19 April 2006 06:43 PM

Oké. De arra azért még kéne magyarázat, hogy hogyan vált láthatóvá az alapból láthatatlan /usr mappa? Mindenfajta bazmegolás meg kisapámozás nélkül.

Illetve miért nem kért jelszót az OS a törlésekor…

blakk

blakk
Az összes posztok száma:  1602
Csatlakozva  28-11-2003

19 April 2006 20:26

Beka: a helyedben annyit tanulnek az esetbol, hogy elobb kerdek, aztan cselekszek olyan temaban, amiben nem vagyok otthon

Mindenki: A francert kene erteni a UNIX alaphoz OSX eseteben? En is qrva reg ota linuxozok, most is nyomom (nem szivesen) de pont az a szep az OSX-ben, hogy nem latod hogy ott van vmi hulye /usr, /etc /dev, stb konyvtar a hatterben. Mert muxik.
Persze sok dolgot 1szerubb megoldani unix ismeret mellett, felteve hogy ilyen iranyban melozol/jacol

En pl adobevallast soha a budos eletben nem toltottem ki, sik hulye vagyok hozza. A konyvelok meg se anyaznak, amikor oltari baromsagot kerdezek.

Kerlek peace, tolerancia, THINK DIFFERENT (aki nem regi macis gugliban keressen ra erre a szoosszetetelre)

Beka

Beka
Csatlakozva  27-09-2005

19 April 2006 20:32

leszűrtem a lényeget.
ami pedig a felvetéseket illeti: nem voltam root alatt bejelentkezve, nem telepítetttem semmi külső progit, egyszerűen ott lett (ami persze nem jelenti feltétlenül azt, hogy ki is kell dobni), bár akkor is furcsa, hogy a tigris
megjeleníti a rejtett fájlok egy részét, és engedi is törölni (jelszó kérése nélkül).

no de ez van, ezt kell szeretni, belefér, a rendszer helyreállt kb egy óra alatt. nem probléma.

dombi

dombi
Csatlakozva  19-07-2005

19 April 2006 21:26

Mar nalam is elofordult korabban, hogy Tigrisben megjelentek ezek a mappak. Ez valamifele beallitas eltolodasara vezetheto vissza. Letezik egy dokumentum, amely ezeket a lathatatlan elemeket listazza es annak frissitesevel lehet az elemeket megjeleniteni, vagy eltuntetni.. hirtelen nem tudom mi is a neve….

A lenyeg, hogy a jovoben ovatosan torolgess az inditolemezed gyoker-konyvtarabol. Sok fontos mappa talalhato ott, amelyek mind szuksegesek a geped normalis futasahoz.

Lordino

Lordino
Az összes posztok száma:  960
Csatlakozva  25-03-2006

19 April 2006 21:28

..~Ghost~.. - 19 April 2006 02:10 PM

Mondjuk én most bekapcsoltam a Rootot (a Netinfo managerben), újraindítottam a Findert és így sem mutatta a hidden file-okat.

Nem kapcsolódik közvetlenül a témához de ahhoz sem kell nagy bűvészkedés, hogy a System mappát úgy kivágjad a kukába, mint annak a rendje. :-)

RasTasi

RasTasi
Az összes posztok száma:  2028
Csatlakozva  18-04-2005

20 April 2006 02:30

banán védelmében, tényleg hatalmas baromság több száz megás mappákat random törölgetni, meg folyamatosan pánikolni hogy vírus vírus….
persze tényleg nem ilyen stílusban kellett volna (de nincs jogom anyázni mert ha nem lett volna ilyen sok hozzászólás már én is elkezdtem volna ugatni hirtelen felindulásból.)

747

747
Az összes posztok száma:  6263
Csatlakozva  06-05-2004

20 April 2006 04:13

Beka - 19 April 2006 05:01 AM

ÚR ISTEN, BA**DMEG!
/usr
/var
/lib
/bin
/local
/share
/home
/media
...

... bazdmeg,

igen ennyire hülye vagyok.
na és akkor mi van?
mi közöm nekem a linuxhoz?
és kurvára elegem van abból, hogy valamit kérdezek, és akkor a lehülyézések jönnek.
nem vagyok egy computer buzi, csak egy átlagjúzer, akikkel megesnek az ilyenek.
az én bajom. ha megkérdezem hogy miért értek engem ilyen következmények, akkor a tényekre vagyok kiváncsi és nem a fikázásra.

pont.

ha mar ennyire segghulye vagy a szamitastechnikahoz, legalabb ne akarj szakerteni azzal, hogy veletlenszeru konyvtarak torlesevel “tuningolod” a gepedet.

hasznald a Findert, azzal nem okozhatsz (tul nagy) kart. egyebkent meg nem kell atomfizikusnak lenni ahhoz, hogy rajojjel, hogy amit nem te raktal/masoltal fel, abba nem erdemes belebuzeralni.

747

747
Az összes posztok száma:  6263
Csatlakozva  06-05-2004

20 April 2006 04:25

FooLman - 19 April 2006 06:31 PM

Akárki akármit mond, Baaanana-nak igaza van. Azt az embert, aki nekiáll minden tudás nélkül törölgetni, meg rendezkedni, azt el kellene tiltani a géptől, és kétforintosnál összetettebb szerkezetet nem lenne szabad a kezébe adni.

sztem azt is elrontana :D

biker

biker
Az összes posztok száma:  3031
Csatlakozva  26-12-2004

20 April 2006 10:49

747 - 20 April 2006 04:25 AM
FooLman - 19 April 2006 06:31 PM

sztem azt is elrontana :D

apropó. megvetted már a szívlapátot? egyre inkább szükséged lesz rá :)

Gorgo

Gorgo
Az összes posztok száma:  388
Csatlakozva  25-11-2005

20 April 2006 12:11

Beka - 19 April 2006 08:32 PM

leszűrtem a lényeget.
ami pedig a felvetéseket illeti: nem voltam root alatt bejelentkezve, nem telepítetttem semmi külső progit, egyszerűen ott lett (ami persze nem jelenti feltétlenül azt, hogy ki is kell dobni), bár akkor is furcsa, hogy a tigris
megjeleníti a rejtett fájlok egy részét, és engedi is törölni (jelszó kérése nélkül).

no de ez van, ezt kell szeretni, belefér, a rendszer helyreállt kb egy óra alatt. nem probléma.

Nem próbálgattad előtte az Onyx-ot? Ott is beállítható, hogy látni lehessen a rejtett dolgokat.

dombi

dombi
Csatlakozva  19-07-2005

27 April 2006 23:48

TDani: nem tudom pontosan mi okozhatja azt, hogy a finderben hirtelen feltunnek ezek a mappak. Valamifele beallitassal van ilyenkor gond, de nem tudom melyikkel.

Nalam ez akkor fordult elo, amikor CarbonCopyCloner segitsegevel lementettem a merevlemezemet, majd visszairtam egy masik vinyora.

Mac OS X alatt harom kulonbozo modon lehet egy elemet eltuntetni. A rendszerben at lehet allitani a lathatosagi kapcsolojat, a neve “.”-tal kezdodik, vagy a nevet tartalmazza a /.hidden dokumentum (tehar a gyokerkonyvtarban elhelyezett “.hidden” nevu file).

En meg tudtam oldani az eltuntetes a .hidden doksi letrehozasaval. Te ugyanezt megteheted, bar at hiszem neked ez lesz a bonyolultabb valtozat.

A Path Finderben ez egyszeruen megoldhato. Ez tulajdonkeppen egy file kezelo program es ha kijelolsz ele egy mappat, doksit, akkor be tudod allitani (Get Info-val) a lathatosagat.
http://macupdate.com/info.php/id/6371

sailman

sailman
Az összes posztok száma:  1770
Csatlakozva  14-12-2004

27 April 2006 23:51

Valószínűleg elállított vmilyen jogot az Onyx.

Nálam ezek jogok vannak beállítva:

drwxr-xr-x   11 root wheel     374 Apr 7 17:34 usr

Ezt úgy tudod megnézni, hogy nyitsz egy Terminalt és következőket gépeled be:
ls -l / [ENTER]

Hasonlítsd össze a fentivel.

dombi

dombi
Csatlakozva  19-07-2005

28 April 2006 00:02

sailman: a jogoknak nincs sok koze ahhoz, hogy egy file lathato, vagy sem. A lathatosagot a fent emlitett dolgok befolyasoljak.

Tomacher

Tomacher
Az összes posztok száma:  5859
Csatlakozva  14-02-2005

28 April 2006 00:09

skacok,

nem lehetne minden topicot automatikusan törölni amiben a vírus szó szerepel?

thx!

sailman

sailman
Csatlakozva  14-12-2004

28 April 2006 00:57

dombi - 28 April 2006 12:02 AM

sailman: a jogoknak nincs sok koze ahhoz, hogy egy file lathato, vagy sem. A lathatosagot a fent emlitett dolgok befolyasoljak.

Annyiban van köze, hogy ha nincs olvasási jogod nem is fogod látni. De igazad van, itt nem erről van szó. Csak annyival egészíteném ki az általad leírtakat, hogy ha fent van a Developer Tools, akkor az alábbi paranccsal is eltűntethető a /usr mappa:

/Developer/Tools/SetFile -a V /usr 

Ez visszaállítja a láthatósági bitet rejtett-re.

Lekérdezni pedig a következővel lehet:

/Developer/Tools/GetFileInfo /usr 

A következőt kell kapnod:

directory"/usr"
attributesaVbstclinmedz
created
01/04/2006 07:08:12
modified
04/07/2006 17:34:02 

Itt a attributes után a nagy V jelzi, hogy rejtett.

dombi

dombi
Csatlakozva  19-07-2005

28 April 2006 01:40

Sailman: a Developer Tools-os megoldasrol nem sokat tudok… ennel valoszinu egyszerubb a Path Finder, hiszen azt pillanatok alatt le lehet tolteni es a mappat lathatatlanna tenni.

Az olvasasi jogoknak semmi koze nincs ahhoz, hogy Fnderben egy elem lathao-e, vagy sem. Terminalban valtoztasd meg az egyik dokumentumod olvasasi jogosultsagat ugy, hogy ne tudd olvasni azt (chmod u-r filenev). Meglatod, hogy a dokumentum tovabbra is lathato lesz a Finderben, de ha rakattintasz, nem nyilik majd meg. Megegyszer, az olvsasi jog nem ugyanaz, mint a file lathatosaga.

sailman

sailman
Csatlakozva  14-12-2004

28 April 2006 06:31

dombi - 28 April 2006 01:40 AM

Sailman: a Developer Tools-os megoldasrol nem sokat tudok… ennel valoszinu egyszerubb a Path Finder, hiszen azt pillanatok alatt le lehet tolteni es a mappat lathatatlanna tenni.

Az olvasasi jogoknak semmi koze nincs ahhoz, hogy Fnderben egy elem lathao-e, vagy sem. Terminalban valtoztasd meg az egyik dokumentumod olvasasi jogosultsagat ugy, hogy ne tudd olvasni azt (chmod u-r filenev). Meglatod, hogy a dokumentum tovabbra is lathato lesz a Finderben, de ha rakattintasz, nem nyilik majd meg. Megegyszer, az olvsasi jog nem ugyanaz, mint a file lathatosaga.

Igazad van, tévedtem.

dombi

dombi
Csatlakozva  19-07-2005

28 April 2006 07:17

TDani: allitolag az Onyx vissza tudja allitani a lathatatlan, e most lathato fileok allapotat a helyesre:
http://macupdate.com/info.php/id/11582

En meg nem probaltam, de nezz korul benne, talan meg fogod talalni a megoldast ott….

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0

Te fizetnél a FaceTime-ért?

2019. 08.06. @ 12:28
3