Windows lesz a Mac gépein? - nagyon furcsa cikk…

JamesTKirk

JamesTKirk
Az összes posztok száma:  2271
Csatlakozva  17-02-2005

29 March 2006 18:23

http://www.fn.hu/index.php?id=8&cid=129436

Érdekesen látja a dolgokat az újságíró, nekem ilyesmi nem jutott volna eszembe…

——
Senki sem számított arra, hogy egyszer megtörténhet, hogy egy szép napon Windows fut majd a legendás MacIntosh gépeken.

A szakértõi fórumokon olvasható pletykák szerint, az Apple felhagyhat az operációs rendszerfejlesztés nehéz és költséges munkájával. A sokáig rebellisként sikeres MacIntosh-ok sikerét ugyan nagyban segítette a Windowsnál biztonságosabb operációs rendszer, de a korábban elképzelhetlen processzorváltás után egyes hozzáértõk arról beszélnek, hogy könnyen Windows-alapokra kerülhetnek az új Mac modellek.

A szebb napokat látott büszkeséget az Apple láthatóan feláldozza a jövedelmezõség oltárán. Komoly kérdésként vetõdik fel az, hogy az eddig hûséges vásárlókat ezáltal nem veszti-e el a vállalat. Arról nem is beszélve, hogy mi lesz azokkal akik eddig azért vásároltak Mac-et, mert nem bíztak meg a Windows képességeiben.

Az tény, hogy a processzorváltással számos programozási probléma is fellépett. A gyorsabb gépek elvesztették azt az elõnyt, hogy az operációs rendszer együtt fejlõdött a Mac hardvereivel, így az új processzorok mellett könnyen felléphetnek – a Windowsnál jól ismert - kompatíbilitási és a mûködési problémák.

Azt a koncepciót, hogy egy kézben tudják tartani a hardver és szoftverfejlesztést, az Apple nem volt képes megõrizni, hiába növekszik jelentõs ütemben a legújabb fejlesztésû értékesítése.

Távozó fejlesztõk

Ebben a bizonytalan szituációban ráadásul a világ legjobb operációs rendszerének kikiáltott OS X most elvesztette a vezetõ fejlesztõjét is, aki már 1997 óta irányította az akkor még csupán egyetlen Windows konkurrens fejlesztését. Avie Tevian, a fejlesztéssel foglakozó alelnök távozása komoly veszteség lesz Steve Jobs vállalata számára.

A távozását kiváltó okokról és további céljairól a szakember nem óhajtott nyilatkozni, de az tény, hogy a nem rég távozott iPod-tervezõ Jon Rubinstein után õ már a második Apple alapító, akit roved idõn belül elveszít a vállalat.

Count Zero

Count Zero
Az összes posztok száma:  1693
Csatlakozva  05-01-2006

29 March 2006 18:43

JamesTKirk

JamesTKirk
Csatlakozva  17-02-2005

29 March 2006 18:50

Count Zero - 29 March 2006 06:43 PM

Itt már volt ilyesmiről szó:

http://beszeljukmac.com/index.php/forums/viewthread/14363/

Valóban… nem is tűnt fel, hogy ugyanaz a marhaság…

Oldman

Oldman
Az összes posztok száma:  4857
Csatlakozva  29-06-2005

29 March 2006 18:57

Figyeled: MacIntosh .... ez hülye, nagy I-vel írja. Inkább csupa nagy betűvel kellett volna.

Count Zero

Count Zero
Csatlakozva  05-01-2006

29 March 2006 19:01

Ahhoz, hogy erről egyáltalán beszélni legyen érdemes, először el kellene készülnie az új Windowsnak, ezen a téren viszont egyelőre mutatkoznak bizonyos anomáliák…

Fuli

Fuli
Az összes posztok száma:  150
Csatlakozva  11-01-2006

29 March 2006 19:02

Fórumokon olvasható, a valósághoz nagyon közel álló, több esetben azzal megegyező, hiteles pletykák és egyes meg nem nevezett nagyon okos hozzáértők elmondása alapján arra a feltétlenül tökéletesen helytálló következtetésre jutottunk, hogy a FigyelőNet egyik munkatársa rendszeresen vendégeskedik egy pszichológus kanapéján, mert segítségre van szüksége, hogy kigyógyuljon a krónikus betegségéből, amit a sokat sejtető faszságokatbeszélés névvel illetnek.

Nem szeretek tévét nézni, mert utálom a szenzációhajhász híreket…

JamesTKirk

JamesTKirk
Csatlakozva  17-02-2005

29 March 2006 19:07

Nekem meg az jutott elsőre eszembe hogy ezeket a cikkeket a Microsoft fizeti…

*dorka*

*dorka*
Az összes posztok száma:  363
Csatlakozva  11-01-2006

29 March 2006 19:15

most ilyen cikkek utan mit varnak? hogy egyesevel kezdunk beugralni a hidrol?

egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy engem ez barmilyen modon erinteni fog.

JamesTKirk

JamesTKirk
Csatlakozva  17-02-2005

29 March 2006 19:32

*dorka* - 29 March 2006 07:15 PM

most ilyen cikkek utan mit varnak? hogy egyesevel kezdunk beugralni a hidrol?

egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy engem ez barmilyen modon erinteni fog.

Count Zero

Count Zero
Csatlakozva  05-01-2006

29 March 2006 19:33

most ilyen cikkek utan mit varnak?

Az ilyen cikkek után azt várják, hogy megnő a FigyelőNet látogatottsága, mert ott gyakran lehet meglepő és mulatságos dolgokról olvasni. Ennyit és nem többet.

erdojaro

erdojaro
Az összes posztok száma:  924
Csatlakozva  10-11-2004

29 March 2006 20:22

avassuk a hidakat Golden Johnnal?
szép-szép…

gyzsolt

gyzsolt
Az összes posztok száma:  3147
Csatlakozva  19-03-2006

29 March 2006 20:25

Hahahah!!! Hihihihi!!! Ennek a pszichológusnak nincs ki minden kereke!!! Bruhhhahahah! Hehehe!
Meg mindenkinek aki beveszi ezt a marhaságot! Vahhahaha!!!

JarodFree

JarodFree
Az összes posztok száma:  2499
Csatlakozva  25-11-2004

29 March 2006 20:57

Nem tudom mit csodálkoztok, hibás háttéranyagból nagyon könnyű baromságot írni.

Lordino

Lordino
Az összes posztok száma:  960
Csatlakozva  25-03-2006

29 March 2006 21:39

Elég valószínütlen ez így. Én se azért vettem Mac Minit, hogy Windows fusson rajta, arra ott van a “régi” gépem.
Mit gondoltok, hányan vennének 800.000 Ft-os Quadot ha ugyanúgy elfutna egy 300-400 ezres csúcs PC-n is? :)

Bubu007

Bubu007
Az összes posztok száma:  8653
Csatlakozva  20-05-2005

29 March 2006 21:52

Fél évvel ezelőtt ugyanilyen hülyézés ment itt amikor felröppent az inteles váltás, és az osx86 lehetősége. Aztán meg jött a nagy pofáraesés.
Nem azt mondom hogy ennek van valóságalapja, de az utóbbi fél évben történtek alapján én már semmin nem lepődnék meg.

Lordino

Lordino
Az összes posztok száma:  960
Csatlakozva  25-03-2006

29 March 2006 22:42

Tehát Bubu, te ezt egyáltalán nem tartod elképzelhetetlennek?  Azért ez már nem “csak” egy platformváltás. Mac OS nélkül eléggé veszett fejsze nyele lenne.

Oldman

Oldman
Az összes posztok száma:  4857
Csatlakozva  29-06-2005

29 March 2006 22:48

Count Zero - 29 March 2006 07:01 PM

Ahhoz, hogy erről egyáltalán beszélni legyen érdemes, először el kellene készülnie az új Windowsnak, ezen a téren viszont egyelőre mutatkoznak bizonyos anomáliák…

Count Zero!

Nálam Te nyerted el a “Legfinomabban fogalmazó Mac-user” érdemérmet!
Én ezt úgy fogalmaztam volna meg, hogy azújvinózúgysz@r@hogyvan. És az is lesz, akárhogyis kapálódznak a géccék!

hyperati

hyperati
Az összes posztok száma:  94
Csatlakozva  06-04-2005

29 March 2006 23:53

Szépen csak mondogatják az ehhez hasonló dolgokat, míg majd egyszer azon veszik észre magukat, hogy eltűnt a VindÓz. 2001 óta nem tudtak előállni szinte semmivel sem Rendmondban, addig az Appletöbb OS-t is kiadott. És ezzel a Pistával sincsennek sehol sem. Én inkább fordítva látom a dolgot. És ezt is tapasztalom. Környezetemben egyre többen fontolgatják az átállást. Amíg ilyen a helyzet melyik bolond cég mondana le egy “kisebb” aranybányáról.

JamesTKirk

JamesTKirk
Csatlakozva  17-02-2005

30 March 2006 00:16

hyperati - 29 March 2006 11:53 PM

Szépen csak mondogatják az ehhez hasonló dolgokat, míg majd egyszer azon veszik észre magukat, hogy eltűnt a VindÓz. 2001 óta nem tudtak előállni szinte semmivel sem Rendmondban, addig az Appletöbb OS-t is kiadott. És ezzel a Pistával sincsennek sehol sem. Én inkább fordítva látom a dolgot. És ezt is tapasztalom. Környezetemben egyre többen fontolgatják az átállást. Amíg ilyen a helyzet melyik bolond cég mondana le egy “kisebb” aranybányáról.

Ha ennyire nem megy az új oprencer megszülése, az is lehet megoldás, hogy a microsoft megveszi az apple-t…

JarodFree

JarodFree
Csatlakozva  25-11-2004

30 March 2006 00:23

Elhűlve látom, hogy van aki megpróbálja komolyan venni a cikket.
Értsünk már szót, tele van tárgyi tévedésekkel. Miért akarja bárki komolyan venni a következtetéseit?!?

Kiragadva pár mondat (a teljesség igénye nélkül):
“...korábban elképzelhetlen processzorváltás után…” - a powerpc-re váltás mi volt?
“...Az tény, hogy a processzorváltással számos programozási probléma is fellépett…” - az intelre nem lehet programozni? vagy mit akar ezzel mondani?
“...A gyorsabb gépek elvesztették azt az előnyt, hogy az operációs rendszer együtt fejlődött a Mac hardvereivel” - attól, hogy intelre váltott, miért nem tud együtt fejlődni?
“...Azt a koncepciót, hogy egy kézben tudják tartani a hardver és szoftverfejlesztést, az Apple nem volt képes megőrizni…” - mert most ki fejleszti az Apple hardvereit?

Innentől miről beszélünk? Az “újságírónak” nemcsak a mac-ről nincs fogalma, de a számítástechnika, mint tudományág se tudott sátort verni a fejében.

eGuy

eGuy
Az összes posztok száma:  71
Csatlakozva  05-03-2004

30 March 2006 00:27

Amúgy van a cikkben igazság, de….

Az igazság az, hogy az intel proci miatt már ott járunk, hogy mindenki aki teheti vindózt telepít a Mac-jére “valamilyen ürügyből”. Már ott járunk, hogy az OnMac.Net es fórumon az ATI driverrel foglalkozó topikra eddig több mint 70000-en kattintottak!!! És kezdenek megnyílni azok a topikok is amik azzal foglalkoznak, hogy miképpen lehet az XP-t elsődleges oprendszerként használni:S vagy csak XP-t telepíteni a gépre (nem értem hogy lehet így elrontani egy tökeletes masinát, habár én is felratam az iMacem re az XP-t, de csak tanulási célból, Softimage XSI ozni szeretnék végre). Tehát valamit sejt a cikk írója, de ezt eddig is tudtuk.

Azt viszont kétlem, hogy az Apple felhagyna az Oprendszer fejlesztéssel. Ez talán eddig az év baromsága. Az OS X miatt tudja egyáltalán eladni a gépeit! Ha ez a zseniális szoftver nem lenne, akkor az Apple is csak egy lenne a sok közül. Ha úgy lenne ahogy a cíkk írója állítja akkor az Apple nem kezdett volna bele a 10.5 Leopard fejlesztésébe se. Azt lehetségesnek tartom, hogy majd valamikor amikor kijön jövőre a vista akkor “esetleg” dual-boot osan fogja árulni a gépeit. Szerintem az Apple semmiképpen sem akarná XP vel árusítani a gépeit. Többet kéne supportolniuk, mint fejleszteniük.

Ez az egész olyan, mint egy rossz álom:)

JarodFree

JarodFree
Csatlakozva  25-11-2004

30 March 2006 00:42

Ne keverjük össze az agyontákolt, PC-re hegesztést, a támogatott rendszer-fejlesztéssel. Az Apple, nem fogja támogatni a minden PC-n futó OSX-et, minek menne házhoz a lófaszért? A mac-en futó XP-t se fogja gátolni, de támogatni se. Roppant egyszerű, hogy miért. Senki nem fog Apple-t venni, arra hogy XP-t futtasson, amikor olcsóbban kap igényes PC-t. A “zsurnalista” hite ellenére, az Apple vonzereje a együtt fejlesztett hardver és szoftver.

eGuy

eGuy
Csatlakozva  05-03-2004

30 March 2006 01:30

EZ az és ezzel sosem fog felhagyni. Különben búcsút mondhat a vásárlóinak

iHope

iHope
Az összes posztok száma:  6352
Csatlakozva  21-05-2005

30 March 2006 01:47

JamesTKirk - 29 March 2006 07:07 PM

Nekem meg az jutott elsőre eszembe hogy ezeket a cikkeket a Microsoft fizeti…

És utána ez a vége:-)))

C_Ray

C_Ray
Az összes posztok száma:  81
Csatlakozva  06-09-2005

30 March 2006 01:49

Ez így van, valóban ez egy nagy vonzereje az Applenek, hogy mindent maga csinál, Pnp működik, nincs kompatibilitási probléma, hiszen csak az kerül a gépbe, amit ő meghatároz. Ha ezzel felhagy, akkor elszabadul a pokol, mert a sok koreai és kinai csingcsung gyártót nem lehet kézben tartani. Akkor már az Apple se lesz több egy sima PC gyártónál.
Az árral nem tudok egyetérteni, mert azért egy márkás Dell vagy HP gép, ami ugyanúgy a csúcs alkatrészeket tartalmazza, mint az Apple gépek, közel egy árban van.

Viszont most valaki mondja már meg a frankót, ez a sok vezetőváltás és nagyember, meg fejlesztő távozás igaz vagy nem? Nem tudom már eldönteni, annyi helyen olvastam.  :-)

C_Ray

eGuy

eGuy
Csatlakozva  05-03-2004

30 March 2006 02:42

Engem speciel nem zavar a fejlesztő váltás. Az apple még soha nem engedett ki rosszat a kezéből és ezután sem fog.

Bubu007

Bubu007
Az összes posztok száma:  8653
Csatlakozva  20-05-2005

30 March 2006 13:38

eGuy - 30 March 2006 02:42 AM

Az apple még soha nem engedett ki rosszat a kezéből

Ez azért egy kicsit erős volt.
iLife, tele van hibával, Aperture használhatatlan, Macbook pro ciccegés, .mac használhatatlan, inteles gépeken Safari hibák, stb.
És ezeket csak innen szedtem a fórumról.

Dogdog

Dogdog
Az összes posztok száma:  568
Csatlakozva  10-05-2005

30 March 2006 14:07

Nem kell csodálkozni! Ez a mostanában annyit hangoztatott “userekfelettálló” Apple PR eredménye.
Te /azonkívűl, hogy Mac-ed a szíved csücske/ hiszel az Appleben/nek?! Az sose vezet jóra, ha egy gyártó a pillanatnyi profit kedvéért játszadozik a vásárlóival, ha nemtörődöm módon, mégcsak nem is a kedvedért liszenszeket lop el /Aperture-LivePiCtures/.
eGuy*dehogynem engedett ki rosszat a kezéből, volt egy-két látványos bukása meg melléfugása is, de /mi/ a userek toleranciája miatt elsikkadt.
Mi a jót szeretjük látni benne, ami egyre nehezebb.
C.Ray*Vannak a vezetőváltás hírek között amik nagyonis igazak. Főképpen azért jelentősek ezek, mert a vezető felöli egyetnemértésből fakad, páresetben nyilatkozatban is kimondottan. Jobs kizáró jellegű személyisége az Apple fennállása óta téma. Egy esetben oda is vezetett, hogy az Apple elbocsátotta. Wozniak probálta sokat élét venni Jobs dolgainak, de a hackertalálkozó óta neméppen rózsás a kapcsolatuk. Szerencséje Jobsnak, hogy Woz nagyszívű, mert komoly technikai és liszensze gondok is lehetnének egy tényleges összetűzésnél. T.i. az elvi/stratégiai/filozófiai megoldásalapot az amerikai szerzői jog elöbbre helyezi, mint a megvalósítást.

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

30 March 2006 14:15

Dogdog - 30 March 2006 02:07 PM

Nem kell csodálkozni! Ez a mostanában annyit hangoztatott “userekfelettálló” Apple PR eredménye.
Te /azonkívűl, hogy Mac-ed a szíved csücske/ hiszel az Appleben/nek?! Az sose vezet jóra, ha egy gyártó a pillanatnyi profit kedvéért játszadozik a vásárlóival, ha nemtörődöm módon, mégcsak nem is a kedvedért liszenszeket lop el /Aperture-LivePiCtures/.
eGuy*dehogynem engedett ki rosszat a kezéből, volt egy-két látványos bukása meg melléfugása is, de /mi/ a userek toleranciája miatt elsikkadt.
Mi a jót szeretjük látni benne, ami egyre nehezebb.
C.Ray*Vannak a vezetőváltás hírek között amik nagyonis igazak. Főképpen azért jelentősek ezek, mert a vezető felöli egyetnemértésből fakad, páresetben nyilatkozatban is kimondottan. Jobs kizáró jellegű személyisége az Apple fennállása óta téma. Egy esetben oda is vezetett, hogy az Apple elbocsátotta. Wozniak probálta sokat élét venni Jobs dolgainak, de a hackertalálkozó óta neméppen rózsás a kapcsolatuk. Szerencséje Jobsnak, hogy Woz nagyszívű, mert komoly technikai és liszensze gondok is lehetnének egy tényleges összetűzésnél. T.i. az elvi/stratégiai/filozófiai megoldásalapot az amerikai szerzői jog elöbbre helyezi, mint a megvalósítást.

nem írjál baromságokat! jobs maga hagyta el az apple-t és nem elbocsájtották. nézz utána, ha nem hiszed…
emellett woz-nak már nem sok köze van a mai apple-hez (sajna)

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

30 March 2006 14:37

A lényeg lemaradt: az OSX nemtitkolt alapja a Nextstep, amelynek elsőszámú liszenszjogosultja Wozniak!
Érdemes odafigyelni hova áramlik most a szellemi elit.  Alias-tól /felvásárlása elött is és azóta dömpingben/, az Apple-től, a Xerox-tól, a HP-től, a Cisco-tól a Sony-hoz. Nagy hiba lenne őt csak játékgyártóként aposztrofálni. Egyszemélyben övé a 2400 dpi-is képernyő liszensze, az ezt viszonylag alacsony sávszélességen kiszolgáló hálózatkezelési technológia többek között és van egy abszolut erős társa akinek a liszenszeitől erősen függ a piac /még az Intel is/ a kék óriás, az IBM, aki a jövő inteligens technológiájában vezető NEC-el stratégiai fejlesztési együttműködést kötött. Az általuk fejlesztés alatt álló technológiának nyoma sincs a többieknél, ők egy nagyot kiléptek. Az is elgondolkoztató, hogy a Sony jóideje, az eddigiektől alapjaiban eltérő termékmarketing stratégiákat tesztel és az Izraeliekkel kutatja a “minden ember a háló egy szeme” stratégia filotófiai/erkölcsi kihatásait.
Az Apple most napipénzre játszik, ezért sajnos nemlehetetlen, hogy az osx liszenszek pc-és kiterjesztése is belefér ebbe. Még kb két év mig egy ilyen üzletet lefölözhet. Ez van.

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

30 March 2006 14:44

Dogdog - 30 March 2006 02:37 PM

A lényeg lemaradt: az OSX nemtitkolt alapja a Nextstep, amelynek elsőszámú liszenszjogosultja Wozniak!

no, és ezt honnan vetted?

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

30 March 2006 14:49

Sala* sajna tévedsz, a részvényesek rúgták ki, miután felajánlottak neki egy végkielégítést. Nemnagyon ismerheted a szerzői jogot, mert Woznak óriási köze van az Apple jogokhoz, alapliszenszekhez /személyes!!!/. Nálad, látszik működik az Apple PR. Részvétem!

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

30 March 2006 14:53

no, akkor valami forrást jelölj meg légyszives, ahonnan ezeket vetted
az apple licenszeket és a nextstep licenszeket ne keverd össze!

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

30 March 2006 14:53

Öreg, ilyen információkat, stratégiákat elemzek, ez a kutatási területem. A hozzád különböző forrásokból eljutó információ szűrt, kozmetikázott. Nekem pont ezeket kell kiszűrnöm, hogy eredményre jussak.

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

30 March 2006 14:56

Dogdog - 30 March 2006 02:53 PM

Öreg, ilyen információkat, stratégiákat elemzek, ez a kutatási területem. A hozzád különböző forrásokból eljutó információ szűrt, kozmetikázott. Nekem pont ezeket kell kiszűrnöm, hogy eredményre jussak.

figyu öcsi (ha már én öreg)
légyszives akkor írd le nekem tudatlannak, hogy wozniak és a next milyen kapcsolatban volt egymással

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

30 March 2006 15:14

Egyébként Wozniak /nagy W-vel, megérdemli/. A téma publikus és kendőzetlen, tessen körülnézni. Amúgy publikus az idevágó amarikai szabadalmi/liszensze leírások, jogviszonyok. Persze egy kis munka.
Én ebből élek, információ stratégiával és kutatással foglalkozok többek között.
Nem mondtam rád hogy tudatlan. Nem is gondolok ilyet rólad. A marketing, a PR eléggé mélyen befolyásoló erőkkel rendelkezik, hogy annak hatása miatt bárkit is degradáljak /amúgy se/. Az Apple óriási pénzt költ ilyen célra, ami önmagában nem baj, még így működik. Egy PR cikkben “valóságosként” azt közlik amit elhiteni kívánnak veled. Tehát én is azt írhatok ide kitűnő összefüggésekkel amit csak akarok, de semmi értelme. Egyetlen út van, nyisd ki a szemed és a saját utad járjad. Így is eltévedhetsz, de legalább jól érzed magad.

Kelt

Kelt
Az összes posztok száma:  502
Csatlakozva  16-06-2004

30 March 2006 20:05

Dogdog:
Ettől függetlenül nem lenne rossz, ha az induláshoz szükséges pár linkkel ellátnál minket. Indulj ki abból, hogy az olvasók nagy része nem ért az amerikai licenceléshez.

Többiek:
Az első tizenpár hozzászólás helyett igazán összedobhattatok volna egy olvasói levelet arról, hogy mely állításaival nem értetek egyet a cikknek és miért. Tudom, hogy nagy és dicső dolog a fórumon füstölögni, de vannak konstruktívabb megoldások is. ;)

JamesTKirk

JamesTKirk
Csatlakozva  17-02-2005

30 March 2006 20:53

Sala - 30 March 2006 02:15 PM

nem írjál baromságokat! jobs maga hagyta el az apple-t és nem elbocsájtották. nézz utána, ha nem hiszed…

Jobs maga is azt a kifejezést használja, hogy kirúgták. Az igazgatótanács mentette fel (akik később visszahívták:-)). Egyébként ez egy nagyon jó beszéd, érdemes elolvasni.

http://news-service.stanford.edu/news/2005/june15/jobs-061505.html

Kerestem Wozniak és a neXt kapcsolatát (ami szerintem nincs), és találtam még egy jó interjút.
http://www.failuremag.com/failure_interview.html

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

30 March 2006 22:20

Kelt*megpróbáltam már itt a BM-en, ami elképesztő “pánikot” keltett, mintha csak valakiknek a hitét adó totemét próbálnám ledönteni.
Tudom és jó is hogy szeretjük a Mac-et, meg amit nekünk jelent. A Mac II óta van mekkem, pedig az jó régen volt, de ez nem jelenthet egy minden realitást kizáró elvakultságot. Dolgoztam egy csomó kis, nagy és óriás gépen, de a Mac jelenti nekem ezek közül az emberközeliséget. Én is egy kicsit jobban védem mint kellene. Ezért is szomorú látni, hogy bizonyos kinyilatkoztatott gazdasági realitások szétzúzzák a Mac mitoszt, ami több mint eszköz.
A liszenszekről: ma már köztudott, hogy meghatározóbb a programfilozófia, mint a megvalósítás. Ezt követte a szerzői jog védelmi szintjeinek átalakulása, újraértelmezések. (Ezért példaértékű a per Londonban a két Apple között is, mert előszőr születik értelmezés/döntés, hogy szellemi tartalom tekinthető e tárgyi értéknek. Az Apple/Mac mindenképpen öngolt rúg ebben, mert ha nyer elveszti a hivatkozási alapját egy csomó szellemije védelmének.) Tehát Woz nem adta el szellemi tartalmait/nem is lehet/, csak használatot biztosított a Mac-nek hozzájuk. Az ezekre való építkezés folytatólagos jogokat termtett neki 75 évre. A többi már egyértelmű.
Next*érdekesség, hogy a világ első web böngészőjét Next-re fejlesztették és telepítették a CERN-nél 1990-ben. 1996-ban 400 millió dollárért vásárolta meg az Apple a Next-et, kimondottan az Openstep megszerzése érdekében és azt a Rhapsody projekt keretében fejlesztették tovább, aminek az eredménye az OSX. Jobs hihetetlen kemény feltételek mellett ment bele az ügyletbe pld: az Applenek minden külső gyártónak, vagy fejlesztőnek bérbeadott liszenszét vissza kellett vásárolnia, megállítani teljesen a klóngyártást. 100 millió dollárt fizetett a PowerComputingnak és megvette macfejlesztő munkatársainak átvételi jogát is.

JarodFree

JarodFree
Csatlakozva  25-11-2004

30 March 2006 22:52

Dogdog: én is megkérdem, hátha a következő előadásodban válaszolsz rá. Hol találni bármilyen információt a Wozniak-NeXtStep kapcsolatról?

Egyébként le se tagadhatnád a munkád. Piszkosul nehéz a lényeges információt kinyerni a mondandódból.

Count Zero

Count Zero
Csatlakozva  05-01-2006

30 March 2006 22:55

Dogdog: engem is érdekelne a dolog háttere, írtad, hogy volt róla szó korábban, megadnád, melyik topikra keressek rá?

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

30 March 2006 23:07

Dogdog - 30 March 2006 10:20 PM

Kelt*megpróbáltam már itt a BM-en, ami elképesztő “pánikot” keltett, mintha csak valakiknek a hitét adó totemét próbálnám ledönteni.
Tudom és jó is hogy szeretjük a Mac-et, meg amit nekünk jelent. A Mac II óta van mekkem, pedig az jó régen volt, de ez nem jelenthet egy minden realitást kizáró elvakultságot. Dolgoztam egy csomó kis, nagy és óriás gépen, de a Mac jelenti nekem ezek közül az emberközeliséget. Én is egy kicsit jobban védem mint kellene. Ezért is szomorú látni, hogy bizonyos kinyilatkoztatott gazdasági realitások szétzúzzák a Mac mitoszt, ami több mint eszköz.
A liszenszekről: ma már köztudott, hogy meghatározóbb a programfilozófia, mint a megvalósítás. Ezt követte a szerzői jog védelmi szintjeinek átalakulása, újraértelmezések. (Ezért példaértékű a per Londonban a két Apple között is, mert előszőr születik értelmezés/döntés, hogy szellemi tartalom tekinthető e tárgyi értéknek. Az Apple/Mac mindenképpen öngolt rúg ebben, mert ha nyer elveszti a hivatkozási alapját egy csomó szellemije védelmének.) Tehát Woz nem adta el szellemi tartalmait/nem is lehet/, csak használatot biztosított a Mac-nek hozzájuk. Az ezekre való építkezés folytatólagos jogokat termtett neki 75 évre. A többi már egyértelmű.
Next*érdekesség, hogy a világ első web böngészőjét Next-re fejlesztették és telepítették a CERN-nél 1990-ben. 1996-ban 400 millió dollárért vásárolta meg az Apple a Next-et, kimondottan az Openstep megszerzése érdekében és azt a Rhapsody projekt keretében fejlesztették tovább, aminek az eredménye az OSX. Jobs hihetetlen kemény feltételek mellett ment bele az ügyletbe pld: az Applenek minden külső gyártónak, vagy fejlesztőnek bérbeadott liszenszét vissza kellett vásárolnia, megállítani teljesen a klóngyártást. 100 millió dollárt fizetett a PowerComputingnak és megvette macfejlesztő munkatársainak átvételi jogát is.

igen, valóban, ezek ismert tények. könyvekben, web-oldalakon olvashatók.

a mac fejlesztésben már nem is annyira vett részt Woz (ugye ‘81-ben lezuhant repülővel és elég hosszú ideig tartott a felépülése).
nem értem azt a mondatodat, hogy használatot biztosított a Mac-ne hozzájuk. talán az apple-nak. kicsit zürzavaros az irományod.

szóval még mindig nem látom (én sem) a kapcsolatot a nextstep és Woz közt, még ha oly egyértelmű is. leírnád, mert mocskosul furdala kiváncsiság, mert mocskosul nagy apple fan vagyok és ez hiányzik a tudástáramból

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

31 March 2006 12:05

kicsit felhozom a topikot, mert elég nehezen lehet Dogdog kartácsból minimális infókat is kiszedni, hátha így segít nekünk, akik et érdekel az apple-story (és ezek az infók biza kimaradtak az apple confidental-ból)

DonDebr

DonDebr
Az összes posztok száma:  3951
Csatlakozva  15-10-2004

31 March 2006 13:08

DogDog-kartács!
Mikor fennen hangoztatod, hogy Jobsot kirúgták, anno az Apple-től, azt is lécci leírni, milyen TÉNYLEGES (egyébként rendkívül személyes és magánjellegű) okok álltak a kirúgás mögött, ami az Apple egyik főrészvényesének távozásához vezetett.
Tudod, mi nem vagyunk olyan nagy információhámozó, és -manipuláló művészek, mint Te.
Azt svarcundvájsz tudjuk, hogy a Lisa megjelenése előtt Wozniak volt az, aki tiltakozott az ellen, hogy egy personal computernek grafikus kezelőfelülete legyen. A NeXTStep fejlesztési projektjét bizonyos Avie Tevanian vezette az elejétől fogva. Wozniak nem volt tagja a fejlesztői csapatnak.
Noha Jobs távozott az Apple-től, még legalább 5-6 évig az Apple termékfejlesztése abból élt, amit az íróasztal fiókjában “találtak”.

uTomi

uTomi
Az összes posztok száma:  2150
Csatlakozva  09-11-2005

31 March 2006 14:01

Tudomáson szerint Jobs azért távozott mert amikor a Pepsi vezérigazgatóját John Sculleyt, Jobs beültette az igazgatói székbe ő maga annyira a háttérbe szorult, hogy végül ezt megunta és távozott.
Amúgy Dog-dog kartács mindig ilyen teljesen távoli és megfoghatatlan összeesküvés elméletekkel bombáz minket. Csak látnék valami linket. Ez így csak fikció.
Woz-nak köze sem volt a NExThez. Az jobs és Avi gyermeke volt. Szerintem.

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

31 March 2006 19:44

DonDebr*Nemtudok veled vitatkozni, mivel abszolut téves ismereteid vannak. Jobs-ot a részvényesek rúgták ki, ő se tagadja nyilatkozataiban se./ Woz tulajdonostárs volt a Nextben!!!/ Egyébként a sértéseid stilusa determinálja a butaságodat, ami jólmegtermett! /Aki azt nem tudja, hogy a programkód megírója magából a tényből még nem válik az általa “termelt” research szerzőjévé. Pld az Alias/Maya-nak több olyan “szerzője” van aki mégcsak nem is tud programozni, persze ettől még ragyogó matematikus /HI/?!/Jobs távozása után nagyonis új projektek születtek pld:Newton és a Rhapsody projekt is még a visszatérése elött megszületett, csak kevésnek bizonyult az idő ami a rendelkezésükre állt.
iThomas*Én ezzel foglalkozom, te pedig hallomásokból épitkezel, nem egy nyelvet beszélünk!
Ami azért talán segíti itt az “értetleneket”: 1996-ban az Apple próbált megegyezni az egyébként tőle kivált BeOS-t fejlesztők csoportjával, de a tárgyalások az elvi ellentétek miatt megrekedtek. Miután a részvényesek tudomást szereztek róla, hogy a BeOS-fejlesztés eredményes utat talált és új érdeklődőkkel tárgyal, melyek megfelelő tőkével is rendelkeznek /PowerComputing csoport/ utasították a vezetést keressen más hasonló hatékonyságú megoldást. Így került előtérbe a Next felvásárlásának ügye. Egy hajszálon múlott, hogy megegyezés született, mert volt egy tőkeerősebb kinálkozó is rá. A megegyezésből eredő liszenszjog visszavásárlások oka részben a PowerComputing és a BeOS csoport lendületbejött tárgyalása volt, ami nemkis pánikot teremtett Apple körökben. Ha a PowerComputing perre vitte volna a liszenhasználat ügyét /felmerült a ténye/ nagyvalószínűséggel meg is nyeri azt. Akkor ma talán nem vitatkoznánk itt. Ezért született a “parancs”, felvásárolni a Next-et minél hamarabb, mindenáron. Első menetben Jobsra nemvoltak vevők, Csakhát Õ nem hülye, ráérzett a pillanatra, a lehetőségre a nagy visszatéréshez. A többi már ismert.
*Nemnagyon látom értelmét az itteni vitának, ez így naiv! Jó lubickolást a sajátmagatok köpködte langyosvízben. TISZTELET A KIVÉTELNEK!

uTomi

uTomi
Csatlakozva  09-11-2005

31 March 2006 19:59

DogDog:
Jó szórakozást a saját magad építette üldözés és összeesküvésmániás világodban. Semilyen valós hivatkozási alapot nem adsz csak hajtod a saját marhaságaidat. Egézségedre.:))

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

31 March 2006 20:51

naja, végülis lehetséges, hogy sehol nem dokumentáltan (illetve titkos iratok által mégis hozzáférhetően) olvasható az, hogy woz is alapítója volt a next computernek és ebből adódóan ővé minden nextstep szerzői jog.
azt is tudjuk, hogy a németek rendelték meg lenintől az októberi forradalom lerombolását, meg azt is biztosan állíthatjuk, hogy bush volt, aki leromboltatta a wtc-t.
ezek tények, csak mi nem férhetünk hozzá. de majd elolvassuk 100 év múlva a történelemkönyvekben
mellesleg * után írt szöveggel a legegyszerűbb elintézni a dolgot, mert így látszólag győztesen lehet kikerülni a vitából (érdemi válaszok nélkül)

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

31 March 2006 20:59

IThomas* te tényleg egy pszichátriai eset vagy, ha te ezekből üldözés és összeesküvés elméletekre asszociálsz. Amit leírsz arra mutat, hogy korlátoltságodat menekíteded egy magadnak épített szembenállás mögé és erre keresel célpontot. Amúgy a végtelenségig elmerülhetnék a hívatkozásokban, /aminek nagy részét pld te a korlátoltságod folytán fel se fognád/abban a sokezer oldalnyi dokumentumban amiből azt az u.n. “kartácsot” tömörítettem ide. Sok fogodzkodót leírtam már ide amúgy is, ne tádsd a szád, ez nem sültgalamb.
Sajnos még mindig belemegyek némelyetek hülyeségének csapdájába, ami abból eredhet, hogy pld. téged nem látlak érdemesnek számításba venni a témák értelemszerűen inteligens megbeszélésénél. Tény, a gyengékkel is számolni kell! Meaculpa.

uTomi

uTomi
Csatlakozva  09-11-2005

31 March 2006 21:13

Dogdog - 31 March 2006 08:59 PM

IThomas* te tényleg egy pszichátriai eset vagy, ha te ezekből üldözés és összeesküvés elméletekre asszociálsz. Amit leírsz arra mutat, hogy korlátoltságodat menekíteded egy magadnak épített szembenállás mögé és erre keresel célpontot. Amúgy a végtelenségig elmerülhetnék a hívatkozásokban, /aminek nagy részét pld te a korlátoltságod folytán fel se fognád/abban a sokezer oldalnyi dokumentumban amiből azt az u.n. “kartácsot” tömörítettem ide. Sok fogodzkodót leírtam már ide amúgy is, ne tádsd a szád, ez nem sültgalamb.
Sajnos még mindig belemegyek némelyetek hülyeségének csapdájába, ami abból eredhet, hogy pld. téged nem látlak érdemesnek számításba venni a témák értelemszerűen inteligens megbeszélésénél. Tény, a gyengékkel is számolni kell! Meaculpa.

Akkor kitalálom. Te biztosan a Nemzetbiztonsági Hivatal ügynöke vagy akik minden erejükkel Steve Jobs és Woz. licence viszonyát vizsgálják.
Több ezer dokumentum, hehe te megalol vagy. De én kérek elnézést a gyengék nevében.
:)) Csak jót mosolygok rajtad.

u:i
Nem is tudtam, hogy már a diliházba is bevihető pc meg modem.

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

31 March 2006 21:16

már ne is haragudj Dogdog, de ez az übermensch hozzáállás eléggé undorító...

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0