Vírus - HELP!!!!!

matyo

matyo
Az összes posztok száma:  421
Csatlakozva  13-05-2005

21 February 2006 22:21

Ha ezt íra a víruskeresõ, akkor mi a helyzet???

Items to be scanned:
      Macintosh HD and all subfolders

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Adobe Acrobat 7.0 Professional:Acrobat Distiller 7.0:Contents:MacOS:SelfHealFiles:AdobePDFPrinter:PPD Plugins:AdobePDFPDE700.plugin:Contents:MacOS:AdobePDFPDE700
          Deleted infected file

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Adobe Acrobat 7.0 Professional:Adobe Acrobat 7.0 Professional:Contents:MacOS:SelfHealFiles:AdobePDFPrinter:PPD Plugins:AdobePDFPDE700.plugin:Contents:MacOS:AdobePDFPDE700
          Deleted infected file

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Adobe Acrobat 7.0 Professional:Adobe Acrobat 7.0 Professional:Contents:MacOS:SelfHealFiles:Library:Internet Plug-ins:AdobePDFViewer.plugin:Contents:MacOS:AdobePDFViewer
          Deleted infected file

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

21 February 2006 22:32

Milyen víruskereső? Egyébként semmi, elvileg törölte a fertőzött fájlt.

Fuli

Fuli
Az összes posztok száma:  150
Csatlakozva  11-01-2006

21 February 2006 22:34

Találtam egy kis info-t a kukacról:
http://www.sophos.com/virusinfo/analyses/osxinqtanab.html

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

21 February 2006 22:35

Egyébként érdekes, rákrestem a vírus nevére, és egyetlen találatot sem adott a Google…

Fuli

Fuli
Az összes posztok száma:  150
Csatlakozva  11-01-2006

21 February 2006 22:39

Biztos valami új variáns és a google botja még nem találta meg.
Ami érdekesebb, hogy mit keresett azokban a fileokban, a leírás szerint semmi köze hozzájuk.

matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

21 February 2006 22:41

esőjáró - 21 February 2006 10:32 PM

Milyen víruskereső? Egyébként semmi, elvileg törölte a fertőzött fájlt.

A Sophos Antivirus és a gond az, hogy a log fájl még folytatódik olyan bejegyzésekkel, ahol azt írja, hogy nem tudja törölni a fertőzött állományt.
Egy kicsit megingott a hitem az OSX kvázi vírus mentességében:-(

matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

21 February 2006 22:50

Fuli - 21 February 2006 10:39 PM

Biztos valami új variáns és a google botja még nem találta meg.
Ami érdekesebb, hogy mit keresett azokban a fileokban, a leírás szerint semmi köze hozzájuk.

A log fájl további részében ilyenek is vannak:

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Adobe Version Cue:tomcat:webapps:ROOT:WEB-INF:components:com.adobe.bauhaus.metadata:res:XMPPacketScannerLib.bundle
          Error deleting infected file

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Adobe Version Cue:tomcat:webapps:ROOT:WEB-INF:components:com.adobe.bauhaus.refparser.golive:res:GoLiveParser.bundle

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Adobe Version Cue:tomcat:webapps:ROOT:WEB-INF:components:com.adobe.bauhaus.refparser.pdf:res:PDFParser.bundle

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Adobe Version Cue:tomcat:webapps:ROOT:WEB-INF:components:com.adobe.bauhaus.rendition.thumbnail:res:Thumbnail.bundle

biker

biker
Az összes posztok száma:  3031
Csatlakozva  26-12-2004

21 February 2006 22:52

erre mit mondjak? az is lehet, semmi
Nekem fent volt a rAdmin régen PC-n, és betegre aggódta magát miatta a vírusírtó :)

daraboss

daraboss
Az összes posztok száma:  243
Csatlakozva  11-06-2005

21 February 2006 23:33
matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

21 February 2006 23:35

MOst már teljes pánikban vagyok. Már 800 felett van detected viruses érték és ilyen sorok vannak a log fájlban:

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Installers:Xcode Tools:Packages:MacOSX10.1.pkg:Contents:Archive.pax.gz/Gzip/...AppKitScripting
          Disinfection not available for this virus

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Installers:Xcode Tools:Packages:MacOSX10.1.pkg:Contents:Archive.pax.gz/Gzip/...AppleScriptKit

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Installers:Xcode Tools:Packages:MacOSX10.1.pkg:Contents:Archive.pax.gz/Gzip/...AppleShareClient

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Installers:Xcode Tools:Packages:MacOSX10.1.pkg:Contents:Archive.pax.gz/Gzip/...AppleShareClientCore

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Installers:Xcode Tools:Packages:MacOSX10.1.pkg:Contents:Archive.pax.gz/Gzip/...AppleTalk

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Installers:Xcode Tools:Packages:MacOSX10.1.pkg:Contents:Archive.pax.gz/Gzip/...ApplicationServices

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Installers:Xcode Tools:Packages:MacOSX10.1.pkg:Contents:Archive.pax.gz/Gzip/...ApplicationServices_debug

Virus:  ‘OSX/Inqtana-B’ detected in Macintosh HD:Applications:Installers:Xcode Tools:Packages:MacOSX10.1.pkg:Contents:Archive.pax.gz/Gzip/...ApplicationServices_profile

DonDebr

DonDebr
Az összes posztok száma:  3951
Csatlakozva  15-10-2004

21 February 2006 23:59

Csak ügy, merő véletlenségből. nem épp a Sophos csinál maga alá? Milyen jogkörrel futtatod?

solilaci

solilaci
Az összes posztok száma:  1071
Csatlakozva  28-05-2005

22 February 2006 00:04

Keressetek ra ma megeccer a gugliban !

solilaci

solilaci
Az összes posztok száma:  1071
Csatlakozva  28-05-2005

22 February 2006 00:09

Amugy meg ime ! A kekfogadra jatszik !

matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

22 February 2006 00:19

DonDebr - 21 February 2006 11:59 PM

Csak ügy, merő véletlenségből. nem épp a Sophos csinál maga alá? Milyen jogkörrel futtatod?

a jogkört honnan tudom meg?

matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

22 February 2006 00:22

Solilaci - 22 February 2006 12:09 AM

Amugy meg ime ! A kekfogadra jatszik !

ezt én is olvastam, de telefonon kívül nincs a környéken BT-s eszköz, főleg nem Mac, így valamilyen más módon is kell hogy terjedjen

DonDebr

DonDebr
Csatlakozva  15-10-2004

22 February 2006 00:32

matyo - 22 February 2006 12:19 AM

.
Magyarán: userként van administrator jogköröd? Vagy ahhoz külön kell bejelentkezni?
(System Preferences, Accounts)
Ha admin jogkörrel használod a gépet, épp a szofosz antivájrusz keni szartandó széjjel a fírget. Anno, megboldogult pécés koromban a McAffe vájruszszkenje ugyanígy megszopatott.

matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

22 February 2006 00:36

DonDebr - 22 February 2006 12:32 AM
matyo - 22 February 2006 12:19 AM

.
Magyarán: userként van administrator jogköröd? Vagy ahhoz külön kell bejelentkezni?
(System Preferences, Accounts)
Ha admin jogkörrel használod a gépet, épp a szofosz antivájrusz keni szartandó széjjel a fírget. Anno, megboldogult pécés koromban a McAffe vájruszszkenje ugyanígy megszopatott.

userként van admin jogköröm:-(

matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

22 February 2006 00:41

szerencsére :-) mással is előfordult hasonló:
http://www.scottsoldroom.com/index.php?entry=entry060221-115603

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

22 February 2006 00:51

Én ezt találtam. Mintha megint megjelent volna egy új féreg((
Értelmezzétek légyszi ti is.
http://blog.washingtonpost.com/securityfix/2006/02/new_mac_worm_spreads_via_bluet.html

Acsi001

Acsi001
Az összes posztok száma:  3818
Csatlakozva  21-04-2005

22 February 2006 00:56

és még egy news.((
(http://www.f-secure.com/v-descs/inqtana_a.shtml
Akkor most telepítsünk vírusírtót?

Dogdog

Dogdog
Az összes posztok száma:  568
Csatlakozva  10-05-2005

22 February 2006 00:57

Rakjál fel egy Little Snitch-et. Ha néhány netrecsatlakozás után sem akar a vendéged kiszólni, akkor ártatlan, ha kiakar akkor a Sophos semmit nem ér ellene. Kérdés: az utobbi időben nem regisztráltál online Adobe, vagy Macromedia progit. Sajnos ezek ilyen hatású nyomokat hagynak, mivel a CÉH szeretne úgy bizalmasan kapcsolatba maradni a termékével.

kapor

kapor
Az összes posztok száma:  1347
Csatlakozva  27-05-2005

22 February 2006 01:00

szerintem tuti a vírus írtó csinálja ezeket a féregeket…amint telepíted a “virusokat” is bejátsza a vinyóra… és aztán aztálitja h xy virus…blabla… szerintem csak azért van ez h mi is kiprobaljuk hátha van virusunk…az szépen bejácca nekünk is azta dolgot és aztán megkkel h vegyük a cuccost és blabla
saját vélemény :)

DonDebr

DonDebr
Csatlakozva  15-10-2004

22 February 2006 01:03

kapor - 22 February 2006 01:00 AM

szerintem tuti a vírus írtó csinálja ezeket a féregeket…amint telepíted a “virusokat” is bejátsza a vinyóra… és aztán aztálitja h xy virus…blabla… szerintem csak azért van ez h mi is kiprobaljuk hátha van virusunk…az szépen bejácca nekünk is azta dolgot és aztán megkkel h vegyük a cuccost és blabla
saját vélemény :)

Mir mondott a rendőr, mikor ikrei születtek?
- Hát nem egy hülyegyerek! :-))))

matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

22 February 2006 01:11

Dogdog - 22 February 2006 12:57 AM

Rakjál fel egy Little Snitch-et. Ha néhány netrecsatlakozás után sem akar a vendéged kiszólni, akkor ártatlan, ha kiakar akkor a Sophos semmit nem ér ellene. Kérdés: az utobbi időben nem regisztráltál online Adobe, vagy Macromedia progit. Sajnos ezek ilyen hatású nyomokat hagynak, mivel a CÉH szeretne úgy bizalmasan kapcsolatba maradni a termékével.

micsoda véletlen, pár napja regisztrátam egy Adobe szoftvert:-))))))

Zorro

Zorro
Az összes posztok száma:  3422
Csatlakozva  11-09-2004

22 February 2006 01:23

kismillió virusirtó nézi az amugy tiszta file-t virusnak, de ez amugy se virus hanem Worm, a kettőt NE keverd.
Milyen irtód van? Nem véletlenül Symantec? mert akkor megnyugohatsz nem virus.. ugyanis egyenlőre Õk nem készítettek Mac-es virus vagy worm leiró file-t csak windowsost és azt adják a Mac es környezethez is, hogy ha egy fertőzött cucc kerül hozzád, elgalább ne küldd tovább.

Na kb ennyi.
Szal mit is használsz irónak? :-)
Szeritnem nagyon ne pánikolj, nem lesz ott semmi.

Zorro

Zorro
Az összes posztok száma:  3422
Csatlakozva  11-09-2004

22 February 2006 01:27

De ha ügyi vagy akkor csinálsz egy biztonsági mentést a gépedről.. biztos ami biztos.

matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

22 February 2006 01:36

Zorro - 22 February 2006 01:23 AM

kismillió virusirtó nézi az amugy tiszta file-t virusnak, de ez amugy se virus hanem Worm, a kettőt NE keverd.
Milyen irtód van? Nem véletlenül Symantec? mert akkor megnyugohatsz nem virus.. ugyanis egyenlőre Õk nem készítettek Mac-es virus vagy worm leiró file-t csak windowsost és azt adják a Mac es környezethez is, hogy ha egy fertőzött cucc kerül hozzád, elgalább ne küldd tovább.

Na kb ennyi.
Szal mit is használsz irónak? :-)
Szeritnem nagyon ne pánikolj, nem lesz ott semmi.

Sophos Anti Virus

t-moo

t-moo
Az összes posztok száma:  707
Csatlakozva  18-03-2005

22 February 2006 02:09

Hát… Nem tudom. Ez nekem kicsit komolytalannak hat. De ha téged megnyugtat, hogy pánikolsz… :P

matyo

matyo
Csatlakozva  13-05-2005

22 February 2006 02:32

t-moo - 22 February 2006 02:09 AM

Hát… Nem tudom. Ez nekem kicsit komolytalannak hat. De ha téged megnyugtat, hogy pánikolsz… :P

OK, nem pánikolok, a víruskereső lefutott, “talált” 882 vírust, amik közül kb. 10-et tudott törölni.
Mivel más jele nincs, hogy gond lenne a géppel, ennyiben hagyom a dolgot:-)))
Mindekinek köszönöm a tanácsokat. További szép estét.

oscarino

oscarino
Az összes posztok száma:  2043
Csatlakozva  15-01-2005

22 February 2006 04:23

szerintem rakjal fel egy masik viruskeresot, es futtasd le, hogy az mit talal. pl. virex. szerintem ugyanis megorult a kis programos, mert 882 virus osszesen nincs macre:) a legjobb nem hasznalni viruskeresot, mert csak megzavarja a gepet…vagy a gazdajat:)

Hd

Hd
Az összes posztok száma:  2717
Csatlakozva  13-05-2004

22 February 2006 19:27
JP

JP
Az összes posztok száma:  749
Csatlakozva  05-12-2003

22 February 2006 21:35

Itt van pár dolog, erről az aranyos vírusirtó programról és a fals pozitív riasztásairól:
http://www.macfixit.com/article.php?story=20060221110024670

747

747
Az összes posztok száma:  6263
Csatlakozva  06-05-2004

22 February 2006 21:48

“About the only difference between variants is the technique by which the worm will start on the infected machine after user has accepted OBEX file transfers.”

ergo ha nem fogadsz el idegenektol file-okat bluetooth-on, nem tortenik semmi.

“Like Inqtana.A the .B and .C are locked to certain bluetooth addresses and are time limited to 24. February 2006, so they will not be able to replicate on any real environment and will work only in specially crafted lab.”

ergo megint egy, a virusirtogyartok altal keszitett virussal allunk szemben. nincs az az idiota virusiro, aki time-limited demo virust csinal.

“As previously reported, OSX/Inqtana.A—a Java based proof of concept bluetooth worm that affects older versions of Mac OS X 10.4.x (Tiger). The vulnerability does not affect Mac OS X 10.4.5, and has not been found in the wild.”

lapozzunk.

sandokan

sandokan
Az összes posztok száma:  1105
Csatlakozva  29-11-2003

24 February 2006 03:20

A mai nap a Sophos elismerte, hogy a programja olyan fájlokat is vírosnak ismert fel amelyek nem azok voltak. Ebbe a körbe tartozik az Adobe Acrobat, valamint a Microsoft Office 2004 is. Néhány felhasználónak több mint 1000 adatát törölte a program. Azóta frissítette a Sophos a vírus adatbázist.
Röviden ennyi a hír.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell a veszéllyel foglalkozni, csak annyit, hogy a vírusirtó cégek igen örülnek annak, ha a Mac-re is megjelennek vírusok, és esetleg nagyobb kárt okoznak az összehányt programmal, mint amennyit maga az említett vírus okozott volna.
Egy apró javaslatom lenne a következő rendszerjavításig:
A Mail-ben be lehet állítani egy rakás szabályt, amellyel ki lehet szűrni azokat a leveleket, amelyek csatolmányt tartalmaznak. Ki is lehet színezni a levelet a csatolmány típusának megfelelően, majd átrakatni a Junk mappába.
A Junk folderben szemre lehet vételezni az ismerősöktől jött leveleket (a színek alapján akár a csatolmány típusát is megállapíthatjuk megnyitás nélkül), és áthúzgálni az Inbox-ba, vagy egyéb megfelelő mappába. A maradék ismeretlent, meg két kattintással le lehet zúzni megnyitás nélkül.
A Safari lukra, meg volt már fentebb megoldás.

oscarino

oscarino
Az összes posztok száma:  2043
Csatlakozva  15-01-2005

24 February 2006 04:17

nade sandokan…macre nem jonnek emailben terjedo futtathato virusok. a peces virusok megjonnek, mert a pecesek gepei tovabbkuldik oket, de ezek a kis programok a mi gepeinken nem indulnak el. a junk mail filter jo dolog, sokan hasznaljuk, de ez az alaptalan virushiszteria, ami a bm forumon terjed nem er meg annyit, hogy akar 1 uj rulet beallitsak:) a malaj tigris sem ijedhet meg holmi “majdnem virust irtak macre” sztoritol:)

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

24 February 2006 15:02

“a malaj tigris sem ijedhet meg holmi ...”
Tudod oscarino, a maláj tigrisek sem egyformák, van közöttük bátor, és megfontolt, vagy másképp fogalmazva gyáva is. :-)
A bátorságra meg van egy régi-régi vicc. Ha nem ismernéd, és érdekel, akkor leírom.
Arra azért kiváncsi lennék, hogy a BM tagjai közül hányan nem klikkelnének rá egy e-mailben jött intel_ibook.jpg-re, amelyben egy sima bash script van, ami minden további kérdés nélkül elindítja a Terminal progit, és letörli az összes fájlt a Documents könytárból.
Aztán lehet vitatkozni, hogy ez vírus, féreg, trójai, vagy mi volt. És ezt most simán meg lehet tenni. Azt pedig mindenki maga eldöntheti, hogy ezt a lyukat átmenetileg befoltozza, vagy nem.
Van más módszer is, de az egy kicsit bonyolultabb. Aki viszont otthon van a BSD alrendszerben, annak viszont nincs szüksége a tanácsomra. :-))

Naranek

Naranek
Az összes posztok száma:  317
Csatlakozva  14-06-2005

24 February 2006 15:47

“Arra azért kiváncsi lennék, hogy a BM tagjai közül hányan nem klikkelnének rá egy e-mailben jött intel_ibook.jpg-re, amelyben egy sima bash script van, ami minden további kérdés nélkül elindítja a Terminal progit, és letörli az összes fájlt a Documents könytárból.”

Ezzel ket apro bibi van.
- Ha valoban jpg, akkor eleve kepkent jelenik meg a levelben, ergo nem kattint ra senki
- Ha nem kepkent jelenik es rakattint, akkor a Mail szol, hogy hiba van a kreta korul, biztos vagy benne, hogy futtatod az alkalmazast? Ha ezek utan is igent mond a felhasznalo, akkor meg is erdemli..

mflyer

mflyer
Az összes posztok száma:  1337
Csatlakozva  19-04-2005

24 February 2006 15:54

Naranek - 24 February 2006 03:47 PM

“Arra azért kiváncsi lennék, hogy a BM tagjai közül hányan nem klikkelnének rá egy e-mailben jött intel_ibook.jpg-re, amelyben egy sima bash script van, ami minden további kérdés nélkül elindítja a Terminal progit, és letörli az összes fájlt a Documents könytárból.”

Ezzel ket apro bibi van.
- Ha valoban jpg, akkor eleve kepkent jelenik meg a levelben, ergo nem kattint ra senki
- Ha nem kepkent jelenik es rakattint, akkor a Mail szol, hogy hiba van a kreta korul, biztos vagy benne, hogy futtatod az alkalmazast? Ha ezek utan is igent mond a felhasznalo, akkor meg is erdemli..

Én nem tudom, hogy a mail hogy csinálja a dolgokat, de én yahoo mailt használok, ami külön bulk részbe rakja a bulk leveleket. Ezeket meg alapból törlöm is. Nem is értem, ki nyit meg egyáltalán olyan mailt, ami mittudomén joe smith-től jött és az a címe hogy “super new ibook pictures”... Az persze más, ha valami ismerős küldi rosszindulatból. :D

Alex91

Alex91
Az összes posztok száma:  5445
Csatlakozva  12-01-2005

24 February 2006 16:04

Na, PC-n kaphattal ismeros cimrol is levelet, amit nem az ismeros kuldott, hanem egy virus :D. Szoval…
Itt egy a nagy szerencsenk meg, hogy anyanyelvunk nem angol, es valoszinuleg Gipsz Jakab baratom nem fog angolul irni nekem. (De ha majd kitalaljak a tobbnyelvu mail virust…)

sandokan

sandokan
Csatlakozva  29-11-2003

25 February 2006 00:31

“- Ha nem kepkent jelenik es rakattint, akkor a Mail szol, hogy hiba van a kreta korul, biztos vagy benne, hogy futtatod az alkalmazast? Ha ezek utan is igent mond a felhasznalo, akkor meg is erdemli..”

Most próbáltam ki (küldettem magamnak egy dummi levelet). és nem szólt, amikor a csatolt jpg-re ráklikkeltem, csak elindította a Terminált, és kiröhögött. :-) Tiger és Mail2 páros, állítólag a Panther-Mail párossal nem működik.
A szűrőn természetesen fennakadt, de mindenki azt csinál, amit akar, és bízik, hogy a magyar nyelv eleve karantén (ami egyébként igaz is).
Szóval bátraké a szerencsétlenség. :)

Apróhirdetések

Hírek

88%-on áll az iOS 12

2019. 08.12. @ 12:18
0