CorelDraw

tms

tms
Az összes posztok száma:  4715
Csatlakozva  18-01-2005

31 January 2006 23:40

oscarino - 31 January 2006 11:15 PM

en is evek ota benne vagyok ebben a buliban, es rengeteg coreles problemaval talalkoztam, foleg szinkezeles es kompatibilitas terén. illustratorban/freehandben ilyen problemak nincsenek.

macromediarol nem tudok nyilatkozni, mert flash pluginen kívül semmi nincs nálunk, talán most, hogy bekebelezte az adobe nagyobb az esély, hogy találkozom ezekkel
amikor nem volt még mac gépünk, akkor is tökéletesen kezeltem full “hardcore” mac-es ai-s anyagokat, ui. 1998-óta folyamatosan benne vagyok egy projectnek már nem mondható dologban, és angliából csak így kaptunk anyagokat.

nem volt gondom ezekkel, tudni kellett a fontokat kezelni, stb.

a lényeg büszkén fikázhatod a corelt, számos olyan dolog van ebben amit az ai képtlen megoldani és fordítva ugyan így van (pont 2 hete volt erről szakmai, kocsmázós fórum, kifejezetten hasznos érdekes volt)
használd az ai-t, én ha kell használom corelt, de butaság valamiről radkálisan nyilatkozni

oscarino

oscarino
Az összes posztok száma:  2041
Csatlakozva  15-01-2005

01 February 2006 01:00

azert nyilatkozom rola “radikalisan”, mert naponta szembesulok corelesek teljesen furcsa problemaival, es nagyon unom mar, hogy sokszor +munkat kell miattuk vegeznem, hogy kezelni tudjak a fajljaimat. ezen felul ertem a nezetedet, nyilvan mindenki abban majer, amit megszokott. egy pecesnek sem lehet bemagyarazni, hogy jobb a mac… egyebkent a kezdetek kezdeten, amikor meg nem lattam macet, en is eljatszadoztam a corellel, meg a foiskolan is vegigcsinaltam belole egy szemesztert:) az uj verziokat is lattam, es valoban nagyot neztem, hogy miket tud…pl. kilometerben is fel lehetett venni a doksikat…lol :D

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

01 February 2006 01:25

oscarino - 01 February 2006 01:00 AM

+munkat kell miattuk vegeznem, hogy kezelni tudjak a fajljaimat

milyen nyűgök ezek? komolyan érdekel!

oscarino

oscarino
Csatlakozva  15-01-2005

01 February 2006 01:42

az van, hogy pl. a cegunknek tobb olyan nyomdaval van szerzodese, akik az arukba belekalkulaljak a levilagitasi procedurat. ezert nem adhatok nekik egy egyszeru .ps-t, hanem valami olyat kell adnom, amit aztan ok vilagitanak le. amikor osszerakok egy doksit indesignban, es megkapom a leadasi parametereket, hogy corel vagy eps amit le kell adnom, akkor a guta utoget. ugyanis a dokumentumom minden oldalat kulon-kulon ki kell exportalnom eps-be, visszanyitogatni oket illustratorban, legorbiteni a fontokat, beigazitani a dokumentum meretet es elmenteni valami regi illustrator formatumba, amit a nagyokosok meg tudnak nyitni. az esetek tobbsegeben ez 7-es illustrator, amivel megint meg vagyok love, mert nem tud az a formatum layereket sem atlatszosagot, ugyhogy kezdhetek trukkozni. es a vegeredmenynel meg imadkozhatok, hogy jol gyartsak le, ugyhogy mindig kulon adnom kell az ilyeneknek valami preview jpg-t az anyagrol, ami elegge flattenelve van ahoz, hogy a csodas kis programjuk ne tudja szetqrni…es folytathatnam.

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

01 February 2006 01:52

oscarino - 01 February 2006 01:42 AM

az van, hogy pl. a cegunknek tobb olyan nyomdaval van szerzodese, akik az arukba belekalkulaljak a levilagitasi procedurat. ezert nem adhatok nekik egy egyszeru .ps-t, hanem valami olyat kell adnom, amit aztan ok vilagitanak le.

pedig pont ezzel tudnád bebiztosítani magad!!!
ráadásul egy ilyen hülye procedúra helyet csak egy egy printet kellene nyomnod, és ettől függetlenül a megrendelőt terhelné a levilágítás költsége, csak a publikált médium más…

oscarino

oscarino
Csatlakozva  15-01-2005

01 February 2006 02:32

ezekbe a dolgokba nem szolhatok bele, mert csak egy fogaskerek vagyok egy bonyolult gepezetben. a privat meloimnal megoldom, ahogy mondtam, nem mukodom egyutt corelesekkel, vagy ha muszaly, akkor onnantol minden felelosseget es supportot elharitok. sajnos ez van.
nyilvan te maskeppen eled ezeket meg, mivel az egesz munkafolyamatod reszet kepezi ez a program, es ha nem kell ezernyi ceggel egyuttmukodnod, akkor elvagy valahogy..

babem

babem
Az összes posztok száma:  331
Csatlakozva  25-04-2005

01 February 2006 05:16

Sajna a Corel a CorelDraw X3 verzióban is megmutatta, hogy nem tud ujdonságokat felhozni. Lényegében csak (az aránylag jól sikerült) 12-es verziót csiszolgatták még fényesebbre és a kor divatjához hűen új verziószámozást adtak neki. Ez a Mac-es felhasználókat valószínűleg nem fogja meghatni. Főleg hogy a Corel új verziói egyre inkompatilisebbek a saját régebbi verzióival. Mivel nem is szándékoznak Mac-re portolni, fájó szívvel, de ott fogom hagyni őket. A cégemmel még megvetettem a 12-es veziót (kár volt), de tovább nem lépünk, váltunk. Egy PC mindig fog akadni az irodánkban, amivel az esetleges régi, valamint a máshonnan hozott grafikákat be tudjuk olvasni, de újat már nem készítek Corellel. Az utóbbi időben egyre többet kellett rajzolnom szabadkézzel, Wacom táblával. Eleinte próbálkoztam a Corellel, de nagyon siralmas eredményeket produkált a vonalak minőségében. Akárhogy állitgattam az ecsettulajdonságokat, képtelen voltam kezessé tenni. Mindig rádolgozott valami hülyeséget. Majd kipróbáltam az Illustratort. És bejött. Széles határok között állitható az érzékenysége(hány csomópontot rakjon le), a rásegítése (kézremegés korrekció), nyomáserősség, stb. Ez mind benne volt a Corelben is, de mégse ment. Ráadásul valószínű programhiba miatt olyan anomáliák is előjöttek mint pl. vonal kerszteződéskor kilyukad, vonalvégződéskor furcsa félkör alakú lyukak, hibás görbévé alakítás stb. Aki egy olyan vektoros programban ami támogatja a szabadkézi rajzolást, festést, arra vetemedik hogy igénybe vegye ezt a szolgáltatását a programnak, joggal várja el hogy a valóságos ceruza/papir-hoz minél közelebbi élményben legyen része, hogy a technika ne a kadályozza a kreatív munkában.
Ezt a CorelDraw mind a mai napig nem tudja részemre nyújtani. Hangsúlyozom, hogy a részemre, tehát akinek csak pár vonalra és ecsetvonásra van szüksége, valószínű soha nem fogja megtapasztalni a CorelDraw szabadkézi rajzolás korlátait.
Még valamit felhoznék a Corel ellen. Most, hogy itt az Inteles Mac, ilyet kijelenteni a Coreltől hogy csak Winre fejlesztenek, elég nagy önbizalomra vall.

tade

tade
Az összes posztok száma:  1649
Csatlakozva  22-11-2004

01 February 2006 13:12

Öszintén szolva, én azért álltam át sok éve Macre és Illusztrátorra, hogy az egyre jobban elterjedö PC-s CorelDraw-val kevesebben tudjanak belenyulni egy leadott anyagba. Ma már a Mac és Illu is nagyon elterjedt, hisz sok munkám végzi alacsonyabb árat igérö, konkurensnél.

tepsi

tepsi
Az összes posztok száma:  355
Csatlakozva  26-10-2005

01 February 2006 16:35

én eddig csak Corelt használtam mindenre, (annak idején a nyomdában is, 2 évvel ezelőtt, PI 150Mhz, 16mb és w95, az volt ám király! 50-60 megás fájlokkal dolgozni, nagyon nagyon lassan de ment…) de amióta MACre váltottam felraktam a 9est, megnyitottam és rögtön kifagyott, oké akkor itt ennek vége…
már csak egy dolgot sajnálok, nincs PCm amin a 12es corelben lévő fájlokat kitudnám konvertálni akármilyen Adobe által szerethető formátumba :(
báár importálni még nem próbáltam…

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

01 February 2006 16:49

corel9-ig tuti megnyitja az ai

tepsi

tepsi
Az összes posztok száma:  355
Csatlakozva  26-10-2005

01 February 2006 18:12

ez a baj, hgy nekem már 12őben van a legtöbb és a legfontosabb :(
convertálni meg nem tudom sehol…

Pull

Pull
Az összes posztok száma:  27
Csatlakozva  04-01-2006

01 February 2006 18:17

Üdv ismét!

Nyomtatótelepítés PPD alapján nem sikerült… Acrobat Reader még mingíg nem látja (meg más sem…)
Egy ECRM VR levilágító lenne. Azt használja a külsős cég ahol a filmet világíttatjuk.
Ja és Én is tudom hogy nincsenek fönt a betűk vazze azért dobja el…
Telepíteni meg nem is fogom tudni mert Japán betűkészletről van szó. És a külhoni kolléga meg nem küldi el.
Marad a ps nyomtatás utáni import.

Help a telepítéssel!!!

Pull

babem

babem
Csatlakozva  25-04-2005

01 February 2006 18:38

Pontosan mit is akarsz telepiteni?

Pull - 01 February 2006 06:17 PM

Üdv ismét!

Nyomtatótelepítés PPD alapján nem sikerült… Acrobat Reader még mingíg nem látja (meg más sem…)
Egy ECRM VR levilágító lenne. Azt használja a külsős cég ahol a filmet világíttatjuk.
Telepíteni meg nem is fogom tudni mert Japán betűkészletről van szó. És a külhoni kolléga meg nem küldi el.

Help a telepítéssel!!!

Pull

Pull

Pull
Az összes posztok száma:  27
Csatlakozva  04-01-2006

03 February 2006 13:30

Üdv!

Egy ECRM VR series Mako42-es levilágítót. De a gép a levilágító stúdiónál van nekem csak virtuálsan kell,
hogy file-be tudjak nyomtatni vele.
Más: Az AI-ban az alignment akárki akármit mond szar. Vegyél 3 objet-et és 2-őt igazíts a 3. közepéhez úgy, hogy az ne mozduljon… nem fog sikerülni.

Pull

zephyr2000

zephyr2000
Az összes posztok száma:  1597
Csatlakozva  18-09-2005

03 February 2006 14:00

babem - 01 February 2006 05:16 AM

...és a kor divatjához hűen új verziószámozást adtak neki…

Az X3 az a 13-as verziót jelenti, csak babonából nem írták ki a 13-at. X római szám = 10, 3 az arab 3: 13.

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

03 February 2006 14:12

zephyr2000 - 03 February 2006 02:00 PM

Az X3 az a 13-as verziót jelenti, csak babonából nem írták ki a 13-at. X római szám = 10, 3 az arab 3: 13.

azta…. na ne mond

oscarino

oscarino
Csatlakozva  15-01-2005

03 February 2006 14:37

Pull - 03 February 2006 01:30 PM

Üdv!

Egy ECRM VR series Mako42-es levilágítót. De a gép a levilágító stúdiónál van nekem csak virtuálsan kell,
hogy file-be tudjak nyomtatni vele.
Más: Az AI-ban az alignment akárki akármit mond szar. Vegyél 3 objet-et és 2-őt igazíts a 3. közepéhez úgy, hogy az ne mozduljon… nem fog sikerülni.

Pull

attol, hogy nem tudod hasznalni, meg mukodik. eloszoris az align palettan kapcsold ki az align to artboard-ot. masodszor mielott megnyomod az align gombot, a transform palettan allitsd a koordinatat kozepre. egyebkent az illustrator ezerszer tobbet tud, mint amennyit elso latasra eszrevennel, valoszinuleg nagyon megdobbennel, ha egyszer beiratkoznal egy tanfolyamra, ahol megmutatjak a lehetosegeket..vagy utana kell olvasgatni.

lll

lll
Az összes posztok száma:  4577
Csatlakozva  17-06-2005

03 February 2006 14:48

“Vegyél 3 objet-et és 2-őt igazíts a 3. közepéhez úgy, hogy az ne mozduljon? nem fog sikerülni. “

:-D

Dehogynem, sőt…

1. Kattints a középsôre - akkor nem fog mozdulni, hozzá igazodik a másik kettô.
2. Ha a távolságokat is szertenéd kiegyenliteni, nem csak a szimmetriatengelyeket, akkor -> show options az align palettán, és megjelenik a distribute spacing.
Itt vagy auto a beállitás, vagy megadhatod a távolságokat - ez esetben még egy kattintást fog kérni.

oscarino

oscarino
Csatlakozva  15-01-2005

03 February 2006 14:49

Pull - 01 February 2006 06:17 PM

Üdv ismét!

Help a telepítéssel!!!

Pull

tulajdonkeppen mit szeretnel a fajllal csinalni? ha eleve pdf-ed van, akkor abbol gyarthato. ha ps-t akarsz belole csinalni, ahoz nem kell nyomtato. siman kinyitod acrobatban (NEM acrobat reader, hanem a profi acrobat), aztan file/save as es elmentheted ps-nek.
mas: a pdf vagy ps fajlt ra tudod huzni photoshopra is. az kinyitja ugy, hogy leraszterizalja a fontokat, ezert nem dobalja el oket.
olyan nem letezik, hogy nincs meg a font, de megnyitod a doksit es editalhato marad a szoveg es megorzi a kinezetet.
egyebkent mi a japan font neve, ami hianyzik? (fyi az osx tartalmaz japan fontokat, es a neten is beszerezheto egy es mas)

ppd telepites:
ide rakd be: computer/Library/Printers/PPDs/Contents/Resources/en.lproj

ha nem megy, akkor a usered ugyanilyen folderjaba tedd bele.

lll

lll
Az összes posztok száma:  4577
Csatlakozva  17-06-2005

03 February 2006 14:50

Ja, a help is nagyon használható, még könyvet sem kell venned…

babem

babem
Csatlakozva  25-04-2005

04 February 2006 23:08

zephyr2000 - 03 February 2006 02:00 PM
babem - 01 February 2006 05:16 AM

...és a kor divatjához hűen új verziószámozást adtak neki…

Na azért nem kéne ovisnak nézni az embert.

eyeball

eyeball
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  19-02-2006

26 February 2006 01:22

Érdekes ez a Corel programmal kapcsolatos dolog… vannak akik utálják és vannak akik Istenítik. Szerintem aki grafikával akar foglalkozni, mindenképpen Corellal kezdjen és lehetőleg TANKÖNYVBÕL tanuljon. A vektorgrafikával foglalkozó rész véleményem szerint könnyebben kezelhetőbb, mint az Illustratorban. Teljesen átlátható, egyszerű. Én abszolúte nem bántam meg hogy anno ezzel kezdtem.

Jah.. és még valami:

Ostobaság lenne a két grafikai programot összehasonlítani, ugyanis teljesen eltérnek egymástól. Az illustrator gyönyörű színátmeneteket (színháló) és lágy görbéket produkál, de sajnos dolgozni vele elégé időigényes, hacsak nem kimondottan specifikus munkára használjuk. Tapasztalataim szerint amit Corelben megcsinálsz 2 lépésből, ugyanaz az Illustratorban már 4 lépés. Mint tudjuk: Az idő pénz.

A múltkor beszéltem egy fazonnal, aki nagyképűen kijelentette hogy a Corelt hozzávetőlegesen 1 hét alatt bevágja. Hát erre nem tudtam mit mondani.

babem

babem
Csatlakozva  25-04-2005

02 March 2006 04:36

eyeball - 26 February 2006 01:22 AM

......
Az illustrator gyönyörű színátmeneteket (színháló) és lágy görbéket produkál, de sajnos dolgozni vele elégé időigényes, hacsak nem kimondottan specifikus munkára használjuk. Tapasztalataim szerint amit Corelben megcsinálsz 2 lépésből, ugyanaz az Illustratorban már 4 lépés. Mint tudjuk: Az idő pénz.

A múltkor beszéltem egy fazonnal, aki nagyképűen kijelentette hogy a Corelt hozzávetőlegesen 1 hét alatt bevágja. Hát erre nem tudtam mit mondani.

Ez igy nem fedi a valóságot, csak részben. Kb 1993 óta használom a Corel-t 1995 óta főfoglakozásban. Ismerem előnyeit hátrányait oda-vissza.
Az Illustratort kb 98 óta használom, munkára kb egy éve fogtam be intenzíven. Egyre több melómat helyezem át abba, márcsak az összehasonlítás kedvéért is.
Jónéhány munkámat elkészítettem már mindkét alkalmazásban.
Mindezek alapján kijelenthetem, hogy a Corelben általában csak azokat a munkákat könnyebb elkészíteni amelyek igazándiból még munkának sem nevezhetők (névjegykártya, egyszerűbb szórólap, meghívó stb.)
Minél összetettebb egy munka, a Corel annál inkább veszít az előnyéből és megfordul a használhatóság az Illustrator javára.
Nem volt nagyképű a fazon akit említesz, tényleg igen egyszerűen megtanulható a CorelDraw, de a megtanulására is érvényes a forditott arány. Minél jobban belemélyedsz az összetettebb műveletek megértésébe, annál inkább fogod észrevenni a CorelDraw hátrányait.
Majd amikor elkészítettél egy bonyolultabb anyagot (pl telerakod átlátszóságokkal, árnyékokkal, blend-ekkel) és kinyomtatod vagy levilágittatod fogsz rájönni hogy a képen látott eredmény nem egyenlő a végtermékkel. De erről már könyvet lehetne írni.
Összefoglalva
- A Corel csak egy bizonyos bonyolultságig megfelelő
- Nyomdába készülő munkáknál igen észnél kell lenni a “trükközésekkel”
- Maszkolások, lágy peremek, symbolum-használat, rétegeffekt nehézkes, vagy alig megoldható
- A végeredmény (főleg ha effekteket tartalmaz) vektoros exportja, alig alig használható fel
- Legvégül ami a döntő lökést adta nekem az átálláshoz, a szabadkézi rajzolás támogatása katasztrofális (Wacom tábla)

Zselé

Zselé
Az összes posztok száma:  1
Csatlakozva  03-04-2006

04 April 2006 20:31

Sziasztok!

Annyit még hozzátennék a corel vs illustrator témához, hogy legtöbb esetben a megrendelőnek nincs türelme kivárni amíg az “operátor” megalkotja szeme előtt az elképzeléseit. Miután a corel sokesetben az (megrendelők által jelenleg elvárt igénytelen) igényeket messze kielégíti, mi sem egyszerűbb mint összerittyenteni corelben. Több mint 10 éve használok corelt, nagyon sok bosszúságot okozott. Több évet vett el tőlem mintha láncdohányos lennék. Mégsem találtam praktikusnak áttérni komolyabb lélegzetvételű programokra annak ellenére, hogy értek azokhoz is. Egyszerűen nincs idő rá. Természetesen nem csak corelt használok, amennyire tudom próbálom elkerülni.

jules7

jules7
Az összes posztok száma:  12
Csatlakozva  15-11-2006

15 November 2006 16:05

Sziasztok!

Van valakinek eladó dobozos Corel Draw 10 vagy 11 Mac-re? Ha igen mennyirét, engem érdekelne!

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

15 November 2006 16:33

jules7 - 15 November 2006 04:05 PM

Sziasztok!

Van valakinek eladó dobozos Corel Draw 10 vagy 11 Mac-re? Ha igen mennyirét, engem érdekelne!

ebay-en van egy 29USD-ért, ingyenes szállítással, olcsóbban nem nagyon kapod meg, szerintem érdemes ezt megvenni, többi ajánlat meg itt van.

jules7

jules7
Csatlakozva  15-11-2006

15 November 2006 17:13

Köszi, azt már én is néztem, viszont a leírás szerint az csak PC-s Alatta van egy ami Mac-es is 299 USD, Csak 3-4 héttől hamarabb kéne!

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

15 November 2006 17:58

11-ig közös volt!!!!! utána nem adtak ki már mac-es változatot :(

jules7

jules7
Csatlakozva  15-11-2006

15 November 2006 18:06

Én is így tudtam, amíg egy kicsit jobban nem jártam utána és a 10, 11, verzióknak is van csak PC-s és PC-s & MAC-es verziója, amiknek ráadásul más a csomagolása is! Pl. az ebay-en látható most mind a 2. Igazából nekem mind1, hogy van csak valahonnan tudjak már szerezni egy Corelt, és ne Tibetbe keljen elmenni érte. A vicc, hogy Magyar országon ezt nem tudják megoldani a forgalmazók!

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

15 November 2006 18:20

jules7 - 15 November 2006 06:06 PM

Én is így tudtam, amíg egy kicsit jobban nem jártam utána és a 10, 11, verzióknak is van csak PC-s és PC-s & MAC-es verziója, amiknek ráadásul más a csomagolása is! Pl. az ebay-en látható most mind a 2. Igazából nekem mind1, hogy van csak valahonnan tudjak már szerezni egy Corelt, és ne Tibetbe keljen elmenni érte. A vicc, hogy Magyar országon ezt nem tudják megoldani a forgalmazók!

lehet….

deck

deck
Az összes posztok száma:  717
Csatlakozva  05-01-2006

15 November 2006 18:45

tms, küldtem neked pm-et!
Válaszolj rá légyszi. kösz.

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

15 November 2006 19:07

deck - 15 November 2006 06:45 PM

tms, küldtem neked pm-et!
Válaszolj rá légyszi. kösz.

nem kaptam még meg :(

chp

chp
Az összes posztok száma:  103
Csatlakozva  27-06-2004

18 November 2006 21:03

Tud nekem valaki segíteni, hogy a feltelepített Core11 induláskor miért léphet ki szabálytalanul? Tanácstalan vagyok.
PPC G5 dual 2 Ghz (első szériás) 10.4.8
egyébkénz betonstabil a gép, minden fut szépen évek óta…

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

18 November 2006 21:17

próbáld ki angol input környezetben
international / language és input

chp

chp
Az összes posztok száma:  103
Csatlakozva  27-06-2004

18 November 2006 21:37

sajnos nem indul így sem.

bifleslie666

bifleslie666
Az összes posztok száma:  52
Csatlakozva  30-10-2004

23 November 2006 21:57

Lenne egy kérdésem!Melyik az a legrégebbi verzió corelben ami van mac-en és nem lassú, mint pl. a 11 géptől függetlenűl, mivel elég rosszúl írták meg…::(

Booboo

Booboo
Az összes posztok száma:  3
Csatlakozva  11-01-2008

11 January 2008 18:36

Szisztok! Én teljesen új vagyok ezen a fórumon, és még ráadásul egyáltalán nem is értek ahhoz, amikről Ti itt beszélgettek. Szeretnék segítséget kapni a következő témában: nagyon sokat szeretek foglalkozni weblap design-al, de fogalmam sincs, hogy hogyan kéne elkezdeni, és kérem nem hangosan vihogni!!!: csak a wordben tudom összetenni képekből ill szövegdobozokból, amit szeretnék látni. A kérdésem arra vonatkozik, hogy ha mindebből szeretnék egy normális életképes weblapot, akkor milyen programra van szükségem. A másik dolog pedig az, hogy milyen programmal tudok több fotóból montázst készíteni??? Remélem nem hűltetek el nagyon ennyi marhaságot olvasva, de sajnos teljesen tapasztalatlan vagyok (ja és még nő is :))))
előre is köszke
boo

Gorgo

Gorgo
Az összes posztok száma:  388
Csatlakozva  25-11-2005

11 January 2008 20:22

Bár ez a topic nem kifejezetten ezzel foglalkozik, de itt találsz ajánlást Windowsra és Macre egyaránt a webszerkesztő kiválasztásához. Kifejezetten kezdőknek: http://www.techline.hu/kiprobaltuk/20080107_webszerkeasy.aspx

Fotóból montázst: Photoshop, Pixelmator, GIMP

Booboo

Booboo
Csatlakozva  11-01-2008

12 January 2008 03:09

Kedves Gorgo!
Nagyon köszönöm a gyors választ! Megnéztem a weboldalas javaslatot, és iszonyatosan tetszik, meg is fogom szerezni!!!!!
Photoshopot kaptam kölcsön, csak hát még rengeteg a felfedezni való benne!
Még egyszer nagyon köszsönöm Neked!
Boo

The Last Boy Scout

The Last Boy Scout
Az összes posztok száma:  7062
Csatlakozva  09-07-2005

12 January 2008 15:31

Azta, új tag és nem topikot nyit, hanem keres! :)

peppino

peppino
Az összes posztok száma:  1798
Csatlakozva  24-08-2007

12 January 2008 18:56

Booboo: Nem derult ki egyertelmuen milyen szamitogeped van, de apple eseten ott van az iLife csomagban az iWeb. Csak egyszer neztem meg kivancsisagbol, de tenyleg par klikkelesre egy esztetikus, attekintheto egyveleget tudsz vele kesziteni. Vannak hibai, de mindennek van ara :)

Booboo

Booboo
Csatlakozva  11-01-2008

13 January 2008 20:20

Kedves Peppino!
Kérlek ne fogd a fejed kétségbeesésedben! Láttam, hogy ez a topic mac-es, nekem persze micof van, de mindenesetre gondoltam, hogy bármilyen oprendszerrel rendelkező topicosok jobban értenek a témához, mint jómagam!!! És hálás vagyok minden segítségért, amit egy magamfajta szakbarbár kap :) Tényleg köszönöm, hogy egyáltalán szóra méltattok, amikor a hülye gates miatt kilódok a sorból :)

EDM: ez most kritika volt vagy dícséret? mert elnézést, ha a buta kérdéseimmel felzavartam nyugodt köreiteket :) :)
Mivel ez maces topic, nem hinném, hogy baromi jó ötlet lenne nekem itt új topicot nyitni, bár lehetne a címe: barna hajú lányok idétlen szőke kérdései :) :)

köszönöm a türelmeteket, kedves férfiak :), nélkületek egyes dolgokban nem boldogulnánk!

peppino

peppino
Az összes posztok száma:  1798
Csatlakozva  24-08-2007

13 January 2008 20:57

Booboo - 13 January 2008 08:20 PM

Kedves Peppino!
Kérlek ne fogd a fejed kétségbeesésedben!

az ms hasznalatabol eredoen viszont sajnos nem sok segitseggel tudok szolgalni. ha veszel egy mac-et, akkor kapsz hozza iWeb nevu szoftvert is, azzal remekul tudsz szerkeszteni ilyen barnacsajosan weboldalt :)

Booboo - 13 January 2008 08:20 PM

köszönöm a türelmeteket, kedves férfiak :), nélkületek egyes dolgokban nem boldogulnánk!

viszont kivanjuk :)

tms

tms
Csatlakozva  18-01-2005

30 January 2008 02:23

megjelent… (persze megint csak vindózra)

úgy nézem az UI-n kívül megint nincs érdemi újítás/újdonság/változás, hozzáteszem az UI frissítés is csak gyengén nevezhető ráncfelvarrásnak :) talán a fontscanner szerű szolgáltatás integrálása lehet érdekes, de ilyen szolgáltatás eddig is elérhető volt már a weben…

a download verziók már letölthetők, a dobozos változatot február közepére ígérik.

macskajancsi

macskajancsi
Az összes posztok száma:  184
Csatlakozva  24-03-2007

02 May 2008 07:08

Dehogynincs újdonság, legtöbb változtatást már megmutat preview szinten mielőtt ráklikkelnél.
Pl. megmutatja fontcserekor, hogy fog kinézni a kiválasztott betűtipussal.
Ez kb a 6-os Photoshop-ban benne volt már…
Nem is értem mi tartott ilyen sokáig.

opeter

opeter
Az összes posztok száma:  365
Csatlakozva  24-06-2007

02 May 2008 18:46

A színkezelés most kissé jobb lett, végre normálisan kezeli a színprofilokat is…

karas

karas
Az összes posztok száma:  139
Csatlakozva  30-11-2006

10 July 2008 02:35

sziasztok!

egy pólógyártó cég corel fájlt kér tőlem, idézem:
a pdf nem jó, ők corelt kérnek kifejezetten, mert nekik fontos az a minőség a pólókhoz.

most mit csináljak, én illuval dolgozom?
valaki segítene kivételesen?
nagyon megköszönném! msn, email:
.(JavaScript must be enabled to view this email address)

macskajancsi

macskajancsi
Az összes posztok száma:  184
Csatlakozva  24-03-2007

10 July 2008 02:41

Átküldheted, de én is csak behúznám korelbe a pdf -et aztán mentés.
Nem értem mi ezen a bonyolult. küldj nekik egy ill. 9 -es eps -t és mondd, hogy importálják be.
Attól lesz minőségi.

deck

deck
Az összes posztok száma:  717
Csatlakozva  05-01-2006

11 July 2008 03:08

.

StamP Ltd.

StamP Ltd.
Az összes posztok száma:  99
Csatlakozva  13-01-2009

22 February 2009 07:00

Sziasztok!

Egy fontos információra lenne szükségem. Imacem van és kellene nagyon nekem egy coreldraw az imacemre, olvastam hogy a 10es verzió az utolsó amit készitettek osx-re. És ezt szeretném valahol megvásárolni, de legjobb lenne ha neten tudnám megvásárolni, mivel én londonban élek és magyar bolt elég messze van innen, itt sehol nem találtam boltot. Remélem tudtok valami elérhetőséget, de ha régebbi verzió az se érdekel csak legyen egy corelem. please segitsetek.

köszi
attila

Apróhirdetések

Hírek

Elfogytak az AirPods fülesek

2017. 12.18. @ 08:55
1