A Tékozló Homár beszólt

Heliox

Heliox
Az összes posztok száma:  1065
Csatlakozva  11-01-2004

14 September 2005 15:31
törölt felhasználó

törölt felhasználó
Az összes posztok száma:  4967
Csatlakozva  02-03-2004

14 September 2005 15:48

homár is csak egy rákfajta

Initram5

Initram5
Az összes posztok száma:  3367
Csatlakozva  18-06-2005

14 September 2005 15:57

Ez azért komoly és sajnos el tudom képzelni, hogy összefutott udvariatlan eladókkal. Eddig nekem szerencsém volt de néha én is észrevettem egyfajta übermensch hozzáállást - konkrétan az A4 Applecenterben.

Dogdog

Dogdog
Az összes posztok száma:  568
Csatlakozva  10-05-2005

14 September 2005 16:15

Hát Kedves Nóra!
Itt annyit tehetek, szégyelem magam a magyar Apple piac azon “sajnos szereplői” nevében akik emailedet megkapták és a mellékelt módon reagáltak.
Dogdog

Tisztelt kereskedők /ha nem sért ez a jelző benneteket/ ugyan javitsátok már ki ezt a mac hirnevén esett csorbát, ha másért nem /sajnos/ mivel Nóra mostantól POTENCIÁLIS VEVÕ!
Nem lehet annyira HÜLYE az a sales manager, hogy ez se jutott eszébe.Ha igen, akkor minek tartja a főnöke. Mindenesetre az ominózus cikket lefordítva elküldtem az Apple-hez egy igazi
PR managernek, aki azonnal nagyon ideges lett tőle, merthogy miafenének törik magukat a piac szélesítésén, ha az eladási lánc kulcspontjaira ilyen /az ő szavaival semmilyen/ alakok kerülnek
és szisztematikusan dolgoznak az Apple ellen. Meg: nálatok/magyarország/ még nem hallottak marketingről?!
Bocs DILEREK, de akkor miértis sírtok rítok?! /Tisztelet a kivételnek!/

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

14 September 2005 16:20

Sala!
Hanemszótálvónaokosabbmaradtál volna!
De így, amit írtál saját bizonyítványodnak sikeredett.
Remélem nem azért, mert te voltál az egyik a nevezettek közül?!

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

14 September 2005 16:38

De a legjobbak a hozzászólások! Na megyek, mert még lapátolnom kell a húszezres kötegeimet a pincében, aztán este koktélparty és bridzs. 

Pusz:
esőjáró, a gazdag sznob

Dago^WATT

Dago^WATT
Az összes posztok száma:  1376
Csatlakozva  10-07-2004

14 September 2005 16:51

Én csak jófej dílerekkel találkoztam és mind segítőkész volt! Nekik THX!

iGergo

iGergo
Az összes posztok száma:  716
Csatlakozva  01-09-2004

14 September 2005 16:55

Ismételten két hozzáfűznivalóm lenne az index nevű magát interenetes újságnak nevező .................. képződmény cikkéhez.

1. Tisztelet a kivételnek, tényleg elég csapnivaló a magyarországi Apple kereskedések színvonala, mind kiszolgálás, mind hozzáállás terén. Azok a viszonteladók (az a kettő, akit itt mindenki ismer, de most megnevezni nem akarom őket, úgyis tudjátok kikről van szó) akik ide is írkálnak, képzik a tisztelet a kivételnek kategóriát.
Szóval ennyiben még akár igaza is lehetne az indexnek

2. Nem az index az az újság, ami megengedhetné magának, hogy bárkit vagy bármit a legalapvetőbb stílus és illemoktatásban részesítsen, hiszen először a saját házuk táján kellene kicsit rendet tenni. Bunkóságban, primitívségben, hozzá nem értésben, és főleg sznobizmusban (nem is szonbizmusban, inkább sznobizmusnak álcázott bunkóságban) ugyanis ők a piacvezetők Magyarországon.
Ennek fényében tessenek a cikket értékelni…..

Samu

Samu
Az összes posztok száma:  591
Csatlakozva  16-03-2005

14 September 2005 17:15

csak megjelent a sok IQharcos. Mereven elzárkózni valami elől, amit nem is próbált, nagyfokú korlátoltságról tesz tanúbizonyságot.

esõjáró

esõjáró
Az összes posztok száma:  6748
Csatlakozva  24-07-2005

14 September 2005 17:19

Gondoltam, írok néhány megjegyzést nekik, de rájöttem, hogy belefolyni ebbe a remek csevelybe éppolyan lélekemelő lenne, mint fociról beszélgetni a B-Közép nemes tagjai között.

Tündér Lala

Tündér Lala
Az összes posztok száma:  366
Csatlakozva  15-12-2004

14 September 2005 17:34

Azér azt gyorsan hozzáteszem, hogy a Homár nem az Index részeként indult, teljesen önálló kezdeményezés volt. Csak aztán az Index felkarolta. Hogy most mennyire folynak bele, azt nem tudom…

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

14 September 2005 18:11

Dogdog - 14 September 2005 04:20 PM

Sala!

DogDog
nem értem a hozzázólásod. nem rákfajta a homár?  te mit olvastál ki a hozzászólásomból. már megbocsáss, ha ezt így megkérdezem, de ha már személyeskedsz…
egyébként: nem vagyok kereskedő, nem vagyok nóra, de még csak nem is reagáltam ott a homáron

Daxko

Daxko
Az összes posztok száma:  1539
Csatlakozva  11-12-2003

14 September 2005 18:26

iGergo - 14 September 2005 04:55 PM

1. Tisztelet a kivételnek, tényleg elég csapnivaló a magyarországi Apple kereskedések színvonala, mind kiszolgálás, mind hozzáállás terén. Azok a viszonteladók (az a kettő, akit itt mindenki ismer, de most megnevezni nem akarom őket, úgyis tudjátok kikről van szó) akik ide is írkálnak, képzik a tisztelet a kivételnek kategóriát.

vs.

Hehe Ontudatos kis Nori Kb igaz amit leirt, kb minden viszontelado le fogja szarni ha Angliban vasarolgatja a gepeket, itt meg csak billentyuzetet akar hozza. Ettol fuggetlenul vehetett volna billentyuzetet, ha nem ilyen stilusban irkalja a leveleit.

iGergo

iGergo
Csatlakozva  01-09-2004

14 September 2005 18:32

Daxko - 14 September 2005 06:26 PM

vs.

Hehe Ontudatos kis Nori Kb igaz amit leirt, kb minden viszontelado le fogja szarni ha Angliban vasarolgatja a gepeket, itt meg csak billentyuzetet akar hozza. Ettol fuggetlenul vehetett volna billentyuzetet, ha nem ilyen stilusban irkalja a leveleit.

Ez csak alátámasztja amit írtam. Nem látom az ellentmondást…. DE vannak kivételek, a kereskedők között is.

Ps: én is inkább Bécsben szerzem be amire apple-ügyileg szükségem van. Szerinted vajon miért?

Ps2: az ide írogató viszonteladók viszont korrektnek tűnnek. Róluk rosszat még nem hallottam senkitől (bár én még egyiküknél sem vásároltam)

Handras

Handras
Az összes posztok száma:  7335
Csatlakozva  28-12-2003

14 September 2005 18:36

Daxko - 14 September 2005 06:26 PM

vs.

Hehe, latom olvasod a hwsw forumokat is :) Tartom amit irtam, ilyen levelet ir nekem valaki, akkor azt nem szoktuk valaszra meltatni. Ha epp van idom, es van raktaron ibook bill, akkor megirom, hogy ennyibe kerul es lehet erte jonni, vagy tovabbkuldom a levelet iJoenak, mert o szokott a billentyuzet cserekkel foglalkozni.

Ezeket a linkeket is a homaron talaltam:

http://typelab.hu/?p=65
http://typelab.hu/?p=59
http://www.netacademia.net/blogspace/petert/archives/003559.html

ez meg a regi Orosz Peteres: :)

http://www.kzamm.com/2005/07/companies-to-avoid-in-budapest-xms.html

Mindenesetre kedves Nori velemenye alapjan altalanositani az osszes viszonteladora nem tul korrekt dolog. Leglabb megirhatta volna a 4 ominozus viszontelado cimet.

Daxko

Daxko
Csatlakozva  11-12-2003

14 September 2005 18:36

A második idézet az egyik ide is írogató kereskedőtől származik. Szerintem nem segít eloszlatni a homáron kialakult “Pöffeszkedõ Apple-dílerek” képet…

Handras

Handras
Csatlakozva  28-12-2003

14 September 2005 18:39

Daxko - 14 September 2005 06:36 PM

A második idézet az egyik ide is írogató kereskedőtől származik. Szerintem nem segít eloszlatni a homáron kialakult “Pöffeszked? Apple-dílerek” képet…

Igen, megegyszer leirom en irtam. Fentebb meg is indokoltam.

Daxko

Daxko
Csatlakozva  11-12-2003

14 September 2005 18:42

Nem kell töbször leírnod, egyszerre szóltunk hozzá :)

Zorro

Zorro
Az összes posztok száma:  3422
Csatlakozva  11-09-2004

14 September 2005 18:46

Tündér Lala - 14 September 2005 05:34 PM

Azér azt gyorsan hozzáteszem, hogy a Homár nem az Index részeként indult, teljesen önálló kezdeményezés volt. Csak aztán az Index felkarolta. Hogy most mennyire folynak bele, azt nem tudom…

Naná, hasonlóan bunkó stilusa mint az Indexnek, még szép hogy felkarolták :-))

iGergo

iGergo
Csatlakozva  01-09-2004

14 September 2005 19:01

Handras - 14 September 2005 06:39 PM

A második idézet az egyik ide is írogató kereskedőtől származik. Szerintem nem segít eloszlatni a homáron kialakult “Pöffeszked? Apple-dílerek” képet…

Hát András, meg kell, hogy mondjam, most csalódtam. Nem ezt vártam volna. Elhiszem, hogy Te is emberből vagy és nálad is elszakadhat a cérna, de azért nem kellene odáig lealacsonyodni, hogy az index mittudoménmilyen forrásból származó (lehet, hogy csak a tipikus bulvár kacsa kategóriájába tartozó, és nem is, vagy nem teljesen igaz) cikkére, hozzászólásásra írogatunk. Na mindegy. Szerintem nem kellene az indexre írogatni, mert csak ez lesz a vége.
Kár, hogy ez így alakult. Eddig bennem az a kép élt, hogy Te is a normális magyar apple kereskedők szűk táborába tartozol. Kérlek ne rombold le ezt a képet bennem…..

Handras

Handras
Csatlakozva  28-12-2003

14 September 2005 19:08

HWSW-n azert kommentaltam, mert valaki kifejezetten nekem linkelte a homaros cikket. Egyebkent miert ne irhatnam le a velemenyemet foleg, hogy en is viszontelado vagyok, igy engem is lehuznak az ilyen cikkekben. Amit irtam azt jelenti, hogy igen ez elofordul, de azert nem mindegy milyen a szitu. Irhattam volna, hogy brrrrr ez nem is igaz, es igenis az osszes viszontelado rohadt jo fej :)

Handras

Handras
Csatlakozva  28-12-2003

14 September 2005 19:09

Handras - 14 September 2005 06:39 PM

Oke, csak azt hittem nem olvasod amit irok :)

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

14 September 2005 19:44

HÁT TISZTELT NAGYÉRDEMÛ!!!
Nem értem mi az amit bonyolítotok.
1.Semmi közöm sem Indexhez, vagy Homárhoz, de a tapasztalatom egybecseng Nórával.
2.A Handras szerű kereskedői reakcióra csak sértő jelzőm volna, így inkább nem jellemzem.
3. Nóra mail stylusa teljesen természetes és normális az üzleti kontaktusban, nincs benne semmi sértő.
4.Mégegyszer megemlítem a gyengébbek kedvéért: Nóra mostantól POTENCIÁLIS VEVÕ és ha ezt a piac ominózus szereplői nem fogják föl akkor mi a fenét keresnek a helyükön.
5.A MAC társadalomról a képet területi megitélésben elsősorban a a DÍLER alakítja ki!
6.Mégegyszer TISZTELETEM A KIVÉTELNEK, neharagudjatok nem akarok általánosítani, de ha valami jellemzően igaz egy megitélésben az ellenetekre is igaz, SAJNOS!
7.Még mielött személyeskedéssel próbálná feloldani hibás nézőpontját: ismerm az Apple piacot/az első Applepont voltam kishazánkban amikor sokkal szörnyűbb volt a helyzet/, ma pedig marketingkommunikáció és kommunikációszervezés a kutatási területem/persze nem az itthon honos/HI/. Így úgygondolom felismerek egy radikálisan rossz üzleti viselkedést.
8.Végtelen rosszul érint a vitaindító viselkedés, mert a MAC több mint szívügyem.
9.Az nem baj, hogy itt a fórumon ütköznek a véleményink, azért van: köszönet érte. Ez a szájt már a létezésével is többet tesz a Mac társadalomért mint a sok önjelölt Macproféta díler x100.
10.De a nyilvánvaló igazságokat ne engedjük elkendőzni, csak azért mert egyesek úgygondolják a munkakörükkel hatalmat is kaptak az emberek felett.

Peter T.

Peter T.
Az összes posztok száma:  961
Csatlakozva  07-04-2005

14 September 2005 19:47

Tényleg fantasztikusak a hozzászólások, alig bírtam elvonszolni magam a billentyűzettől, de aztán nem éreztem magam méltónak belefolyni a magas szakmai vitába. Amúgy hulladék mindenütt van, voltak cégek (nem Apple), akik engem, mint ügyfelet még csak válaszra sem méltattak. Hmm…

Handras

Handras
Csatlakozva  28-12-2003

14 September 2005 19:56

Dogdog: 8 evvel ezelott a legkiralyabb biznisz volt Apple cuccokat arulni. Alig volt par viszontelado, eltek mint hal a vizben, gejre kerestek magukat mert olyan arat kertek el a szolgaltatasokert illetve gepekert amilyet csak akartak. (csak a tortenelmi huseg kedveert.) Pont ismertem 8 eve par becsi uton dolgozo Apple-os emberket, es tele voltak level.

Szep dolog pattogni, de ismet leirom, hogy nem kene altalanositani egyetlenegy cikk egyetlenegy vasarlo tapasztalata miatt.

NINCS olyan ceg ahol mindenki tokeletesen elegedett lenne. Media markt saturn, sony, microsoft, BMW, Mercedes stb stb stb. Mindenhol vannak szivasok a kereskedo es az ugyfel kozott. Neha eleg, ha megemeli egyik fel a hangjat, es maris elkuldik egymast a fenebe.

Ez az egesz vihar, egy pohar vizben. Mindenesetre szorakoztato volt olvasni a homaron a hozzaszolasokat, ahogy egymasnak esnek az emberek. Per pillanat 402 hozzaszolas… Durva.

törölt felhasználó

törölt felhasználó
Csatlakozva  02-03-2004

14 September 2005 20:05

namégegyszer, hátha kapok választ

Sala - 14 September 2005 06:11 PM
Dogdog - 14 September 2005 04:20 PM

Sala!

DogDog
nem értem a hozzázólásod. nem rákfajta a homár?  te mit olvastál ki a hozzászólásomból. már megbocsáss, ha ezt így megkérdezem, de ha már személyeskedsz…
egyébként: nem vagyok kereskedő, nem vagyok nóra, de még csak nem is reagáltam ott a homáron

armin

armin
Az összes posztok száma:  296
Csatlakozva  02-05-2005

14 September 2005 20:41

Megtudtam az index-től, hogy csóró lúzer vagyok: Mac-et használok és Opelem van. Ráadásul kettő... Ez egy csapás…

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

14 September 2005 21:11

Handras!
Még mindig fenn a szemellenződ! Pld. pár éve egy ideig foglalkoztam szoftverbehozatallal, mert annyira felbosszantott egyes kereskedők hozzáálása, pitiánersége és rablóára. Az akkori Adobe disztributor megrökönyödésére az Adobe értékelve üzleti filozófiámat áldását adta a hivatalos disztribúciótól független behozatalra. Így az akkori Petöfi nyomda egy óriási csomagot rendelt, ami annak köszönhető, hogy nem egyoldalúan tekintettem a szoftver felhasználójogi szerződését. Mert ha a tisztelt vevő tudná /tudatni kellene vele jogszerűen saját nyelvén mert csak így érvényes a szerződés és a benne foglaltak csak ezután érvényesek mindkét oldalra/, hogy mik a jogai és kötelezettségei akkor nagy meglepi vóna.
ÉS - ha nemtudnád- ha a vevő által keresett/kért termékkel üzleti kinálatodban rendelkezel köteles vagy megkülönbeztetés nélkül belöle kiszolgálni. Ha nem így teszel jogszabályt sértessz súlyosan és a felügyelő hatóság, figyelmeztetés után köteles határozatban bevonni működési engedélyed. Csak jogrendünk lassúsága miatt lehet úgy lavírozni itthon, ahogy sokan teszik.

Daxko

Daxko
Csatlakozva  11-12-2003

14 September 2005 21:30

Handras - 14 September 2005 07:56 PM

NINCS olyan ceg ahol mindenki tokeletesen elegedett lenne. Media markt saturn, sony, microsoft, BMW, Mercedes stb stb stb. Mindenhol vannak szivasok a kereskedo es az ugyfel kozott. Neha eleg, ha megemeli egyik fel a hangjat, es maris elkuldik egymast a fenebe.

Az a baj, hogy ez jellemzően itthon történhet csak meg.
Mercedes ügyben tudnék oldalakon keresztül mesélni a “csillagos márka” Kárpát utcai okosságairól, és arról, hogy mindezt hogy intézik egy kis németországi (értsd: magyar viszonylatban nagyközségnek nevezett) településen lévő dealernél…

bivaly

bivaly
Az összes posztok száma:  234
Csatlakozva  27-08-2004

14 September 2005 22:06

Tényleg, a 14-es iBookhoz van már hosszúkábeles magyar billentyűzet, vagy még mindig feszegetéssel kell átrakni a többszázezerért vett új gép gombjait?

DonDebr

DonDebr
Az összes posztok száma:  3951
Csatlakozva  15-10-2004

14 September 2005 23:23

DogDog!
A magyar dílerek milyenségének a nem létező magyar disztribúció mélyen trágya volta az oka. Már néhányszor leírtam (de sajna, nem tudok inglisül, és nincs is Apple-PR címem), hogy mindíg a fejétől bűzlik a hal!  A magyar Apple-t is képviselő libanonusok nagy ívben szarnak az egészre. Nekik csak a legális cégbejegyzés kell. Alibiből fenntartanak hádésziszeket, de tojnak az üzletmenetre. Semmi PR, semmi reklámtevékenység. Ennek köszönhető a “régi” dílerek elfásulása is. Az újabbakban még munkál a lelkesedés, a márkahűség. De meddig?
Valójában ezt kellene valahogy az Apple-főmarketingesek tudomására hozni. Igazság szerint egy 100%-ig Apple-tulajdonú magyar disztribúcióra lenne szükség. Olyanra, amelyik csak a magyar Apple-kereskedelemmel foglalkozik. És nem pénzmosodát lát a disztribben.

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

15 September 2005 00:33

DonDebr
Sajnos igazad van! /ja a de sajna megjegyzésedre: az internet csodája a korlátlan emberi kapcsolatok kialakításának lehetősége.Biztos hallottál már arról a ma már bizonyítottnak tekintett “elméletről”, hogy a világ bármely pontján lévő emberrel HAT lépésben kapcsolatba tudsz lépni. Ne hallgass az itthoni károgókra, sopánkodókra, LÉPJ. Nem vagyok gazdag, a pénz annyiban érdekel, hogy általam értelmesnek itélt céljaimat elérjem. Van egy magyar barátom aki évekig a Segánál fejlesztett, aztán egyszercsak megint úgygondolta lép: egy kis kreativ trükk és már az Aliasnál fejlesztette a Mayát, most meg a Sonynál.
A fiamra hihetetlen formáló hatással volt látni, hogy az az ember aki kanadai viszonylatban is kiemelkedően keres hogyan viszonyúl a pénzhez. Egyetlen luxusa az “öreg” Camarója. De egy vagyont költ fókakölykök megmentésére stb.Bocs, hogy itt papolok, pedig nem szándékom csak a bíztatás mindenkinek…....

zozpecs

zozpecs
Az összes posztok száma:  551
Csatlakozva  21-07-2005

15 September 2005 00:36

Nagyon “Kárpát medence” a történet. Szemléletváltás kéne!
SÜRGÕSEN!

mortal

mortal
Az összes posztok száma:  360
Csatlakozva  25-11-2004

15 September 2005 01:10

Szerintem az index enyhén szólva is elfogult a mac ellenében, erre már volt sok példa, pl. amikor a tiger megjelent, és az volt a hír, hosszan irtak a longhornrol, hogy az hude milyen jó lesz. Azért sztem nem rossz portál, mindenkinek nekimegy, és erre szükség van. A másik a dealerek hozzánkállása… Enyhén szólva gáz, azért erre még ezen a helyen is rengeteg példát olvastam már, a nemtörödömség, az egyértelmü a hétköznapi vásárlók irányába, ebbe ment tönkre majdnem az apple, mert nem volt hajlando nyitni, aztán megtette, de ez még nem gyürüzött be.

oldg3n

oldg3n
Az összes posztok száma:  901
Csatlakozva  13-02-2005

15 September 2005 01:24

DON DEBR nagyon igazad van!  a az itthoni Donnak ezt enm lenne szabad hagyni, hogy az indexen ez a folyamatos fikázás menjen! de azért megy mert nem ad nekik semmit , mint ahogy senkinek sem! nyertek ezek valami tenderen?? nem mert BE VAN VARVA A ZSEBÜK!!

Gabriel

Gabriel
Az összes posztok száma:  39
Csatlakozva  25-04-2004

15 September 2005 14:00

Gyerekek, ez az egész teljesen másról szól már mint ami Nórinak problémája volt, teljesen. A problémája az volt, hogy vett egy gépet külföldön és belső billentyűzetet akart hozzá (nem usb-set). Írt egy címzett nélküli e-mailt félszáz viszonteladónak és a képviseletnek, hogy ki lesz az, aki elad neki egyet. Volt aki kedvesen válaszolt, volt aki kevésbé lelkesen, dehát ki válaszol lelkesen egy olyan levélre aminek nem is biztos, hogy közvetlen címzettje, ha már mindenki a BCC-ben van elrejtve? És ha valaki visszakérdez, hogy hol vette a gépet, azon nem kell hisztis rohamot kapni véleményem szerint, biztos okkal kérdezi, nem azért mert übermensch érzése van. Szerintem mindenkinek be kellene vennie a reggeli adag Xanaxát odaát a Homáron, mert nagyon elszabadult az elfojtott frusztráció szvsz.
Ezzel kapcsolatban a legtalálóbb hozzászólás ez volt szerintem amikor valaki közölte, hogy ausztriában kedvesebbek az Apple dealerek:

“Ausztriában berontasz az Apple képviseletbe és billenty?zetet követelsz az iBookodba vagy bemész egy boltba? Körímélt írsz az összes osztrák dílernek, hogy melyiknél olcsóbb pár eurocenttel vagy bemész egy boltba? Anyázol, hogy a képviseleten nem szolgálnak ki, mert nem az a dolguk vagy bemész egy boltba?
Na ennyit err?l a topicról.

#522 - 2005. Sze. 14., 23:43 - Mekk”

oldg3n

oldg3n
Az összes posztok száma:  901
Csatlakozva  13-02-2005

15 September 2005 15:32

ma már egy piti vétel előtt is köremailben tájékozodnaka az árról. itt arról van szó hogy a vevőt hogyan kezelik. ez most nem jött össze. inkább arról kellene gondolkozni, hogyan lehet ezt a hibát helyrehozni. Aki a köremailre hülyén válaszólt kérjen bocsánatot, hogy hülye volt az alkalmazott (már kirugták, stb) és le van rendezve.

Gabriel

Gabriel
Csatlakozva  25-04-2004

15 September 2005 15:41

Kedves Oldgen!
Naaaa… itt nem erről van szó. Arról van szó, hogy ha csak az egyik felet hallgatod meg, akkor valóban minden ilyen kérdésben a másikat simán felakaszthatnánk… azért az élet nem ilyen egyszerű.
1. nem tudjuk, hogy történt-e valóban hiba (vagy csak félreértelmezés valamely oldalon)
2. ha nem tudjuk, hogy történt-e konkrétan hiba (vagy csak ízlés beli kérdés a válaszadás módja), akkor nem állíthatjuk biztosan, hogy helyre kell-e bármit is hozni.
3. miért automatikusan a másik fél a hunyó és miért kell automatikusan bocsánatot kérnie?
4. pláne miért rúgnának ki bárkit is bárhonnan azért, mert egy blog-ban valaki leírja a teljesen szubjektív magánvéleményét? Szépen néznénk ki ha így lenne.

Dogdog

Dogdog
Csatlakozva  10-05-2005

15 September 2005 16:10

Gabriel!
Te csak nézed, vagy olvasod is amit itt “irkálunk”?
Nemsok ész kell /már tényleg vicces volna ha finomabban fogalmaznák/, hpgy felfogja valaki hibát követtek el Nórával szemben és ezt a MAC hitele miatt is orvosolni illene.
MÉGEGYSZER /hátha olvasod is már/ ***NÓRA, hogy MAC-et kezdett használni POTENCIÁLIS VEVÕVÉ VÁLT AZ APPLE PIACÁN!!!!!!!!!
Nincs másik fél: PIAC VAN, meg a PIAC SZEREPLÕI, meg a PIAC SZABÁLYAI!!!
Nem kell kirugni senkit, de nem kéne mégegyszer megtörténnie.
Ez nem egy blogban leírt magánvélemény volt, sajnos ez kishazánkban jelenlévő valóság. Persze hálisten van nagyonis szívetmelengető ellenpélda: elvetemült vágyaimat teljesítendő pontos hosszúságú firewire kábelt normális áron két nap alatt legyártották, pedig nemhiszem, hogy valami kiemelkedő hasznuk lett volna rajta-természetesen állandó vevőjük vagyok azóta/

Heliox

Heliox
Az összes posztok száma:  1065
Csatlakozva  11-01-2004

15 September 2005 16:11

Ki gyártott le? Nekem is kell spec. firewire kábel…

Gabriel

Gabriel
Csatlakozva  25-04-2004

15 September 2005 16:22

Dogdog!
Teljesen rosszul látod. megfelelő terméket, megfelelő minőségben (most nem a termék minőségére gondolok), a megfelelő helyen kell kérni. Kenyeret sem a sütödében veszek és nem reklamálok ha a sütödében közlik velem, hogy nem kapok ott kenyeret, bármilyen stílusban is teszik ezt. Ez ilyen egyszerű.
Vagy elmagyarázod a sütödének, hogy te potenciális kenyérvásárló vagy és kutya kötelessége téged kiszolgálni? kenyér nagyker áron a sütödéből és nem a pékségből csak azért, mert a PIACNAK SZABÁLYAI VANNAK? Ugye te is érzed, hogy ez így groteszk! Mert itt erről van szó. hiába vagy potenciális kenyérvásárló, marhára a pékségben fogod a kenyeret megvenni és nem a sütödében.
Szerintem ez teljesen egyértelmű legtöbbünk számára, nem?

molnarpeti

molnarpeti
Az összes posztok száma:  107
Csatlakozva  28-12-2004

15 September 2005 16:58

Szerintem egyik kereskedő sem engedhetné meg magának, hogy ne válaszoljon egy mail-re, amiben információt kérnek tőle, akár van konkrét címzett akár nincs. Ugyanis POTENCIÁLIS VÁSÁRLÓT veszít.

Ha így kezdek pl egy levelet “T. Cím!” akkor van címzett, vagy nincs? Kinek szól a megszólítás vajh?

Tehát ha nem transzportbeton árakról érdeklődök a fellelhető mac boltok mail címén, hanem releváns, mac-es infókat szeretnék kicsikarni, akkor a dealer (a sales manager meg pláne) fogja magát és válaszoljon, vagy zárja be a boltot viszonylag gyorsan.

Elhiszem én, hogy egy billentyűzeten vagy egy minin alig van haszon, de ez nem lehet kiszolgálási szempont.

Sajna ez az egész magyar piacra jellemző, és nem mac sajátosság.

De ahol bunkók az emberrel, oda nem kell visszamenni, legyen szó akár ruházati boltról, vagy étteremről.

A mac boltokról vegyes a tapasztalatom, persze nem ismerem mindet, de velem pl. a Gránátosok is mindig jófejek voltak, és az a4 applecenterre sem panaszkodhatok eddig.

molnárpeti

Gabriel

Gabriel
Csatlakozva  25-04-2004

15 September 2005 19:01

molnarpeti - 15 September 2005 04:58 PM

Szerintem egyik kereskedő sem engedhetné meg magának, hogy ne válaszoljon egy mail-re, amiben információt kérnek tőle, akár van konkrét címzett akár nincs. Ugyanis POTENCIÁLIS VÁSÁRLÓT veszít.

Teljesen rossz megközelítés. Ha nagykereskedő vagy és nem szolgálhatsz ki mindenkit, hiába potenciális vásárló, akkor bizony nem fogsz információkat adni ha nem tudod ki az illető és milyen helyzetben keresett meg “téged”, vagy épp nem téged, mert azt ugye nem tudod hová volt szánva eredetileg a levél… egy másik cégnek vagy kollégának aki végfelhasználókkal foglalkozik vagy neked aki viszont nem, csak épp véletlen folytán landolt nálad a levél.
Nem kellene többet ezen a “ha kérnek aggyá árat vazze” témán lovagolni, mert itt pont nem erről volt szó tudtommal. Sőt, ha jól értettem egyes hozzászólásokból, volt is konkrétan aki válaszolt normálisan és kedvesen, nem? Akkor meg minek ez a lihegés?

molnarpeti

molnarpeti
Az összes posztok száma:  107
Csatlakozva  28-12-2004

15 September 2005 22:56

Gabriel: Lepattintani a legkönyebb a vevőt. Ha nagykereskedő vagyok, vagy semmi közöm a témához, vagy csak véletlenül nálam landolt a levél, de tudom, hogy kihez kellene fordulni, akkor megírom válaszban. ennyi.

nem csak mac-ről van szó, nem csak ügyfelekről és kereskedőkről, hanem alapvető udvariasságról.

Tehát ha én egy sütödében dolgozom (bármilyen pozícióban) és bejössz, hogy kenyeret szeretnél venni, akkor nem hülyének nézlek, hanem (ha tudom) megmondom, hogy hol árulnak legközelebb kenyeret.

vagy ez is rossz megközelítés?

de ez az egész már OFFtopic asszem :o)

Gabriel

Gabriel
Csatlakozva  25-04-2004

16 September 2005 01:03

molnarpeti - 15 September 2005 10:56 PM

Tehát ha én egy sütödében dolgozom (bármilyen pozícióban) és bejössz, hogy kenyeret szeretnél venni, akkor nem hülyének nézlek, hanem (ha tudom) megmondom, hogy hol árulnak legközelebb kenyeret.

Nem rossz megközelítés. Csakhát végül pontosan ez történt, úgyhogy ezért érzem én kicsit túlzottnak a reakciót erre az egész dologra.

Első nap off-topic volt már ez a dolog úgy gondolom.

Spajder

Spajder
Az összes posztok száma:  2667
Csatlakozva  07-01-2005

16 September 2005 02:31

Gabriel:  nagykerskedő mac-ből? magyarországon? te komolytalan vagy
Más: Egyébként Olaszországban törvény van arról, hogy minden étterem köteles a mosdóját nyilvános WC-ként használni. Tehát ha bemész egy étterembe akkor nem kell fogyasztanod ahhoz, hogy használd a mosdót, mert ha a cég ezt nem teszi lehetővé, akkor bevonják az engedélyét. Volt szerencsém Milano legpuccosabb helyén elmenni mosdóra (szomszédok Gucci, Versace,Armani, stb, ) és sehol egy szemrehányó pillantás, sőt még el is köszöntek. Ha boltot üzemeltetsz az kötelezettségekkel is jár. A mac társadalom népszerűsítése úgy működik, hogy aki tetszik jühet, aki nem az mehet? pl:. Akartam venni egy tigeres egéralátétet Applecorner válasz: nincs és nem is lesz mert hülyeség, mert az éles kontúrok zavarják az egeret. Mikor kijöttem úgy éreztem magam mint egy kiotatott 6 éves gyerek. Akartam valamit és megmondták hogy az hülység és az is hülye, aki ilyet akar. Azóta át se léptem a küszöbüket. Persze erre Nóri esetéből tanulva mi a f@szt akarok én külföldön veszem a mac-et itthon meg fársztom szegény dílereket ilyen pitiáner dolgokkal mint egéralátét.
Az eset konkrét ügy akinek nem inge ne vegye magára

tuzex

tuzex
Az összes posztok száma:  1505
Csatlakozva  23-02-2004

16 September 2005 02:40

Kedves Nóra,

türelem !!

én ugyanezel hasonló problémával fordultam nem1 Apple viszonteladóhoz, és mindenhonnan elhajtottak.
egy értelmes szabály szerint csak az úgynevezett “International English” billentyűzet cseréjére van lehetőség, nekem pedig svájci billentyűzetem volt az iBook-on.

aztán egy szép napon rátaláltam a megfelelő üzletre!

megmutattam a gépet.

látták, hogy nem német a billentyűzet.
látták, hogy nem US billentyűzet.

nem láttak még ilyen billentyűzetet.

becserélték.

iGergo

iGergo
Csatlakozva  01-09-2004

16 September 2005 02:50

Ajjjaj. Ti tényleg mindent elhisztek, amit a homár/index ír…?

Gabriel

Gabriel
Csatlakozva  25-04-2004

16 September 2005 04:58

Spajder - 16 September 2005 02:31 AM

Gabriel:  nagykerskedő mac-ből? magyarországon? te komolytalan vagy

Már miért lennék az? A képviselet nem nagykereskedő vagy mi?

Spajder - 16 September 2005 02:31 AM

Ha boltot üzemeltetsz az kötelezettségekkel is jár. A mac társadalom népszerűsítése úgy működik, hogy aki tetszik jühet, aki nem az mehet?

Várjvárjvárj… itt a képviseletről volt szó eddig és arról hogy ott beszóltak Nórinak. Ez nem igazán idevágó.

Ami a többit illeti, nem tudok hozzászólni, mert megintcsak nem ismerem az érem mindkét oldalát.

Handras

Handras
Csatlakozva  28-12-2003

16 September 2005 05:23

De ahol bunkók az emberrel, oda nem kell visszamenni, legyen szó akár ruházati boltról, vagy étteremről.

Ennyi. Kesz pont ennyi az egesz, kar tovabb ragozni.

regebben irtam a prioritasokrol: boltba betero vevo, telefon, Online aruhazi rendeles, email, “kör email”

Handras

Handras
Csatlakozva  28-12-2003

16 September 2005 05:24

Gabriel te az a Gabriel vagy akire gondolok? :)

Apróhirdetések

Hírek

Két Apple esemény is közeleg

2019. 02.14. @ 01:43
0

10 éves kihívás: iOS alkalmazások

2019. 02.07. @ 06:32
0